Knagende pijnen Sanapirin-tabletten Agenda Vervolg Plaatselijk Nieuws IJmuiden. Velsen Driehuis Burgerlijke Stand. Politierapport Scheepvaart WOENSDAG. Thalia. Bioscoop, 8.15 uur. DONDERDAG. Thaüa, Bioscoop, 8.15 uur. Augusta-Hotel, Jaarvergadering departement, 8 uur, VRIJDAG. Thalia, Bioscoop, 8.15 uur. Nuts aan te houden, opdat B. en W. inlichtingen kunnen geven over de Naamlooze ven nootschappen. Dit voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 9 stemmen. Tegen de heeren Groe neveld, Langendijk, ten Broeke, Nijssen, Homburg, Maas, Zwanenburg, Handgraaf en Dunnebier. Wijziging der houw- en woningverorde- ning. De heer Vermeulen vraagt enkele inlich tingen. Er mogen geen twee perceelen naast elkander worden gebouwd, spr. vraagt of ze wel achter elkaar mogen wor den gebouwd. Verder vestigt spr. de aan dacht op nog enkele zaken. De heeren ten Broeke en Roelse maken ook verschillende opmerkingen. De Voorzitter zegt dat de heer ten Broe ke nu met bezwaren komt, terwijl deze lid der commissie voor openbare werken is. Spr. zegt «dat de heer ten Broeke in de commissie niet aanwezig was en daarom wil spr. dit punt aanhouden, opdat de com missie voor openbare werken opnieuw van advies kan dienen. De heer Schilling is daartegen, wijl dan bouwers zeer ernstig gedupeerd worden. De heer Sluiters zegt dat de door den heer ten Broeke geopperde bezwaren denkbeeldig zijn, daar de verordening daarin geheel voorziet. De heer Bosman zegt dat ook het be zwaar van den heer Vermeulen inzake achter elkaar bouwen ook denkbeeldig is, daar ieder plan toch moet worden goedge keurd.. De heer Dunnebier acht aanhouding van het voorstel onnoodig. Spr, beantwoordt de verschillende gemaakte opmerkingen. Bij de artikelsgewijze behandeling stelt de heer ten Broeke bij art, 5 voor te bepa len, dat niet meer dan 2 woningen aan el kaar mogen worden gebouwd, maar dat voor grootere plannen B. en W. daar wel toestemming voor kunnen verleenen. Dit voorstel wordt verworpen. Vóór stemmen de heeren Groene veld en ten Broeke. Bij art. 7 stelt de heer Roelse voor de laatste alinea te schrappen. Dit wordt door B. en W.'overgenomen. De verordening wordt vastgesteld. Verkoop van grond te Santpoort en te IJ muiden. Goedgekeurd, Intrekking van een voorwaarde, gesteld bij het Raadsbesluit van 10 Mei 1927, no. 21, sub. III, betreffende een aan W. van Heijst te Driehuis verleende vergunning tot het aanleggen van wegen enz. te IJmui- den. In verband met de eischen, welke des wege door de Nederlandsche Spoorwegen worden gesteld, stellen B, en W. voor, in te trekken voorwaarde 6 van Uw besluit van 10 Mei 1927, no. 21, sub III, waarbij aan W. van Heijst te Driehuis, vergunning werd verleend tot het aanleggen van een wandelpad, luidende: „dat door vergunninghouder een naar het oordeel van Burgemeester en Wethou ders behoorlijke afscheiding wordt ge maakt tusschen zijn terrein ook dat be doeld onder II en dat van de Neder landsche Spoorwegen''. Goedgekeurd. Vaststelling van het rioleeringsplan voor deze gemeente en verleenen van crediet, ter bestrijding van de meerdere kosten van het leggen van een hoofdriool, in plaats van een riool van normale afmeting, in het Kennemerplein te IJmuiden. De heer Bosman stelt voor dit punt aan te houden. De heer Dunnebier zegt hiertegen geen bezwaar te hebben, maar wel wil spr, een beslissing over het tweede deel van het voorstel, Spr, zegt de raadsleden gaarne in de gelegenheid te willen stellen om het plan in te zien en toegelicht te krijgen. De heer Nijssen vraagt of de belangstel lenden, de bouwers dus, het plan ook mo gen inzien, De Voorzitter zegt dat hiertegen geen bezwaar bestaat. De heer Nijssen zegt bezwaar te hebben tegen wat de heer Dunnebier wil, opdat de raad zich niet bindt, dat later steeds groo tere riolen vergoed zouden worden. De heer Bosman meent dat de gemeente voor het geval van de Binnenlandsche Exploitatie Mij. contractueel gebonden is. De heer Tusenius vraagt of nu voor een deel van het plan reeds beslist moet wor den. Spn wil eerst de toelichting van het plan afwachten. De heer Dunnebier zegt dat een oplos sing voor het Kènnemerplein noodig is. Men wil daar de straat leggen, opdat het verkeer daar zoo spoedig mogelijk kan plaats hebben. In gewrichten en ledematen, alsmede hoofd kiespijn, worden zeer snel verdreven door buisjes van 75 en 40 ct.proefbuisje 25 ct. De heer Tusenius zegt dat het bij hem hierom gaat, of een buizennet van zulke groote afmetingen noodig zal zijn. Wel licht kunnen we voor 40 jaar met minder groote buizen volstaan. De heer Vermeulen is dankbaar dat de raad de zaak wil aanhouden. Spr. hoopt dat de tijd nu benut zal worden om op de hoogte te komen, Spr. wil de plannen niet alleen voor de bouwers, maar ook voor exploitatie-maatschappijen ter inzage leg gen. Spr. is er tegen om nu de f 7000 toe te staan, spr. vraagt ales nog aan te houden. De heer Bosman wijst er op, dat in het Velserduinplein de groote riolen reeds worden gelegd. De raad besluit het geheele plan aan te houden. Het voorstel om aan de Binnenlandsche Exploitatie Mij. f 7000 te restitueeren wordt met 15 tegen 4 stemmen goedge keurd. Tegen de heeren Tusenius, Vermeulen, de Nobel en Homburg. Prae-advies op een beroepschrift van S. J. Obbes te Santpoort, inzake de weigering eener bouwvergunning. De heer Sluiters zegt dat aan adressant is geweigerd, wat aan anderen wel is toe gestaan. Spr. adviseert adressant tegemoet te komen en nog eens met hem te spreken. De heer Dunnebier zegt hiertegen geen bezwaar te hebben. Het voorstel wordt aangehouden. Verleenen van een pensioenstoeslag, in gevolge art. 5 der Verordening in verband met de invoering der pensioenwet voor de gemeente-ambtenaren 1913 en der wedu- wenwet voor de gemeente-ambtenaren 1913". Goedgekeurd, Wijziging der machtiging tot het sluiten van eene overeenkomst betreffende de le vering van gas op het terrein van de Vis- schershaven te IJmuiden. Op verzoek van den directeur van het Staatsvisschershavenbedrijf worden nog eenige wijzigingen in het contract voorge steld. Deze worden goedgekeurd. Prae-advies omtrent het verzoek van Mej. W. Th. Nieborg, om overplaatsing als onderwijzeres van school AI te IJmui den, naar school F te Santpoort. Aangezien de ervaring van adressante, verkregen met het tweeklassenstelsel aan school E te Velsen, mogelijk aan school F ten nutte kan komen, hebben B. en W. te gen inwilliging van het verzoek geen be zwaar en stellen zij voor, tot bedoelde overplaatsing te besluiten en deze te doen ingaan op 23 Augustus a.s. De inspecteur van het lager onderwijs kan zich hiermede vereenigen. De heer Tusenius vraagt dit punt aan te houden tot na de besloten zitting. De mi nister van onderwijs wenscht dat alleen achtgelders in de vacaturen worden be noemd en overplaatsingen vallen ook daar onder. Spr. heeft hierover in de besloten zitting nadere mededeelingen te doen. Prae-advies op een verzoek van het be stuur der Mevr. van Tuijll-bew aar school te IJmuiden inzake bijdrage in de jaarwedde van een helpster. Naar aanleiding van een verzoek van het bestuur der Mevr. van Tuyll-bewaarschool te IJmuiden inzake de bijdrage in de jaar wedde van een helpster, berichten B, en W, van Velsen aan den raad, dat bedoelde helpster op 4 Mei j.l. den leeftijd van 21 jaar heeft bereikt. Overeenkomstig de ver ordening, regelende de voorwaarden der subsidieering van het bijzonder bewaar- schoolnoderwijs, is van dien datum af de bijdrage in de jaarwedde niet meer uitbe taald. I In het door de commissie van bijstand voor de onderwijszaken ingediende nieuwe ontwerp-verordening wordt voorgesteld de bijdrage in de jaarwedden der helpsters uit te keeren tot den 23-jarigen leeftijd, op grond waarvan het bestuur verzoekt de bijdrage voorloopig uit te keeren, tot een beslissing over de nieuwe verordening is genomen. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar en stellen voor, aldus te beslui ten. Dit voorstel wordt aangehouden. Extra crediet voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van school B te IJmuiden. Door het hoofd van school B is bericht, dat aan deze school behoefte bestaat aan diverse leermiddelen. Het is B. en W. gebleken, dat deze me- dedeeling juist 'is en zij stellen voor, in het belang van het onderwijs, een extra crediet van f 1500.beschikbaar te stel len, teneinde de leermiddelen aan die school weder op peil te brengen. De commissie van bijstand voor onder wijszaken adviseert gunstig. De heer Dalmeijer zegt dat het hem be vreemdt dat het gevraagde bedrag zoo groot is. Wisten B. en W. dit niet eerder? De heer Tusenius zegt dat de heer Plev ier dit dadelijk na zijn plaatsing aan deze school vroeg, maar spr. vond dat deze nog te kort hoofd was, om dadelijk een be slissing te nemen. Het crediet wordt toegestaan. Vaststelling van de volgende nieuwe ver ordeningen: a. tot regeling van het openbaar be waar schoolonderwijs; b. regelende het verleenen van gelde- lijken steun aan het bijzonder bewaar- schoolonderwijs; c. op de heffing van schoolgeld voor het openbaar bewaarschool-onderwijs; d. op de invordering dier schoolgelden. In de Raadsvergadering van 1 Maart jl. werd de behandeling van dit punt der agenda aangehouden, opdat de commissie van bijstand voor onderwijszaken nog ge legenheid zou hebben de door de leden, de heeren P. F. C. Roelse c.s ingediende amendementen onder de oogen te zien. Hierbij komt ook in behandeling een adres van Mej. P, H. Woerlee e.a. De heeren Maas, Homburg en Sluiters stellen voor een extra bedrag van f 5000 voor de niet-gesubsidiëerde bijzon dere bewaarscholen toe te staan, benevens f 5000 voor openbare bewaarscholen. De Voorzitter zegt dat de voorstellers dan toch zeker aanhouding van het voor stel bedoelen. De heer Sluiters antwoordt toestemmend. De heer Groeneveld dringt op spoed aan en wijst er op dat het bestuur der Maria- bewaarschool reeds 2 jaar op een beslis sing wacht. De heer Roelse begrijpt niet waarom aanhouding noodig Ts, men wist vooruit dat de uitvoering der verordening geld zal kosten. De heer Vermeulen zegt wel tot aanhou ding te willen medewerken, als vanavond beslist wordt, dat f 10000 bij de volgende begrooting zal worden uitgetrokken voor het bewaarschoolonderwijs. De heer de Nobel: Ook al wordt de ver ordening verworpen? De heer Vermeulen antwoordt bevesti- gend. De heer Tusenius zegt dit geen manier te achten. Spr. wist als Wethouder er niets van, dat men met dit voorstel zou komen, terwijl de beidé" andere wethouders het wel wisten. Spr. acht het verkeerd, dat de ze raad vaststelt, dat de volgende raad f 10000 op de begrooting moet uittrekken voor het bewaarschoolonderwijs. Dan kan j de raad beter de verordening aannemen, die is goedkooper, De heer Dunnebier zegt dat de kosten j van de uitvoering der verordening veel duurder zullen zijra* De heer Vermeulen zegt het niet eens te zijn met den heer Dunnebier, Spr. zegt dat de uitvoering der verordening niet meer zal kosten als f 10,000. De heer Bosman zegt niet te begrijpen, i waarom de raadsleden nu moeten belove^, dat ze bij de begrooting f 10.000 zullen toestaan. De heer Tusenius zegt dat men de ver ordening best behandelen kan. Daarin staat toch ook, dat op de begrooting nieu we bedragen kunnen worden uitgetrok ken. Wat men nu wil doen, is het paard achter den wagen spannen. De heer Roelse zegt: Hebben is hebben en krijgen is de 'kunst. De wind is nu gun stig en spr. is dankbaar dat men van onze eischen 5/6 wil inwilligen. Het voorstel Maas c.s. wordt aangeno men. Tegen de heer de Nobel. Hieronder volgen nog eenige ingekomen stukken. (Flier geplaatst wegens misstelling) Een adres van C. Luchsmger, secretaris van het Departement IJmuiden der Maatschappij tot Nut van 't algemeen, waarbij namens het Bestuur wordt ver zocht voor de Nutsbibliotheek eene jaar- lijksche subsidie te verleenen van f 100. (te behandelen bij de begrooting voor 1928) Als voren van den voorzitter en den se cretaris van de „Vereeniging tot beharti ging van bouwbelangen in de gemeente Velsen'' waarbij wordt verzocht het ont- werp-rioleeringsplan ter inzage te mogen ontvangen om daarover haar oordeel te kunnen mededeelen. (te behandelen bij punt 9 der agenda). Een schrijven van het bestuur van de Ver. tot bevordering v. h. Gesticht van het Arme Kind Jezus gevestigd te Simpelveld te Velsen, waarbij wordt verzocht de noo- dige gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen voor de R.K. Meisjesschool te Velsen. (ra ming f 354.50) (in handen van B. en W. te stellen om advies). Berichten van aanneming van benoemin gen. Een schrijven van het Bestuur der afd. IJmuiden van den Nederl, kappersbond waarbij adhaesie wordt betuigd aan het voorstel van het lid van den Raad, den heer D, F. G. Schilling „inzake de 8-urige winkelsluiting". (te behandelen bij punt 18 der agenda). Aan de agenda wordt toegevoegd: Punt 11a. Wijziging der machtiging tot het sluiten van eene overeenkomst betref fende de levering van gas op het terrein van de Visschershaven te IJmuiden. Wordt vervolgd. In de Vondellaan te Beverwijk is Zondag een aanrijding geschied tusschen de auto van den heer K, alhier en een autobus van W. Beide auto's bekwamen eenige schade. Bij het te Haarlem gehouden examen voor lichaamsoefeningen is geslaagd Mej. R, F. B. Reurink alhier. Het Nutsdepartement houdt morgen avond zijn jaarvergadering in het Augusta Hotel. Aan de orde zijn de jaarverslagen, eenige verkiezingen en het verslag van den afgevaardigde ter algemeene vergadering. In een huishoudelijke vergadering van den Centralen Bond v. Transportar beiders, welke door ongeveer 70 leden be zocht was, is met meerderheid van stem men besloten, den heer D, F. G. Schilling voor te dragen voor bezoldigd bestuurslid. Inmiddels is de heer Schilling door het hoofdbestuur benoemd tot beambte, welke benoeming de heer Schilling in beraad heeft gehouden. Op een dag als Zondag met de groo te drukte aan het strand bleek hoe noodig de politiepost en de Roode Kruistent daar zijn. De dames en heeren, die Zondag in de Roode Kruistent dienst deden, hebben heel wat keeren hulp verleend bij kleine ongevallen. Ook de verdwaalde kinderen of die door familieleden alleen gelaten zijn, vinden een verblijfplaats in de tent, tot de ouders ze weer terug komen halen. Daar de Roode Kruisvlag en onze drie kleur naast de tent wapperen, weet ieder spoedig, waar hij wezen moet. De bazar Oud-Holland. De bazar Oud-Holland in het Patro naatsgebouw is Zondagavond gesloten. Het is er Zaterdag en Zondag, ondanks 'Het mooie zomerweer, dat naar buiten lokte, •nog aardig druk geweest. Het succes van den bazar mag dan ook bevredigend ge noemd worden. Het totaal aantal bezoe kers bedroeg ruim 2700. De uitslag van de loterij is als volgt: Serie I. Hoofdprijs, fiets, no. 491; 2e no. 75; 3e Waschstel 224; 4e Bronzen Bloempot 854; 5e Theeblad 791; 6e twee Japansche Va zen 33; 7e Oranjekleed 912; 8e Vaas met nikkel 523; 9e Aardbeien-vergiet 938; 10e twee Kandelaren 970; 11e nikkelen Lepel doos 18; 12e nikkelen zeefje en bakje 981; 13e nikkelen Flesschenblaadje 63; 14e id. 379; 15e Aschbakje 193; 16e Buste 288; 17e glazen Vaas 126. Serie II. Hoofdprijs: Buffet, no, 198; 2e Rekje met kopjes 733; 3e groote Japansche Vaas 914; 4e koperen Bloempot 288; 5e twee Schilderijen 792; 6e nikk. Roomstel 187; 7e groen Kleed 81; 8e Bonbonnière 153, 9e Zoutstel 769; 10e Suikerstrooier 881; 11e Poppenstoeltje 729; 12e nikkel Vaasje 735, 13e Flesschenblaadje 949; 14e Kleedje 516; 15e id. 4, 16e Tafelkleedje 775, 17e Zeef bak je 1000; 18e Aschbakje 95. De olifant met de flesch met koffieboo- nen op den rug is gewonnen door den heer v, d. Akker in den Haag, die het dichst bij het getal koffieboonen, dat 2229 bedroeg, geraden had. Uitslag kegelwedstrijd. A. de Rooy 7—9—8—7—8=39 C. Hin 8—7—7—9—6=37 en 33-32. J. H. Cottaan 96696=36 en 34—30. G. v. d. Ende 7—3—8—4—9=31 en 23. Burger 7—5—4—8—4=28. M. J. Rolvink 09890=26 en 24. de Vries 57077=26. Uitslag schietwedstrijd. P. v. Dijk 11-11-12-12-12=58 en 55-54-53. C. Potsma 10-12-12-12-11=57, J. Th. Verzijlbergh 10-11-11-12-12=56 en 53. P. v. Oers 9-11-12-12-11=55. J. Heiveld 12-11-11-10-11=55. P. Gumbergen 12-11-10-12-10=55. J. Meesters 11-10-11-11-11=54. Inplaats van op heden, zooals' aan vankelijk was vastgesteld, vertrekt het Hospitaal-Kerkschip De Hoop morgen van hier voor zijn tweeden kruistocht onder de haringvisschei^. Het belooft vandaag weer een druk ken dag te warden op" het zeestrand. Van morgen kwamen overvolle booten aan uit Amsterdam, die duizenden vacantiegan- gers aanbrachten. Gistermiddag half een kreeg de po litie bericht, dat in het bosch in de Bree- saap een naaktlooper was gezien. De politie toog er heen en met behulp van een twaalftal burgers is toen een klop' kwartier duurde, daar de man telfo. door struikgewas kroop. Tenslotte wist men den naaktlooper vatten. Hij werd gekleed en voor dï' commissaris geleid. Het bleek te zijn V kere C. N., een vreemdeling, die al d weken in het bosch moet gehuisd hel' Hij werd in het bezit gevonden van zak appelen en kruisbessen, die hij y vreemd had. Proces-verbaal is tegen man opgemaakt. De dames van het Leger des fa alhier hebben gisteren een groot aanl» kinderen een prettigen dag bezorgd, Zij gingen met de kinderen per el'ecM sche trein naar Driehuis. In SantpM* werd de speeltuin bezocht, waar de deren veel genoten, terwijl te Driehuiji de bosschen werd gespeeld. Natuurli i werden de kinderen onthaald en - het voor allen een prettigen dag. 4lii 11 i Staatsblad 273 bevat het Kon, bes! van den 27en Juli 1927, tot wijziging aanvulling van het Bezoldigingsbei Burgerlijke Rijksambtenaren 1925, zooi dat laatstelijk is gewijzigd en aa o bij Kon. besluit van 4 Febtuari 1927°(SU no. 25). Met ingang van 1 Augustus 1927 y,'c? in bijlage B ingevoegd: a. onder „Een klasse": IJmuiden en Velsen Dup, b, der „Tweede klasse": Velsen (ov« deel). Alhier is opgericht de Vereen^ van Mondaccordeonbespelers Apollo, I recteur is de heer H, Maks. A.s. Zondagavond wacht den bei kers van ons gemeentelijk park Veli beek een waar genot. Het Neutraal Vel Mannenkoor „Zanglusf" geeft dan concert in het park, aanvangende 7,45i Als blijk van waardeering met benoeming tot directeur van het cremati rium heeft het personeel van de plaats Wester veld en van het cremate* um den heer F. Blaauw een eikenhocte bureaustoel aangeboden. Geboren: J. Weeninkv. d, B: z.; M. HolmanLijnbach, d.; J. Schoor 1Hendrickx, z.; S. Havemai Rozema, z.; J, Hagedoornde Bruyn, P, VisserGootjes, z.; A, Kwaak-v Dijke, d.; M. C. TheilenE verding,; M. C. BraamSlatman, d.; C. M. §il Dolk, z.; A. van OsVisser, z.; A. C.t HesselingenScholten, d.; J. Tol—R ger, z. Overleden Petrus Wilhelmus .Bi ker, 20 j aar, ongehuwdJohannes Naui 31 jaar, echtgenoot van H. A. E. Schrail Velsen. Een woonwagenbewoner, en zijn zoon kwamen beschonken in woonwagenkamp en kregen al spoedig; zie, waaraan vele wagenbewoners deel men. De politie heeft vader en zoon tl een poos opgesloten. Nog werden twee personen, J. K. e M. opgeborgen wegens openbare dronl schap. De autobestuurder L. W. uit A1Ö werd verbaliseerd wegens overtreding het Motorreglement. jacht op den man gehouden, welke drie cellulose. IJmuiden. Aangekomen 30 Jul'1 zenburg, sleepboot, Rotterdam, rod kraan op sleeptouw; 31 Juli Nautix, Bilbao, ijzererts, Hoogovens; Depute selin de Rohan, st., Nantes, ijzererts, 1 Augustus: Beverwijk, st., Narvik,! erts, id.; 2 Aug: Erda, si, Oxelos ijzererts, id. Vertrokken 30 Juli: Rozenburg,5: boot, Maassluis; 31 Juli: Amerika, si den, ledig; Nautik, st., Dantzig, k® Aug: Deputé Josselin de Rohan, st„ kerken, ledig. Velsen. Aangekomen 31 Dk Princess, st., Londen, Papierfabriek, laden. Vertrokken 1 Aug: Skaraas, st,, p grad, ledig (heeft te IJmuiden 2 Aug.: The Princess, si, GriwsW

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2