MUIDER COURAN' Van den Wachttoren Plaatselijk Nieuws fjmtiïden. Politierapport .jsdag 3 Aug 1927. 2e blad. Ruslands isolement. «staat alleen in de wereld- Het --el vijanden, maar geen vrienden \et heeft 't ernaar gemaakt. Men heeft gevreesd voor een Engelsch-Russi- BU en daarna een Poolsch-Russischen flog. Rusland heeft gepoogd de pooien - >n stoel der regeermacht in verschil- p staten door te zagen, liefst zoo hei- Si mogelijk en tegelijkertijd heeft het jgs'gedaan, om de handels- en diploma- 'u betrekkingen met hen te herstellen, usland dat is zijn communistische regee- deze in Nov. 17 de macht kreeg, zij ieder tegen zich. Haar plan was de Revolutie en zij begon met de schul- 'ia aan andere staten te annuleeren, dat peggen, de verplichting, om te betalen, loochenen. Een economische en politieke ^rière werd door het overige Europa te- jn Rusland opgeworpen. Men isoleerde jjdoor een cordon sanitaire, om Europa 'm de rpode besmetting te beschermen. a twee jaar begreep de communistische peering, dat de kans op een wereldrevo- Jüe voorloopig verkeken was en begon zij odelsbetrekkingen aan te knoopen en zoeken naar wettige erkenning door de adere staten. De Randstaten, waaronder folen, waren daartoe bereid; in '21 wer- jan handelsbetrekkingen aangeknoont met ingeland, Italië, Duitschland en Turkije, '22 sloot Duitschland met Rusland een actaat te Rapallo; wettelijke erkenning d, Sovjet-staat door Engeland, Italië en frankrijk volgden in '24 en in '25 door Ja- i, Maar twee maanden geleden brak En- dand alle betrekkingen met Rusland af, Kn kwam de moord van den Russdschen te Warschau met een dreigende van nota's tusschen Rusland en Polen. Rusland liet eenige politieke ge zonder vorm van proces ombren- een uiting van zijn woede tegen het Tegen Polen bond het einde lijkin,-waarschijnlijk gewaarschuwd en ge kalmeerd door Duitschland. Daarbij kwam dat de Russische invloed in China, die groot was, plotseling bijna ge- verdween. Het gaat Rusland niet voor den wind in laatsten tijd. Het schijnt, dat de com- istische jongelingschap niet dweept met het roóde leger en militarisme en uit- van de gedachte: Als Rusland geen begint noch aanvaardt, komt er oorlog. Ook zou een oorlog allicht iel einde van het communistische bewind :n worden, In een Poolsch-Russischen l zouden andere vijanden van Rus- zeker Engeland, zoo al niet openlijk, toch indirect meedoen. Een oorlog Sverliezen -kan Rusland makkelijk, een win- i bijna niet mogelijk. Een verloren een teleurgesteld volk, een versla- jer, dat alles zou zeker tot revolutie kiden en de val worden der Sovjetregee- Volgens allerlei geruchten, vertrouwbare lerichten zijn uit Rusland bijna niet te n, is de binnenlandsche toestand daar ook alles behalve rooskleurig. Er is werkloosheid, de arbeiders worden roerig, ook in het leger schijnt het te gis- en de boeren, 'het grootste deel der be ring, vormt een onberekenbaar element, is ook verdeeldheid onder de leiders zelve, Het grimmige en wreede optreden de vijanden der regeering is mis schien wel een bewijs van haar zwakheid, ie laatste troef, die zij uitspeelt. Dat zij tegenwoordig leelijk in het nauw zit, staat wel vast. Daarom is er alle reden, om met belangstelling naar het Oosten uit te zien. Rusland weer tot de toestanden van Czarisme zal terugvallen, is niet te «enken. Eer zal een ommekeer eèn over winning van de demokratie dan een ver enging van dictatuur door tyrannie, lood ra oud ijzer zijn. De nieuwe mensch. Ter gelegenheid van het Theosofische nngres te Amsterdam heeft Annie Besant gesproken over een nieuw menschentype, zij verwacht en dat, naar zij meent, in Amerika reeds komende is. Ze vertelde, ht de jonge kinderen in Zuid-Californië veel vlugger dan andere kinderen begrij pen, hun leeftijd in bevattingsvermogen wel twee jaar vooruit zijn. Deze kinderen zou- reeds bij de geboorte andere kinderen jen acht maanden overtreffen. Zij worden dus oud geboren! Een nieuw menschenty pe brengt ook een nieuwe beschaving. De log heeft bewezen, dat geen heerschap- van ruw geweld meer mogelijk is. De gekleurde bevolking wil ook niet langer aan ue Europeanen onderworpen blijven, het nieuwe type van mensch zal Ame- ons geven, Daar vindt men het reeds ®et de intuïtie, die uitmaakt, wat gedaan ®°et worden, De nieuwe mensch kent de mee van mededeelzaamheid. In Amerika ontwikkelt zich een revolutie in de indu strie. Er wordt een prachtig beschavings type opgebouwd. Er is een nieuwe opvoe ding, die (den mensch zelfrespect leert en het werk doet kiezen, waarvoor hij van nature het meest geschikt is. „De jonge menschen, die thans opgroei en, kennen de goddelijke stem, die kracht geeft; ze vertrouwen op een toekomst, ge lukkiger dan thans: een toekomst zonder armoe en ellende." Wat waarde heeft deze verwachting van deze merkwaardige, wijze, oude vrouw? Velen zullen niet met haar het heil van Amerika verwachten. Daar is meer dollar- jacht dan idealisme, Amerika gaf ons de negermuziek en negerdans; het is het land van hen, die vooruit willen komen en rijk worden. Door handel en industrie staat het vooraan, maar geestelijke goederen heeft het niet in rijke mate aan Europa aan te bieden. Het onderwijs staat er niet hoog, een eigen kunst heeft het nog niet gescha pen. Rinantieel is de oude van de nieuwe wereld, maar geestelijk de nieuwe van de oude wereld afhankelijk. Maar heeft Annie Besant overigens niet gelijk, dat er in velen van het jongere ge slacht iets nieuws, en ook iets beters leeft? En dat we dus in een deel der jeugd de hoop der toekomst mogen zien? Dit is wel een bijzonder belangrijke maar ook moei lijke vraag. Sommigen zien verval en on dergang, waar anderen met Annie Besant een kentering der tijden opmerken, de komst van den nieuwen mensch en de nieu we wereld. Het hangt veel van onszelf af, hoe we hier zien en oordeelen. De idealist zal 't met Annie Besant eens zijn en zich in vele opzichten over de jeugd verheugen, maar de pessimist klaagt over allerlei be denkelijke verschijnselen bij de jeugd en hij zucht, «dat het mis gaat. Van onze stem ming hangt het af, hoe wij de teekenen des tijds zien. En het oordeel van Annie Be sant geeft ons meer kijk in haar dan in zicht in de komende tijden. Zij moet zelf jong en nieuw van hart zijn, dat ze met zoo groote zekerheid kan spreken van een nieuwe beschaving en een nieuwe jeugd. Zien en zijn dekken elkaar lang niet altijd geheel, soms in het geheel niet. Maar dat ouderen het nieuwe leven opmerken, is in elk geval een 'bewijs, dat het er is, n.l. in henzelf. menschen aan, maar ook andere booten, ning en het is dan ook meer dan n«a, de electrische treinen en de autobussen dat hier wordt ingegrepen, zooals het nu is, voerden zeer velen naar hier, terwijl hon- schreit het ten hemel, derden per auto en per rijwiel kwamen, j Zou hier voor de Gezondheidscommissie Tot ver in den middag duurde de stroom geen taak te vervullen zijn? van aankomende bezoekers. De veerdiensten hadden het dientenge volge geweldig druk. Maar 't grootst was de drukte 's avonds vanaf 6 uur, als alles in een paar uur weer terug wil. Dan komt de zware taak voor de politie, om allen ordelijk in de bootjes te doen gaan. Men begrijpt, dat de bootjes met plaats voor 100 of 150 menschen zoo 'n stroom niet vlug vervoeren en dus moest er lang ge wacht worden. Velen hebben een uur lang in de rij gestaan, ondanks dat er 8 motor booten vanaf het Semaphore voerden, terwijl ook het veer over de Visschersha- ven zoo vlug mogelijk werkte, 'om de men schen over te zetten. Er is natuurlijk gemopperd door de wachtenden en dit lange wachten is ook werkelijk een probleem, dat dient opge lost te worden, wil het strandbezoek niet spoedig achteruitgaan. Dat de politie streng is en de orde handhaaft, valt niet anders dan toe te juichen, immers waakt zij voor de veiligheid der menschen. Er mogen dan een paar dames onwel zijn geworden, ongelukken zijn er bij deze groote massa menschen niet gebeurd. Bij de steiger der Alkmaar Packet was het 's avonds een gezellige drukte. De Prins Hendrik, die om 8 uur vertrok, was Bij de gehouden examens der Fede ratie „Mercurius" slaagde voor Duitsche Handelscorrespondentie de heer B. Ebben, opgeleid door den heer J. Kooi, alhier. Gem. Visscherijschool. Geslaagd voor het voorloopig machinis tendiploma groote vaart de heer G. van Offenbeek alhier, Mej, E. v, d. Lijn, tot dusver onder wijzeres aan de openbare bewaarschool in de Breesaapstraat, is overgeplaatst naar de openbare bewaarschool in de Casembroot- straat, De volledige uitslag van de Vrijdag gehouden aanbesteding voor het bouwen van kantoorlokalen in vischhal B van de Visschershaven alhier is als volgt: W. A. Sanders en H. Witte, f 4674; D. v, d. Plas, f 4195; J. Eindhout en de Waard, f 4140; Cupido en Dalmeyer, f 4079; Fa. P. Heere en Zn., f 4069; Fa. Wijker en Van Duyn, f 3747. Allen te IJmuiden. De uitslag van de examens van de Vereeniging van Leeraren in de Handels wetenschappen, gehouden op 27, 28 en 29 Juli jl. is: Geslaagd voor boekhouden Mej. M. C. Kaper en E. van Veelen; voor Engelsche handelscorrespondentie R. v, d. Mast en Mej, C, M, Kaper, allen alhier. De heer A. G. Meesters alhier, die pas het einddiploma der Middelbare Tech nische School te Haarlem verwierf, is ge plaatst bij de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken alhier. Vrijdagavond werd een begin van brand ontdekt in de kopergieterij der fa. de Vries aan de Industriestraat. Een balk nabij den oven was gaan smeulen, waarna deze had vlam gevat en ook een vlak bij gelegen schuurtje in vlam zette. Omstanders hebben het vuur dadelijk kunnen blusschen. De brandweer ver scheen ter plaatse, maar behoefde geen dienst te doen, Aan den heer J, W. den Buitelaar alhier, geldophaler bij het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordholland, is eervol ontslag uit den provincialen dienst verleend. De Zondagsdruk!e. Het is Zondag met het mooie zomer weer een extra drukke dag voor IJmui den geworden. De Alkmaar Packet bracht duizenden Door notaris G. D. Boerlage te Vel- sen, is Donderdagmiddag in het veilingge bouw ,,'t Centrum" té Beverwijk publiek veikocht, een woonhuis met erf en grond aan den Grooten Houtweg te Velsen, groot 6 aren 27 centiaren. Kooper werd de heer J, Stengs te Wormerveer, voor f 9.000. Vrijdagmiddag is de 17-jarige de R., wonende alhier, op den Wijkerstraatweg aangereden door een vrachtauto, bestuurd door v, S., waardoor zijn rijwiel ernstig werd beschadigd. Daar de schade zal worden vergoed, is aangifte bij de politie achterwege gebleven, De wielrijder zelf bleef ongedeerd. De Harmoniekapel „De Eendracht", directeur de heer K. H. Kerkhof f zal 14 Aug. a.s een concert geven in het park „Concordia", waar onder meer het beken de stuk „De slag bij Waterloo" zal ge speeld worden. Den 18den Aug. geeft de kapel een con cert in het park „Velserbeek". Den 20sten Aug, volgt een concert in het park „Con cordia'', te geven door het gunstig bekende Fanfarecorps „Onderling Genoegen" te WITTE KRUIS. Iedere Woensdagmiddag van 3 tol 3.30 uur stelt de Vereeniging hel Wille Kruis, in de Chr. Nat. School te 1 Jmuiden-Oost moeders gratis in de gelegenheid raad te vragen omtrent de voeding aan haar zuigelingen. Het advies wordt gegeven door den Consulent, Dr. Hanneman. Voor kraamverzorging, welke ook door boven genoemde Vereeniging wordt uitgeoefend, wende men zich tot het bestuurslid der Vereeniging, Mevrouw Suwerink, Trompstraat 72 te TJmuictan- Oost. Tarief naar draagkracht f 5f 15. volgeladen en had dus 2000 passagiers I Krommenie, onder leiding van den heer G. aan boord. Deze boot voer Velsen dan ook| Schaar, voorbij. De driedekker Alkmaar vertrok om 9 uur eveneens geheel bezet met 1400 passagiers. En toen nog stonden een paar honderd reizigers te wachten, die met de half 10 hier aankomende boot, welke an- Zondagmiddag liep een vreemdeling op den Wijkerstraatweg te wandelen met een prachtigen herdershond en. daar hij als vreemdeling met onze politieverordening, ders blijft liggen, naar de hoofdstad wer- dat een hond niet los mag loopen, niet be den_ vervoerd. kend was, had hij het dier niet aan ketting Het is met dit al voor velen een goede j 0f touw. Dit was jammer, want dit kostte dag geweest. Er is geld stuk gemaakt, j het dier het leven. Naar wij hoorden, moeten er 30.000 men- j Plotseling schoot het op een voorbijsnor- schen aan het strand zijn geweest. De ]j rende auto af, raakte onder een voorwiel Alkmaar Packet had extra booxen varen, bovendien nog eens onder een achter - I wiel. Het dier stond nog op, en ging den Velseo openstaanden sigarenwinkel van den heer Van 't Hof binnen, viel daar weer neer en Een contrast. Onder dezen titel lezen wij in Kenn.: In ons blad van Donderdag, deelden wij een en ander mede over de prachtige wo ningen, welke door de Directie der Papier fabrieken, voor haar personeel aan de Smidt van Gelderstraat zijn gebouwd. In verband hiermede, vestigde men on ze aandacht op een „woning" aan den Doodweg, een woning, waarvan ons, die toch meenden, met de plaatselijke situatie vrij goed bekend te zijn, het bestaan niet bekend was. Wij zijn daar eens gaan kijken en ston den verbaasd over het schrille contrast dat zich hier voordeed met de bovengenoemde woningen en willen hieraan direct toevoe gen, dat wij niet hadden durven denken, dat in onze gemeente, waar op het gebied der volkshuisvesting toch wel een en ander wordt gedaan, zooiets nog bestond en mo gelijk was. In een schuur, want meer is het niet, en dan nog lang niet in den besten zin, huist nu reeds 3 jaar het gezin van den orgel draaier W., bes taande uit man, vrouw, 3 kinderen en een knecht. De „woning" bestaat uit 2 afdeelingén, beter gezegd, hokken, één waarin W. mei zijn gezin leeft en moet eten, slapen, wo nen enz.,, terwijl in het andere hok, dat te vens bergplaats is voor allerlei rommel, de knecht een slaapplaats heeft. gaf na eenige oogenblikken den Op zulke oogenblikken kan men op de gezichten van de getuigen van een derge iijke tragedie lezen, dat ze verre staan van: lf't Is maar een hond". Maandagmiddag reed op den Wijker straatweg bij de garage van Huyer, dus op een plaats, waar de weg vri[ breed is, een groentewagen, koetsier D. Hartog van Jan-Gij zenvaart en links daarnaast een wielrijder, H. van Braam, te Haarlem. Bei den waren in kalme vaart op weg naar de pont. Daarvandaan kwam. de autobus van den heer Franck, dienst VelsenWijk aan Zee, Van de aanwezige ruimte werd door allen een goed gebruik gemaakt, tot plot seling het paard van den heer Hartog schrikte en terzijde sprong. De wielrijder zag dit en gooide ijlings zijn stuur om naar links, teneinde niet on der het bereik der paardenhoeven te ko men, Daardoor kwam het rijwiel in de baan van de aanrijdende autobus. De chauffeur gooide ijlings het stuur naar rechts, remde gelijkertijd en kwam met zijn voertuig juist naast de rollaag van het tuinhek van het huis aan den overkant te staan. De wielrijder was echter toch nog slacht offer geworden. Hij was aangereden, ge vallen en had zijn pols wat bezeerd, maar De wanden zijn met papier een beetje overigens geen letsel bekomen, doch de beplakt, doch daar het behangsel op vele bets had heel wat geleden. plaatsen is gescheurd, kijk je door de re- ten naar buiten. j Een stookplaats zoekt men tevergeefs, f zoodat alles moet worden gekookt op pe- troleumstellen, waardoor het er geregeld walmt. Evenmin is er waterleiding, doch wat het ergste is, zelfs geen W, C. Voor dit laatste heeft men maar een gat in den grond gegraven en als dit vol is, dan wordt er maar weer een ander gespit. Hierbij komt nog, dat het in deze „wo ning" wemelt van de ratten; het is zoo erg, dat als de kinderen een stukje brood op den grond laten vallen, deze lieve diertjes het oogenblikkelijk weghalen, Voor dit krot wordt nog f 2,huur per week betaald. Op onze vraag, of er nu in deze 3 jaar geen andere woning was te krijgen ge weest, deelde de vrouw mede, het herhaal de malen te hebben geprobeerd, maar nim mer te zijn geslaagd, een hooge huur kun nen zij niet betalen en het gemeentebe stuur werkt niet mede, daar men blijkbaar deze lieden wil dwingen de gemeente te verlaten. Een geldige reden kon de vrouw hiervoor niet opgeven, daar zij nog nimmer iets hebben gedaan dat niet door den beu gel kan, terwijl zij evenmin met de politie in aanraking geweest zijn. Menige beestenstal is beter dan deze wo- DIEREN BESCHERMEN IS MENSCHEN BESCHAVEN! Wordt dus lid'van de afd. Velsen en Omstr., der Ned. Vereen, tot, bescher ming van dieren! Min. contr. f 1-25 per jaar. Secretariaat: Stationsweg K 86, Velsen, R. F. Brouwer 221, A. M. Bruinenberg 64, H. Bruisschaart 60, A. v. d. Bos 59, G, Castricum 131, L. van Croonenborg 111, J, Daleboudt 137, A, Dekker 213, P. Dek ker 208, G, Demmers 77, J. M. Dobbelaar 115, J, van Donselaar 79, J. W. Dreyer 207, J. Th. Droog 161, G. den Duik 44, G. J. C. van Duyn 129, W. J. Duyvelshof 209, W, B. Duyvelshof 139, J. van Dijk 217, C. J. van Eerden 158, H. Effern 14, W. G, Eggermont 21, H. Engelhart 123. P, Esseling 226, J. v. d. Eykhof 23, J. van Gameren 110, P. Gecrlofs '191, A. Gerrits- ma 170, C, Geyteman 157, P. C, Ghijs 89, D. Goedhart Tz. 128, D. Goedhart Pz. 237, S, Goes 58, P. de Graaff 211, L. Grave- maker 234, W. J. v. d. Griend 150, J. Grinwis 73, B. L. Groen 118, S. Groen 180, T. Groen 147, K. Groot 138, M. de Groot 187, B. Guyt 214, P. Guyt 37, A. Th, Handgraaf 243, G. P. Handgraaf 20, P, Hartendorp 72, E. C. H. Hartog 101, E. Th. Heeremans 66, J. Ch. Heinsen 152, J. J. van Hesselingen 106, P. van Heyst 9, O. Hofer 27, J. H. Hogeland 127, F. Hol- lenberg 81, W. Hovius 62, J. P. Hofland 125, J. J. Jacobs 225, J. de Jager 6, J. Jansen 5, J. A. Jansen 53, Jac. de Jong 148, Joh. de Jong 56, J. R. de Jong 135, S. de Jong 91, A. Jongejan 144, C. Jonk man 176, J. H. Kalkman 119, J. de Kan 181, W. Kint 3, H. Klok 54, G. Klïjn 198, D. Koene 24, F. J. Koks 236, E. Th. v. d. Kolk 218, J. v. d. Kolk 13, P, M. Konke laar 15, J. Koomen 189, P. van Kooten 177, J. L. Kortekaas 86, P. Kraayeveld 244, P. C. Kramp 228, J. Kroonsberg 80, F. M. v. d. Kuil 55, J. v, d. Kuil 25, H. v. d. Kuyl 175, H. Kwaak 117, T, v. d. Laan 82, G. C. Lagendijk 195, M. Lang broek 194, J. J. Lazeron 92, J. v. d. Leek 140, A. H. van Leeuwen 16, J. A. van Leeuwen 75, M. W. Lindhout 76, J. Looy 114, O. Lijnbach 33, N. Maarleveld 183, L. J, Maarschalk 146, G. A, Meesters 88, C. F. Meyer 105, H. Meyer 201, G. Michel 133, J. W. M. Minneboo 182, W, Mole- man 233, G. J. D, Monshouwer 116, A. Mookhoek 120, H. C. J. Mulder 69, A. F. Neervoort 93, J, P. Neervoort 188, J. F. Neve 18, J. Nieuwenhuisen 41, C. Nol 10, 'L, M. Noordzij 67, N. Noordzij 4, C. Nij- man 239, N. C. A. Ockhuysen 17, J. C, Oldenburg 30, B. van Ombergen 96, A. Otto 84, K. Pauw 205, A. van Pel 171, N. J. van Pel 34, A. B. Pellegrom 85, J. C. Pellemans 87, A. v. d. Plas 42, L. v, d. Plas 178, C, Polderman 43, C. H. Put 46, J. Raaymakers 153, L. Ramakers 8, T. Ree 143, D. Reehorst 108, P. Rem 35, J. A. Rensen 90, L, J. Reyms 98, A, Rietdijk 78, J, Riedijk 132, J. de Ronde 164, A. Roodzant 32, J. D. van Rooyen 229, J. C. Roubos 2, P. J. Rozemeyer 163, A. A. Rozenheek 100, S. de Ruyter 179, M. Sala 136, J. Sanberg 61, A. Schaap 216, D, Schaap 222, L. Schaap 103, C. F, Scheffers 165, O. K. Schilling 173, P. Schol 220, L. A. Schoorl 160, J, D, Schot- vanger 31, J. Schröduer 45, C. Schutte 174, F. Schuyt 204, J. W. v. d. Schuyt 215, T .Sinjewel 28, C. Sint 206, J. Slager 130, L. J. Slikker 231, C. P. Smit 155, G. C. Smit 212, M. Smit 50, W. J. P. N. L. Snijder 36, C. J. van Steenkis'te 83, G. Stoker 199, C. Stolk 26, P. J. Suikerbuik 49, J. C, Terhorst 74, A. J. Tervoort 29, J. P. van Tiggelen 202, J. Tol 12, P. C. Tol 51, G. Toon 145, G. Toornvliet 47, J. S. Verhagen 172, A. F. P. Vermeulen 109, L. Vervelde 210, Th. J. Verzijlbergh 68, J. J. Vis 112, J. Visman 142, J. Visser 242, M. C. Visser 197, J. B. Vlietstra 241, P. J. v. d. Vlugt 65, J. C. Vonk 186, J. F. de Vos 97, A, de Vries 245, M, Vrolijk 238, S. Waagmeester 168, L, W. de Waard 19, H. W. A. E. Wagenaar 224, W. J. Wagner 122, J. F. v. d. Wateren 1, G. Webbe 102, G. Wessel 124, J. Wey 246, W: D. Wil jouw 39, B. J. Witteman 40, F. J. M. Wijnekus 7, J. A. Zonneveld 63, N. Zoontjes 113, H. Zwaan 71, B. J. Zwa nenburg 196, B. Zwanenburg 185, W. J. Zwanenburg 154, C, Zwart 99, In korten tijd natuurlijk een groot aantal belangstellende toeschouwers, maar allen waren het er over eens, dat geen mensch schuld had. Het paard alleen was de schuldige, maar de wielrijder, een werk looze sigarenm.akerf had een zwaar be schadigd rijwiel, waarop hij niet naar Haarlem kon. 't Zal je gebeuren! De heer Hartog bleek een zeer welwil lend man. Geheel vrijwillig bood hij den beer Van Braam, aan, de reparatiekosten te vergoeden, welk aanbod deze dankbaar aanvaardde. Hulde aan den. heer Hartog. Het verbouwen der bakkerij van de Coöperatieve Vereeniging „De Eendracht" te Velsen-Nooird is gegund aan den heer H. Oudshoorn te Velsen. Loting Nationale Militie. De uitslag der Maandag gehouden lo ting voor de Nationale Militie is als volgt: K. Aalbersberg 184, G. J. van Amers foort 126, D, Asjes 149, G, Bakker 240, P. J, Bakker 166, R. Barrihoorn 48, F. Basstra 151, W. Beekman 57, T, Berg 230, J. v. d. Berge 162. Ch. L. van Berkel 95, J. de Best 141, J. Beukman 223, J. P. de Beurs 203, D, P, Bierma 107, A. C, Blink- hoff 167, A. Blok 22, B. Blok 11, D. Blok 232, J. Blok 235, P. Blok 156, L. Blij dorp 70, H. de Boer '193, M. de Boer 190, G, Boersma 16'9, J. P. Böhrn 52, L, W. Böhm De politie alhier was ter oore gekomen dat 134, A. W. Bol 227, J, G. Boneltarap 159, j door eenbakker, P. êeheeten en wonende te H wr r> I 1 1 oo T 101 Driehuis, ra het Villapark des morgens voor 10 W. Bontenbal 38, J. v. .Boogaard 121, - bro'd huis wJd be2orJd Hj steUe esm R, V. d. Bos 219. VV, J. Bos 104, A, Bos-, onderzoek in en maakte tegen P. proces-verbaal man 200, G. Brandhoff 94, J. Broek 192,s op wegens overtreding der Arbeidswet. IJmuiden. Gedurende de laatste dagen wor den de inwoners alhier nogal onthaald op straat muziek en zang, echter zonder dat door B. en W. van Velsen hiervoor vergunning is verleend. Door de politie alhier werd Vrijdag tegen een straat muzikant en een liedjeszanger proces-verbaal op gemaakt, daar zij geen vergunning hiervoor had den verkregen,

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 5