Agenda Officieel Vervolg Plaatselijk Nieuws IJmuiden. Vei8eu Burgerlijke Stand. Gevonden voorwerpen&dieren Politierapport Visscherij Scheepvaart Gemengd Nieuws. Eet nu goedkoop Fruit N. VAN DEB ZWAN, - ZATERDAG. Thalia, Bioscoop, 8.15 uur. Badpaviljoen Noordzee, Avondconcert. ZONDAG. Thalia, Bioscoop, 3, 5 en 8.15 uur. Badpaviljoen Noordzee: Concert vanaf 3 uur. Park Velserbeek, Concert 3 uur; Uitvoerin, Nieutraal Mannenkoor Zanglust, 7.45 uur. MAANDAG. Thaiia, Bioscoop, 8.15 uur. Badpaviljoen Noordzee, Avondconcert. DINSDAG. Thalia, Bioscoop, 8.15 uur. Badpaviljoen Noordzee, Avondconcert. KENNISGEVING inzake tijdelijke afsluiting van wegen. Burgemeester en Wethouders van Velsen brem ijgen ter openbare kennis, dat de Kalverstraat en de Frans Naereboutstraat, van net Velserduin- plein af tot de Casembrootstraat, van Maandag J8 tot en met Zaterdag 13 Augustus a.s. voor het jlverkeer met rij- en voertuigen zullen zijn af| 'jsloten. i| Velsen, 5 Augustus 1927. I Burgemeester en Wethouders van Velsen, de Secretaris, de Burgemeester, HOFSTEDE, l.S. RIJKENS. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen brengen ter openbare kennis, dat het ver- 'izoek van L. Volker Azn. en A. Bos Ezn., te IJmuiden om op hel perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, afdeeling IJmuiden, Sectie K, Nos. 483 en 79, plaatselijk bekend terrein Noor delijk van de berghaven, te mogen oprichten een smederij, alwaar o.a. geplaatst zal worden een stoomketel en een stoommachine van 15 P.K. tot aandrijven van diverse werktuigen door hen is toegestaan, Velsen, den 3 Augustus 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, de Secretaris, de Burgemeester, HOFSTEDE, l.S. RIJKENS. Burgemeester en Wethouders der gemeente Velsen, brengen ter openbare kennis dal ter ge meente-secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van C. van Nieuwburg, te Velsen, om vergunning tot het oprichten van een timmer werkplaats, waarin o.a. geplaatst zullen worden één electromotor van 6 P.K., drie van 3 P.K. en één van 2 P.K., tot het aandrijven van diverse werktuigen, in het perceel kadastraal bekend gemeente Velsen, Sectie H No. 3733, plaatselijk bekend wijk L Kanaalkade no. 22. Op Vrijdag, den 19 Augustus 1927, des voor middags te elf uren, zal ten gemeentehuize ge legenheid bestaan om bezwaren tegen dit ver zoek in te brengen en deze mondeling en schrif telijk toe te lichten, Velsen, den 5 Augustus 1927. Bürgemeester en Wethouders voornoemd, de Secretaris, de Burgemeester, HOFSTEDE, l.S. RIJKENS. EEN OEFENING VAN HET ROODE KRUIS. Het was Donderdagavond half acht aan hét zeestrand. De massa strandbezoekers was ver trokken, er waren nog wat nablijvers en dan wat menschen uit onze plaats en de omgeving. Eigen aardig is op drukke zomerdagen, dat het strand 's avonds verlaten lijkt, eenzaam als een huis, waar het den geheelen dag vol gasten en vroo- lijk is geweest. Bij de tent van het Roode Kruis vlak bij de Zuidpier hadden zich echter vele dames en hee- ren verzameld, zoodat hier nog een levendige drukte heerschte. Er zou dezen avond een de monstratie zijn voor de transpontcolonne en de genen, die den cursus Eerste hulp bij ongeluk ken volgen. De leden en deelnemers hadden allen een oproep gekregen en ook wij persmenschen, maar we mochten het niet vooruit bekend ma ken, omdat er anders wellicht teveel belangstel lenden waren gekomen. De demonstratie toch was bedoeld als een oefening. Om kwart voor acht werd uitgerukt met de brancard. Aanvankelijk dachten wij, dat het naar het strand zou gaan en dat een oefening met drenkelingen of in nood verkeerdenden zou wor den gehouden. Maar het ging 't duin op en we togen op weg naar het tentenkamp. Dat trekken door het zand van de brancard viel al dadelijk niet mee, maar de mannen hielden zich kranig. Langs de barak en de politiepost kwamen wij in het kamp en door deze oefening hadden wij het voorrecht, om ook in het kamp een kijkje te nemen. Het kamp als zoodanig is uitnemend gelegen; in een duinpan tusschen hooge duinen staan de tenten zeer beschut. Er zijn meest linnen tenten, maar ook enkele van hout en bij den ingang staat een houten cantine, w%ar limonade ver kocht wordt. Ofschoon de orde streng gehand haafd wordt, daar steeds politie aanwezig is, is het voor de tentbewoners toch blijkbaar een vrij leven. De mannen, vrouwen en kinderen, die wij zagen, zien er bruin uit, vooral de vrouwen en kinderen, die liggen te stoven in de zon, daar vele mannen overdag naar hun werk gaan cn eerst 's avonds in het kamp terugkeeren. In het kamp keek men vreemd op van de komst van de brancard met zooveel menschen er bij. En toch niet zoo vreemd, als we gedacht hadden, daar in een der tenten een ernstig ziek kind was en nu dacht men, dat dit kind vervoerd moest worden. De voorzitter van het Roode Kruis en leider van den cursus Eerste hulp bij ongelukken, Dr. van Haselen, was bij het zieke kind en daarom moest eenigen tijd worden gewacht. Toen de dokter kwam, hield deze eerst appèl nominaal, waarna hij het doel en het nut van deze oefe ning in het kort uiteenzette. Dr. van Haselen deelde mede dat de oefening haast werkelijkheid had kunnen zijn, als de kleine patiënt uit het kamp had moeten worden weggebracht. De leider deelde mede, dat dezen avond gede monstreerd zou worden het vervoer van gewon den op geaccidenteerd terrein. Op zijn verzoek stelden zich vijf heeren-deelnemers als gewonden beschikbaar die het duin ingestuurd werden, om ergens te gaan liggen. Een viertal draag baren waren beschikbaar, de dragers werden aangewezen en ook de helpers, bij iedere draag baar twee. De dames waren in de meerderheid, dus hadden zij ruim. aandeel in den dienst. Het begin der oefening werd gestoord, omdat de dokter wederom bij het zieke kind werd ge roepen. Daarom moest weer eenigen tijd worden gewacht. We keken het kamp weer eens rond De kinderen waren nog niet naar bed, velen lie pen nog op bloote voeten rond. Jongens van 15 en 16 jaar spraken af, om naar de stad te gaan, waarmede JJmuiden bedoeld werd. Jonge meisjes liepen ook op bloote voeten rond. De mannen verrichtten allerlei bezigheden, water halen enz. Bij sommige tenten wapperen vlag gen, we zagen zelfs de roode Mohammedaansche vlag met maan en sikkel en een vlag met het opschrift Nellie. Opeens uilten de dames van het Roode Kruis een gullen lach en wezen naar het Zuiden. De „patiënten" kwamen weer terug. Zij waren gaau liggen, maar daar er niemand kwam "om hen te halen, verveelden zij zich blijkbaar en kwamen zij kijken, waarom men hen niet kwam halen. De heer Prins zeide echter, dat de patiënten weer naar hun plaats moesten gaan en gaf tevens de dragers last zich gereed te maken en hen op te zoeken. Toen de dokter weer kwam, kon de oefening ten volle beginnen. De patiënten waren op een duin of halverweg een duinglooiïng gaan liggen. Nu het maar een oefening was, ofschoon een werkelijk ernstig bedoelde oefening, ontbrak toch de humor niet. Vooral niet, omdat er toch verschillende omstanders waren en sommige Amsterdammers hun kwinkslagen deden hooren. De patiënten mochten zelf opgeven, wat ze man keerden en zoo was het typisch om te hooren, als een patiënt opgaf, dat hij bewusteloos was en een beenbreuk had. Dan kwam de verband lost er bij en moest het been in kwestie eerst ge spalkt worden. De dames en heeren verbonden de patiënt en deze vond het niet onaardig, als acht dameshanden hem heel voorzichtig opnamen en op de brancard legden. Meisjes uit het kamp zeiden, dat het niets stond, dat dames een kerel droegen, maar zij vergaten, dat daar bij werke lijkheid in een. ernstig geval niet naar gekeken 1 worden. Als de patiënt op de draagbaar lag, begon het vervoer. Dan moest goed opgelet wor den, dat bij het op- en afgaan van een duin de patiënt niet met het hoofd naar beneden lag en ook niet voorover, waarom de dames soms de draagbaar op de schouders moesten nemen, om den patiënt recht te houden. Toen we goed en wel op het pad waren, ging het Ioopen beter. Maar er lag aan den anderen kant van het pad nog een patiënt, op een ter rein, afgezet door een hek met prikkeldraad. Ook die moest gehaald worden en de patiënt op de draagbaar moest toen over het hek worden getild. We liepen toen achter de draagbaren met patiënten en vele kampbewoners trokken er ook achterheen. „Ga je ook mee achter de lijk- statie?" vroeg een wondere knaap aan een zijner vrienden. Toen we voorbij de barak waren, kwa men eenige menschen, die den stoet, de brancard voorop zagen aankomen, toesnellen. Een juf frouw keek verschrikt en vroeg met het ernstig ste gezicht van de wereld, wat de laatste pa tiënt mankeerde. Een ondeugende deelnemer wees op zijn hoofd en zei dat de patiënt niet erg orde was en ook een been had gebroken. De juffrouw toonde medelijden, maar een ernstige deelnemer zeide haar toen, dat het alles maar theorie was. Op het strand arriveerden we onder veel be langstelling. Er waren nog heel wat menschen bij de Roode Kruistent verzameld en het aantal groeide voortdurend aan, toen er nog méér ge oefend werd. Dr. van Haselen gaf nog verschil lende voorlichtingen en liet nog eens demon- streeren, hoe men een patiënt het beste opne men kan, hoe de draagbaar of brancard neerge zet moet worden enz. Tenslotte werd gedemon streerd, hoe men een zieke of gewonde ook op een stoel kan zetten en met een stok onder de stoel kan dragen, ja hoe men zelfs een patiënt op de handen van twee personen kan vervoeren. De omstanders hadden veel schik in de theo rie, er waren grappenmakers bij, die voor de noodige humoristische afwisseling zorgden. Toen het dragen op de handen gedemonstreerd werd en de gewonde in kwestie wat lang moest wach ten, zei een jongen, die als hoofddeksel enkel de rand van een stroohoed op zijn haren had: „De patiënt is al lang dood." Ai was het dan onder teveel belangstelling van niet-deelnemers, toch heeft deze oefening zeker wel haar nut gehad. En indien er werkelijk hulp zou noodig zijn ergens, zou natuurlijk alles met den grootsten ernst geschieden. Het was al tegen 10 uur, toen de demonstratie geëindigd was. Wij spoedden ons langs het strand weer naar den weg. Een paar zeelichters gingen naar buiten en voeren Noordwaarts. De vuurtoren wierp zijn felle lichtbundels uit en voor het nu mooiverlichte Badpaviljoen zaten velen te genieten van den prachtigen avond. Bij den strekdam plasten een man en een vrouw nog met de beenen door het .water, zij konden van het strand blijk'/aar moeilijk schei den. De Haarlemsche rechtbank veroordeelde K. v. d. -G., boekhandelaar alhier, die in appèl was gekomen van een vonnis wegens overtreding van art. 451bis wetboek van strafrecht, tot f 25 boete of 10 dagen hechtenis, Donderdagavond begonnen van het Pantser fort de aangekondigde schietoefeningen. Deze hadden plaats met behulp van zoeklichten, waar van drie groote met meer dan 1 meter middel lijn waren opgesteld, n.l. een te Wijk aan Zee, een op hei fort en een bij het Semaphore. Deze zoeklichten wierpen hun felle stralenbundels op het doel, een sleepboot met sleep, waarop het doel. De late strandbezoekers bij het Semaphore zat om 10 uur nog een groot aantal jongens, die daar lustig hun liederen zongen genoten van het spelende licht over de zee. Een juffrouw, die voorbij het Semaphore kwam en het werken met het zoeklicht even gade sloeg, vroeg wat dit was. Een sergeant antwoordde toen lakoniek: Ziet u dat niet, het is een schemerlampje! Nu eenigen tijd geleden de acte is gepas seerd van de overdracht aan de gemeente van de terreinen, in eigendom van den heer Braam, zal, naar wij vernemen, binnenkort worden overge gaan tot het bestraten van de Mahustraat en het nog open gedeelte van den Rijksstraatweg, Reeds zijn eenige voorbereidende maatregelen genomen. Voor de bewoners van Nieuw-IJmuiden be- teekent dit. een belangrijke verbetering, Reeds eenige keeren hadden ongewenschte gasten een bezoek gebracht aan de vischpakhui- zen, terwijl het ontdekken van de daders tot heden vergeefsch was geweest. De laatste inbraak was hun echter noodlottig geworden. In den nacht van Dinsdag op Woensdag werd ingebroken bij het pakhuis van den heer Gold- bohm, waarbij vermist werden ongeveer 60 pond tarbot en 10 pond schol. Den volgenden morgen mocht het echter den wachtmeester der mare chaussee, den heer Hogelande, in samenwerking met de hal-politie gelukken deze visch in beslag te nemen ten huize van P. R. in de Frogérstraat. Ook met het ontdekken van de daders was de po litie gelukkig, zoodat gistermorgen de verdach ten K. K. en Th. K. op transport naar Haarlem gesteld konden worden. De pauwen, die ons park „Velserbeek" be woonden, waren van één broedsel, dus een broer tje met eenige zusjes. Voor de pauwenfokkerij was dit niet gewenscht, daarom is eene ruiling aan gegaan en pronkt thans een trotsche vierjarige pauwehaan, afkomstig uit een andere provincie, met zijn mooien staart in ons park. Hij heeft al eenige malen de vrijheid gehad om zijn hok te verlaten en is daarin vrijwillig teruggekeerd, een bewijs, dat zijn nieuwe woning met hare be woonsters naar genoegen zijn. Naar ons van betrouwbare zijde verzekerd wordt is dit nieuwe huwelijksgeluk met een soort van weemoed door den witten weduwnaar van het park gadegeslagen en heeft bij hem het voornemen doen rijpen een adres bij den ge meenteraad in te dienen, verzoekende uit de ge meentekas een sommetje beschikbaar te stellen tot aankoop van een lief jong wijfje. Hij schijnt daarmee voor den dag te zullen komen, met het adres namelijk, als de nieuwe en uitgebreide Raad zitting neemt. Als hij het deed, zouden we hem groot gelijk geven en veel succes wenschen. Van de zware eiken langs Velserbeek op den Driehuizerkerkweg, voorheen achterweg, is een tweetal gerooid. Bovendien zijn van de an dere de takken, die zoo langzamerhand gevaar begonnen op te leveren afgezaagd en verwijderd. Die zware eiken hebben wij nu reeds meer dan een halve eeuw gekend, maar het schijnt ons toe, dat ze in dien tijd niet dikker zijn geworden, al is dit in strijd met het woord jaarringen. De eiken intusschen, die aan den overkant van den weg in Meervliet en verderop staan, hebben wij in dien tijd van jonge boompjes tot vrij zware boomen zien opgroeien. Met algemeene stemmen werd op de j.l. Donderdag gehouden bestuursvergadering van de vereer.iging van Winkeliers en Neringdoenden „Wijkeroog" te Velsen besloten, om op Maandag 29 Augustus a.s. een etalage-verlichtingswedstrijd en tevens een gevelversierings- en gevelverlich- tingswedstrijd te doen houden. Aan den Iaatsten zullen ook particulieren kun nen deelnemen. Verscheidene prijzen zullen hiervoor beschik baar worden gesteld. Ook voor kinderen wordt een wedstrijd geor ganiseerd en wel des middags een ballonwed strijd. Het Bestuur rekent er op, dat dien mid dag een paar duizend ballonnetjes zullen kunnen opstijgen. 't Spreekt vanzelf, dat ook aan dezen wedstrijd vele fraaie prijzen verbonden zullen worden. Het geheel zal worden opgeluisterd door mu ziek. Sport. VOETBAL. 30-JAR1G BESTAAN VAN E. D. O. Eenige maanden geleden herdacht de H. F. C. „E. D, O." haar 30-jarig bestaan. Als naklanken hiervan worden van 13 tot en met 28 Augustus seriewedstrijden gehouden, die, bedriegen de voorteekenen niet, een waardig slot van de fees telijkheden zullen zijn. De clubs, welke haar toezegging hebben ge daan, zullen elkaar, in 4 afdeelingen bekampen, n.l. in de eere-, le, 2e en adspiranten-afdeeüng. In de hoogste afdeeling komen uit: H. F. C., Haarlem, E. D. O., R.C.H., Stormvogels, A.D.O., Hilversum en 'l Gooi. Alle eerste klassers, welke ook naar den titel van „Kampioen van Haarlem" dongen, doen dus weer mee. Voor de eerste afdeeling hebben ingeschreven: Stormvogels II, V.S.V., R.C.H. II, Haarlem II, E.D.O. II, Schoten, Kennemers en Zandvoort, terwijl in de 2de afdeeling elkaar zullen bekam pen: Kennemers II. I.V.O., Schoten IIA, Scho ten II, E.D.O. III, E.D.O. IV, R.C.H. 3 en V.V.H. De loting had het volgend resultaat: Eere-afdeeling. H.F.C.R.C.FL; HilversumE.D.O.; Haarlem Stormvogels; 't GooiA.D.O. Eerste afdeeling. Kennemers IR.C.H. II; V.S.V.E.D.O. II; Schoten IHaarlem II; Zandvoort IStormvo gels II. Tweede afdeeling. I.V.O.Kennemers II; Schoten II AE.D.O. IV; E.D.O. III—R.C.H. Ill; V.V.H.—Scholen 2. Voor elke afdeeling zijn 4 prijzen beschik baar gesteld. OM DEN AROL-BEKER. Voor den Arol-beker zullen 8 vereenigingen elkaar bekampen, t.w.: Stormvogels, Blauw Wit. Z.A.C. (Zwolle), A.G.O.V.V. (Apeldoorn), Zee- burgia, D.E.C., A.F.C. en V.V.A. De laatstge noemde 4 vereenigingen, zijn allen Amsterdam- sche 2de klassers. Na loting is het programma als volgt samen gesteld: Zondag 21 Augustus: A.F.C.Zeeburgia: Storm vogels—D.E.C.; Bl.-Wit—Z.A.C.; A.G.O.V.V.— V.V.A. Den daarop volgenden Zondag worden ge speeld: Winnaar A.F.C.Zeeburgiawinnaar Stormvo gelsD.E.C. Winnaar Bl.-WitZ.A.C.winnaar A.G.O.V.V.- V.V.A. Finale. De wedstrijden duren een uur; de finale zal hierop geen uitzondering maken. WENTINK NAAR AJAX? De Sportkr. zegt bij geruchte vernomen te hebben, dat Wentink, de midvoor van 't Gooi, het volgend seizoen voor Ajax zal uitkomen. Mochten deze geruchten inderdaad bewaar heid worden, dan zou ditongetwijfeld een ge duchte versterking voor den Ajavaanval betee- kenen. ATHLETIEK. DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. Nadat Zondag j.l. in verschillende plaatsen de z.g, voorwedstrijden zijn gehouden, ontmoeten de athleten, die in de verschillende nummers het tot de rangnummers 1, 2 of 3 brachten, elkaar heden en morgen op het prachtige Haarlem-ter rein, Dit beloven dus een tweetal zeer interes sante athletiek-dagen te worden, die ongetwijfeld de noodige belangstelling zullen trekken. Heden vangen de wedstrijden om 6 uur aan, morgenmiddag om 1.30 uur. PAULEN IN ACTIE. Bij de intern, athletiek-wedstrijden te Keulen liep Paulen de 400 M. in 48.9 sec. Nummer twee deed er 49.2 sec, over, Van den Berge, de 2de zoo bekende Haarlem mer, moest op de 100 M. de meerderheid van Houben erkennen. Zijn tijd 10.8 sec, mag er echter zijn. KORFBAL. IJM. KORFBALCLUB „GEEFT SNEL DOOR". Secretariaat: Mej. A, Bais, Wilhelminakade No. 1. Voor a.s. Zondag 7 Aug. is vastgesteld de wed strijd G. S. D,T. D. W. (Amsterdam), aanv. 2 uur. Terrein \G. S, D.( achter de tribune van de Voetbalvereeniging „Stormvogels"), G, S. D. komt met het volgende twaalftal op: Dames: A. Bais, St. Bais, C. Bais, W. Plugboer, L. v. Lente, N. Kaper. Heeren: J. Boudier, J. Bosman, Th. Engels, E. Kuyk, F. Licht, J. Wildeboer. J. W. Geboorten: G. PiekHeuvelman, 2 d.; M. P. E. SchefferMertens, z.; S. G. J. Lingerak Riesenbeck, d.; C, van Ackerv, Tilburg, z.; H. HeidaSmit, d.; M, C. Bakker—^Remmerswaal, z.; E. de Waardv. Alfen, d. Ondertrouwd: J. A, v. d. Molen en D. Voorbraak; G, Schol en J. Groen; W, P. J. Hei ligers en G. v. Houwelingen; J. Kollé en J Goedhart; H, C. Slemmer en M. Wezelman; M. Vel en M. Markx; S. J, de Graaf en M, J. Let- temeyer; G. Bisschop en J, Ch. de Kort; M. C. Schellevis en A. Bot; L. v. d. Gaag' en M. Dek ker. Gehuwden: K. Suijk en M. M. Rijke; G. v. Dongen en C. v, d. Duin; W. Doeksen en H. G. E. Vink; J. de Groot en S. ten Wolde; P. Voor- braak en C. M. Bos; J. Kaandorp ep Th. M. Schellings, IJmuiden. Bureau Willemsplein, Een beschadigd dameshorloge, een 500 Mark- biljet, een schoen en een kous, drie honden, een gummiband van kinderwagen, een collecte busje, een Lipssleulel, een zwart kinderschoentje, een bal, een alpinepetje, een damestaschje met in houd. Bureau Engelmundusweg. Twee huissleutels, een rijwielbelastingmerk, een knipcombinatietang, een damesrijwiel, een zilveren broche met portret, een huisleutel, een bruin kinderschoentje, een portemonnaie met inhoud, een blauwe postduif. Velsen. Bureau Wijkerstraatweg. Een portemonnaie met inhoud, een dames taschje met inhoud, een rijwielbelastingmerk, een beitel, een sleutel, een blauwe meisjesmantel. Politiepost Velserbeek. 1 zwart hondje, 1 handschoen, 1 damestaschje, 1 huissleutel. Velsen. Donderdag werd de motorrijder D. B. K. te Santpoort bekeurd, omdat de rem men van zijn motor niet goed werkten, Door de politie werd aangehouden zekere C. P., die gesignaleerd stond in het Alg. Politie blad. Wijl de man de verschuldigde boete niet kon betalen, werd hij naar Haarlem overgebracht C, N. alhier werd bekeurd volgens over treding der Arbeidswet; D. van D. uit Haarlem- merliede, wegens het niet opvolgen van een or der politie in het belang van het verkeer; L. G. C. uit Amsterdam wegens overtreding der wet op het personenvervoer op den openbaren weg. Twee personen, J, K. en F. K. werden aan gehouden, als verdacht van het stelen van visch. ARBEIDSBEMIDDELING VELSEN. Als werkloos ingeschreven op 6 Augustus 1927: 12 timmerlieden, 5 metselaars, 3 bankwerkers, 1 machinist, 1 stoker, 1 aut. lasscher, 1 revolver klinker, 1 koperslager, 3 kantoorbedienden, 42 los arbeiders. Gedurende de week van 28 Juli t/m. 3 Aug. '27, kwamen alhier de navolgende vaartuigen bin nen, 72 stoomtrawlers, 2 IJslanders, 4 zeil-, 1 stoomharinglogger, 4 zeiltrawlloggers, 1 Deen- sche-, 1 Holl. motorkotter en 137 kustvisschers. De besommingen waren als volgt: Stoomtrawlers van f 197 tot f 3647; IJslanders van f 10113 tot f 10979; zeilharingloggers van f 163 tot f 3359; stoomharinglogger f 8811; zeiltrawl loggers van f 165 tot f 232; Deensche motorkotter f 1942, Hoilandsche motorkotter f 388, terwijl de kustvisschers totaal f 9485 besomden. De aanvoer bestond uit 490.471 Kg. trawlvisch. 78911 Kg. IJsIandsche visch en 903 kantjes ha ring. De totaal opbrengst bedroeg f 191.828.14. De besommingen der aan den rijksvischafslag aangekomen visschersvaartuigen waren. 3 AUGUSTUS. 1927. IJM. 190 Henriëtte Jacoba f 2889 IJM. 143 Balder 3523 IJM. 110 Zaanstroom I 2909 IJM. 28 Walrus 1619 IJM. 53 Derika VI 252? IJM. 26 Witte Zee 1395 IJM. 385 Derika IV 2637 IJM. 327 Victoria 1349 IJM. 121 Louisa 1706 IJM. 41 Roode Zee 1435 IJM. 153 Ada 1916 IJM. 146 Pieter Cornells 3126 IJM. 133 Clyvia 1272 E 321 Deensche Motor 1942 IJM, 266 Stoomharinglogger 5457 4 AUGUSTUS 1927. IJM. 159 Julie Streiff f 1611 IJM. 176 Holland II 2054 IJM. 109 John Brown 1764 IJM. 81 Lt. GI. de Beer v, Poortugael 2343 IJM. 64 Penelope 1616 IJM. 93 Dorothea 1463 IJM. 124 Derika XI 1414 IJM. 4 Gelria 1355 IJM. 75 Kennemerduin 1473 IJM, 272 Derika XV 2091 IJM. 1 Swift 1511 IJM. 374 Derika VIII 2614 IJM. 316 Gerard 3241 IJM, 290 Avanti 2923 IJM. 323 Walvisch 1553 IJM, 45 Perseus 1263 5 AUGUSTUS 1927. IJM. 120 J. T. Cremer f 3960 IJM, 196 Hercules 2144 IJM. 46 Helga 1445 IJM. 38 Jenny Elsa 2100 IJM. 60 Cath, Duyvis 2005 IJM. 203 Derika XVI 1231 IJM. 62 Caroline 1647 De stoomtrawler Clyvia IJM. 133 is hier Woensdag lek binnengekomen. Het schip is naar Amsterdam gesleept om te repareeren. DE NOORDZEE-VISSCHERIJ IN 1927. Van de Scheveningsche en Katwijksche vloot hebben dit jaar tot en met 31 Juli aan de treil visscherij deelgenomen: van Scheveningen: 20 zeiltreilers, welke in 286 reizen f 138.458 besomden, of gemiddeld per reis f 467; 5 motortreilers, welke in 106 reizen f 82,785 besomden of gemiddeld per reis f 781; van Kat wijk: 42 zeiltreilers, welke in 619 reizen f 265 026 of gemiddeld per reis f 408 besomden; 3 motor treilers, welke in 53 reizen f 33.890, of gemiddeld per reis f 639 besomden; 1 stoomtreiler, welke 8 reizen deed en daarmee f 18.639, of gemiddeld per reis f 2330 besomde; van Maassluis nam een zeiltreiler en van Vlaardingen 1 stoomtreiler aa- de treilvisseherij deel; de zeiltreiler besomde j 8 reizen f 2902, of gemiddeld per reis f 363, do stoomtreiler besomde in 13 reizen f 17.219, of-ge. middeld per reis f 1324. Aan de beugvisscherij namen dit jaar deel: Van Vlaardingen 13 stoombeugers, welke 149 reizen deden en daarmede f 156.891 besomden aan versche visch; bovendien brachten deze schepen aan 3056 kantjes kolharing, waarvoor ongeveer f 105.690 en 122 ton zoutevisch, waar voor ongeveer f 8060 werd besomd. De totale op- brengst bedroeg dus ongeveer f 270.641, of ge. middeld per reis f 1816. Van de haringvisscherij kwamen dit jaar tot en met 31 Juli binnen: te Vlaardingen: 110 stoomlog. gers met 42.312 kantjes, 43 motorloggers met 13.702 kantjes, 26 zeilloggers met 7818 kantjes ha ring; te Maassluis: 2 stoomloggers met 1071 kant- j«s, 1 motorlogger met 136 kantjes, 3 zeilloggers met 422 kantjes haring; te Scheveningen: 20 mo torloggers met 8376 kantjes en 40 zeilloggers met 11.670 kantjes haring; te IJmuiden: 9 stoomlog. gers met 3472 kantjes, 18 motorloggers met 6762 kantjes en 15 zeilloggers met 5947 kantjes haring. Van de haringvisscherij kwamen dus dit jaar tot ultimo Juli binnen 287 schepen met een ge zamenlijke vangst van 101.688 kantjes gezouten Noordzeeharing, een waarde vertegenwoordigende van ongeveer f 1.476.917, of gemiddeld f 14,50 per kantje. In de week van 25 Juli tot 1 Augustus zij, te IJmuiden binnengekomen 75 stoomschepen, 2 motorschoeners en 4 zeelichters en naar zee ver trokken 65 stoomschepen, 2 zeelichters en 1 tin- baggermolen, IJmniden, Aangekomen 2 Aug.: Tweed, si, Melilla, ijzererts, Hoogovens: 6 Aug.: Monte Oli via, st„ Hamburg, toeristensteiger. Vertrokken 3 Aug.: Beverwijk, st„ Narvik, ie. dig; 6 Aug.: Monte Olivia, st., Noorsche fjorden, met toeristen, Velsen. Aangekomen 3 Aug.: Hans Tavsen, St., Umea, papierhout, Papierfabriek; 5 Aug.: Everest, st,, Leningrad, papierhout, id. Vertrokken 3 Aug.: Rostock, st„ Leningrad (heeft te IJmuiden gebunkerd en vertrok 4 Aug, van daar). Het st. Indus was 3 dezer te Otterbacken ladende voor de Hoogovens alhier. WATERSTAND IJMUIDEN. Aug. 1927 Dagen 7 8 9 10 11 12 H. v.m, 9.34 10.44 11.57 0.26 I.21 water n.m. 10.05 11.19 T01 1 52 2.07 2.37 13 V.M. 2.52 3.21 L. v.m. 4.50 5.58 7.15 8.24 9.23 10.11 11.50 10.59 0.47 water n.m, 5,17 632 7.49 8.53 9.48 10.35 11.25 Geen zomertijd. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN. Spaansche tarief van invoerrechten- Op 27 Juli j.l. is in Spanje een decreet gepu bliceerd, volgens hetwelk met ingang van 28 Ju li 1927 het invoerrecht in Spanje op superphos- phaat en thomasslakkenmcel wordt verhoogd van 22 centimos op 1 peseta 25 centesimos per 100 K.G. Reeds verzonden ladingen vallen onder hel oude invoerrecht. Deze verhooging komt geheel onverwacht, zoo wel voor den landbouw als voor de betrokken importhuizen. Ter zelfder tijd is het invoerrecht op huiden en kleine accumulatoren verhoogd en voor 22 an dere posten, waaronder wijnen, likeuren, bepasl- de pharmaceutische producten en conserven, ver laagd. Het decreet kondigt tevens een algeheele ta riefsherziening aan tegen October a.s. OLYMPISCHE SPELEN 1928 TE AMSTERDAM Het Voetbaltournooi. De voorzitter van het N.O.C., Dr. A baros Schimmelpenninck van der Oye zal Maandag 5 Augustus te Parijs vertoeven in verband met de vergaderingen van het Uitvoerend Comité van hel I.O.C. en van het Bestuur van de F.I.F.A. HEDEN GEOPEND! Heden opende de heer Davitson, Lange Veer- straat 23, Haarlem, een zaak in: manufacturen, kleine artikelen, lingeries, werkmansgoed enz. Voor allen die in Haarlem vkomen of bezoeken is het in waarheid de moeite waard daar een.- een kijkje te nemen, het rftar de eischen des tijds ingerichte prachtige magazijn, de enorm* voorraad en keuze en dande lage prijzen leide daar toe niet alleen te zien maar ook le koopen. Wij wenschen ook deze firma veel succes. dagelijks groote aanvoer rechtstreek! uit de Betuwe. Peren vanaf 10 cent per pond Appelen 25 cent per pon11 Meioenen vanaf 30 cent. Druiven, lesooii voor 75 cent per pond. Engelsch Crooze» 35 cent per pond. Blauwe Pruimen 25 een! per pond. Tomaten 18—20 cent per pot" Kruisbessen 13 cent per pond, 20 centP" kilo. Perziken vanaf 10 cent. Aanbevelend, Hnygensitraat 61

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2