Agenda Vervolg Plaatselijk Nieuws IJmuiden. Veisen Driehuis Sport. Burgerlijke Stand. Visscherij. Scheepvaart ZATERDAG. Thalia, Bioscoop, 8.15 uur. Terrein Velserduin, Concert Harmonie Kunst na Arbeid, 7,30 uur. Hotel De Prins, Veisen, Radio-avond Ned. Ver. van Fabrieksarb., 8 uur. ZONDAG. Thalia, Bioscoop, 3, 5 en 8.15 uur. Park Veiserbeek, Concert 3 uur. Badpaviljoen Noordzee, Concert vanaf 3 uur, r' Terrein Velserduin, Kinderfeest 3—6 u.; Festival, 7 uur. R.K. School, Driehuis, Bazar, 310 uur. MAANDAG. Thalia, Bioscoop, 8.15 uur. Terrein Veiserduin, Kinderfeest 25 u.; Concert Euphonie, 7,30 uur. Badpaviljoen Noordzee, Avondconcert. DINSDAG. Theeschenkerij V eiserbeek, Aanbeste ding Chr. School, 3 uur. Thalia, Bioscoop, 8.15 uur. Badpaviljoen Noordzee, Avondconcert, Bij de gehouden onderhandsche aan besteding voor het maken van een proef- put op het terrein der gemeentelijke wa terleiding was laagste inschrijver de heer J. R. Hollander te Apeldoorn met f 5453. De gunning is aangehouden. Het eerste- lustrum van Kunst na Arbeid. Wij hebben reeds gemeld, dat de Har monie Kunst na Arbeid zijn eerste lustrum viert. Zij doet dit op een wijze, die eenige prettige dagen beloven te geven aan de in gezetenen. Gisteravond is het feest ingezet met een receptie in de zaal Flora. De zaal zag er met de bloemen op de .tafeltjes feestelijk uit. Nog voor de receptie geopend was, klonken buiten tonen derm uziek en alles vloog daarheen. Het was het Chr. Fanfare corps Wilhelmina, directeur de heer D. Klut, dat van de Insingerschool onder veel belangstelling naar Flora kwam gemar cheerd. Toen bestuur en leden van Kunst na Arbeid voor de zaal stonden, werd door Wilhelmina een paar maal een forsch „Lang zullen ze leven" geblazen. Daarna trad de voorzitter van Wilhelmina, de heer P. D. Klut, naar voren, die in een zeer sympathieke rede Kunst na Arbeid huldig de. De voorzitter van Kunst na Arbeid, de heer K. Ebbeling, zeide door dit optreden van Wilhelmina bijzonder verrast te zijn. Men had dit niet gedacht en spr. zeide dat deze serenade dan ook op zeer hoogen prijs gesteld werd. Spr. hoopte dat het een voorbeeld zou zijn voor andere organisa ties, opdat de onderlinge band er door versterkt mocht worden. Spr. dankte in 't bijzonder den directeur van Wilhelmina voor de komst met het corps naar dit feest. De voorzitter sprak, toen allen gezeten waren, een woord van welkom. Spr. zeide dat het bestuur ter herdenking van het 5-jarig bestaan eenige feestelijkheden wil de organiseeren. Niet een concours, maar een feest, waaraan alle ingezetenen kun nen deelnemen. Aanvankelijk had het be stuur den opzet grooter gedacht, men wilde in samenwerking met de winkeliers een grootsch feest organiseeren, maar door de weinige medewerking der gemeentelijke autoriteiten kon dit niet doorgaan. Nu is het teruggebracht tot een kinderfeest en eenige feestconcerten. Spr. gaf nu een kort overzicht van de afgeloopen 5 jaar. Ruim 5 jaar geleden na men eenige mannen het initiatief, om waar de Harmonie Duinklank was ingeslapen, een nieuwe Harmonie op te richten. Het is hun gelukt en wel op schitterende wijze. Door het plaatsen van aandeelen toch was het bestaan der vereeniging de eerste 5 jaar verzekerd. Spr. memoreert dan, hoe Kunst na Ar beid in 1924 voor het eerst naar een wed strijd ging en met een 2en prijs uit den strijd kwam. Het volgend jaar en ook in 1926 won men prijzen, terwijl dit jaar op het concours te Blaricum een eerste prijs werd behaald. De mooie kleine lauwer krans van Blaricum sierde het vaandel. Spr. zeide dat Kunst na Arbeid op 28 Augustus zal deelnemen aan den muziek- wedstrijd te Beverwijk, waar het corps een zwaren strijd wacht. De voorzitter dankte nogmaals Wilhel mina te IJmuiden voor de gebrachte hulde en hoopte dat er steeds een goede samen werking tusschen beide vereenigingen zal blijven bestaan. Daarop was het woord aan besturen van andere corporaties. Daarop kwamen de gelukwenschen los. Allereerst betrad de heer J. Visser, voor zitter van het Symphonie-orkest Euphonie, het podium, die bij de gelukwenschen een prachtige bloemenmand aanbood. De heer W. Davidson sprak als voorzit ter der jongste muziekvereeniging in onze gemeente, de Arbeiders Muziekvereeniging Voorwaarts, die eveneens bloemen bij zijn gelukwensch aanbood. Namens de R.K. Harmonie St. Fidelis sprak de heer B. van Kaam, secretaris, die ook al bloemen schonk. De heer S. Bonke sprak namens de ge heelonthouders Tooneelvereeniging Voor Uw Naaste en bood een bloemenmand met linten in de blauwe kleuren aan. De heer A. Duyn bood een mooie bloe menmand aan damens den heer A. C. Bak ker, exploitant van Flora; de heer G. da Costa een bloemenmand namens de Voet balvereniging V.S.V. Hierna gaf Wilhelmina eerst in de zaal en daarna buiten een nummer ten beste, waarna het corps onder het blazen van een lustige marsch weer opmarcheerde naar IJmuiden. De receptie werd voortgezet, Mevr. v. d. Zee bood gelukwenschen en bloemen aan namens de vereeniging Kindergeluk; de heer R. Repko namens de commissie tot stichting voor een muziektent in IJmuiden- Oost, die bij de bloemen woorden van dank bracht, voor wat Kunst na Arbeid voor de commissie heeft gedaan. De voorzitter dankte de muziektentcom missie in 't bijzonder, omdat Kunst na Arbeid door haar optreden in de muziek tent meer bekendheid zal verkrijgen. Spr, zeide dat Kunst na Arbeid de eer heeft, om de volgende week de muziektent met een concert te openen. Een bloemstuk was ingekomen van de GemengdeZangvereeniging Polyhymnia en van een der leden-oprichters, den heer H, Verwey, voorts schriitelijke gelukwenschen van het Dubbelmannenkwartet Caecilia en de Winkeliers vereeniging Groot-I Jmuiden. Na deze huldiging was het podium in een bloementuin herschapen. De voorzitter mocht dan ook terecht constateeren, dat Kunst na Arbeid met zijn directeur, den heer H. Amse, de sympathie der burgerij heeft. Spr. hoopte, dat die sympathie blij vend zou zijn en sprak daarop den direc teur toe, wien hij dankte voor de goede leiding en de lauweren, die hij met Kunst na Arbeid mocht behalen, Spr. huldigt ook de pioniers van Kunst na Arbeid, T. en H. Mant je en H. v, d. Braber, terwijl zelfs de pers door den voorzitter niet vergeten werd. Hierna kwam nog de heer PH, Sams- huyzen namens de Accordeonbespelers vereeniging Excelsior gelukwenschen en een bloemenmand aanbieden. Om half 10 was de receptie ten einde en kwamen ook de donateurs met hun dames en bleef men gezellig tot 2 uur 's nachts bijeen. Wij hebben gistermiddag even een kijk je genomen op het feestterrein. Het is een mooi beschut plekje in een lange laan van hooge boomen, een prachtig brokje natuur in Velserduin, waar in het bosch door de fa. Bleeker reeds een aantal mooie huizen is gezet. Een tijdelijke muziektent is gebouwd, die 's avonds verlicht zal zijn. De jubileerende vereeniging geeft een feestconcert, Zon dagavond concerteeren eenige plaatselijke vereenigingen en Maandagavond biedt het Symphonie-orkest Euphonie een concert aan. De voorzitter zeide dat het marionetten theater tip top is, zoodat de kinderen zich des middags ook wel zullen vermaken. Voor eenige maanden gebeurde het merkwaardige geval, dat de electrische lichtleiding in de kelders van de Rijksvischhal door een rijksambtenaav van de veiligheidsinspectie werd afge keurd. Op zichzelf is dit reeds eene eigen- aardige gebeurtenis, immers de eene rijks dienst keurde den anderen af. Voor de kooplieden, die kelderruimte in huur heb ben, was dit een groot ongerief, daar er de kelders zonder een behoorlijke ver lichting, -haast niet te werken is. Het erg ste is, dat het vele weken geduurd heeft eer de boel in orde was. Men deelde mede, dat thans nog alle huurders niet over vol doende licht beschikken, De heer P. Kramer opent heden in het perceel Huygensstraat 9 een kleerma- kerszaak. De heer Kramer was voorheen in voorname zaken te Amsterdam werk zaam en gaat nu hier eigen zaken drijven. In het bijzonder vestigt de heer Kramer de aandacht op zijn speciale behandeling voor onderhoud en oppersen van heeren- en da meskleeding. Dat deel van de Huygensstr. blijft zich toch maar eigenen voor winkel zaken en als er al eens een zaak verdwijnt, komt er toch steeds spoedig weer een an dere, Voor winkels is dit breede deel van deze straat dan ook zeer geschikt. Voor verdere bijzonderheden betreffende deze nieuwe zaak mogen wij onzen lezers naar de advertentie verwijzen. Gisteravond was het een bijzondere avond voor de bezetting van het Pantser- fort. De Accordeonbespelersvereeniging „IJmuidens Roem", gaf een concert, dat door haar welwillend aangeboden was. Met het oog op het minder gunstige weer werd het concert binnen in de batte- rij gegeven, waar de acoustiek uitstekend Van 810 uur deden de leden van IJmuidens Roem zich hooren en allen ge- nooten zeer. De commandant, kapitein Kalkman, was mede gekomen om te luiste ren. Serg.-majoor Stafleu dankte den con- mandant, dat hij toegang had willen ver- leenen aan de muzikanten, waarop kapi tein Kalkman den leden van IJmuidens Roem en hun directeur dank bracht voor dezen avond. Ook serg.-majoor Stafleu dankte den executanten voor het genot, de bezetting dezen avond verschaft. Dit onder het stuk van Kunst na Arb. Tijdens het gezellig samenzijn werd Kunst na Arbeid ook nog verrast door een hulde van de donateurs. Daartoe had zicfc uit de donateurs een commissie gevormd. De heer P. Bosman, lid van den gemeente raad, was de woordvoerder en bood de ju bileerende vereeniging een zilveren lau werkrans voor het vaandel aan. Men begrijpt, dat bestuur en leden door dit blijk van waardeering ten zeerste ge troffen waren en de voorzitter was aller tolk, om in een hartelijk woord den dona teurs voor deze hulde te danken, De jongensdag van het Ned, Jonge lingsverbond op heden is toch doorgegaan. Om 11 uur werden de deelnemers ontvan gen in het Koning Willemshuis, waarna een tocht door de havens werd gemaakt. De afd, Velsen der Ned, Vereeniging van Fabrieksarbeiders belegt heden, Za terdagavond, een bijeenkomst in Hotel De Prins. Het is een radio-avond ter gelegen heid van het 20-jarig bestaan van den Bond, met de feestrede van den Bonds voorzitter, zang, muziek en declamatie. Het concert, dat de Harmoniekapel der Kon. Ned, Papierfabriek ,,De Een dracht", directeur de heer K. H. Kerkhoff, a.s. Zondag 14 Augustus in het park „Con cordia" zou geven en waar onder meer het succesnummer „De Slag bij Waterloo'1 zou opgevoerd worden, gaat niet door. De oorzaak hiervan is gelegen in het plotseling overlijden van één der mee werkende leden, den heer Vel. Het concert zal nu gegeven worden op Zaterdag 20 Augustus a.s. Benoemd tot lid der examencommis sie van de Vereeniging van leeraren in het boekhouden voor correctie van het werk der candidaten uit Nederl, Oost- en West- Indië, de heer H. J. van der Laan accoun tant en leeraar M. O. Boekhouden, alhier. Ter viering van het 20-jarig bestaan der Ned. Vereen, van Fabrieksarbeiders wordt vanavond van 8 uur 10 tot 10 uur i3 in Hotel De Prins alhier een Radio-avond gegeven. De leden en verdere belangstellenden hebben vrijen toegang. Arbeidsbemiddeling Velsen. Als werkloos ingeschreven op 13 Augus tus 1927: 11 timmerlieden, 2 metselaars, 4 bank werkers, 2 machinisten, 2 stokers, 1 koper slager, 4 kantoorbedienden, 49 los arbei ders. De bazar ten bate van het kerkorgel fonds alhier wordt gehouden in de gym nastiekzaal der zusterschool op 14 en 21 Augustus. Des middags wordt te drie uur geopend en 's avonds om tien uur gesloten. De verkoop der loten gaat zoo uitstekend, dat slechts weinige loten nog over zijn. Een goed begin dus. VOETBAL. Officieele mededeelingen. Wijziging in 't programma voor a.s. Zondag. Te half vijf HaarlemStormvogels I en te zes uur ZandvoortStormvogels II. A.s. Woensdagavond te 7 uur speelt Stormvogels I een oefenwedstrijd tegen Alcmaria Victrix op het Stormvogelster rein. Den leden wordt bekend gemaakt, dat geen toegang kan worden verleend zon der lidmaatschapskaart voor het seizoen 19271928. Men vervoege zich zoonoodig tijdig tot den bode, den heer Haak. HaarlemStormvogels. Voor de E.D.O.-seriewedstrijden speelt Stormvogels morgen om half 5 tegen Haarlem. Zeer waarschijnlijk komt Storm vogels op Houtkamp na volledig uit. Het elftal ziet er dan als volgt uit: Thyssen Haak Koster Visman Snoeks v, d. Velde Sr. Blinkhoff, Oldenburg, v. Pel, v. d. Velde Jr., de Jonge. ZandvoortStormvogels II. Morgenmiddag om 12 uur speelt Storm vogels II, eveneens voor bovengenoemde serie-wedstrijden, tegen een Zandvoort- combinatie. Het 2de elftal komt waar schijnlijk in de volgende opstelling uit: de Waard v. d. Lugt Heilig de Boer Vermaak Heilig de Waard, Hoogerduin, Struys, Visser, Muller. Alcmaria VictrixStormvogels 24. Woensdagavond speelde Stormvogels met een viertal invallers een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen Alcmaria Victrix, dat drie invallers telde, doch o.a. den in ternationaal Elfering en den ex-Helder speler Reitsma in de gelederen had. Onze plaatsgenooten wonnen den wedstrijd met 4—2. Van de invallers speelde F. Struys als rechtsbinnen een heel goeden wedstrijd. StormvogelsAlcmaria Victrix. Woensdag 17 Augustus a.s., 's avonds om 7,15 uur speelt Stormvogels op haar eigen terrein een friendly game tegen Alc maria Victrix. V. S. V.E. D. O. II. Hedenmiddag speelt V.S.V. voor de E.D.O.-seriewedstrijden op het E. D, O.- terrein tegen E.D.O, II Deze kamp begint om 4.30 uur. Het V. S. V.-team ziet er als volgt uit: Bruining v. d. Pieterman de Witte Bohm Bruidschaar Wey Horeman, Heyerman, Zwanenburg, Heyerman, Hillekamp. Ajax speelt niet te Beverwijk. Onlangs vernamen wij, dat Stormvogels en Ajax uitgenoodigd waren ter gelegen heid van de feesten te Beverwijk een voet balwedstrijd te spelen. Thans vernemen we, dat Ajax de uitnoodiging niet geaccep teerd heeft. In haar plaats is nu BI,-Wit uitgenoodigd. Hamel niet naar U. V. V. In de Sportkr. lazen we, dat Hamel, de Ajax-rechtsbuiten zijn verzoek tot over schrijving naar U.V.V. heeft ingetrokken. VOETBAL-EXCESSEN. In Europa heeft men aldus Haarl. Dagblad fanatieke volgelingen van Koning Voetbal, menschen die door dik en dun hun club volgen, die als het ware met voetbal opstaan en er mee naar bed gaan. Een aardig voorbeeld hiervan hoorde ik toevallig juist dezer dagen, dat als vol komen historisch, zeker wel de moeite waard is aan de vergetelheid ontrukt te worden. De mid denvoor van een der Gooische clubs was na vol brachte of eigenlijk na onvolbrachte! stu die op „kantoor" gegaan. Na eenige dagen werd hij ontboden op het bureau van den chef, die hem de vraag stelde: „Zeg eens Jansen (de naam is niet historisch) kan je ook typen?" Jansen denkt natuurlijk alleen aan voetbal en ant woordt dan ook: „Kiepen meneer, natuurlijk, dat heb ik in Velox geleerd!" Het fanatisme van dezen Jansen zinkt echter in het niet bij dat van 't meerendeel der Urugueezen. Wanneer het verhaal, dat mij over voetbal in Uruguay bereikte, geheel juist is, iets, waaraan ik niet twijfel, dan is voetbal in Zuid-Amerika niet meer een sport, doch een kwaal. Voetbal beheerscht daar blijkbaar 't geheele leven. De dagbladen geven veel meer ruimte aan voetbal dan aan de politiek. Spreekt men in Uru guay over sport, dan bedoelt men daarmee uit sluitend de voetbalsport. Niettegenstaande in Uruguay de athletiek ook op een vrij hoogen trap staat en druk wordt beoefend, beschouwt men toch daar athletiek over het algemeen als een eenigszins minderwaardige tak van sport, precies zoo als dus bij ons de voetballers over korfbal denken. Een rechtgeaard Uruguayer of is het Uruguees weet heden zeker niet, wie een jaar of acht geleden president van de Repu bliek was, doch hij zal u met onfeilbare zeker heid kunnen vertellen, wie destijds in den landen- wedstrijd tegen Brazilië middenvoor gespeeld heeft, of wie in dien wedstrijd tusschen de pa len stond. De voetballiefhebberij begint echter in den laatsten tijd in Uruguay onrustbarende afmetingen aan te nemen. In ons land hebben we kantoor voetbalbonden en nog een paar andere soorten, doch daarmede houdt het op, doch in Uruguay vereenigen alle soorten van beroepen en allerlei categorieën van menschen zich tot groepen, die onderling competities gaan spelen. Men heeft competities van ambtenaren en handelsreizigers, van typografen, kellners en melkboeren, van ge trouwden en ongetrouwden, van dikken en dun nen! Dat alles zou nog zoo erg niet zijn. Er zijn blijkbaar genoeg voetbalterreinen in Uruguay be schikbaar, zoodat iedereen naar hartelust achter den bal kan aandraven. Maar het onaangename is, dat schier elke wedstrijd in een soort vecht partij ontaardt. Kort geleden werd in een wed strijd tusschen getrouwden en ongetrouwden door de getrouwden met 10 gewonnen zóó gevochten, dat fal van spelers van het veld ge dragen moesten worden. De scheidsr, zijn in dit beloofde land voor voet bal, ongetwijfeld de meest beklagenswaardige schepselen. Ze zijn natuurlijk de bliksemafleider voor alles, van alle onregelmatigheden zijn de scheidsrechters de schuld. Het publiek helpt dap per mee om het den ridders van de fluit onaange naam te maken. Wanneer de thuisclub verliest, kan men ervan verzekerd zijn, dat de scheids rechter alle mogelijke maatregelen voor een v ligen aftocht moet nemen. De klachten van de scheidsrechters vonden blijkbaar bij leidende voetbalbonden geen vol doende gehoor, het slot is tenminste geweest, dat de Urugueesche scheidsrechters eenige maa'ndo geleden de fluit er bij hebben neergelegd. Sedert drie maanden staken thans de scheidsrechters |n Uruguay, maar desondanks gaat het spel geregeld door. De wedstrijden worden nu door clubleden geleid, waarbij men heeft bepaald, dat de aan voerders vóór het begin van eiken wedstrijd tos sen om te beslissen wie den scheidsrechter aanwijzen. Deze extra-toss is natuurlijk veel be langrijker dan de gewone toss, daar de aanvoer! der, die den scheidsrechter mag aanwijzen, vrij. wel zeker kan zijn, dat hij ook den wedstrijd wint. De club die tegenwoordig in Uruguay dec toss verliest, moet tenminste al buitengewoon veel sterker dan den tegenstander zijn, wil ze dej wedstrijd winnen. Voor eiken wedstrijd moet dia een elftal ook een scheidsrechter meenemen, 0» die manier wordt een wedstrijd eigenlijk slecht, een comedie, maar voorloopig is er geen andere weg mogelijk, daar de scheidsrechters weiger^ verder op te treden, indien geen afdoende maal. regelen worden genomen om hun veiligheid bij wedstrijden te verzekeren. Geboorten: A. M. MeestersSmakman, d.; H. F J. MolKlein, z.; J. Wesselman—Mul- der, z.; B. KonijnenbergLebbink, z.; K. G. Bot. terStellingwerf, d.J, M. EeuwijkPijnenburg, z.; Ch P. E. BalmVriesekoop, d.; C. C. M. Rui. terKleij, d.; J. Luikenv. Tilburgh, d,; R BlomSlikker, z. Gehuwden: P. Onderwater en A. den Duif W. P. de Gelder en M Helemigh; G. v. d, Oute- naar en J. Hooge werf; D. J. de Vries en A. Ka. ters; M. M. Bal en N. Baas; B, J. SweerisenM, Vleghaar; C, van Duijn en C. E, J. Elstrodt, Ondertrouw d: J. C H. Dudok en E. (ij Bourik; Th. C, Handgraaf en C. Heeremans; H, P, van Waard en G. J. Witteman; G. A. Rijkers M. v d. Kommer; C. A. Bakker en M. E. Goeverden; A. J. Lommers en H. M, Scheffer; P, Schaap en C. de Graaf; W. Th, Beertjes en R Braam^ G. Lustig en W. G. Verwoerd, Overleden: Johanna Jacoba Koning, 23 ongehuwd; Pieter Vel, 66 jaar, weduwnaar -van M! C, Rühland. Gedurende de week van 4 t/m, 10 Augustus 1927, kwamen alhier de navol gende vaartuigen binnen: 79 stoomtrawlers, 6 zeil-haringloggers, 1 motor-haringlogger, 2 zeiltrawlloggers, 1 motorkotter en 167 kustvisschers. De besommingen waren als volgt: Stoomtrawlers van f 401 tot f 3355; zeil- haringloggers van f 119 tot f 7309; motor- haringlogger f 2826; zeiltrawlloggers van f 100 tot f 119; motorkotter f 403, terwijl de kustvisschers totaal f 12450 besomek De aanvoer bestond uit 776.072 Kg, trawlvisch en 1337 kantjes haring. De totaal opbrengst bedroeg f 174.084,1! De besommingen der aan den rijki- vischafslag aangekomen visschersvaartui- gen waren: 10 Augustus 1927. IJM. 135 Begonia IJM, 48 Gezina IJM. 151 Hilda IJM. 47 Tubantia IJM. 126 Derika X IJM. 331 Holland V IJM. 330 Flandria IJM. 261 Pan IJM. 129 Shamrock IJM. 10 Jacqualine Clasina IJM. 176 Holland II IJM. 104 Annie IJM. 406 Motorharinglogger 11 Augustus 1927. IJM. 43 Nelly Gezina IJM. 103 Dolfijn IJM. 324 Amalia f 21% 155! 17» 18(6 11» 2551 1715 1525 2192 3355 1502 2222 Dr f2261 1781 2201 419! 17» 2161 1621 3111 IJM. 21 Corrie IJM. 12 Johanna IJM. 67 Orion IJM. 64 Penelope IJM, 37 Maria Elisabeth IJM. 65 Urania IJM. 94 Peter D IJM, 147 Oostzee IJM. 503 Holland VII IJM. 271 Derika XIV IJM. 22 Ita IJM. 183 Liesbeth Betty IJM. 316 Gerard IJM. 193 de Hoop IJM. 406 Motorharinglogger 12 Augustus 1927. IJM. 32 Zeemeeuw IJM. 62 Concordia IJM. 203 Derika XVI Van de I Jmuider haringvloot kwj men sedert de vorige opgave binnen® loggers IJM. 406 met 27 last en IJM- 2$ met 26 last pekelharing. 23» 1* o 40 1613 310' h 21" ii 2413 38H f 2055 2»| 90 IJmuiden. Aangekomen 11 Aug.: Londen, om te laden, Hoogovens; 12 Aug.: IW st,, Amsterdam, A. Wicander, st,, Amsterd beide om te laden, Hoogovens. Vertrokken 11 Aug.: Michael E. TricogWi- Wiborg, ledig; 12 Aug.: Urake, st., LondcOi/ Amsterdam, ijzer en stukgoed; Nero, st., G° burg, ijzer en stukgoed; A. Wicander, st., ™aS via Rotterdam, ijzer en stukgoed. Velsen. Vertrokken 10 Aug,: Everest, st.( ningrad (heeft te IJmuiden gebunkerd). Het Letlantsche stoomschip Everest op van Velsen naar Leningrad, is met lpr0. schroefas gisteren te Cuxhayen binnenge*^

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2