JOH. MEYER Jr. I Oppersen volgons nieuw systeem voor Dames- en He^renklceding. Politierapport Visscherij Laatste Berichten. N. GONLAG Kantoorjuffrouw, Gevraagd Kinderwagen 19 KENNEMERLAAN 19 Dames- en Heerenkleeding] naar maat viijtuger. Soms wel wat al te vinnig, voor het einde denken we V. S. V. tfelijk te zien maken< doch de Haar- the keeper redt keurig. }rij onverwacht boekte V. S. V. dus een laag- Haarlem—Stormvogels 1—0). (Met rust gestaakt). [dagmiddag om half 5 zou Stormvo- tegen Haarlem spelen. We zeggen want toen ons horloge dien tijd aan- begon het zoo te plasregenen, dat itfZoo gauw mogelijk een goed heenko- zocht, wat op het E.D.O.-terrein een '.'"loet bleek te zijn, zoodat menig Ringstek verregende. [oen de bui grootendeels voorbij was, r4Dien de ploegen in 't veld, Stormvo- ia de door ons gepubliceerde opstel- Haarlem met: de Vries Cats Moolenaars pik van Daalen Torringa ijiineyer, van Daalèn, Huysman, Levie, j Fiévez. [Goals hieruit blijkt, heeft de Haarlem een geduchte verandering onder- Door trein de gevallen regen was het E.D.O.- als in een zwembassin veranderd. Water vloog den spelers om de ooren. }t in de gegeven omstandigheden van sd voetbal geen sprake kon zijn, is te gijpen. Alleen v. d. Velde Jr. toonde jerinalen ook op een dusdanig terrein nog in zijn macht te hebben. l)e: roodbroeken speelden een enthou- [sie partij voetbal. Toen Haak een bal op terugspeelde, bleef deze de J niet Thyssen halverwege in 't wa- waarlia Huysman weinig moei- Jiad het leder in de touwen te deponee- (f^)- [ntusschen begon het steeds erger te re- ;en en tenslotte „goot" het. In de rust toen besloten den wedstrijd te sta- UmidenWoensdagavond werd aan j >t politiebureau gebracht een 4-jarig ind, dat'verdwaald was. De politie stelde {••onderzoek in en vernam, dat het kind Zandvoort vertoefde. Des nachts is de le'ine op 't politiebureau gebleven en den o én morgen heeft de vader, die in itrecht woont, zijn kind afgehaald. IJmiden. Zaterdagnacht te half twee «td de commissaris van politie gewekt, melde mededeeling, dat de heer W., die Ine huizen verder woont, in de Kenne- ier!aan, door drie personen, toen hij een uur tevoren uit de Sociëteit kwam, aangerand. Volgens den heer W. moet et geval zich als volgt hebben toegedra- hl Hij kwam met nog een lid der Socie- it de b'etonbrug over en toen deze zich in richting Julianakade verwijderd had, 1 de heer W. door drie personen aan- proken, die hem om f 25 vroegen. De ar W. weigerde dit, waarop hij van een drie een klap in het gezicht kreeg. De W. ging toen in de richting van de - arenkade, maar werd door de drie perso- d aangegrepen en opnieuw mishandeld, xn de heer W. echter begon te schreeu- an, "zetten de drie kerels het op een loo- commissaris stelde met een recher- ïur dadelijk per rijwiel een onderzoek dat echter geen resultaat opleverde, die een aanranding een ernstig geval aden, gingen ook o,p onderzoek uit en negen het societeitslid, dat met den heer naar huis zou zijn gegaan. Deze heer LJdde.ons echter mede, dat hij niet met hëer W. was opgeloopen, doch met andere heeren en dat zij, ook over de [ijk Julianakade gaande, geen ster- s *2g hadden gezien. Het is dus wel een l geschiedenis. <4 hin- IJmuiden. Maandag kreeg de 60-jari- .A F. het in den zin, om eens auto rijden. Hij had nog wel nooit een ik do bestuurd, maar jaren geleden had hij 'eens met een motorfiets gereden, dus tE 'het wel gaan, dacht hij. Zijn rijbewijs loofin orde, dus trok hij er in een auto op Hij tufte door IJmuiden en van de foj-°mpstraat stuurde hij de Frans Naere- ite praai in. Daar zag hij de garage Ze- jnd daar gekomen, besloot hij de gara- iied binnen te rijden. Hij gooide dus het J.0», zag wel de benzinepomp op het i'jü maar niet den schilder, die bezig :ec de pomp te schilderen. De schilder f. Hoor de auto opgenomen en tegen j,muur van de garage gesmakt. agent zag- juist dit einde van de ,,i Jl! en snelde te hulp. De schilder had iv ,e.enwonH bekomen en klaagde over jrli pHige pijnen. De man is naar Dr. O eK wonH verbond, maar verder li! Toor Hen schilder nogal goed af- zijn. e auto was ook tegen den muur opge- Qt maar de wagen werd toch niet 0 ag beschadigd, daar de schilder reeds de ergste schok had opgevangen. Vermoe delijk zal de bestuurder er echter niet zon der schadevergoeding afkomen. En of hij nogeens weer auto zal gaan rijden, is nog de vraag. De politie op het bureau Willems plein kreeg Zondagavond bezoek van zes jongedames. De meisjes waren met het 40 cents-bootje naar IJmuiden gekomen na den dag hier doorgebracht te heb ben, hadden ze 's avonds geen geld en geen kaartje meer om terug te gaan. Om dat de meisjes minderjarig waren, heeft de politie ze toen onder geleide naar Am sterdam teruggebracht. IJmuiden. De halpolitie heeft deze week proces-verbaal opgemaakt tegen J. H., die ten nadeele van den vischhandelaar v. d. V. een paar tarbotten had weggeno men en die verkocht had aan C. H. Veisen. Op den Stationsweg reden Woensdagmiddag twee meisjes uit Am sterdam per rijwiel. Van beide kanten kwamen op den weg autobussen, die elkaar moesten passeeren. Daarbij raakte een der meisjes bekneld tusschen den trottoirband en de van IJmuiden ko mende bus. Het meisje kwam er nogal goed af. De bestuurder van de autobus wilde doorrijden, maar de inzittenden na men hiermede geen genoegen en dwongen hem te stoppen. Daarop werd tegen dezen chauffeur, N, de B. uit Haarlem, proces verbaal opgemaakt. Donderdag ontstond er op de stoom- pont een heel relletje. Eenige woonwagen bewoners uit het kamp te Haarlem waren naar de markt in Beverwijk geweest. Zij hadden paard en wagen bij zich en op de pont werd het paard erg geslagen. Bur gers bemoeiden zich ermede en kwamen daartegen op. Toen werd het ruzie en een der burgers kreeg een klap met een stok. Het zou een formeele vechtpartij gewor den zijn, als de politie niet te hulp gescho ten was. Deze nam de woonwagenbewo ners mee naar 't bureau en stelde daar een onderfcoek in. Drie woonwagenbewoners, n.l. Gebroeders S. en de R. kregen een proces-verbaal. Een van hen maakte zich zoo boos, dat hij het politiebureau niet wilde verlaten, waarom hij ook nog een be keuring kreeg wegens huisvredebreuk. Veisen. Het was den laatsten tijd vrij goed, wat de veiligheid in onze ge meente betreft, maar in den nacht van Za terdag op Zondag zijn inbrekers weer eens aan 't werk geweest. Zoo is ingebroken in de villa van Dr. O. W., technisch adviseur bij de Hoogovens, op den hoek van Groote Houtweg en Nieuwe Schulpweg. Daar is men binnengekomen door uitsnij ding van een ruit. Het huis werd beneden geheel doorzocht, maar de buit was niet groot. Meegenomen werden vier Duitsche legermedailles, een bedrag van f 10 en nog eenig klein geld, benevens eenige klee- dingstukken. Verschillende lekkernijen van het buffet werden opgegeten, zoodat de heeren zich niet hebben gehaast. Verder bleek ingebroken te zijn bij J. de H. aan den Nieuwen Schulpweg. Ook hier werd een ruit uitgesneden en daarna het raam geopend. Ook 'hier is overal gesnuf feld, maar ook thans was de buit zeer ge ring. Op den schoorsteenmantel vonden de inbrekers een portemonnaie met f 10 in houd. Het geld werd meegenomen. Tenslotte werd uit een schuur bij de woning van den heer S. aan den Nieuwen Zeeweg een zoo goed als nieuw heeren rijwiel gestolen, welk rijwiel behoorde aan H, K. te Haarlem. Er was dus Zondag werk aan den win kel voor de politie en dat terwijl deze Zon dags overbezet is met de zorg voor de vei ligheid en de regeling van het verkeer. Velsen. Zondagmiddag is ingebroken bij H. V. in den Velserpolder, terwijl de bewoners afwezig waren. Meegenomen werden beddegoed, lijfgoederen en een doublé armbandhorloge. De'politie stelt een onderzoek in. De bloemkweeker S. deed aangifte van diefstal van een partij bloembollen uit een bergplaats. De groentehandelaar W. F. S. uit IJmuiden deed aangifte, dat op den Wij- kerstraatweg zijn wagen was aangereden door een auto, waardoor een partijtje groenten en fruit beschadigd werd, De schilder F. S. liep met eenige pot ten verf op straat en werd toen aangereden door een motorrijwiel. De verf rolde over de straat en de kleeren van S, kwamen on der de verf. De wielrijdster H. K. uit Beverwijk deed aangifte, dat ze was aangereden door een met een paard bespannen wagen, waarbij haar rijwiel zwaar werd gehavend. De politie stelt in al deze gevallen een onderzoek in. De Raad voor de Scheepvaart heeft uit spraak gedaan inzake de stranding op de Neder- landsche kust van het stoomvisschersvaartuig Annie IJm. 104 tijdens slecht zicht. De raad was van oordeel, dat dit ongeval is te wijten aan zor- gelooze navigatie van den schipper. Op grond hiervan achtte hij een straf van schorsing gebo den. De raad schorste den schipper voor den tijd van veertien dagen. WEGBRENGEN VAN SCHEPEN. Naar uit Brussel wordt gemeld, is de gedele geerde commissaris van een kleine reederij uit Ostende, welke zich met zeevisscherij bezig houdt, op bevel van het parket van Brugge ge vankelijk naar deze stad overgebracht en aldaar ter beschikking gesteld van den rechter van in structie. De gedelegeerde commissaris zou zich, met een anderen employé der reederij, die even eens is gearresteerd, te verantwoorden hebben over het verlies, in minder dan twee jaar tijd, van drie aan deze reederij behoorende stoom trawlers, die vrijwillig tot zinken zouden zijn ge bracht. Volgens het onderzoek zou de employé echter de hoofdschuldige zijn. Hr. Ms. politiekruiser Vulcanus is van Nieu- wediep naar de Noordzee vertrokken voor het weder uitoefenen van het toezicht op de vissche rij. WATERSTAND IJMUIDEN. Aug. 1027 H. water L. water Dagen v.m. n.m. v.m. n.m. 18 6.33 7.00 2.26 2.41 19 L.K. 7.19 7.47 3.09 3 21 20 8.15 8 48 3.50 4.07 21 9.24 9.59 4 43 5 10 22 10.43 11.25 5.57 6 35 23 0.14 7.26 8.01 24 0.48 1.24 8.45 9.13 Geen zomertijd. schip weer wacht. Verder varen we weer, nu t door de 40 K.M. lange en nergens breeder dan 3 K.M. zijnde Hjörundfjord. Zondag j.l. plm. 2 uur, bereiken wij de oude Hanzestad Bergen. De passagiers gingen van boord en konden de stad bezichtigen en zoo noodig zich aardige souvenirs koopen. Ook was er gelegenheid met een bergspoortje naar Flören te gaan om daar te genieten van een heerlijk panorama. Gedurende de afwezigheid der passagiers werden diverse autoriteiten en verte genwoordigers aan boord ontvangen en had een maaltijd plaats. Ons werd naderhand door den algemeenen voorzitter der Nederl. Reis Verg,, Mr. Van der Flier, door middel van luidsprekers die zich op de dekken en in alle salons bevin den, medegedeeld, dat een telegram van hulde was gezonden aan onze Koningin en waarin te vens de wensch werd uilgseproken, dat ook zij een even heerlijke tocht en schitterenden indruk mocht verkrijgen van dat machtige Noorsche land. Den Koning van Noorwegen dankten wij per telegram voor de vriendelijke gastvrije ont vangst in zijn prachtig land en koningsgezinden en niet-koningsgezinden zullen het zeker hier allen met hun gansche hart mee eens geweest zijn 's Avonds half negen verlieten wij Bergen, na gewuifd en nageoogd door duizenden Bergenaren, De passagiers van een ander toeristenschip, n.l, de „Lutzoro" van de Norddeutsche Lloyd had den een groot aandeel in het afscheid. Den volgenden dag, Maandag, waren wij op zee en gelukkig troffen we prachtig weer. Heer lijk aan dek zittende, konden we volop terug denken aan dat schoone wat wij gezien hadden, 's Avonds was het afscheidsdiner, daarna in alle zalen groot feest, waar ook weer vele rede voeringen werden afgestoken. Onze Noorsche loodsen kwamen er ook bij te pas. Onze brave -ze lui gingen op de schouders, evenals de eerste officier van de „Monte Olivia" (de kapitein lagj' reeds ter kooi). En als goede IJmuidenaren wa-j ren wij hier natuurlijk bij tegenwoordig. Tot slot, maakten de meesten der stewards, allen voor- „„.i van een lampion en voorafgegaan door de scheepsmuziek een rondgang over het schip. De lichten waren gedoofd en gaf dit dus een fantastisch schouwspel. De meesten der passa giers sloten zich hier bij aan. Den volgenden morgen kwam de Vaderland- sche kust in zicht en moesten we uit volle borst zeggen „Holland is toch ook mooi". MET DE „MONTE OLIVIA" NAAR DE NOORSCHE FJORDEN. Men schrijft ons: Zondag, tegen den avond, komt de kust van het prachtige land, waarnaar allen aan boord met verlangen uitzien, in zicht. Het is echter een vluchtige eerste kennismaking, want pas den volgenden dag zullen we ten volle de pracht der fjorden kunnen aanschouwen, we bereiken dan Odda aan het einde der Sörfjord gelegen. Van uit dit kleine dorpje wordt een tocht ondernomen naar de waterval „Laatefoss". Ook de vele wan delaars zullen van hun zeven uur tippelen geen spijt gehad hebben, ondanks pijnlijke voeten en vermoeienis. 's Avonds licht de „Monte Olivia" de ankers en stoomt de Sörfjord uit om ons reeds den vol genden morgen te laten genieten van een fjord genaamd Sognefjord. Dit reisoverzicht zou te lang worden, wanneer alles zou moeten verteld worden, wat ons geboden werd op dezen schitte renden tocht. Het geheel maakt op den toerist zulk een overweldigende indruk, dat 't goed doet een oogenblik alleen te zijn op een rustig plaats je van het schip, en daar vol bewondering te ge nieten van het imposante en het machtige ge bergte. Men ziet huisjes, een enkel klein dorpje en de indruk is dat het hier zeer slecht bevolkt is. Er zijn menschen aan boord die zeggen, wat zullen die menschen dom zijn, want ik zie niet één school. En toch zijn die er wel en de bevol king ook lang niet dom. zal niet spoedig vergeten hoe ik een tocht maakte naar de Kjendalsgletscher, een gedeelte der route aflegde met een „Stolksjaere", d.i. een klein rijtuigje voor twee of drie personen. Ik kreeg een plaatsje naast den 13-jarigen koetsier. Het bleek dat de jongen Engelsch sprak, dit had hij gedurende den winter geleerd, want dan al leen bezocht hij de school, 's zomers werkte hij op de boerderij van zijn ouders. De jongen wist niet alleen veel te vertellen van zijn bergen en van zijn land, dingen waar een toerist natuurlijk belang in stelt, maar had meer aan aardrijkskun de gedaan en bleek ook heel aardig op de hoogte van Holland. Het leven aan boord is gezellig, erg roezemoezig. Allerlei spelletjes worden gedaan en links en rechts ziet men clubjes menschen, ouden zoowel als jongen, zich amuseeren. 's Avonds wordt er gedanst en ook daar behoeft men niet over een tekort aan belangstelling te klagen. Iedere dag brengt ons iets nieuws. We laten ons door de fjorden varen en kunnen ons reken schap geven dat iedere fjord weer een eigen beeld geeft. De Noordfjord b.v, biedt ons in te genstelling met de Sognefjord een geheel ander aanzien. Ofschoon de Noordfjord het gebied is van de geweldige ijsmassa's, die het 1300 vier kante kilometer beslaande en grootste gletscher- complex van Europa, de „Jostedalsbrae" vor men, is het tooneel minder streng en niet zoo woest als de natuur, die wij bij de Sör- en Sogne fjord gezien hebben. Hier zijn de berghellingen groen, de dorpjes en gehuchten liggen vrijer langs de steile oevers verspreid. Een der glanspunten van onze reis was ook de rit per extra-trein van Aandalsnes naar Björli, door het wilde, ongeëvenaarde Raumadal. Men aanschouwt hier een menigte van watervallen en jammer was het, dat door de laag hangende wol ken de sneeuwtoppen voor ons verborgen bleven. De sluierwaterval „De Zeven Zusters" passee ren we tweemaal. Het is een heerlijk gezicht, of schoon de meesten onzer teleurgesteld zijn. Men had gedacht meer water te zien vallen. De alge- meene indruk van de fjord blijft echter geweldig. Dooreengenomen is de hoogte der rotsen langs de oevers ca. 1500 Meter en onze groote stoomer steekt_hier als een notedopje bij af. We maken na te Hellesylt ontscheept te zijn een wandeling naar Oie, Eerst stijgen we en. valt het loopen ons niet bepaald gemakkelijk, vooral omdat de zon ons flink in het gezicht brandt. Tenslotte wordt de weg weer vlak en loopen we tusschen de kale kille bergen. Hier komt de zon niet en het is ook best te bemerken, want warm is het lang niet meer. Langs den weg tegen de bergen op ligt de eeuwige sneeuw. We passee ren een berghut waar we melk kunnen koopen. De hut wordt gedurende den zomer bewoond door een ouden man met z'n kleinzoon en zij weiden daar, ver van de bewoonde wereld, hun kudde. De koeien, veel kleiner en magerder dan bij ons, moeten hier flink klauteren om het schaarsche voedsel te zoeken. Na 4 uur loopens bereiken we Oie, waar ons Hedenmorgen was de pers in de gelegenheid gesteld, om de Monte Olivia te bezichtigen. Nevens de persmenschen was een aantal genoo- digden van de Ned. Reisvereeniging aanwezig, waaronder wij opmerkten de havenmeester al hier, de heer Brutel de la Rivière. Onder geleide van kapitein Helstermann werd een rondgang gemaakt door het geweldige schip. De Monte Olivia is een schip, dat gebouwd is in 1925 bij Blohm en Voss te Hamburg en van het derde klasse toeristentype. Het schip is dus gespeend van luxe, alles is er eenvoudig, maar degelijk. Het is wel een groot verschil met sche pen als de Orania enz. van de Kon. Holl. Lloyd. Wij maakten met de Orania voor eenige jaren een reis van Lissabon in de eerste klas, maar dan wordt men getroffen door de luxe en de verfijning, die er aan boord van de schepen van den Kon. Holl. Lloyd heerscht. De eetsalon le klasse en de hall en rooksalon op deze schepen hebben alles, wat comfort kan bieden. Op de Orania en Flandria zijn aan 't eind der promena dedekken waranda's, waar men temidden van de palmen als in een café buiten zit. Hier op de Monte Olivia is alles groot en mas saal. Het schip is dan ook berekend op groot passagiersvervoer. Emigranten vervoeren deze schepen niet. Er kunnen 2600 passagiers vervoerd worden en op de laatste reis van ^uid- Amerika naar Hamburg was het schip geheel bezet. De eetzaal biedt plaats voor 800 passagiers, zoodat deze in groepen eten. Mooi en gezellig is de rooksalon, gezellig de hall, waar een strijk- de Ned. Reisvereeniging te hebben gadegeslagen en roemde ook den wijzen speurzin van het be stuur, die de reederij wist te vinden, die eigenlijk alleen een schip als het benoodigde konden leve ren. Deze generale reis is schitterend geslaagd en spr. dronk dan ook op het groote succes van de Ned. Reisvereeniging. De heer van Zwijndrecht, de algemeene secre taris der Ned. Reisvereeniging, zeide, dat de Hol landers eerst lang over een zaak moeten naden ken, als men iets vraagt. De Duitschers vragen: wat moet u hebben en als de Hollanders er nog over denken, hebben de Duitschers het reeds ge leverd. Zoo bracht spr. dank aan de directie der HamburgSuid-Amerikanische Dampfschipfahrt voor de schitterende medewerking bij de onder handelingen. Spr. bracht voorts hulde aan de hee ren Sabel, van Waard en Beurs, die de reis heb ben voorbereid en dit op zoo uitnemende wijze hebben gedaan. De heer Coïni bracht namens alle 1500 reizigers dank aan de Ned. Reisvereeniging en de organi sators van de reis. De heer Sabel dankte daarna inspecteur Block van de reederij voor al zijn bemoeiingen, den heer v. d. Ven, hoofdinspecteur der belastingen te Amsterdam, de heer Brutel de la Rivière, haven meester en den heer Schneiders, directeur der V'isscheshaven alhier, voor hunne medewerking. De heer Bakker, de algemeene penningmeester der Ned. Reisvereeniging roemde ook de samen werking met de reederij en bracht voorts dank aan de pers voor de artikelen vóór de reis en die over den tocht. Inspecteur Block van de Hamburg Süd-Ameri- kanische Dampschipfahrt Gesellschaft, zeide, dat er veel woorden van dank zijn gebracht aan de reederij, maar deze dank is wederkeerig. Spr. zei de dat de reederij hoopte, dat de samenwerking zou blijven bestaan, en dat de Ned. Reisvereeni ging nog grootere excursies zou organiseeren. Spr. verzekerde, dat de kennismaking met de Ned. Reisvereeniging uitnemend was geweest, de kapitein roemde de discipline onder de toeristen, de eerste officieren de medewerking, de ingenieur was zeer tevreden, omdat de reizigers niet in de motorbarkassen klauterden, terwijl de dokter zich rblijdde over den goeden gezondheidstoestand van de Hollanders. Spr. dronk op den bloei der Nederlandsche Reisvereeniging. Er heerschte een buitengewoon prettige stem ming aan tafel. De muziek deed een mooi pro gramma hooren. waarbij de Nederlandsche en Duitsche volksliederen, benevens een potpourri van Hollandsche liederen. Een foto werd van het gezelschap genomen en het boekje met het pro gramma van de generale Reizen in 1927 rondge deeld. Aan het eind van de lunch dankte de heer de Bruyn als vertegenwoordiger van de reederij voor de goede woorden, aan het adres der Hamburg- Süd-Amerikanische Dampfschipfahrt gericht en besloot met een hartelijk te wederzien. (Ongecorrigeerd). je voor muzietv tuig' - kei ijk doet dansen. Rustig is hel in de schnjfzaal. Wandelen kan men op het schip naar harte lust, de promenadedekken zijn breed en lang.. Wij zagen hutten met 4 en 6 slaapplaatsen, maar ook groote slaapzalen, waar zeker honderd vrouwen tegelijk kunnen slapen. Een der leiders van de Ned. Reisvereeniging vertelde, dat de damestoeristen zich hier heel spoedig thuis gevoelden en het er buitgewoon gezellig vonden. Natuurlijk worden de sexen streng gescheiden gehouden, de heeren hebben in de damesafdeelingen nergens toegang. Het schip kan behalve het groot aantal passa giers met hun bagage nog 7000 tonJadflig ver voeren. De motoren ontwikkelen 7500 paarde- kracht en geven het schip een snelheid van 17 knoopen per uur. De motorbarkassen aan boord kunnen 60—80 menschen bevatten en brachten de 1500 reizigers in een uur aan land. Om half één werden wij gasten vereemgd aan een lunch. Van de Ned. Reisvereeniging waren aanwezig de heeren Sabel, hoofdleider, voorzitter der afd. Haarlem, Bakker uit den Haag, P«>nm£' meester de Leve uit Amsterdam en van Waard, leden van het hoofdbestuur, de algemeene secre taris, de heer L. J. van Zw.jndregt uit den Haag, de hoofdbestuursleden I. Coini uit Am sterdam. W, F. Brener uit Haarlem, Voorts zaten aan kapitein Helstermann van de Monte Olivia de le officier von Rixleben en de hr. de Bruyn van de fa Wambersie en Zn., cargadoors te A">- 5'Kapitein Helstermann sprak een woord van welkom namens de reederij. waarna de lieer de Bruyn namens de fa. Wambersie dit deed. Deze zeide met groote bewondering deze excursies van Algemeene kennisgeving. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid mijn geliefde Echlgenoote, Moeder, Behuwd- en Urootmoeder Maarije Broek-Zwemmer, in den ouderdom van 52 jaar. C. BROEK, Kinderen en Kleinkinderen. Oranjestraat 33. IJmuiden, 14 Augustus 1927. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 17 Augustus namiddags 2.30 uur. Ondergeteekende deelt mede, dat hij a s. MAANDAO 22 AUOUSTUS weder zijne iessen hervat, ook te IJmuiden-Oosl. Aanmeldingen uit sluitend WILHELM1NAKADE 2t IJMUIDEN MUZIEKONDERWIJZER. Lid van het Muziekpaedagogisch Verbond. In September zal eene openbare les plaats hebben. Gevraagd in aannemerszaak een leeftijd 16—18 jaar. Brieven met verlangd salaris onder No. 3027, bureau van dit blad. EEN NETTE WASCHVROUW EN WERKSTER. Br. onder letter H aan het bur. van dit blad. NIEUW MODEL te koop aangeboden. Prijs f20 ljmuiderstr. weg 21 IJmuiden Oost. CHIQUE COUPE SOLIDE AFWERKINO CONCURREERENDE PRIJZEN Voorbeen coupeur van een der eerste zaken te Amsterdam.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 3