Vervolg Plaatselijk Nieuws IJntuiden. Velsen Santpoort Ingezonden Sport. I). V. V. Stormvogels Visscherij AGENDA. WOENSDAG. Thalia. Revue, 8 uur. DONDERDAG. Thalia, Bioscoop, 8.15 uur. Badpaviljoen Noordzee, Avondconcert. Gebouw Leger des Heils. Buitengewone samenkomsten, 8 uur. Park Velserbeek, Harmonievereeniging „De Eendracht", Avondconcert. VRIJDAG. Thalia, Bioscoop, 8.15 uur. Badpaviljoen Noordzee, Avondconcert. De Directeur van het Post- en Tele graafkantoor alhier maakt bekend, dat in het spoorwegstation IJmuiden een publie ke spreekcel is geplaatst. Onlangs werd gemeld, dat als'opvol ger van den heer C, P, Damme als gesala rieerd bestuurder van den Central en Bond van Transportarbeiders alhier ernstig in aanmerking kwam de heer D. F. G. Schil ling, die deze functie vroeger jaren lang heeft vervuld. De heer Schilling is thans door het hoofdbestuur benoemd en heeft de benoe ming aanvaard. De Ambtenaar meldt, dat de bij dienstorder aan de ambtenaren bij de Rijksverzekeringsbank meegedeelde be reidverklaring der regeering, den ambte naren bij ziekte, als gevolg van een onge val in en door den dienst, vrije genees kundige behandeling te verleenen op den voet der regelingen voor het personeel on der de Ongevallenwet vallende, voor het geheele rijkspersoneel geldt, Het is in IJmuiden-Oost met het ver keer haast een chaotischen toestand. Men ziet er borden met het opschrift „Verboden in te rijden" met zakken omwoeld, omdat het verkeer er nu wel langs moet, b.v, langs den IJmuiderstraatweg in de rich ting Willebrordstraat. Met het leggen der groote rioolbuizen op het Velserduinplein is men nu bijkans ge reed, maar nu is het verkeer over dit plein en ook langs de Noordzijde van den Wijk aan Zeeërweg weer gestremd door het leggen van waterleidingbuizen. Zeeweg en Kalverstraat worden straks opnieuw be strit, waarlijk Amsterdam is er niets bij. Het concert, dat Zaterdagavond j.I. in het park Concordia gegeven werd, is niet door mooi weer begunstigd, integen deel, de regen heeft op het bezoek een slechten invloed gehad- Komt het in den regel tot een verkoop van meer dan 1000 toegangsbewijzen, thans was dit niet hoo- ger dan 400. Dat dit toch nog bereikt werd, kwam doordat de „Slag bij Waterloo'' op het programma stond. Evenwel is de slag niet geleverd, liet bestuur vond, dat deze slag dan maar op het programma zou gezet worden voor het concert vari a.s. Donderdagavond in Vel serbeek. Toch zal ook daar dit nummer niet uitgevoerd worden, daar de burge meester zeer terecht opmerkte, dat het schieten zeer waarschijnlijk een te groote consternatie in den hertenkamp zou ver oorzaken. Alzoo is zeer wel mogelijk, dat de Har moniekapel ,,De Eendracht" in 1927 dit nummer niet uitvoert. De burgerwacht te IJmuiden had zich anders al beschikbaar gesteld om voor het afschieten der gewe ren te zorgen. Tot onzen spijt hebben wij bij het be richt omtrent de feestviering op 31 Aug. nog vergeten te melden, dat de R.K. Mu- ziekvereeniging Sint Caecilia den heelen dag hare medewerking zal verleenen. De volgende week zal er te Velsen wel een zeer feestelijke stemming heer- schen, want drie dagen na elkander wordt al het mogelijke gedaan om die ten top te voeren. Maandag 29 Augustus begint de Winkeliërsvereeniging met gevelversiering en 's avonds verlichting, terwijl in Hotel De Prins gelegenheid tot dansen gegeven wordt tegen een entreeprijs van 10 cents per persoon. Dinsdag vervolgt de Ringrijderijvereeai- ging met de gewone jaarlijksche ringsteke- rij, terwijl 's middags gratis bal gehouden wordt in Hotel De Prins. Dit bal wordt 's avonds voortgezet, maar alleen voor leden en donateurs der feest gevende vereeniging, zoodat het voor hen, >k die nog geen lid zijn en toch aan het bal willen deelnemen, zaak wordt zich nog als zoodanig op te geven. - De Oranjevereniging zal den volgenden dag Woensdag 31 Augustus de feesten- reeks sluiten op de wijze, zooals we in het vorige nummer dezer courant vermeldden. Ook dan zal in Hotel De Prins gelegen heid tot dansen gegeven worden. Voor de feesten en tentoonstellingen te Beverwijk in September zijn uit onze gemeente o.a. de volgende medailles ge it schonken: een gouden medaille door den j heer H. H. del Court van Krimpen, door de Ver. Kon. Papierfabrieken der fa. van Gelder Zonen en door den heer G. D. Boerlage, notaris; een verguld zilveren medaille door de gemeente Velsen, door de Kon. Ned, Hoogovens en Staalfabrie ken, door den heer H, H. Meyer, lid der Kamer van Koophandel en Fabrieken, door den heer W. A. Dolleman, notaris te IJmuiden, door de N.V. K. Luyting's Bouwmaterialenhandel. Men behoeft dus in Beverwijk over de belangstelling uit onze gemeente niet te klagen. Het bouwen van twee woonhuizen aan de Smidt van Gelderstraat, voor rekening van de heeren D. Blok en M. Heinen, on der architectuur van den heer TI. de Vries, is opgedragen aan W. Berghuis alhier voor f 7675, zijnde op één na laagste inschrijver, alhier, onderwijzer aan de Chr. school aan de Keizer Wilhelmstraat te IJmuiden. Bij de gisteren in Den Haag gehou den examens is geslaagd voor de akte Hoogduitsch L. O. de heer G. Blankesteyn Ons fanfare-korps „Wilhelmina" neemt Zondag a.s. deel aan het nationaal concours te Purmerend. Liefhebbers kun nen per boot den tocht meemaken. üp Zondag 14 Augustus werd in het gymnastiek-lokaal van de Zusterschool te Driehuis de bazar ten bate van het Orgel fonds geopend. Ten gevolge van het slech te weer was het bezoek dien dag maar heel gering. Zondag 21 Augustus daarentegen werd de bazar druk bezocht. De diverse attrac ties „liepen" flink, zoodat de organisatoren in hun vuistje lachten. Ten bate van het fonds was ook een lo terij georganiseerd, waarvoor 25 prijzen waren uitgeloofd. Deze vielen resp. op de nummers 192, 295, 460, 517, 359, 82, 544, 155, 270, 240, 167, 226, 478, 543, 121, 104, 208, 543, 371, 154, 313, 57, 421, 423, en 107. Voorts viel een sprei op 29 en een beer op 99. Met de Monte Olivia naar de Noorsche fjorden. Een deelnemer aan de tweede reis met de Monte Olivia naar de Noorsche fjorden schrijft ons: Het vertrek van de boot was voor ons reizigers een grootsch moment. Van boord was het een machtigen aanblik op de groote menschenmassa. Als we op zee zijn, is het frisch, koud zelfs maar onder de vaart is het zeer opgewekt aan boord. Al- les zit aan dek of wandelt, zich oriëntee- j rend naar de hutten, eetzalen, schrijfzaal enz., zoodat men, waar men ook gaat, overal zoekende inenschen ziet. De zee is gelukkig rustig en wij varen voor den wind. Enkele malen komt de zon ons nog verkwikken en zij scheidt niet, alvor. zich nog eenmaal in al haar glans en luister aan ons te vertoonen. Dan komt er een sluier en wordt het nacht, de eerste nacht op het schip. De nacht verloopt echter kalm en er zijn heel weinig zeezieken. Enkele reizigers kunnen den slaap niet vatten, maar de meesten hebben ondanks de spiegelende golven een heerlijke nacht rust genoten. Als we ontwaken, staat de zon reeds een eind aan den hemel en we genieten van het grootsche schouwspel, dat de wij de zee ons oplevert. Snel s toornen we ver der en 's middags tegen 4 uur wordt be kend gemaakt, dat zijn majesteit Neptu- nus, de god der zee, aan boord zal ver schijnen en een half uur daarna gaat de muziek, een marsch blazend, langs het promenadedek. Zijn majesteit Neptunus is reeds aan boord en een groot gevolg gaat achter hem naar een geïmproviseerden troon, waarop hij plaats neemt. Een tolk uit het gevolg van den vorst deelt mede, dat niemand diens gebied mag betreden, zonder door Neptunus gescho ren en gedoopt te zijn. Enkele reizigers wagen den gang en moeten er aan geloo- ven. Zij worden geknipt, geschoren en ge doopt en als dit gebeurd is, kan het schip de reis naar de Noorsche fjorden vervol gen. Neptunus belooft een effen zee en vooral de dames applaudiseeren sterk, als dank voor deze goede beschikking. De stemming aan boord is uitmuntend. Het eten en de consumptie is uitstekend, en men krijgt van alles ruim voldoende. Een paar uur na het feest van Nepnu- nus komen de douanen aan boord voor hun onderzoek. Wij passeeren het eiland Karmö en ar- riveeren met schitterend weer te Odda. Zaterdagmorgen beginnen wij den tocht langs de fjorden met de groote wandeling naar de Laatefoss, de prachtige waterval. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie. Naar het schijnt is ons ingezonden stuk betreffende School A niet voldoende dui delijk geweest en verzoeken wij U beleefd ons nog eenige plaatsruimte te willen af staan. Bij schrijven van 15 Juni 1927 hebben Gedeputeerde Staten van Noord-Holland aan Burgemeester en Wethouders dezer gemeente o.a. bericht: „In verband met dit besluit hebben wij onze beslissing omtrent het bij Uw schrijven van 17 Mei 1927 ter goedkeuring ingezonden Raadsbesluit van 10 Mei 1927, inzake wijziging der Verordening op het Lager- en Buiten gewoon Lager Onderwijs aangehou den." Dit Raadsbesluit betrof de bestemming van de school aan de Hadleydwarsstraat. De goedkeuring van dit besluit is dus aan gehouden. Officieel bestaat School J dus nog niet en het zal nog wel een geruimen tijd duren voordat we zoover zijn. De mo gelijkheid is zelfs groot, dat het nooit ge schiedt. Als dus deze school officieel nog geen bestemming heeft, kunnen Burgemeester en Wethouders de leerlingen van School A tegen den wil der ouders zoo maar niet van deze school verwijderen en over plaatsen. Intusschen doen B. en W. alsof er niets aan de hand is en gaan heel bedaard hun gang. Dit mogen de ouders der leerlingen van School A zich niet laten welgevallen. Er is nu al lang genoeg gesold met hun belangen en de rechten, welke zij nu nog hebben, moeten zij zich onder geen beding laten ontnemen. Hun kinderen zijn nu nog leerlingen van School A en op 23 Augus tus zijn de lessen dezer school aangevan gen. Wij dringen er dus nog eens krachtig op aan, de kinderen naar school A aan de Kerkstraat te zenden. Het gaat om ons recht en het belang der Openbare School. IJmuiden, 19 Augustus 1927. Namens het Comité voor Openbaar Onderwijs, J. DE NOBEL, Secretaris. Officieele mededeelingen. A.s. Zaterdag speelt Stormvogels II te 3 uur op het E.D.O.-terrein tegen E.D.O. II, om den 3en of 4en pr. van de 1ste af- deeling seriewedstrijden E.D.O. Medegedeeld wordt dat Stormvogels I de wedstrijd tegen Haarlem voor boven genoemde seriewedstrijden niet gewonnen heeft gegeven, doch dat het bestuur van E.D.O. beslist heeft, dat Haarlem in de volgende ronde zou uitkomen, waarschijn lijk omdat Stormvogels niet op j.I. Zondag den gestaakten wedstrijd kon overspelen. Wel heeft het Stormvogelsbestuur nog voorgesteld om op Woensdag te spelen, doch de wedstrijd Is door het E.D.O. be stuur niet opnieuw vastgesteld. Naar aanleiding van een, gelukkig nog niet ernstig ongeval een kind overkomen op het voetbalveld alhier, heeft het bestuur bepaald, dat zij nauwlettend toe zal zien dat kinderen welke onder geleide op het veld komen door dat geleide niet worden vrijgelaten en zoowel, dat zij zich dan het recht voorbehoudt deze kinderen van het terrein te verwijderen. VOETBAL. OM DEN AROL-BEKER. StormvogelsD. E. C. 01. Stormvogels is uit-ge-arold! En laten we er maar direct bijvoegen: Onze plaats- genooten zijn volkomen verdiend door D. E. C. gewipt, want het spel, dat zij Zon dag op het mooie, zij 't dan ook eenigszins gladde A. F. C.-terrein demonstreerde'n, leek nu eenvoudig naar niets. Was Thyssen niet zoo goed op dreef geweest, dan was de nederlaag nog heel wat grooter ge worden. Thans konden de Amsterdam mers hem slechts uit een penalty passee ren, welke hij nog bijna stopte. Het allerzwakste deel van het zwak- spelende Stormvogels-team was wel de middenlinie. Van der Velde had natuurlijk op de belangrijke spilplaats zijn kleine, lichte gestalte tegen. Toch was hij van de drie half-backs nog het minst slecht op dreef. Visman en de Boer echter maakten een tweetal grove fouten: Bij D.E.C.-aan vallen talmden ze veel te lang met aan vallen, terwijl ze bij attaques der eigen voorhoede niet met deze mee optrokken. De Boer leek bovendien al spoedig uitge speeld. Ook het spel der St.-voorhoede heeft maar weinig de bezoekers in extase ge bracht. De linkerwing was slechts een schim van wat hij in Haarlem tijdens de wedstrijden om het kampioenschap van deze stad was. Oldenburg verdeelde als midvoor het spel al bijzonder slecht. Hij pingelde tot het uiterste en centers naar de wingspelers zijn tot het einde toe tot de vrome wenschen blijven behooren. Blinkhoff speelde aanvankelijk rechts buiten, al vrij spoedig echter rechtsbinnen. Waarom, was ons een raadsel. Of was het omdat hij als rechtsbuiten toch regelma tig op de rechtsbinnen-, ja zelfs op de mid- voorplaats liep? Struys hebben we weinig in actie gezien. Door fouten van verschillende zijner me despelers heeft hij vrijwel niets te doen gehad. Na de rust kreeg hij welgeteld één goeden center, tegen het einde! En die was nog niet als zoodanig bedoeld! De beide backs hebben heel wat aanval len afgeslagen Toch was Haak als links back niet zoo op dreef als hij gewoonlijk als rechtsback pleegt te zijn. Van der Lugt speelde als invaller niet onverdienstelijk. Wij zijn er van overtuigd, dat hij bij ernstige training een goed voet baller kan worden. D. E. C., dat, evenals Stormvogels, ver re van volledig was, heeft aantrekkelijker voetbal vertoond dan Stormvogels. Zijn spel was vlugger, bewegelijker, meer door dacht. Zijn keeper was verre van be trouwbaar, doch zijn backstel trad kranig op enStormvogels had geen schut ter en doorzetter in de voorhoede. De wedstrijd. Het begin is voor Stormvogels. Al spoe dig zien we den linkerwing het leder snel opbrengen, de Jonge geeft een goede voorzet en Blinkhoff krijgt een prachtige kans, welke hij echter niet benut. Langzamerhand weet D. E. C. het spel meer gelijk te doen opgaan. De midden linie der Vogels wordt vaak gepasseerd, doch als de „Dekkers'' voor 't doel komen, blijkt het spel der Stormvogels-verdediging hun toch te machtig. Een paar vinnige schoten worden op Thyssen afgezonden, maar deze weet ze op zijn bekende wijze te stoppen. De Stormvogels-voorhoede kan maar niet op dreef komen. Oldenburg speelt te veel een individueel spel, Struys, die al spoedig rechtsbuiten is gaan spelen, krijgt weinig te doen, Blinkhoff komt meestal juist iets te laat en ook de linkerwing vol doet niet aan de verwachtingen, al dient gezegd, dat voor D. E. C. van dezen kant nog het meeste gevaar dreigt. Eens weet v. d. Velde zelfs met een goed schot den uitgeloopen D. E. C.-keeper te passeeren, doch een der backs weet, op de lijn staan de, nog juist te redden. Aan de andere zijde moet Thyssen nog meermalen de handen uit de mouwen steken. Hij doet dit met succes, zoodat de rust met 00 ingaat. Na de thee loopt D.E.C, hard van sla- pel. Als de D, E. C.-rechtsbinnen den bal heeft, tracht Haak door snel naar voren te loopen den rechtsbuiten buitenspel te zet ten. Juist even te voren was het leder echter naar dezen speler geplaatst, zoodat de buitenspelval ditmaal niet dichtklapte. Een prachtige voorzet volgde nu, die even netjes werd ingekopt, doch nog mooier door Thyssen werd gestopt. De IJmuider keeper blijkt goed op dreef, want even la ter stopt hij een van dichtbij gelost schot schitterend. In de Stormvogels-voorhoede vlot het ook nu nog niet. Voortdurend wordt op links of in 't midden gespeeld, Struys wordt totaal genegeerd. Eenmaal weet Ol denburg bepaald keurig door te breken, doch.dan schiet hij jammerlijk naast, D, E, C. beantwoordt deze Vriendelijkheid door op onbegrijpelijke wijze een dot van een kans te missen. Het loopt reeds aardig naar het einde, als Visman hands maakte. Uit de toegeken de penalty weet Siebbeles, de rechtsback, te scoren (01). Oldenburg gaat nu„ rechtsbinnen spelen, Blinkhoff midvoor. Veel baat dit niet. In de laatste minuut krijgt Struys een mooie kans maar zijn hard schot vliegt langs de verste paal. Dan kondigt de heer Van Ges- sel het einde aan. Een verlies voor Stormvogels. Naar we vernemen wordt de Stormvo gels-secretaris, de heer F. J. Stafleu, bin nenkort overgeplaatst naar Naarden. Voor Stormvogels beteekent het vertrek van dit ijverig bestuurslid ongetwijfeld een ern stig verlies. HET GEMEENTEVERSLAG. Wij ontvingen, het verslag van den toe stand der gemeente Velsen over 1926. Werd het verslag de laatste jaren getypt, gelukkig is men hierop teruggekomen en is het thans weer in druk verschenen. Uit den aard der zaak hebben wij in ons blad het meeste uit dit verslag reeds ge meld. Wij zullen dan ook niet in herhalin gen treden en de reeds vermelde zalven opnieuw mededeelen. Wij zullen uit het verslag alleen eenige interessante dingen naar voren brengen. Het geboortecijfer was iets beter dan in 1925, n.l, 23.84 per 1000 zielen, tegen 23.40 een jaar te voren. In den staat over 25 jaren vanaf 1901 blijkt, hoe sterk het geboortecijfer is teruggeloopen. In de ja ren 1901, 1902 en 1903 bedroeg dit resp. 37.60, 38.08 en 40.33. Tot 1914 bleef het boven de 30 in 1913 en 1914 nog 35.85 en 35.21 om in 1915 daar beneden te komen. Nog tweemaal, in 1917 en 1920, komt het boven de 30, maar van 1921 af daalt het geleidelijk tot nu 23.84. Het sterftecijfer is nog nooit zoo laag geweest als in 1926. Het was 6.43, tegen 7.31 in 1925 en b.v. 14.99 in 1901 en 15.35 in 1906. Ook 1911 gaf met 14.05 een hoog cijfer. Vanaf 1915 bleef het beneden de 10 per 1000 zielen, behalve in het beruchte griep jaar 918, toen het 13,83 bedroeg. Met het cijfer van 6.43 blijkt hoe schitterend de gezondheidstoestand in onze gemeente is. Wij zijn ver beneden het sterftecijfer voor geheel ons land en hebben een der laagste cijfers van alle gemeenten. Het aantal voltrokken huwelijken was 251, dat is 10 meer dan in 1926. Eigen aardig is, dat de meeste huwelijken hier niet in het voorjaar werden gesloten. In het eerste halfjaar toch werden 114, in het tweede halfjaar 137 huwelijken gesloten. April en December hadden de hoogste cijfers, n.l. 29, Februari met 15 en Maart met 7 de laagste. De bevolkingstoename is in de 25 jaar sinds 1901 niet zoo groot geweest als in 1926. Zij bedroeg 2081 zielen. Het record jaar was 1916 met 1701 zielen. Wij kwa men nu op 34217, tegen 25311 in 1916 en' 11748 in 1901. In deze 25 jaar'is de be volking dus verdrievoudigd. In de afdee- ling IJmuiden wonen 22168, in de afdee- ling Velsen 6599 en in de af deeling Sant poort 5450 zielen. De schuldenlast van onze gemeente is. groot f 4.168,748, waarvoor dit jaar in '27;, aan rente betaald moet worden f 212.141 en aan aflossing f 159.771, zoodat we meer aan rente dan aan aflossing betalen. Dan is er nog een staat van schulden, aangegaan bij wijze van annuïteit, groot f 392.751. Het totale bedrag der schulden, is dus f 4.561.499, dat is dus ruim f 133 per inwoner, voorwaar geen klein bedrag. Wanneer men nagaat, dat er leeningen zijn, die eerst in 1975 en 1976, ja zelfs in 2001 zijn afgelost, kan men nagaan, welke, enorme kapitalen aan rente moeten wor den opgebracht. Als onze gemeente niet grooter zou worden en de schuldenlast ge lijk zou blijven met een zelfde rentevoet, moet tot het jaar 2000 ruim 15 millioen gulden aan rente worden opgebracht. En het zal wel veel meer worden, want onze gemeente wordt grooter en de schulden stijgen. Uver de straten en wegen wordt meege deeld, dat de uitgaven voor het onderhoüd der bestratingen in 1926 bedroegen f 61,743. Het onderhoud van grind- en sintel wegen vorderde in totaal f 23.103. Als men nu onze grindwegen ziet, b.v. den Vel ser duinweg en Driehuizerkerkweg, vooral in den herfst en winter, vraagt men zich af, of dit geld niet beter kan besteed worden. Als men dit bedrag van f 23000 kapitaliseert, komt men op f 460,000. Wel nu, voor een half millioen heeft de ge meente de grindwegen mooi geasphal- teerd. Door het stormachtige weer zijn Maandag eenige stoomtrawlers, die ter visscherij uitvoeren, weer teruggekeerd, waarbij de Anna IJM. 34, die voor de laat ste reis naar IJsland gaat. Sedert de vorige opgave kwamen van de IJmuider haringvloot binnen de log gers: IJM. 217 met 24 last en IJM, 33 met 31 last pekelharing. De besommingen der aan den rijks- vischafslag aangekomen visschersvaartui- gen waren: 20 Augustus 1927 IJM. 150 Kamperduin f 2210 IJM. 50 Simon 2929 IJM. 385 Derika IV 2683 IJM. 21 Corrie 3447 IJM. 99 Joh. Elisabeth 1925 IJM. 189 Mary 2140 IJM. 107 Jeane 2984 IJM. 152 Paris 2522 IJM. 74 Poseidon 2890 IJM. 158 Inviërno 3236 IJM. 331 Holland V 2045 IJM. 261 Pan 2243 IJM. 129 Shamrock 3350 KW. 178 zeillogger 441 KW. 129 zeillogger 445 ZK. 52 zeillogger 355 22 Augustus 1927 IJM. 104 Annie f 2707 IJM. 330 Flandria 2575 IJM. 43 Nelly Gezina 2036 IJM. 22 Ita 2861 IJM. 147 Oostzee 3744 IJM. 67 Orion 2805 IJM. 12 Johanna 2342 IJM. 126 Derika X 2865 IJM. 7 Ommering 3570 IJM. 324 Amalia 2302 IJM. 94 Peter D. 3489 IJM. 64 Penelope 2751 IJM. 47 Tubantia 2878 IJM. 135 Begonia 2410 IJM. 37 Maria Elisabeth* 4684 IJM. 503 Holland VII 2658 IJM. 103 Dolfijn 2790 IJM. 65 Urania 2531 B.G. 33 Petit Poilu 5658 BX. 126 Bgm. Smidt 3981 IJM. 271 Derika XIV 3558 IJM. 34 Anna 9212 1JH. 69 drifter 2272 23 Augustus 1927. IJM. 32 Zeemeeuw f 2925 IJM. 432 Raaf 3028 IJM. 62 Concordia 2902 IJM. 106 Reiger 2268 IJM. 491 Timor 5205 IJM. 1 Swift 2259 IJM. 324 Amalia 12 IJM. 33 stoomharinglogger 8050 IJH. 69 drifter 556 KW. 50 motorharinglogger 3491 IJM. 217 zeilharinglogger 6503 BX. 126 Bgm. Schmidt 350 Ter voldoening aan daartoe gedane ver- zoeken, heeft de minister van marine den com mandanten der politiekruisers gelast, het terrein op en beoosten de Doggersbank tot in de Duit- sche Bocht, voorzoover bevischt door Neder- landsche .vaartuigen, geregeld te bekruisen,

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2