ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN Heogovensteen m No. 8T Yersehfjnt Woensdags Zaterdags Officieel Plaatselijk Nieuws IJmuiden. O verveen, Tel. 10956 Sport. Geschikt voor alle - Bouwdoeleinden - Steenfabriek EL Butzer, Hoogovens UmuideiL Zaterdag 3 September 1927 12e Jaargang IJMUIDER COURANT Abonnementsprijs: f 1.per 3 maanden, franco per post f 1.35. Abouue- flenten worden aangenomen aan het bureau en bij de Agenten. Advertentiën 2 maal achtereenvolgens opgegeven op het gewone tarief, gorden kosteloos nog een derde keer opgenomen in het eerstvolgend \foensdagnummer. Advertentiën voor de Adreslijst, 6 plaatsingen van dezelfde tekst (onver anderd) f 4.13 plaatsingen (dus 3 maanden achtereen) f 8. Advertentiën uiterlijk in te zenden WOENSDAG tot 9 uur v.m. en 'RIJDAGS tot 4 uur n.m. 'ot plaatsen van advertentiën van buiten de gemeente Velsen in dit blad uitsluitend gerechtigd het Advertentie-bureau P. F. C. Roelse, Umuiden. Uitgave van de N.V. UITGEVERS-MIJ. ..IJMUIDEN" Adres voor Redactie en Administratie N.V. DRUKKERIJ SINJEWEL WILLEMSPLEIN 11 TELEFOON 153 UMUIDEN Ingezonden mededeelingen 40 ets, per regel. Advertenties van 1 tot en met 5 regels f 1.—, iedere regel meer 20 ets. - Compact gezette adverten ties van 1 tot en met 5 regels f 1.25, iedere regel meer 25 ets. Kleine advertenties en familieberichten zoomede vereenigings-advertenties uit de gemeente, uitsluitend bij vooruitbetaling, van 1 tot en met 5 regels f 0.75, iedere regel meer 15 ets. Bij niet contante betaling worden de gewone prijzen berekend. Advertenties „adres bureau van dit blad" 10 ets. extra; voor bezorging van op advertenties ingekomen brieven wordt 10 ets in rekening gebracht. Bovenstaande regelprijzen worden met 5 cent verhoogd voor advertenties van buiten de gemeente Velsen. dit nummer bestaat uit twee bladen. eerste blad. Losse nummers van de IJMUIDER jCOURANT zijn a 5 cent steeds verkrijg baar aan ons Bureau, Willemsplein 11; in iSinjewel's Boekhandel, hoek Frogerstraat; jBoekhandel P. F. C. Roelse, Kanaalstraat; Boekhandel Arends, Oranjestraat; Boek handel J. Ramp, De Rijpstraat, hoek Wil lem Barendszstraat; te IJmuiden-Oost hij Boekhandel J. W. Raadman, Trompstraat, Boekhandel Gelderman, hoek Lagersstraat Yen Ratelsstraat en Boekhandel F. v. d. \Grijn, Kalverstraat. OPENBARE VERGADERING van den Raad der gemeente Velsen, op Dinsdag 6 September 1927des namiddags 7 uur, ten gemeentehuize. AGENDA: 1. installatie van de leden, 2. Benoeming van a. drie Wethouders; b. vijf leden der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken. c, vijf leden der commissie voor gas en water d, vier leden van de commissie van bij stand voor de financiën; e= vijf leden der commissie van voorbe reiding voor de plaatselijke strafwet geving; f. vijf leden der commissie van bijstand voor onderwijszaken; g. twee leden der commissie van overleg voor de ambtenaren; h. twee leden der commissie van overleg voor de werklieden; i. twee leden der commissie van over leg voor de politieambtenaren; j. drie leden en twee plaatsvervangende leden van de reclamecommissie inzake vergunningsrecht k. twee leden der commissie inzake het verschaffen van productieve werkge legenheid; 1. twee gedelegeerden der gemeente in het bestuur der Vereeniging voor Nij verheidsonderwijs in Kennemerland; m, vijf leden van de commissie ad hoe tot onderzoek naar de werkwijze van de schoonheidscommissie n, vier leden van de commissie ad hoe, welke een onderzoek zal instellen op welke wijze voor deze gemeente het best de nazorg voor volwassenen ter hand zou kunnen worden genomen; o, vier leden van de commissie ad hoe, welke de mogelijkheid zal onderzoe ken van 'de stichting van een volkshuls in het midden van het te bouwen wo ningcomplex tusschen den spoorweg Velsen-Driehuis en den Zeeweg, p. vier leden van de commissie ad hoe welke zal onderzoeken het vraagstuk der oeververbinding fe IJmuiden; q. twee leden van de commissie ad hoe tot onderzoek naarde mogelijkheid van de stichting van een bad- en zweminrichting. 3. Loting ter vaststelling van de beide afdeelingen van den Gemeenteraad. 4. Ingekomen stukken. 5. Prae-advies op een adres van P. J. van der Linden en C. P. Damme, res pectievelijk voorzitter en secretaris van de afdeeling Umuiden van den Centralen Bond van Transportarbei ders, waarbij wordt verzocht eenc Commissie van onderzoek en advies te benoemen, om eventueele klachten over chauffeurs van autobussen in de ze gemeente te onderzoeken. 6. Wijziging der verordening, op het ge bruik van het park Velserbeek. 7. Verstrekken van eene jaarlijksche uitkeering aan Mej, Wed. H. C. Hen driks-van der Horst te Velsen. 8. Vervanging van belastingverordenin gen, enz. betreffende het bij Velsen gevoegd deel der opgeheven gemeen te Spaaradam, 13. 14. Aanbieding van de bégrootingen voor 1928: van de gemeente; van het Grondbedrijf; van het Gasbedrijf; van de Waterleiding; van het bedrijf Openbare Werken; van het bedrijf Reinigings- en Ont- smettingsdienst; van den Ophaal- en Stortingsdiensl; van de Burgerlijke Instellingen van Maatschappelijk Hulpbetoon; van de Gezondheidscommissie; van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Wijziging van het raadsbesluit dd. 5/11 Juli 1927, no. 4, lat verkoop van grond te Velsen. Onbewoonbaarverklaring van wonin gen. Prae-advies omtrent het verzoek van de te Velsen gevestigde Vereeniging tot Bevordering van Voorlichting bij Beroepskeuze om gebruik van een lo kaal in het gemeentehuis en een lo kaal in het dienstgebouw te Umuiden. Prae-advies op een verzoek van het bestuur der vereeniging tot bevorde ring van het gesticht van hel Arme Kind Jezus, gevestigd te Simpelveld, Huis Loreto, om de benoodigde gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van schoolmëubeien ten behoeve van de R.K. Meisjesschool te Velsen. Benoeming van vier tijdelijke leer aren aan de Handelsavondschool. KENNISGEVING. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat de vergadering der Schoon heidscommissie zal worden gehouden op Donderdag 8 September 1927, ten kantore van het bedrijf Openbare Werken te Vel sen. Aanvang spreekuur 11 uur v.m. Te be handelen - schetsontwerpen in te zenden aan den secretaris der commissie, uiterlijk tot Dinsdag 6 September ars., middags 12 uur. Velsen, 3 September 1927. De secretaris der commisie, J. ARENDS. Terwijl St. Fidelis.Woensdagavond een concert gaf in de muziektent te IJmuiden-Oost, begaf ook de Harmonie Kunst na Arbeid zich de straat op cn wel naar den IJmuiderstraatweg, waar een serenade werd gebracht aan het echtpaar C. P. Rijker^, dat dien dag zijn gouden huwelijksfeest vierde. Deze serenade trok vele belangstellenden, het corps gaf voor de deur der feestvierende familie een num mer ten beste en keerde toen marcheeren- de weer langs den IJmuiderstraatweg te rug. Koninginnever jaardag. Het is Woensdag den geheelen dag prachtig weer gebleven, zoodat het feest van Koninginnever jaardag opgewekt is ge vierd. Des middags half twee begonnen op het feestterrein achter het station de volks spelen, die door een groote massa men- schen werd'bijgewoond. Het was dan ook wel de moeite waard om te kijken, want het ging er daar vroolijk toe. Wat is er weer gelachen om het tobringsteken, waar bij menige jongen een tobbe water over zich kreeg en ook om het hindernisloopen en de andere wedstrijden. De kijkende jeugd en ook de ouderen werden ook nog op andere wijze bezig ge houden, want er waren allerlei attracties, als muzikale artisten en een man, die aan de trapeze allerlei kunsten vertoonde. Hij ging op een ladder zitten, die op de ronde staaf van de trapéze was neergezet, dan weer werd de ladder daarop gelegd en de man balanceerde op den ladder. Voorts zweefde hij heen en weer aan zijn tan- WERKEN VOLGENS EIGEN- EN GEGEVEN ONTWERPEN den en vertoonde nog veel meer kracht- stukjes. En wat is er gelachen om de gecostu- nieerde voetbal wedstrijd. De jongens wa ren leuk verkleed, er waren paljassen, een bakker met witte kiel en witte irfüts, maar verschillende waren in damescos- tuum, waarvan die met het Urker costuum zeker wel de meeste aandacht trok. De wedstrijd ging niet volgens de spelregels, maar dat was juist het leuke. Gebruld is er, als de Urker jongejuffrouw achter den bal zat en daarmede over het land rolde, waarbij hij-zij zich eenmaal als flauwgc vallen hield. Het publiek heeft zich daar bij best vermaakt en de wedstrijd eindig de met 10. Wat werd er ook genoten van de mi: ziek en hoe hebben Concordia en Wilhël- mina zich ingespannen. Zeer velen stonden om de corpsen geschaard en luisterden naar de mooie nummers, die ten gehoore werden gebracht. Men genoot hier veel meer van de muziek dan 's avonds op het Willemsplein. Wij namen 's avond eerst een kijkje Lc IJmuiden-Oost, waar de Harmonie St. Fidelis in de nieuwe muziektent aan de Casembrootstraat een concert gaf. Of schoon ook hier veel kinderen aanwezig waren, was het hier, vergeleken bij het Willemsplein, zeer rustig en heeft men van de muziek kunnen genieten. Wij hoorden drie nummers en die werden uitstekend voorgedragen. Toen gingen we naar het Willemsplein en daar leek het wel de Amsterdamsche Kalverstraat. Men moet de leden van Con cordia bewonderen, dat zij in zoo'n ge weldige drukte nog spelen, maar als zij er niet waren geweest, zou de massa men- schën niet gekomen zijn. 't Was anders bar, zooals de jeugd op de papieren trom petters te keer ging en daar kwam nog bij het vuurwerk, dat altijd midden tusschen de menschen wordt gegooid. De politie kon al niet meer doen danhet middenterrein vrij houden, zoodat men rondom de tent toch rustig kon sitaan, Maar op de straten rondom ging de roezemoezige drukte steeds voort. Het lijkt wel, of onze jeugd j op Koninginnedag eens uitspatten moet. De Kanaalstraat geleek wel een feestzaal, I want zij lag vol met confetti en serpentines j In vele cafés werd gedanst, in IJmui den-Oost was in een café zelfs een groot draaiorgel geplaatst, j Het Chr. Fanfarecorps Wilhelmina ging om half zeven marcheerende naar Velser beek vanaf de Insingerschool en keerde om 10 uur daar weer terug, vergezeld van flauwbouwdragers. j I Donderdag heeft de installatie plaats gehad van den heer B. Schipper als hoofd J der Pieter Vermeulenschool aan den Sta tionsweg. In het schoolgebouw waren saamgekomen het bestuur en de leden der Chr. Nat. Schoolvereeniging en vele ouders der leerlingen. Nadat de heer Schipper en zijn vrouw waren binnengeleid, werd gezongen Psalm 75 1, waarop de voorzitter, de heer P. Verhoog, een toespraak hield, waarin hij het nieuwe hoofd welkom heette. Hij wees op de noodzakelijkheid van samenwerking tusschen allen, die in betrekking staan tot de school, opdat deze door eensgezindheid en liefde mag bloeien. Want waar liefde woont, gebiedt de Heere Zijn zegen, De heer A. Smit sprak een hartelijk woord van welkom namens het onderwij zend personeel, terwijl ook het afgetreden hoofd, de heer A. Taanman, een toespraak hield. Ds, H. Holtrop sprak namens den kerkeraad der Geref. kerk en de heer P. Verdam namens de ouders. De heer B, Schipper dankte daarop voor de hartelijke ontvangst en hoopte in Gods kracht zijn werk te aanvaarden, als eisch stellende de liefde. Want deze, zooals Paulus die beschrijft in 1 Cor. 13, vermag alle dingen. Op verzoek van het nieuwe hoofd werd Psalm 133 1 gezongen, waar na op verzoek van den voorzitter het nieu we hoofd werd toegezongen de zegenbede uit Psalm 134: Dat 's Heeren zegen op u daal! Ds. Holtrop eindigde met dankgebed, waarop de voorzitter allen voor de belang stelling dankte. Een der leerlingen las een welkomst- gedichtje voor en bood Mevr. Schipper een bouquet aan, terwijl-meerdere leerlingen bloemen offreerden. Een der lokalen was door de jongens en meisjes der hoogste klassen op feestelijke wijze versierd. VOETBAL. V. S. V.West-Frisia 15. Dat V.S.V. het tegen de sterke Enkhui- zer ploeg niet gemakkelijk zou hebben, hadden wij wel verwacht, maar dat het zoo'n stevige nederlaag zou worden, neen, daarop hadden wij niet gerekend. Ter verontschuldiging kan in de aller eerste plaats dienen, dat v. d. Wint het IJmuider doel niet verdedigde. Hij zou zeker wel één of meer doelpunten voorko men hebben. In de tweede plaats kwam V.S.V. met een proefcombinatie uit, waar van de „deugdelijkheid" nog niet vast stond. Nu viel Zondag èn de voorhoede èn de verdediging tegen. Feitelijk speelde alleen v. d. Griendt Sr. zijn gewone spel letje. Vrijwel de geheele middenlinie was er finaal uit. Ook in de voorhoede lukte het niet bijs ter. Koning werd dit zal in de toekomst wel meer het geval zijn door den links half geducht bewaakt, zoodat hij niet zoo veel kon uitvoeren. Verder vielen de nieu welingen Heyermans en Kuyer nog niet bepaald mede, wat natuurlijk nog geen bevreemding- behoeft te wekken. West-Frisia schijnt ook dit seizoen weer over een flink elftal te kunnen be schikken, zoodat de Enkhuizers ongetwij feld weer een „hartig" woordje in de competitie zullen meespreken. Zij tenslotte nog vermeld, dat Kuyer het V.S.V,-doelpunt maakte, Horeman een penalty niet benutte en de heer Slik kerveer tot genoegen van beitje partijen leidde. Zondag a.s, speelt V.S.V. waarschijnlijk weer een vriendschappelijken wedstrijd. Dan wordt een nieuwe opstelling gepro beerd. K inheimSchoten. Het was Zondag jJ. een echte Kinheim- Schoten-dag. De jongste Kinheimers speel den tegen Schoten IV, welken wedstrijd zij met 30 wonnen. Kinheim II was tegen een combinatie van Schoten II en III niet opgewassen. De Haarlemmers wonnen dan ook met 3—0. De clou van den dag was de ontmoeting tusschen Kinheim I en Schoten I, een ont moeting dus tusschen een gepromoveerden vierden klasser en eén gedegradeerden tweeden klasser. Met rust leidde Kinheim met 10. Na de rust wist Schoten gelijk te maken, doch spoedig hierop heroverde Kinheim de leiding, om die niet meer af te staan (21). Oefenwedstrijd. Heden Zaterdag spelen twee Zwaluwen elftallen, hoofdzakelijk bestaande uit jeug dige spelers, een oefenwedstrijd in het. PRIMA Direct leverbaar in groote en kleine partijen Forsche, lichte en spijkerbare Steen GOEDE VASTHEID CONCURREERENDE PRIJZEN Inlichtingen en prijzen bij den be drijfsleider F. HöVIG, Trompstraat 122, IJmuiden-Oost en bij den vertegen woordiger J. VAN TIGGELEN, Tromp straat 158, te IJmuiden-Oost. Stadion. In elftal A spelen o.a. mede A. van der Velde (Stormvogels), Prevost (R.C.H.) en Kammèyer (Haarlem). In elftal B zijn o.m. ingedeeld Verkeuk (R.C.H.) en Boeree (E.D.O.). Olympische Wedstrijden. Oe Olympische wedstrijden van Zondag j.l. hadden lot resultaat, dat Rood, waarin o.m. Haak medespeelde, met 53 van Blauw, waarbij Thyssen wae opgesteld, won, terwijl Groen en Wit gelijk speelden. Haak heeft Denis op alleszins behoor lijke wijze vervangen, Thyssen was voor de rust uitnemend op dreef. Menig gevaar lijk schot wist hij toen onschadelijk te maken. Na de thee maakte hij echter een fout, die hem zij goeden vorm deed ver liezen. Zondag ontmoeten de Olympische elf tallen elkaar weer. Dan is Tap bij Rood ook weer van de partij. Bakhuys (Z.A.C.), die Zondag j.l. liever zijn vereeniging den Arol-beker hielp ver overen, is niet meer opgesteld. Overschrijvingen. Het aantal verzoeken tot overschrijving is thans tot 687 gestegen. Onder de Maandag j.l. gepubliceerde aanvragen treffen we o.a. aan die van C. Delsen ('t Gooi) naar BI. Wit en van A. H. B. Dijk- mans (D.O.S.) naar Stormvogels. Per 1 September is o.m. aan N. Koning toestemming verleend om voor V.S.V, te gaan spelen, IJmuider Schaakclub. De IJmuider Schaakclub zal den leti Dinsdag in September om 8 uur weer met haar clubavonden in Hotel „Nummer Een" aanvangen. Zoowel niet-leden als leden en ook zij, die het spel willen leeren, zijn welkom. Wij rekenen op een zeer groote opkomst,- en hopen, dat vooral de jongere generatie blijk zal geven, van een groote belangstel ling voor deze soort van hersengymnastiek. Wellicht schuilen er nog meesters in haar gelederen. Zij, die'zich nu reeds als lid willen opgeven, kunnen dit doen bij den secretaris G. Sant, Willemsplein, IJmui den. Besprekingen zullen er worden gehou den over een onderlingen wedstrijd en een simultaan-séance. Nogmaals schakers van Groot-IJmuiden, komt allen! bestel uw drukwerk bij de n.v. drukkerij sinjewel ijmuiden - willemsplein

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 1