H. M. Schippers LIB BIS HEILS MEillKUlT DIPLOMA TE KOOP Velsen Santpoort. Sport. i|. V. V. Stormvogels IJ. F. C. Burgerlijke Stand, Scheepvaart Ziekenfonds „Velseroord" Dr. Oosterwijk, Leeraar Boekhouden M.O. Werkmeisje R. R Commensaal Bovenwoning TE KOOP TE KOOP Thalla-Theater - lümuldeej Trouwen en Laster Het Noodlot getrotseerd MIDDERNACHTZON. RECLAME Centraal Drankweer Comité de betooging voor plaatselijke keuze Heeren Onderkleeding is onze Specialiteit. Joh. dc Waards Hdvcrteerco doel vcrkoopea.i ICHIETOEFENINGEN TE IJMUIDEN. 27 en 28 September a.s. worden op het iJmuiden schietoefeningen met licht ge- gehouden, aanvangende te 9 uur. De on- sector wordt begrensd door een lijn, ge en van het fort in Westelijke richting door ijchtopstand op het Noorderhavenhoofd, en een lijn, gelrokken van het fort in Noor- e richting over de kerk te Wijk aan Zee. ector is onveilig tot op een afstand van 6 en tot op een hoogte van 300 M. In den nacht van Zondag op Maandag Is roken in het magazijn der Centrale Bukke- de Vischstraat, De inbrekers zijn ver- elijk over een schutting geklommen en zich door het openen van de magazijn toegang weten te verschaffen tot het maga- Een klein bedrag aan geld wordt vermist. Hedenavond houdt het Leger des Heils bijzondere samenkomst waarin de nieuwe secretaris van het Leger in Nederland, ko- Westergaard, zijn welkom in IJmuiden zal :n, kolonel, een Noor van geboorte, zal ver- (1 zijn van zijn echtgenoote en van stafka- Bulterman. zangbrigade zal haar medewerking verlee- Men zie verder de advertentie in dit blad. Het Vrijdagavond hier binnengekomen sche toeristenschip Polonia is Zaterdagmid- weer naar Hamburg vertrokken. De toeris- hebben dus maar eenige oogenblikken, n.l. avond en een nacht, in Amsterdam kunnen |even. De Kerkeraad der Geref. Kerk alhier heeft iregelen genomen, om zoo spoedig mogelijk te gaan tot de aanstelling van een hulppre- Een nieuwe ondergrondsche telegraafver- ing is gevormd tusschen IJmuiden-Radio en iveningen-Haven, alsmede tusschen Amster- en IJmuiden. Rijkspostspaarbank. pgave betreffende het postkantoor tuiden over de maan'd Aug. 1927. tan bovengenoemd kantoor werd, in loop der maand, op spaarbankboek- ingelegd f 25.403,75 en terugbetaald 9.943,98. lerhalve meer ingelegd dan terugbe- !d f 5,459,77. Iet aantal nieuw uitgegeven spaar- ikboekjes bedroeg 36. - De officiëele opening van de school Christelijk Nationaal Schoolonder- op den hoek van Noorderlaan en ningsweg zal a.s. Zaterdagmiddag ats hebben. In de week van 28 Augustus3 ptember zijn in deze gemeente 2 geval- van roodvonk voorgekomen. - Het Centraal Drankweer-Comité in gemeente Velsen heeft voor 't. eerst Maandbericht doen verschijnen, dat aan ieder lid der aangesloten organisaties wordt gezonden. Voorts zal, zoo dikwijls dit noodig wordt geacht, een Maandbe richt verschijnen. Het Drankweer-Comité organiseert Zaterdagmiddag een colportagetocht naar Santpoort en Driehuis. De Arbeiders Mu ziekvereniging „Voorwaarts" verleent hierbij hare medewerking. Na den colpor tagetocht heeft te half zes op een bosch terrein in Velserduin, welwillend door de heeren A. en S. Bleeker beschikbaar ge steld, een openluchtmeeting plaats, ter ondersteuning van het binnenkort door de Tweede Kamer te behandelen regeerings- vóorstel tot wijziging van de Drankwet. Als sprekers zullen optreden de heeren G. A. Aaldèrink te Amsterdam, oud-voor zitter van het Velschensch Drankweer- Comité en voorzitter van het Provinciaal Drankweer-Comité in N.-Holl. en W. P, J. Overmeer, voorz. van de afd. Haar lem der Nat, Chr, Geheel-Onth. Vereeni- ging. Ook hierbij verleent het muziek corps „Voorwaarts" hare medewerking. De Vereeniging tot bevordering der Bouwbelangen in de gemeente Velsen is gereorganiseerd. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: W. van Heyst, Drie huis, voorzitter; P. Bleeker, IJmuiden Oost, vice-voorzitter; J, Bleeker, IJmui- den-Oost, secretaris; J. de Waard, IJmuiden, 2e secretaris, J. Wichmann, Driehuis, penningmeester, J. L. Min, Driehuis en G. Jansen, IJmuiden, com missarissen. De R.K. Muziekvereeniging St. Caecilia heeft Maandagavond in haar repetitielokaal van hel gebouw van den R.K. Volksbond een fees telijke bijeenkomst gehouden ter viering van hare dubbele overwinning op het jongste con cours te Beverwijk. Ze behaalde daar een 2den prijs in den marschwedstrijd en een 2den prijs bij den concertenwedstrijd. De directeur ontving een mooi cadeau en zijne echtgenoote een bloemenhulde. Onder de gevonden voorwerpen in Velser- beek wordt thans vermeld een jongenscape en een damestaschje. De heer C. Pannekoek, behaalde met „Max" (Groenendaler) op de gehou den keuring der Kon. Ned. Politiehond- Vereeniging, het certificaat als politie hond. De inzending der fa. A. Tabernal en Zn. alhier op de Tentoonstelling voor Handel en Industrie te Beverwijk is be kroond met een zilveren medaille. Zooals wij reeds mededeelden, was het Zondag 11 September j.l. de dag, waarop de Eerw. Zusters van „De Voor zienigheid" zich hier vestigden en de Zus terschool geopend werd. Deze dag is niet onopgemerkt voorbijgegaan. Om 10 uur werd door den Zeereerw. heer Pastoor v. d. Meer, geassisteerd door 2 paters uit het Missiehuis een plechtige Heilige Mis opgedragen. Be gonnen werd met Veni Creator, geëindigd met Te Deum. Hierna vond in het gesticht „De Voor zienigheid" de aanbieding plaats van een tweetal ,,oud-leerlingen-cadeaux"Een fraaien looper voor de kapel en een al bum -met de namen van de gevers. Van half 4 tot 5 uur hielden de jubi- leerende Zusters receptie. Eenige honder den parochianen kwamen haar compli- menteeren en tientallen bloemstukken werden aangeboden. Om 8 uur bood. „So li Deo Gloria" den feestelingen een con cert aan. Maandag j.l, boden de 'tegenwoordige leerlingen der school hun cadeau aan: 2 kronen voor electrisch licht. Zondag j.l. werden de predikanten Ds. W. A. F. v. Dijk en Ds. D. Bakker in de Waalsche Kerk te Amsterdam beves tigd door Prof. Dr. G. A. v. d. Bergn v. Eysinga, predikant bij de Ned. Herv. Ge meente van Santpoort. Dank zij de radio kon de geheele plechtigheid ver buiten de grenzen der hoofdstad gevolgd worden. Dit was ook het geval in de Ned. Herv. Kerk hier ter plaatse, daar door den iieer S. Vis van hier belangloos een installatie was aangelegd. Tal van plaatsgenooten maakten van deze gelegenheid gebruik. Santpoort's Gemengd Dubbel Kwartet, di recteur de heer H. J. Arisz, nam Zondag j.l. deel aan het concours te Broek in Waterland. Het koor kwam uit in de 3de afdeeling Ge mengde koren. Het verplichte nummer „Jon ge Liefde" van P. v. d. Roovaart werd uit muntend gezongen, doch het vrije nummer „Zorgennacht" van Nic. Hoogerwerf maakte eenvoudig een overweldigenden indruk. Nog vóór de laatste klanken vervlogen waren, kla terde het applaus en stonden de jury-leden han denklappend op. Het resultaat was tenslotte, dat de jury, bestaande uit de heeren Cuypers, Bon- zet en v. d. Roovaart, het kwartet een eersten prijs toekende met 313*1% punt. Ook in den eerewedstrijd werd des avonds weer een eerste prijs behaald. Bovendien werd nog een prijs voor het hoogst aantal punten van den geheelen dag behaald. Het was dus wel een succesdag voor den heer Arisz en zijn kranig kwartet. -Huijsing, z.; P. Versluis—Orgei E. Westerwal- zoon. Overleden: Catharina Geertruida Gra- pendaal, 11 m.. d. van H. Grapendaal; Johannes Zwanenburg, S3 jaar, wed. v. Johanna Arisz, Officieele mededeelingen. Wedstrijden voor a.s. Zondag. STORMVOGELS I—SPARTA I AJAX III—STORMVOGELS II De penningmeester herinnert er aan dat heden de 2e termijn van de contributie moet zijn betaald, en dat a.s. Zondag op het terrein geen nieuwe ledenkaarten oi: andere diploma's worden afgegeven. A.s, Zaterdag te half drie zal een Stormvogels-combinatie van het 3e en 40 elftal een wedstrijd spelen tegen een elf tal kantoorpersoneel Z.Z. Visschershaven Officieele Mededeelingen. IJ. F. C.-Nederlaagwedstrijden. IJ. F. C.Kennemerland uitgesteld. Voor a.s. Zaterdag is vastgesteld: IJ. F. C.Ulysses, Aanvang 4 uur. VOETBAL. H. V. V.—STORMVOGELS 1—3. eerste wedstrijd heeft, in tegenstelling Geboorten: G. W. J. ScholtenWibii z.; C. SpeelmanStierstra, d.W. v, d. Wal Samshuyzen, z.; A. VeldmanGroen, z.; O. E. Kooijmande Jonge, d.; J. de BoerRos, z.; A. De met het vorige seizoen, toen met 21 van Blauw-Wït verloren werd, een overwinning op geleverd. Onverwachts kwam deze overwinning niet, want 't is een bekend feit, dat H. V. V. in den aanvang van het seizoen niet op dreel pleegt te zijn. Toch is het spel van de groote Haagsche ons niet tegengevallen. Over 't geheel genomen zijn de Hagenaars zeker evenveel in den aanval ge weest als Stormvogels, doch ze misten een flin- ken schutter en doorzetter. Bovendien was Thyssen weer buitengewoon goed op dreef. Hij stompte, danste, dook en gleed langs den grond, dat het een lust was om te zien. Eenmaal siond hij zelfs op z'n hoofd. Ja, zonder Thyssen had den we het nog zoo net niet geweten! De beide andere uitverkorenen voor een Olympisch- of Jeugdelftal, Haak en v, d. Velde, waren niet zoo op dreef als we van hen gewend zijn. Naar de wijze, waarop zij zich verplaatsten, te oordeelen, leek het ons toe, dat zij niet ge heel en al fit waren. De voorhoede in haar nieuwe samenstelling schonk nog geen algeheele bevrediging. Hout kamp had z'n schot nog niet te pakken, v. d, Velde idem en Boekelaar zette meestentijds te scherp voor, in tegenstelling met de II, V. V.- vleugelspelers, Beukers en Snouck Hurgronje, die steeds den bal iets terugtrokken, 'Het beste werk werd geleverd door den rech- terwing, wat in hoofdzaak z'n oorzaak vond in het feit, dat Oldenburg 90 minder pingelde dan tegen V. S. V.Kennemers, waardoor hij ongetwijfeld Zondag de beste speler uit de Stormv.-voorhoede was. Ook de Jonge was heel wat beter dan tegen bovengenoemde combinatie. De middenlinie was vrij middelmatig, wat ook gezegd kon worden over 't verband met de backs, zoodat de H. V. V.-vleugelspelers nog al eens vrij spel hadden. De beste middenspeler was v. d. Velde. Deze loonde zich ook nu weer onvermoeid. Werd hij tweemaal gepasseerd, dan probeerde hij het ten derde male. Ook in het met de voorhoede mede optrekken was hij cle baas van zijn beide partners. Koster, die een ede partij stond te backen, had een [linken steun aan hem. De Hagenaars hadden goede krachten in kee per Marang, Neuerburg, den spil Adam en Max Jansen. Laatstgenoemde was „de" schutter, in de Haagsche voorhoede. De jeugdige midhalf werkte tot het bittere einde afc een paard, ver gat echter één ding: Het plaatsen naar de vleu gels. Vooral na de rust werd Snouck Hurgronje te veel genegeerd. Scheidsrecbler was de heer Aerls. Ook hij was er nog niet „in". Hel waren vooral onze plaatsgenooten, die de dupe werden van zijn be slissingen. In de eerste helft bijv, werd Thyssen bij hel wegwerken van den bal „omarmd" door een H.V.V,-er. 't Gevolg?? Een vrije trap te gen Stormvogels, daar Thyssen meer dan drie pas met den bal zou gewandeld hebben. Direct hierop wees de leider naar de witte stip: Pe nalty. Protesten van Stormvogelszijde volgden, 't Gevolg?? Een korte conferentie met den Stormvogels-grensrechter en Stormvogels werd in 't gelijk gesteld. In de tweede helft rende Oldenburg in zijn eentje op Marang af. Deze liep uit zijn doel en wist het harde schot te stoppen maar niet weg te werken, waarna Oldenburg, die den bal van zijn tegenpartij had ontvangen en dus niet bui tenspel kon staan, scoorde. Dit doelpunt werd echter geannuleerd wegensbuitenspel. De Stormvogels-doelpunten werden gescoord door Houtkamp (2) en de Jonge, Houtkamp maakte bij het eerste doelpunt keeper Marang het leder afhandig en scooorde zijn tweeden goal uit een penalty. De Jonge smaakte het genoegen een voorzet van Boekelaar ineens in te schieten. Het Haagsche doelpunt scoorde Max Jansen uit een vrije trap. Dit doelpunt was onhoudbaar voor Thyssen, daar Adam den bal even van richting veranderde. En nu Zondag tegen Spartaü SCHAKEN. Te Velsen is opgericht de Schaakclub „Kuik uit" met 20 leden. Geoefend wordt Woensdagsavonds half acht. Nieuwe leden kunnen nog worden aan genomen. IJmuiden. Aangekomen 10 Sept.: Beauma- noir, st., Port Larralh, ijzererts, Hoogovens, 12 Sept.: Ordunte Mendi, st,, Agria Amarga, ijzer erts, id. Vertrokken 10 Sept.: Real, st., Lulea, ledig. Velsen Aangekomen 11 Sept.: Everest, st., Borga, papierhout, Papierfabriek, Vertrokken 10 Sept.: Königsberg Preussen, st,, Rotterdam, ledig; 13 Sept.: Hanna Cords, st., Leningrad, ledig (heeft te IJmuiden gebunkerd). Het st. Borg is te Otterbacken ladende voor de Hoogovens alhier. Het st., Noordwijk vertrok 7 dezer van Melilla met een lading erts voor de Hoogovens alhier en wordt morgen alhier verwacht. Den 25sten September a s. hopen onze geliefde Ouders W. van Leeuwen O. H. van Leeuwen-Meerdink, den dag te herderken dat zij voor 25 jaar in d jn Fcht werden verbonden. Dat Ood hen nog lang moge sparen is de wensch van hunne dankbare kinderen en klein kind. Santpoo t, 12 Sept. 1927. Rijksstraatweg O 10. Drogist v. d. A. N. D. B. Aanvang nieuwe cursjs October Theor. en Prakt. Inl. Willemspl. 13, IJmuiden A.s. Vrijdagmiddag van 1 tot 2 uur gelegenheid tot inenting door Frans Naereboutstraat. Privaat- en Chblessen. Opleiding voor Examens. Nachtegaallaan 14, IJmuiden(Ó). (Halte Zeeweg.) De cursussen in HOUT- EN KARTONARBEID vangen met OCTOBER a.s. weer aan. Aanmelding en inlichtingen A. P. STOLK, KONINGSSTRAAT 7. OEVRAAOD net Dagmeisje pl m. 15 jasr, in gezin zonder kin deren. Br. Boekh. P. F. C. Rorise. Meisje gevraagd voor hulp in den winkel, IJmuider Drogisterij, Kanaalstraat t.o. het Postkantoor. jongste of 2de Bediende gevraagd. B. W. Wonink, Coiffeur Oranjestraat No. 39. Gevraagd een flink voor den dag, niet beneden 20 jaar. Hoog loon. Zonder goede ge tuigen onnoodig zich aan te melden. AdresMevr, Wijnschenk, Kenne- merlaan 58. NETTE gevraagd, vrije Slaapkamer, Wille- brordstraat 70, IJmuiden-Oost. Groot Pakhuis te huur of garage. Te bevragen Wilhelminakade 77. te huur, aan de Juüanakade. Huur f 10.— per week. Te bevragen: [jan Verwoerd Wilhelminakade. 61. voor halve prijs LEERBOEKEN HANDELSAVONDSCHOOL. Adr. te bevragen bureau van dit blad. direct uit voorraad alle soorten kamerdeuren. Prijzen vanaf f 5.40 franco ra. A, Bleeker en Zn., fjmu'den Telefoon 148 en 600. GROOTE PARTIJ GEBRUIKTE RAMEN, Maat 140X70 c.M., 6 ruiten in goede slaat, billijke prijs, D. REBEL, v. h. J. Bleeker, Aan nemer, Velsarduinweg 112. Deze week hebben wij eene speciale etalage van onze pakjes Maizena en onze heerlijke Pudding in 6 verschillende smaken Amandel, Vanille, Citroen, Frambozen, Mocca en Chocolade. Als reclame ontvangt men: Bij an: koop van 2 pakjes 3 pakjes >J M 8 12 ZIET ONZE ETALAGE &de(jruyten loon Telefoon 136. HEDENAVOND 8.15 UUR DONDERDAOAVOND 8.15 UUR Vanaf VRIJDAO het Buitengewone filmwerk Hedenavond belangrijke welkomsamenkomst van Kolonel en Mevrouw WESTEROAARD, Chef-Secrefaris van het Leger des Heils, bijgestaan door Stafkapitein BULTERMAN. Aanvang 8 uur Deuren open 7.30 uur. |0" ALLEN WELKOM. Vj Wij verwachten binnenkort de opvoering van het Amerikaansche blijspel met LOUIS CHPISPiJN In de Hoofdrol. in de Oemeente Velsen. BEZOEKT ZATERDAG 17 SEPTEMBER welke gehouden wordt in het „Velserduin" te IJmuiden Oost. Ingeng Velserduinweg. Sprekers de Heeren: O. A. AALDÈRINK, van Amsterdam en R. W. OVERMEER van Haarlem. Medewerking van het Muziekcorps „Voorwaarts" Aanvang half zts. Aanvang half zas. Wij brengen o. a. dt Natuurwollen Onderkleeding van Hansen en tilanus SCHOLL ENOBERTS EN SCHOLTEN BENOER SöHNE e.a. Aanbevelend, Heeren Modes Hoeden KANAALSTRAAT C 46/48 Petten magazijnen TEL. 171.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 3