Officieel Vervolg Plaatselijk Nieuws fjmuiden. Velsen Santpoort Sport. I) V. V. Stormvogels Voor den Raad AGENDA. WOENSDAG. Thalia, Bioscoop, 8 uur. DONDERDAG. Thalia, Bioscoop, 8 uur. Patronaatsgebouw, IJm.-Oost. Vergadering R.K, Drankbestrijding, 8 uur. VRIJDAG. Concertzaal Flora, Protesvergadering S. D. A. P., 8 uur. Thalia, Bioscoop, 8 uur. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen onder de aandacht van belanghebbenden, dat op Donderdag 22 September 1927 in werking treedt de dooi den Raad op 30 Augustus j.l. vastgestel de Verordening tot wijziging der verorde ning op de winkelsluiting, waarbij beslo ten werd het eerste lid van artikel 1 te wijzigen en te lezen als volgt: ,,Het is verboden, een winkel (inbegre pen barbierswinkels en kapperssalons) voor het publiek geopend te hebben: 1. behoudens het onder 2 en 3 bepaal de: a. vóór 's morgens 5 uur en na 's avonds 10 uur op Zaterdag; b. vóór 's morgens 5 uur en na 's avonds 8 uur op de overige dagen; 2. vóór 's morgens 5 uur en na 's avonds 11 uur: a. gedurende drie dagen voor Paschen, Pinksteren en Kerstmis; b. op den dag voorafgaande aan den Hemelvaartsdag; c. op de tien achtereenvolgende werk' dagen tot en met 6 December of zoo 5 of 6 December op een Zondag valt tot .en met 8 December; d. op 31 December; 3. behoudens het bepaalde in de tikelen 1b en lc, gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus, alleen ten op zichle van die winkels, waarin uitslui tend één of meer van de navolgende wa ren worden verkocht, t.w. brood, be schuit, koek, banket, chocolade, suiker werk, visch, bloemen, aardappelen, groenten, fruit, melk, melkproducten en eieren, fijne vleeschwaren, fotografie artikelen, prentbriefkaarten, pijpen en rookersbenoodigdheden, sigaren, sigaret ten en tabak: a. vóór 's morgens 5 u. en na 's avonds 11 uur op Zaterdag; b. vóór 's morgens 5 u. en na 's avonds 9 uur op de overige dagen. Velsen, 20 September 1927. Burgemeester en Wethouders voc noenid, de Secretaris, de Burgemeester, HOFSTEDE, RIJKENS. --- Het Centraal Drankweer-Comité in de gemeente Velsen had Zaterdagmiddag j.l. een colportagetocht naar Santpoort en daarna een meeting voor PI. Keuze op Velserduin georganiseerd. Maar het wa ter, anders de vriend der drankbestrij ders, deed beide leelijk in het water val- ien. Daarom werd nu een bijeenkomst ge houden in de zaal Flora, waar echter de opkomst niet groot was, wat wel zal gele gen hebben aan het ongunstige weer en het voor in een zaal vergaderen minder geschikte uur. Bij verhindering van voorzitter en vice- voorzitter, opende de secretaris, de heer A. Rolloos, de samenkomst en deelde me de dat een der twee sprekers, de heer W. P. J. Overmeer van Haarlem, niet geko men was. Zoodat dus alleen sprak de heer G. A. Aalderink van Amsterdam, voorzit ter van het Provinciaal Drankweer-Comi té in Noordholland, die de beteekenis van de actie voor Plaatselijke Keuze nog eens uiteenzette en wees op het door minister Slotemaker de Bruyne ingediende voor stel, dat het derde wetsontwerp van deze strekking is. In het dezer dagen gehouden Pro vinciaal Kapittel der Paters Capucijnen werden benoemd tot gardiaan in het klooster te IJmuiden-Oost Pater Fabia- nus van Amsterdam en tot vicarus Pa ter Ernestus. Hieruit blijkt, dat de tegenwoordige gardiaan, Pater Mansuetus, naar Breda is overgeplaatst. Drankbestrijding. Morgen, Donderdagavond, wordt in het Patronaatsgebouw aan den Willembeeks- weg vanwege het Kruisverbond en de Mariavereeniging een propagandaverga- dering gehouden, waarin de bekende schrijver, de heer H. B. v. d. Sande van Haarlem zal spreken en de heer Schalk wijk bij lichtbeelden zal vertellen van de kleine H. Theresia van Lisieux. Alleen personen boven 18-jarigen leeftijd hebben toegang. Onbevaren schippers op stoomtrawlers. Onhoudbare toestanden. Men schrijft aan ,,Het Volk": Reeds eerder wezen wij er op, dat het meer dan tijd wordt, dat de regeering 'overgaat tot het instellen van het ver plichte diploma voor schippers van stoomtrawlers. De tegenwoordige toe stand mag niet langer bestendigd blij ven. Er wordt gespeeld met menschen- 1 evens. Het komt herhaaldelijk voor, dat traw lers op de Noordzee, waar toch ruimte genoeg is, met elkaar in aanvaring komen of stranden. Nog onlangs kreeg de Raad voor de Scheepvaart eenige gevallen van stranding van stoomtrawlers te behande len. De uitspraak luidde, dat de bedoelde ongevallen het gevolg waren van onkunde of slechte navigatie van de betrokken schippers. De aanvaringen, die eenige weken geleden plaats vonden, beide kee- ren tusschen een Hollandschen en een Duitschen stoomtrawler, willen we buiten beschouwing laten, daar hieromtrent de Raad nog uitspraak moet doen. Het eigenaardige is, dat de IJmuiden- sche reeders geen cent om het diploma geven. Integendeel, zij schijnen het liefst met ongediplomeerden te varen. Wat daarvan de reden is, is ons nooit erg dui delijk geworden. Een feit is het, dat er bevaren gediplomeerde schippers zijn, die geen schijn van kans hebben om een boot te krijgen. Wellicht wordt meer gelet op geluk dan op kunde, wellicht ook zijn de reeders de meening toegedaan, dat het gemakkelijker is, zich te ontdoen van een ongediplomeerden dan van een gediplo meerden schipper. Men staat er verbaasd over, wat voor menschen soms met het commando van een trawler worden belast. Aan moed ontbreekt net hen niet, maar velen heb ben niet de minste notie van zeevaart kunde. En de assurantie dekt de schade. Met het oog op de veiligheid ter zee is het zeer gewenscht, dat hierin spoedig verandering komt, Maandagavond geraakte bij het se maphore een auto te water. De inzitten den, twee dames en twee heeren, konden zich door het openen van het portier in veiligheid brengen. De auto werd later op het droge gebracht. De stoomtrawler Ini IJm. 5 bracht hier gisteren een steur aan, die bijna 400 pond woog en voor f 306 verkocht werd. Het St. Agnes Patronaat. Door den toenemenden groei van het St. Agnes Patronaat voor meisjes, zullen de lessen, welke worden gegeven, worden uitgebreid met cursussen voor wasschen, strijken en huishoudkunde. De nieuwe cursussen zullen Zondagavond op plechti ge wijze worden geopend. Na het Lof zal in de Zusterschool te ca. 8 uur een lezing worden gehouden over het doel en het nut van het patro naat door den weleerw. heer Schamper, kapelaan te Castricum, Deze samenkomst is voor de ouders der patronaatsmeisjes, alsmede voor de ouders der meisjes van de 5e en 6e klas sen der school, Bij de Staatscourant zijn gevoegd de gewijzigde statuten der N.V. Exploita tie Mij. Oosterduin alhier. Bij de te Amsterdam gehouden exa mens is geslaagd voor het diploma B stoombedrijf (landmachinist) de heer R. Stremmelaar alhier. De vorige week was Dr. P. A. Klap 25 jaar als predikant der Ned. Herv. ge meente te Amsterdam werkzaam. Dr. Klap, die van 18971902 predi kant der Ned. Herv. gemeente alhier was, door zeer velen gehuldigd, o.a. door oud-minister Dr. J. Th. de Visser, die na mens velen een huldeblijk aanbood en door den heer J. C. Heerland namens den Chr. Nat, Werkmansbond, waarvan Dr. Klap een der steunpilaren is. Zondagmorgen heeft Dr. Klap in de Nieuwe kerk een gedachtenisrede uitge sproken, waarna Dr. F. J. Los hem na mens den Kerkeraad toesprak en de ge meente hem Psalm 134 3 toezong. De vorige week is ten raadhuize alhier voor 't eerst een alhier voor 't eerst een huwelijk voltrokken, waarbij een vrouw als getuige optrad, hetgeen eerst sedert kort is geoorloofd. De vrouw trad op als getuige van den bruidegom. Zilveren dokters-jubileum. Den 18en October a.s. is het 25 jaar ge leden, dat Dr. P. A. Barentsen, sinds Juni 1917 verbonden aan Velsen's Zie- kenfonds ten standplaats Velsen-Noord, met goed gevolg zijn arts-examen aflegde, Pieter Adriaan Barentsen, is 15 Febr. 1876 te Schoondijke geboren en studeer de aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam, waar hij, zooals reeds ge- I meld, op 18 October 1902, zijn arts examen deed. Dr. Barentsen vestigde zich toen te Bergeik N.-B. en verwierf zich daar al spoedig een uitgebreiden kring van vrien- den, die met groot leedwezen hun dok- ter, in Juni 1917, toen hij, als opvolger; van Dr. Bos, uit een groot aantal sollici- tanten, was benoemd tot geneesheer bij Velsen's Ziekenfonds, zagen vertrekken. Ook hier kreeg, aldus schrijft Kenn.} de heer Barentsen, die altijd de eenvoud zelve is gebleven, al heel gauw de sym pathie van allen met wie hij in aanraking kwam. Het zal hem dan ook op 18 Octo ber a.s. zeker niet aan blijken van vriend schap ontbreken, niet alleen uit den kring der leden van het fonds, doch ook van zijn particuliere patiënten. Buiten zijn drukke praktijk, wijdt Dr. Barentsen zich aan de algemeene zaak, o.a. als lid der Gezondheidscommissie, terwijl hij tot voor enkele maanden, voorzitter was der commissie van toezicht op het lager onderwijs. Voor het laatste gedeelte van het chemisch analytisch examen, gehouden te Amsterdam door de Ned. Chemische Vereeniging, slaagde onze plaatsgenoot de heer P. Zalm, werkzaam aan het La boratorium der papierfabriek. KONINGINNEDAG. Maandag a.s. houdt de vereeniging „Konin ginnedag" een ledenvergadering, waarop de pen ningmeester o.a. verslag zal uitbrengen over de financieele zijde van de op 31 Augustus gehou den feesten. Voorts staat de bestuursverkiezing op het programma. Naar we vernemen gaat de heer J. Bakker als voorzitter vertrekken, NIEUWE VEREENIGING. Naar we vernemen worden er alhier pogingen aangewend om te komen tot de oprichting van een R.K, Gemengde Zangvereeniging. Maandag a.s. wordt hiertoe in „Zomerlust" een bijeen komst gehouden, OPBRENGST BAZAR. De bazar, gehouden op 14 en 21 Augustus ten bate van het orgelfonds der R.K. Kerk te Drie huis, heeft een batig saldo van f 465.opge bracht. TOONEEL. Door de Tooneelvereeniging „Ons Genoegen" wordt Zondag a.s, in „Zomerlust" opgevoerd „Door slechte Dagen", tooneelspel in drie bedrij ven door Alfred Bogaerd, Dit tooneelspel werd in 1912 bekroond met den eenig toegekenden prijs in den tooneelletterkundig'en prijskamp der stad Antwerpep. Het werd voor het eerst op gevoerd in Januari 1913 door de Koninklijke Tconeelmaatschappij „De Morgenstar" in den Koninklijken Vlaamschen Schouwburg te Brus sel. Uit dit alles moge blijken, dat „Ons Genoe gen" bij haar eerste optreden met iets goeds voor den dag wil komen. VERKEERSONGEVAL. Nabij den Biezenweg zijn het rijwielpad en een gedeelte van den Rijksstraatweg opgebroken, waardoor de weg zoo smal is geworden dat twee>Voertuigen elkaar niet kunnen passeeren. Hierdoor en door het wilde rijden van den chauffeur is Dinsdagmorgen een vrij ernstig ongeval geschied, aldus Haarl. Dagblad. De vrachtauto van den lompenhandelaar B. te Haarlem kwam met groote snelheid uit de rich ting Haarlem naar het opgebroken gedeelte toe rijden. Ondanks de roode vlaggetjes verminder de de chauffeur zijn vaart niet. Juist kwam van de tegenovergestelde zijde de groentewagen van L. S. te Wijk aan Duin. Door de groote snelheid kon de vrachtauto niet tijdig stoppen. gen tot iertland, die hem blijkbaar tot een bezoek had aangemoedigd. En de man had gelijk: Zooals de Stormvogels Zondag j.l. speelden, had hun spel geen enkele aantrekkelijkheid. 't Is waar, ook vóór dezen wedstrijd hebben we Stormvogels minder goede wedstrijden zien spelen, maar we moeten eerlijk erkennen, dat we Zondag jl. met weemoed aan het „voorbije verleden" hebben teruggebracht, omdat er toen bij slechte wedstrijden toch altijd nog iets te bewonderen viel: Een rush van Klaas Oldenburg en Hoogerduin, of eenige snelle rennen, gevolgd door gloeiende ko gels van Blinkhoff Sr. Thans niets van dat alles! Waar was het enthousiasme, dat altijd een speciale eigenschap van het spel der Stormvogels is geweest en waarom zij wijd en zijd be kend waren? Het leek bijwijlen, of er geen gang in de Stormvogels was te krij gen. Systeemloos was hun spel ook: Wij voor ons hebben niet kunnen ontdekken, of de Stormvogels long-passing, of short passing of een combinatie van beiden voorstaan, of de backs de buitenspelers of binnenspelers moeten houden, of de binnenspelers den bal moeten „ophalen", of dat zulks weggelegd is voor de andere aanvallers enz. Uit dit alles moge blijken, dat de Storm vogels hun dag niet hadden, dat zij zich zelf niet waren. Wij vertrouwen echter, dat deze nederlaag het oude enthousias me weer terug zal brengen, v. d. Velde Sr. gaf ook dezen keer in dit opzicht het goede voorbeeld. Hij gaf het weer niet op, als hij was gepasseerd, en hield het tot het eind vol. Als v. d. Velde Jr. eens het enthousiasme van zijn broer had! Sparta heeft harder gewerkt en zoo zag men het telkens gebeuren, dat een Spar taan vlugger bij den bal was dan een Stormvogel. Van Z wieteren had volko men den linkervleugel in bedwang. Boe- kelaar legde een bedenkelijke vrees voor hem aan den dag. Voorts scheen het ons toe, dat de Stormvogels-linksbuiten lang niet zoo snel meer is, als in het eerste seizoen, dat hij voor Stormvogels uit kwam. Oosthoek beheerschte het middenveld. Hier had hij den zwaarsten tegenstander nog aan Oldenburg, hoewel deze weer meer pingelde dan tegen H. V. V. Ook schoot hij Zondag j.l. veel minder dan te gen de groote Haagsche. Hoewel het spel der Rotterdamsche voorhoede ook al geen openbaring was, was het toch zeker beter dan dat van Stormvogels. Nu staat het voor ons vast, dat de Rotterdamsche voorhoede dit be tere spel kon demonstreeren,, doordat de Passeeren was onmogelijk. De vrachtauto reecl wnarin Hank tegen den groentewagen, beschadigde twee langs A den weg staande rijwielen, reed daarna over de beenen van den straatmaker W. W-, wonen de te Haarlem, die langs den weg zijn boterham opat en daarna tegen een boom. Door den schok viel de vrachtauto tenslotte onderstboven en kwam midden op den straatweg terecht. De chauffeur, de veroorzaker van al dit onheil bleef ongedeerd. De straatmaker, die over pijn in de beinpn klaagde, werd na door Dr. De Groot te zijn onderzocht, met een auto naar zijn woning te Haarlem vervoerd. De vrachtauto werd deerlijk gehavend, doch ook de groentewagen was zoo danig beschadigd, dat S. zijn klanten vandaag niet kon bezoeken. De Rijkspolitie heeft tegen den chauffeur pro ces-verbaal opgemaakt. Het verkeer over den Rijksstraatweg was door dit ongeval gedurende eenigen tijd gestremd. DE WETHOUDERS VERKIEZING. Men schrijft het volgende aan Haarl. Dagbl.: Onder leden der R. K. Kiesvereeniging II clr- culeeren lijsten om 'n protestvergadering te be leggen tegen de manier waarop de heer J, P. Nijssen door de R. K. fractie als wethouder is naar voren gebracht en één dag voor de wet- zeer gemist werd er niet was. Er za ten vaak groote gaten in de Stormvogels defensie en de Sparta-vleugelspelers wer den vaak meer vrij gelaten, dan noodig was. Koster heeft voor de rust heel wat aanvallen afgeslagen, maar daarna werd ook hij vaak gepasseerd, waardoor Weber twee goals kon maken, waarvan misschien •de eerste door Thyssen, die overigens weer buitengewoone dingen heeft gedaan, te houden was geweest. Het eerste doel punt was gescoord door Formenoy uit een penalty. Overigens heeft deze Spar taan, die danig op zijn retour is, ons niet veel van zijn 'schutferstalenten getoond. Het Storinvogels-tegenpunt scoorde v d. Velde Jr. kort voor het einde uit een voorzet van Boekelaar. Dit doelpunt leek ons niet onhoudbaar voor Roem, die ove rigens niet onverdienstelijk keepte, al thans beter dan wij meermalen van hem zagen. Eenmaal bofte hij, nl. toen een •■eer houdersverkiezing den heer J. P; Handgr.iaf Lard schot van de Jonge tegen de paal (oud-wethouder) is aangezegd dat nij voor het ]cwam wethouderschap niet meer in aanmerking zou tenslotte geven wij hier nog de elftal len: Roem v. Zwieteren v. d. Geest v. d. Mark Oosthoek de Ridder Knape, Viergever, Prins Formenoy, Weber Boekelaar, v.d. Velde Jr., Houtkamp. Oldenburg, de Jonge v. d. Velde Sr. Snoeks Vermaak Veuger Koster Thyssen Ale. Victrix—V. S. V. 2—3 De V. S. V.-ers hebben zich tegen AIc- maria Victrix, den sterken 2den klasser, buitgewoon goed geweerd. Met 32 moest de club van ReitsmaElfering c.s, het onderspit delven. Aanvankelijk leek het er veel op, dat Alcmaria ging winnen. Gesteund door den wind zaten Elfering c.s. steeds voor v. d. Wint. Gelukkig voor de V. S. V.'ers was de verdediging in buitengewoon goe de condidtie. Vooral het spel van v, d. Pieterman, enthousiast als altijd viel op. Bovendien was het schieten van de Alk- maarsche voorhoede niet best, zoodat v. d. Wint niet eens zoo bijster veel moei lijks kreeg te verwerken. Dit weinige ver richtte hij echter op zijn bekende wijze. Langzamerhand ging ook de V. S. V.- voorhoede zich weren. Het best is de lin- kerwing op dreef. Koning is meer op zich zelf aangewezen. Nadat het binnentrio van Alcmaria bij een voorzet van Elfe-, ring een dot van een kans bad gemist, Officieele Meaedeelingen. Wedstrijden voor a.s. Zondag: FeijenoordStormvogels I Vertrek 10 uur v.m. Stormvogels IIHaarlem II. Aanv. 2 D. O. A.Stormvogels III 10 uur. Stormvogels IVR. C. H. V 12 uur. Van heden af begint de training Woensdags* en Vrijdags te half vijf. Het 3e elftal is als volgt samengesteld: H. Wagenaar, Hoogerduijn, M. de Boer, D. Haak, H. de Boer, Effern, Voogd, Snoek, Bruin, v. Es en Jacobs, Het 4e elftal: Zegel, Hellendoorn, Schippers, C. Visman, J. Oldenburg, M. Visser, Stigter, Spoor, de Groot, Broek en Vermeulen. Samenstelling van een vijfde elftal wordt nog overwogen, terwijl nog diverse spelers als reserves voor de elftallen worden beschouwd. VOETBAL. STORMVOGELS—SPARTA 1—3. „Waren dat je „Stormvogels'' nou?" hoorden wij na afloop van bovengenoem den wedstrijd een teleurgesteld bezoeker, die zeer waarschijnlijk voor het eerst on ze plaatsgenooten had zien spelen, zeg- wist Hillekamp den Alkmaarschen kee- per, die niet altijd een zekeren indruk maakte, te passeeren (10). Zoowel Alc- iaat maria als V. S. V. kregen nog voor rm| een prachtkans om te scoren, doch Elfe. ring zag zijn harde schot schitterend door v. d. Wint gestopt en Heyermans trapte naast. Rust 01. De tweede helft is nog niet oud, of Alcmaria heeft door haar rechtsbinnen reeds gelijk gemaakt. Dit doelpunt ont moedigt V. S. V. niet. De voorhoede, waarin de Heyermannen van plaats heb- ben gewisseld, is zelfs nog beter op dreef dan voor rust. De inzinking komt, afs Alcmaria nogmaal weet te doelpunten, wederom onhoudbaar voor v. d. Winf (2-1). Gelukkig houdt de verdediging in deze periode stand en na niet te langen tijd komt ook de voorhoede er weer in met als gevolg, dat de gelijkmaker ter wereld komt (22). Thans zijn de roodwitten niet meer te houden. Om beurten snellen Hillekamp en Koning langs het lijntje en tenslotie weet „Nekkie" met een vinnig schot Erdsieck ten derde male het nakijken te geven (23). Zelfs wordt nog een vierde punt door Koning gescoord, doch dit punt wordt wegens buitenspel geannuleerd. Met dit al hebben de V. S. V.'ers op buitengewoon goede wijze het seizoen ingezet. -,r.gc aat Bi itaa an :olg< rerc Ie v lijk v« (ele tolg de AJAX III—STORMVOGELS II 0—1. De Stormvogels-reserves hebben Zon dag een fortuinlijke zege op Ajax III be haald, ondanks het feit, dat o.a. Van Pel zijn medewerking niet kon verleenen, doordat hij als reserve voor het eerste elftal was aangewezen. Het doelpunt werd voor de rust gescoord door de Waard. Ajax verdiende deze nederlaag niet, daar zij verreweg het grootste deel van den tijd in den aanval is geweest. Intusschen hebben de Stormvogels reserves twee zeer kostbare punten op een ernstig candidaat voor de bovenste plaats veroverd. S. D. W.—KINHEIM 1—2. De nieuwe 3de 'klassers zijn er zoo waar in geslaagd hun eersten wedstrijd in deze nieuwe omgeving te winnen. Met de rust hadden zij, dank zij de medewer king van den wind, reeds een 02 voor sprong behaald. Na de hervatting kreeg de Kinheim- verdediging het zwaar te verantwoorden, daar de S.D.W.-voorhoede onder aan voering van den ex-Spartaan en Z. F, C- er Schoen, stevig kwam opzetten. De Velsenaren hielden echter stand en slechts op fortuinlijke wijze wisten de Amsterdammers den achterstand te ver kleinen. Kinheim won dus met 12. Voorloopige opschorting van het ver volgonderwijs. B, en W. schrijven aan den raad: Teneinde ons een beter oordeel te kun nen vormen omtrent den gang van zaken bij het vervolgonderwijs hebben wij, tij dens den duur der cursussen aan de scho len C, D, F, en G van October 1926 tot en met Maart 1927, geregeld aanteeke- ning doen houden van de voorgekomen verzuimen. Uit deze aanteekeningen blijkt, dat het absentisme zeer belangrijk is geweest. Dit euvel, alsmede het betrek kelijk klein aantal leerlingen, dat zich voor deelneming aanmeldt, heeft bij ons de vraag doen rijzen of bedoeld onderwijs in zijn huldigen vorm, moet worden staakt, omdat het blijkbaar niet aan de be hoefte voldoet, dan wel of door een aan vulling van het leerplan met een of meer populaire vakken, het onderwijs aantrek kelijker moet worden gemaakt, zoodat op een grooter en regelmatiger bezoek valt te rekenen. Met bovengenoemde' gegevens en verslagen omtrent de cursussen, uit enke le waarvan blijkt, dat de resultaten be neden de verwachting zijn gebleven, heb ben wij ons gewend tot de commissie van toezicht op het lager onderwijs, met ver zoek ons omtrent deze aangelegenheid van advies te dienen, waarin meer in het bijzonder worden beantwoord de vragen: le. of het vervolgonderwijs zooals het thans wordt gegeven al dan niet moet worden gestaakt; 2e. of met handhaving van de bij de wet gestelde eischen, het vervolgonder wijs in stand moet worden gehouden, na dat de betrekkelijke verordening en het leerplan zoodanig zijn gewijzigd, dat het onderwijs aantrekkelijker wordt voor de leerlingen en daardoor beter aan het doel beantwoordt, en zoo ja, welke wijzigingen dan dienen te worden aangebracht; 3e. of het vervolgonderwijs dient te wor den opgeheven en daarvoor in de plaats behoort te worden gesteld ander onderwijs aan de rijpere jeugd; zoo ja, in welken vorm en het aantal plaatsen waar dit on derwijs dan dient te worden gegeven, de te onderwijzen vakken, alsmede een kos tenraming. De commissie deelt ten volle ons oor deel, dat het vervolgonderwijs niet aan

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2