li -ew Plaatselijk Nieuws IJnïuiden, Sport. lerdag 24 Sept. uur uur uur uur PREDIKBEURTEN VOOR ZONDAG A.S. IJMUIDEN. ned. herv. kerk. uur.- Ds. Dijckmeester. uur Ds. Erdman. Bediening H. Avondmaal. jeugdkerk (Koning Willemshuis), uur: De heer Tismeer. doopsgez. gem. afd. prot. bond. 50 uurDs W. Luikinga. Hervatting Zondagschool 2 October GEREF, KERK. Ds. S. van Leeuwen Dezelfde CHR. GEREF. KERK, Ds. T. A. Bakker Dezelfde oud-katholieke kerk. en 10 uur: Pastoor L. Rinkel uurVesper EVANGELISATIE HOOGEBERG. IJmuiderstraatweg. Zondag Samenkomsten 10 uur en 7.30 uur Spreker: B. Jenninga Dinsdag 8 uur, Openluchtsamenkomst, Donderdag 8 uur, Bijbelbespreking, Vrij- iid van gedachtenwisseling NED. HERV. KERK (Kalverttraat). uurDs. W. Kroese 30 uur: Evangeiisatiesamenkomsf. GEREF. KERK (Wülebrordstraat). uurDs. H. Holtrop 30 uurDezelfde VELSEN. NED. HERV. KERK. Ds, W. 3. van Leeuwen GEREF. KERK (Koningsweg). Ds. J. D. Boerkoel Dezelfde. Afscheid, SANTPOORT. NED. HERV. KERK. uurProf. Dr. v. d. Berg v. Eysinga GEREF. KERK (Lokaal Bethel). .45 uurDs. R. W. de Jong, em. pred, .30 uur: Dezelfde NED. HERV. EVANGELISATIE. Ouur: Ds. L, W. Erdman van IJmuiden BEVERWIJK. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. 0 uur i Ds. Calcar 0 uur 0 uur 5 uur Officieel HINDERWET. j landsliefde niet weten, maar zooals men i van nature vrouw en kinderen liefheeft, i zoo is men ook gehecht aan zijn vader - land. blad j js dat te bewijzen? Niet als een wis- kundige stelling. Wij kunnen niets bewij zen, wat tot het innerlijke leven behoort en dus niet zicht- en tastbaar is. Dat ligt boven gecijfer, gereken en geargumenteer. Maar het is toch natuurlijk, dat men zich hecht aan het land, waar men geboren is en zijn leven doorbrengt, waarmee men min of meer vergroeit, met het land en zijn taal, zijn zeden, zijn historie, zijn na tuur, zijn karakter. Wanneer wij een vee tentoonstelling in Argentinië bijwoonden en zagen daar Nederlandsch fokvee met de hoogste bekroning naast vee uit aller lei anderé landen der wereld, dan zou dat ons misschien koud laten. Misschien streelde ons toch even de gedachte: Toch aardig, dat ons vee zoo boven het andere uitmunt Wanneer we in Antwerpen een voet balwedstrijd bijwoonden tusschen Hol land en België en na een spel 22 voor de rust, werd het daarna 3—2 en einde lijk zelfs 42, dan zou toch tenslotte onze keel in een bevlieging van vader landsliefde met alle krachten ónze man nen toejuichen. Misschien bewaarden we ook dan nog een superieur glimlachje voor dat gespring en gedraaf achter een grooten bal en zeiden we niets dan: Wat een malle opwinding bij een spel van groote menschen! Men groet zijn buurman nergens zoo hartelijk als in een vreemd land, waar men hem heelemaal niet verwacht had. Kennissen thuis zijn over de grens dikke vrienden. Als men in 10 jaar geen Ne derlandsch gehoord had en geen landge noot ontmoet en men hoorde plotseling in een straat te Smyrna of een hotel in Oslo: He, daar, he-je die ook! dan zou ons dat als muziek in de ooren klinken en we zouden ons plotseling sterk bewust wor den van den band, die ons nog altijd met eigen taal, volk en land verbindt. De Volkenbond is al te veel een bond van de machtige staten, die in den oorlog bondgenooten waren, Engeland, Frank rijk, Italië Japan met eenige kleine sta ten, waarvan sommige niets zijn dan na- praters en loopers dier grooten. Een ge allieerd zaakje, waarbij de kleine staten loop jongenswerk mogen doen. Er is ze ker waarheid in dit oordeel. De toetre ding van Duitschland heeft daarin wel eenige wijziging gebracht, maar vooral Engeland is eerste concertmeester van het Volkenbondorkest. Maar nu is de mi nister van het kleine Nederland gekomen en heeft daar de oude, sohoone wijs: vei ligheid, ontwapening, arbitrage doen hoo- ren tegen den zin van dezen concertmees ter en de andere kleine staten stemmen in, eerst wat aarzelend, maar eindelijk zeer beslist Nederland heeft een eind gemaakt aan de suprematie van Engeland in den Volkenbond, De Volkenbond heeft daar door aan aanzien en vertrouwen gewon nen en draagt voortaan zijn naam met meer recht. Doet het ons toch niet aange naam aan, dat onze minister van buiten- Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snijwonden, Ontvellingen en allerlei Huidverwondingen. Het verzacht en geneest. zaak aan dezen mooien breeden verkeersweg een modern en naar de eiscken des tijds inge richt bedrijf gekregen, De Accordeon-vereeniging „Excelsior", di recteur de heer B. Bakker, geeft morgen, Zon dagavond, een uitvoering in de Concertzaal De Griffioen van den heer Demmers aan de Tromp straat, Cursus Fransche taal. Wij verwijzen naar de advertentie in dit nr,, waarin leerlingen worden opge roepen voor een cursus in de Fransche taal, te geven in school D. Leerlingen van alle scholen kunnen zich aanmelden. Op 28 en 29 September zal in IJmuï- den een openbare voordracht gehouden worden over Volksvoeding met betrek king tot de Maggi's Producten, waaraan kookdemonstraties en een filmvertooning verbonden worden, die den belangstellen den het geheele Maggi-bedrijf zal toonen, zoowel landbouw- als fabrieksbedrijf en gelijktijdig een kijkje geeft op het Zwit- sersche landschap. In zeer vele plaatsen hier te lande zijr dergelijke demonstraties reeds gehouden en mochten zij zich steeds in een.druk be zoek verheugen. Men was zeer tevreden over hetgeen ge boden werd en wij twijfelen er dan ook. niet aan of de dames van hier zullen van denheidsbètuigingen, welke ongevraagd De heer C, Stans heeft Donderdag in de President Krugerstraat 58 een rund- en varkens- slagerij geopend. De zaak ziet er keurig en hel der uit en voldoet aan alle eischen der hygiëne. Donderdagavond met de mooie verlichting en de versch geslachte - beesten voor de ramen, waar- tusschen bloemen van fele belangstellenden, maakte de zaak een uitstekenden en prettigen indruk, i i 1 J .iü! IêI Velsen De Ophaal- en Stortingsdienst. Uit het verslag van den Ophaal- en Stortingsdienst der gemeente Velsen over 1926 vermelden wij het volgende Op 31 December 1926 waren sinds de oprichting 2714 deelnemers ingeschreven, waarvan wegens royement of vertrek wer den afgevoerd 53, zoodat bij het afsluiten van het dienstjaar 2661 deelnemers aan gesloten waren (dit aantal is thans reeds meer dan 3000), Ook dit jaar is gebleken, dat de diensi in een behoefte voorziet; de vele tevre deze gelegenheid een druk gebruik ma ken. Men leze de verdere aankondiging in dit blad. Door de R.K, Kiesvereeniging is op a.s. Maandagavond in het Patronaats gebouw een vergadering belegd, waarin gesproken zal worden over de wethou dersverkiezing, speciaal over den vierden wethouderszetel. Deze vergadering is be legd op verzoek van een aantal leden, terwijl de R.K, raadsfractie uitgenoodigd is om de vergadering bij te wonen. De bestratings werken in IJmuiden- Oost worden nog steeds voortgezet. Thans is men met den Zeeweg bezig, die geheel nieuw bestraat wordt. Jammer Is, dat sommige hekjes, vaak onooglijk, nog blijven staan, zoodat het trottoir op die plaatsen maar enkele decimeters breed is. Na den Zeeweg zal de Engelmundus- weg wel aan de beurt komen, wijl men met de rioleering van dezen weg gereed gekomen is. En dan komt de bestrating van de Kalverstraat aan de beurt. Met het Velserduinplein is men nu bijkans ge reedgekomen. Zondag werden te IJmuidenOosi bloempjes verkocht ten bate der R.K. drankbestrijding. Deze verkoop bracht f 60 op. Burgemeester en Wethouders der gemeente felsen brengen ter openbare kennis, dat het rerzoek van C, J. F. Rijperman, bakker, te Vel- om op het perceel, kadastraal bekend ge meente Velsen, Sectie B No, 1089 plaatselijk be kend wijk L, Wijkerstraatweg, te mogen oprich- en een bakkerij, alwaar geplaatst zal worden >en heetwateroven en een electromotor van 1 l/e ,K. tot het aandrijven van een deeg-, kneed- j landsche zaken, zeker in overleg met en verstrekt werden, zijn daarvoor een af doend bewijs. Bovendien hebben verschil lende deelnemers via den dienst hun ach terstallige belasting van dikwijls meerde re jaren ingehaald. In 1926 werd bij de deelnemers tótaal opgehaald f 205.276.13, terwijl gestort werd f 42.355.64, totaal f 248.631.77. In totaal hebben 2056 stortingen ten kantore en 56943 inningen aan huis plaats gevon den, Ten behoeve van de deelnemers werd van hunne rekeningen in totaal afgeschre ven f 240.017.49. Werd in Januari slechts f 21.96 en in Maart slechts f 512 afge schreven, in Augustus en December wa ren deze bedragen resp. f 101.975 en f 72.909. Van het totaal bedrag ad f 240.017 werd betaald aan den rijksontvanger te IJmui den f 175.550, aan den rijksontvanger te Beverwijk f 34.528 en per giro aan rijks ontvangers van andere gemeenten f 5455. Totaal aan het Rijk dus f 215,535. Aan den gemeente-ontvanger werd af gedragen aan straatbelasting f 10186, aan schoolgelden f 7323, aan hondenbelasting f 995, aan rente van hypotheken f 391, aan ontsmettingsgelden f 32 en aan landhuur f 7.20, totaal f 18.937, Voorts aan diverse betalingen van andere kantoren f 634, voor het waterleidingbedrijf f 4741, aan schoolgeld ambachtsschool f 104, terwijl terugbetaald werd aan deelnemers f 64.65. j Oorspronkelijk was de dienst gevestigd i in het kantoor van den gemeente-ontvan- ger. Door vermeerdering van het aantal In het Patronaatsgebouw had Donder- deelnemers en uitbreiding van personeel dagavond de door ons aangekondigde wfs. het noodzakelijk, zoowel voor de ad- propagandavergadering plaats van het ministratie als voor de deelnemers, hier- Kruisverbond en den Mariabond. j voor een afzonderlijk lokaal in te richten, De heer H. B. v. d. Sande, de bekende hetgeen in den loop van het jaar heeft Roomsche schrijver uit Haarlem, sprak pleats gehad. R. K. Drankbestrijding. en amandelwrijfmachine, door hen is toegestaan onder voorwaarden, Velsen, den 21 September 1927, Burgemeester en Wethouders voonoemd, de Secretaris, de Burgemeester, HOFSTEDE. RIJKENS. Van den Wachttoren over „Is drankbestrijding voor onzen tijd nog noodig?" Natuurlijk werd de vraag door dezen warmen strijder bevestigend beantwoord en met tal van voorbeelden toonde hij dit aan. De heer Schalkwijk vertoonde een se rie lichtbeelden uit het leven der kleine H. Theresia van Lisieux. Al was de opkomst niet groot, het was Het nationaal gevoel. Ons leven ligt opgesloten in groote kringen: het is als een middelpunt, waar om steeds wijdere cirkels getrokken zijn. Een daarvan is ons vaderland. Men hoort al eens zeggen: Ik voel niets voor mijn vaderland. Waar ik het best mijn brood heb, daar ben ik thuis. Die onverschilligheid tegenover het eigen land is voor een deel reactie tegen bet nationalisme, nationale eerzucht, hoogmoed, zelfzucht, het gevoel, dat in de oorlogsjaren zoo hoog is opgevlamd. Het een soort verliefdheid op het vaderland en verliefdheid is dwaasheid, vergoding 'n zichzelf verliezen in de andere, Zoo is het nationalisme overspannen; het brengt in een extase, die juichend de wapenen op neemt. Het is eerzucht en (hoogmoed; immers men stelt het eigen land boven alle ande ren. Ieder volkslied noemt het eigen land het beste op aarde. Het is zelfzucht, hei lige zelfzucht hebben de Italianen het ge noemd; het bekommert zich niet om het recht en geluk van andere landen, maar denkt slechts aan eigen macht en belang. Het maakt ook den oorlog tot een heilige zaak, waaraan men steeds weer bereid is offers te brengen. Wie den vrede wil, moet zich tegenover dit nationalisme stel len. Maar de onverschilligheid tegenover het eigen land is ook vaak meer schijn dan wezen. In het openbaar doet menig een, alsof zijn vrouw een vreemde voor hem is. Met schaamt zich voor een lief kozing; men pakt zijn kinderen niet in het openbaar, men pakt ze aan. Zoo wil men pok van die flauwe, kinderachtige vader- tn opdracht van onze regeering zoo krach- fcig opgekomen is voor de zelfstandigheid der kleine staten? Wij hadden het ook best gevonden, als Finland of Denemar ken of Griekenland het had gedaan, maar het deed ons allen extra goed, dat Neder land kalm en krachtig het recht op een eigen oordeel der kleine staten heeft ge- - nomen en gebruikt, waar het dreigde ver- tocn een g°ede en welgeslaagde avond, loren te gaan. In dat geval spreekt zeker bij verreweg Rondom het terrein van het St. Jo- de meesten het nationaal gevoel, blijd- zefziekenhuis aan Zeeweg en Velserduin- schap en fierheid om de positie, die wij weg wordt thans een flinke afrastering daar durfden innemen, dat is dus vader- J gemaakt, wat het geheel een heel wat landsliefde, die daarom nog niet even1 dwaas als hard brult van het Neerlandsch bloed, dat van vreemde smetten vrij is. Want ons volkslied is lang niet vrij van nationalistische smetten. fraaier aanzien geeft. Dit werk wordt uit gevoerd door de fa, Groeneweegen en Zoon te De Bildt. De Hoogovens. De directie van de Hoogovens deelt ons mede, dat het dezer dagen vermelde on geval met de kraan niet van veel beteeke- nis was. Niet het middenstuk van de kraan is neergestort maar alleen een ijze ren balk, een ongeval van ondergeschikt belang, dat niet van invloed zal zijn op het gereedkomen van de kraan. Schietoefeningen. Op 27 en 28 September 1927 worden van bet fort IJmuiden schietoefeningen met licht geschut gehouden, aanvangende 9 uur v.m. Onveilig is de zee beN. de haven tot op 6 K.M. van het fort. Eén uur vóór het begin der oefening wordt een roode vlag op het fort gehe- schen, welke bij het einde wordt neerge haald. Men wordt verzocht het schietterrein te mijden. De heer J. van Donselaar heeft zijn bier bottelarij en fabriek vap limonades en gazeuse dranken van de Bloemstraat verplaatst naar den Wijk aan Zeeërweg, hoek IJmuiderstraatweg. Op den hoek van den IJmuiderstraatweg is het nieuwgebouwde woonhuis en aan den Wijk aan Zeeërweg de bierbottelarij, garage enz,, even eens alles nieuw gebouwd. Wij 'hebben gisteren een kijkje genomen en kunnen constateeren, hoeveel grooter en mooier alles is ingericht, vergeleken bij de kleine ruimte in de Bloem straat. Het nieuwe pand is onder architectuur van den heer K. Boon gebouwd door den heer H. Keuris, In de bottelarij staan de moderne machines, waarmede alles electrisch en hygiënisch behan deld wordt. De ledige flesschen worden in een ronddraaiende machine met borstels van buiten schoongemaakt en in een andere machine wor den ze van binnen door spuitende waterstralen gereinigd. Als het vlak met de fleschen eenmaal ronddraait, worden de flesscHen driemaal door gespoten. De vulling der flesschen geschiedt automatisch en in één vulling worden twaalf flesschen tege lijk gevuld. Naast de bottelarij is de koelkamer, waarin de vaten bier en de limonades worden bewaard. Deze koelkamer is geheel van beton en de vaten rusten op een houten podium. De vrachtauto's rijden in de bottelarij tot voor een deur van de koelkamer en de vaten worden van uit de auto op het podium gerold. Rechts van de bottelarij is de groote en ruime garage en links het kantoor voor de administra tie. De limonadefabriek is te Santpoort, waar vier machines staan voor het vervaardigen dezer frissche dranken. In het verslag wordt dank gebracht aan den rijksontvanger te IJmuiden voor de betoonde medewerking. De rekening over 1926 van den dienst vertoont een eindcijfer van f 5097.81. Bij de baten vinden wij aan incassoloon f 2392.05, aan rente van belegd kasgeld f 2378.68 en aan reclame op drukwerk f 327.08 en bij de lasten: salarissen f 3545.47, pensioen-bijdragen f 163.58, drukwerk en bureaubehoeften f 337,70. verificatiekosten f 226.06 enz. De balans vertoont een eindcijfer van f 39.242.34, n.l. aan belegd kasgeld f 34195; incassoloon f 2392, rente belegd kasgeld f 2378, salarissen f 256 en aan schulden: deelnemers f 37.963; pensioen bijdragen f 209, kosten drukwerken enz. f 174, verificatiekosten f 226 enz. Lijkverbranding. De afdeeling der Vereeniging voor Fa cultatieve Lijkverbranding hield de vori ge week een drukbezochte vergadering in Hotel De Prins, onder leiding van den voorzitter, den heer G. Sigling, die memo reerde den sterken groei der afdeeling. Behandeld werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering op a.s. Za terdag te Deventer. Tot afgevaardigde naar deze vergadering werd benoemd de heer Y. J. Reitsma te IJmuiden, secreta ris der afd, en tot diens plaatsvervanger de heer A, v. d. Vlerk te IJmuiden, Uitvoerig werden besproken de plan nen tot stichting van een crematiefonds, vooral in verband met de plannen der af deeling, om een eigen fonds op te richten. Besloten werd in den a.s. winter een pro- paganda-bijeenkomst te houden en daar voor als spreker uit te noodigen Dr. E, J. Abrahams, wethouder van Amsterdam, over 't geheel niet bijsier tevreden was over de Stormvogelsploeg, welke tegen Sparta zoo*n poover figuur heeft geslagen. *t Opvallende is, dat het niet in hoofdzaak gaat over de neder laag zelve, maar over de wijze, waarop deze ne derlaag is tot sland gekomen. Ook wij zijn van meening en wij hebben dit in ons verslag duidelijk doen uitkomen dat de Stormvogels-ploeg Zondag j.l. absoluut gefaald heeft. Er waren tal'van zwakke plekken aan te wijzen en wij kunnen ons dan ook vol komen indenken, dat de Stormvogels-elftalcom missie veranderingen in het elftal heeft aange bracht. Voor ons deze veranderingen gewerden, hadden wij bij ons zelve reeds de opmerking gemaakt, dat een krachtiger steunende middenlinie vóór alles een gebiedende eisch was. Ook wij zagen een oplossing door Haak midhalf te plaatsen, doch hadden Snoeks de linksback-plaats toe gedacht en Veuger de rechtsmiddenplaats. De elftalcommissie echter heeft deze twee spelers van plaats doen verwisselen. In de voorhoede heeft alleen v, d. Velde Jr. zijn plaats behouden. De Jonge daarentegen „promoveert" van rechtsbuiten tot linksbuiten, wat natuurlijk een gevolg is van het feil, dat de ze beide spelers in 't afgeloopen seizoen getoond hebben een goeden wing te kunnen vormen. Wil len ze dat in de toekomst ook weer toonen, dan zal beider enthousiasme-voorraad danig aange vuld moeten worden en minstens op het peil gebracht moeten worden, dat in de wedstrijden om het kampioenschap van Haarlem voldoening schonk. Wat we willen hopen! Oldenburg staat weer rechtsbuiten, wat we niet anders dan kunnen toejuichen. Hier toch heeft hij voor Stormvogels zijn beste wedstrij den gespeeld, 't Is waar, in den blaag tegen H, V. V. speelde hij als rechtsbinnen verre van slecht, maar zelfs in dergelijke gevallen blijft het opvallend, dat hij zoo weinig productief is. Nu hij bovendien Houtkamp als partner krijgt, ver wachten we van dezen wing veel goeds. Waar de commissie verder meende, dat Boe- kelaar, die tot dusver niet aan de verwachtingen voldaan heeft, eens moest worden vervangen, is Van Pel weer in 't elftal opgenomen. Als deze speler, wiens capaciteiten om een speler te pas- seeren nog niet groot genoeg zijn, zich nu eens bepaalde tot zich zoo dicht mogelijk bij het vij andelijke doel opstellen en het uitdeelen van lange centers naar de vleugels, dan zou zijn op name alleszins gerechtvaardigd zijn. Na deze veranderingen zijn we voor morgen vrij optimistisch gestemd, mits.... nu ook het enthousiasme is wedergekeerd. Hieronder geven we het elftal: Thyssen Koster Veuger Snoeks Haak v, d. Velde Sr. Oldenburg, Houtkamp, v. Pel, v, d. Velde Jr. de Jonge, V. S. V.HOLLANDIA. Het kranig stukje werk, dat V. S. V. Zondag j.l. tegen Alcmaria Victrix heeft geleverd, heeft terecht de bewondering van een deel der voet balwereld getrokken, daar vrijwel iedereen de benjamins de'r afdeeling niet in staat hadden ge acht het toch zoo sterke Alcmaria op eigen ter rein een nederlaag toe te brengen. In de „Sport" lezen we omtrent het V. S. V,- elftal o.a. het volgende: „Bij V. S, V. viel het massieve trappen der spelers op, terwijl het afdekken der Alcmaria- spelers schitterend was. Vooral het binnentrïo van Alcmaria kreeg bijna geen kans tot schieten. Een groot aandeel in de overwinning had de keeper v. d. Wint, zijn prima vangen, opstellen en wegwerken viel geregeld op. De backs wa ren moeilijk te passeeren. De middenlinie trad vooral verdedigend goed op. In de voorhoede was de rechtsbuiten N, de Koning (ex-R.C.H.) nog steeds de gevaarlijke speler". O.i, is dit een beoordeeling, waarmee V, S. V. tevreden kan zijn. Morgen komt Hollandia op bezoek. We ver wachten tegen deze stevige Hoornsche club een spannende partij. Het is thans aan V. S. V, om den goeden indruk, welken zij de vorige week gemaakt heeft te bevestigen door Hollandia met een nederlaag huiswaarts te zenden. Het elftal ziet er weer als volgt uit: v, d. Wint v. d. Pieterman v. d. Griendt Bohm Bruidschaar Wey Koning, Heyermans, Heyermans, Horeman, Hillekamp. VOETBAL. FEYENOORD—STORMVOGELS isscub Wie zijn oor deze week maar even te luiste- De heer van Donselaar heeft met zijn nieuwe ren heeft gelegd, zal gemerkt hebben, dat men STORMVOGELS II—HAARLEM II Een alleszins spannenden wedstrijd kunnen we® verwachten tusschen Stormvogels II en Haarlem Door de overwinning op Ajax III hebben de reserves der blauw-witten getoond, dat er mo menteel „pit" in hen zit. Als dit zoo mag blij ven, dan wordt mogelijk dit jaar eens het kam pioenschap behaald. Het team der thuisclub is als volgt samenge steld: de Waard v. d. Lugt Heilig Jr. de Boer Vermaak Heilig Sr, de Waard, Blinkhoff, v. Hemert, Visser, Muller. Zooals hieruit blijkt, heeft de elftal-commissie het vroeger zoo bekende duo v. HemertBlink hoff weer in eere hersteld. KINHEIM—ASSENDELFT. Kinheim ontvangt op haar terrein Assendelft, dat het vorige jaar kampioen eener 4de klasse- afdeeling werd met 19 van de 20 te behalen punten. Ook deze nieuwe 3de klassers, hebben, evenals Kinheim, het seizoen goed ingezet, door tegen de O. S. V,, die het vorige seizoen in haar af deeling de 2e plaats bezette, gelijk te spelen (22). 't Zal dus voor Kinheim weer aanpakken worden! Doch die kunst verstaan de Velsenaren afdoende, zoodat we vol moed zijn op een goe den afloop, DAMMEN. DAMCLUB „IJMUIDEN". OHicieele Mededeelingen. Bovengenoemde vereeniging speelt voortaan eiken Maandagavond vap 811 uur in de ach terzaal van Hotel No. 1. Aanstaande week voort zetting van den gongwedstrijd, en na afloop daarvan prijsuitreiking. De spelers worden ver zocht om kwart voor acht aanwezig te zijn, zoo dat op tijd begonnen kan worden met spelen. Als lid hebben zich nog opgegeven de volgen de heeren: G. Sant, C, Ketting, H. Hendrikse, L, Venus Jr., W, Gravemaker en N. Amsing. Te vens deelen wij mede, dat het clublokaal alleen toegankelijk is voor leden en donateurs, f Zondag j.l. behaalde een tiental der Dam club „IJmuiden" in de seriewedstrijden der „Haarlemsche Damclub" den 4den prijs, welke bestond uit een zilveren medaille.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 5