ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN No. 94 Woensdag 28 September T927 12e Jaargang Verschijnt Woensd&gs Zaterdags Practisch en belangwekkend onderwijs aan de rijpere jeugd Officieel Plaatselijk Nieuws (jmuiden. Velsen IJMUIDER COURANT abonnementsprijs: f 1per 3 maanden, franco per post f 1.35. Abon: jenten worden aangenomen aan het bureau en bij de Agenten, jdvertentiën 2 maal achtereenvolgens opgegeven op het gewone tarief, rorden kosteloos nog een derde keer opgenomen in het eerstvolgend Coensdagnummer. \dvertentiën voor de Adreslijst, 6 plaatsingen van dezelfde tekst (onver- inderd) f 4.13 plaatsingen (dus 3 maanden achtereen) f 8. Jdvertentiën uiterlijk in te zenden WOENSDAG tot 9 uur v.m. en VRIJDAGS tot 4 uur n.m. fot plaatsen van advertentiën van buiten de gemeente Velsen in dit blad i uitsluitend gerechtigd het Advertentie-bureau P. F, C. Roelse, IJmuiden, Uitgave van de N.V. UITGEVERS-MIJ. „IJMUIDEN" Adres voor Redactie en Administratie N.V. DRUKKERIJ SINJEWEL WILLEMSPLEIN II TELEFOON 153 IJMUIDEN DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Ingezonden mededelingen 40 ets. per regel. Advertenties van 1 tot en met 5 regels I 1—, iedere regel meer 20 ets. - Compact gezette adverten ties van 1 tot en met 5 regels f 1.25, iedere regel meer 25 ets. Kleine advertenties en familieberichten zoomede vereenigings-advertenties uit de gemeente, uitsluitend bij vooruitbetaling, van 1 tot en met 5 regels I 0 75 iedere regel meer 15 ets. Bij niet contante betaling worden de gewone prijzen berekend. Advertenties „adres bureau van dit blad" 10 ets extra- voor bezorging van op advertenties ingekomen brieven wordt 10 ets in rekening gebracht. Bovenstaande regelprijzcn worden met 5 verhoogd voor advertenties van b u i t e cent de gemeente Velsen. EERSTE BLAD. Door G. KLIMP. II. B. en W. stellen den Raad voor het Vervolgonderwijs, het oude Herhalings- onderwijs, op te schorten, d. w. z. af te schaffen en daarvoor in >de plaats te stel len, onderwijs aan de rijpere jeugd vol gens het stelsel-Lonneker. In een vorig schrijven is in 't kort uit eengezet, hoe dit stelsel werkt. Het be rust op den grondslag: het onderwijs zij practisch en belangwekkend. De leerlingen kunnen kiezen, welke vakken van onderwijs ze willen volgen. Niemand behoeft deel te nemen aan meer dan één vak. Ieder leervak vormt een cursus. Zijn er, om maar eens een aantal te noemen, 14 leerlingen, die een cursus in de Duitsche taal willen volgen, dan ge ven ze zich daarvoor op en ontvangen dan 2 uur per week les, gedurende b.v. 20 weken. Evenzoo gaat het voor een cursus in de Engelsche of Fransche taal, in de Ned. Taal, Rekenen, Boekhouden, enz. Voor welke vakken de gelegenheid wordt opengesteld een "cursus te volgen, hangt af van het aantal deelnemers. Mel den zich b.v. voor Ned. taal en Lezen een vijftal leerlingen aan, dan kan zoo'n cur sus niet worden begonnen, de kosten zou den te groot worden. Hoeveel leerlingen moeten er dan minstens voor één cursus zijn? Dat is nog niet zoo gemakkelijk zijn. f 50 f 1650. Nemen we voor de vergoe ding vpor de hoofden f 350, dan komen we tot een ronde som van f 2000. Hierbij moet in aanmerking worden genomen, dat ook de veelbesproken naaicursussen, die vroeger werden georganiseerd door de soc.-dem. Vrouwenclub in deze gemeente en de Vrouwenvereeniging te Santpoort, ook in dit stelsel-Lonneker worden be- trokken. De cursussen voor verstellen, voor naaien van ondergoed en bovengoed heb ben reeds eenige jaren bewezen in een groote behoefte te voorzien. Van '25 op i '26 waren te IJmuiden-West 5 cursussen. De lesgelden bedroegen ook ongeveer 10 cent per uur. Voor de naaldvakken zal I dus het stelsel-Lonneker geen verande- ring brengen. De cursus voor 't Vervolg-onderwijs 19261927 heeft voor het openbaar on derwijs gekost ruim f 3500. Daarbij heeft de gemeente voor de naaicursussen ver goed 30 van de netto-kosten. Hieruit blijkt, dat het onderwijs aan de rijpere jeugd niet duurder behoeft te zijn, dan het oude Vervolgonderwijs. Een schatting van kosten is overigens moeilijk te maken. Hoeveel te grooter het aantal cursussen, hoeveel te hooger de kosten. Toch meenen we, met een raming van 33 cursussen aan den hoogen kant te trouwen bij de menschen te verwerven. en die door belangstellenden kosteloos kan wor- Wanneer met 1 Nov. de cursussen een den £evolgd. aanvang nemen, dan kunnen deze nog te- April zijn afgeloopen. 't Is nu een zaak van spoedig aanpak ken en organiseeren. 1 R.K VROUWENBOND. Voor de leden van den R.K. Vrouwenbond zal J morgen, Donderdagavond, in het Patronaats gebouw aan den Zeeweg een demonstratie wor den gegeven door de De Levers Zeep Maat schappij te Vlaardingen. vast te stellen. Dat hangt voor een groot gedeelte af van het schoolgeld, dat per lesuur wordt vastgesteld. In Lonneker bedraagt dit per uur 10 cent, voor minvermogenden 5 cent, onver- mogenden zijn vrijgesteld. De vraag is nu maar, wat moet men onder minvermogend en onvermogend in betrekking tot deze schoolgelden ver staan. Het schoolgeld heeft ook in dit stelsel van onderwijs een ander karakter, dan b.v. voor de gewone lagere- en middelbare scholen. Bij dit stelsel-Lonneker geeft de gemeente a. h. w. gelegenheid tegen een zeer geringe vergoeding, les te ontvangen in een aantal vakken van onderwijs. Om b.v. gedurende 20 weken 2 uur les in Ned. taal en Lezen te ontvangen voor in 't geheel f 4, is uiterst goedkoop. Waar is het mogelijk, voor een dubbel tje per uur les in een vreemde taal te krij gen? En als we dan nog bedenken, dat de leerlingen verplicht worden huiswerk te maken, dan moet je toch een tikje bru taal zijn, om te verzoeken voor een schoolgeld van 5 cent in aanmerking te mogen komen. Er kunnen zich nochtans gevallen voordoen, dat het alleszins rede lijk is, een leerling van schoolgeld vrij te stellen. Het komt ons evenwel voor, dat als regel moet aangenomen worden: 10 cent per lesuur. Bij 90 van onze rijpe re jeugd kan dat dubbeltje voor een uur les wel bezuinigd worden op de bioscoop, sigaretten en snoepgoed. Aan onze jon gelingschap dient geleerd té worden, dat ze voor geestelijke goederen zich een klein geldelijk offer moeten getroosten. Het spreekt vanzelf, dat met een lesgeld van 10 cent per uur de kosten niet gedekt worden. Het tekort moet aangevuld wor den uit de gemeentekas. Hoeveel zal dit voor een cursus ongeveer bedragen? Nemen we aan, dat het minimum aan tal leerlingen voor een cursus bepaald wordt op 12 en dat daarvan 10 leerlingen het volle lesgeld betalen, dan zal er voor een cursus minstens aan schoolgeld wor den opgebracht 10 X I 4 f 40. Het honorarium voor den onderwijzer bedraagt, berekend naar f 2 per lesuur f 80. Rekenen we voor leermiddelen f 10 per cursus, dan zal de gemeente aan één cursus moeten bijdragen f 50. Nemen we verder aan, dat te IJmuiden-West wor den opgericht 10 cursussen, te IJmuiden- Oost 10, te Velsen-Noord 8 en te Sant poort 5, dus in 't geheel 33 cursussen, dan zou dat aan de gemeente kosten, behalve de vergoeding voor het hoofdschap, 33 X Behalve voor de naaldvakken, is dit stelsel van onderwijs in onze gemeente nog onbekend. Het komt ons zelfs voor, dat, wanneer er geen voldoende propa ganda voor gemaakt wordt, er weinig van terecht zal komen. Propaganda maken, zullen sommigen wel zeggen. Wel zeker! Waarom niet? Waarom zou de gemeente voor zoo'n goed en nuttig doel geen propaganda mogen maken? Is het dan geen droevig verschijnsel, dat een gedeelte van de rij pere jeugd, hun vrijen tijd verlummelt op boeken van straten, op leuningen van hek ken en bruggen? Is het niet ergerlijk, dat permanente troepen van opgeschoten jon- gens straten en pleinen bij avond en on tijd onveilig maken door baldadigheid en ongegeneerde luidruchtigheid? Dit kwaad is niet gemakkelijk uit te roeien. De oor zaken zijn vele en naargelang van onze levensbeschouwing, zullen de middelen ter bestrijding in aard en karakter uiteen- loopen. Maar, en dit kan niemand ontken nen, luiheid en ledigheid is des duivels oorkussen. Daarom moeten we voor alles beginnen met gelegenheid te geven tol stilte en bezinning. Laat iedere gezindte dat doen naar eigen aard en zede. Bij on ze kosten-berekening zijn we dan ook stilzwijgend van de veronderstelling uit gegaan, dat er voor het bijzonder onder wijs procentsgewijze evenveel dient be steed te kunnen worden, als voor het openbare. Laten we hopen, dat deze belangrijke zaak spoedig in den gemeenteraad in be handeling komt en dat de verordening, die deze materie moet regelen in hare be palingen voldoende soepel en ruim is om later voor niet-slagen geen verontsciiuïöï- ging te kunnen vinden in de belemmering van eigen aangelegde banden. Zooals boven is gezegd hangt het succes in deze zaak voor een groot deel af, van de bekendheid die er aan wordt gegeven. Een advertentie in de plaatselijke bla den en een opwekkend artikeltje is to taal onvoldoende. Wij zouden het van groot belang achten, wanneer per circu laire op korte en klare wijze getracht werd het publiek in te lichten over het nieuwe on derwijs-instituut. Die circulaires dienen huis aan huis te worden verspreid. Dit is een manier van publiceeren, die in den regel nogal goed werkt. De resultaten van het eerste jaar mo gen ons niet ontmoedigen; we moeten niet vergeten, dat iets nieuws, vooral op on derwijsgebied, tijd moet hebben om ver- KEURING DIENSTPLICHTIGEN. De Burgemeester van Velsen brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat in November en December a.s. de herkeuringsraad in een of meer gemeenten zitting zal houden. Van de gelegenheid om in die zitting een ge neeskundig onderzoek te ondergaan, kan worden gebruik gemaakt door ingeschrevenen voor den dienstplicht, die nog niet bij de land- of de zee macht zijn ingelijfd, alsmede door gewone en buitengewone dienstplichtigen, die nog niet in werkelijken dienst zijn geweest. Tot dit onder zoek worden in het algemeen niet toegelaten personen, die als vrijwilliger behooren tot de landmacht de vrijwillige landstorm hieronder begrepen tot de zeemacht of tot de over- zeesche weermacht, en evenmin zij, die dit jaar tijdelijk ongeschikt werden verklaard. De Mi nister van Oorlog kan evenwel machtiging ver- leenen om ook deze personen tot het onderzoek toe te laten. Om deze keuring te ondergaan, behoort een aanvraag te worden ingediend, in welke aan vraag aannemelijk wordt gemaakt, dat zich ten aanzien van den belanghebbende een der vol gende gevallen voordoet: a. dat hij vroeger door een der keuringsra den voor den dienst geschikt werd verklaard, doch na de uitspraak van dien raad ziekten ol gebreken heeft gekregen, waardoor hij vermoe delijk ongeschikt voor den dienst is geworden; b. dat hij vroeger bij het onderzoek door een der keuringsraden behept was met ziekten ot gebreken, welke toen niet tot zijn ongeschikt- verldaring hebben geleid, doch welke na de uit spraak van dien raad in zulk een mate zijn ver ergerd, dat hij vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is geworden; c. dat hij vroeger verhinderd was om voor een der keuringsraden te verschijnen op den daarvoor vastgestelden tijd, ook geen der keu ringsraden uitspraak omtrent hem heeft gedaan en hij vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is. De aanvraag moet voorts vermelden den ge slachtsnaam, de voornamen en het nauwkeurig adres van den dienstplichtige, datum en jaar van geboorte, de lichting en de gemeente, voor wel ke hij voor den dienstplicht is ingeschreven, alsmede voor zoover hem bekend het korps, het kbrpsonderdeel of het dienstvak, waartoe hij behoort of waaraan hij is toegewe zen. De aanvraag behoeft niet gezegeld te zijn, doch, moet zoo spoedig mogelijk gefrankeerd worden toegezonden aan het volgende adres: Aan den Voorzitter van den Herkeuringsraad, gebouw van het Departement van Oorlog, Plein 5, 's Gravenhage. Velsen, 23 September 1927. De Burgemeester, RIJKENS. De Gemeente-Geneeskundige is heden, wegens ziekte, verhinderd zijn spreek beurt te houden. IJMUIDEN—BEVERWIJK VIA HAARLEM. Op den Koudenhorn te Haarlem trof een poli- tie-agent den 8-jarigen A. 1. uit IJmuiden aan, die verdwaald was. De jongen kende den naam van de straat, waar hij te IJmuiden woonde niet, omdat hij slechts sinds enkele dagen van Bever wijk verhuisd was. Hij was voor een boodschap naar Beverwijk gestuurd, maar had zich in den weg vergist, zoodat hij 's avonds in Haarlem kwam. De politie heeft den jeugdigen dwaler naar zijn ouderlijk huis te IJmuiden terugge bracht. In het stukje over de nieuwe bierbottelarij van den heer J. van Donselaar aan den Wijk aan Zeeërweg, staat dat deze gebouwd is door den heer H. Keuris. Dit is onjuist. Het woonhuis is gebouwd door den heer Keuris, maar de bier bottelarij door de aannemers Cupido en Dalmeijer alhier. THEOSOFISCHE VEREENIGING. Vanwege de Ned. afdeeling der Theosofische Vereeniging Centrum „De Goede Verwachting" voor Beverwijk en Omstreken wordt morgen Donderdagavond in het vergaderlokaal Oranje straat alhier een openbare bijeenkomst gehou den, waarin Dr. C. A. H. von Wolzagen Kührvan Heemstede zal spreken over het onderwerp: „Leven, vorm en slof in Theosofie en weten schap". Men zal zich op dezen avond kunnen opgeven voor een cursus in de theosofische leeringen, welke hier om de 14 dagen zullen worden gegeven ZENDINGSAVOND. In de Geref. Kerk aan de Wilhelniinakade wordt Vrijdag een Zendingsavond gehouden,' waarin als spreker zal optreden Ds. A. Pos, mis- sionair predikant te Djokjakarta. R.K. VOLKSBOND. In de dezer dagen gehouden bestuursvergade ring der afd, IJmuiden van den Ned, R.K. Volks bond werden belangrijke punten behandeld. Besloten werd de wintercainpagne te openen met een propaganda-feestvergadering op Don derdag 6 October, welke toegankelijk zal zijn voor de leden met hunne dames, de besturen van zusterorganisaties en de onderaf deeling.m. Verder zullen dezen winter worden gehouden een cursus over sociale economie en een apo- logetischen cursus, beide met drie avonden, ver der twee propagandavergaderingen over vak- en standsorganisatie, terwijl een avond gewijd zal zijn aan de bestrijding der tuberculose, ais steun aan Herwonnen Levenskracht?. Tenslotte besloot het bestuur de onder-afdeelingen in hun arbeid te steunen, KATHOLIEKE RADIO-OMROEP. Heden, Woensdagavond wordt in het Patro naatsgebouw aan den Zeeweg een vergadering gehouden voor de leden van den Kath. Radio- Omroep, waarin de Zeereerw. heer pastoor Per- quin van Amsterdam, voorzitter van den K. R O., als speker zal optreden. KON. NED. HOOGOVEN- EN STAAL FABRIEKEN. De Vrijdag te Amsterdam gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der Kon, Ned. Hoogoven- en Staalfabrieken heeft het jaar verslag en de balans en verlies- en winstreke ning goedgekeurd. De heeren P. den Tex en ir. J. A, Kalff wer den als commissarissen herkozen. De door de directie verleende algemeene pro curaties werden goedgekeurd. Op de vraag van een der aandeelhouders, ol de zinsnede, in -het verslag vermeld onder het hoofd Phoenix A. G, en luidende: „Wij spreken het vertrouwen uit, dat hiermede de serie van dividendlooze jaren voorgoed geëindigd zal blij ken te zijn", alleen slaat op de dividendver wachtingen van de Phoenix A.G. en niet op die van de Hoogovens zelve, werd door den voor zitter bevestigend geantwoord. AANBESTEDING. De volledige uitslag van de Vrijdag door den Rijkswaterstaat te Haarlem gehouden aanbeste ding voor het verwisselen van zes ijzeren deu ren van de groote schutsluis alhier, met bijko mende werken, is als volgt: J. Bestebroer, den Haag, f 43000; J, van der Tak, Zuilen (Utr.), f 41200; C. Klinkert, Oudcars- pel, f 39484; N.V. Hoog'eboezem en van der Tak s Bergingsbedrijf, Dordrecht, f 39200; A. Ko per J.B.zn., Zandvoort, f 38700; H. Oudshoorn, Velsen, f 36500; P. Daalder, Alkmaar, f 36400; firma P. Heere en Zn., IJmuiden, f 36400; firma P. Heere en Zn., IJmuiden, f 35575; D. Stada, IJmuiden, f 3473Ó, Zondagavond heeft Ds. Boerkoel in de Geref, kerk aan den Koningsweg afscheid geno men van zijn gemeente. Het gebouw was tot op de laatste plaats ge vuld, terwijl velen zich met een staanplaats ver genoegd hebben. Bij deze gelegenheid is gebleken, dat deze predikant een groote plaats ingenomen heeft in de harten van zijn wekelijksch auditorium. Onder de aanwezigen merkten we op als af gevaardigden van het gemeentebestuur de hee ren Tusenius, wethouder en Hofstede, secretaris, als afgevaardigden van de kerken der naburige standplaatsen de heeren predikanten van IJmuiden-West en -Oost en uit Beverwijk de heeren Lyesen en Schaafsma. Na zijn gebed liet de predikant zingen den Morgenzang vers 4 en 6, waarna voor lezing der 12 artikelen des geloofs en van den 48sten psalm volgde. Na gemeenschappelijk gebed en het zingen van psalm 138 vers 1 en 4 hield Dominé zijn af scheidsrede naar aanleiding van Mattheus 16 vers 18 en daarvan het laatsle deel: „en de poorten der hel zullen mijne gemeende niet over weldigen." Spreker stelt de twee dingen tegenover el kaar, de poorten der hel en mijne gemeente en gaat na op welke talrijke plaatsen in den bijbel deze zaken tegenover elkaar staan, Iti het men- schelijk hart is het niet anders, ook daar treft men dien strijd aan. Bij de eenvoudige letterlijke beschouwing dei- woorden komt men tot de beteekenis van de poorten der hel: het graf, de onderwereld, nel doodenrijk. Nedergedaald ter helle op een an dere plaats in den bijbel beteekent: begraven. In oude tijden verstond men onder -doodgaan een vertrekken naar een ander land of een an dere stad, afgesloten door poorten. Trekt men een wijderen kring, dan komt men tot de beteekenis van de poorten der hel als het rijk van den Satan, een logisch georgani seerd rijk, met een wet der zonde en een wet der straf, waar de zonde altijd zonden in haar gevolg heeft, waar Satan als wapenen hanteert duisternis, geld, handel en cultuur. Daarna gaat spreker over tot een nadere be schouwing van onze gemeente. Tegenover Satan bezit zij het Geloof, de ge meente bezit Jezus en zij bezit Organisatie even goed als in Satans rijk. Jezus tegenover de poorten der hel, ziedaar de tegenstelling. Jezus is door zijn dood en be graving slechts schijnbaar overweldigd, want tsn derden dage is hij weder opgestaan. Hij gaat dus wel even door de poorten der hel, maar hij wordt er niet doorgezogen, want hij gaat er vrij willig in, om het woord te vervullen. En dit is de groote geruststelling voor de ge meente, uit het feit der opstanding en haar ge loof, daarin put zij de zekerheid harer overwin ning, Jezus is voor haar -tijdelijk gestorven en heeft haar daardoor van hare zonden verlost, laat de gemeente hierop toch altijd vertrouwen! Hierna werd gezongen psalm 48 vers 1 en 2, Ten slotte wendde Dominé zich tot de heeren leden van den kerkeraad, ouderlingen en 'diake nen met wie hij altijd op aangename wijze sa mengewerkt had. Van de vergaderingen met vroegere, zoowel als tegenwoordige leden zullen hem altijd aan gename herinneringen bijblijven, wij hebben, zegt spr., elkaar leeren kennen en waardeeren. Een woord van dankbare herinnering wijdt hij nog aan wijlen den heer P. Vermeulen, Hij dankt de vertegenwoordigers van het ge meentebestuur en memoreert het feit, dat bij zijn intrede in deze gemeente wijlen de heer Koste lijk gemeente-secretaris was. Spreker heeft tij dens zijn zesjarig verblijf alhier een groote toe name der bevolking gezien en beveelt dit deel der afdeeling Velsen-Noord in de belangstelling van het gemeentebestuur aan wat haar uiterlijk betreft, goede wegen en een aardig plantsoentje hier en daar verhoogen de aantrekkelijkheid ten zeerste. Den vertegenwoordigers van het clas- sikaal bestuur dankt hij voor de aangename samenwerking en spreekt den wensch uit, dat de band bestendigd mag worden Het woord richtende tot de vertegenwoordi gers van andere kerken zegt hij, dat hij zegen voor haar afbidt en spreekt daarna zijne colle ga's predikanten toe. Ds. Kramer is helaas niet tegenwoordig, maar hem dankt hij in het bijzon der voor de aangename verhouding. Den vereenigingen wenscht hij een bloeiend bestaan toe en de organisaties maant hij aan voort te gaan in hun strijd om verbeteringen, maar den strijd te blijven voeren op de beproef de ordelijke wijze. Het nieuw benoemde hoofd der Da Costa- school spreekt hij nog even toe en herdenkt daarna de aangename wiize van samenwerking met de commissie van beheer, wier penning meester er altijd trouw voor gezorgd heeft, dat spr. met zijn gezin kon bestaan. Prettig heeft spr. gewerkt met broeder Groot, den koster, bij wien hij al weer bewaarheid vond, dat een goe de buur beter is dan een verre vriend. Niet gaarne zou spr, vergelen een woord te wijden aan de organisten, die er steeds voor zorgden, dat muziek en zang en de woorden zij ner prediking een harmonisch geheel vormden. Tot slot spreekt hij een woord van afscheid tot zijn catechisanten en overige leden der ge meente en deelt mee, dat hij de 6 jaren van zijn verblijf alhier, zijn 1ste standplaats, nooit ver geten zal, hij hoopt, dat men hier den door hem gewezen weg zal blijven bewandelen, steeds zal ijveren voor de dingen van het Koninkrijk Gods. De heer E. de Jong, ouderling snreekt Domi né daarna namens de gemeente hartelijk toe. God heeft u gaven geschonken, zegt spr. en daaruit hebt ge geput naar uw vermogen ten bate onzer gemeente, wij danken u daarvoor uit den grond van ons hart en bidden, dat God u de kracht zal blijven schenken om in uwe nieuwe standplaats daarmee weer ten zegen te werken. Op zijn verzoek zingt de gemeente psalm 121 vers 4: „De Heer zal U steeds gadeslaan, enz. Hierna neemt de predikant van IJmuiden-Oost het woord, die voor Ds. Kramer namens het klassikaal bestuur te Haarlem hartelijke woor den van afscheid spreekt en tevens namens zijn kerkeraad te IJm.-Oost woorden van dank spreekt voor de vele diensten -tijdens een vaca ture, maar daarbij ook gaarne zijn persoonlijken dank voegt voor de hartelijkheid en vriendschap van Ds. B. ondervonden. Hij beklaagt Velsen- Noord om het verlies en feliciteert Watergraafs meer met zijn winst, maar het is Gods wil en daarbij hebben wij ons neer te leggen. Hij ver zoekt de gemeente te zingen psalm 134 vers 3: „Dat 's Heeren Zegen op u daal" enz. De predikant van IJmuiden-West krijgt hier- aa liet woord, die namens den kerkeraad dank zegt voor hetgeen Ds. B. heeft gedaan voor de Zustergemeenle en persoonlijk wil spr. danken voor de vriendschap, die zooveel waarde heeft als ze komt van een man van karakter als Ds. B. Hij noemt hem een strijdbaar man, die altijd met kalmte en overleg, zonder ruw geweld streed, maar dank zij zijn groote gaven de over winning bevocht, Gods Zegen Zij met U en Uw gezin, eindigde spr. Tot slot dankte Ds. B. God voor al hetgeen hij hier had mogen ondervinden en sprak een bede uit voor het welzijn van zijn nu verlaten standplaats Velsen-Noord. Tot slotzang werd gekozen Avondzang vers 4, 6 en 7, waarna de scheidende leeraar meedeel de, dat in de consistoriekamer nog gelegenheid zou bestaan tot het geven van een afscheids- handdruk, waarvan zeer velen gebruik maakten.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 1