Officieel Santpoort Vervolg Plaatselijk Nieuws IJmuiden. ILÏNHAKDTa Visscherij Scheepvaart W. Yésn Haselen, Dr. ENKLAAR Kinderarts LEERAAR in Bouwkundig teekenen. AGENDA ZATERDAG. ThaliaBioscoop, 8.15 uur. Muziektent Casembrootstraat, Concert _Arb. Muziekvereeniging „Voorwaarts", 7 uur. ZONDAG. Thalia, Bioscoop, 3, 5 en 8.15 uur, Pariz Veiserbeek. Concert, 3 uur. MAANDAG. Thalia, Bioscoop. 8.15 uur. DINSDAG. Gemeenteraad, ten Raadhuize, 7 uur. Thalia. De Vereen. Schouwspelers: De Rozenkrans, 8 uur. Met ingang van heden benoemd tot hoofdcommies ter secretarie, de heer W. Visser, commies chef der afdeeling financiën; tot commies, chef der afdeeling Fi nanciën, de heer P. D, Schoenmaker, commies ter secretarie; tot commies ter secretarie, de heer C. J van Oost, adjunct-commies ter secretarie; tot adjunct-commies ter secretarie de heer S. W. van Penning, klerk ter secreta rie; tot deskundige belast met het schatten "van de huurwaarde der vergunningsloka liteiten, de heer E. W. de Boer. Tot secretaris der raadscommissie inza ke steunverleening is aangewezen de heer W. L. Kuiper. AFSLUITING GASTÖEVOER. Burgemeester en Wethouders van Vel sen brengen ter algemeene kennis, dat het noodzakelijk is, den gas toevoer voor de geheele afdeeling IJmuiden en de af deeling Velsen (alleen ten zuiden van het Noordzeekanaal) af te sluiten op Maan dag 5 September a.s. des namiddags tus- schen 2 en 3 uur. Ter voorkoming van gevaar, wordt erop gewezen, dat het noodzakelijk is des na middags te 2 uur alle gaskranen te slui ten. Velsen, 2 September 1927. Burgemeester en Wethouders voorn., de Secretaris, de Burgemeester, HOFSTEDE. RIJKENS. KENNISGEVING inzake tijdelijke afsluiting van een weg. Burgemeester en Wethouders van Vel sen brengen ter openbare kennis, dat de Zeeweg, van den Willemsbeekweg af tot den Stationsweg, met ingang van Maan dag 5 September a.s. voor hét verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. Velsen, 30 Augustus 1927. Burgemeester en Wethouders voorn., de Secretaris, de Burgemeester, HOFSTEDE. RIJKENS. met Leidsche dekens, terwijl de fraaie le dikanten met töebehooren en de mooie kinderwiegen een lust voor de oogen zijn. - De electrische verlichting is bijzonder practisch, doordat de kristallen bolien zijn ingebouwd in de plafonds, waardoo: geen schaduwvlakken ontstaan. Zij is aan gelegd door het Eiectro-Technisch Bur. J. Prins alhier. Van buiten is alles, ook de groote manu facturenzaak op no. 15, in zeer frisschc kleuren gezet door den schilder J. Gar- stenveld. De zaak van de fa. Glas is een der oudste van hét voormalig V eiseroord en deze groote uitbreiding toont, dat de firma het vertrouwen steeds heeft weten te behouden en dat zij rfiet de uitbreiding van de plaats ook haar zaken naar even redigheid moest uitbreiden. Een schitte rende collectie bloemenmanden en bou- quetlen getuigde van veler belangstelling en bij die bloemstukken waren er meerde re uit het buitenland. Gisteravond trok de nieuwe dubbele zaak reeds tal van kijkers. IJmuiden-Oost blijft heusch niet achter op het gebied van fraaie en moderne winkelzaken, die alles bieden, wat men maar wenschen kan. Tot presidente der. aid. IJmuiden van de Soc. Democratische Vrouwenclub is in de plaats van Mevr. Roza gekozen Mevr. A. C. Roelse-^-Bedijs. De heer C. Visser Iiz., die door de Haarlemsche rechtbank benoemd is tdt makelaar in assurantiën, heeft thans uit breiding aan zijn zaak gegeven en het As surantiekantoor IJmuiden gevestigd. Ver zekeringen worden zoowel op de Amster- damsche als op de Londensche beurs ge sloten. De Kennemerlaan is ook weer een nieuwe zaak rijker geworden. In het per ceel no. 54, naast de slagerij van den heer -Hemken, heeft de heer Jb. Comman deur een filiaal geopend van Chfistiaans meubelhandel en een filiaal in rijwielen, kachels, fornuizen, haarden enz. van het Handelshuis De Faam. Een fraaie collectie meubelen is geëta leerd, terwijl achter de verkoopsafdeeling i£, ook van bedden, ledikanten enz., alles in groote keuze en sorteering. De Arbeiders Muziekvereeniging „Voorwaarts" geeft heden, Zaterdag avond, van 79 uur een concert in de muziektent- aan de Casembrootstraat. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der ge meente Velsen, brengen ter openbare ken nis dat ter gemeente-secretarie ter inzage liggen de verzoeken met bijlagen van: Jk.hr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, te Velsen om vergunning tot het oprichten van een zagerij, waarin geplaatst zal wor den een electromotor van 5 P.K. tot hel aandrijven van een zaagmachine op het perceel kadastraal bekend gemeente Vel sen, Sectie H No. 380, plaatselijk bekend nabij den Rijksstraatweg; de Kistenfabriek „Noordzee*1, Ch. Fisch- man, te IJmuiden, om vergunning tot het oprichten van een kistenfabriek, alwaar o.a. geplaatst zullen worden één electro motor 25 P.K., één van 6 P.K., één van 5 P.K. en vijf van 3 P.K. tot aandrijven van diverse werktuigen in het perceel kada straal bekend gemeente Velsen, Afeeling IJmuiden Sectie L No. 1809, plaatselijk bekend wijk C, Industriestraat, no. 23. Op Zaterdag, den 17 September 1927, des voormiddags te elf uren, zal ten ge- 'meentehuize gelegenheid bestaan om be zwaren tegen deze verzoeken in te bren gen en deze mondeling en schriftelijk toé te lichten. Velsen, den 3 September 1927. Burgemeester en Wethouders voorn., de Secretaris, de Burgemeester, HOFSTEDE. RIJKENS. De verbouwing van het magazijn De Vlijt der fa. J. J. Glas, aan de Kal- verstraat te IJmuiden-Oost is thans ge reed gekomen en gistermiddag zijn de nieuwe zaken geopend. Wij hebben gis teravond een kijkje genomen en konden constateeren, hoe dit deel van de Kalver- straat door deze uitbreiding een fraai aspect heeft gekregen. Van de twee kleine huisjes met gewone kleine ramen, waarachter de meubelen en bedden zeer slecht uitkwamen, heb ben de heeren J. en H. ten Broeke twee moderne winkelhuizen gebouwd met groo te spiegelruiten. In het eerste pand is de meubelzaak gevestigd, waarin een keur van moderne eiken en gestoffeerde meu belen, buffetten enz., terwijl in het twee de perceel de beddenzaak is onderge bracht. De wanden zijn geheel behangen Voor uitzending naar Ned.-Indië ïs bestemd de heer A. Komman alhier, als werktuigkundige bij den dienst van scheepvaart in tijdelijken dienst. De heer C. Duijn Jr. heeft op de twee laatstgehouden weekkeuringen, van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencu! tuur, gehouden op de beurs te Haarlem, vijf eervolle vermeldingen behaald met nieuwe dahlia's. Donderdagmorgen sfond op den Rijksstraatweg een groote- Daunler-vracht- auto in brand. Met een Holland-bluschap- paraat, waarvan onze plaatsgenoot, de heer R. Nieborg, vertegenwoordiger Is voor Noord-Holland, wist de heer Jak het vuur te blusschen. Vrijdagmiddag werd op de begraaf plaats t „De Biezen" onder zeer groote blijken van belangstelling ter aarde be steld het stoffelijk overschot van Sieb de Boer, ons 13-jarig plaatsgenoot je, dal Dinsdag j.l. op zoo'n in-droevige wijze om het leven was gekomen. Nadat de kist in de groeve was neerge laten en het graf als onder bloemen be dolven was, werd het woord gevoerd door Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh v. Eysinga, twee .zijner onderwijzers uit IJmuiden- Oost, de heeren Van Oosterom en de Ja ger, en een vriendje van het jeugdige slachtoffer van het steeds drukker wor dende verke.er. Diep, zegr diep kwam een ieder onder den indruk van de gesproken woorden. Namens de ouders dankte een familielid allen, die in deze droeve dagen blijken van hun belangstelling hadden gegeven. In het bijzonder richtte hij een woord van dank tot dokter de Groot, Prof. Dr. G. A-. v. d. Bergh v. Eysinga, de onderwijzers van Sieb en de Broeders van „St. Joannes de Deo1'. Onder de talrijke aanwezigen waren o.a. 2 leden der firma, door wier auto Sieb was overreden en een klas schoolvriend jes. Omtrent het droevig ongeluk aan de Kleverlaan, lezen we in Haarl. D^igbl. nog het volgende: In ons vorig nummer hebben wij reeds melding gemaakt van het ernstige onge luk dat Dinsdagmiddag aan de Klever laan heeft plaats gehad, waar de 13-jari ge jongen S. de Boer uit Santpoort door een auto overreden en gedood is. Het politierapport van heden vermeldt nog, dat de autoeen zand wagen, getrok ken door een Ford kalm reed aan den rechterkant van den weg. De fietser wilde op den spoorweg-overweg de auto rechts passeeren. Hij klemde zich vast aan de auto, maar liet plotseling weer los, waar door hij viel en onder de auto kwam. De chauffeur stopte onmiddellijk. In de zte- keninrichting St. Joannes de Deo werd Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 80 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apoth, en Drogisten. geconstateerd, dat de dood was ingetre den. Het wiel was over de borstkas ge gaan en had die ingedrukt. Door de Justitie is een onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk ingesteld. Wij vernemen, dat reeds gebleken is, dat de chauffeur geen schuld peelt. Dit ongeluk heeft weer de aandacht ge vestigd op den slechten toestand van den weg daar ter plaatse. Het gedeelte Kle verlaan dat Haarlem bij de annexatie van Bloemendaal overgenomen heeft (tus- schen den overweg en de brug over de Delft) is slecht van bestrating en zakt sterk af. In de vorige raadszitting zijn evenwel al gelden toegestaan om den weg te verbeteren. De toestand bij den overweg eischt ook dringend verbetering. Na het rijden der electrische treinen is het spoorwegverkeer zoo druk geworden, dat de spoorboo- men meer gesloten dan geopend zijn! Het gevolg is, dat er herhaaldelijk een opstop ping in het verkeer komt. Zoo is de toe stand op den duur niet te bestendigen. Naar. wij vernemen is de aandacht van de autoriteiten op déze quaestie gevestigd. De eenige oplossing zal zijn verdere ver hooging van de spoorbaan, opdat bij de Kleverlaan een viaduct kan komen. De spoorbaan zelf ligt op grondgebied Van Bloemendaal. In afwachting van deze verbetering, zou het evenwel aanbeveling verdienen te be palen, dat als de spoorboomen gesloten zijn geweest, fietsers den overweg niet op hun rijwiel mógen passeeren! Te Haarlem bestaat die bepaling bij pas geopende bruggen en daar werkt het uitstekend. Burgerlijke Stand. Geboorten: W. GeleijnsRenes, d.; E. P. GravemakerZwaaii, d.; F. v. d. LindenGravemaker, z.; A. H. Koch van Amersfoort, z.; M. M. van Deursen van Es, d.; A. K. SmitPannevis, a.; M. G. VermaatMolenaar, d.; M. J. Hof land—Groot, z.; P. M. Moddermanv. Poelje, d.; W. C. de VilderKramer, d.; A. H. JongejansYmker, d. Gehuwden: A. J. Lommers en IT. M. Scheffer; H, -pietersen en Ch. Pril. Overleden: Grietje Goldschmid van der Tuuk, 79 jaar, wed V. B, SKngen- berg. Gevonden voorwerpen&dïer ets IJmuiden. Bureau WillemspleipEen rozenkrans, een grijze jockeypet, een zil- j veren dameshorloge, een wandelstok, een vulpen, een donkerbruine damesporte- monnaie met inhoud, een oud-zilveren heeren-hoHoge, een bril in étui, een sleu- tel, een kleine zwarte portemonnaie met inhoud, een gouden damesring met wit steentje, een kindèrportemonnaie, een ro zenkrans in .étui, een grijze jockeypet, een donkerbruine d&mês-portemonnaie met inhoud, een Fordsleutel. Bureau Engelmundusweg. Een kin- dertaschje met inhoud, een kinderporie- monnaie met inhoud, een rijwielbelasting- merk, een iWd tóen dobberman •pincher] Velsen. Bureau W ijker straatweg. - Een rijwielpomp, een zinken emmer met spons, een kinderhandtasenje met inhoud, een broche, een zilveren beursje met inhoud, een portefeuille met ansichtkaarten, een rijwielbclastingnierk. Voor den Raad 3elastingverordeningen. B. en W. berichten den Raad, dat in het aan onze gemeente toegevoegde deel der opgeheven gemeente Spaarndam de bestaande plaatselijke belastingverorde ningen van kracht blijven, totdat deze zijn gewijzigd of door!andere vervangen. Q. en W. stellen daarom voor om de in deze gemeente geldende belastingveror deningen, te rekenen van 1 Mei j.l. en van 1 Januari 1928 af voor het toegevoegde deel van kracht te verklaren. Verkoop van grond. Op verzoek yan clen hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat in het arrondis sement Het Noordzeekanaal stellen B. sn W. eenige wijzigingen voor in de koopacte van de door de gemeente aan het Rijk verkochte gronden langs het Noordzee kanaal. De haringvisschers ondervinden last van de scholen zwaardvisschen, die zich nu in de Noordzee ophouden. Wederom I zijn te Vlaardinge.il 2 schepen binnengeko men, die de reis ontijdig moesten onder breken wegens nettenschade, veroorzaakt door een school zwaardvisschen, n.l. de stoomlogger MA 1 van Maassluis en de hulpstoomer Noordzee VI. 43. De besommingen der aan den rijks- vischafslag aangekomen visschersvaartui- gen waren: 31 Augustus 1927 IJM. 196 Hercules f 2207 IJM. 104 Anna 1307 IJM. 21 Corrie 3588 IJM. 152 Paris 2548 IJM. 192 Albatros 2137 VL. 10 Janne 1583 IJM. 147 Oostzee 2087 IJM. 330 Flandria 2077 -IJM. 12 Johanna 2073 IJM. 43 Nelly Gezina 1710 IJM. 38 Jenny Elsa 3750 IJM. 107 Jeane t 2119 IJM. 50 Simon 1692 IJM. 15 Eveline 2938 IJM. 129 Shamrock j 2029 IJM. 126 Derika X 1727 IJM. 77 Tubantia 1613 .IJM. 261 Pan 1688 IJM. 59 Luther 2096 IJM. 22 Ita 2401 IJM. 7 Ommering 2085 IJM. ,94" Peter D 2166 1. September 1927. IJM. 65 Urania f 4110 IJM. 67 Orion 1611 IJM. 189 Mary j 4572 IJM. 385 Dqpka IV 2171 IJM. 158 Inviërno 1671 IJM. 64 Penelope "1384 IJM. 135 Begonia 1093 IJM. 503 Holland VII 1319 IJM. 324 Amalia 154S IJM. 106 Reiger 1446 IJM. 331 Holland V 1361 IJM. 58 Amplitudo 2889 IJM. 150 Kamperduin 1604 IJM. 52 Dordrecht 1432 IJM. 99 Joh. Elisabeth 2544 IJM. 4 C-elria 1474 IJM. 40 de Hoop II 1109 IJM. 16 Bergen 1004 IJM. 120 J. F. Cremer 854 H.C. 115 Kuhrwarder 1987 IJM. 168 O din 5268 2 September 1927. IJM. 418 Derika V f 2854 IJM. 103 Dolfijn 1678 IJM, 190 Henr. Jacoba 2535 Een bericht uit St. John's, in Newfoundland, meldt dat de storm van Donderdag aan drie-en-dertig menschen langs de kust het leven gekost heeft. Bo vendien is voor mogelijk honderdvijftig duizend dollars schade aangericht. Vijf visschërsschoeners zijn met man en muis vergaan. Andere visschersvaartuigen zijn gezonken, maar hun bemanning is gered. In 'de haven van Bona Vista zijn vijf-en- twintig visschersvaartuigen vernield, maar er zijn daarbij geen menschen omgeko men. Ook in de haven van Bay de Verde is bijkans alles verwoest wat voor de visch- vangst diende. De kuststoombooten Argy- le en Philomela werden op het strand ge worpen, maar passagiers en bemanningen zijn er ongedeerd afgekomen. Men vreest dat de visschersvloten op de groote banken zWaar geleden hebben, maar berichten hierover zijn nog niet' ont vangen. De motorboot Knikker van den heer R. de Boer te Heemstede, die voor een paar jaar van hier vertrok, om in de Roo ds Zee en de Zwarte Zee proeven te ne men op het gebied van de zeevisscherij, is hier weer in de haven teruggekeerd, Aan boord van den hier binnengeko men stoomtrawler Polaris IJM. 6 had de machinist op zee een bus carbid openge maakt, waarna de bus ontplofte en de man daardoor flinke brandwonden opliep, zoodat hij zich hier- onder geneeskundige behandeling moest stellen. De Donderdagmorgen van hier naar zee vertrokken stoomtrawler Nelly VL. 9 moest 's middags wegens ketelschade we der terugkeeren. Vischomzet. De omzet in de rijksvischhallen te IJmuiden bedroeg in Augustus'van dit jaar f 1081.182.tegen in Augustus van het vorig jaar f 877.732. Gedurende de week van 25 t/m, 31 Augustus" 1927, kwamen alhier de navol gende vaartuigen binnen: 83 stoomtraw lers, 1 IJslander, 2 zeil-, 1 stoomharing- logger, 6- haring-stoomtrawlers. 3 zeiJ- trawlloggers, 6 Engelsche haring-drifters, 1 Deensche motorkotter en 259 kustvis- schers. De besommingen waren als volgt: stoomtrawlers van f 1307 tot f 4870; IJslander f 1785; zeil-haringloggers van f 3208 tot f 6553; stoom-haringlogger f 4057; haring-stoomtrawlers van f 2207 tot f 4431; zeiltrawlloggers van f 360 tot f 439; Engelsche haringdrifters van f 1051 tot f 1997; Deensche motorkotter f 2503, ierwij 1 de kustvisschers totaal f 18539 be- somden, De aanvoer bestond uit 903.625 Kg. trawlvisch, 12322 Kg. IJslandsche visch, 729 kantjes en 4103 kisten haring. De totaal opbrengst bedroeg f 285.923.42. bora 31 Aug. van Huelva, alle drie met ijzererts voor de Hoogovens alhier. IJmuiden. Aangekomen 2 Sept.: Tor, st., Amsterdam, Odysseus, st„ Amster dam, beide om te laden, Hoogovens; Vertrokken 31 Aug.: Fagerbro, st., Rot terdam, ledig; 2 Sept.: Tor, st., Malmö, ijzer en stukgoed; Odysseus, st., Italië, ijzer en stukgoed, Velsen. Vertrokken 31 Aug.: Rostock, st„ Uleaborg, ledig (heeft te IJmuiden ge bunkerd). - Bouwvergunningen Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn de navolgende bouwvergun ningen verleend: aan S. Tiesma, te Haarlem, tot het bou wen van 3 woonhuizen en 1 woon-winkel- huis met schuurtjes en erfafscheidingen, aan den Engelmundusweg, te IJmuiden; aan Mej. J. Th. Kuyk, te Santpoort, tot het aanleggen van een riool langs den Kweekerslaan, aldaar, onder voorwaar den; aan F. A. Zeilmaker, te Santpoort, tot het bouwen van een dubbel-woonhuis aan de Vareniusstraat, te IJmuiden, onder voorwaarden; aan J. J. Rosier, te IJmuiden, tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Heidestraat, aldaar, onder voorwaarden; aan Mevr. Wed. J. Jespen—Hessing, te Amsterdam, tot het bouwen van een woon-winkelhuis, aan de Gerard Dou- straat, hoek Ruysdaelstraat, te IJmuiden; aan de N.V. Bouw- en Administratie Maatschappij „Mienjac", te Amsterdam, tot het bouwen van 20 woningen aan de Gerard Dou- en Albert Cuypstraat, te IJmuiden; aan J. de Reus te Velsen, tot het bou wen van een woonhuis aan den Wijker- straatweg, aldaar; aan L. van der Wal, te Velsen; tot hel bouwen van een woonhuis aan den Wij- kerstraatweg, aldaar; aan H. Oudshoorn en J, Wichmann, resp. te Velsen en IJmuiden, tot het bou wen van een dubbel woonhuis aan den Rijksstraatweg, te Velsen; aan de Bouw- en Administratie Maat schappij, .Mienjac", te Amsterdam, tot wijziging van het bouwplan voor een wo ning aan de Van der Helststraat, te IJmuiden; aan C. Blok en J. Heynen, te Velsen, tot het bouwen van een dubbelwoonhuis aan de Smidt van Gelderstraat, met vrijstel ling; aan firma Van der Plas en Jansen, te IJmuiden, tot het bouwen van een woning aan de Snelliusstraat, aldaar; aan H. Koning, te IJmuiden, tot het bouwen van een woonhuis aan den Hage- Üngerweg, te Santpoort; aan. de N.V. Vereenigde Koninklijke Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen, te Velsen, tót het maken van twee betonnen loogreservoirs, elk met een In houd van 1000 M3, op het fabrieksterrein, onder voorwaarden; aan D. Bais JznM t.e IJmuiden, tot het verbouwen van een woonhuis tot woon winkelhuis, aan de Willem Barendszstr,, aldaar aan N.V. Jmuider Vischhandel H. Glas tra Co., te IJmuiden, tot het bouwen van 12 woonhuizen en een garage, aan het Tasmanplein, aldaar; onder voorwaarden; aan P. de Jong, te IJmuiden, tot het bouwen van een dubbel-woonhuis aan den Zeeweg, aldaar; aan de N.V. Maatschappij tot Exploita tie van Ijsfabrieken in Nederland, te* IJmuiden, tot het aanbouwen van een Wasch- en kleedlokaal, aan haar fabriek aan de Loggerstraat, aldaar; CORRESPONDENTIE Ingezonden stukken, waarvan ons de naam van den schrijver niet bekend is, kunnen niet door ons worden geplaatst, Het stoomschip Real vertrok 29 Aug. van Lulea, het stoomschip Bever wijk 30 Aug. van Narvik en het st. Ta- ARTS is wegens ziekte niet te consulteeren, de praktijk wordt door de overige vier geneesheeren waargenomen. Amsterdam, Weteringschans 98 weder dagelijks te consulteeren. NIJVERHEIDSAVONDSCHOOL TE VELSEN, OEVRAAOD Acte Me Nut of MD. Indiensttreding den lslenOcta.s Salaris volgens Rijksregeling. Stukken (geen teekeningen) vóór óden September a.s. aan den den Directeur .ELLY'S MUISJE" Driehuis-Westerveld. HET BESTUUR.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2