P voldoet ied&tee^z Op stap met de „Monte Olivia" derom hoofdzakelijk beperkt gebleven tot het vreemdelingenverkeer en de badplaats; met economische vraagstukken betreffen de de gemeente Velsen heeft de vereeni- ging zich hier dan in enkele gevallen be zig gehouden, hoewel juist deze bemoei ingen bij de oprichting op den voorgrond hebben gestaan. Tegenover de meening van enkelen, die van oordeel zijn dat een vereeniging als deze niet het geschikte lichaam is om aan de oplossing van derge lijke vraagstukken te kunnen medewer ken, zou ik de meening kunnen plaatsen, dat uiteraard de vereeniging zich zal moe ten inwerken in haar taaie alvorens die naar behooren te kunnen vervullen. An derzijds is het ook zeer begrijpelijk dal bijv. de autoriteiten zich thans nog zelden lot de vereeniging wenden met verzoek om inlichtingen of voorlichting, gezien de omstandigheid dat de vereeniging nog eerst korten tijd bestaat. Dit alles zal moeten groeien en slechts langzamerhand kunnen worden tot wat bij de oprichting beoogd is; eerst na meerdere jaren van werkzaamheid zal uitgemaakt kunnen worden of de vereeniging in dit punt van haar programma geslaagd is of niet. Van het andere punt, het bevorderen van ,,IJmuiden-badplaats" staat dit sla gen reeds nu onomstootelijk vast. Kon ik in het vorige jaarverslag getuigen dat dank zij de bemoeiingen van IJmuidens Bloei reeds een gering aantal pension gasten IJmuiden had bezocht, in den zo mer van 1926 is dit aantal zeer belangrijk gestegen boven het voorgaande jaar. Naar globale schatting is de badplaats IJmuiden bezocht door ongeveer 400 gezinnen, dus meer dan 1000 personen, terwijl de ge middelde verblijfsduur op 2 weken kan worden gesteld. Tezamen hebben de gas ten dus ongeveer 15000 dagen hier door gebracht; het valt licht te begrijpen dat dit aan vele gemeentenaren een niet onbe langrijk voordeel heeft opgeleverd. Bovenstaande schatting is mogelijk ge maakt doordat het Bureau Vreemdelingen verkeer zich zooveel mogelijk op de hoog te heeft gesteld van het verhuren der ver schillende gelegenheden. Wanneer hierbij meer medewerking van de pensionhouders zelf werd ondervonden door het beter dan totdusver invullen van de hun ter hand gestelde kaarten, dan zou dit de werking van het Bureau niet anders dan ten goede komen. Ik mag hier niet nalaten te memoreeren, dat het Bureau Vreemdelingenverkeer in het afgeloopen jaar verzorgd is door den heer Joh. de Waard, die daaraan zeer veel lijd heeft gegeven en blijkens het succes met voldoening op zijn werkzaamheden kan terugzien. Den dank der vereeniging heeft hij zeker verdiend! In Mei 1926 heeft de vereeniging aange kocht het reproductierecht van een lucht foto der Koninklijke Luchtvaart Maat schappij, waardoor een zeer goed over zicht van geheel IJmuiden verkregen wordt. Van deze foto is een cliché ver vaardigd en zijn eenige duizenden exem plaren, aan de rugzijde voorzien van re clame voor de gemeente Velsen, in het land verspreid, voor een groot gedeelte door medewerking van den handel. De foto is overal gunstig beoordeeld en zal zeker lol de meerdere bekendheid van IJmuiden hebben bijgedragen. In den zomer is door het bureau Vreem delingenverkeer uitgeschreven een foto wedstrijd onder de bezoekers van deze ge meente. De inzendingen, waaronder zeer fraai werk was, zijn tentoongesteld ge weest op de historische tentoonstelling welke tijdens de viering van het 50-jarig bestaan van IJmuiden gehoudeii is, en zullen dus aan alle leden bekend zijn. Van de bekroonde en eenige niet-bekroonde exemplaren, die voor reproductie geschikt waren, heeft de vereeniging cliché's laten vervaardigen, zoodat deze foto's in de bin nenkort te verschijnen nieuwe propagan- dagids zullen worden opgenomen. De andere werkzaamheden van de ver eeniging alle afzonderlijk hier te vermel den zou mij te ver voeren. Ik mag vol- slaan met nog mede te deelen, dat in Juli de vereeniging door het bijeenroepen van een openbare vergadering in Hotel Num mer Eén den stoot heeft gegeven tot de oprichting van een commissie voor de vie ring van IJmuidens 50-jarig bestaan. Na dat op deze vergadering een voorloopige commissie was samengesteld heeft IJmui dens Bloei als zoodanig zich uit de viering teruggetrokken, hoewel verschillende dei- bestuursleden persoonlijk een werkzaam aandeel in de voorbereiding hebben gehad. Het bestuur bestond aan den aanvang van het vereenigingsjaar uit.de heeren Dolleman, voorzitter, Labree, De Vries Ro bles, De Waard, Voet, Lastdrager, Jong stra, Kessler, Boerlage, Bais, De Wit, Tu- senius, Brader, Zwager, Schuitenmaker en Westerling, secr. In Juni trof de vereeni ging een gevoelige slag door het bedan ken als lid van den heer Jongstra. Dit be danken, noodzakelijk door overplaatsing van den heer Jongstra naar Feijenoord en zijn vertrek uit IJmuiden, werd door het 1 bestuur ten zeerste betreurd. De heer Jongstra, die behoorde tot de oprichters I der vereeniging en als voorzitter van het voorloopig bestuur is opgetreden, heeft in het bestuur steeds met een onbluschbaar enthousiasme aan den bloei der vereeni ging medegewerkt. Zijn vertrek was een groot verlies voor de vereeniging. Op de algemeene ledenvergadering, ge houden op 2 Juli in Hotel Willem Ba- rendsz, trad het geheele bestuur af vol gens toezegging gedaan op de oprichtings vergadering. De vergadering sprak zich echter uit voor herkiezing van alle in func- lie zijnde bestuursleden, waaraan de heer Geus in plaats van den heer Jongstra werd toegevoegd. In het vervolg, te begin- nen met de a.s, ledenvergadering, zal ech- ter de aftreding der bestuursleden en hun j verkiezing overeenkomstig de statuten volgens rooster plaats hebben. Aangezien het bestuur bij de verschil- lende werkzaamheden ondervond, dat aan het werken in verschillende commissies zooals artikel 1 van het Huishoudelijk Re- j glement voorschrijft, groote practische be zwaren verbonden zijn, heeft het in het tsmrcSt gezond en sterk giet krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten indien gij het des morgens inwrijft met een weinig Purol No. 707. najaar van 1926 deze indeeling eigen machtig opgeheven en uit haar midden sa mengesteld een dagelijksch bestuur, be staande uit den voorzitter, den secretaris, benevens de heeren De Vries Robles, De Waard en Zwager, van wie de heer De Waard als penningmeester werd aange wezen. De komende algemeene vergade ring zal zich over deze wijziging van de bestuursindeeling hebben uit te spreken en artikel 1 van het Huishoudelijk Regle ment daarmede in overeenstemming heb ben te brengen. Tot slot wil ik eenige cijfers noemen; het ledental bedroeg aan het begin van hel jaar 174; hierbij traden 86 nieuwe leden toe, waartegenover 28 leden bedankten, zoodat de vereeniging het jaar 1926/1927 met een aantal van 232 leden is ingegaan. Deze niet onbelangrijke toename van het aantal leden is te danken aan een krachtige actie van het bestuur in het voorjaar van 1926, waardoor in korten tijd veel nieuwe leden konden worden geboekt. Deze leden waren daarom temeer welkom, omdat zij voornamelijk uit handelskrin gen werden geworven en hun contributies een belangrijke vermeerdering van de in komsten beteekenden. Ook na 'het einde van het vereenigings jaar heeft de toename van het aantal le den zich bestendigd, zoodat momenteel de vereeniging 250 leden telt. Moge met deze ledentoename gepaard gaan een toe name van de werkzaamheden der vereeni ging en van den invloed dien zij ten gun ste van den bloei der gemeente Velsen uitoefent! Het financieel verslag werd uitge bracht door den heer Joh. de Waard. Daaruit stippen we aan, dat de inkomsten bedroegen f 882.50. Er waren 201 leden met de contributie van f 2.50; 11 leden met f 5.7 leden met f 10.2 leden met f 151 lid met f 25.2 leden met f 50 en 1 lid met f 100 contributie per jaar. De uitgaven bedroegen f 597.26, terwijl het batig saldo f 264.50 bedroeg. Behalve de gewone uitgaven werd voor speciale doeleinden uitgegeven f 71.50 voor het drukken der luchtfoto's en f 35 voor den fotowedstrijd. In de kascommissie werden door den voorzitter benoem de heeren J. C. Dunne bier, G. Carst en B. A. Dammers, De begrooting voor 19261927 werd vastgesteld met een eindcijfer van f 2124.50, waarbij aan contributiën f 1000; subsidie Kamer van Koophandel f 100, op brengst advertentiën Gids voor IJmuiden en Velsen f 700, opbrengst verkoop lucht foto's f 60 en bij de uitgaven voor het drulcken van den Gids (2500 ex.) f 575, concerten f 100, plaatsen van banken f 120 enz. De aftredende bestuursleden, de heeren Mr. K. Westerling, Ir. K. H. Tusenius, Ir. G. A. Kessler, G. D. Boerlage, K. Labree en B. G. Schuitenmaker, werden herkozen. Bij de rondvraag kwam de heer Dunne bier terug op den weg naar het zeestrand. Deze zeide dat het gemeentebestuur niet stil zat, maar wekte op, dat IJmuiden's Bloei de belangen van IJmuiden in een audiëntie bij den minister zal bepleiten. Naar aanleiding hiervan ontspon zich een uitvoerige bespreking, met als resultaat, dat het bestuur werd opgedragen Donder dag een telegram aan den Minister van Waterstaat te zenden. Het door het be stuur verzonden telegram luidt als volgt: Zijne Excellentie den Minister van Waterstaat 1s Gravenhage. De algemeene ledenvergadering van IJmuiden's Bloei, eene vereeniging welke 250 leden telt, waaronder de meest voor aanstaande personen in de gemeente Vel sen, verzoekt Uwe Excellentie dringend den aanleg van een straatweg naar de Zuidpier te IJmuiden te bevorderen. Niet alleen voor IJmuiden doch ook voor het Reddingswezen aldaar is aan de zen weg groote behoefte. Vernomen hebbende dat Uwe Excellen tie voornemens is binnenkort IJmuiden te bezoeken verzoekt het Bestuur van IJmuiden's Bloei U beleefd alsdan in de gelegenheid te mogen worden gesteld zijn verzoek mondeling toe te lichten. Namens de Vereeniging IJmuiden's Bloei, W. A. Dolleman, voorzitter. Door eenige leden werd er op aange drongen voortaan tijdiger de jaarvergade ring te houden en de begrooting gedrukt ter kennis van de leden te brengen. Met een woord van dank sloot de voor zitter deze belangrijke vergadering. R.K. Bouwvakarbeiders. De afd. van den R.K. Bouwvakarbeiders bond vergaderde Dinsdagavond in het Pa tronaatsgebouw. Naar aanleiding van een ingekomen ver zoek om een bestuurslid aan te wijzen voor de Jeugdorganisatie, deelde de voor zitter mede, dat op de eerstvolgende ver gadering hierin zal worden voorzien. In zake het verzoek van het gemeentebestuur om advies voor een mogelijk in deze ge meente te stichten Arbeidsbeurs, deelde de voorzitter mede, dat in een gecombi neerde vergadering van alle R.K. organi saties in de gemeente deze zaak zal wor den besproken. De Bondsraad treedt op 1 Januari a.s. geheel af. Door de afdeeling werd een can- didaal gesteld en wel de heer J. Stel Verslag werd uitgebracht van het feest ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. De heer J. de Beer Jr. bracht versla* uit van de gewestelijke vergadering te Am- sterdam. Met een opwekkend woord van voorzitter, om door krachtige propaganjs - de organisatie te versterken, werd de ver. gadering gesloten. He OU en 1 V Dc loeit Voor den westelijken toegang vajj het IJ te Amsterdam heeft Dinsdagmidd; een aanvaring plaats gehad tusschen een uitgaande boot van de Hollandses o°n' Stoomboot Maatschappij en de Zaandam. 'an!> boot Czaar Peter. De Zaandamn^ o 'h£ boot liep eenige schade op aan den voor-1 steven. Bij deze aanvaring kwam ook nog*11 een. motor-dekschuit in het gedrang. Dj vaat schuit werd geraakt en liep een deuk Persoonlijke ongelukken hadden nfo plaats. De Czaar Peter was hier Woensdag a].De 1 weer in den gewonen dienst, zoodat de ^eel schade niet ernstig is geweest. Dns Ned. Bijbel Genootschap. De afd. Midden-Kennemerland van Neder]Bijbel Genootschap belegt Dinsdag 4 October een propaganda- menkomst in de Geref. Kerk aan de Wil helminakade alhier. De voorzitter, Ds. W. Kroese, spreei een inleidend woord, waarna als spreke optreedt Ds, D, Emil Boeke, secretarl voor het binnenland van het Bijbelgenoot schap. Ds. S. van Leeuwen alhier spreel een slotwoord, j De Chr. Zangvereeniging Hallelujah ei haar meisjeskoor, directeur de heer The< van Zutphen, verleenen hun welwillend! medewerking. De winkeliers houden een reclame campagne. Het bestuur van de Winkeliers- en Han delsvereeniging Groot IJmuiden heeft be sloten een reclame-campagne op touw zetten. Men heeft in ons blad van Zater dag in een advertentie kunnen lezen, da tijdens deze campagne geen nieuwe ledci worden aangenomen. Deze bekendmakin heeft succes gehad, want reeds hebben zich verschillende nieuwe leden aange meld. A.s. Dinsdagavond 4 October wordt het R. K. Vereenigingsgebouw aan de Ma hustraat een ledenvergadering gehouden, waarin de voorstellen van het bestuur voor de reclame-campagne zullen worden be< sproken. Buitenlandsch bezoek. Het gezelschap van vertegenwoordigen van buitenlandsche toeristenbonden heef Dinsdag een bezoek aan onze plaats ge bracht en de werken voor den bouw dei nieuwe schutsluis bezichtigd. Met groote belangstelling hebben de buitenlandsche heeren het grootsche werk in oogenschoui genomen. lerd heer voer rijn [en spee ien Ie f A zelfi Ond iy maa waa beri Door H. Elfde en laatste dag. Het was nacht geweest en weer morgen, de laatste dag op 't schip en wij vonden dat het zóó wel was. Verlangend zagen we met het eerste morgengloren reeds uit naar de vader - landsche kust, maar de doezelig grauwen de horizon hield alles lang voor ons ver borgen. Het was dik en vet in de lucht en we angsten reeds dat onze blonde duinen het zouden vertikken zich te laten zien aan de zich zat gekeken bergtoeristen. Als schaamden ze zich voor vergelijk met de al weer meer dan een dag reizens achter ons liggende berggevaarten. Maar plots, zoo als dat kan bij 'n neve- ligen ochtend, flitsten de lichten door het groezelig dek. En al was het nog flauw tjes, direct zagen we onze kust opkomen in het bleeke morgenschijnen. Wat dat en kele feit, van het weer zien van Holland's lijnen, een beweging bracht aan boord. Het was een dringen aan de reeling, 'n zoeken met de kijkers en 'n roepen van heen en weer over alles wat we zagen. En toch was 't nog niks dan een donker lijnende verhooging aan den einder, een vuildikke streep langs 't kantje van de zee. Maar dacht je dat we het zóó opnamen? Denk je dat we niet zagen wat we wisten in de verte, achter dat randje van den kant? Geloof je niet dat we met één slag weer toefden op de duinen, weer zwierven langs de stranden? Je snapt toch wel dat dit alles weer hoog opwelde in ons wezen, na 't dagen lang mijden van alles wat zoo zeer met ons heele zijn is saam gegroeid. Dat alles was het wat de loerende kij kerglazen ons deden zien, veel en veel meer dan de scherpste lens op de stuur- mansbrug. Wat .zijn we toch 'n stakkers, wat is toch vliesjesdun ons internationalisme! Met éénen klap was al 't schoon geziene van den pas voorbijen tijd ver achteruitgedrukt voor ons mooie land. Wat we nog niet*eens goed zagen, maar met een heftig aansteke lijk nationaliteitsgevoel ons in felle kleu ren voor d'oogen tooverden! Ge lacht en vindt bekrompen en zielig dat verheerlijken van eigen land en tuin, dat groot verlan gen naar eigen huis en volk! Maar toe dan toch, ge zat toch wel eens in den trein, van 'n ander land naar het eigen, En hebt ge toen niet, bij 't doorsnijden van dien denk- beeldigen scheidingsstreep, je recht gezet en 't zoo eigenaardig gezeid: „We zijn weer in Holland!" En zaagt ge dan den grond niet heel anders dan 'n paar kilo meters terug? Welja natuurlijk, dat onbe wuste gevoel is niet zoo makkelijk te ban nen! 't Ging hard toen en ras lieten we de Haaks na op Texels gronden. We kregen Petten in 't vizier, die Ieelij- ke knauw in onze natuurlijke kustverdedi ging. Ge weet wel, we dreunden 't vroe ger op in school, geen duinen daar, maar een der sterkste van Holland's dijken. Maar verder loerden we de kustlijn langs, we speurden naar IJmuiden. We wroetten rond in 't heilig kimmen naar vuurtorens en hoofden, ver uitstekende in zee. En de loodsboot, die moest toch al gaan komen! Zacht wat, zoo hard ging het niet en heel wat wachtens bleef ons over. Moet ik nu nog wat vertellen van 't zijn aan boord, van 't geen dat was dien Iaat- sten ochtend op de boot, in 't vlugge vlie den naar het einde van ons reisken? Be stond die schuit dan nog voor ons, toen 't einde daar zoo voor het grijpen lag en wij niets liever wilden dan even overwippen op de duinen en w'ons reeds waanden loo- pen op de vertrouwde pieren? Maar, wel voelden we ons al op het land, doch nog voeren en leefden we mee het volteleven, dat, bij 't naderen van ons huis, steeds ongeduriger werd. Dat drukke opwindende gedoe was reeds begonnen bij het 't Pakken van de koffers, wat gaf dat al niet een herrie in den vroegen morgen. We maakten er niet veel van. Na veel jach tend schikken en plooien, weer uitnemen en opnieuw stouwen, was ten leste het heele zoodje gekofferd. Vraag niet hoe! 't Was ons al goed, als alles maar een hoek je had en goed verborgen zat. Maar toen 't sjorren van de lading was geschied, werd met lichte huivering gevraagd wat de kommiezen zouden doen. In zoo'n rommel mochten toch geen vreemde oogen blikken! Afgezien van de snuisterijen, „weelde artikelen'1 zegt de Wet, die we .klande- stien, via den toeristensteiger wilden bin nen smokkelen. Maar we draaiden onzen rug en lieten zitten wat zat, in goed ver trouwen op onze onschuldige fasies. Geen speurend belastingdienaar zou daar iets achter denken. Wat we natuurlijk niet vergaten, was 'n laatste gang naar de vertrekken van Fi garo. We lieten voor 't laatst nog eens lek ker glad onzen baard schrabben en onze, in den strijd des levens overgebleven hoofdharen, in zoete reukwateren ge drenkt in ordentelijk gelid terneder vlijen. Dat alles staat zoo netjes en doet zoo goed bij 't weer melden aan de wachters op honk. Ge weet dat nog wel van uw eigene reizen, zoo alleenig gedaan. En ge deed dan ook bij uw thuiskomst of je geen eene dag minder geplooid had meege maakt. Niet waar, ge snapt het drukke ge drang dien morgen bij den barbier, alsof geen scheermeester op den wal bestond! Weet ge waar 't.tegen het scheiden ook 'n drukke klandizie was? Ik vertelde u vroeger al dat aan boord was een winkel tje van allerhande prularia, bij uitstek ge schikt voor welkomthuis-cadeautjes. Nu, al die slechterikken, die in Noorwegen maar nooit een oogenblikje konden vinden voor de thuisblijvers, deden daar ter elf der ure hun inslag. Zij kochten daar hun Noorsche fraaiigheden en beduvelden zoo lichtelijk hun liefste lievelingen. Maar hun booze geweien was gesust en met door trapte geslepenheid hebben zij bovendien een kronenprijs gekrabbeld op de met marken betaalde Oliviawaren. Dat veel dien morgen werd gesproken over IJmuiden, ligt voor de hand. 't Was toch het einddoel van de reis en bovendien kwam weer in velen op het glorieuze ver trek vandaar, Wij hebben in een alles inpalmende gastvrijheid links en rechts een ieder uit- genoodigd om toch onze stad eens goed te gaan zien, eens terug te komen naar de in nemende vischstad, zoo hoog verheven op de duinen. Een schoone, uiterst grillig van humeur, maar des te aantrekkelijker voor hem, die niet vooruit wil weten of hem zonnig lachen of nijdig blazen wacht. Bovendien, daar was toch veel merk waardigs te zien, betoogden we. En wezen op de hallen, met visschen uit alle zeeën. Tot de grootste walvisschen toe, zwamden we! En dan die nieuwe sluis, een werk als geen ter wereld, met 'n druk bezoek man lief, zooals je nooit nog zag bij Water- slaat!! En om niet hun leekzijn te doen drukken, wezen we op allen, die reeds tot zien gekomen waren. Tot organisaties van doodbidders en vereenigingen van schoen lappersbazen toe!En waarom zouden dan geen winkeljuffers of rustende kommen- ij sbazen gaan kijken? En dan dat mooie, ruime strand, met het fijne pierepad, zoover in zee. 'n Kos telijke wandeling, zoo glad voor niks! Met 'n gezicht op al die groote zeestoomers, zoo vlak voorbij je neus, dat ge er wel op kunt springen Geloof me, ze komen vast terug, in drommen Intusschen hadden een paar goeie kij kers 'n vage omlijning van een schuit ont dekt. Dat was dan toch ten leste de loods boot, te kruisen voor IJmuiden. En ja. waarachtig, daar had je ook de pieren! Natuurlijk, dat waren immers de hoog ovens, daar links van ons, wat verder op 't land. Wat vlug 't toen ging! Al spoedig lag daar heel IJmuiden zoo voor 't grijpen. Kwiek schoot de loodsboot op ons aan, maakte een sierlijken zwaai en streek de loodsbrengende sloep aan lij van ons. Dat eerste terugvoelen van ons land deed heel wat armen zwaaien en hoeratjes de lucht ingaan. En onze IJmuider juf had op het naderbij gekomen loodsvaartuig al ras goeie kennis ontdekt, Ze jubelde door dt frissche morgenlucht: „He, Van Marle veld, hé!" en zwaaide met d'r bezakdoekti hand als 'n molenwiek, om te laten zie; waar zij stond. En onze heer. loods gaf krachtige armzwaai van herkenning. Maa meteen liet hij niet na een eigenaardig beweging te maken voor zijn mond, al vroeg hij of ze ook zeeziek was. Kun begrijpen, dat was een beleediging voo onze vrouwelijke tochtgenoote. Wie weri er nou zeeziek! Met onze IJmuidensche wegwijzer aai boord stevenden we op de pieren aan. Daar lag IJmuiden, 'n zonnige welkomst glimlach op 't gezicht, de lange pierarmet wijd uitgestrekt om ons aan 't hart te drukken! En onze schuit aarzelde geen tel en schoot snel tusschen de koppen IJmui dens havengebied binnen, de semaphore langs. Tot bij den Kop, waarop nog altijd stond de wachthuissocieteit der vletterlui' den, de roemruchtige samenkomste van heel het Koplievende IJmuiden. Natuur lijk ontbrak ook veerman Jaap niet op appèl, die met zijn druk jakkerende mo torboot al spoedig ons in 't vaarwater zat En op den Kop en langs 't kanaal een rist van menschen, die te wachten stonden op familieleden of bekenden. Het was 't geroep en 'n gezwaai van wat heb je mc daar! Met telkens herkennende schreeu wen en kreten, over en weer. Na 'n schoone zwaai van de Olivia, met behulp van de Wijsmullerhelpsters, meer den we heel voorspoedig aan den toeris- tensteiger. Als met 'n zoentje zoo zacht kwamen we tegen den harden steigerkop, zoo onmiddellijk op de plek waar we lig' gen moesten, 'n Groot verschil met de aankomst na de tweede reis! Al heel spoedig stonden we toen op defl wal, nadat we met een alleronschuldigste toet het vrij merk van de douane op onze koffers hadden verkregen. Waar we weer direct volbloed IJmui denaren waren, alsof geen Noorsche lucht ons ooit had aangeraakt. gen als jaai niet E den dig< Vei wo< gou rea het aan Vo. eer Me

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 6