Bij Scheren Velsen. Y. V. V. Stormvogels Laatste Berichten. IJmuiden. Clw Zenuwen Burgerlijke Stand Gevonden voorwerpenft dieren Politierapport Visscherij AGENDA. WOENSDAG. Thalia, Bioscoop, 8 uur. Patronaatsgebouw Zeeweg, Vergade ring R.K. Middenstandsvereen. De Hanze, 8,30 uur. Chr. Geref. Kerk, Lezing Ds. H. Jans sen, 7.30 uur. DONDERDAG. Thalia, Bioscoop, 8 uur. School E, Velsen. Zitting Bureau voor Beroepskeuze, 78 uur. VRIJDAG, Thalia, Tooneelavond, 8 uur,. Gebouw voor Chr. Belangen. Lezing Zendeling Dedecker, 8 uur. Herv. Kerk Kalverstraat, Lichtbeelden- samenkomsten Nat. Chr. Geh. Onth. Ver eeniging, 5.30 en 8 uur. de zorg, die mej. Wessel steeds aan het inwendige en uiterlijke van het politie bureau besteedde. Spr. zeide dat allen, die aan het bureau verbonden zijn, haar zorg ten zeers.^ op prijs stellen. De com missaris prees den heer Kloosterman als een goed lid van het politiecorps, wiens slaat van dienst er mag zijn, Spr, bood namens allen Mej, Wessel een gemakke lijke stoel aan en den heer Kloosterman een vulpen met toebehooren. De jubilaresse en de jubilaris dankten voor deze huldiging en mochten toen van allen de gelukwenschen in ontvangst ne men. Dinsdagavond werd in het gebouw „Concordia" de eerste winterlezing van clit seizoen gehouden. De heer Alt van Bolsward behandelde daar „Der Meister- singr von Nürnberg" van R. Wagner. De heer Schuit opende de bijeenkomst met een woord van welkom tot allen, maar in het bijzonder tot den heer Alt, die bij vorige gelegenheden reeds getoond heeft in staat te zijn tot het houden van een zeer boeiende voordracht. Spreker dankte de Commissie, die had weten te bewerken, dat de Directie der Fabrieken dit gebouw weer tot beschik king had gesteld, waarvoor hij ook haar hier zijn dank bracht. Een woord van dank ook voor de zang- vereeniging „Zang Veredelt", die de piano ter beschikking had gesteld. Tot zijn genoegen kon hij meedeelen, dat de Directie verlof had gegeven, om ook de 2de en 3de winterlezing in „Con cordia" te houden. Het bezoek was dezen avond wel goed te noemen, maar 't was niet zoo groot als anders, wat waarschijnlijk zijn oorzaak vond in het houden van twee andere bij eenkomsten. Hierna werden de lichten uitgedraaid en de heer Alt begon zijn voordracht, die met lichtbeelden werd verduidelijkt. Voor ongeveer 400 jaar werd in Neu renberg in Beieren elk jaar op Sint Jo- hannesdag een groote zangwedstrijd ge houden, waaraan ieder mocht deelnemen en waarmee de titel van Meesterzanger was te veroveren, terwijl in 1555 nog als extra prijs te winnen was de hand van de schoone dochter Eva van een rijken goud smid. Uit de overwinnaars in de verschillende jaren had zich een college gevormd, dat als jury op de volgende wedstrijden op trad. Bovendien werd elk jaar nog aange wezen een persoon, die op de wedstrijden als foutenaanwijzer dienst deed. Een der commissieleden was Hans Sachs te Neurenberg, geboren in 1492. Hij was niet alleen een groot dichter, maar ook een uitstekend componist, die behalve tal van gedichten 14 schoone zangwijzen heeft nagelaten, Sachs was voor zijn tijd een soort van revolutionnair, die zich niet langer kon vereenigen met de toen zeer gangbare denkbeelden: „wij ouderen kennen en kunnen het alleen, de jongeren' weten het met" en hij kon zich niet lan- ger vereenigen met de zeer gekunstelde poëzie. Hij nam gaarne de jongere dichters in bescherming tegen het conservatisme. De componist, Richard Wagner, had 300 jaar later gelijksoortige ideeën, hij verzette zich tegen de denkbeelden van zijn tijd, die hij gaarne door nieuwere zag vervan gen. Hij wilde breken met den ouden sleur en bekortte de aria's of verdreef ze geheel. Een opera is in de eerste plaats 'n werk van 't woord en de handeling en de muziek moet daarnaar geregeld wor den. Hij kwam als alle hervormers met zijn tijdgenooten, vooral met de recensen ten in conflict en daardoor vaak in groote moeilijkheden, maar werd krachtig ge steund doro zijn vrienden Nietsche, Liszt en Schopenhauer, op wier aandrang hij zijn opera „Der Meistersinger von Nürn berg" voltooide. Deze opera heeft veel ge lijkenis met zijn Tannhauser, maar het is er een parodie op. Aan de hand van lichtbeelden gaat de heer Alt den inhoud der opera door, ver toont ons de huizen der daarin voorkomen de personen en hunne portretten en laat zien welke critiek er los breekt over de componist. In het tweede bedrijf zien we waar Eva de te winnen bruid, onder de oogen van hare duenna, Helena, kennis maakt met Walter, den aanstaanden prijswinnaar op den wedstrijd van morgen. I het tweede bedrijf zien we waar Eva woont tegenover de schoenmakerij van Hans Sachs en hoe de foutenaanwijzer een serenade wil brengen aan zijn mor gen te winnen bruid en welke consterna tie dit tengevolge heeft, In het 3e bedrijf zien we hoe Walter door Hans voor den wedstrijd wordt voor bereid en hoe deze afloopt. Met lichtbeelden, woorden en muziek maakt de heer Alt alles duidelijk, zoodat ieder met alle aandacht zat te luisteren en genoot. De heer Schuit dankte den spreker har telijk en hoopte, dat hij bij een volgende gelegenheid nog eens terug zou komen om ons van een andere opera te doen nieten. géén Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct Sport. 29 OCTOBER a.s. VLAGGETJESDAG! WAT IS EN DOET HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS? 3. Roode Kruis Ziekenhuizen. 4. Ziékenwagentjes op de stations, 5. Diptheriebestrijding. 6. Kringmagazijnen. 3. ROODE KRUIS ZIEKENHUIZEN. 's GRAVENHAGE, Segbroèklaan 1, tel. No. 34060 is het adres van het Ziekenhuis der Afd. 's Gravenhage van het Nederlandsche Roode Kruis, dat gelegenheid tot verpleging biedt aan 142 interne en chirurgische patiënten. Aan dit ziekenhuis zijn poliklinieken en een wijkverple- gingsdienst verbonden. TE BEVERWIJK, aan de Vondellaan is op 21 September 1927 het ziekenhuis der Afdee- ling Beverwijk van het Nederlandsche Roode Kruis geopend, dat in 3 verschillende klasspn gelegenheid tot opname van 45 patiënten biedt. 29 OCTOBER a.s. VLAGGETJESDAG! Geeit U op als lid Julianakade 47, Telefoon 275. i (Wordt vervolgd). OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Wedstrijden voor a.s. Zondag. H. F. C.—STORMVOGELS I te 2 uur te Haarlem ALCMARIA 'VICTRIX II—STORMVOGELS H te 2 uur te Alkmaar. R. C. H. IV—STORMVOGELS III, 10 u. Haarlem HAARLEM VI—STORMVOGELS IV te 10 uur te Haarlem. De vertrekuren worden den spelers nog me degedeeld. Het eerste elftal reist niet op ge zelschapsbiljet. VOETBAL. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. STORMVOGELS—HILVERSUM 8—4. Voor de rust had het er ten opzichte van Stormvogels allen schijn van, dat zij zich wist te onttrekken aan de idee, dat het slechts een vriendschappelijken wedstrijd gold. Er werd ten minste door het geheele elftal met een bewon derenswaardig enthousiasme gespeeld. Na de thee echter zakte het enthousiasme bij enkele spelers; vooral Veuger en Oldenburg vonden het toen blijkbaar meer dan welletjes. Hilversum heeft den geheelen middag zeer serieus gespeeld en gaf zelfs den moed niet op, toen ze met 51 achter stond. Juist daarom mag het van de Stormvogels-voorhoede een bij zondere prestatie heeten, dat ze 5 doelpunten wist te scoren, vooral als we daaraan nog toe voegen, dat de Hilversumscbe verdediging op haar sterkst uitkwam. De andere 3 doelpunten nam de halfbacklinie voor haar rekening, wat zeker een unicum mag heeten, Oldenburg en Van Pel, die zich in de oorhoede nu juist niet altijd productief toonden, losten nu van grooten afstand een paar ferme schoten, die doeltroffen. Eén van Oldenburgs doelpunten vloog via een Hilversum-back in 't net, N Toen de Stormvogels zich opstelden, bleek v. der Velde Sr. afwezig te zijn. Zijn plaats werd nu ingenomen door Van Pel, terwijl Boekelaar midvoor speelde. Eerstgenoemde voelde zich op zijn nieuwe plaats vrij goed thuis, zoodat hij met Koster den Hilversum-rechterwing goed in bedwang had. Boekelaar was 't lag voor de hand niet de ideale midvoor. Hij zat echter op den bal, schoot af en toe verdienstelijk, opende meer malen het spel op rechts,toonde bij het doel punt, dat van zijn voet kwam, dat hij zijn hoofd koel weet te houden in moeilijke omstandig heden en.loerde op een through pass, die niet kwam. Wil hij zich echter als een verdien stelijk midvoor ontpoppen, dan moet hij zich bij aanvallen verder in de vijandelijke defensie op stellen en leeren met het rechterbeen te schie ten, ook al, om het leder naar links te kunnen plaatsen. Met genoegen namen we voorts kennis van het feit, dat Houtkamps schot weer gearriveerd is. Hij loste tenminste een paar ontzettend harde schoten, waarvan er twee doeltroffen. Verheu gend was het ook, dat de linkerwing meermalen verdienstelijk samenspel liet zijn. Toch kan o.i. v, d. Velde vooral nog veel beter. Van Es speelde nog vrij zwakjes. Hij is te lang zaam, zelfs bij „vrije ballen" talmt hij met voor zetten, terwijl van snel naar binnen schieten geen sprake is. In de middenlinie stak Oldenburg den grooten Hilversum-spil, Huizinga, naar de kroon. Voor de rust nam hij den Hilversummer er meermalen tusschen, doch na de thee, toe hij het wel ge loofde, prefereerden we het spel van Huizinga. Terwijl Hilversum voor de rust slechts één doelpunt scoorde, maakte zij er na de thee drie. 't Is waar, de bezoekers schoten toen meer en beter, maar in hoofdzaak was dit te wijten aan het ietwat lauwe spel van Veuger en Olden burg. Het vierde doelpunt ontstond na een for midable „kei" van Willart. Bij de Hilversummers moest het in den aan val van links komen. In de verdediging blonken de spil Huizinga en Van Renes uit. Keeper Meinders was tamelijk zwak. Vermelden we tenslotte, dat de Stormvogels- doelpunten achtereenvolgens werden gemaakt door Van Pel, v. d. Velde, Oldenburg, Houtkamp, Houtkamp, Oldenburg, Boekelaar en v. d. Velde en scheidsrechter Slikkerveer naar genoegen leidde. De elftallen waren: Thyssen, Haak en Koster, Veuger, Oldenburg en Van Pel, Van Es, Houtkamp, Boekelaar, v. d. Velde en de Jonge, Meinders, Huizinga en Van Renes, Bitter, Huizinga en Oudenalle, Fokking, Willart, v. Eekeren, Kramps en Helderman. V. S. v.—D. E. C. 3—1. V. S. V. is ongenaakbaar. Met 8 punten uit 4 wedstrijden en een doelge- middelde van 115 staat V. S. V. er inderdaad uitstekend voor. De IJmuidenaren hebben thans een voorsprong van 3 punten op hun ernstigste concurrenten Helder en K, F. C. Zondag j.l. moest D. E. C., de sterke Amster- damsche 2de klasser er aan gelooven en dit on danks het feit, dat zij met haar sterkste ploeg naar IJmuiden was gekomen. Deze was echter niet in staat de V, S. V.-overwinningsreeks te stuiten. In het veld waren de Amsterdammers niet zoozeer de minderen der V. S. V.'ers, ja, speel den ze zelfs technisch iets beter dan onze rood witte plaatsgenooten, maar voor het doel waren ze niet doortastend genoeg om een achterhoede als die van V. S. V. met succes te belagen. Ja, die achterhoede van V. S. V. had weer een voornaam aandeel in de overwinning! Zij heeft door haar enthousiast werken er voor gezorgd, dat de D. E, C,-voorhoede vrijwel geen moment ongehinderd kon schieten. In de voorhoede bleek weer eens, dat Koning nog altijd een voetballer van beteekenis is. Bij een beoordeeling van zijn spel moet er altijd re kening mee gehouden worden, dat hij immer een extra bewaking geniet. Desniettegenstaande wist hij ook dezen middag weer tal van voorzet ten voor het D. E. C.-doel te plaatsen. Het schit terendst staaltje voetbal demonstreerde hij ech ter in de eerste minuut van den wedstrijd, toen hij van de aftrap af het leder in een razend snel tempo medenam en het, zonder dat één D. E. C.- er kans had geaien den bal aan te raken achter den „Dek"-keeper deponeerde. Terecht werd dit fraaie staaltje voetbal levendig door het tal rijke pubiek toegejuicht. Dit fortuinlijk begin moedigde de thuisclub begrijpelijkerwijs zeer aan, dochhet ont moedigde D. E, C. geeenszins, zoodat het pu bliek een aantrekkelijk en wedstrijd kreeg !e aanschouwen. Bij D. E, C. is het de kleine, pit tige De Valenea, die menigen aanval leidt, doch de V. S. V.-verdediging is steeds present, öf om de voorzetten te onderscheppen, öf om den overigen voorhoede-spelers het schieten te be letten. En wordt er al eens geschoten, dan is v. d. Wint present om reddend op te treden. Nog voor de rust vergroot Heyermans den voorsprong (2—0). Zelfs wordt nog een derde doelpunt gescoord, doch dit wordt door scheids rechter Hauber geannuleerd. Rust 20. Na de thee weer hetzelfde spel: D. E. C. doet haar uiterste best deh achterstand in te loopen en V. S. V. spant zich in om zoo mogelijk den voorsprong nog te vergrooten. Het laatste ge schiedt het eerst, doordat de Amsterdamsche keeper bij een schot van Heyermans geen schijn van kans krijgt (30) Het ziet er naar uit, dat „Dek zelfs de tra- ditioneele „eer" niet zal redden, daar v. d. Wint c.s. onverbiddelijk zijn. Toch gelukt haar dit, echter pas, als zij wegens hands een penalty krijgt te nemen, welke onhoudbaar wordt inge schoten (31). Met dezen stand komt het einde. STORMVELD. Het terrein van de voetbalvereeniging „Storm- veld" is door den vertegenwoordiger van den N. V. B. goedgekeurd, zoodat Stormveld's toela ting tot dezen Bond thans definitief is. Zij komt uit in de 4e klasse, zoodat onze gemeente thans een vertegenwoordigster heeft in de 1ste, 2de, 3de en 4de klasse van den N V. B. De Stormvelders zullen als regel uitkomen met het volgend elftal. Raspoort •Heiligers v. de Griendt Keur Rossier v. Rijn v. d. Kolk, Asjes, de Wolf, Schippers, v. Rijn. KORFBAL. Secretariaat: Mej. A. Bais, Wilhelm.kade No. 1, OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Uitslagen: D. V. V.—G. S. D. 3—3 S. V. II—G. S. D. II 3—1 D. V. V.—G. S. D. 3—3. Om 2.30 uur stelde G. S. D. zich met het vol gende 12-tal tegenover het volledige D. V. V. jp: Dames: A. Bais, C. Bais, E. v. Lente, N. Bais, N. Kaper, W. Plugboer. He eren: G. Boudier, F. Licht, T. v. d. Broek, C. Bais, J. Martens, J. Wildeboer. D, V. V. verkiest met zon en wind mede te spelen. Direct een vlug opgaand spel met D. V. V. iets in de meerderheid, doch de G. S. D.'- verdediging weert zich dapper. Er is misschien 20 minuten gespeeld, als Kuné, gebruik makend van een misverstand in de G. S. D.-verdediging voor D. V. V, een doelpunt weet te maken (10). Ongeveer 10 minuten daarna maakt v. d. Hors* er 20 van. Met dezen stand komt de rust. Dadelijk na de hervatting zit G. S. D. vinnig op den bal en het duurt dan ook niet lang, of een doelpunt wordt gemaakt (21). Direct hier op maakt mej. Bais met een mooi schot gelijk (22). Na vakverwisseling weer hetzelfde spel. Boudier c.s. zetten er een geweldig tempo in. Het is tenslotte de aanvoerder, die met een mooi en ver schot G. S. D. de leiding geelt (23). Deze stand blijft gehandhaafd, tot onge veer een halve minuut voor het einde. Plotse ling volgde toen een snelle doorbraak van D. V. V., een schot en het is 33. Hiermede komt het einde. Scheidsrechter Krelage leidde dezen in de beste verstandhouding gespeelden wedstrijd tot aller tevredenheid. Wat het programma voor a.s. Zondag vermeldt wordt nader bekend gemaakt in de IJmuider Courant van Zaterdag a.s. komen tot rust en worden gesterkt door Mijnhardt's Zennwtabletten Olazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Drankbestrijding. De afd. IJmuidén-Oost der Nat. Chr. Geheel-Onthouders Vereeniging belegt a.s. Vrijdagavond in -de consistorie der Herv. Kerk aan de Kalverstraat lichtbeel densamenkomsten, n.l. te half zes voor kinderen en te 8 uur voor grooten. Des avonds zullen voordrachten en zangnum mers de samenkomst opluisteren. Het lijk van den de vorige week na bij den steiger der Papierfabriek te Vel sen verdronken stuurman van het Zweed- sche stoomschip Patria is van hier per kist naar Rotterdam vervoerd, vanwaar het met de Patria naar Gothenburg is vervoerd. Zondagavond kwam hier binnen van Londen het Ned. motorschip Nieuwen- dam, waarvan eenige opvarenden ruim een week tevoren den kapitein van den hier liggenden Ned. motorschoener Atlan tic hadden mishandeld. Aanhoudingen zijn hier echter niet geschied, daar deze zaak verder in Amsterdam wordt behan deld. Velsen U it gesteld. De bijeenkomst van raadsleden, die he denavond zou worden gehouden en waar in het uitbreidingsplan nog eens zou wor den besproken en toegelicht, is uitgesteld tot na de raadsvergadering van de vol gende week. Mevr. C. M. Boreelvan Weede f Maandag is in het Roode Kruiszieken- huis te Beverwijk na een kortstondige ziekte overleden Jkvr. C. M. Boreel van Hogelandenvan Weede, wonende op Huize Waterland alhier. Met haar is een vrouw van groote beminnelijkheid en goedhartigheid heengegaan. Groot was het aantal instellingen en vereenigingen, dat door haar werd gesteund. In veel ge zinnen zal zij met groote dankbaarheid worden herdacht als een lieve en vrien delijke weldoenster. De begrafenis zal a.s. Vrijdag te half één op de Familiebegraafplaats in Velser- duin plaats hebben. Personalia. Zondag heeft Ds. J. D. Boerkoel, geko men van hier, onder groote belangstelling zijn intrede gedaan als predikant der Geref. Kerk te Watergraafsmeer, na be vestigd te zijn door Dr. W. G. Harren- stein -van Amsterdam. Oefening brandweer. Zaterdagmiddag werd geoefend door den brandweer in de afd. Melklaan. Hier bij bleek, dat er aan het materiaal nog heel wat hapert, voural de slangen ver keerden in een treurigen toestand, schrijft Kenn. Het is meer dan noodig, dat hierin verbetering komt en de oude rommel op geruimd wordt. Voor de pijpleiders waren nu oliepak- ken aangeschaft, zoodat deze tenminste droog bleven. Het geheel stond onder leiding van den heer K. Luiting, opper-brandmeester. De autobestuurder P. S. uit Bever- j wijk werd bekeurd wegens het rij^ zonder achterlicht. Door H, V. alhier was aan zekere. t K. een rijwiel verhuurd, dat niet terugk, 'bracht is. V. heeft nu bij de politie aar, gif te gedaan van de vermoedelijke' ver. duistering van het rijwiel. Door de poli(;4 i wordt een onderzoek ingesteld. Geboorten: M. M. Webervan Roon, d.; H. K. Harlaarvan Zonderen, d.; H. A. Ver kerkWerner, z.; P. VerdiktBruinsma, z.; T. RumpingSchavemaker, d,; A. -£A. Tooncn Kersten, z.; J. TekampRozemeijer, z.; P. W. Koekde Ruiter, z.; J, KiewietWesterkamp, d. IJmuiden. Bureau Willemsplein. Een das, een pijpenrekje, een heeren rijwiel, een kinderschoentje, een hand schoen, een busje met zegels, een lees boek, een hondenpenning der gemeente Schoten, een damestaschje, een porte- monnaie met inhoud, een zeil, een ijzeren roe van vrachtauto, een kinderportemon- naie met inhoud. Bureau Engelmundusweg. Een kip (witte leghorn), een militair zakboekje, een onderdeel van een vul pen, een renteboekje, een rijwielbelas- tingmerk in etui, een paar zwarte kinder kousen, een vulpen. Velsen. Bureau Wijker straatweg. Een rijwielbelastingmerk, een kinder- taschje met inhoud, een doublé armband horloge, een huissleutel. le- l „IN ZEE". De inleidende Circulaire, waarmede de voorin, reiding van de Zendingsweek aan vele vriendJ der Zending gevraagd wordt, is in Zee. Eenige duizenden exemplaren werden ve^.. den aan H.H. Predikanten, Evangelisten, Hoofdi- van onderwijs-inrichtingen etc. De Hoofdbesturen van de Samenwerkende Z& dings-Corporaties (Zendingsbureau OegstjW (j' doen in die circulaire opnieuw een dringend he. ij roep op de hulp van zeer velen. Krachtige voor. i[ bereiding is noodig! Gewacht wordt op de energieke hulp, die ver. i| leden jaar geboden werd in tal van Gemeanfec, 'i De oproep tot Gebed Toewijding en Offer geldt alle Gemeenten, Dringend vragen wij dat de organisatie zóó rj. dat in de week van 613 November a.s. in jJie kerken, scholen, vereenigings- en catechist lokalen etc. „Manifesten" worden uitgereikt. Het „Manifest" moet de Zending in de ge nen brengen, de daarbij gevoegde Offerzakjej X noodigen tot het „Offer", dat gewacht wordt, Het aantal te bestellen „Manifesten" zij dus groot mogelijk. Spoedige inzending van de j stelling „manifesten en offerzakjes" wordt gaaitt 11 tegemoet gezien. Voor de Hoofdbesturen voornoemd: B, J. C. Rijnders, Zendingsdirectoi LIJKVERBRANDING. j Dezer dagen hield de Vereeniging voor Facul. tatieve Lijkverbranding te Deventer haar 52s|( algemeene vergadering, onder voorzitterschap van prof. dr. L. van Itallie, uit Leiden. i Het jaarverslag over 1926 vermeldde o.m., opgericht zijn de afdeelingen Enschedé en Bew. wijk. Het aantal crematie-aanvragen bedroeg J Er hadden 318 verasschingen plaats, of 56 met! dan in 1925, Het ledental nam met 557 toe, Vaa de 318 crematies hadden 155 plaats tegen het Ie dentarief, 163 tegen dat voor niet-leden. Indiei alle crematies plaats hadden gehad tegen leden tarief, dan zou het overschot slechts f 6.645.121 hebben bedragen. Bij de bestuursverkiezing werd prof. dr. Va Itallie als algemeen voorzitter herkozen. De algemeene kas had aan baten en last; 1 over 1926 totaal f 6478.34, met een batig sail van f 2220.77l/s. De exploitatierekening van hi crematorium had in debet en credit f 49.352,!} met een batig saldo van f 16,132,601/s. Tal van afdeelings-voorstellen kwamen aan 1 l°.' orde en werden breedvoerig besproken. sl Behandeld werd een rapport en voorstel dj» commissie tot stichting van een landelijk crea tiefonds. Dit rapport kwam hierop neer, dat tö zekerd kan worden voor uitkeering tot een ma», mum van f 700 met een minimum van f 250. Hit hoofdbestuur stelde het maximum op f 1000, Dl verzekering geschiedt door middel van de Natio- nale Levensverzekering Bank te Rotterdam, Dtjj verzekering werd aldus ingericht, dat het verze kerd bedrag aan de Vereeniging wordt mtp keerd. Het overblijvende, na aftrek der crematie I kosten, wordt aan de nabestaanden der verzeg kerden gerestitueerd. Het reglement werd aan'* nomen, zooals door het hoofdbestuur gewijzif Na langdurige dicussie werd bepaald dat, inl geen crematie plaats vindt het recht op uitke* ring vervalt behoudens verhindering der cremalii door wettelijke bezwaren of door buitenland n overlijden van de betrokken persoon. Velsen. Wegens het venten van melk in de verboden uren op Zondag werd door de politie bekeurd de melk- slijter W. L. K. De 'stoomtrawler Hercules, IJM, Wfli is hier gisternacht met machineschad n binnengesleept door den stoomtrawlc li Nelly, VL. 9, van de Alg. Reederij a Handels Mij. te Vlaardingen. De motorvrachtlogger Margaretli Cornelia, KW. 135, bracht hier gistere van Yarmouth aan 757 tonnen harin voor de fa. Parlevliet te Katwijk aan Zee e le De zeillogger Hendrik van de sedeij .j eenige jaren geliquideerde Visscherij Mij lt Kennemerland alhier, welk vaartüi| reeds geruimen tijd was opgelegd, is derhands verkocht aan den reeder Jensen te Rudkjöbring in Denemarken Het vaartuig is inmiddels op de scheeps werf De Dageraad te Woubrugge ld vrachtschip verbouwd en is verdoopt b Etna. De stoomtrawler Eveline, IJM. 15 van de fa. Groen had op de Noordzee de krukas gebroken. Op 200 mijl van IJmui den heeft de stoomtrawler Mies en Trtiu IJM. 119, de Eveline op sleeptouw gent men en Maandagmorgen alhier binnen gebracht. Hr. Ms. politiekruiser Triton is, on-' der bevel van luitenant ter zee le kl W. J. D. Postumus, van Nieuwediep naai de Noordzee vertrokken voor 'het hervat ten van het toezicht op de visscherij De besommingen der aan den rijksvischif I slag te IJmuiden aangekomen visschersvaarti" ;f gen waren: 8 OCTOBER 1927. IJM, 29 Zeeleeuw f IJM. 323 Walvisch W IJM. 46 Helga IJM. 232 Westland IJM. 203 Derika XVI IJM. 154 Protinus IJM, 177 Emma IJM. 75 Kennemerduin IJM. 50 Simon Zi IJM. 53 Derika VI J. IJM, 118 Beatrice D IJM. 84 Pallas VL. 9 Nelly i I

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2