Leer om Leer Hoofdpijn, Kiespijn Vlug uit- en instappen. De directie der Nederlandsche Spoor wegen heeft hei personeel, belast met de bediening van de electrische treinen op gedragen, alle rijtuigdeuren van deze trei nen te gebruiken, ter bespoediging van het uit- en instappen. POSTKANTOOR TE IJMUIDEN. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der mnd. Sept. '27 Brieven Binnenland, 1. Bakker, Horn (L.) 2. Hazes, D., Amsterdam. 3. Thomassen, D., Amsterdam. Briefkaarten Binnenland. 4. Geuke, G. N., zonder adres. 5. Klos, Joannes, Schellingwoude. 6. Kroon, M., Haarlem. 7. Nieuwenhuis, J., IJmuiden. 8. Noordzij, Jacob, IJmuiden. 9. Wit de, Beverwijk. Briefkaarten Buitenland. 10. Keip, H, A,, Luik. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het postkantoor IJmuiden over de maand Sept. 1927. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f 21174.69 en terugbetaald f 14326.38, Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 6848.31. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 21. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f 50. en afgeschreven nominaal f 100, Derhalve minder in- dan afgeschreven f 50. Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuld-boekt jes bedroeg 1. Velsen Onderhandsche besteding voor den bouw van een verplaatsbare houten hulp- school op een terrein naast de o.l. school D, te IJmuiden, op Vrijdag 7 October 1927, des voormiddags 11 uur, ten kan tore van het bedrijf Openbare Werken te Vel sen. Ingekomen zes (6) biljetten. 1. fa. Lindhout en De Waard, IJmui den, f 7.934.—; 2. firma P. Heere en Zonen, IJmui den f 7.800,—; 3. B. van Geldorp, IJmuiden, f 7.800; 4. N.V. Houtbouwhandel Mij. „Pa- dox", Warmond f 7.628. 5. J. Meesters, IJmuiden, f 7.580; 6. W. A. Sanders en H. Witte, IJmui den f 6.538. Goed afgeloopen. Op den Wijkerstraatweg werd Vrijdag middag een broodbezorger uit Beverwijk, A. genaamd, door een vrachtauto aange reden, De man viel op straat en bezeer de zich aan een zijner handen. Het brood rolde over de straat en de kleeren van A. werden gehavend. De autobestuurder reed door. Ongeval. In de smederij van de Papierfabriek kreeg de alhier wonende arbeider van D. een ongeval, doordat bij het slijpen van een beitel dit voorwerp terugsprong en tegen de middenvinger van de linkerhand opkwam, waardoor de vinger verbrijzeld werd. Naar het Roode Kruisziekenhuis te Beverwijk overgebracht, is de vinger door Dr. Bülier geamputeerd. (THE JACOBSLADDER). UIT HET ENGELSCH door E. PHILLIPS OPPENHEIM Vertaling van Merr. M. J. LendréTollenaar. 35 Met het oog op het feit, dat hij anders waarschijnlijk een zeer eenzamen maal tijd gehad zou hebben, kon Jacob zich volmondig bij de opinie van zijn nieuwen vriend aansluiten. Met een ernstig gezicht hieven ze hun glazen op en dronken el kaar plechtig toe. „Luister eens, beste kerel'zeide de jonge man, „laten we vriendschap sluiten. Jij hebt vanmiddag den beslissenden stap gedaanOp het oogenblik toen de zwarte wanhoopsgolven over me heen sloegen, ben jij komen aanwandelen. Jij hebt me op mijn voeten gezet en hebt me den weg naar rijkdom -en welvaart gewe zen. We moesten dat „Mr." en „Lord" nu maar achterwege laten. Ik ben Felix en jij bent Jacob, hè! In orde dan. Jacob, op je gezondheid. En ga je nu mee naar de speelzaal, dan zal ik je een ongekend schouwspel te zien geven." Jacob schudde het hoofd, „Neen, vanavond ga ik liever naar de club zeide hij. „En als je een raad van me wilt aannemen, stop er dan duizend in je portefeuille en laat met de overige driehonderd de Bank springen." „Hoor eens, Jacob," verklaarde de jon ge man, „ik heb vanavond een gevoel, alsof Jupiter van zijn Olympus met zijn Korte staking. Onder de aardappelrooiers op het land van den heer S. ontstond Donderdag ontevredenheid over de uitbetaling van het loon, waarom de arbeiders weigerden verder te werken. Daar de ontevreden heid nog al hoog liep, ontbood de heer van S. de politie, door wier bemiddeling het geschil werd bijgelegd. H. B, S. VEREEN1GING. Nu de nieuwe cursus aan de Rijks Hoogere Burgerschool weer is aangevangen, is een nieuw bestuur voor de Velser H. B, tj.-Vereeniging ge kozen. Het is als volgt samengesteld; W. v, d. Meer, alhier, voorzitter; R. Doorn, vice-voorzit- ter, I). v. d. Veen, ie secretaris, Wilhelminaka- de, iJmuiden; T. Winter, WijK aan Duin, pen ningmeester en Mej. N. Kolkman, 2e secreta resse, Maandag hieldde Poiitievereeniging haren jaarlijkschen schietwedstrijd in de duinen Zuid- Westelijk van het Stormvogels-terrein, 's Avonds had de prijsuitreiking plaats in Ho- lel De Prins te Velsen. Uit het groot aantal op gekomen dames en heeren bij deze prijsuitrei king, bleek dat ze vergezeld zou gaan van eenige feestelijkheden. Up het tooneel lagen ze uitgestald, de mooie prijzen, en ze bleken de moeite waard. Óm ruim 8 uur opende de Voorzitter, de heer De Wilde, de bijeenkomst en riep allen een har telijk welkom toe, daarbij zijn tevredenheid betuigende over de goede opkomst op deze twaallde jaarvergadering. Hij bracht een woord van dank uit voor den steun, dien het Bestuur had mogen ondervinden van de zijde der leden en donateurs en heette het nieuwe iid, den com mandant van de burgerwacht, hartelijk welkom, hem nogmaals dankende voor zijn medewerking bij de pogingen tot verkrijging van het nieuwe schie'tterrein. Spr. hoopt, dat de bloei der vereeniging zal stand houden en roept daartoe de blijvende me dewerking van allen in door aanwerving van nieuwe leden en donateurs. Een hartelijk applaus volgde en hierna werden de prijzen uitgedeeld. No. 1 Brauns te Beverwijk, 55 punten; No. 2 Spuls te IJmuiden, 51 p.; No. 3 Huchtenburg te Wijk aan Zee, 48 p.; No. 4 Bakker te Driehuis, 4S p.; No. 5 Verwey te Velsen, 47 p.; No. 6 Rein- ders te Velsen, 46 p.; No. 7 Ooslindië te IJmui den, 46 p.; No. 8 Dubbes te IJmuiden, 45 p.; No. 9 Jansen te Wijk aan Zee, 44 p.; No. 10 Van Dijk te IJmuiden, 43 p.; No. 11 Van den Boore te IJmuiden, 42 p.; No. 12 Van Bremen, 42 p.; enz. i Onder de Donateurs werden de prijzen behaald door: 1, Martens, IJmuiden, 50 p.; 2. Boelsums, IJmui den, 47 p.; 3. Ott, IJmuiden, 39 p.; 4. Medik, IJmuiden, 36 p.; 5. Vellekoop, IJmuiden-Oost, 36 p.; 6. Kat, Velsen, 28 p.; 7. Bonarius, Velsen, 19 p.; 8. Geus, Velsen, 10 p. Na de prijsuitreiking vroeg de Voorzitter of de dames nogal tevreden waren over de prijzen, waarop een hartelijk ja volgde. Nu het min of meer zakelijke gedeelte afge loopen was, kregen voordrachten, muziek, zang en dans een beurt. De heeren Van der Wal en Norden te IJmuI- den-Oost verstonden uitstekend de kunst om er de stemming in te houden. De Inspecteur, de heer Tuinstra, droeg het gedicht „Vogelschieten" van den Gelderschen dichter Staring voor. BIJZONDERE COMMISSIE VOOR GEORGANISEERD OVERLEG in zaken, rakende het personeel van den Rijks waterstaat en v. d. Dienst der Zuiderzeewerken. BEKNOPT VERSLAG, als bedoeld in art. 13, 2e lid, van het Reglement van Orde. In hare laatste verg. heeft de Bijz. Comm. v. Ge organiseerd Overl. inzake het personeel van den Rijkswaterstaai en der Zuiderzeewerken het haar door de Centrale Commissie voor Georga niseerd Overleg in ambtenaarszaken toegezonden rapport van de z.g, „Kleedingcommissie" behan- deld. De Bijzondere Commissie was van oordcel, dat! eene oog welwillend op ons, arme ster velingen neerziet en met zijn andere oog speciaal mij knipoogjes geeft. Begrijp je wat ik bedoel? Ik voel, dat ik geluk heb ben zal, dat de hoogere machten met me zijn; ik ben niet langer van de aarde, zelfs als ik wilde, zou ik mijn geld niet op een verkeerd nummer kunnen zetten. Vanmiddag heeft nummer veertien ze ven keer van de elf gewonnen en een ge heime stem zegt me, dat vanavond negen en-twintig het gelukkige nummer zal zijn. Tafel numero vijf, Jacob, dat is de uitverkoren tafel, die vanavond mijn glo rie zal zien. De croupier, die daar straks om tien uur begint, is zoo buitengewoon scheel, dat je alleen het wit van zijn oogen ziet. Ik zal zorgen, dat hij vanavond naar de kelders moet om meer, zoo waar als deze Pommery de beste champie is, dien ik ooit gedronken heb. Kom, ga mee, kerel, en probeer je geluk eens." „Ik voel niet veel voor spelen", veront schuldigde Jacob zich. De jonge man, die Felix genoemd wilde worden, zuchtte diep. „Hij speelt niet", mediteerde hij, „en hij drinkt heel matig. Jacob, ventje, je bent zoo degelijk, dat ik je bepaald op een goeden keer aan pa en moe moet voor stellen. Je bent geknipt voor pater fami- Iias! Heb je aan den meneer van Cook, toen je je kaartje kwam koopen, wel bij zonderheden over je zelf meegedeeld?'' „Ik heb hem alleen verteld, dat ze me Monte Carlo hadden aanbevolen als een plaats, waar je 's winters uitstekend golf kon spelen", antwoordde Jacob lachend. „Als je klaar bent met nonsens praten, dan wil je me misschien wel eens vertel len, welke likeur zich het beste met den Mijnhard;'s iooidpijnlabletten, 60 en 30 ct. Mijnbardt's Kiespijnfablellen, 60 eu 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. de Kleedingcommissie de materie te zeer in groo- te trekken heelt behandeld en dat de eischen, welke de uitoefening van den dienst van den Rijkswaterstaat en de Zuiderzeewerken stelt, niet voldoende tot hun recht zijn gekomen, met het verschillend karakter van de werkzaamhe den van onderscheidene groepen personeel bij genoemde diensten is h.i. onvoldoende rekening gehouden, zoodat de ontworpen regeling naar hare meening in dit opzicht herziening behoeft. De commissie vestigde de aandacht op ver schillende wijzigingen, welke in de ontwerp-rege- ling volgens haar zouden moeten worden aan gebracht. Zij betreffen de door de Kleedingcom missie voorgestelde afschaffing van de algemeens verstrekking van waterlaarzen en vetschoenen, te lange draagtijden van eenige kleedingstukken, het niet in het plan van verstrekking opnemen van wintermutsen, vesten en truien en de wen- schelijkheid om voor sommige groepen de keuze te laten tusschen laken- en manchesterbroeken; zij voerde bezwaren aan tegen de voorgestelde regeling betreffende de bijzondere werkkleeding en tegen de door de Kleedingcommissie gevolg de berekening van de waarde, die de dienstklee- ding voor den ambtenaar kan geacht worden te hebben, terwijl zij niet kon instemmen met hei voornemen om bij de vervaardiging van dienst- kleeding voor de hoogere en lagere ambtenaren verschillende kwaliteiten van laken te gebruiken. Naar haar oordeel diende de overweging, dat de ambtenaren hunne dienstkleeding geheel of nagenoeg geheel zelf bekostigen, te leiden tot er kenning van de billijkheid, dat het belangheb bende personeel in deze aangelegenheid mede zeggenschap zal verkrijgen, zoodat terzake h, i. eene voorziening behoort te worden getroffen. De commissie was de zienswijze toegedaan, dat bij beschouwing vatj de bijzondere eischen, die de dienst stelt, niet uit het oog mag worden verloren, dal onvoldoende beschutting van het personeel, waarvan velen dikwijls onder ongun stige weersomstandigheden op de meest blootge stelde plaatsen dienst moeten doen, noodwendig den gezondheidstoestand zal beïnvloeden en dus tot schade voor een goede dienstuitoefening zal leiden, terwijl de indienststelling van liulpbe- ambten bij ongesteldheid van het vaste perso neel groole kosten medebrengt. In aanmerking genomen, dat de commissie op verschillende waaronder ook door haar reeds geruimen tijd geleden uitgebrachte adviezen nog niets heeft vernomen, besloot zij zich terzake tol den Minister van Waterstaat te wenden. Visscherij DE ZEEVISSCHERIJ IN AUGUSTUS 1927. Naar de afdeeling Visscherijen van het depar tement van binnenlandsche zaken en landbouw ons mededeelt, namen in Augustus minder vaar tuigen aan de zeevisscherij deel dan in Augustus 1926. Hoeveelheid en waarde der aangevoerde visch bedroegen volgens voorloopüge opgave respect. 12.966.800 kg. en f 2.504.75?) (11.195.000 kg. en f 2.58Q.700 in Aug. 1926). Door onze stoomlreilers werd in totaal 3.327,100 kg. visch aangevoerd opbrengende f 906.725, tegen 2.591.S00 kg. met een opbrengst van f 604.450 in Augustus 1926, In bedrijf waren 144 stoomtreilers, waarvan er twee uitsluitend en 6 gedeeltelijk de vangst in Engelsche havens marktten terwijl één stoomtrei- ler gedeeltelijk ook te Cuxhaven heeft aange voerd; in Augustus 1926 waren 132 stoomtreilers in bedrijf, waarvan er toen 16 uitsluitend en 13 gedeeltelijk hun vangsten in Engeland aanvoer den. Gemiddeld per reisdag vingen en besomden onze hier te lande aanvoerende stoomtreilers, in zooverre zij de Noordzee bevischten (haring- stoomtreilers niet inbegrepen), respect. 936 kg. en f 276 (1012 kg. en f 421 in Aug. 1926). De vischprijzen waren meermalen laag. De fijnere vischsoorten bleven echter voortdurend zeer champagne verdraagt," „Hoe voel je je? Ben je in een fuifstem- ming?'' vroeg Felixstone. „En of", antwoordde Jacob. „Dan doe je het beste, om het maar aan Louis over te laten. Weet je hoe Pier pont Morgan Monte Carlo noemde? De plaats, waar millionnairs met succes adergelaten worden. Louis vervult bij de operatie de plaats van eersie-assistent." Het einde van het diner was tegelijk het hoogtepunt. Met een gezicht, alsof hij de zeldzaamste relequie droeg, kwam Louis in hoogst eigen persoon met een blaadje aandragen, waarop een kleine dikbuikige flesch stond, welke onder de slof en spinraggen zat. Ondertusschen zet te een van zijn satellieten twee glaasjes voor hem neer, die er uitzagen als het binnenste van een paar kandelaars. „Je dat", verklaarde Lord Felixstone goedkeurend, „Louis is te vertrouwen!" „Maar Louis zelf vertrouwt niemand, my Lord", schertste de maitre d'hotel. „He! Durf je niet eens de flesch hier laten?" vroeg de jongeman teleurgesteld. „Neen, zelfs niet als de zoon van mijn hooggeachten patroon, Monsieur le Mar quis het vraagt", antwoordde Louis, ter wijl hij glimlachend met de kostbare flesch wegstapte. „Gesterkt naar lichaam en ziel ga ik mijn plicht doen", verklaarde de jonge man, terwijl hij opstond en zijn nieuwen vriend de hand toestak. „Bereid je vast voor op het heuglijk nieuws Voor Jacob verliep de avond heel ge woon maar gezellig. Het grootste gedeelte ervan bracht hij door in de Sportclub, waar hij eerst een paar pond won, welke Lij echter gedurende het volgende half' hoog in prijs. Over het geheel werden bevredi gende besommingen gemaakt. Een 8-tal Nederlandsche stoomtreilers vischle met het haringlreilnet. In 16 reizen werd door deze vaartuigen 421.550 kg. visch (waarvan 390.090 kg. versche haring) aangebracht, ter waarde van f 54.950. Voorts kwamen te IJmuiden nog 4 Duitsche en 1 Fransche haringstoomtreiler aan de markt met te zamen 160.300 kg. visch (waarvan 122.600 kg. versche haring), ter waarde van f 18.300. Hoewel goede vangsten met het haringtreilnet werden bemachtigd, was de gevangen haring meermalen klein van stuk, voor welke soort slechts lage prijzen gemaakt konden worden, zoodat in het algemeen door de haringstoomtrei- lers slechts matige besommingen gemaakt wer den. Van de visscherij bij IJsland brachten 2 Ne derlandsche stoomtreilers in 2 reizen nog 72.150 kg. IJslandsche visch te IJmuiden aan, ter waar de van f 16.275. Te Zoutkamp voerden 4 sleepboottreilers in 16 reizen 17.300 kg. visch, voornamelijk kleine schol, aan. Van de motorloggers en motorkotters waren in Augustus 1927 4 vaartuigen (in Aug, 1926 2 vaartuigen) voor de treilvisscherij in be drijf. Van de zeilloggers namen nog 7 vaartuigen aan de treilvisscherij deel, tegen niet een in Aug. 1926. Gemiddeld per reisdag vingen en besomden de motorloggers en motorkotters bij de uitoefening van de treilvisscherij 278 kg. en f 104 (479 k.g, en f 121 in Augustus 1926) en de zeilloggers 98 kg. en f 42, De motorkustvisschersvaartuigen namen in grooter, de zeilkustvisschersvaartuigen in kleiner getale aan de visscherij deel c?an In Augustus 1926. De gemiddelde geldelijke uitkomsten waren zoowel voor de motor- als voor de zeilkustvis- schers vrijwel gelijk aan die in Augustus van het vorige jaar. De gemiddelde vangst per reis van de motor- kustvisschers bedroeg 247 kg. (267 kg, in Aug. 1926), die van de zeilkustvisschers 109 kg. (104 kg. in Aug. 1926). De visscherij met de zeevischzegen werd door geen enkel Nederlandsch vaartuig uitgeoefend. Een Deensche en een Duitsche motorkotter, wel ke met de zeevischzegen hadden gevischt, brachten in 5 reizen 26.700 kg. visch te IJmuiden en Rotterdam aan. Voor de beugvisscherij waren, evenals in Aug. van het vorige jaar, geen vaartuigen meer in be drijf. Aan de drijfnetvisscherij op haring werd aan het einde der maand deelgenomen door 57 stoom-, 66 motor- en® 193 zeilloggers. (Einde Aug. 1926 door 58 stoom-, 41 motor- en 284 zeil loggers). De aanvoeren per reis waren bevredigend en ongeveer gelijk aan die van de vorige maand. Ook nu waren zij voor alle drie de vaartuigsoor ten in vergelijking met de vangsten in de over eenkomstige maand van 1926 belangrijk beter. Hoewel in de 2e helft der maand de haring- prijzen zich eenigszins verbeterden, bleven zij over het geheel onvoldoende, zoodat de finan- cieele resultaten der haringvisscherij over het al gemeen onbevredigend waren. De gemiddelde vangst per reisdag van de stoom-, motor- en zeilloggers bedroeg respectie velijk 1863 kg., 1443 kg. en 748 kg, (1317 kg.. 803 kg. en 466 kg. in Augustus 1926), De gemid delde waarde hiervan was respectievelijk f 297, f 230 en f 119 (f 294, f 185 en f 107 in Augustus 1926). De totale hoeveelheid en waarde der door Ne derlandsche vaartuigen aangevoerde drijfnetvisch bedroeg 8.994.200 kg. (waarvan S9.260 kantjes haring) en f 1.435.600 van 41 reizen der stoom- loggers, 48 reizen der motorloggers en 119 reizen der zeilloggers, tegen 7.839.650 kg. (waarvan 77.987 kantjes haring) en f 1.781,325 van 59 rei zen der sloomloggers, 32 reizen der motorloggers en 148 reizen der zeilloggers. In Augustus 1927 werd door een 6-tal Engel sche stoomdrifters in 8 reizen nog 89.200 k.g. visch, hoofdzakelijk versche en licht gezouten haring, ter waarde van f 13.575 aangevoerd. DE KUSTVïSSCHERIJ IN AUGUSTUS. Naar de afdeeling visscherijen van het depar tement van binnenlandsche zaken en landbouw ons mededeelt, kon de kustvisscherij en de vis scherij in de Zuidhollandsche stroomen in de uur weer verloor. Daarna ging hij een poosje op het terras van het Café de Paris zitten. Met 't oog op een golf-match, waaraan hij den volgenden ochtend wilde deelne men, ging hij vroeg naar bed. Plotseling schrok hij wakker door een gevoel alsof er een rotsblok op zijn beenen terecht was gekomen. Met een ruk kwam hij overeind en zag Lord Felixstone, die zich op zijn beenen had laten neervallen en hem droefgeestig zat aan te kijken. „Hallo", riep Jacob uit. „Waar is de winst?" Als antwoord begon de jonge man hem in uitgezochte woorden zijn opinie over Monte Carlo, spelen in 't algemeen en tafel numero vijf in 't bijzonder te vertel len. Het meest welsprekend werd hij ech ter toen hij het over den scheelkijkenden croupier had. Hij eindigde met een tirade op zichzelf, in termen, welke aan duide lijkheid niets te wenschen Heten. Toen zijn woordenvloed uitgeput was, was Ja cob klaar wakker. „Wil jij me nu de tien louis voor de reis leenen, old chap", vroeg zijn nachte lijke bezoeker, „Op je vijf-en-twintig pond zal je nog wat moeten wachten." „Neem ze maar van de tafel", ant woordde Jacob, „Maar waarom heb je ineens zoo'n haast?" „Ik heb nog net drie uur den tijd. 'k Ga weg met den vroegtrein." Jacob aarzelde even. „Luister eens, Felix", zeide hij toen. „Als je soms liever het nog eens probee- ren wil Felixstone schudde met een terneerge slagen gezicht het hoofd. „Zoo ben ik niet,'' viel hij zijn vriend in maand Augustus, met uitzondering van de derde week der maand, waarin voornamelijk in de Zuidhollandsche stroomen veel hinder werd oa. dervonden van stormachtig weer en hooge ebbe. standen, vrijwel onbelemmerd worden uitge. oefend. In den Dollart en de Lauwerzee en de Zuid. hollandsche stroomen en zeegaten werd de vis. scherij drukker, in het Noordelijk deel der Zuj. derzee daarentegen minder druk uitgeoefend dan verleden jaar Augustus. De geldelijke uitkomsten der visscherij in den Dollart en de Lauwerzee en de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten waren thans beter, die van de Zuiderzee daarentegen minder goed dan in Augustus van het vorige jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aangevoer- de visch bedroeg n.l. volgens voorloopige opgj. ve respectievelijk in den Dollart en de Lauwer zee 253.969 kg. en f 12.351 (190.334 kg. en f 7571 in Augustus van het vorige jaar), in de Zuiderzee 3.070.810 kg. en f 201.571 (4.008.99) kg. en f 212.462 in Augustus 1926), in de Zuid. hollandsche stroomen en zeegaten 129.594 kg. en f 33.611 (verleden jaar Augustus 181.907 kg. en f 30.484), Uit Zeeland werden verzonden 149.800 oesters ter waarde van f 19,260 en 3,272.600 kg. mosselen ter waarde van f 70.290 (verleden jaar Augustus 76.000 oesters ter waarde van f 9900 en f 4.845.200 kg. mosselen ter waarde van f 60.600). In de Zuiderzee had de aalvisscherij een on gunstig verloop. De visscherij op trekpaling langs de kusten nam een aanvang. De botvis- scherij met sleepnetten in de kom der Zuiderzee leverde, vooral in de eerste helft der maand geen gunstige resultaten op; in de laatste week waren de vangsten iets beter en werd ook met den kuil meer bot gevangen. De botsleepers welke hun bedrijf in de Wieringer Meer onder Kolhorn uitoefenden, verkregen soms zeer goe- de vangsten; het netwerk heeft daar echter vee! te lijden tengevolge van de mosselbanken. Mei botlijnen werd weinig bot gevangen, daarentegen was het resultaat der staande netvisschers, be- halve in het Hoornsche Hop, tamelijk goed. De garnalenvisscherij in de Zuiderzee leverde goe de vangsten op; de gevangen garnalen werden hoofdzakelijk aan de drogerijen afgeleverd, In het Marsdiep had de garnalenvisscherij een gunstig verloop; als gevolg van het koele we der konden geregeld garnalen naar Frankrijk verzonden worden. In de Waddenzee werd de visscherij op mos selen van de perceelen niet uitgeoefend, terwijl de visscherij op mosselen voor consumptie van weinig beteekenis was. De visscherij op mosse len voor eendenvoeder werd minder intensief uitgeoefend dan in de vorige maand. Op mosse len voor bemesting werd niet gevischt. Op mos selzaad werd nog door één Zeeuwsch vaartuig gevischt benoorden het afgesloten gebied. De alikruikenvisscherij was, evenals de kokhancn- visscherij, van weinig beteekenis, In de Lauwerzee had de garnalenvisscherij een bevredigend verloop; het grootste gedeelte der gevangen garnalen werd gedroogd. In den Dollart waren de botvangsten, evenals de vangsten der staande kuilen onbevredigend In de Zuidhollandsche stroomen worden door de ankerkuilen, welke in het Haringvliet tt Goereesche Gat op zeebliek vischten, ruime vangsten gemaakt. De geschubde zeebliek werd over boord gezet, daar deze tengevolge van 'iet warme jaargetijde nog niet geschikt was voor verwerking in de vischmeelfabrieken. De an kerkuilen welke in het Hollandsch Diep en het Scheur op spiering vischten maakten ook goede vangsten. De aalvisscherij met kubben, korven en fuiken leverde goede resultaten op, daaren tegen was deze visscherij met lijnen weinig loo- nend. De botvisscherij leverde over het alge meen slechts geringe vangsten op. Met de spie ringdrijfnetten werd veel spiering gevangen, De uitkomsten der garnalenvisscherij in de Zuidhollandsche zeegaten waren nog geringer dan in de vorige maand, -De Maandag ter visscherij vertrokken stoomtrawler Polaris IJm. 6 moest gisteren hier terugkeeren, wegens gebroken werkas van de winch. De vangst bedroeg 20 manden visch. De door de Visscherij Mij. Petten aange kochte Engelsche stoomtrawler Coltman, thans genaamd Schoorl, heeft Woensdag met goed succes proefgestoomd en is Donderdag ter vis scherij vertrokken. de rede, „als ik eenmaal weet dat iets me de baas is En ten slotte", ging hij voort, „is het winnen of verliezen stom geluk, 't is een goed tijdverdrijf voor suf- ferts. Dan wacht ik maar liever af tot zich een gelegenheid voordoet, waarbij de in houd van mijn schedel wat mee te praten heeft, wat?" „Misschien heb je gelijk," antwoordde Jacob. „Maar 't spijt me werkelijk, dat je al zoo gauw verdwijnt." „Tot ziens in stad dan. Ik kom je op zoeken als je terug bent," beloofde de jonge man. HOOFDSTUK XIV. Nog een maand bleef Jacob in Monte Carlo. Niet dat het spelen of het typische mondaine gedoe van deze modeplaats veel aantrekkingskracht op hem oefende: de factoren die hem er vast hielden waren het verrukkelijke klimaat met zijn voort- durenden zonneschijn, de gezonde droge lucht van La Turbie met een reeks golf- matches waarbij hij een uitstekend fi guur sloeg als hoofdfactor. Op zijn terugreis bleef hij een week in Cannes, waar hij zijn tijd hoofdzakelijk met ten nissen doorbracht en van daar af ging hij verder per auto na nog een oponthoud van veertien dagen in Aix huis toe, 't Was Mei toen hij weer in Londen terug kwam; Dauncey vond hij onveranderd en met zijn zaken ging het zoo goed als hij maar wenschen kon. En al dien tijd had hij op geen enkele manier, direct of indi rect, iets van Sybil Bultiwell gehoord- Wordt vervolgd.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 6