Leer om Leer MIJNHARDT's Voor den Raad Sport. Visscherij Politierapport Nieuw tarief u. de Personeele Belasting. B. en W, schrijven den raad het vol gende: Bij de wet van 28 December 1926, zijn, ingaande 1 Januari 1928, de in de artike len 7, 12, 13 en 18 der wet op de perso neele belasting genoemde 'bedragen gewij zigd. Deze wijziging heeft tot gevolg, dat de opbrengst van de hoofdsom dezer be lasting belangrijk zal verminderen, waar door ook het aan de gemeente uit te keeren bedrag aan opcenten zal dalen. Naar aanleiding hiervan heeft ons col lege de vraag onder de oogen gezien, op welke wijze het nadeel, dat hieruit voor de gemeente-financiën voortvloeit, kan worden opgeheven. Door ons is nu een zoodanig tarief voor de heffing van deze opcenten ontworpen, dat verwacht mag worden, dat de opbrengst der belasting voor de gemeente met niet meer dan on geveer f 8000.zal dalen. De grens der onbelastbaarheid naar den grondslag huurwaarde wordt belangrijk opgevoerd, zoodat veie aanslagen komen te verval len. Het was daarom noodig het aantal te heffen opcenten te bepalen op 90 en 115. Zoodra in 1928 de opbrengst volgens het nieuw voorgestelde tarief met eenige juistheid bekend is, zal door ons de vraag onder de oogen worden gezien in hoever re het mogelijk is, tot eene herclassifica tie van de verschillende onderdeelen der gemeente te komen. Benoeming van een hoofd der openbare lagere school AI te IJmuiden (vacature K. Faber) en het verleenen van eervol ontslag aan den benoemde als onderwijzer. B. en W. bieden den Raad de volgende voor- dracht aan ter benoeming van een hoofd der openbare lagere school AI te IJmuiden: 1. J. H. v. Dalen, onderwijzer aan school AI te IJmuiden; 2. W. Kots, onderwijzer aan school C te IJmuiden; 3. G. Klimp, onderwijzer aan school B te IJmuiden; 4. J. W. K. de Jager, onderwijzer aan school D te IJmuiden, Deze voordracht is opgemaakt in overeenstem ming met den inspecteur van het lager onderwijs te Haarlem. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten- sohappen heeft bij beschikking van 2 September 1927, no, 13265, afd, L. O. F. met het ook op het bepaalde in het vierde lid van artikel 56 der Lager Onderwijs 1920, de noodige toestemming verleend, onder voorwaarde, dat in de vacature, welke door de benoeming ontstaat, wordt voor zien door de aanstelling van een wachtgelder, B. en W. stellen voor, de benoeming te doen ingaan op 24 October a.s, en den benoemde met ingang van denzelfden datum eervol ontslag te verleenen uit zijne tegenwoordige betrekking. Over grondverkoop. B, en W. schrijven aan den raad, dat J. H. Balke Cz, te Amsterdam, met wien een voorloopig koopcontract was gesloten ten aanzien van een perceel bouwterrein aan den Zeeweg te IJmuiden, groot o.g. 6973 M2, in ge breke was gebleven aan zijne verplichtingen te voldoen, ook nadat hem een uitstel van 20 da gen was verleend, zoodat hij een boete van f 7000 moest betalen. De borgen hebben daarop de ge stelde boete voldaan en zich bereid verklaard de rechten en verplichtingen van den kooper over te nemen. Sedert heeft de kooper evenwel verzocht, den grond alsnog te mogen aanvaarden, onder ver klaring, dat hij geen gebruik zal maken van de bij de bovenaangehaald besluit gestelde voor waarde: „dat den kooper van gemeentewege, in (THE JACOISLADDER). UIT HET ENGELSCH j door E. PHILLIPS OPPENHEIM Vertaling van Mevr. M. J. LandxéTollenaar. 36 Dadelijk na zijn aankomst reisde hij door naar zijn landhuisje in Marlington, waar hij door een opgetogen Mrs- Harris ver welkomd werd. En dien eersten avond na een diner met Dauncey en een Nora, die een verjongingskuur ondergaan had, kwam 't gesprek onwillekeurig op dien gedenkwaardigen avond, toen Dauncey en hij in een groote auto volgeladen met pak ken en pakjes den goeden inwoners van Marlington een schouwspel te zien hadden gegeven, waarover ze nog niet uitgepraat waren. Sinds dien avond is ons. leven zoo heel anders geworden", zeide Nora zacht jes. „Dick ziet er tien jaar jonger uit en ik voel me veel jonger. En de kinderen behoef je maar aan te zien. „Ik denk weieens", ging ze eenigszins verlegen voort, omdat ze door hun jaren lange vriendschap wist, dat het Jacob al tijd stuitte, wanneer dankbaarheid onder woorden gebracht werd, „of jij 't eigenlijk wel goed begrijpt, Jacob, wat het voor twee menschen beteekent, wanneer iemand hen plotseling uit omstandigheden haalt die hun leven ondanks al hun moed en hun goeden wil tot een hel maakten en ze in een omgeving zet, waar alleen voor geluk en goede en mooie dingen plaats is Dien avond laat, toen Jacob, na het weggaan van Dauncey nog eenigen tijd in zijn kleine zitkamer zat te rooken, dacht hij over haar woorden na. Allerlei beel den van vroeger werden bij hem wakker. afwachting van de verleening van een voorschot onder waarborg van tweede hypotheek, overeen komstig de daarvoor bij Ministerieele beschik king van 14 Augustus 1924, gewijzigd bij die van 12 Mei 1926, gestelde regelen, een bouwcrediet, onder eerste hypothecair verband van den hier bij verkochten grond en de daarop te stichten opstallen wordt verstrekt, tot een bedrag, gelijk aan den overeengekomen koopprijs en een som van f 600.— per op het gekochte te bouwen wo ning, zulks tegen een rente van 5 's jaars en onder de nader door Burgemeester en Wethou ders te stellen voorwaarden", en dat hij den koopprijs bij het passeeren der akte van over dracht zal voldoen. De borgen hebben verklaard, dat zij zich hier mede kunnen vereenigen en dat zij afstand zullen doen van alle rechten, voor hen voortvloeiende uit het in den aanvang gemelde voorloopig koop contract, mits hun de betaalde boete wordt ge restitueerd. Onder deze omstandigheden hebben wij legen inwilliging van het door kooper gedane verzoek geen bezwaar, wanneer het transport binnen een door ons te stellen termijn plaats heeft. Aangezien wij voorts het door de borgen ge maakte voorbehoud billijk achten, stellen wij voor, ons te machtigen, indien de transactie tot ons genoegen voor den door ons te stellen datum tot stand komt, tijdens of na het passeeren der akte van overdracht, zulks te onzer beoordeeling, de door hen betaalde boete te restitueeren. Bouwvergunningen. Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn de navolgende bouwvergun ningen verleend: aan Th. P. Beuling, te Santpoort, tot het verbouwen van de voorgevel en het in wendige van een woon-winkelhuis, aan den Rijksstraatweg, G no. 14, aldaar; aan A. Rietdijk, te IJmuiden, tot het verbouwen van een serre en aanbouwen van een bijkeuken, op het plat van de wo ning, C Sluisplein, aldaar; aan W. van Heyst, te Driehuis, tot het bouwen van een woonhuis aan den Zee weg, te IJmuiden; aan dezelfde tot het aanbouwen van een serre aan elk der woningen aan de Merel laan, nos. 6 en 8, te IJmuiden; aan W. Hooggreef, te Driehuis, tot het bouwen van een schuur, nabij den Driehui- zerkerkweg, aldaar; aan A. Bax, te Velsen, tot het bouwen van een woonhuis met schuur, in de Vel- serpolder, aldaar; aan Mej. M- J. Weekenstroo, te Sant poort, tot het bouwen van een woning aan de Schipbroekenlaani aldaar; VOETBAL. H. F. C.—STORMVOGELS. Zullen de Stormvogels op 't goede pad voortgaan? Nu twee overwinningen achter elkaar behaald zijn, zij t dan ook, dat de laatste overwinning in een vriendschappeliiken wedstrijd werd behaald, zijn we uiterst nieuwsgierig, of onze plaatsgenoo- ten door bet herwinnen van hun zelfvertrouwen op het goede pad zullen voortgaan. Veel zal natuurlijk van de voorhoede afhangen, want we mogen toch veilig aannemen, dat, nu Haak weer present en een goede spil gevonden is, de ver dediging er weer eene van beproefde kracht is geworden. Temeer kunnen we morgen gerust zijn over de Stormvogels-defensie, omdat de H. F, C. aanval tot dusver niet zoo bijster veel heeft ge presteerd. Of zou op dezen regel ten opzichte van Stormvogels weer een uitzondering gemaakt wor den? 't Zou de eerste keer niet zijn, dat een ver- Hij herinnerde zich weer zijn eigen ge luksgevoel, toen hij al zijn schulden be taald had en zijn nog sterker gevoel van voldoening, dat hij in staat was, om de Dauncey's te helpen. Hij dacht aan al de kleine dagelijksche genoegens, die door zijn geld mogelijk ge worden waren en aan den invloed, dien zijn lotsverbetering op zijn karakter ge had had, zijn grootere kalmte, zijn ster ker gevoel van eigenwaarde. Hij wist, dat hij door veel menschen benijd werd, dat zijn vrienden en kennissen hem be schouwden als een van de gelukkigste stervelingen, die er op aarde rondliepen. Maar was dat wel juist? Dien avond kwam er voor het eerst eenïge twijfel bij 'hem op. Hij keek naar den overkant, waar het licht in de slaapkamer van de Dauncey's juist uitgedaan werd. Toen keek hij, even zuchtend, zijn eigen ledige kamer rond. Hij had den laatsten tijd veel gelezen, maar boeken hadden nooit veel voor hem beteekend. Terwijl hij daar zat, in die gezellig ingerichte zitkamer, met de allerlekkerste sigaret die hij zich wenschen kon in zijn mond, had hij een oogenblik van helderziendheid, waardoor hij plotseling begreep, waar de fout zat. Ondanks zijn buitengewonen rijkdom en de bijna romantische manier, waarop hij dien verkregen had, was hij en bleef hij een doodgewoon mensch, die van doodge wone dingen hield: een gezellige omge ving, vroolijke, gelukkige gezichten om zich heen, een tuin met bloemen en boven al, kinderen! Hij was een van die mannen, voor wie alleen de wereld van fatsoenlijke men schen aantrekkingskracht bezit; de om gang met een vrouw had voor hem alleen waarde, wanneer de groote en kleine inti miteiten hem door één vrouw en op de ge wone orthodoxe manier gegeven werden. Hij was op veel punten overgevoelig en hij zat vol met vooroordeelen welke hij aï- eeniging, welke nog maar zeer weinig succes had gehad, zich tegen Stormvogels als een prima te genpartij ontpopte! De Stormvogels-voorhoede echter baart nog altijd zorg. De tijden, dat week na week de Stormv.-aanval steeds gevormd werd door de zelfde spelers, zijn voorloopig? voorbij. De elftalcommissie is nog steeds zoekende met niet genoeg te prijzen ijver. Of zij voor morgen echter de juiste samenstelling gevonden heeft? De lin- kerwing kan een uitstekende wing zijn en Hout kamp kan goed schieten. (Wie dit laatste niet gelooft, vraagt het maar aan Meinders van Hil versum). Of ze het echter zullen doen? En wat zullen Boekelaar en Van Pel op hun nieuwe plaatsen presteeren? Allemaal vragen, die pas Zondagmiddag beantwoord kunnen worden. Voor een overwinning zal het echter beslist noodig zijn, dat de voorhoede op zijn minst ge nomen vrij goed op dreef is, daar de H. F. C.- verdediging met v. d. Meulen aan 't hoofd er zeer zeker mag zijn. We gelooven dan ook niet, dat de 8 goals van Zondag j.l. bereikt worden. Stormvogels komt als volgt uit: Thyssen Haak Koster Veuger Oldenburg v. d. Velde Sr, v. Pel, Houtkamp, Boekelaar, v. d. Velde Jr., de Jonge. V. S. V.—Z. V. V. 't Is inderdaad merkwaardig, hoe goed de V. S. V.'ers zich momenteel reeds in hun zware af- deeling thuis gevoelen. Er wordt gespeeld met een zelfvertrouwen en een zelfbewustheid, welke in den regel niet die eens benjamins is. De over winningen op sterke clubs als K. F. C. en D. E, C, behaald doen bovendien de komende tegenpar tijen van V.S.V. met een niet al te gerust hart de reis naar IJmuiden of naar haar eigen terrein aanvaarden, zoodat het voordeel, door deze overwinningen behaald eigenlijk tweeledig s. Men kan er dan ook absoluut zeker van zijn, dat ook buiten onze plaats V. S. V. als een ernstig candidaal voor de bovenste plaats wordt aange merkt. De mooie overwinning nu Zondag j.l. op D.E.C. behaald, zal ook in de ontmoeting tegen Z. V. V. weer een belangrijke steun zijn. In den beginne had het er allen schijn van, dat deze eens zoo stoere Zaansche club dit seizoen een uiterst be scheiden rol zou spelen, daar de eerste wedstrijd tegen K. F. C. met 6—0 verloren werd. Na dien werden echter tegen H. R. C. en Alcmaria Victrix twee overwinningen behaald, zoodat het zaak zal zijn, dat V. S. V. haar tegenpartij niet onderschat. Doet zij dit niet, dan verwachten wij vast en zeker opnieuw een V. S. V.-overwinning. De thuisclub verschijnt als volgt: v. d. Wint v. d. Pieterman v. d. Griendt Böhm Bruidschaar Wey Koning, Heyerman, Heyerman, Horeman, Hillekamp. KINHEIM—O. S. V. Kinheim stelde Zondag j.l. haar supporters te leur door met 21 van D. J. K. te verliezen. Met de rust leidden de Amsterdammers reeds met 2—0. Morgen speelt Kinheim weer thuis, n.l. tegen O. S. V. De Oostzaners schijnen niet zoo sterk als 't vorige seizoen, zoodat we een Kinheim-overwin- ning het meest voor de hand liggend achten. HET ONTWERP-HARINGWET 1927. Een adres. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas heeft zich met een adres tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal gewend, waarin zij verzoekt het Wetsontwerp ter voorko ming van misbruiken in den uitvoerhandel van haring te willen aannemen. Het adres zegt o.m.: Reeds jaren strijdt onze Kamer voor verbete ring van de toestanden in den haringhandel, van daar dat zij het ingediende wetsontwerp met groote instemming begroet. Tegen de uitvoering leen voelen maan niet verdedigen kon. Het lot had hem de macht in handen gegeven, om zijn leven zoo mooi en zoo vol afwis seling te maken als hij maar wilde; maar van datzelfde lot had hij een karakter ge kregen, waardoor hij in werkelijkheid al leen behoefte had aan een leven, zooals Dauncey het gevonden had. Boven zijn hoofd sliep de familie Har- ris, zijn trouwe en verknochte dienaars, gelukkig en tevreden met het leven, dat hij voor hen mogelijk gemaakt had. En de twee menschen aan den overkant, die hij zoo benijdde! Hij wist heel goed, dat ze beiden voor hun geheele verdere leven zich zijn schuldenaars voelden. Trouwens, dit bekende hij zich eerlijk, het weten dat ze dankbaar waren, gaf hem een gevoel van geluk! Maar 't was zulk 'n onpersoon lijk geluk! En hij had juist zulk een be hoefte aan een echt persoonlijk geluk, aan een geluk, dat hij steeds om zich heen zou weten, dat verpersoonlijkt zou zijn in een wezen, aan wie hij zich met lichaam en ziel geven kon. Na verloop van een paar weken begon Dauncey zich over het lustelooze doen van Jacob ongerust te maken. „Weet je wat 't is, Jacob", zeide hij; „aan den eenen kant heb ik je nog nooit in zulk een uitstekende conditie gezien- Je bent kerngezond en zoo bruin als een okkernoot, wat je tusschen twee haakjes uitstekend staat en je hebt dat zekere tik je gaucherie, wat in 't begin wel eens een beetje storend werkte, heelemaal verloren. Je houding is goed, je kleeren zijn goed en je gezondheid is goed. En toch is er iets in je, dat me niet bevalt. Je kijkt wel ge noeglijk, niet opgewekt; niet één keer heb ik je eens echt smakelijk hooren lachen." Jacob knikte. „Toch ben ik zoo goed als 't maar kan, Dick", verzekerde hij zijn vriend. Ik voor mij geloof, dat ik in den laatsten tijd een beetje te veel van 't goede gehad heb. Ik der wet rijzen bij haar echter enkele bedenkin gen, welke zij nedergelegd heeft in een schrijven aan Zijne Excellentie den minister van binnen- landsche zaken en landbouw, waarvan zij een af schrift overlegt. Aan genoemd- schrijven is het volgende ontleend: Het principe der wet heeft de onvoorwaarde lijke instemming van de Kamer. Ook met de voorgestelde wijze van uitvoering kan zij zich in hoofdzaak vereenigen. Het komt haar practisch voor dat een exporteur zal hebben In te staan voor hetgeen hij verzendt. Nochtans rijzen bij de Kamer' na lezing der memorie van toelichting en kele bezwaren en wel tegen: lo. de voorgestelde grootte van de export harington en 2o. het bijzonder merk waaronder goede Ne- derlandsche haring verzonden zal mogen worden. De Kamer acht het noodzakelijk dat zoo spoe dig mogelijk de inhoudsmaat van de harington v/elke voor export bestemd is, wordt vastgesteld. Ten aanzien van de noodzakelijkheid dat de ton bovendien het netto-vischgewicht zal moeten be vatten kan men van gevoelen verschillen schrijft de Kamer doch. aannemende dat zulks behoort te worden voorgeschreven wordt ge vraagd hoeveel dit zal moeten bedragen. De net to-inhoud van een Hollandsche reederij-ton be draagt 115 Kg. van een Hollandsche exportton 100 Kg. (met helaas tallooze afwijkingen), terwijl de minister voorstelt een netto-vischgewicht van 110 Kg. Hel is de Kamer bij onderzoek gebleken dat enkele reeders (niet tevens baringhandelaar) gaarne zouden zien dat de reederij-ton (115 Kg.) de algemeen geldende maatton werd, daar zij van oordeel zijn, dat algeheele uniformiteit in net fust de productiekosten gunstig zal beïnvloeden, en zij verwachten bovendien dat het ledige fust evenals vroeger, weer naar ons land zal terug- keeren, waardoor de reederij gedeeltelijk uitge rust zal kunnen worden met oude tonnen. Deze laatste verwachtingen deelt de Kamer niet, het geen zij met voorbeelden staaft. Zij is van mee ning dat het voor de reederij onvoordeelig zal zijn als de reederij-ton export-ton wordt. Uitvoerig worden de voor- en nadeelen van een export-ton van 100 en 110 Kg. netto-vischgewicht in het adres opgesomd, waarna den minister ge adviseerd wordt als maatton een fust van 100 Kg. netto-vischgewicht vast te stellen. Het voornemen van Uwe Exc, vervolgt het adres om goede haring van de Nederlandsche visscherij afkomstig door een bijzonder merk een prae te geven boven minderwaardige Hol landsche of vreemde haring zou de volle sympa thie onzer Kamer hebben indien het mogelijk ware eene goede controle te houden over het geen de exporteurs als volwaardige Hollandsche haring exporteeren. Bij besprekingen hierover ge voerd is het de Kamer gebleken, dat vaklieden verdeeld waren over de vraag of haring van af wijkende soorten als Engelsche, gekaakte steur- haring, doodeharing enz. van die welke als goe de haring is aangegeven valt te onderkennen. Teneinde hieromtrent eenige zekerheid te erlan gen zijn door de Kamer meerdere proeven geno men, waarvan de resultaten in het adres worden medegedeeld. De verkregen resultaten, meent de Kamer, leveren het doorslaand bewijs, dat het niet mogelijk is om de opgaven van de expor teurs die goede Nederlandsche haring hebben verzonden aan de waarheid te toetsen. De Kamer is van meening, dat de minister het wel met haar eens zal zijn, dat niet zooveel vertrouwen kan worden gesteld in den handel, dat iedere opgave, ook zonder controle, kan worden aanvaard. Het denkbeeld om ook in de kwaliteit der uit te voeren haring verbetering te brengen is de Kamer sympathiek; zij is echter van oordeel, dat dit alleen kan geschieden door zulke ingrijpende maatregelen, dat zij aarzelt voorstellen in die richting te doen. De stoomtrawler Invièrno IJm. 158 bracht hier Woensdag een steur aan van rufm 100 Kg., die f 148 opbracht. Niet de stoomtrawler Nelly V.L. 9 heeft hier deze week de Hercules IJ* I. 196 binnengesleept, maar de Hercules bracht den stoomtrawler Nel ly IJm. 9, eveneens van de V.E.M. hier met scha de aan de schroef binnen. kan alles krijgen, wat ik maar wil en nu weet ik niet, waaraan ik het eerst begin nen moet.'' „Heb je wat van Miss Bultiwell gehoord, toen je buitenslands was?'' vroeg Daun cey, plotseling, zonder eenigen overgang. „Geen woord", antwoordde Jacob. „Haar laatste brief liet dan ook aan duide lijkheid niets te wenschen. Als ik al illu sies gehad mocht hebben, dan zijn ze door dat schrijven voorgoed in den dofpot ge stopt.' Dauncey mompelde iets binnensmonds, dat heel echt en heel onbehoorlijk klonk- „Zou 't niet veel beter zijn, als je haar uit je hoofd zette, ouwe jongen?'' vroeg hij toen. „Dat heb ik gedaan, maar nu is er een groote leegte overgebleven. En weet je, wat het is, Dick", ging Jacob voort, „ik heb hoopen kennissen, friaar echte vrien den, zooals Nora en jij, heb ik niet. Ik kom zoo nu en dan aan huis bij een paar rijke zakenlui, met wie ik door mijn geld ken nis heb gemaakt, en wat je de bohème- kringen noemen kunt, staat natuurlijk voor me open. Onder de vrouwen, met wien ik zoo nu en dan kennis maakte, de vrouwen en dochters en kennissen van mijn zaken vrienden heb ik tot dusver niet één ont moet, die me werkelijk aantrok en wat het andere slag betreft ik heb nu eenmaal iets in me, waardoor 't voor mij onmogelijk is. Ik denk, dat ons doel te veel verschilt." „Ja. Dat kan ik begrijpen", antwoordde Dauncey ernstig. „Dat zal wel", ging Jacob voort, „en an ders moest je 't kunnen begrijpen, omdat jij hebt, wat ik zoek. Ik zou een vrouw wil len hebben, die even lief en zacht en har telijk was. Ze behoeft niet knap te zijn en ze behoeft niet van buitengewoon goede familie te zijn, en ik verlang niet, dat ze uit een kring komt, waardoor mijn positie versterkt wordt. Op het oogenblik is mijn werken zonder kramp of pijn. cli Doos 60 cent. 667 De Belgische stoomlogger Yvonne brac'y hier Woensdag van Ostende 450 tonnen haricj aan voor de fa. Groen. Donderdag bracht de ztjj vrachtlogger Julie IJM, 210 van Yarmouth 6j| tonnen haring aan voor de fa. Groen en de z?j. vrachtlogger P. J. van Leeuwen Jr. IJm. 11 Ti] Yarmouth 740 tonnen haring voor de V.E.M. Hr. Ms. politiekruiser Vulcanus is, ondi; bevel van luitenant ter zee le kl. H. Vreedct. berg, van het toezicht op de visscherij in Noordzee, te Nieuwediep teruggekeerd. Stcrt. no, 186 bevat de wijziging in de sta. tuten van de naamlooze vennootschap Noordzej. exploitatie-Mij. te IJmuiden. En verder de Stj. tuten van de naamlooze vennootschap Zeev..,^ „Flandria" te IJmuiden. Doel: de uitoefening jer zeevisscherij in haar vollen omvang enz, Dnm 35 jaren. Kapitaal: f 30.000.verdeeld in aandjj. len van f 500.waarvan 47 aandeelen gepla^ en volgestort. Als leden van den Raad van t}. heer zijn benoemd de heeren E. Zwart Pz,^ Gomes en W. Loendersloot, allen reeder u IJmuiden. UITBREIDING DER VISSCHERIJ IN RUSLAKJ In Rusland zal men de visscherij in de Noot, delijke IJszee aanmerkelijk uitbreiden. Daar ei ter de schepen ontbreken, zullen er vischstoo, mers in het buitenland gekocht en nieuwe set,, pen in Duitschland gebouwd worden, voort) te Koningsbergen. Voor dit plan zijn 6.740.000 roebels uitgelroh ken, waarvan 2,277,000 roebel voor nieuwe li. brieken voor de visscherijindustrle. Te Motr. mansk wordt reeds een deel van de haven |0( visscherij-haven ingericht, daar is ook een/j. briek in aanbouw voor de vervaardiging yi3 traan. Te Kadelaskaja bouwt men een conserve, fabriek die dagelijks 10.000 busjes leveren kan,« te Teriberk komt een fabriek voor de bewerkiij van vischafval. Deze uitbreiding heeft ten doel om den invoit van pekelharing uit het buitenland, welke in 1 laatste jaren al zeer achteruitgegaan is, gehet overbodig te maken. WATERSTAND IJMUIDEN. Oct. 1927 H. water L. water Dagen v.m. a.m. v.m. n.u 16 6.38 7.00 2 14 2.2 17 L.K. 7.35 8.02 3.02 3.21 18 8.48 9.23 4.02 4.2 19 10.18 11.02 5.22 5.5 20 11.45 7.03 7.25 21 0.16 0.49 8.19 831 22 1.13 1.39 9.11 921 De autobestuurders N. J. K. te Haarlems J. G. N. te Santpoort werden bekeurd wegsi het rijden zonder achterlicht. Twee personen, E. M. en A. N. genaaei, hebben in den Breesaap een perceel land, war- op een schuur staat. Zij hebben bij de polilit aangifte gedaan van beschadiging van dal schuurtje en de daders moeten zijn koeien van dl J., die op genoemd perceel land waren gekoma maar die toen dit koeienkwaad hebban uitga haald. Of zij er straf voor zullen krijgen, is no de vraag. eenige ambitie om een gezellig thuis en een paar kinderen te hebben. Je zou toch zejj gen, dat dat toch niet zoo veeleisohend ii En toch, Dick, ondanks al mijn millioenei is het me tot dusver nog niet gelukt." „Geduld hebben", sprak Dauncey hem moed in. „Je zult zien, dat je haar vindt wanneer je het 't minst verwacht. Je beul nog jong, en op de manier, waarop jij leeft, blijf je jong. Je hebt nog jaren den tijd. .0 ja, goed, dat ik eraan denk. Hé je zin, om vanavond met ons ergens le gaan eten en dan naar den een of anderen schouwburg te gaan? We hebben een logée, een nichtje van mijn vrouw, eens een kijkje in Londen komt nemen; nu heb ik beloofd om vanavond buitens huis met ze te gaan eten en dan nog ver der met ze uit te gaan." 't Treft dat ik juist geen andere al- spraak heb," antwoordde Jacob. „Met alle soorten van genoegen-" 't Ongeluk wilde, dat de goede bedoe ling schipbreuk leed. Nora's nichtje van buiten, dat in haar soort een heel aardigi onschuldig jong meisje was, stuurde dooi haar onhandigheid alles in de war. Daarbij was ze in-burgerlijk, wat door haar nie! smaakvolle ouderwetsche kleeding nog er ger gemaakt werd. Bij alles wat ze deed, keek Jacob aan, alsof ze hem zijn goedkeuring wilde afdwingen en daarbij zat ze bijflJ voortdurend te giechelen, hetgeen op zien- zelf al buitengewoon irriteerend was. Me' haar frisch, onbenullig gezicht was ze bei type vrouw, dat op haar huwelijksdag bij' na knap is, dat er in de eerste twee jaren doorloopend slordig uitziet, en dat na ver loop van dien tijd zeurig of lastig work al naar gelang van de omstandigheden. cob was buitengewoon beleefd en buiten gewoon blij, toen de avond om was. To2 hij afscheid nam, gaf zijn gastheer Hes een extra handdruk. Wordt vervolgd,

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2