muider Courant Verzorg uw Handen roet Purol Visscherij. dig 15 Oct. 2e blad predikbeurten VOOR ZONDAG A.S. IJMUIDEN. NED. HERV. KERK. Os. Erdman Di. Dijckmeester, Heid. Cal. Zondag 24 JEUGDKERK (Koning Wütemshuis). jr: Ds. Dijckmeester I0PSGEZ. GEM. AFD. PROT. BOND. uur: Ds. W. Luikinga GEREF. KERK. uri Godsdienstoefening Ds. S. van Leeuwen CHR. GEREF. KERK. Ds. T. A. Bakker ,r: Dezelfde OUD-KATHOLIEKE KERK. 10 uur i Pastoor L. Rinkel jrVesper EVANGELISATIE HOOGEBERG. IJmui der straat weg. mdag Samenkomsten 10 uur en 7.30 uur [tker: B. Jenninga isdag 8 uur, Openluchtsamenkomst, laderdag 8 uur, bijbelbespreking, Vrij van gedachtenwisseling NED. HERV. KERK (Kalrer.traat). ur: de heer R. R. Posthuma uur: Ds. W. S. v. Leeuwen v. Velsen GEREF. KERK (Willebrordatraat). ur: Ds. H. Holtrop ur; Dezelfde VELSEN. NED. HERV. KERK. iur: Ds. W. S. van Leeuwen GEREF, KERK (Koningsweg), ur: Ds. TrenningvanHeteren-Randwijk mr: Dezelfde SANTPOORT. NED. HERV. KERK. iur: Prof. Dr. O. A. van den öergh van Eysinga GEREF. KERK (Lokaal Betbei), uurDs. de Jong em. pred. uur: Dezelfde NED. HERV. EVANGELISATIE. iur: Ds. J. M. C. de Graaff, Amsterdam ur: Ds. M. O. Blauw, bed. H. Avondm BEVERWIJK. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, uur: Ds. van Calcar Begrafenis Vrouwe C. M. Boreel van Hogelanden-Van Weede 29 OCTOBER A.S. VLAGGET JESD AG1 WAT IS EN DOET HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS? Ziekenwagentjes op de stations en Zieken- loer per trein, Diphtheriebestrijding. Kringmagazijnen. ZIEKENWAGENTJES OP DE STATIONS EN ZIEKENVERVOER PER TREIN. overleg met de Nederlandsche Spoorwegen jor het Nederlandsche Roode Kruis ten dien van het publiek een ziekenwagentje (rolstoel) laatst op de navolgende stations; rielo, Amersfoort, Amsterdam, Apeldoorn, Bergen op Zoom, Boxtel, Deventer, Dör- at, Eindhoven, Geldermalsem, Goes, Gronin- den Haag, Haarlem, Hengelo, 's Hertogen- b, Hilversum, Leeuwarden, Leiden, Maas- Meppel, Nijmegen, Roosendaal, Rotterdam, ird, Utrecht, Venlo, Vlissingen en Zwolle, ekenvervoer per trein. Het Nederlandsche ie Kruis belast zich op aanvrage, zonder be ring van extra kosten, met het vervoer per le, 2e of 3e klasse (naar verkiezing) van anten, die in Nederland en naar of van het anland niet anders, dan liggend vervoerd mo- worden. Voor dit transport worden respec- ïlijk 4, 6 of 8 biljetten le, 2e of 3e klasse in rekening gebracht en daarmede een van den trein afgehuurd, waarin het Roo- Kruis-toestel voor liggend ziekenvervoer nieuwe vinding) wordt geplaatst. Deskun- verplegend personeel is gedurende de reis ij in- en uitladen beschikbaar. Deze nieuwe bode van vervoer doet niet onder voor het Iveler beurs onbereikbare transport per spe- i Roode Kruiswagon, is meer dan 1/3 goed- ir en waarborgt een goede verpleging, uit- 20de ligging, verwarming, ventilatie enz. Op wijze werden reeds patiënten vervoerd van aohen naar den Haag. Gheel (België) naar emendaal, den Haag naar San,de (Hessen au), Leiden naar Baslach (Oost-Pruisen), tderwijk naar den Haag. Nadere inlichtingen advies verstrekt het Hoofdbestuur van bet ierlandsche Roode Kruis, Princessegracht 27 'sGravenhage. (Telef. 11990). 29 OCTOBER A.S. VLAGGET JESD AG1 Seeit U op als lid Julianakade 47. Telef. 275. (Wordt vervolgd). Buitengewoon groot was gistermiddag de belangstelling bij de begrafenis van het stoffelijk overschot van Vrouwe C. M. Boreel van Hogelandenvan Weede. Z. K- H, Prins Hendrik der Nederlan den, vergezeld van zijn adjudant, kapi tein-luitenant ter zee Termijtelen, arri veerden reeds bijtijds per auto op Huize Waterland en woonde met de familie den rouwdienst bij, die geleid werd door Ds. W. S. van Leeuwen, predikant der Ned, Herv. Gemeente alhier. Tegen half één verzamelden zich op de familiebegraafplaats op Velserduin tal van belangstellenden, om deel te nemen aan de plechtige bijzetting in het familie graf. Prins Hendrik en zijn adjudant arri veerden met de familie. Voorts merkten wij op den Commissaris der Koningin in Noordholland, Jhr, Mr. Dr- A. A. Röell, het lid van Gedeputeerde Staten, Jhr. Mr. D. E, van Lennep, de griffier der Sta ten, Mr. M. Vening Meinesz; Mr. Dr, -F. A. C- Graaf van Lynden van Sanden- burg, Opper-Kamerheer van H. M. de Ko ningin; O. L. Baron Bentink, kamerheer i. b- d. van H. M. de Koningin; J. M. D. Graaf van Lynden te Lisse, idem; Mr. A. F. L. Graaf van Rechteren Limpurg- Almelo, idem, oud-commissaris der Ko ningin in Overijsel; Jhr. Mr. W- F. Röell te 's Graveland; W. Graaf van Limburg Stirum, den Haag; L. Graaf van Limburg Stirum, den Haag; Jhr. Mr. F. J. J. M. van Rij cke vors el, Kamerheer i. b. d. van H. M. de Koningin; Jhr, C. Quarles van Ufford, den Haag; Jhr, Groenïnx van Zoelen, den Haag; Generaal1 Ridder van Rappard; J. A, Baron van Pallandt van Walfort, Kamerheer i. b. d. van H. M. de Koningin; Jhr. Mr. E. v. d. Oudermeulen; Jhr. Mr. L. van Bronkhorst Sandberg, lid van den Raad van State; Baron van Na- gell, Kamerheer b. d. van H- M, de Ko ningin; Jhr. Mr. Dr. J, D. H. de Beaufort, id.; Jhr. Mr. v. d. Poll, Heemstede; Jhr- Mr. F. Teding van Berkhorst Sr., Haar lem; Jhr. Mr. F. Teding van van Berk hout Jr., Den Haag; Jhr- B. W. F. van Riemsdijk, oud-directeur van het Rijks museum te Amsterdam; Jhr. H. Gevers te Noorwijkerhout; Jhr. D. Gevers, den Haag; Graaf L. van Rand wij ck, Aer den hout; Jhr. O. van Lennep, Haarlem; Jhr. Mr. Snouck Hurgronje, den Haag; Mr. W. Roosmale Nepveu, burgemeester van Apeldoorn; de burgemeester van Velsen, de heer R- G. Rijkens; de burgemeester van Haarlem, de heer C, Maarschalk; de burgemeester van Beverwijk, Jhr. Mr. J. W. C, Strick van Linschoten, W. Baron van Tuyll van Serooskerken, oud-lid van den gemeenteraad van Velsen; E. L- Ba ron van Tuyll van Serooskerken; de heer Herbert Cremer van Duin- en Kruidberg; Dr. F. van Gheel Gildemeester, Ned. Herv- predikant te 'sGravenhage; Ds. H. W. Creutzberg, predikant der Duinoord- kerk te 's Gravenhage, voordien te I Jmuï- den; Ds. J. Ph. Eggink te Rotterdam, voordien predikant der Ned. Herv. Ge meente te Velsen; Ds. W. S. van Leeuwen te Velsen, Ds. W. Kroese te IJmuiden- Oost; Ds. H- J. Dijckmeester te IJmuiden; Notaris G, D. Boerlage te Velsen; Notaris W. A, Dolleman te IJmuiden enz. Verder waren er deputaties van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Velsen, van de Maria-Bewaarschool, de Chr. Meisjesvereeniging, den Moedermid" dag enz. Ook het personeel van den Huze Waterland was zooveel mogelijk aanwe- zg. Toen allen op de begraafplaats waren verzameld, terwijl de kist met het stoffe lijk overschot, waar rondom een schat van bloemen lag, trad als eerste spreker Mr. G- van Tienhoven naar voren, die a!s voorzitter van het college van regenten van het Gereformeerd Burgerweeshuis te Haarlem zeide met eerbied te willen ge tuigen van de dankbaarheid aan haar, die nu ter laatste rustplaats werd gebracht. Mevrouw Boreel is, zeide spr., 25 jaar re gentes van ons weeshuis geweest en de laatste jaren eere-regentes. Zij had een groote plaats in de harten van allen, die in het huis woonden en werkten. Groote belangstelling had zij steeds voor alles wat ons huis betrof. Met haar groote ga ven van hoofd en hart diende zij ons huis, waarvan zij alles wist. Daardoor was het, dat zij zich boven allen een plaats veroverde. Zij was, zeide spr., ons steeds een voorbeeld als Christinne; zij stond dichter bij Christus dan velen onzer en wij zijn nog steeds onder den indruk, als wij herdenken haar woorden, die ze sprak bij het afscheid van de directrice. Zij trok ons met hare gedachten steeds naar Bo ven. Zij laat een zeer ledige plaats achter, maar wij danken haar voor haar lichtend voorbeeld. Ds- W. Kroese zeide een enkel woord te willen spreken als tolk van zoovelen in IJmuiden en IJmuiden-Oost, die met groote ontroering het verscheiden van Mevr. Boreel vernamen. Velen lieten het werk even rusten, om zich bewust te wor den, dat zij heengegaan was. Bij ons al len, zeide spr., staat ons haar beeld voor oogen als van aristocratischen eenvoud, die in alles zoo recht hartelijk meeleefde. Wat stelde zij veel belang in het werk der vereenigingen op kerkelijk gebied en hoe- velen heeft zij gesteund. Spr. zeide dat hem verzocht is een woord van hartelij- ken dank te spreken namens allen, die haar liefde hebben ervaren, Ds. W, S. van Leeuwen sprak als pre dikant van Velsen en als voorzitter der Maria-Bewaarschool. Spr- dankte harte lijk, voor wat God in haar aan de Ned. Herv. gemeente van Velsen gegeven had, Zij was een van onze beste lidmaten, zei de spr., doordat ze meeleefde in den ar beid der gemeente in al zijn geledingen. Welk een liefde had zij voor de zending en hoe trouw beoefende zij het Christen dom ook in eigen omgeving. Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelan den dankte hartelijk voor de groote be langstelling- In de eerste plaats dankte spr. Z. K. H. Prins Hendrik. In dagen van vreugde, zei spr., hebt gij Waterland wil len bezoeken en nu ook in oogenblikken van groote droefheid hebt U van Uw deel neming willen blijk geven. Dit bewijs van sympathie stellen wij op hoogen prijs. Hoe de overledene zelve met hare ver- knochten onverwoestbare liefde voor het Huis van Oranje daarover zou oordee- len, kunnen, zei spr., alleen zij beoordee- len, die haar in deze liefde hebben ge kend. Spr. dankte Mr. van Tienhoven voor zijn woorden en zeide. dat zijn echtge- noote veel had liefgehad, maar het Bur gerweeshuis was haar zwakke plek- Spr. dankte Ds. Kroese voor de woor den van dank en Ds. van Leeuwen. Wat de zending aangaat, had Ds. van Leeu wen recht gesproken en de liefde voor dezen arbeid was nog sterker geworden na onze reis door Oost-Indië, zei spr. Wij allen, die haar in haar onmetelijke liefde hebben gekend, zullen haar nooit verge ten, zeide spr. Zij ruste in vrede. Hiermede was de plechtigheid geëin digd. Vermelden wij nog dat ook een aan tal weezen uit het Geref. Burgerweeshuis te Haarlem aanwezig was. meegemaakt, beseft wat een organisatie, wat een arbeid er voor noodig is, om alles tot een goed einde te brengen- Want de haringtijd valt in het goede seizoen der trawlvisscherij en ook dit bedrijf moet doorgaan. Ongeveer 65 drifters, aanvoerende ze ker niet minder dan 30.000 manden ha ring, hebben Maandag onze haven be zocht. Deze 30.000 manden één voor één opgeschept, opgeheschen en verder be handeld. Al deze ladingen, benevens die der 17 stoomtrawlers in den afslag aan den man gebracht. En dat alles in een tijdsverloop van goed '15 uur! Dat is een prestatie, die getuigt van de schitterende organisatie van den Rijksvischafslag. Ook aan het spoorwegpersoneel stelt zulk een dag hooge eischen. Want het is een heele toer, om in de behoefte aan ma terieel te voorzien en naar wij vernamen, kwam ook thans het op zulke dagen meer voorkomende oogenblik, dat er geen wa gons beschikbaar waren. Hetgeen ook niet te verwonderen valt, als men weet dat op dezen dag 144 wagons visch van het sla tion IJmuiden zijn vertrokken. Een trein van 20 wagons is een flinke lengte. Laat eens in uw gedachten zeven yan zulke treinen langs u passeeren. De lezer krijgt dan eenig denkbeeld van wat er Maandag in IJmuiden is afgedaan- Daarbij komt nog dat groote massa's 'haring „gesteurd"', dat wil zeggen in tonnen zijn gepakt. Het is voor IJmuiden te hopen, dat deze drukte nog eenigen tijd aanhoudt. De vooruitzichten zijn niet ongunstig en als de mist het uitvaren of binnenkomen der drifters niet belet, kan er nog heel wat komen. Vele der Maandag binnenge komen visschers zijn reeds weer vertrok ken en daar de haring zich dicht b. d. akust ophoudt, kunnen deze scheepjes over een paar dagen weer hier verwacht worden. Maandagavond lag er al weer een tiental aan den kant voor den volgenden dag. Door het gebrek aan werkvolk zal het lossen der trawlers wel met eenige moei lijkheden gepaard gaan. Want op zulke dagen komen vele menschen aan 't werk, wier handen voor den zwaren arbeid ver keerd staan. Het is een goede tijd voor IJmuiden. Inspecteur van de Volksgezondheid J. A. Putto, Dr. Kuyperstraat 8, 's-Gravenhage. De Hooidinspecteur v. d. Volksgezondheid belast met de leiding van den dienst van de hygiëne van hel kind, de tuberculose bestrijding en de bestrijding der geslachts ziekten: EIJKEL. ALGEMEENE ZENDINGS-CONFERENTIE. Het programma van de 40e Algemeene Zen- dings-Conferentie, welke van 2427 October te Amsterdam wordt gehouden, is als volgt: Maandag 24 October des avonds 8 uur in de Koningszaal van Artis ontvangst der Conferen tie door het Dames-Comité. De voorzitter, de heer L. J. van Wijk, zal spreken over ,,40 jaar", Dr. C. W. Th. Baron van Boetzelaer van Dub beldam zal enkele mededeelingen doen betref fende de Wereld-conferentie, die op Paschen 192S te Jeruzalem wordt gehouden. Mevrouw H, B. van WijkHorn zal een paar liederen zin gen. Dinsdagmorgen 25 October vangt de Confe rentie hare gewone zittingen aan in de Aula van hel Koloniaal Instituut. Hel Jaaroverzicht der Zending in Ned. Oost- en West-Indië zal worden gegeven door Ds. Joh, Rauws, zendings- director te Oegstgeest. Het thema dGr Conferentie is: De Zending en de Godsdiensten. I. De Islam. Ds. D. Crommelin, oud-zendeling op Java en oud-zendingsconsul zal bespreken de punten van aanraking, welke de Islam voor de prediking van het Evangelie aanbiedt, en Ds. A. Pos, missionair dienaar des Woords te Djoc- welke punten van verschil er zijn. 1. Het Animisme. Zendeling A. J. de Neeï van Nieuw-Guinea behandelt de punten var. aanraking, en zendeling G. Maan van Halmahera de punten van verschil. Des avonds zal er een feestelijke samenkomst het Concertgebouw gehouden worden. De Chr. Oratorium-vereeniging zingt een gedeelte uit het Oratorium „faulus" van F. Mendelssohn Bartholdy en een gedeelte uit het „Weihnacli! oratorium" van Joh. Seb. Bach. Het orgel wordt bespeeld door den heer Hub. Cuvpcrs. Na een welkomstwoord van Ds Joh. Rauws zullen als sprekers optreden: Dr. G. Royer, geneesheer- directeur van het Diakonessenhuis te Amster dam, vroeger zendeling-arts te Modjo-warno, en Dr, W. Harrenslein, Gerei, Pred. te Amsterdam, vroeger te Medan. Woensdagmorgen wordt de Conferentie voort- Scheepvaart DIERENBESCHERMING. de afd. Velsen en omstr. v. d, i vereen, t, besch. v. dieren is aan scholen, openbare en bijzondere, een nierboekje uitgereikt, bevattende, aar- se dierenverhalen, 't Bestuur 'hoopt, dat door de opvoeders en opvoedsters der ügd gebruikt zal worden, om liefdevoor dieren aan te kweeken bij de leerlin- a- Voor zoover de beschikbare geldmid- 'en 't toelaten, zal ieder jaar dergelijke duur op scholen uitgereikt worden! In Australië is een wet gemaakt, die 'ders van kettinghonden gelast, twee aal per dag met hun dieren te wande- tt-'Wanneer in Nederland?? 'Maandblad voor dierenbescherming)- 1.44 Wagons visch op één dag verzonden. De tijd van de Engelsche drifters is voor IJmuiden gewoonlijk de beste tijd van het jaar. In deze dagen van hoogcon junctuur stroomt alles wat werken kan naar den kant, om te trachten in de ha ring aan den slag te komen. Het vaste corps van vischlossers is in zulke dagen niet bij machte om het vele werk, dat het verwerken der haring geeft in den korten tijd, die daarvoor beschikbaar is, te ver richten- Want nog meer dan bij de Noord zee visch komt het er op aan, dat althans het deel der haring dat in verschen toe stand per spoor verzonden moet worden nog denzelfden dag verwerkt wordt. Haring is een teer artikel en onze Oos telijke naburen, de grootste afnemers der „grüne Heringe" zijn niet gemakkelijk. Eenige weken geleden kwamen nu en dan eenige drifters binnen, maar het ging IJmuiden. Woensdagmiddag kwam al hier van Casablanca binnen het Spaan- sohe stoomschip Banana, met een lading fosfaat aanvankelijk voor Amsterdam be stemd. Het schip kreeg hier echter order voor Delfzijl. Daar het reeds in de groote sluis lag, is het toen geschut en met be hulp van een sleepboot van Goedkoop's reederij gezwaaid- Na hier gebunkerd te hebben, vertrok het Donderdagmorgen naar Delfzijl. Schietoefeningen. Van 24 tot en met 28 dezer zullen op het fort IJmuiden schietoefeningen met licht en zwaar geschut worden gehouden, aanvangende te 9 uur. Geschoten zal worden in de richting van de zee. De onveilige sector wordt begrensd door een lijn, getrokken van het fort in Weste lijke richting door den lichtopstand op het Noorderhavenhoofd en door een lijn, getrokken van het fort in Noordelijke richting over de kerk te Wijk aan Zee. De sector is onveilig tot op een afstand van 101/2 K-M. en tot op een hoogte van 600 M. nog te geleidelijk en men vreesde reeds, dat het dit jaar niets zou worden. Maar deze vrees bleek ongegrond; de vorige week kwam de invasie. Kat achter kat liepen de vlugge stoomscheepjes de ha ven binnen, den eenen dag wat meer, den anderen dag wat minder. De prijzen ble ven goed en het weer was bij uitstek gun stig, zoodat de verwachtingen hoog ge spannen waren. Maandag beleefde IJmuiden weer eens een ouderwetschen dag. Dan. is IJmuiden interessanter dan ooit, dan wordt er ge werkt zooals men alleen te IJmuiden kan werken. Dit is geen overdrijving. We hebben schrijft HL Dbl. hier in de omgeving ge zien de drukte van de aardbeien, van de groenten, van de.n houtaanvoer, maar niets van dit alles- kan men vergelijken met hetgeen te IJmuiden gebeurt als de haring op een 50 -tal mijlen van de kust letterlijk voor het opscheppen is. Ieder, die zoo'n dag wel eens heeft Mededeelingen van de inspectie voor de hygiëne van het kind, de tuberculosebestrijding en de bestrijding der geslachtsziekten. Volgens de bepalingen, waaronder aan plaat selijke vereenigingen voor tuberculosebestrij ding (Vereenigingen tot bestr. der tuberculose, Groene Kruis, Witte Kruis, Wit-Gele Kruis, Vereenigingen voor Wijkverpleging, enz. enz subsidie wordt verleend, mag het gedeelte van het subsidie, dat is bestemd voor verplegings- doeleinden, o.m. worden besteed voor verple ging in door de Inspectie goedgekeurde sanato- ziekenhuizen, dagverblijven, III. Het Christendom: a. de gemeente in hare eerste ontwikkeling, door zendeling W. F, Schroder van de Batoe-eilanden-, b. de gemeen te in hare verdere ontwikkeling, door zendeling J. Fortgens, te Oegstgeest, vroeger op Halma hera; c. de gemeente in het moederland, zich openbarend in zendingsdrang, door Ds. B. J. C. Rijnders, zendingsdirector te Rotterdam. Daarna wordt voor de eerste maal de Zen dingsfilm van Java vertoond. Des avonds zullen in verschillende kerken en wijkgebouwen van Amsterdam zendingssamen komsten plaats hebben, o.a. in de Muider-, Oranje- en Westerkerk. Donderdag is de internationale dag. Sprekers uit het buitenland zullen de problemen van het Zendingswerk in Afrika behandelen. Rev. Edwin W. Smith, de schrijver van liet bekende boek: The golden stool zal spreken over: ..The new Africa and its challenge to the church". Pasteur H. Anet, secretaris der Congo-Zen- ding te Brussel, zal de vraag beantwoorden: „Quel doit être le but de l'éducation des Afri- cains?" Dr. M. Schlunk, missionsdirektor te Hamburg, zal spreken over „Werden und Aufbau der Kirche in Afrika". Het slotwoord (in het Nederlandsch) wordt daarna gesproken door Dr. M. J. A. de Vrijer, Herv. Predikant te Amsterdam. Men verwacht, dat de aula van het Koloniaal Instituut, die ongeveer 500 zitplaatsen bevat, ge heel vol zal zijn. Voor den Raad Directeuren vans gasbedrijven' Bij den raad is ingekomen een adres van Neder 1. Federatieven Bond van Personeel in openbaren dienst te Amsterdam, om over te gaan tot benoeming van eene commis sie van onderzoek, in verband met de onrustbarende berichten in verschillende bladen inzake corruptie in de gasindus- trie, alsmede om onmiddellijke stopzet ting der subsidie aan de Vereeniging van Gasfabrikanten, voor het geval zij daar van in het genot mocht gesteld zijn, en een schrijven van het bestuur der IJmui- der Federatie, waarbij adhaesie wordt be tuigd aan dit adres. B- en W. zeggen dat het hun voorkomt, dat de instelling van een commissie eerst kan worden overwogen, wanneer, op grond van bepaalde feiten of aanwijzin gen, de wenschelijkheid daartoe is geble ken, Waar zulks hier niet het geval is, I bellen Bk en W. voor op het adres afwij- voor tuberculoselijders. i zend te beschikken, d. en W. deelen me- Inrichtingen, welke prijs stellen, op de lijst de, dat deze gemeente geen subsidie geeft der goedgekeurde verplegingsinrichtingen te aan vereeniging van Gasfabrikanten. worden geplaatst, kunnen eene aanvrage inzen den, onder mededeeling, hoe de verpleging der tuberculoselijders in de inrichting geregeld is, aan de(n) betreffende(n) Inspecteur (Inspectrice) van de Volksgezondheid, dienst: hygiëne van het kind, tuberculosebestrijding, bestrijding der ge slachtsziekten. De aanvrage is te zenden voor de provincies: Utrecht, Gelderland, Noordbrabant en Limburg aan de Inspectrice van de Volksgezondheid, Mej. Ch, Bader, Steynstraat 35, Arnhem; Drenthe, Groningen, Friesland en Overijsel aan den In specteur van de Volksgezondheid, Dr. J. H. Tuntler, Petrus Campersingel 123, Groningen; Noordholland, Zuidholland en Zeeland aan den I. Wij vragen steun voor ieder dier! Voor paard, èn kat, èn hond, Dus niet de zweep, de steen, de stok. Maar: lid zijn van den bond! Ned. vereen, t. besch. v. dieren. Secr.: Stationsweg 86, Velsen. Overname van straten. B. en W. stel len den raad voor van de N.V, Exploita tie Mij- Velseroord te IJmuiden in eigen dom te aanvaarden, om niet, de van Was- senaerstraat, van Speykstraat en Casem- brootstraat, met alle daarop en daarin aangebrachte werken, als bestrating, het in de van Wassenaerstraat aangebrachte gazon met plantsoenhoekje, rioleering enz. Aanwijzing speelterrein. Ten behoeve van de scholen D en D I is nimmer een speelterrein aangewezen. De behoèfte aan een zoodanig terrein heeft zich tot heden niet sterk doen gevoelen, omdat in de na bijheid van de scholen steeds voldoende open ruimte aanwezig is geweest, waar de kinderen konden spelen. Nu dit anders is geworden en het zich laat aanzien, dat binnen niet al te lange tijd de nog restee- rende gronden hunne bestemming als

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 5