w Haar I). V. Stormvogels Vervolg Plaatselijk Nieuws IJmuiden. Velsen Santpoort. AGENDA. WOENSDAG. Thalia, Bioscoop, 8 uur. Koning Willemshuis, Inst, voor Arbeidersont wikkeling; Dr. Gorter-herdenking, 8 uur. Gebouw voor Chr. Belangen. Evangelisatie- samenkomst, 8 uur. DONDERDAG. Thalia, Bioscoop, 8 uur. Dienstgebouw Willemsplein. Zitting Bureau voor Beroepskeuze, 78 uur. School C, Breesaapstraat, Nutsbibliotheek 8—9.30 uur. VRIJDAG. Thalia, Bioscoop, 8 uur. Koning Willemshuis. Chr. Iiist. Jeugdorganisa tie. Lezing Mr. Dr. A. A. van Rhijn, 8 uur. schutter gehad, dan had zij op z'n minst een ge. lijk spel behaald. Stormvogels beeft den toss verloren, zoodat Boekelaar mag aftrappen. Den eersten aanval onderneemt fi, F, C., doch haar rechtsbinnen schiet naast. Wanneer Stormvogels ook ten aan val trekt, blijkt hoe goed haar vleugelspelers ge dekt worden. .Plotseling een uitval van den H. F. C.-rec'htervleugel, Koster mist, een voorzet volgt en Van Eek trapt jammerlijk naast. Meteen leidt Houtkamp een aanval, een center naar de Jonge volgt, deze maakt zich handig vrij, doch zijn voorzet wordt corner gewerkt. Vlug gaat hel spel op en neer. In de Stormvo gels-middenlinie onderbreekt Oldenburg weer lal van aanvallen. Zijn plaatsen is echter niet altijd zuiver. Hoofdzakelijk door zijn breken van LI. F. C—aanvallen echter, komt Stormvogels toch iets in de meerderheid. Bij een der aanvallen schiet v. d. Velde van dichtbij hoog over, H. F, C. bepaalt zich meer tot snelle uitvallen, die echter tenslotte steeds weer op Koster en Haak stuiten. Een mooi staaltje voetbal aan den anderen kant besluit v. d. Velde met een harcï schot, dat v. d. Meulen keurig stopt. Een bijzonder gevaarlijk moment voor het St,- doel ontstaat als v, d. Berg keurig naar den vrij- staanden Reydon plaatst. Deze staat alleen voor Thyssen, die een wanhopigen uitval doet, waar door Reydon hoog over schiet. Even later stopt Thyssen vallend keurig een schuiver van Van Eek. Het grootste deel van den tijd wordt echter doorgebracht voor 't H, F. C.-doel. Juist door i die St.-meerderheid echter zijn de H. F. C, door braken gevaarlijk. Vooral de handige v. d. Berg valt dan op. Rust 00. Na een korte rust word"t weer begonnen. Reeds direct begaat Veuger een onhandigheid, waaruit een gevaarlijk moment voor het St.doel ontstaat, doch v. d. Velde Sr. bezweert het gevaar. Er zal ongeveer 5 minuten gespeeld zijn, als de Jonge er snel van door gaat. Hij zet netjes voor, waarna Boekelaar met een schuiver v. d, Meulen passeert. (01), H. F. C. geeft zich nog geenszins gewonnen. Ook de Haarlemmers hebben echter geen schut ter en doorzetter dn hun voorhoede. Toch krijgt Van Eek eenmaal een dot van een kans. Hij schiet ook fraai in, doch Thyssen redt vallend. Direct trekt de St.-rechterwing er lusschen uit. Van Pel loopt snel naar binnen, schiet, doch zijn schot ketst tegen de lat buiten bereik van v. d. Meulen. Doordat beide elftallen zich geheel geven, blijft de strijd uiterst spannend. Bij H. F. C. valt het spel van den rechtshalf op. Aangemoedigd door het publiek komt H. F. C. geweldig opzet ten, De verdediging der Stormv. zwoegt echter enorm. Bovendien brengt de voorhoede steeds weer opluchting. Eens brengt Oldenburg van ach ter af den bal tot vlak voor v, d. Meulen, maar Houtkamp benut zijn pass niet. Over en weer vol gen de aanvallen elkaar snel op, Thyssen zien we eens op bijzonder fraaie wijze een voorzet van Lamp onderscheppen. Tegen het einde gaat Van Haaren, die den geheelen wedstrijd een zeer solide backpartij had „vertolkt" in de voorhoede spelen, maar ook dit baat niet. Wanneer de heer Van Gessel dan ook het ein de aankondigt, is de stand nog 01. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Wedstrijden voor a.s. Zondag, STORMVOGELS I— Z. F. C. te 2 uur. STORMVOGELS III—HOOFDDORP te 12 uur, E. G. K.—STORMVOGELS IV te 10 uur. WEDSTRIJD NEDERLAND—ZWEDEN op Zondag 13 November 1927, terein Stadion Amsterdam, des middags 2 uur. Aanvraag om plaatsbewijzen voor leden van Stormvogels moeten uiterlijk Zaterdag 22 Octo ber in het bezit zijn van den secretaris, den heer Stafleu, Willem Barendszstraat 62 of opgegeven aan den heer Tellier, Kanaalstraat. De prijzen, met inbegrip der Stedelijke Belas ting zijn als volgt vastgesteld: A. Overdekte tribune (middenvak) a f 6.10 B. (zijvakken) a - 4.10 C. Onoverdekte zitplaatsen (middengedeelte) a - 3.10 D. Onoverdekte zitplaatsen (zijgedeelte) a - 2.10 a - 1.05 DAMMEN. DAMCLUB „IJMUIDEN", Onderlinge competitie tweede ronde. Bovengenoemde vereeniging hield haar tweede ronde in de achterzaal van Hotel No. Eén, In groep I A werd alleen de partij G, van Zan ten tegen F, Zonneveld gespeeld. Deze partij werd door Zonneveld op gelukkige wijze gewon, nen, daar van Zanten, die in gewonnen stand stond, een fout beging. De overige partijen wer den afgebroken en uitgesteld. In Afd. B werden alle partijen afgebroken, In groep II deelde G, Oldenburg opnieuw de puntjes, nu legen W. Gravemaker. Door een fout in het eindspel verloor L. Venus Jr. van den sterken speler H. ITendrikse, Ook hier werden de overige vier partijen afgebroken en uitgesteld. Tn groep" III zijn alle wedstrijden gespeeld. Hier won J. v. Zanten opnieuw en wel van N. Zwaan, Neervoort won na een mooie partij van B. Kramer. IT, v. Wolferen zorgde voor de ver rassing door Th, Vis te verslaan, J. Wilderom behaalde zijn eerste twee winstpunten, na een aardig partijtje tegen N. Amsing. G. Wilderom won na een interessante partij van W. Vermeer, en behaalde hiermede zijn tweede overwinning. J. de Groot kreeg zijn tweede nederlaag, nu te gen J. Dol, na een van beiden kanten mooi ge speelde partij. Groep I Afd, A. G, van ZantenF, Zonneveld 02; F. Basstra- H. Schaap xx; G. Sant—B. Dukel xx; H, Muller- D. Ott xxL. KoetsierH. Krikke xx, Afd. B. P. v, d. KuilP. Versteeg x; J. SmitP. Visser x; P. SchagerIT. Koelemey xx; P. SchaapJoh. Kramer x; A. PostH. de Boer xx. Groep II. W. GravemakerG. Oldenburg 11; L, Venus Jr.H. Hendrikse 02; E. HelledoornA, Scha ger xxJ. Cox—P. v. d. Velde xx; C. Ketting— W. de Graaf xx; Chr. StrijkerK. Schaap xx. Groep III, J, v. ZantenN. Zwaan 20; B. KramerM. Neervoort 02; Th. VisH. v, Wolferen 02; N. AmsingJ. Wilderom 0—2; Wilderom 02; J. de GrootJ beteekent afgebroken, x Uitgesteld, W. VermeerG. Dol 0—2. words gezond on sterk hot krijgt mooier glans het wordt vrjj van roos het blijft beter zitten het valt niet meer uit indien gij des morgens een weinig PUROL lusschen de handen wrijft en dit door de haren uitstrijkt, 't Voldoet iedereen. Statuten- De „Staats-Crt." bevat de Statuten van de In- dustrieele Handelsmaatschappij „IJmuiden" al hier. AANGEREDEN. Maandagmiddag werd op den hoek van de Bik- en Arnoldkade en Frogerstraat, een 13-jarige jon gen, C, B., aangereden door een auto, bestuurd door M, v. d. B, Direct werd de hulp van dr, Rutte ingeroepen, die verschillende kneuzingen en ontvellingen constateerde. Later werd de jon gen naar zijn ouderlijke woning gebracht. De po litie doet naar het voorgevallene een onderzoek, LANTAARN OMGEREDEN, Maandagavond reed een auto, bestuurd door M. de V., een ijzeren lantaarn, staande op den hoek v. d. Sluisstraat en Enschedéstraal bij den grond af. Verdere ongelukken kwamen hierbij niet voor. De materieele schade wordt vergoed. KUNSTAVOND VAN HET NUT. De ee.rste voordrachtavond, die het Nutsdepar- tement zijn led biedt, zal niet de minste zijn serie. Op Woensdag 26 October Staanplaatsen amphitheaters (jongensplaatsen) COMPETITIE-STANDEN. Ie Klasse. - 0.50 Feijenoord 5 4 0 1 8 18 -8 1.60 Sparta 5 3 2 0 8 14—9 1.60 Spartaan 5 3 0 2 6 11 -7 1.20 A. D. O. 5 2 2 1 6 16—13 1.20 Stormvogels 5 3 0 2 6 8—10 1.20 't Gooi 5 2 1 2 5 14—12 1.— Z. F. C. 5 2 0 3 4 12—12 0.80 Blauw-Wit 5 2 0 3 4 11- -12 0,80 H. V. V. 5 1 0 4 2 8- -20 0.40 H. F. C. 5 0 0 5 0 4—13 0.— 2e Klasse A V. S/V. 5 5 0 0 17—5 10 2.— K. F. C. 5 2 2 1 14—6 6 1.20 Helder 5 2 2 1 14—8 6 1.20 D. E. C. 5 3 0 2 8—5 6 1.20 West-Frisia 4 2 0 2 8—5 4 1.— W. F. C. 5 2 1 2 8—11 5 1.— Z. V. V. 4 2 0 2 5—14 4 1.— H. R. C. 5 1 1 3 9—12 3 0.60 Alc, Victrix 4 0 0 4 6—15 0 0.— Hollandia 4 0 0 4 4—14 0 0.— 3e Klasse A. Watergraafsmeer 3 3 0 0 6 13- -4 2.— D J. K. 2 2 0 0 4 6- -2 2.— Kinheim 5 3 1 1 7 10- -7 1.40 S. D. W. 4 2 0 2 4 9- -9 1.— O. D. E. 3 1 0 2 2 4—7 0.66 Assendelft 5 0 3 2 3 8- -11 0.60 O. S. V. 4 0 2 2 2 7- -9 0.50 Q S. C. 4 0 2 2 2 5—13 0.50 der komende toch zal in de groote zaal van Thalia optreden het Haydn-kwartet, bestaande uit de heeran P. Kramer, le viool, A. de Groot, 2e viool; H. v. d, Bosch, altviool en H, J. Lijsen, violoncel, allen leden van het Concertgebouw-orkest te Amster dam, Uitgevoerd zullen worden kwartetten van Haydn, Mozart en Beethoven, Dat belooft een avond van hoog kunstgenot te worden. CHRIST. HIST. JEUGDORGANISATIE. De Chr. Historische Jeugdorganisatie alhier be legd a.s. Vrijdagavond in het Koning Willemshuis een vergadering, waarin Mr. Dr. A, A. van Rhijn van Amsterdam zal spreken over het onderwerp Hebben de jongeren een politieke taak? De vergadering is toegankelijk voor alle geest verwanten. HET VERTREK VAN DE EERW. ZUSTER PHILIPPA. Dezer dagen kreeg de Eerw. Zuster Philippa van de Eerw. Moeder Overste bericht, dat zij ge roepen was, om naar de Missie te gaan in Rig: (Rusland). De Eerw. Zuster, die reeds lang het verlangen koesterde, om in de Missie ter eere Gods te mogen arbeiden, heeft haar opdracht vol dankbaarheid aangenomen. Zij was hoofd van de R.K. Meisjesschool alhier, directrice van het zangkoor der Dames Congregatie en directrice van het Meisjespatronaat. Toen Zaterdagmorgen het de kinderen der school bekend werd welk een liefdevolle zuster hen ging verlaten, heerschte er groote verslagen heid onder de kleintjes, maar niet mi©her oncfer de grooteren. De oude traditie getrouw wenschte men, aldus lezen wij in de N. Hl. Ct„ alles in stilte le laten voorbijgaan, doch met zoo'ri afscheid konden zich velen niet vereenigen, zoodat men Zondagavond tijdens het Patronaat Zuster Philippa een laatst vaarwel kon toespreken namens de Dames Con gregatie en het Meisjes Patronaat, Door den ZeerEerw. Heer Pastoor werd de scheidende Eerw, Zuster dank gebracht voor al hetgeen zij heeft gedaan in het belang der Congregatie en het Patronaat; en hij bood haar als blijk van waardeering een enveloppe met inhoud aan na mens de leden, bestemd voor de Missie, Maandagmorgen speelde zich nog onder de kinderen een aardig tafereeltje af. Door een der onderwijzeressen werd een klein meisje een af- scheidswensch geleerd, dat opgezegd werd toen de Eerw. Zuster Philippa afscffeid van hen kwam nemen. Op het moment, dat dit wenschje werd opgezegd, raakten allen zoo onder den indruk, dat niet één zijn tranen kon weerhouden. Het waren kinderen, die door de Eerw. Zuster Philippa altijd liefdevol waren behandeld, van daar dat ook hier het scheiden moeilijk viel. Mo- ge de Goede God de Eerw. Zustec»met dezelfde liefde beloonen in de Missie, te Rusland; zoo zal haar werk daar even schitterend zijn als hier, te IJmuiden, SPOORWEGONGEVAL, Dinsdagmorgen had op het emplacement van het station IJmuiden (Haven) tengevolge van een verkeerden wisselstand een botsing plaats tus- schen een rangeerende locomotief en een goede renwagen. De botsing was zoo hevig -dat de wagen van zijn onderstel werd gelicht en bovendien, ernstig werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Met behulp van een groot aantal arbeiders heeft men de spoorbaan zoo spoedig mogelijk weer vrij gemaakt. NOG EENIGE DAMES EN HEEREN. komen wij tekort om onzen Vlaggetjes-dag op 29 October a s- te doen slagen. Geeft U s.v.p. spoedigst op bij den afd. voorzitter, Dr. W. van Haselen, Kanaal straat 51 of bij den secretaris: Julianaka- de 47. (Uiterlijk tot en met 22 Oct. a.s.). De Afd- IJmuidenVeisen van het Nederlandsche Roode Kruis. POOLSCHE EMIGRANTEN, Maandagmorgen kwam hier van Gdynia aan het Fransche stoomschip Pologne, dal 150 Pool- sche emigranten aanbracht. Het stoomschip meerde aan den toeristensteiger, waar de emi granten aan land gingen, om per boot van de Alkmaar Packet naar Amsterdam te gaan, van waar zij hedenmiddag met het stoomschip Flan- dria van den Kon. Holl. Lloyd naar Zuid-Amerika ertrekken. JAARVERGADERING. In de Zaterdag alhier gehouden algemeene ver gadering der N.V. Visscherij Mij. Batavia werden de balans en de winst- en verliesrekening goed gekeurd, T. V. IJ. In het gymnastieklokaal van school A aan de Kerkstraat, had op Vrijdag 14 dezer, na afloop van den oefeningstijd der meisjes-adspiranten, een samenkomst plaats van vele dames- en heerenleden der Turnvereeniglng „IJmuiden". Mejuffrouw C. van Ekeren, leidster der Dames- en Meisjesafdeelingen was sedert 1 October 10 jaren als zoodanig aan de vereeniging verbonden geweest en had men het plan opgevat, dit niet zonder meer te laten voorbij gaan. Bij monde van den voorzitter den heer A. Driessen Jr. werd de jubilaresse gecomplimen teerd met haar 10-jarig leidsterschap, waarin geen moeite haar te veel geweest is, om de Damesafdeeling tot hoogeren bloei te brengen, waarvan getuigde het groot aantal damesleden en meisjesadspiranten, dat zich onder hare leiding stelde, hetwelk op 1 Oct. j.l. 124 bedroeg. Behalve hare groote toewijding voor de Turn- zaak, verstaat jubilaresse 5e' kunst op vriend schappelijke en prettige wijze met de leden om te gaan, zoodat zeker allen met het gesprokene instemden, Twee jonge adspirantjes brachten haar daarop een mooie mand met chrysanten, terwijl namens de vereeniging haar een tweetal zilveren tafel- ringen in étui met inscriptie als aandenken wercl overhandigd. Verder sprak mejuffrouw R. de Pagter woor den van waardeering namens de Damesafdeeling en de Meisjes-adspiranten voor het vele werk voor de vereeniging verricht en de aangename samenwerking en omgang met de leden steeds betoond. De Dames hadden gemeend niet achter te mogen blijven met een stoffelijk bewijs van waardeering en boden haar een tweetal zilveren vorken en lepels in étui, ter herinnering aan. De jubilaresse -dankte allen hartelijk, zeggende geen woorden te kunnen vinden om uiting le ge ven aan hare gevoelens van dank voor zooveel belangstelling. De jongelui meenden daarop een lang zal ze leven te moeten aanheffen, maar werden daarin verhinderd, omdat de avondscholen nog niet af- geloopen waren en -dit mogelijk storing had kun nen geven, zoodat deze geanimeerde samen komst daarmede was geëindigd. Humphrey van IJmuiden behaalde op de tentoonstelling te Delft den lsten prijs Uitmun tend Open klasse en prijs voor de mooiste Toy- Spaniel Itü van IJmuiden; Puppy-klasse 1ste zeer goed: speciale prijs. Eigenaresse Mevr. T. Tismeerde Waard. DOOPEN IN ZEE, Wij hebben a-1 eens meer melding gemaakt van het doopen in zee door het bestuur der particu liere evangelisatie op den Hoogeberg alhier. Zon dag zouden weer vier nieuwe leden in de ge meenschap worden opgenomen, wat ook nu weer "door den doop geschiedde. Het waren twee man nen en twee vrouwen, die aan het zeestrand door onderdompeling in zee gedoopt werden door den voorganger, HERMAN GORTER-HERDENKING. Heden, Woensdagavond, belegt de afd. Velsen van het Instituut voor Arbeidsontwikkeling in het Koning Willemshuis alhier een bijeenkomst die gewijd is aan de nagedachtenis van Dr, ITer- man Gorter. De heer E. Fuldauer, leeraar aan de Rijks H. B. S. alhier, zal spreken over het on derwerp ,,Dr. Herman Gorter als dichter en den ker." VOOR UW NAASTE. De uitvoering, door de Geheel-Onth, Tooneel- vereeniging „Voor uw Naaste" te geven en waarin opgevoerd zal worden het blijspel „Ge broeders Kalkoen" zal plaats hebben op Dinsdag 25 October in de Concertzaal Flora aan den Zeeweg. IN VEILIGE HAVEN. De loge „In veilige Haven" alhier van de Int. Orde der Goede Tempelieren -hield Maandag avond een open zitting in het gebouw der Odd Fellows aan de Oranjestraat. Ongeveer 70 ge- noodigden waren aanwezig. Na een openingswoord van den voorzitter, den heer H. A. Blok, waarin deze uiteenzette het doel dezer open zitting, verkreeg de heer van Dam uit Haarlem het woord, -die tot onderwerp had Kaïn's woord „Ben ik mijns broeders hoe der?" Spr. wees op IJmuiden met zijn vele zeevarenden, die, ook al zijn ze binnen de pieren en aan den wal, nog lang niet in veilige haven zijn, door de aanwezigheid van vele drinkgelegen- heden, waardoor het gevaar van alcoholmisbruik hier zeer groot as. Spr. kwam dan op het werk der drankbestrij ding in het algemeen en op dat der Goede Tem pelieren in 'l bijzonder, waarvan het reddings werk als practische drankbestrijding bekend is. De avond werd aangevuld mei piano-muziek van Mej. Schol, zang van de -dames Glas en voor drachten van den heer J, Smit, Ook een mando lineclubje, gevormd uit eigen leden, gaf eenige aardige nummers ten beste. In de pauze werd thee met gebak rondgedeeld. Na het zingen van -het lied „Werk, want de nacht zal dalen" door alle aanwezigen, sloot de voorzitter met een opwekkend woord -deze goed geslaagde samenkomst, waarop als gasten ook eenige Engelsche Goede Tempelieren, opvaren den van hier liggende Engelsche haringdrifters, aanwezig waren. MINISTERIEEL BEZOEK. Het door den Minister van Waterstaat toege zegde bezoek aan IJmuiden in verband met de afwijzing van het verzoek van het Gemeente Bestuur om vergunning voor den aanleg van den weg naar het zeestrand zal plaats vinden op Vrijdag 21 dezer, PERSONALIA. De heer Ph. ten Napel, adjunct-commies ter Secretarie -dezer gemeente is door Burgemeester en Wethouders bevorderd tot Commies, Dinsdag '18 October was 't 25 jaar geleden, dat de heer P. A. Barentsen tot arts werd be vorderd. Dezen dag heeft men in de gemeente Velsen lang niet ongemerkt laten passeeren. Het Bestuur van Velsen's Ziekenfonds haalde per auto den jubilaris met zijné echtgenoole van zijne woning en bracht ze naar de groote zaal van Hotel De Prins, die prachtig versierd was met groen én bloemen en in een zee van licht baadde. Bij de binnenkomst werd door de daar verzamelde vrouwelijke en mannelijke commissie leden het ,(Io Vivat" aangeheven op piano en viool begeleid door Mej.G. Koeten en den heer G. Duinker. Na den zang nam de -heer J. van Gameren, voorzitter van Velsen's Ziekenfonds, het woord. Het is nu, aldus spr,, ruim 10 jaar geleden, dat ge tot dokter van ons Fonds benoemd werd in de plaats van den vertrokken geneesheer Dr. Bos. 't Was voor U een groote verandering, het dorpje Bergeik in Noord-Brabant te verwisselen voor deze in bevolking snel toenemende plaats. Er waren hier voor U vele moeilijkheden, maar gij zijt ze glansrijk te boven gekomen en hebt hier spoedig heel veel vrienden verworven, even goed als gij er in Bergeik veel achter liet. Het is mij een aangename taak U, als een be wijs van dankbare hulde, namens het Fonds een cadeau aan te bieden, waartoe zoo goed als alle leden hebben bijgedragen. Dit cadeau bestond uit een schrijfmachine in koffer, een schemerlamp en een pendule met coupes. Hierna kreeg de heer Kleefstra het woord na mens een commissie van patiënten of oud- patienten. Gij, aldus spr. staat heden in het middelpunt onzer gedachten, het is ons een eer en genoegen U bij uw 25-jarig jubileum te huldigen. Gij hebt ons allen wel eens pijn gedaan, den een meer, den ander minder, maar gij deedt hel altijd met een goede bedoeling en daarom zijn we er niet boos om geworden. Nacht en dag steldel ge U te onzer beschikking en dat hebben we hooglijk ge waardeerd. We weten wel, dat gij dezen dag liever onge merkt hadt laten passeeren, maar vandaag stellen wij de diagnose en die luidt, dat gij met uw echtgenoole en verdere familie aan de feestelijk versierde tafel naar onze woorden van dankbare hulde luistert: en ons cadeau als blijk van waar deering in ontvangst neemt, n.l, een boekenkast, Een hartelijk applaus volgde. Hierna hield de heer L. J. van het Kaar een hartelijke toespraak, getuigende van groote waardeering zijner kunde tijdens de ziekten van de dames Mevr. van 't Kaar, Mevr. Schuit en Mevr. van Geelen, Namens -deze dames bood hij den jubilaris een door ha? vervaardigd kleed aan, waarvoor ongeveer 13000 knoopen gelegd waren. Hierbij werd een fraaie oorkonde in dichtmaat gevoegd en versierd met teekeningen omtrent Papierfabriek, Hoogovens, Pont en Klim- opfdes dokters woning). Hierna voerde de heer Rutte, voorzitter dei- Gezondheidscommissie, het woordj die met eeni ge hartelijke, van groote waardeering getuigende woorden een Photo der commisie, waarop ook de jubilaris prijkte, overhandigde. Een hartelijke toespraak hield daarna de heer Surink als afgevaardigde van de Directie van he; Hoogovenbedrijf, Namens de Directie der Kon. Ned, Papierfabrieken, voerde hierna de heer L. J, van 't Kaar -het woord, die memoreerde, dal de jubilaris niet alleen te allen tijde zijn zeer ge waardeerde hulp bij ongevallen had verleend, maar bovendien meermalen een cursus aan dit bedrijf gegeven -had in Eerste Hulp bij ongeluk ken, Als dank daarvoor bood -hij namens de Di rectie een schoon boekwerk aan: Buschan illu- strierte Völkerkunde in 3 deelen. Kon dit dienst doen als voedsel voor den geest, in verband met het feit, dat ook het lichaam voedsel noodig had, meende de Directie er goed aan te doen een doos met tafelzilver er aan toe te voegen. De jubilaris was zeer aangedaan door deze talrijke bewijzen van belangstelling en vriend schap. Dezen dag vond hij even zwaar als den nu 25 jaar achter hem liggenden dag van zijn examen. Toen moest beslist worden over de vraag of hij genoeg kennis en kunde voor zijn examen had, vandaag gold het de vraag: Wat hebt gij met uwe talenten gedaan? Toen ben ik geslaagd. Van daag ook? Uit alles, wat ik vandaag ondervon den heb, zei spr., zou ik meenen een bevestigend antwoord te kunnen geven. Hij werpt een blik op hetgeen achter hem ligt in Bergeik en Velsen, op oogenblikken van strijd, nederlaag en over winning, van teleurstelling en blijdschap hoopt nog lang de kracht te zullen hebben om nuttig werkzaam te kunnen zijn. Diep geroerd zegt -hij allen dank voor de vele bewijzen van vriendschap, belangstelling en hulde, waarna spontaan door allen werd aangeheven „Lang zal hij leven!" Hierna brachten vele mensohen, die langs de tafel defileerden, hun persoonlijke gelukwen- schen, Een hartelijke toespraak werd gehouden door den Voorz. van -het Medisch Gezelschap Kenne- merland, den heer De Vries Robles, waarna de heer De Groot, arts te Santpoort, nog 2ijn per soonlijken gelukwensch voegt, als oudste Velser collega en brengt tevens in herinnering, dat ze nog samen op de collegebanken gezeten hebben en hoopt, dat ze elkander nog vele jaren als col lega's kunnen blijven begroeten. De heer Schilp houdt hierna nog een toe spraak, waarin hij nog eens herinnert aan den eersten tijd van het verblijf van den jubilaris In deze gemeente. Intusschen was de Harmoniekapel „De Een. dracht" gearriveerd, die ter eere van' den jubila ris een paar mooie nummers gaf en welker voor" zitte, de heer De Greef een hartelijke en geest! ge toespraak hield, waarin hij den jubilaris een goede reis wenschte van den zilveren naar den gouden mijlpaal. Nog eenige uren bleef men op gezellige wljZe bij elkaar, U iivoering. De Gymnastiekvereniging van het per soneel der Hoogovens „Vlug en Lenig", 'directeur de heer W. Onstenk, geeft a.s! Zaterdagavond een uitvoering voor leden en genoodigden in Hotel De Prins en de volgende week Zaterdag tegen entree. Opdracht. Het bouwen van een houtloods met landhoofd te Beverwijk voor de fa. B, Fe- nenga te Beverwijk is opgedragen aan Henneman en Jansen te Wijk aan Duin voor f 3520, zijnde op twee na laagste In schrijvers, De twee laagste inschrijvers wonen te Velsen, De plaatselijke afdeeling van „Volksonder, wijs wendt zich als volgt tot de voorstanders der openbare school: Evenals vorige jaren zal door de afd. Santpoorf van „Volksonderwijs" de collecte worden ge. houden tot vermeerdering van het „Fonds tot Steun van Volksonderwijs". Het zal niet onbekend zijn dat de openbar* school steeds meer in het gedrang komt en als het zoo door -gaat zullen de woorden door Groen van Prinsterer gesproken waarheid worden, n,l, „Dé bijzondere school hoofdzaak, de openbare aanvulling". Dat het echter niet zoover zal komen, daarvoor Jet moeten allen die voorstanders van het openbaar onderwijs zijn de handen aan den ploeg slaan. Om echter -de zoo nood-ige propaganda te kun nen voeren is niet alleen het woord en geschrift voldoende, doch moet er geld zijn. Het bestuur der afd. doet daarom een beroep op allen om met milde -hand te steunen en ver- wacht dat geen enkele medestander zich aan zijn moreele verplichtingen zal onttrekken. Binnen eenige dagen zullen enkele dame9 en heeren zich met gewaarmerkte lijsten bij de in. gezetenen vervoegen om hun bijdrage in ont vangst te nemen. Zijn er die nadere inlichtingen wenschen dan worden die gaarne verstrekt door den heer D, Klaij, secretaris van „Volksonderwijs", afd, Santpoort. lie len K'd) fek De besommingen der aan den rijks- vischafslag aangekomen visschersvaartui- gen waren: 15 OCTOBER 1927. IJM. 267 stoomharinglogger f 3595 IJM. 266 stoomharinglogger 5903 IJM. 406 motorharinglogger 8394 S.D. 56 Fischindustrieller 8198 IJM. 70 Zeehond 2267 IJM, 432 Raaf 2885 IJM. 153 Ada 2534 IJM. 104 Annie 1913 IJM. 142 Flamingo 2584 IJM. 184 Plutos 3272 IJM. 107 Jeane 2591 IJM. 2 Christine 2878 IJM. 491 Timor 4316 IJM. 418 Derika V 4943 IJM. 135 Begonia 2975 IJM. 4 Gelria 2286 Z.K. 6 Hoop op Zegen 1790 IJM. 193 de Hoop 2198 17 OCTOBER 1927. IJM. 197 Zaanstroom IV f 3476 IJM. 49 Petten 2878 IJM. 37 Maria Elisabeth 4320 IJM. 32 Zeemeeuw 3047 IJM. 175 Trio 4705 .st" id IJM. 191 Albatros 3875 IJM. 384 Erica 2949 IJM, 110 Zaanstroom I IJM. 19 Patria 4071 IJM. 405 Derika II 4303' VL, 10 Janne 2381 IJM, 143 Balder 3413) IJM, 26 Witte Zee 2559', IJM, 129 Shamrock 3870' IJM, 133 Clyvia 2585 IJM. 65 Urania 3016 IJM. 374 Derika VIII 3124 IJM. 272 Derika XV 2463 IJM. 126 Derika X 2479 IJM, 62 Concordia 2453; IJM. 74 Poseidon 2540' IJM. 12 Johanna 2450 IJM, 82 Aneta 4790 IJM. 331 Holland V 1815 IJM. 7 M. L. Ommerïng 2895 S.D, 63 Nieustadten 8135 S.D. 121 Thorn 5630] L 115 Deensche motorkotter IJM. 247 zeilharinglogger 5621 IJM. 85 -zeilharinglogger 7456 18 OCTOBER 1927. IJM. 134 Lewiti f 3033 IJM. 118 Beatrice IJM, 39 Schoorl 41731 IJM. 103 Dolfijn 4569 IJM. 316 Gerard 3229 IJM. 57 Friesland 3211 IJM. 203 Derika XVI 0 1721 IJM, 130 Eendracht I 3278 IJM. 157 Maria v. Hattum 3259 IJM. 180 Holland IV 2261 IJM. 6 Polaris 3078 S.D, 116 Karnten 8142 i Van de IJmuider haringvloot kwt" he: 1 eve Gr jksel

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2