V. S. V. Vervolg Plaatselijk Nieuws Ijmuiden. MIJN HARDT Visscherij Velsen Burgerlijke Stand. Velsen Scheepvaart Santpoort Laatste Berichten. Hiiïuiden. Correspondentie. Kost- en Inwoning AGENDA. ZATERDAG. Concertzaal De Griffioen, Uitvoering Accordeonver. Excelsior, 7.30 uur- Thalia. Bioscoop, 8 uur. Hotel De Prins, Velsen, Uitvoering Gymn. Vereen. Vlug en Lenig, 8 uur. Concertzaal Tiuoli. Concert Arb. Man dolineclub Excelsior, 8 uur. ZONDAG Thalia, Bioscoop, 3, 5 en 8 uur. MAANDAG. Thalia. Bioscoop, 8 uur. DINSDAG. Patronaatsgebouw Zeeweg. Sociëteit .Onder Ons" Het Schouwtooneel,,Le Bonheur du Jour", 8 uur. Concertzaal Flora, Zeeweg. Geh. Onth. Tooneelver. ,,Voor uw Naaste": Gebroe ders Kalkoen, 8 uur. Thalia. Bioscoop, 8 uur. E. HS.STORMVELD. Zooals wij reeds eerder mededeelden, is Stormveld tot de N. V. B. toegelaten. Maandag j.l. brachten de Off. Mededee- lingen van den N. V. B. het bericht, dat de vereeniging was ingedeeld in de 4de klas C- Voor Zondag a.s. is vastgesteld E. H, S- Stormveld. We zijn nieuwsgierig of de Stormvelders zich in hun nieuwe omge ving zoo zullen thuis gevoelen als V. S. V. en Kinheim. Zij trekken als volgt naar Haarlem Raspoort Heyligers v. d. Grien dt v- Rijn Rossier Keur v. d. Kolk, Molenaar, de Wolff, Schippers, Asjes. Officieele Mededeelingen. Wedstrijden voor a.s. Zondag: H. R. C. I—V. S. V-, te 2.30 uur. v. s. V. IIR1PPERDA, te 2 uur. E. H. S- IV—V. S. V. IV, te 10 uur. Degenen, die de reis mede willen ma ken naar den Helder, met spoor of auto bus, kunnen zich hiervoor opgeven tot uiterlijk Zaterdagavond 10 uur bij onder staande adressen: W. Posma, Lagersstr.; J. Anepool, Tuinderstraat en A. Röth, Stationsweg, IJmuiden-Oost. De autobussen vertrekken om 11 uur, de trein om 9 uur. De kosten zijn per spoor f 2.40, per autobus f 2. V/edstrijd NederlandZweden- Op Zondag 13 November 1927, terrein Stadion, Amsterdam wordt deze wed strijd gespeeld. Aanvragen om plaatsbe wijzen voor leden van V. S. V. moeten uiterlijk Zondag 23 Oct. in het bezit zijn van den secretaris, den heer J. Anepool, Tuinderstraat 71. Tooneelvereeniging „Voor uw Naaste". A.s. Dinsdag 25 October zal bovenge noemde vereeniging in het concertgebouw Flora", van den heer Bakker te IJmui- den-Oost, aan den Zeeweg ten tooneele brengen het uitstekende Hollandsche blij spel van G. Nielen: „Gebroeders Kal koen", een vroolijk spel van den ouder- wetschen winkeliersstaiid in 3 bedrijven; één van de weinige, van het begin tot het einde, door-en-door-geestige, echt-Holland sche lachstukken, een stuk, dat reeds Ja ren repertoire houdt bij de grootste ge zelschappen. De Utrechtsche Courant schreef o.a-: „De lachsalvo's waren den geheelen avond niet uit de zaal". Wie een avond van gezonde humor, zuivere geestigheid en echt genot wil mee maken, gaat dus op a.s. Dinsdag naar Flora! De afdeeling van de Chr. Historische jongerengroep had gisteravond in het Ko ning Willemshuis een bijeenkomst belegd, waarin Mr. Dr. A. A. van Rhijn van Am sterdam sprak over het onderwerp: „Heb ben de jongeren een politieke taak?" De voorzitter, de heer H. A. Bakker, opende met gebed en sprak een openings woord, die er op wees, dat het aantal kie zers zooveel grooter is geworden en dat de jongeren straks de taak der ouderen hebben over te nemen- Daarom is de Chr. Hist. Jongerengroep gesticht, ook in an dere plaatsen, die tezamen een Federatie vormen, waarbij ook de IJmuider-afdee- ling is aangesloten. Spr. zeide dat het werk van de groep nu kan aanvangen en heette in 't bijzonder eenige bestuursleden der Chr. Hist. Kiesvereenigmg welkom. Mr. Dr. A, A. van Rhijn zeide achter zijn onderwerp een vraagteeken te hebben gezet, maar dit had hij met een bedoeling gedaan. Spr- wilde n.l. niet een lange rede houden, maar na een opwekkend woord de vraag met elkaar onder de oogen zien. Hoe moeten wij de politiek benaderen, vraagt spr. Spr. maakt een vergelijking en bespreekt hoe jongeren soms staan te genover God. Vele jongeren meenen dat zij God kunnen leeren kennen in de na tuur, b.v. op een zeer mooien avond, waarin zij vrede vinden en een hoogere macht. Maar het kan ook stormen, zegt spr. en die brengen vaak rampen mee. Als spr. het over de staatkunde heeft, is daar dan God te vinden? Spr- zegt dat de ware openbaring van God is te vinden in Jezus Christus. Als wij dit g'elooven, weten we, dat er tal van beginselen zijn, waarmede in de maatschappij gerekend moet wor den, Als wij b.v, vragen, hoe we moeten staan tegenover het huwelijk, is hierop het antwoord te vinden in de evangeliën, in wat Jezus gezegd heeft. Dan wordt Hij de autoriteit, waaraan wij ons nadrukke lijk onderwerpen. Zoo zijn er meer voorbeelden. Hoe slaan wij, zegt spr., ten opzichte van het gezag, waarom moeten wij gehoorzamen aan de overheid. Als wij naar Jezus zien, hebben wij weer het antwoord. Spr. wijst op het tafreel van Jezus voor Pilatus- Te genover dezen cynicus staat Jezus onder- danig en erkent het gezag. Nu mogen wij, zeide spr. niet meenen, dat de overheid aan niets gebonden is. Jezus zegt tegen Pilatus: „Gij zoudt geen macht hebben, indien deze u niet van God gegeven wa re". De overheid is dus gebonden aan God, omdat zij haar gezag van God ont vangt. Er zijn moeilijker onderwerpen voor jongeren, b.v. de ontwapening, zegt spr. Vele Christenen zijn hiermede wel gauw klaar, zegt spr. Zij zeggen dat er altijd oorlog geweest is en dit zal wel zoo blij ven. -ij Maar spr. acht dit verkeerd, want Je zus heeft ons geleerd, dat wij tegen het kwaad moeten strijden- Maar toch is ook de ontwapening eenzijdig. De oorlog is een gevolg van de zonde der volkeren en nu is het eenzijdig, als één volk gaat ont wapenen, terwijl de andere volken dit niet doen. Als wij dit doen, maken wij den sprong te groot. Wij moeten strijden tegen den oorlog, maar dan over de ge- heele linie. Spr. zegt met deze enkele voorbeelden te laten zien, dat de Christenen een taak hebben in het staatkundig en maatschap pelijk leven. Spr, zegt dat velen bezwaar hebben te gen politiek, omdat er vaak een luchtje aan zit. Maar dit is geen argument, om er ons uit terug te trekken. Een handelsman heeft meermalen moeite om eerlijk te blijven en een medicus klaagde onlangs, dat zijn beroep dit groote gevaar heeft, dat hij in den mensch alleen het stoffelij ke ziet en vergeet, dat deze ook een ziel heeft. Spr- zegt dat de echt-Protestantsche opvatting is, dat de Christen midden in het maatschappelijk leven staat. Spr. zegt dat men vaak het verwijt hoort, dat in de politiek de beginselen verzaakt worden. Maar laten we dit niet te spoedig concludeeren, zegt spr., want in de politiek moet men rekening houden met de werkelijkheid en de mogelijkheid. Vele jongeren willen niet aan politiek, omdat zij in iedere partij wat missen of iets, dat hun niet aanstaat. Maar spr. acht het gewenscht, dat er binnen enge gren zen verschillen zijn. Daarover moet wor den gepraat en men moet de kwesties zoodanig oplossen, dat het Christendom er het meest bij gebaat is. Spr- waarschuwt tenslotte tegen de groote versnippering en de vele kleine partijtjes. In de Kamer kan men niet van alles verstand hebben, maar een groote partij kan zorgen, dat zij menschen af vaardigt, die op verschillend 'gebied een naam hebben. De groote verbrokkeling doet de politieke constellatie groote scha de. En vooral jongeren zien spoedig be zwaren en .willen dan eigen wegen gaan. Spr. zegt dat de jongeren frisch bloed in de partij hebben te brengen. Als oud en jong in de Chr, Hist. Unie samenwerken, kan er een goed geheel ontstaan. Dan zullen zij willen medewerken om den grooten afval van Christus te stuiten en de beginselen van Jezus Christus helpen uitdragen ook op het terrein van het soci ale leven. Daarna was er gelegenheid tot het stel len van vragen en gemeenschappelijke bespreking- De voorzitter dankte Mr. van Rhijn voor zijn duidelijke uiteenzetting. EEN VEREENIGINGSGEBOUW. Reeds meermalen zijn alhier pogingen aange wend, om le komen tot stichting van een ver- eenigingsgebouw met een flinke zaal voor ver gaderingen en uitvoeringen. Eenige jaren gele den werd door het Centraal Drankweer-Coinité een actie op touw gezet en werd uit verschillen de vereenigingen een commissie voor dit doel gevormd, doch men is toen niet kunnen slagen. Thans wordt opnieuw een poging gedaan en is het initiatief daartoe genomen door het De partement IJmuiden van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Aan verschillende organi saties in onze plaats is een schrijven gezonden, waarin meegedeeld wordt, dat in de laatstge houden bestuursvergadering de wenschelijkheid naar voren kwam, om op de een of andere ma nier te komen tot het stichten van een gebouw met betere lokaliteiten voor vergaderingen en uitvoeringen, als tot dusver hier gevonden wordt. Het Nutsdepartement wil daarom een vergadering bijeenroepen van belangstellenden, om deze zaak te bespreken. Deze vergadering zal worden gehouden op Donderdag 10 Novem ber a.s. in het Augusta-Hotel, of indien de op komst zeer groot zal zijn in een nader op te ge ven lokaliteit. Het is te hopen, dat deze poging thans het gewenschte succes moge hebben en dat IJmui den een goede gelegenheid voor het houden van uilvoeringen en vergaderingen zal krijgen. MANDOLINECLUB. De violist Boris Lensky is verhinderd zijn medewerking op het hedenavond door de Ar beiders Mandolineclub Excelsior in Tivoli te f geven concert te verleenen. Maar het besluur is er in geslaagd een plaatsvervanger te vinden, die ook wel publiek zal trekken, n.l. onzen Hoofdpijn-Tabletten 60 ct, Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. bij Apoth. en Drogisten. plaatsgenoot, de bekende accordeon-virtuoos C. Zwanenburg. EVANGELISATIE. Woensdagavond is in het Gebouw voor Chr. Belangen de eerste evangelisatiesamen komst gehouden. Er was een goede opkomst en de beide sprekers, Ds. H. J. Dijckmeester al hier en Ds. L. J. van Leeuwen van Haarlem, werden met aandacht gevolgd. Het zangkoor van de Hervormde Evangelisatievereeniging zong eenige liederen. DIERENMISHANDELING. Door de rijkspolitie is gisteren procesverbaal opgemaakt tegen den boterhandelaar J. J. S. uit Zaandam, die een kreupel paard voor zijn wagen had. De politie heeft het arme dier doen uitspannen. CHR. BOUWVAKARBEIDERS. De afdeeling van den Ned. Chr. Bouwarbel- dersbond belegt a.s. Vrijdagavond 28 October een vergadering in de zaal van den heer v. d. Outenaar, waarin de Bondsvoorzitter, de heer H. J. Terwey van Utrecht, als spreker zal op-, treden. EEN NIEUWE KERK. De Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te IJmuiden-Oost heeft, naar De Vuurtoren meldt, besloten om de eerste stappen te doen voor het verkrijgen en bouwen van een nieuwe kerk. Daartoe zal a.s. Dinsdagavond een gemeente avond worden gehouden in de consistorie oï in de kerk, PATRIMONIUM. Voor de afd. IJmuiden-Oost van het Ned Werkliedenverbond Patrimonium zal de heer J. Nijhout alhier a.s. Donderdagavond een lezing houden, met het onderwerp „Het Leger des De vergadering heeft plaats in de P. Vermeu- lenschooj. - Woensdagmiddag had een aanrijding plaats op den hoek Prins Hendrikstraat-Oranjcslraat tusschen een vrachtauto der ijsfabriek voor de Vischhandelvereem- ging, bestuurd door J. A. M. en een vrachtauto, be stuurd door T. G. De laatstgenoemde auto bekwam vrij ernstige schade. Een onderzoek wordt door de politie ingesteld. Monument J. Kostelijk. Het monument op het graf van onzen op 5 Juli j.l. overleden gemeente-secre taris, den heer J. Kostelijk, is thans ge plaatst. Het is een massief monument, geplaatst op een rotsblok. Het rotsblok is 50 c.M. hoog en 85 c-M. breed, waarop dan de steen van gepolijst hardsteen, 1.30 M. hoog en 70 c.M. breed, zoodat de totale hoogte van het monument 1.80 M. be draagt. Boven op den steen prijkt het wapen der gemeente Velsen in wit marmer en daaronder staan de woorden: De gemeente Velsen aan haren Gemeente-Secretaris J. KOSTELIJK. Geboren te Zuid-Saharwoude den 12 Fe bruari 1887. Overleden te Haarlem den 5 Juli 1927. Het geheel is omgeven door een rand van gepolijsten hardsteen en het monu ment doet den vervaardigers, den heeren Nuyen en Sipkes te IJmuiden-Oost, alle eer aan- Op dezen heuvel op het prachtige Westerveld rust nu onder dit fraaie monu ment het stoffelijk overschot van onzen te vroeg gestorven secretaris. - De vischafslag vaartuigen H.H 65 IJ.M. 190 232 127 56 H7 36 9 besommingen der aan den rijks te Ijmuiden aangekomen visschers- V.L. IJ.M. 124 i 177 29 1 35 10 151 46 154 136 183 45 33 19 October 1927. Henr. Jenevelt Henr. Jacoba Westland Derika XIII Groningen Oost-Zee Proef Nelly Derika XI Emma Zeeleeuw Wilhelmina Jacq. Clasina Forward Helga Protinus Lobelia Liesbeth Betty Perseus Stoomharinglogger f 7085 4864 3418 3157 2800 2861 3018 2835 2576 2778 3628 2069 4374 2484 2366 2603 1878 1755 809 7648 f 2262 2148 3985 2271 2558 1986 4138 1751 f 1665 1919 4198 3428 2724 1425 2678 2653 2770 2693 20 October 1927. IJ.M. I Swift 75 Kennemerduin 60 Cath. Duyvis 28 Walrus 50 Simon 23 Alcmaria 59 Clasine Luther 47 Tubantia 326 Hibernia 106 Reiger 3 Christine Catharin 161 Cheneviere 53 Derika VI 501 Flora 244 Delfland 84 Pallas 192 Pelikaan 490 Gorredijk 21 October 1927. (Stoomtrawlers). IJ.M. 40 De Hoop II f 1304 253 Sumatra 2651 18 Azalea 2785 64 Penelope 1471 8 Annie 2049 Gedurende de week van 13 t. m. 19 October 1927, kwamen alhier de navolgende vaartuigen binnen 86 Hollandsche-, 5 Duit- sche stoomtrawlers, 4 Stoom-, 3 Motor-, 3 Zeil-haring-loggers 79 Engelsche haring- drifters, 1 Zeil-trawl-logger, 1 Deensche Motorkotter, en 102 Kustvisscbers. De besommingen waren als volgt Hollandsche Stoomtrawlers v. f809 t. f5788 Duitsche Stoomtrawlers van f 5630 tot f 8198 Stoomharingloggers van f 3595 tot f 8827 Motorharingloggers van f 5836 tot f 8394 Zeilharingloggers van f 5624 tot f 7456 Engelsche haringdrifters van f511 tot f4169 Zeil-trawl-loggers van f -tot f 242 Deensche Motterkotters van f tot f 2587 terwijl de Kustvisschers totaal f 236G9 be- somden. De aanvoer bestond uit 1009324 K.G. trawlvisch, 2713 kantjes en 22495 kis ten haring. De totaal opbrengst bedroeg f 494950.94. De stoomtrawler Lobelia I]m. 136 kwam hier Woensdag binnen met gebroken zuiger. Het schip had echter bijna een volle reis. j De stoomtrawler Petrus Paulus IJm. 266 was de vorige week niet na een reis van 5, maar van 9 dagen j binnengekomen met 32 last haring. 1 De vorige week Vrijdag ter visscherij vertrokken stoomtrawler Perseus IJm. 45 moest Dinsdag hier terug- keeren, omdat het schip de boeglijn in de schroef had gekregen, tengevolge waarvan het schip niet kon achteruitslaan. Ondertrouwd. K. v. d. Berge en H. L. Bouwer; A. L. de Pauw en A. Krug N. Groeneveld en A. J. Bruyns A. Dekker en A. B. Wilmink J. Groeneveld en G. AmeeC. Zwier en P. WielingaC. Riedijk en P. GuytJ. Struys en C. Jansen. Gehuwd. H. v. d. Plas en J. SpruitH. Halff en A. de Boer D. van Schie en P de Waard H. Buis en J. Hopman G. v. d. Veen en J. KlynH. Leeuw en J. LouwenA. Schuyt en A. J. Graaman J. P. J. v. Nieuwen hoff en E. Waterlander J. van der Plas en G. J. L. Louwoord. Geboorten. G. Bijmav. Wieren z.H. Brouwers- Tbijssen d. C. Suiker— Spaanderman z. A. LangbroekHofman z.C. A. Koks van Straalen d. E. A. v. BalenMartens z. A. DonkerPrenen z. Overleden. Dirk Klok, 51 jaar, gehuwd. Katwijk. 29 OCTOBER A.S. VLAGGETJESDAG! WAT IS EN DOET HET NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS 7 6. KRINGMAGAZIJNEN- Eene degelijke hulpverleening door Het Nederlandsche Roode Kruis bij de jongste rampen in Nederland was mogelijk door het steeds aanwezige bezit van 7500 vol ledig uitgeruste bedden, verpleeg- en transportmaterieel in de Kringmagazijnen te: Alkmaar, Amersfoort, Amsterdam, Arnhem, Assen, Breda, Groningen, Hen gelo, 's Hertogenbosch, Leeuwarden, Lei den, Maastricht, Middelburg, Rotterdam, Utrecht, Venlo en Zwolle. Leest U vooral a.s. Woensdag in dit j blad het artikel: „De Stichting van het Roode Kruis'1. 29 OCTOBER A.S. VLAGGETJESDAGI Geeft U op als lid Julianakade 47. TeleL 275. 1 tentie. Men hoopte den logger in den loop van den morgen omhoog te krijgen. Er zijn gelukkig nog menschen met een echte spontaniteit van hartelijkheid en meele- ven. Zoo werd hedenmorgen aan het bureau van onze courant een brief bezorgd, inhoudende f 5.waarop niet anders stond dan het ver zoek, om dit bedrag te doen toekomen aan de weduwe van den kok van de KW. 165, Natuur lijk zullen wij hieraan voldoen en de weduwe za] dit blijk van daadwerkelijke deelneming zeker op prijs weten te stellen. NED. HERV. KERK. Abusievelijk staat onder de predikbeurten dat er in de Herv. Kerk alhier te 5 uur dienst is! Des avonds 8 uur heeft in het gymnastieklokaal der Chr. School te Velsen-Noord een liturg!, schen dienst plaats. De kerkeraad der Ned. Herv. gemeente zal op 1 Januari a.s. met twee leden worden uitge breid en het kiescollege daardoor met vier leden De verkiezing voor het kiescollege heelt plaats op Zondag 6 November, Behalve de ver. kiezing van vier nieuwe leden, zijn aan de beurt van aftreding Mej, M. v, d. Hoek en de heeren Joh. Broeze, C. J. van Heyst Pz., H, M. Klinken berg en A, Koene, WETHOUDER J. C. DUNNEBIER. De heer J. C. Dunnebier, de wethouder van Openbare Werken, is ernstig ongesteld. Naar wij vernemen zal hij de eerste drie maanden zijn ambt niet kunnen vervullen. De heer Schilling neemt de functie nu waar, maar vermoedelijk zal de raad in zijn volgende vergadering wel een andere voorziening treffen. Op de veemarkt zijn aangevoerd 272 koeien, tegen 300 koeien het vorige jaar. De prijzen waren goed, de handel vlug. Gevonden voorwerpen in het park Velserbeek: een sierspeld, een huissleutel en een reticule met in houd, Hiertoe zou bijna ook behoord heb ben een onzer apen en wel de grootste. 't Was hem gelukt zijn woning te ver laten en in een oogenblik zat hij in den top van een der naastbij staande boomen, schuddende aan de takken of hij meende er lekkere vruchten mee te kunnen krij gen. Een uitnoodiging om beneden te komen van de zijde der oppassers, die er bij komen wa^en, werd niet aangenomen, ja, een beetje kwaaddenkend mensch zou geneigd zijn het grommend geluid van „Kees" een beetje uitlacherig te noemen, Om te bewijzen, dat men beneden 'g kwade bedoelingen had, werd een mooie peer omhoog gestoken. Kees wierp er een begeerigen blik op, maar wenschte haarf blijkbaar niet te komen halen. Wie mij l tracteeren wil, scheen hij te denken, moet] maar boven komen, op de bovenste ver-i dieping recipieer ik. Een der oppassers verstond die onge sproken taal en klom naar boven met de peer op een steeds in het oog vallende plaats, maar tevens in het bezit van een zak. Hoe dichter de oppasser bij Kees kwam, hoe grooter werd de aantrekkingskracht der peer en eindelijk bevond ze zich in de apenhand, maar op hetzelfde ooj^ blik had de oppasser den zak over den vluchteling en óndanks alle gespartel werd deze naar beneden en in het apen- huis gebracht. Blij, dat hij weer thuis was, was hi) niet, integendeel, hij was zoo boos, dat hij minachtend de peer wegwierp. Ja, deze vrucht had hem verleid, vroe ger een appel, nu een peer, en deze had hem zijn gulden vrijheid gekost- De snoek, die door den heer S. w vangen is, woog niet Sa maar 81/-- pond, IJ m ui d e n. Aangekomen 20 Oct.Vesta, st., Am sterdam, Hoogovens, om te laden; 21 Oct.. :Embla; st., Rotterdam, id. Vertrokken: 19 Oct..- Katwijk, st., Rotterdam, ledig; 21 Oct.: Vesta, st., Genua, via Rotterdam, ijzer en stukgoed Embia, st., Stockholm, via Am sterdam, ijzer en stukgoed; Utrecht, sleepboot, Rye, met een baggermolen en bak op sleeptouwHector, sleepboot, Rye, met twee bakken op sleeptouw ;01e Aarnold, st., West-Hartlepool, ledig. Velsen. Vertrokken 20 Oct.The Marquis, st., Grimsby, cellulose. Aangekomen 21 Oct.Julius Hugo Stinnes, st., Memel, papierhout, papierfabriek, Ruïne van Brederode. ij De Ruïne van Brederode alhier is het derde kwar taal van 1927 bezocht door 25496 personen. Kerkelijke verkiezing. De kerkelijke (orthodoxe) kiesvereeniging alhier zal deelnemen aan de verkiezing van drie leden om hei kiescollege der Ned. Herv. Gemeente op Zondag 30 October. Haar candidaten zijn de heeren W. van Leeuwen, aftredend, L. J. Muntz en Th. Ziegenhardt. Serenade. Hedenavond brengt het fanfare-Korps „Wilhel mina" aan het echtpaar Korver, dat dien dag zijn I 50-jarig huwelijksfeest in hotel „DeWeyman" herdenkt, een serenade. Deze vangt om 9 uur aan. gj DR. HERMAN GORTER HERDACHT. Woensdagavond hield het Instituut voor Arbei dersontwikkeling zijn eerste bijeenkomst, dit maal in het Koning Willemshuis. Deze avond was gewijd aan de nagedachtenis van den dich ter Dr, Herman Gorter. Na een inleidend woord van den voorzitter, den heer G. Klimp, schetste de spreker, de heer D. Fuldauer, leeraar aan de Rijks H. B. S. alhier, de beteekenis van deze voor de Ned. letteren zoo belangrijke figuur, dien spr. persoonlijk na Vondel wel als een dei- allergrootsten beschouwde en die dat zeker was in den kring der tachtigers, gemeten dan naar den omvang van zijn machtig oeuvre als geheel. Spr. ging de levensloop en het werk van den dichter uitvoerig na en weinigen kunnen dat beter dan hij, die de biograaph van Dr. Gorter is. Na de pauze heeft de inleider, wiens belang wekkende beschouwing getuigde van groote ver eering voor den dichter, op sublieme wijze ge deelten van des dichters werk voorgedragen. DE GEZONKEN LOGGER. De berging van den in de Buitenhaven gezon ken logger Nederland II KW, 165 is opgedragen aan het Bureau Wijsmuller. Gisteren is het ge lukt twee kettingen onder het schip door te brengen. In den afgeloopen nacht is een groote bok van de Amsterdamsche Droogdok Mij. aan gekomen en hedenmorgen vroeg is men met het werk van het lichten begonnen Twee sleepboo- ten van het Bureau Wijsmuller verleenen assts- ARBEIDSBEURS. Ingeschreven op 21 October 1927 1 drukker typ., 9 timmerlieden, 3 schilders, 1 loodgieter, 6 mach. bankw., 1 koperslager, 2 kantoorbedienden, 1 revolverklinker, 1 stucadoor, 1 matrassenmaker, 1 winkelbed., i 27 los arbeiders. Totaal 54. j Wegens overvloed van copie en advertenties moest tot onzen spijt een ingezonden stuk ut' j Velsen blijven overstaan. z, - e: in Kruidenierswaren annex Tabak en Sigaren te koop, op mooie stand, te IJmu'den-Oost. Direct te aan vaarden. Koopsom t 4650. Ver dienste per week 70 80 gulden. Br. No. 3058, Bur. van dit blad aangeboden, voor net persoon, op mooien stand te IJmuiden-Oost. Br. onder no. 3057, bur. van dit blad.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 6