WAARSCHOWINt „DE RIJWIELTRUST"1 Vervolg Plaatselijk Nieuws Ijinuiden. Velsen Santpoort. Burgerlijke Stand. Visscherij Laatste Berichten. 1 NOVEMBER IN WERKING. - Seinlichten, Achteruitkijkspiegels, - Michtingaanwjjzers, Stoplichten enz. enz, Zijlstraat 64 HAARLEM K1-Hontstr. 21 AGENDA. ZATERDAG. Thalia-Theater, Bioscoop, 8 uur. Flora-Theater. Bioscoop, 8 uur. Concertzaal De Griffioen. Feestavond Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren, 8 uur. Concertz. Tivoli. Verg. Soc. Dem. Vrou wenclub, 8 uur. R.K. Vereen. Gebouw Kerkstraat. Pro- pag. vergadering R.K, Bond van Trans- portarb,, 7,30 uur. Hotel De Prins, V eisen. Uitvoering Gymn. Vereen. Vlug en Lenig, 8 uur, ZONDAG- Thalia-T he at er. Bioscoop, 3, 5 en 8 uur. Flora-Theater. Bioscoop, 5 en 8 uur. R.K. Vereen. Gebouw Mahustraat. Uit voering Tooneelver. Kunstkring, 8 uur. Patronaatsgebouw Zeeweg. Uitvoering Propaganda Club Jeanne d'Arc, 7.30 u. MAANDAG. Thalia-T he at er, Bioscoop, 8 uur, DINSDAG. Thalia-T heater. Cabaretavond 8 uur. VOETBAL. STORMVOGELS—BLAUW-WIT. Hoewel de toestand nog juist niet „zorgwek kend" is te noemen, kunnen we het ons leven dig voorstellen, dat menig Stormvogels-enthou siast na hetgeen Zondag j.l. op de verschillende voetbalvelden van clubs uit de eerste klasse van Aideeling II is gepasseerd zich minder gerust gevoelt. Nu H. F. C. toch de smaak van de eerste overwinning te pakken heeft, zou het gansch niet onmogelijk zijn, dat de Spanjaards- laanbewoners in den vervolge uit een geheel an der Vaatje gingen tappen, dan zij lot dusver ge daan hebben. Ook het gelijke spel van H. V. V, tegen Feijenoord geeft te denken, al is het dan ook waar, dat de Rotterdammers niet met hun sterkste elftal uitkwamen en o.a. Pijl misten. De wedstrijd tegen Z. F. C. heeft weer eer.: duidelijk bewezen, over welk een zwakke aan- valslinie Stormvogels toch. feitelijk te beschik ken heeft. Van een doorzetter en volhouder a la Visser, van een doodelijk schot, zooals Blinkhon dat vroeger bezat, van een tacticus als Van Ilemert, van voorzettende buitenspelers a!s Klaas Oldenburg en Hoogerduin enz. geen spoor. Het opmerkelijke is, dat spelers, die het vo rige seizoen nog zooveel successen boekten, er thans zoo weinig van terecht brengen. We den ken hierbij aan den linkerwing als één geheel en aan v. d. Velde Jr. en Houtkamp persoonlijk. Na den wedstrijd van Zondag j.l. waren we er van overtuigd, dat de elftalcommissie wijziging in de voorhoede zou brengen. Wij zelf gaven als onze meening te kennen, dat een voorhoede Boekelaar-v. d. Velde-Houtkamp, de Jonge, Blinkhoff in de gegeven omstandigheden de sterkste zou zijn. De elftalcommissie echter heext de voorhoede als volgt samengesteld: de Jonge, v. d. Velde, Houtkamp, Blinkhoff, Van Pel. We hopen van harte dat deze opstelling voldoen zal. Daarvoor zal het noodig zijn, dat vooral het binnentrio wat doortastender speelt en de ge- heele voorhoede het tempo aanmerkelijk weet op te voeren. Ook de verdediging heeft een wijziging onder gaan. Snoeks is n.l, weer in de middenlinie op genomen. Hij zal echter niet midhalf spelen, doch rechtshalf. Het elftal ziet er nu als volgt uit: Thyssen Haak Koster Snoeks Oldënburg v. d. Velde Sr. v. Pel, Blinkhoff, Houtkamp, v. d. Velde Jr., de Jpnge. Het is te hopen, dat deze 11 spelers zich vol komen de ernst van den toestand bewust zijn. Het zoo moeizaam verworven eerste klasse- schap mag nimmer verloren gaan door laksch- heid of onverschilligheid. HOLLANDIA II—STORMVOGELS II. Stormvogels trekt als volgt naar Hoorn: de Waard v. d. Lugt Heylig de Boer Vermaak Heylig Van Es, de Waard, Van Hemert, Visman, Jacobs. WATERGRAAFSMEER—KINHEIM. Kinheim trekt na een week van rust naar den Amsterdamschen 3de klasser Watergraafsmeer, die tot dusver nog ongeslagen is en o.a. Q.S.C. met 6—0 „inmaakte". Het zal dus een moeilijke reis voor de Kinheimers worden, We vermoe den, dat zij het in het allergunstigste geval tot een gelijk spel zullen brengen. Stand 3de klas A, Watergraafsmeer 3 3 0 0 6 ICinheim 5 3 117 D. J. K. 3 2 0 1 4 S. D. W. 5 3 0 2 6 O. D. E. 3 1 0 2 2' Assendelft 5 0 3 2 3 O, S. V. 4 0 2 2 2 Q. S. C. 4 0 2 2 2 HELDER—V. S. V. Nauwelijks van de verre reis naar den Helder bekomen, trekt V. S. V. Zondag a.s. weer naar het hooge Noorden. Het komt ons voor, dat de tegenstand, welken V, S, V. morgen zal onder vinden, heviger zal zijn dan die van de vorige week en er zal dan ook zeker heel wat beter gespeeld moeten worden, dan tegen H. R. C. om met dezelfde cijfers huiswaarts te keeren. Met genoegen namen wij uit Heldersche cor respondentie in de Sportkroniek kennis, dat op de speelwijze van V. S, V. geen enkele aanmer king viel te maken. Voorts lazen we nog: „V.S.V. verdiende een kleine overwinning we!. Vóór de rust was V, S. V. iets sterker. Haar voorhoede, waarin de ex-R,C.H.-speler De Ko ning uitmuntend op dreef was, was voor doel gevaarlijker. Met 10 voor V. S, V. kwam de rust. De tweede helft domineerde H.R.C., maar de uitvallen van de snelle V.S.V.-voorhoede wa ren zeer gevaarlijk. Daaruit ontstonden 2 doel punten. 't Eenige doelpunt van H, R, C. ont stond na een vrijen schop, waaruit Kapteln doelpuntte. De Racers waren gehandicapt door het uitvallen van haar rechtsbinnen Kapel, die in de 2e helft vervangen werd. V. S. V. had een snelle ploeg, zonder zwakke plekken." Heeft de Heldersche Racingclub in 6 wedstrij den slechts 3 punten veroverd, „Helder", de te genpartij van morgen, heeft het in even zoovee! wedstrijden tot 8 punten gebracht. Zij heeft dus, evenals de andere ernstige concurrent van V, S. V, D, E. C. 4 verliespunten meer dan onze roodwitte plaatsgenooten. Wanneer zij het dus morgen tol een overwinning zou welen te bren gen, zou haar achterstand tot 2 punten zijn gere duceerd. Men kan er dus zeker van zijn, dat de thuisclub zich geheel zal geven. Waar V. S. V. van deze waarheid ten volle overtuigd zal wezen, kunnen we er zeker van -smqp zijn, dat ook zij zich ten volle zal geven. En wat dit zeggen wil, zou D. E. C. kunnen getui gen. Wanneer het terrein zich dan ook in goed bespeelbaren toestand bevindt, verwachten wijf een kleine overwinning onzer plaatsgenooten, vooral nu ze weer als volgt heen gaan: v d. Wint Pieterman v. d. Griendt Böhm Bruidschaar Wey Koning, Heyerman, Heyerman, Horeman Hillekamp. KORFBAL. IJ. K. C. „G, S. D.". Secretariaat: Mej. A. Bais, Wilhelminakade 1. Uitslag van Zondag j.l,: „G.S.D." II—„ULYSSES" II 1—2 Voor Zondag a.s. is vastgesteld: „G. S. D." I—HAARLEM III. Aanvang 2 uur, onder leiding van scheidsrech ter Pieterse. Het twaalftal is als volgt samengesteld: Dames: N. Kaper, N. Bais, W .Plugboer, A. Bais, C. Bais, E. v. Lente. Heeren: G. Boudier, F. Licht, E. Kuyk, T, v. d. Broek, C. de Goede, J, Wildeboer, Wanneer G. S. D. zoo speelt als Zondag 6 Oct. j.l. met het oefenpartijtje, hetwelk ge speeld werd omdat T.H.B. weer eens niet op kwamdan zullen de .Haarlemmers het hard te verantwoorden krijgen, en konden de beide puntjes o.i. wel eens in IJmuiden blijven. TRAINEN 's Zaterdagsmiddags van 2.305 uur, 's Woens dagsmiddags is er ook gelegenheid om te oefe nen van 35 uur. J. 13—4 10—7 6—6 13—9 4—7 8—11 7—9 het Comité voor godsdienstige samenkom sten te Velsen-Noord hield, meenen wij thans met de vermelding van het onder werp te kunnen volstaan. Onder Ons. Dinsdagavond had in het Patronaatsge bouw de eerste uitvoering van de Sociëteit Onder Ons plaats. Door Het Schouwtoo- neel werd het nieuwe Fransche tooneel- stuk ,,Le Bonheur de Jour" opgevoerd. De zaal was goed bezocht en het spel werd zeer toegejuicht. Het aanrijden van vele auto's en rijtui gen trok veel bekijk. Hospitaal-Kerkschip. Het hospitaal-Kerkschip De Hoop is Donderdagavond van zijn vierden kruis tocht onder de haringvisschers op de Noordzee alhier teruggekeerd. Zooals wij gemeld hadden, werd door Ds. J. H. Vaandrager van Monnikendam voor de tweede maal de reis meegemaakt als geestelijk verzorger. De Julianaschool. De eerste steenlegging van de Juliana school aan den Engelmundusweg, de voor de Vereeniging voor Chr. Volkson derwijs in aanbouw zijnde nieuwe school, zal a.s. Woensdagmiddag 3 uur plaats hebben. Dit zal geschieden door den voorzitter, Ds. W. Kroese, Winkeliersvereeniging. In hotel „De Prins" hield de Vereeniging van Winkeliers en Neringdoenden „Wijker- oog". Vrijdagavond haar jaarvergadering, welke uitstekend was bezocht. De voorzitter, de heer L. W. Kuiper, de vergadering openende, heette de aanwezigen welkom en sprak zijn tevredenheid uit over de flinke opkomst. Hierna werden door den secretaris, den heer H. H. Meyer, de notulen der vergadering van 3 October voorgelezen en onder applaus goedgekeurd De voorzitter deelde mede, dat met de Winkeliersvereeniging „IJmuiden", reeds be sprekingen zijn gevoerd over een onderlinge glas verzekering. Deze hebben tot gevolg ge had, dat in den loop der volgende week zeer waarschijnlijk al een beslissing zal wor den genomen. Van den heer C. Hoffschlag is bericht ingekomen, dat hij bedankt als adviseur. Uit het jaarverslag van den secretaris teekenen wij aan, dat er in het afgeloopen jaar nog al het een en ander is gedaan Er werden gehouden 6 leden- en 14 be stuursvergaderingen, 14 leden bedankten er 27 nieuwe leden traden toe, zoodat het regelen in de bedrijven te verkrijgen. Als ledental momenteel 72 bedraagt. landelijke collectieve overeenkomsten I Door de vereeniging is met goed gevolg zijn, profiteeren de ongeorganiseerden'actie gevoerd tegen een z.g. vliegenden win- daar ook van en daarom zijn zoo velen - kei en tegen de voorgestelde precariohefBng. lauw inzake de vakorganisatie. Het referendum onder de leden inzake Wat het beginsel betreft, staat onze jachtuursluiting, heeft tot gevolg gehad, dat Bond niet op het standpunt van den klas- de groote meerderheid zich hiervoor ver klaarde. Chr. Bouwvakarbeiders. De afd. van den Ned. Chr. Bouwvak- arbeidersbond had gisteravond een ver gadering belegd in de zaal v. d. Outenaar. Deze werd geleid door den heer W. C. de Kor ver, die in zijn openingswoord zeide, dat de afd, dezen winter, eenige vergade ringen zal beleggen, om meer bekendheid te geven aan het bestaan der vereeniging. Het is toch al eenige malen voorgekomen, dat personen, welke in deze organisatie thuisbehoorden, door onbekendheid zich aansloten bij de R.K. organisatie. Daar de aangekondigde spreker, de Bondsvoorzitter H. J. Terwey, verhinderd was, trad als spreker op de heer Veld huis, van Utrecht, tweede voorzitter van den Bond, die sprak over het onderwerp ,,Hoe maken wij onze afdeeling sterk?" Als wij, zeide spr. ons de vraag stellen: Hoe komen wij aan een flinke afdeeling, dan is daarop het eerste antwoord, dal de organisatie-idee versterkt moet worden. Dit geldt zoowel voor de leden, als voor de ongeorganiseerden. Het mag niet enkel gaan, omdat men dan tegen werkloosheid verzekerd is. De organisatie is er ook, om senstrijd, zegt spr. Wij willen door ge meenschappelijk overleg met de patroons verbeteringen verkrijgen. Spr. zegt dat het naar eisch van Gods wil is, om mis standen weg te nemen. Met een opwekking tot nog beter mede leven in het belang der vereeniging eindigde de secretaris zijn keurig verslag. Hierna deed de penningmeester, de heer Ook in het bedrijf moeten recht en ge-l H. J.'Post, rekening en verantwoording van rechtigheid heerschen. En het optreden zijn gehouden beheer. Ontvangen was van patroons eischt vaak, dat de arbeiders f 1075.46 en uitgegeven f984.68, dus een zich organiseeren. Maar ook de propagan-j batig saldo van f90.78. 5—13 0.50 da der communistische en moderne vak beweging eischt, dat wij onze organisatie versterken, opdat de christelijke arbei ders geen willooze werktuigen in de han den van de modernen worden. Er is bij alle vakorganisaties teruggang geweest, maar gelukkig gaat het nu weer vooruit. Echter is de vooruitgang bij onze organi satie niet zoo sterk, zegt spr. En het is toch noodig, dat de Chr. vakbeweging een bolwerk wordt tegenover de niet-christ. vakbeweging. Spr. herinnert aan de tijden, dat een krachtige vooropzetting van het beginsel tegenover het N.V.V. noodig was. Ook straks zal dat noodig kunnen zijn. De voorzitter van het N.V.V. heeft aangekon digd, dat het noodig is, een scherpen Tot leden der controle-commissie werden benoemd de heeren M. J. Post, W. Berghuis en M. van 't Hoff. Het verslag van den adviseur den heer Hoffschlag, werd eveneens goedgekeurd. In verband met het bedanken van gen. heer, dankte de voorzitter den heer Hoff schlag, voor het vele door hem verrichte werk (applaus). Uitvoerig memoreerde de heer Hoffschlag de reden van zijn bedanken, wat in hoofdr zaak zijn oorzaak vindt in de minder goede verstandhouding, welke den laatsten tijd tus- schen enkele bestuursleden en hem bestond. Op verzoek van den heer Jelgerhuis, zet de voorzitter de kwestie uiteen, waaruit blijkt, dat de oneenigheid maar van zeer strijd tegen de patroons te beginnen. Dat.recenten datum is, voorheen is de samen- is begrijpelijk, voor wie op het standpunt van den klassenstrijd staan, zegt spr., maar dit is nooit ons doel. Wij willen den strijd voor recht, niet tegen menschen. Wij willen strijden met hooghouding van ons beginsel, onder biddend opzien tot God. Willen we een krachtige christelijke vakorganisatie krijgen, dan moet ieder lid propagandist worden. Op deze rede volgde een opgewekte discussie, waarna de voorzitter de verga dering sloot. Personalia. Op het op 18 en 19 November te Am sterdam te houden Bouwveiligheidscon- gres zal o.a. als spreker optreden Ir. J. P, Josephus Jitta alhier, over ,,Het bouwen van de schutsluis te IJmuiden." Wint erle zingen. Gisteravond had in het Gebouw voor Chr. Belangen de eerste der winterlezin- gen plaats. Er was een goede opkomst. De heer T. Doevendans opende op de gebruikelijke wijze en heette den spreker welkom. Dit was Ds. G. W. C, Vunderink, directeur van het Chr, Lyceum te Zeist, voordien predikant te Haarlem, die tot on derwerp had ,,Het verborgen leven der ziel." Daar wij vroeger reeds verslag van deze lezing hebben gegeven, n.l, voor twee jaar, toen Ds. Vunderink deze lezing voor werking uitstekend geweest. Na uitvoerige discussie werd besloten het ontslag te aanvaarden en voorloopig niet tot benoeming van een adviseur over te gaan. De aftredende bestuursleden, de heeren L. W. Kuiper en Th. Bruynzeels, worden met groote meerderheid herkozen en nemen hunne benoeming weer aan. Hierna kwam aan de orde „Viering St. Nicolaasfeest". Door een der aanwezigen werd de aandacht gevestigd op het mis leidende van „De gratis bonnen", door de winkeliers in Beverwijk, daar de uitgifte hiervan nog maar steeds doorgaat, hoewel eerst was bekend gemaakt, dat dit slechts één maand zou gebeuren. Verschillende voorstellen werden bespro ken, waarbij aan het bestuur volmacht werd gegeven, plannen voor het St, Nicolaasfeest te ontwerpen. Bij de rondvraag werd de aandacht ge vestigd op het voornemen van het P. E. N„ om in het vervolg om de twee maanden te disponeeren. Het bestuur zegde toe, deze zaak te on derzoeken. Hierna sluiting. De Nederlandsche Vereeniging van Fabrieksarbeiders viert haar 20-jarig ju bileum en ter gelegenheid van dit heug lijk feit zal <de afdeeling „Velsen" Zon dag 6 Nov. a.s. twee bioscoopvoorstellin gen geven in de zaal van Bloemoord. 's Middags 3 uur voor kinderen, 's avonds 8 uur voor leden. Gegeven wordt de film „Oorlog aan den Oorlog". Gelijk uit een advertentie in dit nummer blijkt, zal Maloitz, bijgenaamd de Politiespeurhond, een Telepathische Seance geven in Hotel De Prins op Don derdag 3 November a.s. des avonds half negen. In „Het Leven" hebben we kunnen lezen en zien, wat Maloitz in Amsterdam ge presteerd heeft, terwijl we uit getuigschrif ten, uitgereikt door autoriteiten, hebben vernomen, welke opdrachen door hem naar genoegen zijn afgewerkt in tal van plaatsen in Nederland, zooals Ooster hout, Dongen, Wageningen, Weesp, Mui den, Zaandam, Alkmaar, enz. Men staat er eenvoudig verbaasd over, 's Middags om 3 uur wordt een openba re, geheime, telepathische auto-seance ge geven door Velsen, teneinde een proef van bekwaamheid af te leggen. Deze proef wordt samengesteld door de heeren H. H. Meyer, M, C. Post, H. G. Lieuwes, K. Luyting en H. de Wilde. 's Avonds half negen volgt de seance in de zaal, waarbij ieder der aanwezigen een opdracht mag geven Wie in zulke dingen belang stelt, make dus te voren een moeilijke opdracht op, misschien komt deze dan ook aan de beurt. De pauzen zullen worden aange vuld met eenige Levensliedjes door den Conferencier Harry Hart. Er worden al drukkaarten besteld. Arbeidsbemiddeling Velsen. Ingeschreven op 28 Oct. 1927: 12 timmerlieden, 3 metselaars, 5 schil ders, 2 stucadoors, 1 loodgieter, 1 koper slager, 2 machinisten, 2 revolverklinkers, 6 mach. bankwerkers, 1 winkelbediende, 4 kantoorbedienden, 1 matrassenmaker, 35 los arbeiders. Chr. Zangvereeniging. Alhier is met 37 leden een Chr. Zang vereeniging opgericht, na een vergade ring, die geleid werd door den heer J, E. Sluiters. Het bestuur is als volgt samen gesteld: Mej. J, B, Zuidwijk en de heeren W. van Dok, A. van Reede, Th. Ziegen- hardt en L. J, Muntz. De heer Th. Zie- genhardt werd tot directeur benoemd. De repetities worden Donderdagsavonds ge houden in de Ned. Herv, Evangelisatie. KERKELIJKE VERKIEZING. Zooals wij reeds mededeelden werden van rechtzinnige zijde voor 3 leden van het kiescol lege candidaat gesteld de heeren Muntz, Van Leeuwen en Ziegenhart. Van Vrijzinnige zijde zijn de candidaten de heeren C. Verwey, K, Raap en P. Minderhout. Geboorten: J. HuijerDaleboudt, z; G. Koffeman—de Vries, z.; C. H. Meijer—Josemana, d.; M. M. SteenmeijerLagrand, z.; M. Tromp Akkerman, z.; T. VisZwart, d. Ondertrouwd: D. Munsterman en A. Stam; J. Goos en G. Veldman; K. J. Steenhagen, en A. M. v. d. Waal; Th. J. de Vlieger en C. Jasen; Th. Cramer en J. M. C. Jansen. Gehuwd: P. de Roode en E. Kemp. J. de Wilde en M. C. van der Aar; B. Walterman en E. M. Twisk. Gedurende de week van 20 t/m. 26 Octo ber 1927, kwamen alhier de navolgende vaar tuigen binnen: 91 Hollandsche, 1 Duitsche stoom trawler, 1 motorharinglogger, 49 Engelsche ha ringdrifters, 2 zeil-trawlloggers en 108 kustvis- schers. De besommingen waren als volgt: Hollandsche stoomtrawlers van f 934 tot f6541; Duitsche stoomtrawler f 6030; motorharinglog ger f 8669; Engelsche haringdrifters van f 527 tot f 3471; zeiltrawlloggers van f 109 tot f 225; terwijl de kustvisschers totaal f 4764 besomden. De aanvoer bestond uit 830,736 Kg. trawl- visch, 526 kantjes en 12564 kisten haring. De totaal opbrengst bedroeg f 341.667.07. De besommingen der aan den rijks-1 vischafslag te IJmuiden aangekomen visschers vaar tuigen waren: 26 October 1927. IJM. 432 Raaf f I IJM. 271 Derika XIV IJM. 184 Plutos IJM. 193 de Hoop IJM, 65 Urania IJM. 104 Annie 27 October 1927. IJM. 175 Trio IJM, 70 /Zeehond IJM. 153 Ada 4431 3132 3634 - 2061' IJM. 26 Witte Zee IJM. 42 Flamingo IJM. 135 Begonia IJM. 110 Zaanstroom I IJM. 32 Zeemeeuw 28 October 1927. IJM, 331 Holland V IJM. 4 Gelria IJM. 118 Beatrice VL. 10 Janne IJM. 62 Concordia IJM. 203 Derika XVI IJM. 192 Pelikaan S.D. 115 Ostenreich f 4488 2638 3062 2966 3704 3341 m 4412 3149 f 1931 - 7369 SCHEEPVAART IJmuiden. Aangekomen 27 Oct,: Utrecht sleepboot, Rotterdam, Buitenhaven; De Hoop hospitaal-kerkschip, Noordzee; 28 Oct.: Merwyo st,, Melilla, ijzererts, Hoogovens; Capitaine Heol ri Rallier, st., Bilbao, ijzererts, Hoogovens; Zie. ten, Duitsche politiekruiser, Noordzee, Buiten, haven. Velsen. Aangekomen 28 Oct.: Kapana, st, Leningrad, papierhout, Paiperfabriek. Vertrokken 27 Oct.: Burgundia, st., Rotterdam, restant-lading; 28 Oct.: Helga Böge, st., Rotted dam, ledig. ENGELSCH STOOMSCHIP GESTRAND, Het Engelsche stoomschip Bedefell, van Can- blanca in Marokko met phosfaat naar Arasler- dam bestemd, is gistermorgen 7 uur door uit hel roer te loopen binnen de pieren gestrand. Hel ongeval geschiedde tengevolge van een grond- zee nabij de bocht van de Noordpier. Daar de positie van het schip niet direct gevaarlijk wai, weigerde de kapitein sleepboothulp, ofschooj dadelijk sleepbooten van het Bureau Wijsmulle bij het gestrande schip waren. Een anker uitgezet en des middags met hoogtij hoopte de Bedefell, die met het achterschip in diep water lag, weer vlot te brengen. Nader kunnen wij melden, dat het stoomschip gisteravond met behulp van vier sleepbooten, c! drie van het Bureau Wijsmuller en één van sleepboot Expl. Mij. IJmuiden^ is afgebracht. I schip is naar Amsterdam opgestoomd. Droevig ongeval. Terwijl het van Amsterdam komende Ned stoomschip Strabo van de Kon. Ned. Stoomk Mij. gisteravond nabij de Hembrug den wal lag, is een ernstig ongeval gebeurd, De 31-jarige opvarende K. Pr., wonendete Scheveningen, is in aanraking gekomen met de bovengrondsche geleiding van het trische net der kanaalverlichting en door gedood. Het lijk werd aan boord meegenomen naar IJmuiden. Daar het schip wegens hooge water hedenmorgen nog vóór di sluis lag, zou een der motorbooten van de heer Visser het lijk halen, waarna dit naai de algemeene begraafplaats zou worden over gebracht. Politiekruiser. - Gisteravond is alhier aangekomen dl Duitsche politiekruiser „Zieten". die lie toezicht op de visscherij in de Noordzee ei Oostzee uitoefent. Het schip heeft li< genomen aan een der steigers nabij de kleioi sluis. Winkeliers- en Handelsvereeniging IJmuiden Zooals men weet, begint de Winkeliers en Handelsvereeniging Groot IJmuiden strak met het oog op St. Nicolaas, een grooli reclame-campagne. Omdat er nog aanvragen komen om lid te kunnen worde en dus aan de reclame-campagne te kunne meedoen, heeft het bestuur besloten daarvoor nog tot 15 November a.s. genheid zal bestaan. Men zie verder de advertentie in dit bla DE NIEUWE MOTOR- EN RIJWIELWET TREEDT ALLE BENOODIODHEDEN ZOOALS: TEOEN DE LAAGSTE PRIJZEN VERKRIJOBAAR IN Ook voorhandenRADIATORHOEZEN, HANDWARMERS, BEENKAPPEN EN! IN RUIME KEUZE.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 6