ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN Woensdag 9 November 1927 13e Jaargang Officieel Plaatselijk Nieuws IJmuiden. Velsen No. 2 IJMUIDER COURANT losse nummers van de IJMUIDER )JRANT zijn a 5 cent steeds verkrijg- aan ons Bureau, Willemsplein 11; in jewel's Boekhandel, hoek Frogerstraat; handel P. F. C. Roelse, Kanaalstraat; i,khandel Arends, Oranjestraat; Boek cel J. Ramp, De Rijpstraat, hoek Wil- Barendszstraat; te IJ muiden-Oost bij ikhandel J. W. Raadman, Trompstraat, khandel Gelderman, hoek Lagersstraat Ratelsstraat; Boekhandel F. v. d. in, Kalverstraat; te Santpoort in den ^wkhandel P. v. Meurs, Rijksstraatweg. HINDERWET. en Wethouders der Gemeente brengen ter openbare kennis, dat bij gemeester en Wethouders van Beverwijk is jkomen, en aldaar ter gemeente-secretarie inzage ligt, een verzoek van de Bataafsche orl Maatschappij, Verkoop-kantoor van Kon. Producten, v,h. N.V. Acetylena, om ver- ming tot het ingebruiknemen van een ben- •iankwagentje, in het perceel Vondellaan, ,3, kadastraal bekend Gemeente Beverwijk, lie A, no. 5529. p Maandag, den 14 November a.s,, des voor- dags te elf uur, zal ten Gemeentehuize te erwijk gelegenheid bestaan om bezwaren de inwilliging van dit verzoek in te bren- en deze mondeling en schriftelijk toe te ten. oowel de verzoekster, als zij die bezwaren iben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het engemelde tijdstip, ter gemeente-secretarie te erwijk kennis nemen van de ter zake inge- men schrifturen. k aandacht van belanghebbenden wordt er gevestigd, dat volgens de bestaande juris- dentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet op bovenbepaalden dag voor het Gemeenti tuur of een zijner leden zijn verschenen, ten hunne bezwaren mondeling toe te lichten, felsen, den 3 November 1927. Burgemeester en Wethouders van Velsen, Secretaris. de Burgemeester, FSTEDE. RIJKENS. HINDERWET, Burgemeester en Wethouders der Gemeente ilsen, brengen ter openbare kennis dat ter iL meente-secretarie ter inzage ligt een verzoek tl bijlagen van J. J. Jak, te Santpoort, om irgunning tot het oprichten van een auto- oaratie-werkplaats, waarin geplaatst zal wor- n een electromotor van 3 P.K, tot het aan- jven van een slijpmachine, in het perceel ka- itraal bekend Gemeente Velsen, Sectie E, 585, plaatselijk bekend wijk G, Rijksstraat- no. 24, te Santpoort. )p Donderdag, den 17 November 1927, des irmiddags te elf uren, zal ten Gemeentehuize egenheid bestaan om bezwaren tegen dit fzoelc in te brengen en deze mondeling en jriftelijk toe te lichten, felsen, den 3 November 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Secretaris, de Burgemeester, IFSTEDE. RIJKENS. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der Gemeente ilsen brengen ter openbare kennis, dat het rzoek van de Kistenfabriek „Noordzee", Ch. ischman, te IJmuiden, om op/in het perceel, idastraal bekend Gemeente Velsen, afdeeling 'muiden, Sectie L, no. 1809, plaatselijk bekend ijk C, Industriestraat, no. 23, te mogen oprich- a een kistenfabriek, alwaar o.a. geplaatst zul- jPp worden één electromotor van 25 P.K., één Ann 6 P.K., één van 5 P.K. en vijf van 3 P.K., Hl het aandrijven van diverse werktuigen, door Ho 's toegestaan. ÉjVelsen, den 2 November 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, i Secretaris, de Burgemeester, IFSTEDE. RIJKENS. BEKENDMAKING. DRANKWET. lurgemeester en Wethouders der Gemeente Isen brengen ter openbare kennis, dat op: November 1927 bij hen is ingekomen een trzoekschrift van Hendrik Ernst Rademakers, beroep los arbeider, wonende te IJmuiden, verlof voor den verkoop van alcoholhouden- drank anderen dan sterken drank, in de Volgende localiteit: de benedenzaal van het 'Ceel, plaatselijk gemerkt C 12 en gelegen aan Frogerstraat, aldaar; 1 November 1927 bij hen is ingekomen een boekschrift van Bertus Gerardus Langeveld, 0 beroep kelner, wonende te Haarlem, Pres. 'rijnstraat 149, ten deze woonplaats kiezende 1 Raadhuize te Velsen, om verlof voor den 'koop van alcoholhoudenden drank anderen n sterken drank, in de navolgende localiteit: I beneden voor lokaliteit van het perceel, iatselijk gemerkt C 81 en gelegen aan de Ka straat, alhiër. Binnen twee weken na de dagteekening dezer #kendmaking kan een ieder tegen het verlee- van dit verlof schriftelijk bezwaren bij kgeraeester en Wethouders inbrengen. Velsen, den 3 November 1927, Burgemeester en Wethouders voornoemd, U Secretaris, de Burgemeester, IFSTEDE. RIJKENS, PERSONALIA. De heer Mar. Adam, directeur van het Sym- phonie-orkest Euphonie alhier, is benoemd tot tweede concertmeester van de Haarlemsche Or kest Vereeniging. Dit is een mooie onderschei ding voor den nog jongen en talentvollen musi cus. Winterlezing. Vrijdagavond had de 2de winterlezing plaats. Het Gebouw voor Chr, Belangen was geheel bezet, toen Ds. H. J. Dijck- meester de samenkomst opende met een welkomstwoord en met gebed. Ds. A. K. Straatsma van Zandvoort had tot onderwerp van zijn lezing gekozen het boek van de bekende Zweedsche schrijf ster Selma Lagerlöf. De Voerman1'. Ds. Straatsma zeide dat lezing een veel te mooie naam is voor zijn onderwerp. Hij noemt het liever een vertelling. Spr, geeft dan den korten inhoud van het boek. Het is oudejaarsavond en zuster Edith, ver bonden aan het Leger des Heils, ligt op het ziekbed en gaat sterven. Ze is reeds lang bewusteloos, maar opeens rijst ze half overeind en ze ziet er uit als een. straffende engel. De kapiteine van het Le ger des Heils, die bij de sponde staat, zegt dat de zieke nog bezig is met de armen van het slob, die zij dagelijks verzorgde. De kapiteine van het Leger legt de hand op het hoofd der zieke en deze fluistert een naam: David Holm. Dit is een man, waar op zuster Edith geen macht heeft gehad. David Holm wordt gezocht, maar niet vonden. Als de kapiteine terugkeert, komt een vrouw binnen, vreeselijk om te zien. Ze treedf op de zieke toe en wil haar wor gen, maar dan slaat Edith de oogen op en strekt de armen uit. De arme vrouw, dïe de vrouw van David Holm is, en op het punt stond krankzinnig te worden bars* fn tranen uit en wordt gered. Op dat uur zit David Holm, een pracht kerel, maar tuberculoos, op het kerkhof met twee vrienden. Ze hebben gedronken en David vertelt van een man, die op Oudejaarsavond niet drinken wil. Hij ver telt ook een sprookje van een voerman, die met paard en wagen rondgaat. Daarbij hoort een voerman, die met een zeis ge wapend is. Het sprookje wil, dat degene, die op Oudejaarsavond om 12 uur sterft, een jaar lang met den wagen moet gaan, om voerman van den dood te zijn en in 'het komend jaar de dooden te verzamelen. De vrienden van David willen weggaan, er ontstaat ruzie en Holm krijgt een stomp in de borst en daarop een bloed spuwing. Als de twaalfde slag van den toren nagalmt, hoort hij het geknars van een wagen. Het is de wagen van den dood en de man, die er bij loopt is George, zijn boemelvriend, die hem op het slechte pad heeft gebracht, George is zeer ontsteld, als hij David opmerkt, maar hij vraagt hem het werk te aanvaarden. David Holm wil niet, maar hij moet, zegt George, wil er geen groot leed over hem komen. Hij staat daar, David, bij het bebloede lichaam van zichzelf. Hij is niet meer dan een beeld, een ziel, uit het lichaam getre den. Daar gaat David met de kar, waarop zijn ontzielde lichaam en verder in het boek gaan we met deze twee personen. Een sprookje, zegt spr., maar toch niet heelemaal. Want dit is het geniale van Selma Lagerlöf, dat zij deze personen ons als werkelijkheid laat zien. Zij leert ons dat menschen, die sterven, op een grens staan. Spr, zegt geen spiritist te zijn, inte gendeel, maar gelooft, dat de mensch, die op het punt van scheiden uit dit leven staat, reeds schouwen kan in de andere zijde. Het boek voert de lezers dus verder bij stervenden. Hij komt dan bij een broe der en zuster van het Leger des Heils, die vertellen van zuster Edith, die zoo veel had gedaan voor David Holm en 'hem ten slotte had lief gekregen. Dat is boeken liefde, zal menigeen zeggen. Ds. Straats ma teekende hierna op buitengewoon aan grijpende wijze, dat deze menschen het mis hebben. Spr. zegt het geheel eens te zijn met Sören Kierkegaard: Hoe minder waarom, hoe meer liefde. Edith had Da vid Holm lief, omdat hij als geroepen tot heerlijkheid was, maar diep gevallen. Lief de is een mysterieplant, zegt spr. Jezus i was met innerlijke ontferming over de j schare bewogen. Dat was geen medelijden, maar diepe liefde. Hij legde Zijn arm op een melaatsche en sprak tot een vrouw, die wij niet aan onze deur zouden willen zien. Als Nietzsche gespot heeft, dat God dood aan zijn medelijden voor de menschen, heeft hij een groote waarheid gesproken. Zóó lief had Jezus de menschen, dat hij ook Golgotha verkoos. Als een deur in de 'kamer, waar de voerman is, opengaat, ziet hij in de kamer daarnaast Edith op het ziekbed. Zij spreekt over hem en over zijn kinderen. Maar als de voerman haar wil roepen, wordt het David Holm te sterk en ondanks vreeselijke pijnen, verbreekt hij zijn ban den en knielt voor het bed. Zuster Edith legt de hand op hem en verheerlijkt ls haar gelaat, omdat zij weet, dat zij David Holm gewonnen heeft. Zuster Edith sterft en het wordt dan heel licht in de kamer. Maar David Holm moet weer voerman zijn en voor hem is er hier nu niets meer te doen, Spr, slaat dan een heel stuk van het boek over en spreekt over het bezoek van den voerman aan David's huis. Moet er hier ook al een sterven, vraagt David. In de woning van den dronkaard liggen de twee kinderen op lompen. De vrouw gaat bij de kinderen zitten, die zoo mooi zijn. Maar ze moet de kinderen meenemen, ze kan ze niet achterlaten, meent ze. De vrouw is doodsbang, dat David thuis zal komen. Ze wil zich en de kinderen vergif tigen. David zit er bij en vraagt, waarom George niet heeft gezegd aan zijn vrouw, dat hij dood is. David klaagt zichzelf aan, hij voelt zijn groote schuld en vraagt of hij zelf mag ingaan in de diepste duisternis, als deze drie gespaard mogen blijven. George zegt dat er nog redding is, als hij meent wat hij gebeden heeft. Zijn vrouw moet dan weten, dat zij niet meer bang voor hem behoeft tè zijn. Maar David zegt dat hij toch niet kan. Tenzij een ander je plaats inneemt George, die hem ver leid heeft, zal die vriend zijn en beveelt hem, David, weer in zijn gevangenis te treden. David, ontwaakt in het park, komt over eind, Is het een droom geweest? Neen, geen droom, de voerman heeft hem uit- stel gegeven. Met behulp van een zuster van het Leger des Heils komt hij thuis. Maar er is een muur tusschen hem en zijn vrouw. Hij gaat dan zitten en schreit en als zijn vrouw dit ziet, bergt zij zijn hoofd tusschen haar knieën en schreit ook, Da vid. ziet zijn taak als nu zeer zwaar en bidt, dat zijn ziel tot rijpheid mag komen, aleer zij uit het lichaam zal scheiden. Selma Lagerlöf geeft in dit boek een doodsbeschouwing en wel een zeer origl- neele, zegt spr. Er zijn allerlei doodsbe- schouwingen, zegt spr. Hij wijst op die der oude Grieken, op den dood, geschilderd door Holbein, bezongen in het bekende ge dicht „Der Tod und das Madohen," Maar de vreeselijkste doodsbeschouwing is die van het materialisme, Selma Lagerlöf is geen materialiste. Zij zegt, dat we op den grens van 't leven ons zelf zullen zien, wat we geweest zijn. Zoo zag David Holm zijn leven, vol doornen en distelen. Maar dat stemde hem niet zacht. Wat maakt hem klein? De ontzaglijke liefde der reine vrouw, die Selma Lagerlöf heeft geïdeali seerd als de liefde van Christus. De schrijfster laat ons zien, dat er ver gelding in 't leven is. En als we dit weten, moeten we meebidden de bede van David Holm: Heer, laat mijn ziel tot rijpheid ko men, aleer ze gemaaid wordt." Deze lezing, boeiend door inhoud en voordracht, werd met groote aandacht ge volgd. Het was een buitengewoon geslaag de avond. STAATSPENSIONNEERING. De Federatie Beverwijk van den Bond voor Staatspensionneering organiseert a.s. Vrijdag avond een propaganda-vergadering in de Con certzaal de Griffioen aan de Trompstraat, waar in als spreker zal optreden Ds, W. D. M, Baar van Alkmaar, met het onderwerp „Als de nood klok luidt." Muziek en declamatie zullen den avond op luisteren. spoorbrug. In dit gebouw waren eenige trans formatoren vernield en toen men er bij kwam, sloeg de rook den electriciens tegemoet. De stroomlevering werd toen over andere kabels geleid, NEUTRALE ZIEKENHUISVEREENIGING. Bij Kon, besluit van 10 October j.l. is de Ko ninklijke bewilliging verleend op de statuten der Neutrale Ziekenhuisvereeniging, gevestigd te Velsen. Zooals men weet, heeft deze vereeni ging aan het Koningsplein alhier hare polikli niek. POLITIEKRUISERS. Zondag is alhier binnengekomen de Engelsche visscherij-politiekruiser Kennett, die ligplaats heeft genomen aan den toeristensteiger. De Duitsche visscherij-politiekruiser Zieten, die hier de vorige week weder was terugge keerd, is Maandag weer naar zee vertrokken. JEUGDAVOND. Op Woensdag 16 November zal in de Geref. Kerk aan de Wilhelminakade een jeugdavond worden gehouden, uitgaande van de Jongelings- en Meisjesvereeniging. Voor de Jongeiïngsver- eeniging zal als spreker optreden Ds. H. Holtrop van IJmuiden-Oost en voor de Meisjesvereeni ging Mej. Schuitenmaker van Haarlem. De heer T. van Popta zal een inleidend woord en Ds, S. van Leeuwen een slotwoord spreken, T. V. IJ. Jl. Dinsdag 1 November hield T.V.IJ. haar jaarvergadering. Na de voorlezing der ver slagen van secretaris en penningmeesteresse welke met een kleine verandering en aan vulling werden goedgekeurd, kwam de ver kiezing van twee nieuwe bestuursleden aan de orde, wegens het bedanken van Mej. R. de Pogter en den Heer Driessen. Na stem ming bleek dat de volgende dames en heeren als Bestuursleden waren gekozende dames N. Driessen en A. Hofman en de Heeren v. d. Duijn, Schouten, Bark, Bank, Visser en H. v. d. Kuil. Op de eerstvolgende bestuursvergadering zal besloten worden welke functie de dames en heeren in het .komende jaar zullen vervullen en wordt tevens het program voor het winterseizoen vastgesteld. Met algemeene stemmen werd de aftre dende voorzitter tot eere-voorzitter benoemd de aftredende penningmeesteresse tot eerelid, bekrachtigd door een bloemenhulde en daverend applaus. Beiden werd hartelijk dank gebracht voor het vele en goede werk door hen voor de vereeniging verricht. Turnia. De Chr. Radio-avond. De Chr. IJmuider Radio-avond is thans vastgesteld op 8 December in de Geref. Kerk aan de Wilhelminakade. De uitzending geschiedt door den zen der te Huizen. De Chr. Zangvereeniging Hallelujah en haar meisjeskoor zullen niet aan dezen avond medewerken, zooals aan vankelijk het plan was. In de plaats daarvan zal thans mede werken het kerkkoor der Ned, Herv. Ge meente, directeur de heer J. E, Falk. R.K. Tuberculosebestrijding. Voor de onlangs opgerichte R.K. Ver eeniging tot bestrijding der Tuberculose, onderafdeeling van den R.K. Volksbond, zal de R.K. Tooneelvereeniging Kunstkring op Dinsdag 15 November een liefdadig- i heïdsuitvoering geven in het R.K. Ver- eenigingsgebouw aan de Mahustraat. Op gevoerd zal worden het blijspel „Meneer Klaproos", dat vorige week Zondag reeds met zooveel succes is opgevoerd gewor den. Kerkelijke verkiezing. Aan de 'beurt van aftreding als leden van het kiescollege der Ned. Herv. Ge meente zijn dit jaar de heeren A. Been hakker. P, Heere, H, J. te Loo, A. Schip pers, G, Severs en K, Tijssen. De stemming zal op Vrijdag 18 Novem ber des avonds van 810 uur in het Ge bouw voor Chr. Belangen plaats hebben. KINDERVERLAMMING. Alhier heeft zich een geval van kinderver lamming voorgedaan bij een kindje van drie maanden. De kleine is naar een ziekenhuis In Haarlem overgebracht. IN 't DONKER. Zondagavond half twaalf, toen nog lang niet iedereen naar bed was, ging op eens het elec- trische licht uit. Ook de straatverlichting. Lam pen en kaarsen werden voor den dag gehaald, want al hoopte men, dat het licht dadelijk weer zou branden, was dit niet het geval. De klok had net twaalf uur geslagen, toen het licht weer aan ging. j De oorzaak van de storing moet gelegen heb ben in den voedingskabel van de Hoogovens naar het transformatorgebouw bij de Velser De Nederlandsche Vereeniging van Fa brieksarbeiders viert haar 20-jarig jubileum en daarom heeft de afdeeling Velsen Zondagavond een buitengewone vergadering \geho!uden in Bloemoord, welke vergadering een feestelijk karakter droeg. Een groote zaal vol leden met hunne dames toonde, dat sterk meegeleefd werd. De voorzitter, de heer Juckers, betuigde hier over dan ook in zijn opening met een welkomst woord, zijn groote tevredenheid. Hierna volgden natuuropnamen uit Indië en een allerkluchtigste film over de Zedelijkheids apostelen. Hierna kreeg de heer J. W. de Vries, hoofd bestuurder der Nederlandsche Vereeniging van Fabrieksarbeiders, het woord, die een terugblik wierp op wat de vereeniging gedaan had, vooral inzake de loonverlaging, voorgesteld door de directie der Papierfabriek alhier. Hadden de organisaties der R.-Katholieken en Christelijken 0119 bijgestaan, dan was de loonsverlaging, zooals ze nu in twee termijnen is doorgevoerd, niet lot stand gekomen. Deze nederlaag heeft natuurlijk in onze gele deren een sombere stemming in het leven ge roepen, waarvan de nadeelige gevolgen echter gelukkig weer genivelleerd zijn door het opti misme van een krachtige kern. Dank zij deze is de afdeeling Velsen er eene, met welke, ondanks eenige vermindering van leden, de betrokken werkgevers rekening houden, zooals op verschil lende tijdstippen is gebleken. De arbeiders zijn er zich nog steeds niet ge noeg van bewust, dat in hun organisatie hun kracht ligt, ze zijn nog niet doordrongen van de waarheid: Uwe hoeveelheid rechten is recht evenredig met Uw hoeveelheid macht of met andere woorden, hoe meer ge van uw organisa tie een strijdbare macht gemaakt hebt, hoe meer rechten u verleend worden. De Directie der Papierfabriek kent die wiskundige waarheid wel blijkens haar uitlating, dat zij den tijd tot het afsluiten van een collectief arbeidscontract nog niet gekomen achtte, waar nog slechts 50 /o der arbeiders georganiseerd was. De werkgevers kennen de spreuk „Eendracht maakt Macht" dit blijkt uit hun vereeniging, die zoo veel aangeslotenen omval, dat zij cle werk gevers van 300.000 arbeiders genoemd worden. Deze vereeniging kan in tijd van nood over goed gevulde weerstandskassen beschikken en zou het nu niet zeer wenschelijk zijn, dal alle arbeiders zich daar tegenover nauw aaneenslo ten? We kunnen U niet krachtig genoeg toeroe pen U te organiseeren. Wij tellen wel reeds een respectabel aantal leden van 19000, vooral wanneer dit vergeleken wordt met de kleinere aantallen R.K. en Chr.-georganiseerden, maar tn betrekking tot het aantal arbeiders in het ge- heele land is het nog van weinig beteekenis. Er ligt nog een zeer groot veld voor propagandis- tischen arbeid open, ook hier, waar op de Pa pierfabriek nog wel 500 ongeorganiseerden zijn. Een goedgevulde weerstandskas js een drin gende noodzakelijkheid in dezen tijd van £ref- gende conflicten. Onze f 600.000 in onze kas lijkt wel heel wat, maar is nog lang niet genoeg. Uw Hoofdbestuur dringt op versterking aan en daar om heeft het voorgesteld, de contributie met 10 cent per week te verhoogen, daardoor wordt het mogelijk in lijd van staking gedurende de eerste 4 weken f 13.50 per week uit te keeren, de volgende 4 weken f 14.25, en bij langeren duur f 15.00, alles verhoogd met een kindertoe slag van 75 cent per kind per week tot een ma ximum van 4 kinderen. Het doet spr. genoegen, dat er zooveel dames aanwezig zijn, die nu uit de eerstehand hooren, dat er geofferd moet worden, maar zij zullen ook wel beseffen geen gunstige resultaten zon der opoffering. Spr. hoopt, dat ieder naar zijn vermogen pro- pagandistischen arbeid zal verrichten, opdat al len weerbaar worden. Een luid applaus volgde op deze rede. Hierna werd de film vertoond „Oonog aan den Oorlog", een groot anti-militaristisch film drama in zes acten, waarvan de 5de wegens gebrek aan tijd werd weggelaten. De films werden toegelicht door den expli cateur G. Grashof Het verhaal is zeer eenvoudig. De arbeider Scholz leeft gelukkig met zijn gezin,, wanneer de oorlog uitbreekt. Hij wordt opgeroepen voor dienst in de loopgraven, hij, een socialistisch arbeider, die geen relaties heeft om hem te vrij waren tegen de beruchte eerste linie. Terwijl hij in het veld is, verzinkt zijn familie tot ar moede. De vrouw wordt kaartjesknipsler op een station. Het oudste kind sterft door ver- waarloozing, omdat er brand uitbreekt. De moe der, die reeds lang zwak is, krijgt een zwart longtuberculose. De vader lijdt in de „eerste li nie" het afschuwelijke leed van den frontsol daat zijn smart is eindeloos, als hij hoort, dat zijn kind gestorven is. De frissche arbeider is een oud man geworden. Eindelijk bereikt ook hem het oorlogsnoodlot. Hij wordt blindgescho- ten en keert naar huis terug een wrak met het afzichtelijke hoofdschudden, de onduldbare zenuwkwelling van talrijke oorlogsinvaliden om zijn vrouw voor eeuwig de oogen toe te drukken. Dan gaat hij bedelen op de straten, waarlangs de troepen opstandigen beginnen op te trekken. En de bedelaar, gedreven door zijn matelooze woede, leidt eindelijk een troep ten aanval tegen het militarisme, het geweer hoog opgeheven. Maar de blinde ziet de waarschu- winsborden niet en hij wordt neergeschoten. Terwijl de menigte door de soldaten wordt te ruggedreven, staat zijn jongste kind bij zijn lijk te huilen. Na afloop werden tal van huishoudelijke arti kelen verloot onder de leden en hunne dames, die ieder een gratis lot hadden bekomen. Een defect in de electrische verlichting, dat pas na langen tijd verholpen was, bracht een onaangename storing. WITTE KRUIS. lederen Donderdagmiddag van 2,30 tot 3 uur stelt de Vereeniging het Witte Kruis, in het consultatiebureau van de T. B. C.-Vereeniging Briniostraat te IJmuiden-Oost moeders gratis in de gelegenheid raad te vragen omtrent de voeding Allereerst werd de film vertoond, waarop de aan haar zuigelingen. Het advies wordt gegeven opening van het Troelstra-oord in beeld ge- door den Consulent, Dr, Hanneman. bracht werd. f Voor kraamverzorging, welke ook door boven- Natuurlijk verschenen de kopstukken der genoemde Vereeniging wordt uitgeoefend, wende S.D.A.P. op het doek en ging er onderhand, men zich tot het bestuurslid der Vereeniging, vooral bij de verschijning van Troelstra, een Mevrouw Suwerink, Trompstraat 72 te IJmuiden- daverend applaus op. Oost, Tarief naar draagkracht I 5f 15.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 1