NEED'S Wat wensoht U t© stoken M. DE WEEKS - Ratelsstraat 17 - lJmuiden-Oost Zenuwstlllend Gebouw voor Chr. Belangen. BEKENDMAKING. MUZIEK- en RADIOHANDEL BCet Ibeskte Adx*«efii voor d© Bioscoopvoorstelling Eens Christenreize naar de eeuwigheid, Koopt in üw eigen Gemeente I TROMPSTR, 9 - IJMUIDEN-OOST 5-Lamps Öétafoon-Toestel ^open en gereed lag voor de los lat er onraad aan boord was. fl(j was bij liet visohruim bezig en gezien den ongelegen tijd, bepaald y goeds in, den zin. Dat bleek ook "geval te zijn, toen de man, bij de van den schipper, zich snel uit 0eten maakte en over de andere boo- {efl'heenkomen zocht, schipper toog op onderzoek uit en i^en knecht slapende in het achter- veelte van den trawler. Bij een Ïn- 'ije van he vischruim bleek, dat een eelheid tong ontvreemd was, eenig zoeken vond men in de ,,kap" leeren zak, waarin de gestolen visch, e een waarde vertegenwoordigde van De eigenaar van d,6n zak was de r van den trawler: de man is gister- door de marechaussees als ver- j van dezen diefstal, opgespoord en irrest gesteld. Hij zou heden naar ,j]em worden overgebracht. Fabriekskern. buigen tijd geleden besloot de Direc- Jer Kon. Ned. Hoogovens en Staalfa- ien tot de instelling van een uit 12 bestaande fabriekskern, „Arbeiders- ■genwoordiging" genoemd, waarmee 0gd wordt het contact tusschen arbeï- ;en Directie te bevorderen. Deze kern in de toekomst evenredig samenge- !d zijn en dus evenals de 2e Kamer gekozen worden volgens een „lijs- ielsel". foor de eerste maal echter, zijn de le door de Directie in overleg met de lelijke vakorganisaties aangewezen, a ia Hl en Zenuwsterkend is de werking van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoih. en Drogisten, De besommingen der aan den Rijks- vischafslag te IJmuiden aangekomen vis- schersvaartuigen waren 5 November 1927. S.D. 89 Norburg U.K. 272 Burg. Gravenstein - Van bevoegde zijde vernemen wij dat Buurtvereenigingen „Wilheminakade" (Prins Hendrikstraat", ter gelegenheid feesten in IJmuiden (50-jarig bestaan), loten de saldo's groot respectievelijk 12 en f 15.— te storten in de kas der teeniging tot bestrijding der T. B. C. te Isen. Wij juichen dit plan ten zeerste en spreken gaarne den wensch uit dat ierderen dit mooie voorbeeld volgen, ter ij zijn overtuigd dat de gelden zuinig orden beheerd en dat het bestuur der B.C. Vereeniging het in dank zal aan- irden. Wachtlokaal vletterlieden. aandacht van den minister van Wa istaat werd in de afdeelingen der Tweede snier er op gevestigd, dat de vletterlieden ssle ploegen), die de gezagvoerders der oote schepen behulpzaam zijn deze sche- zonder averij door de sluizen te bren vroeger een onderkomen hadden bij óiide sluis bij het sluispersoneel. Nu Audacity beloodste. De verklaarde, dat het usance is, dat de loods bij ruw weer, zooals het was, het schip, dat hij naar buiten brengt, voor het einde der pieren verlaat, omdat aan het verlaten van het schip buiten de pieren gevaren verbonden zijn. Als de kapitein het dus goed vindt gaat de loods even eerder van boord. Het afhaalbootje gaat bij ruw weer niet buiten de pieren. Als getuige op volle zee van boord was gegaan, had hij door-de loodsboot afgehaald moeten zijn. De schipper van den Katwijkschen zeil- logger verklaarde, dat zijn schip van staal was. Hij kwam bij buiïg weer en sterke deining van de vischvangst terug. Het zicht was goed. Tegen 11 uur des avonds was men voor de pieren. Men zag een stoom boot naar buiten komen, toonende toplicht groen. Toen het stoomschip buiten was, verdween het roode en kwam het groene licht te voorschijn. Op den logger meende men, dat de stoom boot aan lij zou passeeren, maar even later verdween het roode en verscheen weer het groene licht. Seinen heeft men niet gehoord. De logger bleef met een vaart van ongeveer 6 mijl in den koers Z.O. ten O. doorloopen. Was de stoomboot zoo doorgeloopen, dan was zij nog wel voor den logger overge komen. Maar op korten afstand begon zij meer naar stuurboord te draaien. De schipper sprong bij den roerganger en haalde met hem den helmstok zoo vlug mogelijk te loevert op, terwijl de stuurman de achterpiek liet oploopen om het draaien te bevorderen. Maar de aanvaring bleek niet meer te vermijden. Op lijfsbehoud be dacht lieten schipper en roerganger den helmstok los. De aanvaring, die op 700 M. buiten de pieren plaatsvond, veroorzaakte een groot gat in den logger. Ondanks het hulpgeroep en het tas- takelen is het stoomschip doorgestoomd. Met zeer veel moeite (de helmstok was afgebroken) is de logger nog binnen de pieren gebracht. De pompen konden het water niet bijhouden. Tegen, de semaphore is de logger gezonken. De voorzitter merkte op, dat bij "de in spectie gebleken is, dat een manddeksel op een schot niet aanwezig was. Was het er geweest, dan was de logger allicht niet ge zonken. Vanwege het Engelsche schip is verklaard dat de kapitein daarvan meende, dat de logger recht op hem afkwam en daarom stuurboord uit is. gegaan. Toen hij daarna IJ.M. 8 Annie 41 Roode Zee 261 Pan 150 Kamperduin 155 Avila 90 Stormvogel 80 Elnet 5 lnie 38 Jenny Elsa 152 Paris 432 Raat 417 Derika VII 146 Pieter Cornelis K.W. 48 Zeil- haring logger IJ.M. 268 Motor 7 November 1927. IJ.M. 482 Schiedijk 193 de Hoop 153 Ada 120 J. T. Cremer 51 Catania 9 Nelly 184 Plutos 34 Anna 42 Flamingo 65 Urania 26 Witte Zee 22 Ita 44 Plejaden 101 Gerbrig 70 Zeehond 168 Odin 324 Amalia 119 Mies en Truus 94 Peter D 74 Poseidon 81 Lt. G. d. Beer v. Poortugal 36 Proef 271 Derika XIV 99 Joh. Elisabeth 130 Lotte 99 Frida 94 Hansa 8 November 1927. IJ.M. 118 Beatrice 175 Trio 126 Derika X 133 Clyvia 190 Henr. Jacoba 176 Holland II 33 Stoomharinglogger f 3556 1458 2882 2696 2346 3444 2843 3433 2860 3722 3981 4024 3451 2678 1226 590 4939 in, de sluis' bij het sluispersoneel. Nu scuu Rijk bij de sluiswerken toch huizen de machine stopte en bakboord uit wilde, iel bouwen, vroeg men voor dit perso- luisterde het schip niet dadelijk naar het roer. tl, dat voortdurend op den uitkijk is,Daarom commandeerde de kapitein weer ok een wachtokaal te maken. S.D. s.o. H.H. 6216 3393 2916 4197 4006 2340 3267 4081 3300 3257 3081 4825 3319 3258 2035 2951 3474 3023 2476 1815 2604 4511 2584 3843 2815 2650 2737 Kerkelijke verkiezing. Bij de Zondag gehouden verkiezing voor 9 leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente zijn de 5 aftredende le den, mej. M. v. d. Hoek en de heeren Joh. Broeze, Ohr, J. van Heyst Pz., H. M, Klinkenberg en A, Koene met bijkans al- gemeene stemmen herkozen. Voor de verkiezing van vier nieuwe le den werden gekozen de heeren C. Breed, B. v. d. Ridder en J. Kraayeveld, terwijl herstemming moet plaats hebben tusschen mevr. J. van SluisMelgerd en den heer J. de Haan, De heer P, Vermeeren heeft bedankt als president-kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente. In zijn plaats is tot kerkvoogd gekozen de heer T. Heida. IJ.M. 4738 5007 4341 2812 5090 4321 9642 De eerste bij den kraag gevat. Persparasieten, gewaarschuwd Onder dezen titel lezen wij in de Telegraaf: Dezer dagen is de N.V, Oprechte Haarlem mer Courant verblijd met twee dagvaardin gen, haar uitgebracht namens de N.V. Dag blad De Telegraaf en N.V. De Courant- Het Nieuws van den Dag. Eerstgenoemde maatschappij, welke er prat op mag gaan, dat de Oprechte Haarlemmer het oudste ad in den lande is, geeft o.m. ook uit het Dagblad voor IJmuiden-Velsen-Sant- poort-Beverwijk e.o." Reeds geruimen tijd bleek dit blad in ieder geval minder oprecht te zijn dan zijn moeder voorgeeft te wezen, want lustig knipte de schaar door de „Telegraaf"- en „Courant"-kolommen en vroolijk, zonder verdere inspanning verdween het aldus ver kregen „nieuws" naar de zetterij. Hetgeen op zichzelf een compliment kon zijn voor den inhoud der geamputeerde bladen, hadde men slechts de eerlijkheid zoover doorge voerd, de afkomst der berichten aan de lezers niet te onthouden, Dit nu gebeurde met hardnekkige consequentie zoo goed als steeds de dagvaarding vermeldt een gansche reeks van gevallen en aangezien alles, behalve een worst, een eind heeft, besloten de directies van „De Telegraaf' en „De Courant" de Auteurswet ter hand te nemen door deze zondares voor den rechter te geleiden, tevens anderen een geenszins over bodige waarschuwing toe te dienen. De Rechtbank zal nu hebben uit te maken tot welke gedwongen geldelijke tegenpraesta- tie persridders kunnen worden veroordeeld, die, volhardend in Auteursrecht-schendingen, parasiteeren op den arbeid door anderen verricht. De eerste is nu bij den kraag gevat, de laatste zal het zeker niet zijn Hoe bedenkelijk het gesteld is met het „journalistiek fatsoen" bij die bladen, welker redacties zich zoo gaarne het monopolie der goede zeden toeëigenen, blijkt uit hetgeen wij sinds het uitbrengen der bovenvermelde dagvaarding vernamen. De directie van het Dagblad voor IJmuiden overweegt n.l. het ontslag van den redacteur, die met zoo on gepaste vrijmoedigheid schaar en lijmpot hanteerde, doch die uiteraard voor zijn han delingen niet in laatste instantie verantwoor delijk is Het ware juist met het oog op de zoo gaarne ten troon verheven journalistieke moraal, geen overdaad, zoo de directies der bladen die met zooveel ijver voor buurmans stoep vegen en steeds op zoek naar splinters in anderer oogen, eindelijk de balken in de hunne eens poogden te ontdekken. Scheepvaart volle kracht vooruit met hard s.b. roer, maar het schip week niet bijtijds. Na de aanvaring maakte de Audacity water. De kapitein - seinde naar den wal om te vragen of de Maandagavond weigerde een der op va-iCgger ernstig beschadigd was, maar kreeg Vechtpartij. iu! anj eden van den logger KW. 3, een Leide- mee naar zee te gaan. De schipper, d. B., ging daarmee niet accoord. Het dl Ng was, dat beiden op den wal aan 't echten raakten. De andere opvarenden ingen zich met den strijd bemoeien, waar- het Katwijksche deel van de bemanning j'rtij koos voor den schipper, terwijl een Wiertal Wierummers zich schaarden aan den int van den deserteur. Het aantal strijden- werd nog versterkt door andere Kat- ijksche visscherlieden, zoodat weidra een Jgemeene vechtpartij ontstond, waarbij ver scheidene rake klappen werden uitgedeeld, gevolg van de vechtpartij was, dat de chipper en de overige Katwijkers ook nar huis zijn gegaan, zoodat de logger og niet kon vertrekken, tot schade van en reeder. S«;n Visscherij Aanvaring tusschen een zeillogger en het Engelsche stoomschip Audacity. De Raad voor de Scheepvaart te Amster- ast' Jain heeft een onderzoek ingesteld inzake Je aanvaring tusschen den zeillogger Neder land II Kw. 165 en het Engelsche stoom- - "Hip Audacity voor de pieren van IJmuiden. logger, die zwaar was beschadigd, is nog drijvende gehouden tot voor de kleine pie ren daar is hij gezonken. Deze bemanning die bestond uit twaalf koppen, heeft zich kunnen redden, behalve de kok, die verdronken is. Het eerst is gehoord de loods, die de geen antwoord daar de kust bezig was te seinen met de loodsboot. Den volgenden morgen kwam de loods aan boord om de Audacity naar IJmuiden terug te brengen. Men heeft op den logger wel hooren schreeuwen maar de schok had niet hard geschenen, zoodat men dacht dat er niet veel schade was. De Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam heeft uitspraak gedaan inzake de aanvaring van het stoomvisschersvaartuig Azimuth IJ.M. 195 met het Duitsche stoom visschersvaartuig Richard C. Krogman H.C. 41 op de Noordzee. De Raad gaat van de veronderstelling uit dat de lichten aan boord van de Azimuth goed gebrand hebben, gelijk de opvarenden van dit schip verklaren, in tegenstelling met de lezing anderzijds, die den Raad onaan nemelijk voorkomt. IJmuiden. Aangekomen 6 Nov.: Wil lem van Driel Sr., st., Bona, ijzererts, Hoogovens; Kennett, Eng. politiekruïser, Noordzee, Buitenhaven; 7 Nov.: P. J. van Leeuwen, zeilvrachtlogger, Lowestoft, ha ring, Visschershaven; Dirk Job, zeilvracht- logger, Yarmouth, haring, Visschersha ven, 8 Nov.: Heble, st., Amsterdam, om te laden, Hoogovens. Vertrokken 6 Nov.: Leonora, st,, Ham burg, ledig; Argo, st., Rotterdam, ledig 7 Nov.: Zieten, Duitsche politiekruiser, Noordzee; Rival, st,, Vlaardingen, ledig; Kennett, Eng. politiekruiser, Noordzee; 8 Nov.: Heble, st., Goole, ijzer en stukgoed. Geboren: HENDRfKA Dochter van J. DE WAY W. DE WAY—WOUTER Velsen, 4 Nov. 1927. HEDEN, WOENSDAGAVOND vanwege de NAT. CHR GEHEEL- ONTH. VEREENIOiNO Vertoond wordt het prachtige filmwerk iti 3 acten (lengte 1400 M), naar het beroemde boek van John Bunyan, gevolgd door EERLIJK DUURT HET LANGST DE GEFOPTE KOMMIEZEN DE WEES, enz. Aanvang 8 uur. Entree 40 cent. VELSEN. Aanlegsteiger Noordzeekanaal. Eenige Kamerleden hebben in het Voor- loopig Verslag op de 'begrooting voor „Waterstaat" opgemerkt, dat aan den Zuidkant van het Noordzeekanaal, waar de Rijksweg uit Haarlem 'het kanaal be reikt, een steiger ligt, die gebruik wordt voor het lossen van steenkolen voor de stoomponten. Deze steiger wordt ook ge- gebruikt om in drukke tijden product., die aan snel bederf onderhevig zijn, als aard beien enz., te verladen in schepen, die in Indien de lichten van de Azimuth goed: het kanaal liggen. De gronden om dien gebrand hebben rustte de uitwijkplicht op? steiger zijn opgenomen in het uitbreidings plan van de gemeente Velsen en ontei- het Duitsche schip, dat de Azimuth aan stuurboord had. De Azimuth had dan echter een attentïesein moeten geven en zij had tevens hare S,B-manoeuvre door een één- stoots-signaal moeten aankondigen. Dit neemt niet weg, dat de Richard C. Krogmann de aanvaring had moeten voor komen. De Duitsche stuurman kwam tot de conlusie dat de wacht aan boord van de Azimuth niet haar plicht heeft gedaan. Met meer grond kan echter worden beweerd dat er aan boord van het Duitsche schip geen behoorlijke uitkijk is gehouden. gend; de steiger zal dus wel moeten ver dwijnen. Aangezien toch een nieuwe stei ger zal moeten worden opgericht, die voor het lossen van steenkool voor de stoom ponten immers niet kan worden ontbeerd werd gevraagd, dien steiger tevens groo- ter te maken, opdat daarvan voor de ver zending van zacht fruit naar Engeland kan worden gebruik gemaakt. Met het oog op de toenemende glascultuur in die streek zou dit zeer gewenscht zijn. M.M. Nu de gezellige en lange Winteravonden weer naderen en Muziek de gezelligheid verhoogt, verzoeken wij U beleefd eens een bezoek Ie brengen aan onzen van ouds bekenden U vindt bij ons een schitterende collectie PIANO'i enOROELS van JOH. DE HEER, tegen zeer lage prijzen en de beste merken, Deze worden geleverd met volle garantie. Ook vindt U bij ons een rijke sorteering PATHÉFOONS - VIOLEN - MANDOLINES - SNAREN enz. - enz. - enz. Pathéfoons leveren wij U vanaf f 1.p. week. HEEFT U ONS NIEUWSTE met Raam-Antenne al eens gehoord? Prijs f 109.85. Tevens complete Toestellen vanaf f 125. De betaling behoeft voor U geen bezwaar te zijn. Wij leveren al deze Muziekinstrumenten op zeer gemakkelijke betalingsconditie. Ziet de Eta'age. Vraagt inlichtingen. Ook aan huis te ontbieden. Beleefd aanbevelend, MUZM- EN R aDIÖMANIVEL Trompstr. 9 - Tel. 590 IJmuiden (0) Eerste soort Hollandsche Anthraciet Eerste soort prima Belgische Anthraciet van de mijn Petite Bac Nure Eerste soort prima Duitsche Anthraciet van de mijnen. Langenbrahn en Godf-ied Wilhelm f Prijzen 12 x 20 f 2.00 per ILL.; 20 x 30 f 2.80 per H.L.; 30 x 80 f 3.00 per H.L Eierkolen f 1.80 per H. L.; Bruinkoolbriketten merk C f 2.00 per 100 K.G.; merk B f 3 00 per 100 K.G. Parelcokes van de Hoogovens f 1.00 per HJ;. Houtskool f 2.50 per H.L. Opslagplaats STATIONSWEO 88

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 3