muider courant ppen Sanapirin-tsblstten Agenda Sport. Plaatselijk Nieuws IJmuiden. Velsen. Santpoort „id.fr 9 Nov. 1927. 2e blad WOENSDAG. ijlia, Bioscoop, 8 uur. V Vereen. Gebouw, Mahustraat, Concert Gem> Zangvereen. Zang en Vriendschap, 8 .houw voor Chr. Belangen, Bioscoopvoorstel- Nat. Chr. Geheel-Onth, Vereen,, 5 en 8 0tcl De Prins, Velsen, Feestvergadering Frie- Vereeniging, 8 uur. „y, School Velsen-Noord. Zendingsavond, ps> W. S. van Leeuwen, 8 uur. DONDERDAG yj8) Concert IJmuider Volksstem en De Stem, 8 uur, ^lista-Hotel. Nutsdepartement, Bespreking ïjjng Vereenigingsgebouw, 8 uur. VRIJDAG. folia. Tooneel-uitvoering „De Tante uit Tn- 8 uur. incertzaal De Griffioen, Vergadering Bond v, ijspensionneering, 8 uur. HUWELIJKSAANGIFTEN. Dj Ambtenaar van den Burgerlijken Stand der -eente Velsen brengt ter kennis van belang enden, dat het noodig is, dat bij de huwe- (jangifte de stukken worden overgelegd, die het huwelijk vereischt worden, teneinde bistheden of teleurstellingen ten aanzien van huwelijksafkondiging of huwelijksvoltrekking voorkomen. hlichtingen betreffende de vereischte stukken aoen verkregen worden aan de afdeeling Bur- |ijke Stand op eiken werkdag tusschen 9 uur en 1 uur n,m. De Ambtenaar van den Burgerlijken Stand ïoemd, SUWERINK. NIEUWJAARSCORRESPONDENTIE. De Directeur van het Post en Telegraafkantoor IJmuiden deelt het volgende mede: Teil einde de onderstaande landen nog vóór Januari 1928 te bereiken, moet de daarvoor ülemde nieuwjaars-correspondentie uiterlijk p den daarachter aangegeven datum worden irzonden: Argentinië 2 December; Aruba, 6 Dec.; Wralië, 24 November; Bonaire, 6 Dec.; Brizilië December; Britsch-Indië, 15 Dec.; Canada, 20 Dec.; Ceylon, 8 Dec.; China, 14 Dec.; Curafao, December; Egypte, 23 December; Japan, 10 sc,; Mexico, 13 Dec.; Nederlandsch-Indië, (zee- lost) 30 November; Nederlandsch-Indië, (mail), 7 i)ec,; Nieuw-Zeeland, 17 Nov,; Paraguay, 2 Dec,; Penang, 8 Dec.; Philippijnsche eilanden, 26 Nov.; "ja, 29 Nov.; Siam, 1 Dec.; St. Eustatius, 29 w.T St. Martin, 29 Nov.; Straits Settlements, December; Suriname, 25 Nov.; Unie van Zuid- Ifrika, 8 December, Uruguay, 2 December; Ve- itzuela, 9 Dec.; Vereenigde Staten van Amerika, December. De overtochtsduur is berekend tot aan het lerste station of de eerste haven van het land fin bestemming, waar de brievenmalen worden ilgegeven. Voor correspondentie voor verder ge- kgen plaatsen is dus vroegere ter post bezorging [iwenscht. in gewrichten en ledematen, alsmede ;hoofd- en kiespijn, worden zeer snel verdreven door In buisjes van 75 en 40 ct,proefbuisje 25 ct. VOETBAL. A. D. O.—STORMVOGELS. De Stormvogels maakten Zondag een .«.rgeefsche reis naar 't Haagje, daar scheidsrechter Hazeu tegen 2 uur het veld afkeurde, wat feitelijk consul Veldhoven [s in de morgenuren had moeten doen. Nu hij dit niet deed, joeg hij Storm vogels onnoodig op onkosten, V. s. V.—WEST FRIS1A 5—2. V. S. V. klopt West Frisia met overtuigende cijfers. De publieke belangstelling was ondanks liet minder aanlokkelijke weder ook 'bans wederom, zeer groot. Het is van den beginne af een aantrekkelijke wedstrijd geweest, waarin V. S. V. na de rust zeer zeker het beste van het spel had. Bij V. S. V. vielen op De Koning, v. d. Wint en Horeman, bij West Frisia Peere boom, Horsman en den midvoor. Om 2 uur laat scheidsrechter Elzinga V, S, V. tegen den wind in aftrappen. V, S. V, trekt meteen ten aanval en forceert een corner, welke goed door Hillekamp wordt genomen. Horeman kopt den bal naar de Koning. Deze bedenkt zich geen oogenblik cn na 1 minuut geeft hij op onberispelijke wijze V. S. V, de leiding 10). West Frisia, in het geheel niet ontmoe digd, valt fanatiek aan, uit welken aanval H, Peereboom al spoedig onhoudbaar voor v. d. Wint de partijen op gelijken voet brengt (11). Het is nu een aantrekkelijke strijd, waar in beide partijen trachten de leiding te nemen, v, d. Wint redt eens door tijdig uitloopen, aan den anderen-kant zien wij J Heyerman keihard tegen de paal aan schieten. Het samenspel van West Frisia ls werkelijk af. Wey vooral grijpt er nog al eens naast. De beide backs houden echter stand. Na een schermutseling voor het West- "isia-doel geeft H, Heyerman een tikje naar Horeman en het is 21. Beide keepers komen om beurten in actie. Zoo zien we v. d, Zee een schot van de Koning keurig stoppen, en een corner door Peereboom genomen, stompt v, d. Wint het veld in. De rust gaat in met 2-1. Met den wind in den rug treedt V. S. V. direct aanvallend op. v, d. Zee krijgt het zwaar te verantwoorden, maar hij weert zich goed. Vooral de linkerwing van V. S. V, is nu gevaarlijk, daar Wey 'beter steunt dan voor de rust, Koning brengt wederom goed op en be sluit dit, zooals wij dit van hem gewend zijn met een goeden voorzet. Horeman is op zijn plaats en kopt den bal over het hoofd van v. d. Zee in het doel (31), Dan volgen weder eenige goede aanval len van West-Frisia, doch ze loopen dood op de V. S. V,-achterhoede, Een vliegend schot van H. Heyerman stompt v, d. Zee over de lat. West Frisia weet zich nu weer wat los te werken. Een vliegend schot van Hors man gaat net naast. Een vrije trap op den rand van het strafschopgebied keert v. d. Wint fraai. Dan trekt V. S, V. weder ten aanval. J. Heyerman speelt zich heel handig vrij en lost een enormen kogel, v. d. Zee stopt nog wel, doch het schot blijkt te hard en schampt langs zijn handen het doel in (41). Steeds weder komen de rood-witten op zetten, Een mooien voorzet van Hillekamp kopt de Koning net over. Aan den ande ren kant zien wij Bos hetzelfde doen. Tenslotte benut H. Heyerman een prachtvoorzet van De Koning (51). Dit is West-Frisia al te bar. Fanatiek valt zij aan, maar v, d. Griendt en v. d. Pieterman zijn in goeden vorm. Toch ziet West-Frisia kort voor het einde kans door Horsman te scoren (52). Kort hierna kondigt de heer Elzingza, die goed voldeed, het einde aan. V. S. V. staat nu vaster op de bovenste plaats dan ooit tevoren, IJ. F. C.—S. V. IJ. 6—0. Zaterdag j.l. speelden de plaatselijke clubs IJ. F. C, en S. V. IJ, tegen elkaar voor de competitie. Na een forschen, doch fairen wedstrijd is het IJ. F, C, gelukt een groote overwinning te behalen. Als om half drie de scheidsrechter laat beginnen zijn de elftallen als volgt; IJ.F.C. Geyteman Pronk Tol van Leeuwen Smit J. v. d. Steen Lustig, van Dongen, K, v. d. Steen, Mei boom, W, v. d. Steen, v. d. Kuil, Oort, Rademaker, Kruiswijk, J. v. Gelder Wessterhuis Jonker de Koning Zwart B. v. Gelder S.V.IJ. Baak De wedstrijd. Als IJ. F. C. den toss gewonnen heeft, verkiest zij eerst tegen den sterken wind in te spelen, wat echter voor haar voor hoede geen bezwaar is om al dadelijk na het begin een paar aanvallen te onderne men, doch de S. V. IJ.-verdedigmg met B. v. Gelder aan 't hoofd weet dezen te onderbreken. Dan komt de S. V. IJ.-voor- hoede, geholpen door den wind en goed gesteund door de half-linie, geweldig op zetten en krijgt de achterhoede van IJ. F. C. het zwaar te verantwoorden. Het IJ, F, C. doel wordt dan als 't ware bekogeld, doc'h Geyteman verdedigt zijn doel op schitterende wijze. We denken dan, dat S. V. IJ. de leiding zal nemen, wanneer een hard schot buiten bereik van Geyteman ingeschoten wordt, doch de bal gaat juist tegen de paal. S. V, IJ. is niet erg geluk kig, want als Geyteman even daarna uït zijn doel is, wordt de bal dichtbij de doel lijn door Tol nog weggewerkt. Buiten verwachting neemt dan IJ. F. C, onverwachts de leiding door Lustig (10), welken voorsprong K. v. d. Steen ver groot (20),. Als het spel dan nog wat gelijk opgaat, breekt met dezen stand -de rust aan. Na de rust is S. V. IJ, dadelijk in den aanval en moet de IJ. F. C.-verdediging al haar best doen om doelpunten te voor komen. Het duurt echter niet lang, of IJ. F. C. is weer in de meerderheid, en wan neer K. v. d. Steen den bal weet te be machtigen, rent hij in zijn eentje door de S. V. IJ.-verdediging heen, om dan den stand op 30 te brengen. Kort daarop lost W, v. d. Steen een keihard schot op het S, V, ÏJ.-doel en voor de vierde maal ligt de bal achter Baak (40), Dan is het weer K. v. d. Steen die 'bij een IJ. F, C.-aanval Baak weet te passee- ren (50). Als dan Lustig den bal krijgt toegespeeld, lost deze een hard schot, en via de paal verdwijnt de bal in het S. V. IJ.-doel (60), Met dezen stand komt het einde. IJ, F. C, is nog steeds ongeslagen. Bravo IJ, F, C- engaat zoo voort. PERSONALIA. De heer Konings, detachementscommandant van. de alhier gestationneerde marechaussee, is benoemd tot commandant der marechaussee te Loosduinen. van de maatschappij zal de overledene steeds in herinnering blijven, zeide deze spreker. Een schoonzoon van den overledene dankte voor de groote belangstelling. AUTO MET 3 PASSAGIERS IN HET NOORDZEEKANAAL. uit Zaterdagavond was een drietal reizigers Zaandam per auto op de terugreis van IJmui den naar hun woonplaats. Op den Kanaalweg nabij de los- en laadplaats te Velsen werd de bestuurder, de heer H. misleid door den in het kanaal uitgebouwden steiger, die hij voor den weg hield. Hij haalde daardoor naar links uit, waardoor hij naast den weg kwam en aan het eind van den steiger het water inreed. De auto viel met een hevige plons in het kanaal, dat daar ter plaatse gelukkig niet diep is. De wagen viel op zijn kant, met de beide zijwielen naar boven. De lievig verschrikte inzittenden moes ten zich door het stukslaan van de glasruit van he portier uit hun benarde positie bevrijden, waarbij een der heeren zich aan een glasscherf Jujsterd naar den mooien tenor, bariton en verwondde. Met veel moeite gelukte het hun £en bjjZOnder complimentje willen WC OPDoor dr°»e^nke?rns. en den eijenaar van hel kwartet echter geven voor de vertolking de lunchroom Anneta werden de verongelukte van „Lied aan t gangSpel automobilisten, voor zoover noodig, van droge j We willen tenslotte eindigen met den kleedingstukken voorzien en hun wonden^ ver- Wensch, dat het 2de volksconcert veel MISSIE-ACTIE. Zondag wapperde alhier van het patronaats gebouw de Missievlag, die allen in herinnering bracht, dat deze dag te IJmuiden-Oost bestemd was om het Missiewerk te steunen. Des middags werd een missie-lof gecelebreerd door den Hoogeerw. Pater Procurator der Missie, terwijl tijdens het lof een missiepreek werd gehouden door den blinden oud-missionaris, Pater An dreas. Deze plechtigheid werd, aldus lezen wij in de N. Hl. Ct., door een talrijke schare geïoo- vigen bijgewoond, Hierna werd door een ieder de gelegenheid opengesteld de missie-tentoon stelling, welke gehouden werd in het patronaat, te bezichtigen. Het moet gezegd worden, dat het werk, wat hier is te zien, schitterend is. Niet minder dan 150 kinderkleedingstukken, bestemd voor de heidensche kinderen in de verschillende landen, waren hier gerangschikt. Dan een twee tal complete stellen .missiegewaden, en dit alles vormde een mooi geheel. Wanneer wij dan in oogenschouw nemen dat dit alles door de dames van den Missie-naaikring is vervaardigd, dan is een ieder er van overtuigd, dat er dit jaar hard gewerkt is. De missie-naaikring kan daarop thans met genoegen terugzien. Des avonds had in het patronaatsgebouw een tooneel-uitvoering plaats eveneens ten bate der Missie. Hiervoor had men gerequireerd het too- neelgezelschap van Kees van Schoonhoven uit Amsterdam. Opgevoerd werden het drama in 2 bedrijven „Vitus, de jonge Held", en het blijspel in 1 bedrijf „Arme Rijke". Tijdens de pauze wer den verloot eenige fraaie voorwerpen en prijzen wederom ten bate der Missie. LEZINGEN. De heer W. Holwerda, predikant, die de vo rige maand in het Koning Willemshuis een serie van vier lezingen heeft gehouden over den we reldbrand, zal nu drie lezingen houden over het onderwerp „De strijd om de wereld van het Mys tieke", De eerste lezing had gisteravond plaats en ham delde over „Oorsprong en uitbreiding van het moderne spiritisme", waarbij de media-wonder, krachten werden besproken. Dinsdag 15 November is aan de orde: „Kunnen wij met de dooden spreken en wie zijn de ver schillende spiritistische geesten?" en Dinsdag 22 November de derde lezing over „Vragen over "t hiernamaals. Is er een bewustzijn na den dood?" Aanbesteding. Vrijdag is door den Rijkswaterstaat te Haarlem aanbesteed het maken van een meerstoel en het versterken van remmings- werk in de Visschershaven alhier. Ingeschreven was als volgt P. Bakker Tzn., Wormerveer, f8566; J. B. Uitslager, Buiksloot, f8108; Gebr. P. en G. Wijker en P. v. d. Duynen, IJmuiden, f6500; N. V. van Dongen en van Hoven, Dordt, f 6443 A. Borst, Bakkum, f 6300 firma C. Heere en Zn., IJmuiden, f 6065 E. v. Luiing, Woubrugge, f5829; Jongsma en Poel, IJmuiden, f5490. Het R. K. Ziekenhuis. Naar de N. Hl. Ct. verneemt zal het R. K. Ziekenhuis alhier, een dependance der Maria-stichtinö te Haarlem, eind November of begin December gereed zijn. Het bericht dat de sleepboot Utrecht van het Bureau Wijsmuller uitgevaren zou zijn, om assistentie te verkenen aan het stoomschip Nicolaas, is onjuist. Verder meldden wij dat het in de Buiten haven gestrande Éngelsche stoomschip Bedefell is vlotgebracht met behulp van vier sleepbooten, maar dit moet zijn zesn.l. de Willem Barendsz, Utrecht, Stentor en Hector van Bureau Wijsmuller en de Katwijk en Noordwijk van de Sleepboot Expl. Mij. IJmuiden. Teraardebestelling schout-bij-nacht van Voss. Maandagmiddag had op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede de teraardebe stelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer Willem van Voss, gep. Schout bij Nacht, ridder in de orde van den Neder- landschen Leeuw, ridder in de orde van Oranje-Nassau en officier van het Legioen van Eer. Een zeer groot aantal marine- autoriteiten, familieleden en belangstellenden was aanwezig. Een schat van bloemstuk ken en kransen dekte de baar. In de aula voerde allereerst het woord admiraal Mac Leod, een vriend van den overledene. Dit was de vijfde hooggeplaatste zeeofficier uit zijn geslacht zoo sprak ad miraal Mac Leod ongeveer. Hij mocht vele eervolle vermeldingen verwerven voor zijn heldhaftige daden in de Indische oorlogen. Voor opdrachten, die hij uitvoerde voor het buitenland verwierf hij twee buiten- landsche ordes. Hij was een goed kameraad. Vaarwel en dank roep ik u toe. De heer N. N. Bouvy sprak namens de j was toevertrouwd aan het Symphonie-orkest familie. De overledene had een hart van1 „Euphonie". De kennismaking met de goud, zeide spr. Dank breng ik u voorde IJmuidenaren is een zeer aangename ge- vriendschap, ons 35 jaar betoond. Gij waart weest en dat dit niet alleen ons, maar een voortreffelijk echtgenoot, en een goedvrijwel alle aanwezigen gold, bleek afdoende vader voor de kinderen. uit de spontane hulde, welke men aan het Namens de Visscherij-maatschappijen Pra- einde van den avond den kranigen IJmui- xis en Holland te IJmuiden, waarvan de der dilettanten bracht, of eigenlijk reeds overledene commissaris was, voerde de voor het einde daar was, want nog terwijl heer G. Carst het woord. Bij het bestuur, de heer Adam zijn dirigeerstok zwaaide en de flinke musici hun uiterste best deden op het mooie slot van „Fantasie uit Opera Faust", barstte een daverend applaus los. 't Was verdiend, want ook reeds daarvoor hadden de „Euphonie"-menschen heel wat gepresteerd. Wij voor ons hopen dan ook van harte, dat we „Euphonie" nog eens terugzien in „Zomerlust". Santpoorts Gemengd Dubbel Kwartet bevestigde den goeden indruk, welken zoo menig aanwezige reeds van dit achttal had. Weer zong het op uitmuntende wijze „Kerstliedje" en „Zorgennacht", welke laat ste compositie vooral, nu beter begrepen kon worden, doordat een programma met tekst aanwezig was. Heel mooi klonk ook „Sneeuwklokjes" van Mart. J. Zijderlaan, „Middernacht" van J. P. J. Wierts belooft eveneens een succesnummer van dit kwar tet te worden, want nu reeds, na een korte voorbereiding, genoot het een goede ver tolking. Het mannenkwartet had eveneens aandeel in 't succes van den avond. Eén ding was echter jammerDe stemming liet wel eens wat te wenschen over. Heel duidelijk viel dit op in het laatste couplet van Ritters Abschied". Dit was- werkelijk jammer, want met genoegen hebben we vaak ge- voorzien bonden; later zijn zij met een uit Zaandam ge- requireerden auto naar hun woonplaas vertrok- ken. De verongelukte auto, die er vrij goed was afgekomen, is door den heer J. uit Santpoort met behulp van een service-wagen uit het wa ter geheschen, Geref* Kerk. In een na den Zondagmorgen-kerkdienst gehouden vergadering van stemgerechtigde lidmaten is tot predikant der Geref. Kerk alhier beroepen de heer G. D. Kuiper, can- didaat tot den H. Dienst te Kampen. Den 13en September 1927 is opgericht de Makelaars Vereeniging „Kennemerland gevestigd in de Gemeente Velsen, welke Vereeniging omvat de Gemeente Velsen, (IJmuiden, Velsen, Santpoort en Driehuis), voorts de Gemeente Beverwijk en de Gemeente Wijk aan Zee en Duin. Het bestuur is als volgt samengesteld D. Bais te IJmuiden, Voorzitter, Th. Kruijt te Haarlem (kantoor IJmuiden) Secretaris, D. Teer te Beverwijk, Penningmeester, P. J. Bakker te IJmuiden en D. Bus te Velsen, Commissarissen. Op de statuten is bereids de Koninklijke Bewilliging aangevraagd. Besturenbond „Eensgezindheid1' Het eerste Volksconcert. Zooals wij indertijd reeds mededeelden, had de Besturenbond „Eensgezindheid" het plan opgevat hier ter plaatse in het komend winterseizoen eenige volksconcerten te laten geven. Het eerste Volksconcert nu vond Zondag j.l. in „Zomerlust" plaats. De Be sturenbond had daarvoor de medewerking verzocht en verkregen van het symphonie- orkest „Euphonie" uit IJmuiden-Oost, Sant poorts Gemengd Dubbel Kwartet en het Mannenkwartet „Kinheim", resp. onder leiding van de heeren M. Adam, H. J. Arisz en N. Arisz. Alvorens dit concert te bespreken, moet ons eerst uit de pen, dat de belangstelling onzer plaatsgenooten voor het mooie werk van den Besturenbond „Eensgezindheid" ons geducht is tegengevallen. En dan stellen wij in de eerste plaats de leden van de bij den Besturenbond aangesloten vereenigin- gen in gebreke en uit dezen dan weer voornamelijk hen, die zelf zang en muziek beoefenen. Wij mogen toch veronderstellen, dat zij als liefhebbers op de hoogte zijn van de prestaties onzer plaatselijke en ge meentelijke muziek- en zangverenigingen zoodat zij konden weten, dat er iets goeds te genieten viel en toch was maar een zeer klein gedeelte der leden van „Vox Humana", „Soli Deo Gloria" en „Wilhelmina" aan wezig. Het besef, dat men als lid van een bij den Besturenbond aangesloten vereeni ging ook verplichtingen heeft, schijnt dus nog niet diep doorgedrongen te zijn. Dit eerste Volksconcert werd door den voorzitter van „Eensgezindheid", den heer G. Krom, bij de aanwezigen geïntroduceerd. Spr. zeide o.a. dat de Besturenbond er naar zou streven de concerten zoo goed mogelijk te doen zijn. Voor dezen avond meende de heer K. al bijzonder goed ge slaagd te zijn inzake de keuze der mede werkende vereeniging en kwartetten. Ten slotte dankte hij voor de medewerking, die men bij den opzet van dit eerste Volks concert ondervonden had van de zijde van den eigenaar van „Zomerlust" en de pers. Zooals uit het hierboven geschrevene reeds blijkt, bestond het concert uit een instrumentaal en vocaal gedeelte. Het eerste beter bezocht mag zijn. verdienen het De organisatoren Concert „Soli Deo Gloria". Zondagavond treedt het muziekgezelschap „Soli Deo Gloria" voor het eerst in dit toen op. Een met zorg gekozen pro gramma is vastgesteld. Het korps zelf zal een zestal nummers ten gehoore brengen, waaronder „Le roi s' amuse", terwijl een tweetal uit de vereeniging gevormde kwar tetten zich zal doen hooren. Een en ander wordt afgewisseld door voordrachten van leden der vereeniging. Konijnen gestolen. Uit een schuurtje, dat achter het huis van een Hagelingerwegbewoner staat, zijn een tweetal konijnen gestolen. Deze zullen dus waarschijnlijk in een andere maag terecht komen, dan waarvoor ze bestemd waren. Nog een gedupeerde. Een andere plaatsgenoot kwam tot de minder aangename ontdekking, dat uitzijn woning een f 100.— biljet op onverklaar bare wijze verdwenen was. Bouwvergunningen. Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn de navolgende bouwvergun ningen verleend; tan Gebrs. Sanders, te Santpoort, tot het bouwen van een woonhuis aan den Terras weg, aldaar; aan R. Rijke, te IJmuiden, tot het ver bouwen van een woonhuis aan de Olivier van Noortstraat, no. 11, aldaar; aan C. J. Pinxteren, te IJmuiden, tot het verbouwen van den voorgevel van een perceel, door het aanbrengen van een win kelraam, aan den Zeeweg, E, no. 96, al daar. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Voor de Ouders van Zwakke Kinderen. De winter is een zware tijd voor al wat ziekelijk is en zwak. Voor de ouders van bloedarme en suk kelende kinderen breken dagen aan van onrust en zorg, of erger, van schrijnend verdriet. Och, dat deze toch eens wisten en besef fen, hoe het lot dier kleinen gemakkelijk - verzacht kan worden, hoe menig kind ver lost kan worden van zwakte en tevens van suffe verveling. In alle oorden van ons land vinden we 's winters kinderhuizen open vol stemming en warmte, vol licht en lucht, waar het zwakke kind onder vakkundige leiding wordt gevoed en verzorgd en waar het door de frissche buitenlucht in kracht en gezondheid vooruitgaat. Duizenden kinderen heb ik des winters zien komen en gaan. Ik heb hen slap en met doffe oogen zien binnentreden en met nieuwe veerkracht, met tintelenden blik en ponden gewichtsvermeerdering zien ver trekken. Vaak nog meer dan in den zomer zijn de gezondheidsoorden een weldaad voor het zwakke kind, een mindere zorg voor de ouders, een bron van kraoht voor de ge meenschap en een leerschool voor hygi enisch leven. En toch hoor ik dagelijks klachten van de uitzendende comité's, dat ouders uit kortzichtigheid hun kinderen niet willen afstaan. Och ouders, als er gelegenheid is en geld wat helaas lang niet altijd het ge val is grijp die gelegenheid dan aan met beide handen. Aan zee en in bosoh krijgen Uw kinderen eetlust en kracht. Strand en heide geven hun vaak de ge zondheid terug. Egmond aan Zee, Nov, 1927. A. C BOS.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 5