HARDTfS verstopping dit voortaan zal gebeuren en ook, dat er op wordt toegezien dat degenen, aan wie de werken worden opgedragen, daartoe financieel in staal zijn. De heer Schilling: Daarop wordt toegezien De heer ten Broeke onderschrijft wat de heer ?daas heeft gezegd. De heer Vermeulen zegt dat B. en W. in hun prae-advies zeggen, dat voor verschillende wer ken de inrichtingen hier ter plaatse niet vol doende zijn, Maar spr, wil er op wijzen, dat hier inrichtingen zijn, zeer groot van opzet, die men in andere plaatsen niet zal vinden. Het is in het belang der gemeente, dat in deze bedrijven steecis een zoo constant mogelijk aantal arbeiders aan 't werk worden gehouden. Het prae-advies wordt goedgekeurd. 11. Verleenen van machtiging tot het leggen van rioleering in een gedeelte van den Duinlust- parkweg te Santpoort en toestaan van het daar voor noodige crediet. Goedgekeurd. 12. Verlenging van den termijn van beslissing bedoeld in art. 121, alinea 4 der bouw- en wo ningverordening, op eene aanvrage van J. L. Min te Driehuis. B. en W. stellen voor, overeenkomstig het be paalde in artikel 121, alinea 4 der bouw- en wo ningverordening, goed te keuren, dat de termijr van beslissing op het verzoek van J. L, Min te Driehuis, om vergunning tot hel bouwen van tten dubbele woonhuizen aan den Driehuizerkerkweg ie Velsen, door hen voorloopig voor den tijd van één jaar, wordt verlengd. Bedoeld bouwplan toch is in strijd met het bij besluit van 1 December 1925, vastgestelde en thans op verzoek van Ge deputeerde Staten weder herzien wordende plan I tot herziening van het oorspronkelijk, bij besluit van 15 Juli 1924, vastgestelde uitbrei dingsplan. Goedgekeurd. 13. Verzoek van het Bestuur van de Vereeni- ging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Velsen, om beschikbaarstelling uit de gemeen tekas van de benoodigde gelden voor het veran deren van de inrichting van het speelterrein der school aan den Stationsweg te IJmuiden- Het verzoek wordt ingewilligd en het bedrag ad f 890.50 toegestaan. 14. Prae-advies op het adres van het Bestuur der Vereeniging voor Christelijk Onderwijs te IJmuiden, om de toegestane subsidie voor de In- singerbewaarschool te verhoogen met SO van bet salaris van een vierde onderwijzeres, over de nog resteerende maanden van 1927, ïn verband met de voorgenomen invoering van een wissel klas. 1 fl B. en W. hebben advies uitgebracht op hel verzoek van het bestuur der Vereeniging voor christelijk onderwijs te IJmuiden, om de toege stane subsidie voor de Insingerbewaarschool te verhoogen met 80 pet. van het salaris van ie vierde onderwijzeres, in verband met de voorge nomen invoering van de wisselklas. B. en W. berichten, dat de commissie van bij stand voor onderwijszaken heeft medegedeeld, over dit verzoek thans geen advies te kunnen uitbrengen, wijl zij meent, dat het momenteel de tijd is, om in deze zaak te treden. De commissie meent, dat deze aangelegenheid nader onder de oogen kan worden gezien na de behandeling van de ontwerp-verordeningen tol regeling van het openbaar bewaarschoolonderwijs en het verlee nen van geldelijken steun aan het bijzonder on derwijs op dit gebied. In verband met dit advies stellen B, en W. voor, afwijzend op het verzoek te beschikkew. De heer Vermeulen zegt dat het hier niet gaat om uitbreiding der school, maar om de zorg voor 62 kinderen, die er reeds zijn. Spr, stelt voo*- hel verzoek in te willigen, met vermindering van de meer ontvangen schoolgelden. De heer Maas zegt niet onsympathiek tegen over het voorstel te staan, maar spr. zal niet voorstemmen, omdat de raad nu z.i. moet wacti- ten tot de toegestane f 5000 verdeeld worden De heer Baarda is tegen het voorstel, omdat hij een wisselklas funest acht voor het bewaar schoolonderwijs. Het wordt dan meer een be waarplaats, inplaats van een bewaarschool. De heer Roelse heeft ook bezwaar, omdat ook verbetering van het openbaar voorbereidend on derwijs dringend noodig is. De heer Sluiters meent dat er geen bezwaar is, om hel verzoek in te willigen. De speelloka len kunnen na gebruik een half uur gelucht wor den. Het gaat er hier om, opdat een aantal k>n- deren van de straat worden gehouden. De heer Tusenius acht het ook niet noodig. dat de speellokalen eerst ontsmet worden. Maar spr, onderschrijft wat de heer Maas zei, n.l. dat men even afwacht. Er was in de vorige verga dering 'n noodkreet, nu is er een als we dit toe staan, verwacht spr. er vóór Nieuwjaar nog meer, wat vooral mogelijk is van de R.K, bewaarscho len. De heeren Sluiters, v. d. Steen en Groeneveld stellen voor het voorstel aan te houden en eerst een onderzoek in te stellen inzake wisselklassen. De heer Roelse bestrijdt dit, het is goed als men dit doet, maar dan voor het geheel, niet voor dit eene geval. De heer Vermeulen is het daarmee eens, het geldt hier een noodgeval. Het voorstel-SIuiters c.s. wordt met 16 tegen 4 stemmen verworpen. Voor de drie voorstellers en de heer Tusenius. Het voorstel-Vermeulen wordt met 11 tegen 9 stemmen verworpen. Vóór de heeren de Nobel, Homburg, Krijger, ten Broeke, Sluiters, v. d. Steen, Bosman, Vermeulen en Groeneveld. 15. Vaststelling van het over het tijdvak van 17 September tot en met 31 December 1927 aan het Bestuur der Vereeniging tot oprichting en instandhouding van scholen voor lager en meer uitgebreid lager onderwijs, gevestigd te Velsen, te verleenen voorschot op de vergoeding, be doeld bij art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, zoomede van de regelen, volgens welke de uit betaling zal plaats hebben. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van het bestuur der Vereeniging tot oprichting en instandhouding van scholen voor lager en meer uitgebreid lager onderwijs te Velsen, om een voorschot te mogen ontvangen op de gemeen telijke vergoeding over het tijdvak van 17 Sep tember tot 31 December 1927, stellen B. en W. voor, deze aanvrage in te willigen en het bedrag van het voorschot te bepalen op f 326. Goedgekeurd. 16. Opheffing van de gelegenheid tot het ont vangen van vervolgonderwijs en vaststelling van eene verordening tot regeling van het onderwijs aan de rijpere jeugd en aan volwassenen, De heer Tusenius zegt dat hel college het over het voorstel eens is. Alleen zingen en li chamelijke opvoeding is geschrapt, terwijl B, en W. voorstellen de vergoeding per uur op f 1.50 te stellen. De jieer Vermeulen zegt zich met het voorstel vrij wel te kunnen vereenigen. Alleen zou spr, een wijziging wenschen, n.l. in art. 14, waarin bepaald wordt, dat alle leerkrachten de noodigi bevoegdheid moeten bezitten. Spr. is daar ook voor, maar het kan voorkomen, dat men niet in alle vakken zulke krachten kan krijgen, waarbij spr. wijst op een geval aan de Nijverheids avondschool. Spr. zou het artikel zoo willen wijzigen, dat de leerkrachten moeten voldoen naar de meening van B. en W. Overgegaan wordt tot artikelsgewijze behan deling. Bij art. 2 houdt de heer Roelse een pleidooi om de lichamelijke oefening wel in de verorde ning op te nemen. De Voorzitter zegt dat de voornaamste vrees is, dat de cursussen dan worden allerlei gym nastiek- en zangvereenigingetjes. En daar zijn andere organisaties voor. De heer Groeneveld drukt er zijn spijt over uit, dat het zingen geschrapt is. Vele kinderen worden niet tol zangvereemgingen toegelaten en ook zij hebben zangonderwijs noodig. Het gaat er om, dat de kinderen muziek leeren. De heer Vermeulen waarschuwt den raad om niet dezen weg op te gaan. Deze cursussen zul len niet onbelangrijke offers van de gemeente vergen en spr. hoopt dit. Maar er is nog meer te doen op onderwijsgebied. Spr. vreest, dat er veel zangcursussen zullen komen. En zingen is niet in de eerste plaats noodig en kan men ook elders leeren. De heer Nijssen vraagt waarom land- en tuin bouwkunde in de cursussen zijn opgenomen. Overal waar voldoende leerlingen zijn, worden deze cursussen door het Rijk bekostigd. De heer Tusenius zegt dat ook land- en tuin bouwkunde in deze cursussen thuishooren. Dan spijt het spr. dat zingen en gymnastiek zijn ge schrapt. Men kent de spreuk: een gezonde geest in een gezond lichaam, bpr. weet dat jongens van 18, 19 jaar als soldaten in eenige uren door li chamelijke oefening rechter werden. De heer Maas: En dood gingen. De heer Tusenius wil ook zingen, als het eeni ge waar poëzie in is, behouden. Booze menschen iiebben geen liederen en wat de jongens nu op straat zingen, is niet veel bijzonders. Een voorstel Roelse om zingen en gymnastiek te handhaven wordt aangenomen met 16 tegen 8 stemmen. Tegen de heeren Langendijk, Krijger, Waterlander, Maas, Zwanenburg, Nijssen, Ver meulen en Handgraaf. Bij art. 6 stelt de heer Roelse voor, dat het minimum aantal leerlingen wordt teruggebracht van 20 op 15. Dit wordt met 13 tegen ll stem men aangenomen. Verder stelt de heer Roelse voor, dat het aan tal leerlingen van 10 zal gelden tot de cursussen vóór1 Februari 1928. Dit wordt aangenomen met 21 tegen 3 stemmen. Bij art. 7 stelt de heer Maas voor het school geld niet in eens, maar in wekelijksche termij nen te innen. Nadat verschillende leden hebben gewaarschuwd, dat de cursussen daardoor zul len verloopen, trekt de heer Maas zijn voorstel Bij art. 8 stelt Mevr. van Veen voor, dat het maximum-aantal leerlingen, dat een cursus mag volgen, wordt teruggebracht van 30 tot 24. Dit wordt met 13 tegen 11 stemmen verworpen. Bij art. 9 maakt de heer de Nobel bezwaar te gen de algemeene leiders. Spr. zegt dat aan iederen cursus een hoofd zal zijn en de leer krachten dus gecontroleerd zullen worden. Maar de taak van den algemeenen leider is wel heel vaag weergegeven en spr. zou gaarne willen we ten, wat deze moet doen. Spr, vraagt of de hoofden der cursussen nlel met elkaar kunnen vergaderen, als een soort schoolvergadering. De heer Roelse zegt dat de algemeene ieider het twistpunt was in de commissie voor de on derwijszaken, Spr. vreest dat aan den algemee- nen leider te veel macht zal worden gegeven en dat deze te zeer zijn persoonlijk stempel op het geheel zal drukken, Spr. zou de leiding meer bij de hoofden willen laten. De heer Tusenius zegt dat dit onderwijs zich nog vormen moet. Spr. zegt dat hij deze zaak niet kan opzetten, ook de chef van de afdeeling onderwijs niet. Daarom is een algemeene leider noodig. Voor spr. zijn trouwens de kopjes van het voorstel reeds afgebeten, want als spr. goed opgemerkt had, dat het maximum-aantal leerlin gen van 20 tot 15 was verminderd, zou hij zich daartegen met kracht hebben verzet. Gymnas- tiekcursussen met 8 of 9 leerlingen geven niets en leveren alleen voordeel op voor den onder wijzer. De heer Roelse komt er tegen op, dat de wet houder, wanneer de raad het op een onderdeel niet met hem eens is, zich verzet tegen het ge- heele onderwerp. Spr. vraagt voorts hoe de wethouder tegenover den algemeenen leider staat. De heer Tusenius zegt dat als deze een man deze zeker zijn stempel op dit onderwijs zal drukken en dat doet iedereen in andere geval len. De heer de Nobel: Waarom nfet het stempel van het onderwijs? De heer Waterlander zegt zich dit onderwijs niet te kunnen voorstellen zonder algemeen lei der. De heer de Nobel vraagt of de voorstanders van het bijzonder onderwijs straks ook een alge meenen leider zullen wenschen. De heer Roelse stelt voor in dit artikel te le zen: aan het hoofd staat een algemeen leider, aan iedere school bijgestaan door een hoofd. Dit voorstel wordt met 16 tegen 8 stemmen verworpen. Bij art. 10 stelt de heer Groeneveld voor de belooning op f 2,per uur te brengen. Dit wordt met 13 tegen 11 stemmen verworpen. De heer Roelse stelt voor de belooning voor den algemeenen leider op maximum f 300 te bren gen. Dit wordt met 19 tegen 5 stemmen ver worpen. Bij art, 14 komt aan de orde het voorstel- Vermeulen, om de benoeming van niet-bevoegde leerkrachten door B, en W. mogelijk te maken. De heeren Roelse en Tusenius bestrijden dit. Het voorstel wordt met 13 tegen 11 stemmen verworpen. De heer Vermeulen zegt zich niet geheel te kunnen vereenigen met wat medegedeeld is als advies der Financieele commissie. Spr. zegt dat de commissie wil toestaan wat voor het ver volgonderwijs was toegestaan en de* rest regelen bij suppletoire begrooting. De heer Roelse vraagt of nu een voorstel van B. en W. te wachten is tot installatie van dit onderwijs. De heer Tusenius meent, dat dit in het voor stel ligt opgesloten. De heer Roelse zegt te bedoelen, of voor de installatie een apart voorstel met de financieele gevolgen zal komen. De Voorzitter zegt dit toe. Het geheele voorstel wordt goedgekeurd. iegen Doos 60 et. Bij Apoth.en Drogisten. 698 die- 17. Benoeming van een onderwijzer: a. aan de o.l. school D te IJmuiden. De voordracht luidt als volgt: 1. J. H. Habets, onderwijzer op wachtgeld te Kerkrade; 2. J, Hoogeveen, idem te Amsterdam, b. aan de o.l. school J te IJmuiden. De voordracht luidt als volgt: 1. J. Hoogeveen, onderwijzer op wachtgeld te Amsterdam; 2. J. H. Habets, idem te Kerkrade. De heer Bosman zegt hieraan niet te zullen medewerken. Dit is geen voordracht, het teeren. De heer de Nobel meent dat een van beide de benoeming niet zal aanvaarden. De heer Roelse zegt dat hij kan begrijpen dat de wethouder van onderwijs geen wachtgelders neemt, Spr. vraagt waarom hierin niet wordt voorzien door de benoeming van tijdelijke krach ten. De heer Tusenius zegt dat in een vacature binnen drie maanden moet worden voorzien. Spr, zegt dat B. en W. niets dicteeren, dit doet de minister. Wij moeten de wachtgelders nemen en het grootste bezwaar is, dat de groote ge meenten de bui hebben zien aankomen en daar om de beste wachtgelders hebben uitgezocht. Spr. zegt dat de wachtgelders, die er nu nog over zijn, niet veel zaaks meer is. De meesten willen niet een betrekking hebben. Op allerlei manier chicaneeren zij om aan een benoeming te ont komen, Proefles willen ze niet geven, op bezoek willen ze niet komen, een bewijs van goed ze delijk gedrag willen ze niet overleggen. Het staat niet in de wet, zeggen zij. Echter hebben we maar te kiezen en wij zijn nog gelukkig geweest, zegt spr. De voorgedra genen zijn goede krachten, een studeerde aan de universiteit en heeft vele akten, de andere heeft de hoofdakte, akte Fransch enz. Benoemd wordt aan school D de heer J. H. Habets en aan school J de heer J, Hoogeveen, 18. Bespreking in verband met de afwezig heid wegens ongesteldheid van &en heer J. C. Dunnebier, De Voorzitter zegt dat de wethouder van openbare werken eenige maanden rust moet ne men, Spr. acht het niet noodig, dat een tijdelijk wethouder benoemd wordt, omdat de heer Schilling zich nog in zijn ambt als wethouder van sociale zaken moet inwerken, Spr, acht het ook niet gewenscht, een tijdelijk wethouder te benoemen, omdat er dan weer een nieuw ge zicht in het college en spr. dan de eenige is van het oude college. Ook moet deze zich weer in werken. De heer Groeneveld zegt dat de Chr. Histo rische fractie nu haar vertegenwoordiger in het college mist en daarvan vervanging wenschelijk acht. Wat de opmerking van den voorzitter De- treft over het inwerken van den wethouder Schilling, spr. zegt dat de vierde wethouder juist is benoemd voor de sociale zaken. Maar juist het inwerken in het ambt is het moeilijk ste, Straks komt de begrooting in behancfeling en daarbij komen veel dingen betreffende soci ale zaken in behandeling. Hierbij geldt ook de vraag, of de heer Schilling geschikt is voor het wethouderschap van openbare werken. Spr. zegt dat de Chr, Historische fractie be sloten heeft den heer Sluiters te benoemen tot tijdelijk wethouder. De heer Roelse vraagt of wat de voorzitter heeft gezegd, de meening van het college is. De Voorzitte/*: Althans van de meerderheia van het college. De heer Vermeulen houdt een betoog, waarbij hij verzoekt meerdere dingen niet in de cou rant te zetten. Het slot van het betoog is, dat spr. is vóór vervanging van wethouder Dunnt- bier. Dt heer Visser zegt dat de meerderheid van van den raad was voor een vierden wethouCej-. Spr. vraagt of de belangen van sociale zaïten door de vervanging zullen lijden. De Voorzitter: Absoluut niet. De heer Visser zegt dat naar de soc. dem. fractie steeds voor drie wethouders is geweest, zij kan meegaan voor tijdelijke vervanging. De heer Maas zegt dat een wethouder voor sociale zaken noodig was. Ef is al veel werk :daan en wij, zegt spr. zijn van meening, dat dek eus van den heer Schilling een goede is ge weest en dat hij voor de sociaal-zwakken reeds veel heeft gedaan. Wat de vervanging betreft, als dit een half jaar zou duren, zou sprekers fractie voor een tijdelijken wethouder zijn. Maar waar wij hopen dat het voor 6 weken zal zijn, zijn wij voor Ce waraneming door den heer Schilling. De heer Schilling zegt de heer Vermeulen er aan .herinnerde, dat spr. zelf heeft verklaard, dat hij zich niet geschikt achtte voor wethouder van openbare werken. Dat kwam door sprekers bescheidenheid. Spr. heeft gezegd: in geen geval wil ik onderwijs De heer Tusenius: Daar ben ik goed voor. De heer Schilling: En liever ook niet openbare werken. Maar nu spr. in het college is, kan hij als wethouder van sociale zaken niet in eens alles onderhalen. Daar is toch ook geen geld voor. Spr. heeft het ambt van wethouder van openbare werken nub ijkans drie weken waar genomen en men mag bij groote aannemers in- formeeren, of het niet goed gaat. Spr. wil al thans verklaren, dat hij het wel. op zich durft nemen. Het voorstel Groeneveld om den heer Sluiters tot tijdelijk wethouder te benoemen, wordt mei 15 tegen 9 stemmen verworpen. Vóór de heeren Homburg, Krijger, Vermeulen, ten Broeke, Slui ters, v. d. Steen, Groeneveld en Tusenius. WITTE KRUIS. lederen Donderdagmiddag van 2.30 tot 3 uur stelt de Vereeniging het Witte Kruis, in het consultatiebureau van de T. B. C.-Vereeniging Briniostraat te IJmuiden-Oost moeders gratis in de gelegenheid raad te vragen omtrent de voeding aan haar zuigelingen. Het advies wordt gegeven door den Consulent, Dr. Hanneman. Voor kraamverzorging, welke ook door boven genoemde Vereeniging wordt uitgeoefend, wende men zich tot bet bestuurslid der Vereeniging, Mevrouw Suwerink, Trompstraat 72 te IJmuiden- Oost. Tarief naar draagkracht f 5f 15. 19. Verleenen van machtiging tot het rooien van boomen. De heer Bosman zegt voortaan gaarne te we ten, welke boomen het geldt. De heer Dalmeijer: Er is nu toch een com missie voor. De Voorzitter zegt dat het rooien van de voorgestelde boomen noodzakelijk is. Het voorstel wordt goedgekeurd. RONDVRAAG. De heer Vermeulen zegt dat geruimen tijd ge leden besloten is tot het aanbrengen van uurwerk in den watertoren. Spr. vraagt of dit nog komt. De heer Tusenius antwoordt dat dezen mor gen bericht gekomen is, dat de klok over 8 da gen geplaatst zal worden. Het is geen pendule, die men kant en klaar in een winkel kan koo- pen. De heer Vermeulen vraagt of de klok des avonds verlicht zal worden. We hebben toch zelf onze lichtbedrijven. De heer Tusenius: Natuurlijk, zonder verlich ting is de klok niet af. De heer Vermeulen zegt dat nu hij geen voor zitter meer is van de raadscommissie ad hoe inzake de werking der Schoonheidscommissie, hij wel eenige vragen kan stellen. Spr. zegt ge hoord te hebben, dat de commissie alleen nog maar bestaat uit den heer Sevenhuysen en vraagt of dit juist is. Dan heeft spr. vernomen dat be treffende den bouw van woningen aan de Kom passtraat was besloten, dat alleen huizen met hooge daken zouden mogen worden gebouwd en dat nu afwijkingen zijn toegestaan. Spr. vraagt of dit juist is. Verder zegt spr. op de agenda enkele finan- ciëele besluiten gemist te hebben. De Voorzitter tot den heer Bosman: Daar gaat u. De heer Vermeulen: Een vorige maal heb ik er op aangedrongen, dat eerst over de door den raad toegestane bedragen zal worden beschikt, als alles in orde is, dus als de besluiten door Gedep. Staten zijn goedgekeurd en een supple toire begrooting is opgemaakt. Straks is echter f 3000 toegestaan voor de commissie inzake steunverleening en nu is spr. bang dat de leven de menschen van het stelsel de dupe zullen worden. En dat wil spr. niet. Zoo is twee maanden geleden een besluit ge nomen, waarbij menschenlevens gemoeid waren en nu heeft spr. gehoord, dat die menschen niet geholpen kunnen worden. De heer Roelse: Schande! De Voorzitter: Zoudt u niet eerst het antwoord afwachten? De heer Vermeulen zegt het vernomen te heb ben en stelt daarom de vraag. De heer Schilling: Noemt u feiten. De Voorzitter: Er wordt schande geroepen. De heer Vermeulen: Ik zal dan feiten noemen. Ik heb gehoord, dat de Vereeniging tot bestrij ding der Tuberculose een schrijven heeft ont vangen, melding makende van het genomen raadsbesluit tot toekenning van f 3000 subsidie, maar dat dit besluit niet uitgevoerd kon wor den, alvorens alles financieel in orde was. De Voorzitter: Gaat u nu niet verder en wacht eerst het antwoord af. U komt hier op een zeer onaangename manier mee aan. De heer Vermeulen: Daar trek ik me niets van aan. De Voorzitter: Ik zeg dit niet gauw tegen u. De heer Nijssen: Ik heb gezegd, dat bij beslui ten met verstrekkende financieele gevolgen het geld eerst gevonden moet worden. Spr. meent dat er geen verschil is tusschen het raadsbesluit en hetgeen B. en W. wilden. De heer Roelse en andere leden: Och, kom. De heer Nijssen zegt dat aan de T. b. c.-ver- eeniging geschreven is, dat in spoedgevallen de hulp niet mocht afstuiten op de gevolgen, die aan het raadsbesluit vastzitten. De heer Roelse: Maar het raadsbesluit is niet uitgevoerd. Er was besloten, om nog f 3000 sub sidie te verleenen. De heer Schilling: Hoor, hoor. Er moet een stuk propaganda uit geslagen worden. Er moet gezegd kunnen worden: B. en W. willen geen t, b. c.-patiënten helpen. De Voorzitter: Er is nog geen enkel geval met verzoek hulp geweest. De heer Bosman vraagt waar de voorstellen blijven inzake den Zeeweg en Velserduinweg, die voor bespreking rijp zijn. De heer Schilling antwoordt dat deze voor stellen in de commissie voor openbare werken zijn geweest en nu gaan naar de Financiëele commissie. De heer Bosman vindt dat het tijd wordt. Al jaren zijn we over deze wegen doende. Verder vraagt de heer Bosman of het subsidie aan de T. b. c.-vereeniging nu wordt uitgekeerd en het raadsbesluit dus wordt uitgekeerd. De Voorzitter: Zeker, zoodra het mag. De heer Bosman: Maar voorloopig worden de menschen, indien noodig, geholpen. De Voorzitter: Zeker. Hierna wordt de vergadering gesloten. HUWELIJKSAANGIFTEN. De Ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente Velsen brengt ter kennis van belang hebbenden, dat het noodig is, dat bij de huwe lijksaangifte de stukken worden overgelegd, die voor het huwelijk vereischt worden, teneinde onjuistheden of teleurstellingen ten aanzien van de huwelijksafkondiging of huwelijksvoltrekking te voorkomen. Inlichtingen betreffende de vereischte stukki kunnen verkregen worden aan de afdeeling Bur gerlijke Stand op eiken werkdag tusschen 9 uur v.m. en I uur n.m. De Ambtenaar van den Burgerlijken Stand voornoemd, SUWERINK. WATERSTAND IJMUIDEN. Nov. 1927 H. water L, water Dagen v.m. n.m. v.m. n.m. 13 5.31 5.49 1.10 1.28 14 6.20 6.43 1.53 2.14 15 7.15 7.42 2.40 3.07 10 L.K. 8.17 853 3 39 4 09 17 9.36 10.17 4.51 5.25 18 10.56 11.33 6.15 6.38 19 0.01 7.28 7.44 Gratis Admissie Rbk. Haarlem dd. 18 October 1927 In den jare negentien honderd zeven en twintigden vierden No vember Ten verzoeke van CHRISTINA POST, echtgenoo- te van Hendrik Stoker, zonder beroep, wonende te IJmuiden-Oost gemeente Velsen, te dezer zake do^ micilie kiezende te IJmuiden, gemeen te Velsen aan de Kanaalstraat No. 102, ten kantore van den advocaat en procureur Mr. A. W. Hellema, die ten deze tot procureur wordt gesteld en als zoodanig zal occu- peeren en voorts domicilie kiezende te Haarlem ter Griffie der Arron- dissements-Rechtbank aan de Jans straat No. 81 aldaar; Heb ik Arie v. d. Bosch, deur- waarder bij de Arrondissement^ Rechtbank te Haarlem, wonendeen kantoorhoudende aldaar aan de Jansstraat No. 8 AAN: HENDRIK STOKER, laatst gewoond hebbende te IJmuiden- Oost, gemeente Velsen, doch than- afwezig en zonder bekende woons plaats, mitsdien mijn exploit doende door aanplakking van een afschrift dezes en van na té melden stukken aan de hoofddeur van de vergader plaats der Arrondissements-Rechts bank te Haarlem en aan het hui der gemeente Velsen, terwijl gelijke afschriften door mij deurwaarder zijn afgegeven aan den E. A. Heer Officier van Justitie bij gemelde Rechtbank, door wien het origineel van dit exploit met gezien" is ge- teekend, terwijl eindelijk dit exploit zal worden geplaatst in de IJmuider Courant BETEEKEND; Een extract uit de minuten be rustende ter Griffie der Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem, hou dende een request waarmede de requirante zich heeft gewend tot die Rechtbank, zoomede de hierop den 18en October 1927 gegeven be schikking Voorts heb ik deurwaarder exploit doende als boven, den Gerequireerde GEDAGVAARD: Om op Dinsdag den 21 en Fe bruari 1900 acht en twintig des voormiddags ten 10 ure bij procu reur te verschijnen ter terechtzitting van de Arrondissements-Rechtbaal: te Haarlem, gehouden wordende it het Paleis van Justitie aan de Jansstraat No. 81 aldaar TEN EINDE: aangezien eischeres den eersten Februari 1917 te Velsen in alge- heele gemeenschap van goederen is gehuwd met Hendrik Stoker; aangezien gemelde Hendrik Stoker den 8en October 1919 vanuit IJmuiden ter visscherij is uitgevaren met den trawler „Seladon", gemerkt IJM. 128, toebehoorende aan de Stoomvisscherij Maatschappij „Se ladon", gevestigd te IJmuiden, ge meente Velsen en dat sedert dien van schip en bemanning niets is vernomen aangezien alzoo sedert zijn vertrek meer dan een jaar is verloopen en er dus termen bestaan ten aanzien van Hendrik Stoker voornoemd, rechtsvermoeden van overlijden te doen uitspreken aangezien eischeresse belang heeft, dat er ten aanzien van gedaagde rechtsvermoeden van overlijden wor de uitgesproken en zij verlof ge vraagd en bij de beteekende be schikking bekomen heeft om den gedaagde bij openbare dagvaarding op te roepen. mitsdien ten aangewezen dage in persoon of door iemand van zijnentwege van zijn aanwezen te doen blijken, bij gebreke waarvan door eischeresse na het vervullen der in deze voorgeschreven forma liteiten zal worden geconcludeerd, dat bij vonnis worde verklaard dat er ten aanzien van den gedaagdf sedert 8 October 1919 rechtsver moeden van overlijden bestaat en dat gedaagde zal worden veroor deeld in de kosten van het geding- De kosten dezes zijn in debet f 12.45. (get) A. v. d. Bosch, deurw- „Gezien'' en afschrift overgenomen door Ons, Officier van Justitie bij de Arr, Rechtbank te Haarlem op heden den 4en November 1927. (get) Hoyer Gratis geregistreerd te Haarlem vijf November 1900 zeven en twintig deel 42 folio 25 2o. 1914 een blad geen renvooi. de Ontvanger (get) onleesbaar-

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 2