Vervolg Plaatselijk Nieuwsfj, 1] muiden. Velsen Pgaloos Beheren Vlag Scheren Sehoöi Scheren PWM)JL Santpoort. Burgerlijke Stand. I) V. V, Stormvogels Politierapport Scheepvaart Visscherij Laatste Berichten. IJmuiden. AGENDA, ZATERDAG. Thalia, Bioscoop, 8 uur. Flora-Theater, Bioscoop, 8 uur. ZONDAG. Tlmlia, Bioscoop, 3, 5 en 8 uur. j Flora-Theater. Bioscoop, 5 en 8 uur, Concertzaal Zomerlust, Santpoort. Concert j Harmonie „Soii Deo Gloria", 8 uur. Concertzaal Tivoli. De Dageraad. Lezing J. Hoving over Charles de Cosier, 10 uur, MAANDAG, Thalia. Bioscoop, 8 uur. Tkalia. Vergadering S. D. A, P., spreker A, B. Kleerekooper over „De doodstraf en de on- i lusten in Indië, 8 uur. DINSDAG. Thalia, Liefdadigheidsconcert voor de T.b.c.-. Vereeniging, 8 uur. R. K. Vereen. Gebouw Mahustraat. Liefdadig- heidsuitvoering Tooneelver. Kujnstlcring, 8 uur. Koning Willemshuis. Lezing Ds. W. Holwerda Ij over het Spiritisme, 8 uur. Zaal Bloemoord, Velsen. Inst. voor A'rbei- ders-ontwikkeling, Lezing oud-luit. J. 'Ries over „Burgerlijk en Rood Anti-Militairisme", 8 uur. School B IJmuiden. Tentoonstelling van werk- [i stukken cursus in handenarbeid, 79 uur. Nèd. Herv» Kerk Kalverstraat, Alg. Leden- 5 bijeenkomst, lezing J. W, van Oosterom, 7.30 u. Doopsgez. Kerk. Ned, Protest. Bond. Lezing Ds. J.) D. v. d. Veen van Purmerend, 8 uur. WOENSDAG. Aanbesteding rioleringswerken, ten Raad- huize, 2 uur. VOLKSONDERWIJS. De afdeeling IJmuiden-Velsen van de Vereeni ging Volksonderwijs zal twee cursussen organi- seeren en wel een in de Fransche taal en een in handenarbeid. De -cursus in de Fransche taal zal staan- onder leiding van den heer K. Faber, hoofd van school J en die in handenarbeid onder leiding van den heer A. Stolk, hoofd der huiten- gewone school. Ter propageering van den cursus in handenar beid zal a.s. Dinsdagavond 15 November in school B een tentoonstelling van werkstukken worden gehouden. NED HERV. KERK. In de Ned. Herv. Kerk te IJmuiden-Oost wordt a.s. Dinsdagavond een algemeene ledenbijeen komst gehouden, waarin de heer J. W, van Oos terom, hoofd van school D, een lezing zal hou den, terwijl zang en-muziek den avond zullen opluisteren. SINT MAARTEN. De elfde November is ook hier niet onopge merkt voorbij gegaan. Reeds den avond te vo ren liepen jongens en meisjès te zingen, maar gisteravond liepen er meer. Zoo algemeen als in eenige andere plaatsen van Noord-Holland ziet men het hier echter niet. Wij kennen stadjes, waar vele kinderen met kleurige lampions aan stokken langs de straten en huizen trekken, maar lang niet allemaal om centen. Hier zongen alle kinderen zoo wat langs de huizen en de meeste hunner kennen de St. Maarten-liedekens niet goed. Wij höorden b.v. een jongen zingen: Hier woont een rijkman, Die veel geven kan, Veel kétn:;miet schelen,... Dit nu is foutief, de jongen had moeten zingen: Veel kan hij geven, Zalig zal hij leven, Zalig zal hij sterven De hemel zal hij erven. Vele jongens hadden een primitieve verlichting, n.l, een pitje in een kist of in een kartonnen doos. Een paar deden heel modern en gebruikten als verlichting enkel een zaklantaarn, zonder meer. Daar was absoluut geen poëzie bij. v ZIEKENFONDS VELSEROORD. Zooals uit een advertentie in dit nr, blijkt, heeft het bestuur van het Ziekenfonds Velser oord met ingang van 1 November j.l. een twee den geneesheer aan het Fonds verbonden, n.l, Dr. Bussemaker, wonende aan den Zeeweg. Het ziekenfonds, dat nu reeds o.g. 4000 leden telt, heeft zijn werkingssfeer nu niet meer tot het vroegere Velseroord beperkt, maar, zooals uit de advertentie blijkt, het terrein uitgebreid lot geheel IJmuiden, Driehuis en Santpoort. VERGADERING S. D. A. P. De Federatie Velsen der S.D.A.P. belegt a.s. Maandagavond een openbare vergadering in Tha lia, waarin als spreker zal optreden de heer A. B. ICIeerékooper, lid der Tweede Kamer, met het onderwerp „De doodstraf en de onlusten in Indië:" HET ZWARTE PAD. Het zwarte pad is nu weer veel verbeterd. Men heeft er een flinke partij sintels opgebracht en de paaltjes bij de Evertsenstraat zijn nu weer geplaatst, zoodat er geen wagens met steënen langs kunnen. DE ZIETEN, De Duitsche visscherij-politie-kruiser Zieten is gisteren weder van hier naar zee vertrokken. DE REDE VAN Ds. H. W. CREUTZBERG. In de Zofidagsbode, het orgaan der Vereeniging voor Inwendige Zending in Noord/Holland, komt de volgende verklaring voor: „Het Hoofdbestuur van I. Z, I. N., kennis ge nomen hebbende van de verschillende meenin gen naar aanleiding 4 van het referaat van Ds. Creulzberg in de laatst gehouden algemeene ver gadering van I. Z. I. N., stelt er prijs op te ver klaren, dat Wet zich in hoofdzaak kan vereenigen met den geest van het gesprokene, maar zich geenszins aansprakelijk stelt voor daarin gebe zigde uitdrukkingen." DE DAGERAAD. Morgen, Zondagochtend, belegt de afdeeling van de Vrijdenkers-vereeniging De Dageraad een openbare samenkomst in.de concertzaal Ti voli, waarin de heer J, Hoving van Amsterdam, redacteur van „De Vrijdenker" zal spreken over het beroemde boek „De lotgevallen van Lamme Goedzak en Tijl"Uilenspiegel" van den Belgi schen schrijver Charles de Coster, wiën's 100ste geboortedag voor enkele wéken is herdacht, BOND VOOR STAATSPSNSIONNEERÏNG. De Federatie Beverwijk van den Bond voor Slaatspensionneering had gisteravond in- de con certzaal De Griffioen een openbare vergadering belegd. De heer P. Bosman sprak een openingswoord i 1 en betreurde, dat de opkomst niet grooter was, Spr. herinnerde dat er vroeger in Velseroord een mooie afdeeling van den Bond was, maar in de mobilisatiejaren is deze teniet gegaan. Men wil echter niet bij de pakken gaan neerzitten en daarom is Ds. W. D, M. Baar van Alkmaar uit- genoodigd, om de noodklok te luiden. Spi% zegt, dat het doel van dezen avond is weer een afdee ling op te richten. Spr. wees op het voorbeeld van den 81-jarigen secretaris der Federatie Be verwijk, dén heer Tol, die ook nu aanwezig was en spr. hoopte, dat de jongeren dit voorbeeld zouden volgen. Spr, hoopte, dat de vergadering een gewenschl resultaat zou hebben. De spreker, Ds. Baar, bad tot onderwerp „Als de noodklok luidt". Dat de strijd voor een premievrij staatspensioen nog zeer noodig is, bewijst ook dezen avond, zei spr., want anders zou de belangstelling grooter zijn. Maar de algemeene klacht is, dat er voor icleeële dingen zoo weinig belangstelling is, waar aan de oorlog groote schuld heeft. De massa voelt meer voor geld verdienen en het weer uit te geven voor genot. Spr. zegt dal velen zeggen, dal de actie voor Slaatspensionneering niet meer noódig is. Im mers genieten zeer velen ouderdomsrente. Maar die zoo spreken hebben het mis en juist zij be lemmeren den bloei van onzen Bpnd, Spr. zegt j dal een deskundige bij uitstek, Mr. Groeneveld, chef der afdeeling sociale verzekering van het Departement van arbeid, -.voor eenige jaren ver klaarde, dal er 233.000 menschen waren, die kos- lelooze ouderdomsrente ontvingen. Dat is heel wat, maar spr. merkt op, dat dit allen menschen waren, die bij de inwerkingtreding der wet 65 jaar oud waren, Er komt dus een tijd, dal geen enkele 65-jarige kostelooze ouderdoms-rente ont- vangt, want voor het eene deel worden zegeltje: geplakt, terwijl het andere deel vrijwillig of niet verzekerd is. Die vrijwillige verzekering, vL ,0. V, (Wee o Wee, zegt- Het Volk) gaat echter niet erg. O.g. 100.000 menschen, die volgens de be palingen der wet zich vrijwillig kunnen verzeke ren, doen dit niet. Waarom dóen zij dit niet. Ze ker 90 procent, die hel niet kunnen. Broodvech- ters noemt men ze. Als deze menschen de 65 jaar halen, zien ze het spook van „oud en arm ko men. En in den Bijbel staat „De grijsheid is een sierlijke kroon" en ook „Draagt elkanders las ten", Spr. zegt dat Mr. Groeneveld heeft berekend dat premievrij staatspensioen een meerdere uit gave van 10 millioen op bet Staatsbudget zou leg gen. Maar het zou 10 millioen besparen op het budget der broodvechters, die nu 39 cent per week aan de vrijwillige verzekering moeten beta- den. Spr. zegt, dat er een christelijk professor was, die in zijn boeken over Christelijk-sociale studiën géschreven heeft ..Het niet-uitvoeren van nood zakelijke sociale maatregelen is mammonnisme. Maar nu deze professor minister van arbeid is, voert hij dit niet uit. Toch komt er kentering. Vele R.-Katholieken, en Chr. Historischen den ken anders. In vele landen bestaat het premievrij Staatspensioen, zoo in Nieuw-Zeeland, Australië, Denemarken en België, En in Engeland is door samenwerking van alle partijen en verschillende kerkelijke richtingen het premfevrij staatspen sioen gekomen. Spr, vindt het de vloek van ons openbare leven, dat de. politiek in ons land op alles haar stempel drukt, Dr. Kuyper noemde het staatspensioen onzedelijk, het volk neerhalend. Maar is dit juist, vraagt spn In Denemarken is na de invoering* gebleken, dat er meer wordt ge spaard. Spr, betreurt dan ook dat zoovele voor aanstaande Christenen hierin niet meegaan. Dr, Kuyper heeft in 1893 het gevleugelde woord ge sproken: „Ze kunnen niet wachten, geen dag en geen nacht". Maar de ouden van dagen wachten nog steeds, Spr.' zegt dat de Nederlandsche burgers bij di Kamerverkiezingen moeten meewerken voor het verkrijgen van premievrij staatspensioen. Het is de plicht der gemeenschap om te zorgen voor de zwakken. Als de ouden zijn aangewezen op be deeling, heeft de gemeenschap haar plicht ver zaakt, heeft zij geparasiteerd op de werkkracht der economisch-zwakken. Spr. beziet deze zaak vanuit het standpunt van het Evangelie. Het cen trale gebod van het Christendom is „Heb God lief boven alles en uw naaste als uzelven." Maar als wij goéd vinden, dat voor de ouden het arm huis geopend wordt, hebben wij dit gebod ver zaakt. De Bijbel zegt ook „De aarde 19 des Hee- ren, mitsgaders hare volheid", wat zeggen wil, dat er voor ieder werk en brood moet zijn. Cicero verhaalt, dat in de tijden vóór het Christendom de oudé lieden van de' brug in den Tiber werden geworpen. Maar het Christendom heeft geleerd, dat iedere mensch, ook de zwakke, van oneindige waarde is. Er is machtig veel te danken aan de doorwerking^ van den Christelij- ken geest. Want al zeggen velen, dat het Chris tendom bankroet is, spr. zegt dat dit niet zoo is, omdat het Christendom eeuwig is. Maar toch is het bedroevend, dat zoovele ouden van dagen een langzamen hongerdood, sterven, Spr. wijst op het boek van William Booth over de ergste wil dernissen ter wereld, waarmede hij het Eastend van Londen bedoelt, Spr. zegt dat de leuze „oud en arm" de we reld'uit moet. Dan handelen wij in den geest van Christus, De armoede als sociaal verschijnsel moeten wij bestrijden. Niets is zoo akelig, als dat oude menschen afhankelijk zijn en' de hand moeten ophouden. S'pr, zegt dat de tien millioen gemakkelijk^ zijn, te vinden. Een oorlogsschip, één drijvende men- j schenvernieler minder en het geld is gevonden, j Als in het visschersdorp de noodklok luidt, om- dat het stormt en een schip in nood is, dan heb- j ben de schipbreukelingen alleen wat aan de man- nen, die springen in de reddingsboot. De schitterende rede werd met warm applaus beloond, De voorzitter dankte Ds. Baar voor zijn geestdriftig woord en hoopte dat na dit warme woord IJmuiden weer een afdeeling rijk zal wor- j den. Spr, dankte de jonge dames, die den avond j hebben opgeluisterd met mooie muziek (viool en 1 piano) en bood hun een bloemstuk aan. Voorts 'zeide spr, zeer dankbaar te zijn, dat dezen avond 12 nieuwe leden waren gewonnen, zoodat weer een afdeeling IJmuiden kan worden gevormd. Ds. Baar sprak nog een opwekkend woord, waarna men nog eenigen tijd in huishoudelijke vergadering bijeen bleef. Een voörloopig bestuur werd gekozen, be staande uit Mevr. Dekker, de heer en mevrouw Smit en de heeren P. Bosman en Wit. Bij de betrouwbaarheids- en behendigheids wedstrijden voor auto's, eenige dagen geleden ge houden in 't Gooi en op de Larensche heide, Be haalde de heer K. Luyting alhier den lsten prijs. Aan deze wedstrijden namen ruim 80._-auto's deel. Ze waren georganiseerd door het vrijwillig mi litair mojorcorps. Twee jaren geleden bemach tigde de heer Luyting den tweeden prijs. Deze bestuurder zou bij een eventueel te houden examen zeker wei eenige kans van slagen hébben. zonder dat Uw huid stukgaat of naichrijnt, ook al is Uw baard nog zoo zwaar en hard, indien U slechts vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met een weinig Doos 30, 60, Tube 80 cl. DIERENBESCHERMING. De afd, Velsen-Beverwijk der Ned, Vereen, tot bescherming van dieren belegt a.s. Woensdag avond 16 November in het Kennemer-Theater te Beverwijk een pröpaganda-samenkomst, waarin de bekende film „Wat de dieren ons te zeggen hebben" zal worden vertoond, toegelicht door den heer Ennilc, algemeen inspecteur der Ver eeniging. Het Santpoort's Dubbel Gemengd kwartet, di recteur de heer H. J, Arisz, zal zijn medewerking verleen en, c Des middags wordt de film voor de kinderen vertoond. ARBEIDSBEMIDDELING. Ingeschreven op 11 Nov, 1927: 1 drukker, 10 timmerlieden, 2 metselaars, 10 schilders, 1 stucadoor, 1 kuiper, 1 koperslager, 3 bankwerkers, 1 fraiser, 1 machinist, 1 revolver- klinker, 1 mach. bankwerker, 2 kantoorbedien den, 1 winkelbediende, 1 matrassenmaker, 3 sto kers, 1 bekleeder, 66 los arbeiders, Woensdag 16 Nov, a.s. zal er een wedstrijd gehouden worden in de lunchroom „Anneta" te Velsen tusschen de schaakclubs te Bloemendaal en te Velsen, welke laatste den. naam draagt „Kijk uit". Van iedere zijde zullen 12 leden in het krijt 'treden, „DE FRYSKE FLAGGE" In Hotel „De Prins1' hield de Fryske Krite „Velsen en Omkriten" haar eersten feestavond in dit winterhalfjaar» Voor. dezen avond waren ter opluiste ring aanwezig de heeren Postma van den Haag. Om acht uur opende de Voorzitter de bijeenkomst met een woord van welkom aan de leden en aan de heeren Postma en den^heer v, d. Linde van Zaandam, welke laatste als pianist der Zaandamsche Trie- sche Krite voor de muzikale begeleiding zou zorgen. Er is, zegt spr„ voor dezen avond wel belangstelling, gezien het groote aantal dat aanwezig is. Spr, hoopt, dat allen zich de zen avond mogen amuseeren en opent hier mede de bijeenkomst. Hierna wordt door de aanwezigen het Friesche Volkslied ge zongen. Dan krijgt de heer Postma Sr, het woord, welke begint met „Een lyts Boadskip", „proza en poëzie", „Een lyts wyfke en nog eenige Friesche zangnummertjes. Tusschen de nummers van den humorist zong de vergadering enkele Friesche lie deren, waarna de heer Ipostma wederom op de planken kwam met „Lou ferver" en ,,'t 25-jierrich bestean fen de musykfor- iening Veredeling van Toonkunst". Voor al het laatste had veel bijval. Het hoofd nummer van den avond was „Een lêstige klant", klucht in een bedrijf. Nadat dit was gegeven brulde de zaal van het lachen. Hiermede was dat gedeelte van den avond afgeloopen en werd de vergadering gesloten met een woord van dank aan de heeren Postma Sr. en Jr. en v. d. Linde voor hunne "medewerking voor het zoo uit stekend slagen van dezen avond. De aan wezigen stemden hiermede door daverend applaus in. De liefhebbers van een dansje konden hierna hun hart nog eens ophalen, waarvan dan ook een ruim gebruik werd gemaakt. De Vereeniging kan op een echt gezelli ge wijze feestvieren, en deze avond zal dan ook bij al de aanwezigen in aangename herinnering blijven, Donderdagavond hebben de heeren J. v, Gameren en M, J. Post in Hotel „De Prins" de wapens gekruist in een partij sabel en een partij floret, waarbij als se condanten optraden de heer De Boer, ser geant-majoor te Haarlem, en de heer Ma- loitz, telepaath te Amsterdam. Beide partijen werden door den hr. Post gewonnen, de eerste met 5 tegen 4 eü de tweede met 3 tegen 2, De heer Post is sinds een paar jaar gepensionneerd mili tair, en ruim 40 jaar, doch de heer Van Gameren, die ruim 60 jaar telt, heeft in zeer veel langeren tijd de wapens niet ge hanteerd, De jongere verklaarde, dat hij de overwinning op zijn veel ouderen te genstander behaald, slechts met veel moei te en inspanning bevochten had. en alle respect had voor diens bedrevenheid en uithoudingsvermogen. De heer Post ontving een zilveren her- inneringsmedaille en de her Van Gameren een taart waarop in sierlijke letters prijk te „Voor moed, beleid en trouw, vorstin en vaderland". Dit vriendschappelijk duel was een ge volg van een prettige discussie op een ge zellige bijeenkomst, maar naar men hoopt en verwacht zal het de aanleiding zijn van de oprichting eener club, die zich de be oefening voorstelt van dezen nuttigen en aangenamen tak van sport. Eenigen der aanwezigen verklaarden er veel voor te vóelen,; Zij, die na lezing van dit verslag ook die richting wel uitwillen, hebben zich maar op te geven bij den heer Joh. de Way, Hotel „De Prins1', den heer J, v. Gameren, Stalhouderij bij de stoom- pont, of bij den heer M. J, Post, Handels huis „De Faam", Wijkerstraatweg, De op richting eener vereeniging kan dan be sproken worden. „Sint Maarten". Gisteren waren de „Sinter-Maarten"- zangers weer present. En als van ouds zongen ze, dat het „zoo koud'1 was en dat ze zoo gaarne een „turfie of een hout" hadden. Dat ze ten opzichte van dit laat ste der waarheid getrouw zongen, betwij felen we, want de Sint Maarten-vuren be- hooren, tenminste wat onze plaats betreft, tot het verleden. Besturenbond „Eensgezindheid" In de Woensdag jl. gehouden vergade ring van den Besturenbond „Eensgezind heid" werd mededeeling gedaan van het feit, dat het symphonie-orkest „Caecilia1* wegens het niet nakomen van zijn ver plichtingen, vervallen was verklaard van het lidmaatschap. Ter verduidelijking die- ne, dat Caecilia's voorzitter reeds gerui- men tijd geleden het lidmaatschap zijner vereeniging had opgezegd, doch dat deze opzegging niet aanvaard was, omdat men meende te weten, dat een en ander niet volgens den uitgesproken wil van de leden van genoemde vereeniging geschied was. In de nu ontstane vacature werd be noemd de heer H. D.Ouwerkerk, be stuurslid van de Turnvereeniging „Sant poort". Tegenover het verlies van „Caecilia" staat de aanwinst van Santpoorts Ge mengd Dubbel Kwartet. Ondanks het feit, dat het eerste Volks concert een nadeelig saldo opleverde werd besloten in de volgende maand een 2de concert te organiseeren. O eb oor ten. M. fc". Eintenie-Echoorl z H. Smeding de Boer d; J. M. Wiegman- Hoveling d; H. M. C. Blom-Pommerin d T. Rensen-Schipper 2 d. Ondertrouwd. J. de Boer en P. Bosch klopper; J. Porck en Th. HomelinkH. Th. M Leeman en M. D. v. d. Schuyt; J. B. Klauwers en W. BoschB. F4. Loke en M. Broek J. Krijger en J. v Croonenborg, Gehuwden: A. L. de Pauw en A. Krug; Th. Kramer en J. M. C. Jansen; Th. J. de Vlieger en C Jansen; tri. Steenhagen en A. M. v. d Waal; J.Goos en G. Veldman D. Monsterman en A Stam. Overleden. Geen. OFFICIEELS MEDEDEELING. In de bestuursvacafure SfafJeu zijn can- dj'dfiat gesteld dz Heeren J. L. Uitzlnger en C. H. Wijmer. Voetbal Z.F.C.V.S.V. Morgen sp-elt V.S.V. in Zaandam een Vrierd'schappeüjlcen wedstrijd tegen den eersteklasser ZFC We zijn nieuwsgierig hoe onze plaatsgenooten zich legen de Zaandammers zullen weren. OLYMPISCH trLFTAL. Mo gen spelen Haak en Thijssen met het blauwe Olympische elftal te Rotterdam een wedstrijd tegen een combinatie van spelers, ger quireerct uit 9 verschillende clubs. Velsen. Men deelt ons mede, dat de bewaker O., in dienst van de Particuliere Vereenigde N.-Holl, Bewakings Mij, en Recherchedienst heeft medegewerkt tot de arrestatie van den zwerver P. W„ die in den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft ingebroken bij den schoenhandelaar A. W. De agent N. vroeg aan O. of hij een verdacht persoon wilde nagaan, die den Wijkerstraatweg was opgegaan. De bewa ker O. ging bedoelde ma:i per fiets achter na en hield hem aan de praat tot er twee agenten kwamen, waarop W. naar het po litiebureau is overgebracht. IJ m u I d e n. Aangekomen 11 Nov.Hos, st., Amsterdam, om te laden, Hoogovens. Vertrokken 11 Nov.: St. Philipsland,st., Newcastle, ledig; 12 Nov.Hos, st.(Italië, ijzer en stukgoed. IJmuiden. Aangekomen 9 Nov.; Zie ten, Duitsche politiekruiser, Noordzee Buitenhaven, 10 Nov: St. Philipsland, st' Newcastle, steenkolen, Hoogovens; ij Nov.: Albert, zeilvrachtlogger, Yarmouth haring, Vischershaven; Julie, zeilvracht- logger, Yarmouth, haring, id. Vertrokken i0 Nov.: Willem van Driel Sr., st„ Newcastle, ledig; 11 Npv.: Zieten Duitsche politiekruiser, Noordzee. Velsen. Aangekomen 9 Nov.: Everel- sa, st„ Yxpila, papierhout, Papierfabriek' "10 Nov.* Hans Maersk, s*t„ Leningrad, pal pierfabriek, id. Vertrokken 5 Nov.: Rhon, st,, Leningrad ledig; De besommingen d^r aan den rijks- visohafslag te IJmuiden aangekomen vis- schersvaartuigen waren, 9 November 1927. IJM, 50 Simon f 3453 IJM. 135 Begonia 2637. IJM, 196 Hercules 4891 IJM, 418 Derika V 4253 IJM. 384 Erica 3046 IJM. 180 Holland IV 2907 IJM, 129 Shamrock 3327 IJM. 374 Derika VIII 2641 IJM. 157 Maria v. Hattum 4104 'IJM. 12 Johanna 2710 IJM, 62 Concordia 2935 IJM. 134 Lewiti 3056 IJM. 203 Derika XVI 2094 IJM. 491 Timor 578g IJM. 326 Hibernia 3203 IJM. 179 Holland III 4004 IJM. 142 Freia 5398 IJM. 331 Holland V 2184 IJM, 177 Emma 3718 IJM. Gelria „2118 IJM. 37 Maria Elisabeth 4677 IJM, 46 Helga 1654 IJM. 19 Patria 2766 IJM. 232 Westland 2140 IJM. 1 Swift 2395 IJM. 45 Perseus IJM. 154 Protinus 2740 H.H- 70 Friedrich Kuhl 3518 10 November 1927. S.D. 118 Oevelgonne 3195 IJM. 136 Lobelia 3318 IJM, 481 Amsteldijk 4846 IJM, 191 Albatros 3604 IJM, 501 Flora 2077 VL. 9 Nelly IJM. 23 Alcmaria 3» IJM, 47 Tubantia 31» IJM. 161 'Elic Chenevière 3898 IJJYL 103 Dolfijn u. 3199 IJM. 125 Derika XII 333! IJM. 316 Gerard 242! IJM. 503 Holland VII 329! IJM, 109 John Brown 330# IJM. 143 Balder 2254 IJM. 81 Lt, Gl, de Beer v, P, 3! Tl November 1927. IJM. 272 Derika XV 3154 IJM. 127 Derika XIII 3930 IJM, 15 Eveline 4518 IJM. 224 Derika XI 2845 JM. 29 Zeeleeuw 30 VL. 112 Stoomharinglogger „10 0 Gedurende de week van 3 t/m. 9 No vember 1927, kwamen alhier de navolg de vaartuigen binnen: 93 Hollandsche- Duitsche stoomtrawlers, 1 stoom-, 3 1 tor-, 2 zeilharingloggers, 17 Engelsciie haringdrifters, 2 zeiltrawlloggers en kustvisschers. De besommingen waren als volgt: Hollandsche stoomtrawlers van f 1174 tot f 6216; Duitsche stoomtrawlers van f 2650 tot f 5856; stoomharinglogger f 9642; motorharingloggers van f 851 tot f 6513; zeilharingloggers van f 590 tot f 2147; Engelsche haringdrifters van f 893: tot f 4218; zeiltfawllogger f 989, terwijl de kustvisschers totaal f 2867 besomden. De aanvoer" bestond uit 935.061 K.G. trawlvisch, 1419 kantjes en 5302 mandeo haring. De totaal opbrengst bedr, f 403.412.40. Liturgische avond. Woensdagavond a.s, zal in .het Geboutf v. Chr, Belangen weer een liturgisch dienst worden gehouden. Dezen avo^ zullen eenige gelijkenissen worden behat' deld, met lichtbeelden naar schilderijs van Burnand, Ned. Protestantenbond. Wij wijzen op de bijeenkomst in ij' Doopsgez. Kerk op a.s. Dinsdagavond vtf de afdeeling van den Ned. Protestante* Bond, waarin Ds. J. D. v. d. Veen vi Purmerend zal spreken over „Het getoj van den Vrijzinnig-godsdienstigen fflenscb

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 6