Vervolg Plaatselijk Nieuws Errata. Burgerlijke Stand. Velsen. Politierapport Laatste Berichten. Gemengd Nieuws. Scheepvaart i AGENDA. ZATERDAG. Thalia, Bioscoop, 8 uur. Flora-Theater, Bioscoop, 8 uur. Concertzaal Tivoli. Feestavond Alg. Ned. Bouwarbeidersbond, 8 uur, ZONDAG. Concertzaal De Griffioen. Bijeenkomst Inst, voor Arbeidersontwikkeling, 10.30 u. Thalia, Bioscoop, 3, 5 en 8 uur. Flora-Theater, Bioscoop, 5 en. 8 uur. Gebouw Concordia, Velsen-Noord. Con cert Harmonie-kapel De Eendracht, 8 u. R.K. Vereen. Gebouw, Velsen-Noord. Concert Harmonie St, Caecilia, 8 uur. MAANDAG, R.K. Vereenigingsgebouw Mahustraat. Officieële opening Winkelweek, 4 uur. Thalia, Bioscoop, 8 uur. Gymnastieklokaal Chr. SchoolVelsen- Noord. Propaganda-feestavond Chr, J. M. V. Philadelphia, 8 uur, DINSDAG, Thalia. Feestavond Tooneelvereen. Va ria, 7.30 uur. Gebouw Concordia, Velsen-NoordWin- terlezing. Spr, Ds, J. Ph, Eggink van Delfshaven, 8 uur. Koning Willemshuis. Lezing W. Holwer- da, predikant: Vragen over 't hierna maals". Gebouw Irene. Bazar Geref. Vrouwen vereniging, 35.30 en 710 uur. terschap voor de afd. heeft gedaan, waar aan hij den wensch toevoegde, dat de nieuwbenoemde leider, met evenveel ambi tie deze taak mocht vervullen. De heer Groot antwoordde, dat hij dit naar zijn beste weten en kunnen zou doen. Door den minder goeden toestand der kas, kon dit jaar van de gebruikelijke pro- paganda-tooneeluitvoering niets komen, doch daar de afd. haar 15-jarig bestaan binnenkort herdenkt, meende men dit toch niet onopgemerkt bijgaan. Na langdurige discussie is besloten, een eenvoudigen feestavond te houden, waar van de organisatie aan het bestuur zal worden overgelaten, dat zioh hierbij ech ter de medewerking van eenige leden kan assumeeren. Daar de rondvraag niets bijzonders op leverde, sloot de heer Hooyberg, met dank aan de aanwezige leden, de vergadering. tem twee flinke fraai verlichte étalages één aan den Rijksstraatweg en één aan dén Terrasweg twee groote toonbanken, een ruim magazijn enz. Als we hier bij voegen, dat een en ander fraai is afge werkt, dan zal men begrijpen, dat onze plaats een mooie zaak rijker is geworden op een plaats, welke tot voor kort een al lesbehalve schitterenden aanblik bood. Volledigheidshalve vermelden we er bij, dat dit fraaie stuk bouwwerk is uitgevoerd te kunnen laten voor- door onzen plaatsgenoot den heer J. J. v. Wort, die inderdaad eer van zijn werk heeft. Het laatste gedeelte van het artikel „Hef fing van opcenten op de personeele belas ting" onder het hoofd „Voor den Raad'', beginnende met „De Rijksontvanger" enz moet gelezen worden onder het artikel „De opcenten op de personeele belasting" onder het hoofd „Velsen". Red. Heden houden zoowel de afd. Ken- nemerland van den Bond v. Ned. Onder-j wijzers als de afd. Velsen van 't Ned. "T Onderw. Genootschap een huishoudelijke j ÜeVOfiOeïl VOOrwerpe!l&dlCfen vergadering, waarin de houding zal be-f paald worden ten opzichte van de door j IJ muiden, Bureau Willemsplein. Een den Raad vastgestelde vergoeding van gummischoentje, een studentenpet, een re- f 1.50 per lesuur bij het onderwijs aan de ticule, een damesrijwiel, een handschoen, rijpere jeugd. Geboorten: Dirkje Sijmkje, d. van J. Schipper; Hendrikus, z, van C, Bruis- schaart; Jannetje Adriana, d. van H, H, v. Leeuwen; Hermanus Hendrik, z, v, H. H. van Leeuwen; Michael Johannes, z. van H, J. Post; Theodorus Cornelis, z. van J. A. Brasser; Hero Bernard, z, van R, Martens Marius Elias, z. van M. E. Grool, Gehuwd: D. Schaap en M, Plug; J. R. Spits en P. J. Molenaar; B. Vis en E. Visser; H. de Jong en C. E. de Jager; W. de Heijde en K. Prins. Ondertrouwd: C. Aafjes en C, Koopman; L. de Neef en A. Huis, Overleden: Catharina Wilhelmina Kramer, echtgen. van H, Veldman, 54 j.; Dirk Buijs, z. van Th. Buijs en W. Stigter, 1 jaar; Anna Helena Adriaansen, echtgen. van K. Zinkweg, 58 j.; Antoon den Bak ker, echtgen. v. J. Potter, 72 j,; Elisabeth Johanna Allina Sterken, echtgen, van J. A. G. Scholts, 72 j.; Johanna Cornelia Meijer, echtgen. van H. van Strien, 72 j. i Een jubileum. Gisteren was het 30 jaar geleden, dat de heer J. van Gameren werd gekozen tot voorzitter van Velsen's Ziekenfonds. Gedu rende deze jaren heeft hij met ijver zijn moeilijke taak tot elks tevredenheid ver vuld en er aan medegewerkt dat het fonds een der belangrijkste organisaties in de gemeente is geworden. In intiemen lering is dit jubilé door het bestuur herdacht, waarbij eenige stoffelijke blijken van waar deering werden aangeboden, terwijl aan zijn huis vele bloemen waren bezorgd. Geslaagd. Voor het examen stenografie Groote, kantoorstenograaf, is te Amsterdam ge slaagd de heer P. Schipper alhier. Philadelphia. De Chr. Jonge Mannen Vereeniging „Philadelphia" belegt a.s. Maandagavond een propaganda-samenkomst in het gym nastieklokaal der Chr. school aan de van Langeveldstraat, Als spreker zal de eere voorzitter, Ds. W. S. van Leeuwen, optre den, terwijl muziek, zang en voordrachten den avond zullen opluisteren, I Besmettelijke ziekten. In de week van 410 November is in i deze gemeente één geval van roodvonk voorgekomen, f Concert. Zondagavond geeft de R.K. Harmonie St, Caecilia een concert in het R.K. Ver- eenigingsgebouw aan den Wijkerstraat- weg. W int erle zing. j Dinsdagavond a.s. heeft de tweede win- terlezing plaats in het gebouw Concordia. Ds. J, Ph. Eggink van Delfshaven, vroeger alhier, zal dan spreken over „Bovenmen- schelijke kracht" van Björnsterne Björn- son. Dezwaar ie onuervangen w Voorts wees spr. er op, dat men in dit Staatspensionneering. treurspel wel eens een beeld van het Pro- Vrijdagavond hield de afd. Velsen vantestantisme heeft gezien, omdat dit, even den Bond voor Staatspensionneering, haar als Jephta, tusschen de Godheid en zich jaarvergadering. zelve geen middelaar duldt. Een en ander In zijn openingswoord memoreerde de werd afgewiseld door het voordragen van voorzitter, de heer C, Hooyberg, het over-oonirto rfo/iool-foti m't .Tontita" dnnr dp-n het bestuurslid, ^den heer P. een vulpotlood, een pet, een hondje, een damestasch met inhoud, een koperen ge wicht, een handschoen, een boekje, een collier, een pijpsleutel, een sjaal, een re flector, een medaillon met portret, een ring met 2 sleutels, een armband, een por- temonnaitje, een overhemd. Bureau Engelmundusweg. Een horlo ge, een linnen zak, inhoudende portemon- naie, een zakspiegeltje, een Hollandsche sleutel, een deel van een bankbiljet, ge merkt Amsterdam 5 April 1923 AB 87946; een herdershond, een Cypersch poesje, een groote hond, een bril in papie ren koker. Velsen. Bureau Wijkerstraatweg. Een gummi jas, een damesportemonnaie met in houd, een rijwielbelastingmerk, een zilve ren dasspeld, een rozenkrans, een kinder handschoen, een zilveren remontoirhorlo ge met ketting, een rijwielbelastingmerk, een portemonnaie met inhoud. Santpoort Voordrachtavond. Op verzoek van de afd. Santpoort van de Ver. v. Vrijz, Hervormden traden gis teravond in de Ned. Herv. Kerk op de heer en mevr, Flothuisv. Dommelen uit Voorburg, die gevolg kwamen geven aan hun voornemen om eenige Bijbelsche frag menten en gedichten van letterkundige waarde voor te dragen. Allereerst las de heer Flothuis eën tweetal Bijbel-fragmenten voor, om dan „Jephta" van den Prins onzer dichters, Vondel, te behandelen. Inleider had hier bij gelegenheid te wijzen op de reden, waarom Vondel de „Jephta" pas op zulk een hoogen leeftijd dichtte. De Prins onzer dichters n.l, was gehecht aan het „Eenheid van-tijd "-beginsel van Aristoteles en zag geruimen tijd een bezwaar in het feit, dat Jephth's dochter pas 2 maanden na den terugtocht van haar vader geofferd werd. Later kwam hij tot de conclusie, dat dit bezwaar te ondervangen was, IJ muiden. Zondag, liep het gerucht, dat Mej, A. M. in de Pres. Krugerstraat door haar huisvriend K, met een mes ge stoken zou zijn. Deze geruchten waren sterk overdreven, wel deed Mej, M. aan gifte, dat zij döor M. mishandeld was, maar zij had niet I meer dan een schram metje aan een hand, De politie van het bureau Engelmun dusweg kreeg deze week de mededeeling, dat een paar jongens winkels afliepen en vermoedelijk diefstallen pleegden. Twee jongens, n.l. M, B. en W, v. d, H., werden toen aangehouden.: De politie vond in hun zakken rolletjes vfuchtentabletten, die ze bij den heer de J. in de Kalverstraat ont vreemd hadden. Voorts werden ze ver dacht van diefstal van sigaretten. Tegen een juffr, Y. werd proces-ver- baal opgemaakt, omdat ze bij den heer v. d. V. een glasruit had ingegooid, waarvan de heer v. d. V. aangifte deed. lijden van Vel, waardoor de afd. een gevoelig verlies heeft geleden, daar de heer Vel, altijd een goed lid en propagandist is geweest. Uit het verslag van de secretaresse-pen- ningmeesteresse, stippen wij aan, dat de afd. momenteel 130 leden telt. In het afgeloopen jaar is ontvangen f 262.40, waarvan aan contributie f 127, de uitgaven hebben evenwel bedragen f 271.07, hiervan vroeg de gegeven tooneel- uitvoering alleen f 149.74, zoodat er een nadeelig saldo is van f 8.67, Bij de nu volgende bestuursverkiezing, deelde de heer Hooyberg mede, dat hij wegens drukke werkzaamheden, hiervoor moest bedanken. Op aandrang der vergadering, verklaarde hij, wel bestuurslid te. willen blijven, In zijn plaats werd nu tot voorzitter ge kozen, de heer Jac. Groot, terwijl de heer L. v. d. Wal tot secretaris werd be noemd, Het bestuur is nu als volgt samen gesteld: Jac. Groot, voorzitter, P. Bos man, vice-voorzitter, Mej. C. Raat, pen- ningmeesteresse, L. v. d. Wal, secretaris, C. Hooyberg, F. W. Carst, C, C. J. Bakker, P. Zwart en K. Schmitz, De heer Zwart dankte den scheidenden voorzitter voor alles wat hij in den tijd van zijn voorzit- door deii inleider en zijn vrouw, die tenslotte eenige tafereelen voorlas uit „Het Leven van een Heilige" (Franciscus van Assisi). Het kerkgebouw was vrij goed bezet. Nieuw zaak. Hedenmiddag om 4 uur opent onze plaatsgenoot, de heer P, van Meurs, zijn nieuwe zaak aan den Rijksstraatweg, hoek Terrasweg. Wie, als wij, zich herinnert hoe klein de heer Van Meurs jaren terug begonnen is bij den heer Van Sambeek, zal, als hij de zer dagen eens een kijkje in de nieuwe zaak gaat nemen, moeten getuigen, dat er inderdaad van een grooten vooruitgang kan gesproken worden. Wel een bewijs, dat de uitgebreide klantenschaar de goede waar en de wijze van bediening op prijs weet te stellen. Toen de heer Van Meurs uit zijn eerste pand naar de zaak overstapte, welke hij heden heeft verlaten, kon reeds van een groote verbetering gesproken worden. Al les was veel ruimer en royaler ingericht. Doch dat het ook hier behelpen werd, kon den de klanten dagelijks zien, De heer v. d. H. deed aangifte dat uit een konijnenhok achter op zijn erf een langoor was ontvreemd. Een opvarende van den stoomtraw ler Azimuth kreeg gisteren bij het afhalen van een vischbord dit bord op een zijner voeten. De man", J. R. V. genaamd, kon daardoor niet loopen. Hij werd per bran card naar het politiebureau en vervolgens per auto naar zijn woonplaats Haarlem vervoerd. Velsen. Tegen vier personen werd proces-verbaal opgemaakt, omdat zij langs de huizen ventten met koopwaren, zonder daartoe vergunning te hebben. Weer werd een persoon bekeurd, we gens het los laten loopen van een hond. Stormveld verschijntals volgt: Raspoort Heyligers v, d. Griendt v. Ryn v. d. Kolk Keur Molenaar, Rosier, de Wolf, Schippers, Asjes. Ad spirant-elftal. Men verzoekt ons mede te deelen, dat Stormvogels thans ook adspiranten-elftal- len heeft gevormd (leeftijd, beneden 16 jaar). Men kan zich aanmelden bij den heer A. Lindhout, Kennemerlaan, die gaarne nadere inlichtingen verschaft. OLYMPISCHE SPELEN 1928 AMSTERDAM. De huisvesting der bezoekers tijdens de Spelen der IXe Olympiade. Het Comité 1928, belast met de voorbereiding en de uitvoering der Olympische Spelen te Am sterdam, heeft, gelijk bekend is, destijds een Af- deeling Huisvesting in werking gesteld, welke bemiddeling verleend voor de huisvesting van de officieele personen, de deelnemers, de journalis- ten en allen die gedurende de Spelen te Am sterdam aanwezig moeten zijn. Deze Afdeeling Huisvesting heeft tevens enke le voorbereidende werkzaamheden verricht voor de huisvesting der bezoekers en reeds vele aan vragen kwamen hiervoor in. i Thans is, als gevolg van een gepleegd overleg tusschen het Comité 1928 en de Gemeente Am sterdam, de Vereeniging ,,'t Koggeschip" daar toe door het Gemeentebestuur aangezocht bereid gevonden een speciaal huisvestingsbureau ten dienste van de bezoekers der Olympische Spelen in te richten. Ijmuiden. Arbeidsbemiddeling Velsen. Ingeschreven op 18 Nov, 1927, 16 timmerlieden, 2 metselaars, 8 schil ders, 1 kuiper, 1 matrassenmaker, 1 koper slager, 1 loodgieter, 1 fraiser, 6 stokers, 2 machinisten, 1 revolverklinker, 2 mach. bankw,, 2 timmerlieden, 3 kantoorbedien den, 1 winkelbediende, 72 los arbeiders. VOETBAL. STORMVELD—HALFWEG. Stormveld ontvangt morgen „Halfweg" menschen staan er "beter voor dan Storm veld: Ze veroverden in 5 wedstrijden 5 uit de plaats van dien naam. De Halfweg- punten tegen Stormveld 2 punten uit 3 wedstrijden. Hieruit volgt echter, dat Sormveld minder verliespunten heeft, zoo- Thans echter, in de nieuwe zaak, ruim-J dat een gelijk spel ons lang niet onmoge- te en nog eens ruimte: Ruime glazen kas-! lijk voorkomt. Onze Prijsvraag. De volgende deelnemers aan de Winkel week hebben heden een advertentie in ons blad, zoodat deze in aanmerking komen voor den prijsvraag: A, Post, v. d. Pollstraat, Joh. de Waard, Kanaalstraat, Jb. v. d. Broek, Oranjestraat. P, de Vries, Oranjestraat. P. de Groot, Huygensstraat. C. J. Oerlemans, Kennemerlaan. S. Bos, Lippersheystraat, J. C. Verwer, De la Reystraat. Joh. v. Reeuwijk, Lagersstraat, G, J. Smeenk, Trompstraat. G. v, d. Genugten, Trompstraat. J. Prins, Zeeweg. R. de Boer, Zeeweg E. Loendersloot, Zeeweg. Concert. IJmuiden's Mannenkoor zal Donderdag 24 November een concert geven voor hare leden en donateurs in den schouwburg Thalia. Dat belooft dus weer een genotvol le avond te worden voor liefhebbers van mannenzang, Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. Wij deelen U mede, dat bij de op Don derdag 17 November j.l. gehouden perio dieke verkiezing van leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken gekozen zijn voor: I, de afdeeling Grootbedrijf de heeren A. J. J, Beijnes, F. J. Brinkmann, N. Co- hen, E. H. Krelage, J. C, M, Mensing en Jhr. F, Teding van Berkhout Jr., allen af tredend; en de heer B. F. Enschedé in de plaats van den heer Mr. H. J. D. D. En schedé. II. de afdeeling Kleinbedrijf de heeren C. ten Boom, E. H. Brokmeier, J. van der Burg, G. Doddens, Th, G. C. Hooy, H. J, L, Klein Schiphorst en W. J. B. van Liemt, allen aftredend. Namens het Bureau der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken deel ik U mede, dat de eerstvolgende vergadering der Kamer ge houden zal worden op Dinsdag 6 Decem ber 1927 des avonds te 7.30 uur in het ge bouw der Kamer, Nassauplein 6, Haar lem, Kerkelijke verkiezing. Bij de gisteravond gehouden verkiezing van zes leden voor het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente werden de aftreden de leden, de heeren A. Beenhakker, P. Heere, H. J. te Loo, A. Schippers, G, Se vers en K. Tijssen, met meerderheid van stemmen herkozen. VERGADERING STORMVOGELS. In de Woensdagavond in Hotel No. Eén gehou den buitengewone algemeene ledenvergadering der IJ. V. V. Stormvogels werd" tot lid van het bestuur, wegens bedanken door vertrek van den heer F, J. Stafleu, gekozen de heer J. H. Wey- mer, die 29 stemmen verwierf, terwijl de heer J. L. Uitzinger 25 stemmen op zich vereen»gde. De voorzitter, de heer Jac, de Nobel, sprak den scheidenden heer Stafleu, die als secretaris der vereeniging zoo belangrijke diensten heeft bewe zen, op zeer waardeerende wijze toe en stelde voor hem lot eere-lid te benoemen. Met groote instemming werd dit voorstel aangenomen. De heer Stafleu dankte voor deze onderscheiding ën sprak de beste wenschen voor Stormvogels uit, VOOR DE T.B.C.-BESTRIJDING. Gisteravond werd tijdens het concert van het Symphonie-orkest Euphonie gecollecteerd voor de Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose, Het resultaat was f 16.51, waarvoor het bestuur zeer erkentelijk is. HUWELIJKSAANGIFTEN. De Ambtenaar van den Burgerlijken Stand J gemeente Velsen brengt ter kennis van bek hebbenden, dat het noodig is, dat bij de lijksaangifte de stukken worden overgelegd voor het huwelijk vereischt worden, tene' onjuistheden of teleurstellingen ten aanzien de huwelijksafkondiging of huwelijksvoltrefci: te voorkomen. Inlichtingen betreffende de vereischte stu|j| kunnen verkregen worden aan de afdeeling B gerlijke Stand op eiken werkdag tusschen 9 v.m. en 1 uur n.m, Slat De Ambtenaar van den Burgerlijken voornoemd, SUWERin ;iai Nederlandsch Jongelingsverbond. Hét Nederlandsch Jöngelingsverbon de oudste Protestantsch-Christ, Jeil organisatie hier te lande, hoopt op 17 Mei a.s, te Amsterdam, zijn 75-: bestaan te gedenken. Voor de beide dagen is een programma ontworpen, op nevens de samenkomsten voor J- cieele herdenking, ook., vergat voorkomen met oud-leden, met bel^ stellenden en met de jongens-leden. Wijl geen gebouwen, groot genoeg y0 deze samenkomsten te Amsterdam vinden zijn zullen gelijktijdig meer dj f een bijeenkomst plaats vinden. Ook la-' men officieele dankstonden in kerkgeboi wén op het programma voor. Voorts is een comité gevormd, dat.ee ir jubileum-fonds zal samenbrengen worden allerlei stappen gedaan, om luisterrijke viering van dit nationale te verkrijgen. Het verbond, dat thans, zijn jongenswerk 30000 leden telt, is den loop der jaren voor duizenden jj gemannen van grooten zegen geweest, B grijpelijk, dat voor dè viering van dit jé d1 leum veel belangstelling bestaat. Rsj Uj staat vast, dat 400 jongemannen uit^M land komen, om aan de herdenking te nemen. Umuiden. Aangekomen 16 N John Lundwall, st,, Vaertan, ijzerei Hoogovens; 17 Nov,: Drenthe, sleept» Nieuwediep, Binnenhaven; 18 Nov.: garetha Cornelia, motorharinglogger, l mouth, haring, Visschershaven; Yvon stoomharinglogger, Ostende, haring, Danae, st., Caten, ijzererts, Hoogovens; Nov.: Nero, st,, Amsterdam, om te lade Hoogovens. Vertrokken 17 Nov.: Assistent, boot, Nieuwediep; 18 Nov.: D sleepboot met den zuiger Valdiviai sleeptouw, Rotterdam; 19 Nov,: Jé Lundwall, st,, Methil, ledig; Nero, Gothenburg, ijzer en stukgoed. Velsen. Vertrokken 17 Nov.: Ulla, Hamburg, ledig. Dieter Hugo Stinnes 12, st,, Rotterda ledig. rst d Visscherij De Schipperswetcommissie. Deze week heeft de Minister van 1 terstaat op zijn Departement de Sé perswet-commissie geïnstalleerd. De Minister hield daarbij een re waarin hij o.m. zeide, dat de vraag is gekomen, of een eenvoudige wijziging de bestaande wet tot aanvulling der bleken leemten niet nuttig zou zijn, Di bij rees tevens bij hem de vraag, of de standen ook in het scheepvaartbeJ thans niet meer zoo stabiel zijn gewon dat de noodige wijzigingen van die staande wet, behoudens de onvermij^ ke overgangsbepalingen, definitief M kunnen worden vastgesteld, zoodal wettelijk allerlei eischen worden -gesli die, zooals bij de gewijzigde nieuwe Stl perswet het geval zou zijn, slechts papier zouden zijn. Al die vragen, en de ook van eli vernomen twijfel, of bij de voorbereid van de nieuwe wet naar de stem der pij tijk wel voldoende is geluisterd, spr. tot de overtuiging gebracht, dat ven den geweldigen voorarbeid, die is verricht, een kleine commissie, was de belangstellende werkgevers én nemers, als zijnde de in hoofdzaak bij regeling betrokken partijen, zijn genwoordigd, de veiligste gids zou zij" een uitweg te vinden uit de impasse, wa in we met de wijziging van de geld*1 regeling allengs zijn geraakt, Spr-' zocht de commissie, om, zoo dikwijls belangen der visscherij ter tafel k°® belanghebbenden in de gelegenne stellen hun wenschen en bezwaren baar te maken. De voorzitter der commissie, de gef vice-admiraal G. F, Tydeman, b# woordde 's Ministers rede. Spr. vend de o.m., dat de commissie beseft, dat wet, die alle daarbij belanghebbenden vredigt, vrijwel onbestaanbaar is; dit' ter zou haar niet weerhouden om zo° mogélijk met alle iri aanmerking kort51 belangen rekening te houden.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 6