if Vervolg Plaatselijk Nieuws Veisen. Ingezonden Visscheri] Gemengd Nieuws. ia Drankbestrijding. Het Centraal Drankweer-Comité geeft evenals vorige jaren weer een Sint-Nico- laascourant uit, welke de volgende week in 7000 exemplaren gratis zal worden verspreid. Kerkelijke verkiezingen. Bij de gehouden herstemming voor een lid van het Kiescollege der Ned. Herv. Gemeente werd herkozen de heer A. de Haan met 29 stemmen, tegen f5 stemmen, die uitgebracht waren op Mevr, J. Mel- gerd^-van Heysl. A.s. Maandagavond vergadert het Kies college ter benoeming van twee diakenen, wegens periodieke aftreding van de hee- ren P. Blad en A. D. Dijkstra en ter ver kiezing van een ouderling en een diaken, wegens uitbreiding van den Kerkeraad. Ned. Onderwijzers Genootschap. Men verzoekt ons op te nemen. Vergadering der Afd. Kennemerland van het Ned. Ond. Gen. te Velsen-Noord in „De Prins'' op Zaterdag 19 November. Notulen der vorige bijeenkomst wor den gelezen en goedgekeurd. Allereerst komt in behandeling een ver zoek van de Afd. Volksonderwijs in Be verwijk om medewerking tot het indienen van een adres aan den Raad der Gem, Beverwijk, waarin gevraagd zal worden om verlaging van het aantal leerlingen per onderwijzer aan de O.L. scholen te Beverwijk. Met alle stemmen vóór zal aan dit verzoek worden voldaan. Een tweede adres werd besproken. Naar aanleiding van een raadsbesluit, dd, S November, genomen door den Raad van Veisen, waarbij bepaald werd, dat de be looning voor het geven van vervolgonder wijs en inhaalonderwijs aan O.L. scholen in de Gemeente Veisen zou bedragen f 1.50 per gegeven lesuur. Het kwam de afdeeling voor, dat, ir acht genomen de voorbereiding en correc tie, noodig voor het bereiken van goede resultaten van da't onderwijs, en meer andere omstandigheden, de belooning te klein gesteld was. Daarom werd beslo ten aan den Raad van Veisen te adres- seeren en te verzoeken de belooning vast te stellen op ihinstens 2 gulden per uur. Enkele ingekomen stukken bleven lig gen tot 'n volgende vergadering. Met een woord van dank aan de aanwezigen sloot de voorzitter de bijeenkomst. Chr. onderwijs aan de rijpere jeugd. Naar wij vernemen, is men ook hier bezig met de voorbereiding van een Chris tel ijken'cursus voor het onderwijs aan de rijpere jeugd en volwassenen. Verlaging Vermakelijkheidsbelasting? Men verzocht ons het volgende te willen opnemen. Aan den Raad der Gemeente Veisen, Geeft eerbiedig te kennen: het Hoofdbestuur van den Nederland- schen Bioscoop-Bond, goedgekeurd bij verschillende Koninklijke Besluiten; dat Uwe Gemeente, ten aanzien van het percentage der vermakelijkheidsbelas ting, bovenaan staat in de rij van de ver schillende gemeenten in ons land, voor zoovér althans ook daar deze belasting geheven wordt; dat alle andere gemeenten in ons land zich tevreden stellen met een lager per centage dan in Uwe gemeente geldt, hoewel ook de algemeen geldende per centages van 15 en 20 een nog te zwaar drukkende last op het bioscoopbedrijf leggen; dat duidelijk uit de aan het Hoofdbe stuur bekend zijnde bedrijfsresultaten uit het geheele land is gebleken, dat een bios coopexploitatie, van welker opbrengst 30 procent belasting wordt geheven, in geen geval meer mogelijk is; dat een heffing van 30 pCt. vermakelijk heidsbelasting immers tengevolge heeft, dat de recettes, welke in bijna vier maan den van elk jaar gemaakt worden, ten volle naar den fiscus verhuizen, terwijl de bioscoopexploitant de voor het geheele jaar (12 maanden) vereischte exploitatie kosten daargelaten, zijn kosten voor le vensonderhoud, moet dekken met de re cettes, welke ruim acht maanden exploi tatie opleveren; dat, ongeacht de onmogelijkheid, om cp den duur een zaak onder zulke lasten drijvende te houden, zulk een belasting heffing alles behalve redelijk genoemd kan worden; dat reeds vroeger in tot Uwen Raad gerichte adressen is uiteengezet, dat de vermakelijkheidsbelasting als een zuivere bedrijfsbelasting moet worden beschouwd en dus in de praktijk anders heeft gewerkt dan bij de instelling 'dezer betaling is gedacht, toen van de idee is uitgegaan een soort weeldebelasting van het uitgaan de publiek te heffen; dat de vermakelijkheidsbelasting dan ook in geheel haar gewicht op het bios coopbedrijf drukt; dat de bioscoopondernemingen in Vei sen de nadeelige gevolgen daarvan maar al te zeer ondervinden: dat, daargelaten dat er van het maken van winst geen sprake kan zijn, dat hel ling van óO pCt. vermakelijkheidsbelas ting de ontwikkeling van het bedrijf vol komen in den weg staat; dat immers de kosten <>an betere film werken vaak niet opgebracht kunnen worden, zoodat bedoelde filmwerken ont houden moeten worden aan de burgerij van Veisen, waarvan wellicht velen de bioscopen in andere plaatsen bezoeken, waar het wel mogelijk is deze films te brengen dat dientengevolge een deel van het uitgaande publiek het geld voor ontspan ning en vermaak in andere gemeenten uit geeft, waarvan niet alleen de exploitan ten te Veisen, maar ook de fiscus niet on belangrijke financieele schade onaer- vindt; va! dat met voorbeelden uit andere ge meenten valt aan te toonen, dat verlaging der vermakelijkheidsbelasting in den regel een verhoogde opbrengst der belasting ten gevolge heeft; dat dus van een aanmerkelijke verla ging der vermakelijkheidsbelasting, die in Veisen zeer van noode is, de gemeente inkomsten allerminst een zeer ongunstigen invloed zullen behoeven te ondervinden; dat integendeel de handhaving van het tegenwoordig percentage eerder de moge lijkheid tot derving van alle inkomsten aan vermakelijkheidsbelasting in zich houdt: Redenen, waarom het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond met den meesten eerbied, doch met niet min der grooten aandrang, Uwen Raad ver zoekt de vermakelijkheidsbelasting tot 10 pCt. te willen verlagen. 't Welk doende met de meeste hoog achting, verblijve van Uwen Raad, Het Hoofdbestuur van den Nederland schen Bioscoop-Bond. Namens het Hoofdbestuur, (w.g.) A. DE HOOP, Administrateur. Amsterdam, 2 November 1927. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Bond van Ned. Onderwijzers. Zaterdag, 19 Nov. j.l. hield de afd. Ken. nemerland van den *Bond van Ned, Onder wijzers een druk bezochte huishoudelijke vergadering ter bespreking van de verla ging van de bezoldiging voor het onder wijs a#n de Rijpere Jeugd en Volwasse nen. Waar schoolcommissie en onderwijscom missie f 2.per lesuur handhaafden, het bedrag, dat steeds voor het vervolgonder wijs gold, en dat bij Nijverheidsavond school en Handelsavondschool als het min ste geldt, stelden B. en W, f 1.50 per uur voor. De Raad vereenigde zich hiermede met 13 tegen 11 stemmen. Algemeen verheug de de vergadering zich over de flinke op zet van het hernieuwde vervolgonderwijs; over de ruime gelegenheid, die geboden werd, om het tekort aan. onderwijs en ont wikkeling voor niet méér leerplichtigen, aan te vullen. Dit onderwijs in nieuwe banen zou bij zondere inspanning eischen van de leer krachten, die het moesten geven. En ziedaar, nog vóór het begonnen was, vreesde een kleine meerderheid in den Raad, dat de kosten te hoog zouden wor den bij grooten toeloop van leerlingen en daarom, de bezoldiging maar alvast ver laagd met 25 Geen wonder, dat dit besluit veront waardiging wekte. En de vergadering be sloot een spoedadres aan den Raad te richten, met dringend verzoek de beloo ning van f 2.per lesuur tè herstellen; zoodat de te benoemen leerkrachten zich met lust en opgewektheid in dit mooie, nieuwe werk kunnen inwerken. Men verwachtte algemeen dat de tegen stemmers der Raadsleden bij nader inzien hun houding wel zullen willen wijzigen. Mocht dit niet het geval zijn, dan werd de wenschelijkheid uitgesproken, niet te solli- citeeren als leerkracht bij het nieuwe in stituut. Met dank voor de plaatsing, HET BESTUUR. in de courant wel gelezen, doch was het weer vergeten todat ik er kwam. Als ge nu dit stukje leest, kijkt u dan s.v.p. direct even, wat u kunt missen en denkt dan even aan degenen, die ge er mee verblijdt. We gaan St. Nicolaas en Kerstfeest tegemoet, speelgoed, al is het gebruikt, geeft u het, om andere kinderen er mede gelukkig te maken. Wegens vertrek van Mevr. Sin jewel is nu het adres: Mevr. Tismeer, Willems plein 12. DE ACHTERBLIJVERS EN DE ZENDING. De laatste weken van het jaar zijn voor de Zending in vele opzichten de moeilijk ste. Gevoeld en ervaren wordt dat ook' aan -het vragen -om hulp zonder eenige kans dat aan de gewenschte resultaten 'n einde komt. 't Is inderdaad voor velen, die telkens weer steun verleenden, die zich in spanden, eenigszins teleurstellend dat de Zending al maar vragen blijft. Toch mag het bekend maken van zor gen en moeilijkheden daartoe niet leiden. Dankbaar moet geconstateerd worden dat de velen, die ons ook in dit jaar hielpen voortreffelijk werk deden omdat zij ver reweg het grootste gedeelte van het benoo- digde bijeen brachten. Gaarne wordt aan alle vrienden nog eens hartelijk dank be tuigd. Als wij thans mededeelen dat, om zonder tekort te sluiten, nog een belang rijk bedrag moet binnenkomen, geldt de ze mededeeling in de eerste plaats de Gemeenten en de personen, die géén deel namen aan de Zendingsweek, die zich onbetuigd lieten in die week, die het gan- sche jaar, de voorziening in de behoeften overlieten aan anderen. Aan die allen roepen wij thans luid en dringend toe: Doe thans nog wat in Uw vermogen is om een tekort te voorkomen. Kleine en groo- te bijdragen zullen dankbaar worden aan vaard. In tal van Gemeenten en kringen zouden alsnog speciale inzamelingen ge houden kunnen worden, 't Gaat thans om de achterblijvers! Van die allen wordt alsnog verwacht, dat zij hulp zullen verleenen. Laten ve len hun verzuim alsnog herstellen. Met spanning zién wij uit, ditmaal naar de achterblijvers. Namens de Hoofdbesturen van de Samenwerkende Zendings-Corporaties B. J. C. Rijnders, Zendingsdirector. Postrekening No. 6074. VRIENDELIJK VERZOEK OM STEUN. Nu we den winter tegemoet gaan, kom ik evenals verleden jaar met een vrien delijk verzoek tot U. Wilt U s.v.p. Uw kast eens nazien, misschien hangen er kleedingstukken in, die u niet meer gebruikt en waar zoovele gezinnen mede geholpen zouden zijn. j Deze week kwam er een groote mand, inhoudende meisjes japonnen, mantels, j schoenen enz. Hartelijk dank mevrouw. De kleedingstukken hebben hun bestem- ming reeds. j Er zijn zoovele aanvragen en op 't oogenblik zitten we weer zonder iets. j Heel noodig hebben we klein kindergoed, i luiers enz. j Wilt U, die dit leest, eens zien of ge iets kunt missen? Verleden jaar kwam ik bij een dame, waar ik een heelen uitzet kindergoed vanj' kreeg. Mevrouw had ook toen het stukje Van de IJmuider haringvloot kwa men sedert de vorige opgave binnen de stoomlogger Petrus Paulus IJM. 266 met 26 last pekelharing en de zeilloggei Ewald IJM. 217 met 20 last. Door het slechte weer zijn er de eer ste dagen dezer week geen stoomtrawlers ter visscherij vertrokken, zoodat Woensdag wel 70 schepen naar zee gingen. De Engelsche stoomdrifter Charter LT. 264, die Zondagavond van hier was vertrokken, was in den nacht van Maan dag op Dinsdag hier al weer terug met ruim 400 manden versche haring, waar voor f 3600 werd besomd. De motorvrachtlogger Margaretha Cornelia KW, 135 en de zeilvrachtlogge: Dirk Job IJm. 314 kwamen hier aan van Yarmouth met resp. 761 en 700 tonnen ha ring voor de fa. Job Gouda. De Belgische stoomharinglogger Yvonne bracht van Oostende een lading haring aan voor de fa. Groen. De motorvrachtlogger Margaretha Cornelia KW. 135 is de vorige week Dinsdag bij het vertrek van Yarmouth naar hier in aanvaring geweest met den Engelschen stoomdrifter Treasure Trove INS 603, die daardoor ernstige schade aan den voorsteven bekwam. De Margaretha Cornelia kon de reis voortzetten. DE ZEEVISSCHERIJ IN SEPTEMBER 1927. Naar de afdeeling Visscherijen van het depar tement van Binnenlandsche Zaken en Landbouv mededeelt, namen in September 1927 minder vaartuigen aan de zeevisscherij deel dan in Sep tember 1926, Hoeveelheid en waarde der aangevoerde visch bedroegen volgens voorl. opgave resp. 12.050.600 K.G. en f 2.856.100 (12.574.775 K.G. en f 2.710.800 in September 1926). Door onze stoomtrawlers werd in totaal 3.283.300 K.G. visch aangevoerd, opbrengende f 1.080.850, tegen 3.037.575 K.G. met een op brengst van f 848.575 in September 1926, In bedrijf waren 150 stoomtrawlers, waarvan er gedeeltelijk de vangst in Engelsche havens marktten; in September 1926 waren 141 stoom trawlers in bedrijf, waarvan er toen 18 uitslui tend en 17 gedeeltelijk hun vangsten in Engeland aanvoerden. Gemiddeld per reisdag vingen en besomden onze hier te lande aanvoerende stoomtrawlers, in zooverre zij de Noordzee bevischten (haring stoomtrawlers niet inbegrepen) resp. 940 K.G. en f 324 (1091 K.G. en f 312 in September 1926). De vangsten der stoomtrawlers waren minder ruim dan in September 1926. De vischprijzen waren echter hooger, waardoor betere en over het algemeen loonende besommingen werden ge maakt. Een zevental Nederlandsche stoomtrawlers vischten met het haringtrawlnet. In 12 reizen werd door deze vaartuigen 265.650 K.G. visch (waarvan. 252.300 K.G. haring) aangebracht, ter waarde van f 46.450, Voorts kwam te IJrauiden nog één Duitsche haring§toomtrawler aan de markt met 42.400 K.g. visch, (waarvan 42.300 K.g. haring) ter waarde van f 2000. In het begin der maand eindigden <L~ meeste der Nederlandsche haringstoomtrawlers de ha- ringtrawlvisscherij, aangezien de resultaten on voldoende werden geacht. Slechts twee onzer stoomtrawlers bleven de geheele maand bedoelde visscherij uitoefenen en behaalden later zeer be vredigende resultaten, daar de vangst van goede kwaliteit was en ruime hoeveelheden haring werden aangevoerd, waardoor hooge prijzen be- taald werden, t lwee Engelsche stoomtrawlers brachten in een tweetal reizen 31.350 Kg. versche Noordzeevisch aan ter waarde van f 8600. De visscherij op IJsland werd in den loop der maand beëindigd. Slechts één Nederlandscfce stoomtrawler kwam nog met 42.100 Kg, IJsland- visch ter waarde van f 8100 te IJmuiden binnen. Van de motorloggers en motorkotters waren in September 1927 slechts 2 vaartuigen voor de trawlvisscherij in bedrijf (in September '26 éen vaartuig). Van de zeilloggers namen nog 3 vaar. tuigen aan de trawlvisscherij deel, tegen niet éen in September 1926. Gemiddeld per reisdag vingen en besomden Ce motorloggers en motorkotters bij de uitoefening van de trawlvisscherij 272 Kg. en f 97 (404 Kg. en f 155 in September 1926) en de zeilloggers 149 Kg. en f 57.. De motorkustvisschersvaarluigen namenin grooter, de zeilkustvisschersvaartuigen in kleiner getale aan de visscherij deel dan in September 1926. De gemiddelde geldelijke uitkomsten waren zoowel voor de motor- als voor de zeilkustvis- sellers beter dan in September 1926. De gemid delde vangst per reis van de motorkustvisschers bedroeg 304 K.G. (275 K.G. in September 1926), die van de zeilkustvisschers 137 K.G. (118 Kg. in September 1926). Aan de drijfnetvisscherij op haring werd aan het einde der maand deelgenomen door 57 stoom-, 68 motor- en 194 zeilloggers (einde Sep tember vorig jaar: 58 stoom-, 41 motor- en 284 zeilloggers). De aanvoeren per reis waren in September 1927 over het geheel matig. De vangsten bleven aanmerkelijk beneden die van Augustus 1927 en ook in vergelijking met de maand September 1926 werd in September- j.l. in totaal minder ha ring aangebracht. Doordat de haringprijzen in September 1927 beter waren dan in Augustus 1927 en September 1926, zijn de financieele re sultaten van de haringvisscherij, hoewel nog on bevredigend, voor de maand September 1927 in verhouding tot de beide andere genoemde maan den nog redelijk te noemen. De gemiddelde vangst per reisdag van de stoom-, motor- en zeilloggers bedroeg resp. 1390 Kg., 1144 Kg. en 669 Kg. (1473 Kg., 1174 Kg. en 624 Kg, in September 1926). De gemiddelde w%arde hiervan was respectie velijk f 278, f 231 en f 135 (f 282, f 226 en f 122 in September 1926). De totale hoeveelheid en waarde der door Nederlandsche vaartuigen aangevoerde drijfnet- visch bedroeg 7.818.300 Kg. (waarvan 76,1 kantjes haring) en f 1.573.450 van 45 reizen der stoomloggers, 57 reizen der motorloggers en 112 reizen der zeilloggers, tegen in September van het vorig jaar 8.506.950 Kg. (waarvan '84.761 kantjes haring) en f 1,654.300 van 38 reizen der stoomloggers, 35 reizen der motorloggers en 170 reizen der zeilloggers, In September 1927 werd door 19 Engelsche sloomdrifters in 27 reizen 378.700 K.G. visch. hoofdzakelijk versche en lichtgezouten haring, ter waarde van f 60.275 aangevoerd. De aanvaring aan de Hembrug. De herstelling bijna gereed. De herstellingswerken aan de Hembrug welke verleden week is aangevaren door het italiaansche stoomschip Monte Piane, zijn, onder leiding van den ingenieur der spoorwegen, afdeeling Weg en werken, den heer H. Barton, in vollen gang. De treinen rijden thans nog met beperk te snelheid; n.l. 30 K.M. per uur. In de eerste dagen na de aanvaring zijn de trei nen over de brug geloodst met een snel heid van 5 K.M, per uur. Dinsdag hebben duikers den pijler nog nagekeken. Gebleken is, dat de pijler, hoewel hij iets was achteruitgedrukt, niet gebroken is. De laatste hand zal dezer dagen aan het herstelwerk worden gelegd en aan het ein de van de week zullen, naar het zich laat aanzien, de treinen weer met normale snelheid over de brug kunnen rijden. De Monte Piane, welke thans in repa ratie is, had bij de aanvaring ook twee telefoonkabels vernield, zoodat -het tele foonverkeer tusschen de blokken was ver broken. Met een tijdelijke verbinding is in dit euvel voorzien. Hdbl. Van welke waarde moet het rentezegel zijn, dat geplakt moet worden voor een dagmeisje. Tot de navorderingen, welke telken jare door den Raad van Arbeid worden uitge schreven, zijn er ook een aantal wegens het plakken van zegels van te lage waarde op rentekaarten van dagmeisjes. Dit plakken van zegels van te lage waarde is nu niet direct onwil, doch spruit meestal voort uit onwetendheid met de desbetreffende bepalingen, of omdat men zich niet de moeite getroost het rente boekje, waarin de voornaamste rechten en verplichtingen van den verzekerde zijn opgenomen, nauwkeurig door te lezen, het geen ten duidelijkste blijkt uit de recla- j mes die op deze navorderingen bij denr Raad van Arbeid inkomen. Een van de meest gebezigde argumenten bij deze reclames is wel de verwijzing naar de loonklassen, welke in het renteboekje zijn vermeld. Wanneer b.v. een dagmeisje een loon geniet van vier gulden per week, dan wordt dit bedrag met 52 vermenig- j vuldigd. Zoodoende komt men dan aan een j jaarloon van f 208.en is men van mee ning, dat dan voor een dagmeisje een ze Voor ftrsp In Inplf 11C gel van 25 ct. verschuldigd is. Die m ning is echter niet juist, hetgeen wij na^ zullen aantoonen. Ten aanzien van de loonklasse waartoe de arbeider behoort, geldt het navolgen^ a. De arbeider, die uitsluitend redii heeft op een overeengekomen vast loon j, geld behoort tot de loonklasse, waarin te naar dat vaste loon valt, wanneer d, dienstbetrekking geacht moet worden c arbeidskracht van dien arbeider geheel t zoo goed als geheel in beslag te nemen b. Bij Koninklijk Besluit is ten aanzie- van de arbeiders, niet behoorende tot, arbeiders onder a, bedoeld, bepaald welke loonklasse zij vallen. De indeel® OP is geschied naar den leeftijd, het ges' en het beroep van den arbeider. Voor arbeiders wijst dus niet het werkelijk t®, diende loon, maar de groep waartoe de beider volgens dat besluit behoort, ae welke loonklasse zal zijn te betalen. Tot welke groep van arbeiders behooti nu een dagmeisje? Tot de arbeiders^ doeld onder a? Neen, Daar kunnen zij toe behooren, omdat de arbeidskracht L geheel of zoo goed als geheel in beste wordt genomen. Naar artikel 67 der In\v liditeitswet is het geheel onverschillig de arbeidskracht, die door de diensik trekking niet wordt in beslag genomen, loondienst of voor onbetaald werk of ze. in het jJeheel niet wordt benut. De daf meisjes behooren derhalve tot de arbei ders, genoemd onder b., zoodat prettf* verschuldigd is volgens de bepalingen rc het Koninklijk Besluit van 21 Noveroh - 1919 St. 761 en wel voor dagmeisjes vi 14 tot 21 jaar een premie van 40 ct.e voor dagmeisjes van 21 jaar of ouderee premie van 50 ct. per week. Nu is het reeds eenige malen voorgel» men, dat een werkgever verklaarde met 4 navordering wegens het plakken van gels van te lage waarde, niet in te sle* men en een met redenen omkleede, schri1 telijke beslissing verzocht, teneinde te$ deze beslising in beroep te kunnen gaa: De Centrale Raad van Beroep heeft ed ter den Raad van Arbeid, die de schrille lijke beslissing had gegeven, in het geli;! gesteld, zoodat geen twijfel meer kant* staan ten aanzien van de premiebetalii voor dagmeisjes. Wij vertrouwen dat door bovenstaaai uiteenzetting het aantal navorderingen»; gens het plakken van zegels van te laf waarde voor dagmeisjes, belangrijk zi dalen, waardoor de administratiekost^ ook minder zullen worden. Rijkswaterslaatsbeambten. De Vereeniging van personeel in fa bij den rijkswaterstaat „Eendracht rasa! Macht" heeft Vrijdagmiddag te Utó een buitengewone algemeene gehouden. De voorzitter, de heer H. Groeneveldti Veisen, wees in zijn openingswoord den slechten financieelen toestand, waai in het waterstaatspersoneel thans v« keert. De heer Faro te Den Haag hield eenii leiding, waarin hij critiek oefende op dï omstandigheid, dat steeds meer ambteia ren op arbeidscontract worden aangesleli De heer Baak te Den Haag bepleitte 'u een rede de afschaffing van de classical instelling. De heer F. Perdok te Den Haag heri: nerde aan de. y/eimge waardeering, welk dit personeel in de laatste jaren heefto: dervonden, waarvan hij tal van voorba den opsomde, In vergelijking met de lo: nen van het spoorwegpersoneel meen! spr., -dat een verhooging tot f 1400 be£ salaris voor het rijkswaterstaatpersow alleszins te verdedigen is. De vergadering vereenigde zich metd volgende motie: De Vereeniging enz., besprekende b systeem maand- en weekloonen in het Bi zoldigingsbesluit 1925 en de gevolg daarvan; constateert, dat bij de invoert van dit Bezoldigingsbesluit ten onredi een scheidingslijn is getrokken tusschen a ambtenaren ,op jaarloon eenerzijds ent', ambtenaren op maand- en weekloon derzijds; overwegende, dat het laag zoldigde rijkspersoneel, zijnde de draagkrachtigen, de zwaarste offers hef moeten brengen bij de bezuiniging op ambtenarensalarissen; spreekt als H meening uit, dat bij de technische herzü ning van het Bezoldigingsbesluit in de «fl ste plaats het systeem maand- en weeklo nen met de gevolgen daarvan (geenk welijkstoelage, enz.), behoort te verdw nen; overwegende dat het instituut stelling op burgerrechtelijke arbeidsotf eenkomst" ongeschikt is voor den dienst en daaruit zooveel mogeli weerd dient te worden dringt er bij de ff geering en de centrale commissie vtf georganiseerd overleg met kracht en kk: op aan, om tot herstel van eens verkre|- rechten mede te werken en vertrouwt, dj alle organisaties, welke personeel als K venbedoeld onder hare leden tellen, kracht de belangen van het personeel zj' len helpen verdedigen; besluit een ter kennis te brengen van de regeerin£v centrale commissie voor georg "sr overleg en te doen opnemen in de De vergadering werd na rondvraag sloten.

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 6