ORGAAN VOOR DE GEMEENTE VELSEN HOOGOVEN PARELKOOKS So. 12 Woensdag 14 December 1927 13e Jaargang Verschfjnt Woensdags Zaterdags Officieel Plaatselijk Nieuws Ijtnuiden. Bedenk niet te laat, dat ge met Parelkooks goedkoop kunt stoken. De prijs is thans nog f 11.- per 1000 K G. aan de poort. Vetsen Santpoort. IJ MUIDER COURANT (HUMMER BESTAAT UIT TWEE ^)EN. EERSTE BLAD. „uenjentsprijs: f 1.per 3 maanden, franco per post f 1.35. Abonne- e„ worden aangenomen aan het bureau en bij de Agenten, iftenticn 2 maal achtereenvolgens opgegeven op het gewone tarief, cD kosteloos nog een derde keer opgenomen in het eerstvolgend ^dagnummer. (gutien voor de Adreslijst, 6 plaatsingen van dezelfde tekst (onver- .i| 4__, 13 plaatsingen (dus 3 maanden achtereen) f 8. rtlentiën uiterlijk in te zenden WOENSDAG tot 9 uur v.m. en jpAGS tot 4 uur n.m. olaataeo van advertentiëu van buiten de gemeente Velsen in dit blad fluitend gerechtigd het Advertentie-bureau P, F. C, Roelse, IJmuiden, Uitgave van de N.V. UITGEVERS-MIJ. „IJMUIDEN" Adres voor Redactie en Administratie N.V. DRUKKERIJ SINJEWEL WILLEMSPLEIN 11 TELEFOON 153 IJMUIDEN Ingezonden mededeelingen 40 ets. per regel, Advertenties van 1 tot en met 5 regels I 1.—, iedere regel meer 20 ets. Compact gezette adverten ties van 1 tot en met 5 regels I 1.25, iedere regel meer 25 ets. Kleine advertenties en familieberichten zoomede vereenigings-advertenties uit de gemeente, uitsluitend bij vooruitbetaling, van 1 tot en met 5 regels f 0.75, iedere regel meer 15 ets. Bij niet contante betaling worden de gewone prijzen berekend. Advertenties „adres bureau van dit blad" 10 ets. extra; voor bezorging van op advertenties ingekomen brieven wordt 10 ets in rekening gebracht. Bovenstaande regelprijzen worden met 5 cent verhoogd voor advertenties van buiten de gemeente Velsen. HINDERWET. femeester en Wethouders der brengen ter openbare kennis, dat het ver- van J. J- Jak, te Santpoort, om op/in het fceeli kadastraal bekend gemeente. Velsen, p E No. 585 plaatselijk bekend wijk G, isstraatweg, no, 24 te mogen oprichten een jaratie-werkplaats, alwaar geplaatst zal een electromotor van 3 P.K. tot het aan- van een slijpmachine, door hen is toege- |?clscn, den 6 December 1927. femeester en Wethouders voornoemd, I Je Secretaris, de Burgemeester, 1 hofstede. rijkens. Commissaris der gemeente Velsen ves- de aandaclyf op het navolgende: verband "met het vinden in de Waalhaven (otterdam van een eikenhouten kist, gelijken- öp een duivenhok, waarin zich het lijk van vrouwspersoon bevond, verzoekt de C. v, P. afdeeling A (Zedenpolitie) te 's Gravenhage de iring, aanhouding en voorgeleiding van: Jrikus Johannes Koppers, bijgenaamd „Rooie alk", geb, te Druten, 25 Februari 1894, koop- ui en wonende van Limburg Stirumstraat No. aldaar, en Kpos Michels, ongeveer 30 jaar, middelmatig 5)| en schraal van postuur. Hij is gekleed met [jkere pet, grijs colbert-costuum en slap boord. Sis koopman en woont eveneens m perceel van iaburg Stirumstraat 33 aldaar. Beide personen loopen met z.g. bedelbrieven, rtlke door hen in brievenbussen worden geae- ineerd, om den volgenden dag antwoord te ko- halen. lij worden verdacht van het misdrijf, c.q. me- iklichtigheid, bedoeld bij art, 297 Wetboek van Hecht. die in deze gemeente, in verband met vo- slaande, inlichtingen kunnen verstrekken, wor- beleefd verzocht zich ten spoedigste te ver ben aan het Commissariaat van Politie der imeente Velsen te IJmuiden. De Commissaris van Politie te Velsen, tevens Commissaris van Rijkspolitie, D. DE RIDDER. DE WEG NAAR HET STRAND. !a de Memorie van Antwoord op de Water- ütsbegrooting over 1928 is ook de door het aeentebest. v. Velsen begeerde weg naar het and te IJmuiden niet vergeten, waaruit mag irden afgeleid dat het bezoek van den Minis- rhem wel eenigszins anders heeft gestemd. )e Minister heeft zich namelijk thans bereid irklaard te overwegen, in hoeverre aan de aischen van het gemeentebestuur van Velsen is te komen. HET WEGENPLAN. Het Bureau der Kamer van Koophandel'stelt aan den Minister van Waterstaat een qijyen te zenden, waarin gezegd wordt, dat verbinding met het Oosten des lands door het iswegenplan niet voldoende verzorgd wordt; I doortrekking van den thans geprojecteer- rijksweg van Amsterdam langs het Noord kanaal tot de pont in Velsen naar IJmuiden Zakelijk geacht wordt; dat de rijksweg door verwijk niet door de Breestraat moet loopen, sr reeds direct benoorden de Velserpont !Jr het Westen omgebogen zou moeten worden Hen Noorden van Beverwijk weer op den ge noteerden rijksweg uit te komen. Wij lezen in bet Alg. Handelsblad om- tot de electrificatie der spoorwegen op de lijn priemIJmuiden: Van hoe groote beteekenis de electrificatie 10 de spoorlijn HaarlemIJmuiden op het rei- fersvervoer is, blijkt wel hierutt, dat thans na ongeveer zeven maanden dienst het rvoer tusschen Haarlem en IJmuiden weer on- iVeer gekomen is op het cijfer van vóór den 'dog. Dit cijfer was, ruw berekend, ongeveer 6 millioen reizigers per jaar. Met den oorlog een daling in te treden, die daarna zeer togroot is, toen het autobus-verkeer een om- tog ging aannemen als in dit en Tiet voorgaande de spoorwegen dit verlies zoo goed als toael hebben ingehaald, pleit wel vóór de elec- sneatie. DROEVIG ONGEVAL. ^Zondagmiddag kwam een stoomtrawler de '"schershaven binnen met de vlag halfstok. Jn weet iedereen op den kant, dat er een doo- e aan boord is, of één van de opvarenden is •srlofen gegaan. was de Victor IJM. 149 van de V. E. M., 16 een doode aan, boord bleek te hebben en «en schipper C, Glas, die woonachtig was te Egmond aan Zee. Over den oorzaak van het overlijden hoorden wij het volgende droeve re laas, De Victor, 'die den geheelen zomer ter ha- ringvisscherij had gevaren, was 3 December j.l. voor het eerst weer ter trawlvisscherij uitge varen. Het schip had tevens een nieuwen schip per, want het was de eerste reis, die Glas als schipper met de Victor meemaakte. Men was in den nacht van Zaterdag op Zon dag visschende ter hoogte van Terschelling schipper Glas bevond zich aan dek toen op eens een ernstig ongeval gebeurde. Een bout van den dekrol bij de voormast sprong, zoodat de rol naar achteren slingerde en tegen het hoofd van schipper Glas op kwam. Doordat dit met groote kracht geschiedde, werd het hoofd van den schipper deerlijk verminkt en trad de dood spoedig in. Men kan begrijpen, dat de opvarenden door dit ongeval, met als gevolg het plotseling ver scheiden van den schipper, diep onder den in druk waren. De stuurman gaf last de netten in te halen en dadelijk werd op IJmuiden aange- stoomd, waar men Zondagmiddag aankwam. De politie werd met het ongeval in kennis gesteld en natuurlijk ook de familie. Het -lijk van schipper Glas werd gekist en naar de alge- meene begraafplaats overgebracht. Schipper Glas laat een vrouw met vijf kinderen achter, MUZIEKVEREENIGING VOORWAARTS. De Arbeiders Muzielcvereeniging Voorwaarts, directeur de heer Martino, geeft a.s. Zaterdag avond in Tivoli een concert voor hare leden en begunstigers. De Arbeiders-Tooneelvereeniging P. A. L. V. U, zal hierbij hare medewerking ver- leenen. FEESTAVOND CHR. TRANSPORTARBEIDERS. Vrijdagavond werd in het R.K. Verenigings gebouw aan de Mahustraat de feestelijke,-, herden king van het 10-jarig bestaan der afdeeling van den Ned, Bond van Chr. Fabrieks- en Transport arbeiders plaats. Te kwart voor acht liet de voorzitter, de heer C, v. d. Steen, zingen Psalm 68 1, waarna hij met gebed opende en '1 Tim. 6 112 las. Na een welkomstwoord van den voorzitter, was het woord aan den heer Wetselaar, districtsbestuur- der, die memoreerde den groei der vereeniging, j vaak tegen veel druk in en hoe zij velen tot zegen I is geweest. Als Nederland thans aan de spits van de socia le beweging staat, is het, zeide spr,, omdat wij ons niet op het standpunt van den klassenstrijd hebben gesteld. Spr. wekte op, om te helpen de organisatie te bouwen en om te laten zien, welke groote dingen met Gods hulp zijn tot stand ie brengen. Afgevaardigden van verschillende organisaties, ook uit Beverwijk, boden gelukwenschen aan, het Chr. Fanfarekorps Wilhelmina alhier tevens een mooie bouquet bloemen. De voorzitter richtte het woord tot den oud- voorzitter, den heer Ebbeling en dankte dezen voor alles, wat hij voor de afdeeling heeft gedaan, j Voorts dankte hij den penningmeester, den heer Hoekstra, voor diens trouwen arbeid en bood hem namens de leden een actentasch aan. j Een tooneelstulcje „Pietje", viel zeer in den smaak en ook de mandolinemuziek van het Chr. i Mandolinegezelschap „Amicitia", directeur de heer J. D. W. Theilen. Daarna hield de heer F. Eikerbout, lid van het Hoofdbestuur, een opwekkende rede, waarna de Tooneelclub nog opvoerde „De onuitstaanbare". Het is een schitterende feestavond geweest, tot het welslagen waarvan de Tooneelclub en de Mandolineclub zeer veel hebben bijgedragen. KAMER VAN KOOPHANDEL. In de vorige week gehouden vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haar lem en omstreken werden o.m. de volgende zaken j behandeld: Hulppostkantoor IJmuiden-Oost. De Inspecteur der Posterijen en Telegrafie, te Haarlem, heeft aan de Kamer bericht gezonden, naar aanleiding van gehouden besprekingen, dat met ingang van 12 Dec, a.s., het hulppostkantoor te IJmuiden-Oost zal worden opengesteld gedu rende de uren van 8,3012,30, 14-16 en 17.30 19.30. Dit beteekent een langere openstelling van dit kantoor gedurende 11/a uur per dag, zoodat hier mede aan den kenbaar gemaakten wensch der R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze", te IJmuiden-Oost, in zake langere openstelling, in hoofdzaak is voldaan. De los- en laadplaats te Velsen. Het Bureau stelde voor, aan den Minister van Waterstaat een adres te richten, waarin gevraagd wordt, overleg met belanghebbenden te plegen, omtrent de totstandkoming van een los- en laad plaats aan den Zuidelijken oever van het Noord- zeekanaal. Aldus besloten. Het pontverkeer te Velsen. Het bureau stelt voor, aan den Minister van Waterstaat met het gemeentebestuur van Velsen gezamenlijk een adres te richten, waarin gezegd wordt, dat in het zomerseizoen 1927, de bestaan de verbinding door het pontverkeer te Velsen, onvoldoende gebleken is en waarin er op gewezen wordt, dat een nadere voorziening dringend noo- dig is. Verzocht wordt daarom, die maatregelen te willen bevorderen, dat het vervoer geregeld met twee groote ponten kan worden onderhouden. De heer Meijer acht dit op den duur niet vol doende en gelooft dat nog meer gedaan zal moe ten worden. Het voorstel wordt aangenomen. WERKVERRUIMING. De firma Burgerhout die de sluis deuren voor IJmuiden gebouwd heeft, en het rapport der commissie voor werkverruiming. Naar aanleiding van een artikel over het rap port van de rijkscommissie van advies voor werk verruiming, ontving de N, R. Crt. een brief van een der directeuren van Burgerhout's Machinefa briek en Scheepswerf. Het gaat daarin inzonder heid tegen het gedeelte van het rapport, dat be trekking had op de aanschaffing van sluisdeuren voor IJmuiden, in ons artikel als volgt vermeld en van eenig commentaar voorzien: „Voor deze levering was inderdaad het laagst ingeschreven door een Nederlandsche firma, welke echter, naar bij onderzoek zou zijn gebleken, 'n groot gedeel te van het constructiewerk in het buitenland wilde laten uitvoeren. De commissie heeft toen, zoodra dit bekend werd, alle mogelijke moeite gedaan .om te voorkomen, dat onder deze om standigheden de order aan den laagsten Neder- landschen inschrijver zou worden gegeven. Nu hebben deze pogingen er wel toe geleid, dat de opdracht aan een Nederlandsche onderneming, een andere dan de even bedoelde werd gegeven, welke het werk practisch geheel dus blijkbaar toch ook weer nog niet heelemaal hier te lande heeft laten uitvoeren, maar met dat al is dan toch weer een zeker bedrag en vermoedelijk wel niet gering bedrag ten laste gekomen van de goedmoedige gemeenschap." Wij hebben met belangstelling van de opmer kingen van de firma Burgerhout kennis genomen, al kunnen wij haar moeilijk volgen, waar zij in ons artikel „een kleineering ziet van dit moei lijke en zorgvolle werk" en een „onbillijkheid" tegenover de toch reeds onder zoo moeilijke om standigheden werkende 'metaalindustrie. De be zwaren van de firma Burgerhout komen vrijwel uitsluitend hierop neer, dat wij achter de boven- .bed.pelde.,1 me.dedee'ing ui& het rapport, dat het werk „practisch geheel" enz. lieten volgen „dus blijkbaar toch .ook weer niet heelemaal", een ge volgtrekking, die ten slotte ieder uit de aange haalde woorden zou hebben gemaakt. Hoe de fir ma daarin kan voelen een „wat te sterke aanval tegen hun werf", die „toch zeker niet als een montagewerkplaats van buitenlandsche fabrieken aangezien kan worden" is ons ten eenenmale on verklaarbaar. In elk geval zou zij haar verwijt niet tegen ons, maar tegen de commissie hebben te richten. De sluisdeuren te IJmuiden geheel Hollandsch fabrikaat. De volgende mededeelingen van de firma Bur gerhout zijn intusschen belangrijk genoeg om hier eenigszins uitvoerig te worden weergegeven, „De Sluisdeuren voor IJmuiden zijn geheel Hollandsch fabrikaat. De teekeningen werden van het eerste ontwerp af door Hollandsche inge nieurs vervaardigd en berekend. Slechts het voor den bouw benoodigde ruw gewalste ijzer is uit het buitenland betrokken, omdat er geen fabriek in Nederland bestaat, die dit materiaal vervaar digt en het mag als bekend verondersteld wor den, dat dit voor alle hier in Nederland vervaar digde schepen, bruggen en andere ijzerconstrn^- ties het geval is. Maar verder is dan ook al het werk, de rolwagens, de klinknagels, het staal- gietwerk, de afsluiters, of waaruit dit ruim 4 millioen wegende constructiewerk bestaat in Ne derland en door Nederlandsche werklieden, on der leiding van Nederlandsche werkmeesters en Nederlandsche ingenieurs, wier geestelijk product het is, vervaardigd. Zelfs de verf waarmede het werk bestreken is. is in Nederland gemaakt en het zijn Nederlandsche sleepbooten, die de deu ren van Rotterdam naar IJmuiden brengen." En verder wat betreft de voorwaarden: „Er waren destijds 16 inschrijvers en de prijzen varieerden tusschen f 1.410.000 en f 882.500. De prijs van de werf, die later met den bouw be last werd, was ongeveer f 100.000 hooger dan de laagste inschrijver. De destijds aan het bewinfl zijnde minister heeft toen een zoo belangrijke re ductie bedongen, dat het prijsverschil nog slechts weinige procenten uitmaakt van het omstreeks 450.000 gulden bedragende arbeidsloon, wat er aan dit werk verloond wordt. Buitendien viel de bestelling in een tijd dat er bijna geen werk was op de werven en er ook zeer weinig werk in het vooruitzicht was," Ten slotte nog de volgende aanhaling: „Met dit al geef ik u gaarne toe, dat dit mid del om werkverruiming te verkrijgen, in wezen een soort lapmiddel is. Maar ik stel u dan weer de vraag, of de Staat het recht heeft, om Neder landsche fabrikanten te dwingen, niet langer dan acht uren per dag te laten werken en hen voor zulke belangrijke regeeringsopdrachten in concur rentie te brengen met buitenlandsche fabrikanten, die gevoegelijk 6 uur per man en per week meer werk kunnen doen verrichten (12t/2 pet. langere werktijd, zonder de Hollandsche fabrikanten een voorkeur van ten minste 10 pet. in- prijs tegen over deze buitenlanders te gunnen). In het hier behandelde geval was het prijsverschil maar net 8 pet. En wilt u dan ook nog eens bedenken, dat het absoluut onmogelijk zou zijn voor een Ne- derlandsch fabrikant om mede te dingen naar den bouw van een brug over den Rijn bij Keulen of een sluisdeur voor de dokken van Antwerpen of een brug over de Clyde met eenige kans op be stelling. „Wanneer er dus zulke belangrijke werken in eigen land te krijgen zijn, die trouwens maar zei- den voorkomen, dan moet men toch, wil men de industrie de kans geven, om in landen, die zelf nog niet over een industrie beschikken zooals b.v. Zuid-Amerika, China, Afrika eens met succes de Nederlandsche vlag te verdedigen, haar vooreerst, de eenige kans om te kunnen toonen, dat ze tot het uitvoeren van zulk werk in staat is, niet ontnemen en dat is dan toch gewis een nog wel veel vérstrekkender nationaal belang dan de momenteele meerprijs voor een toch reeds voor zeer lagen prijs aanbesteed werkstuk. „Dat u in uw tweede artikel den weg wildei wijzen, hoe werkverruiming ook op een andere manier te bereiken is, kan slechts nut hebben en ik ben u er dankbaar voor. Zeker ware door ver betering der productie-voorwaarden oneindig veel meer te breeiken dan door wat u lapmiddelen noemt en ik beschouw deze middelen dan ook slechts als een overgangsvorm naar den toestand, waarnaar u streeft. AANBESTEDINGEN. Op Vrijdag 23 December zal door den Rijks waterstaat te Haarlem worden aanbesteed het opruimen van een gedeelte van het Noorderha venhoofd alhier, aan het landeinde, met bijko mende Tverken. Voorts zal denzelfden dag door den Rijkswater staat te Haarlem worden aanbesteed het onder houd der werken van de Visschershaven alhier, gedurende de jaren 1928, 1929 en 1930, De raming bedraagt f 23500 per jaar. Bij de te Amsterdam gehouden aanbeste ding voor het verbreëden van den aarden baan van den Rijksweg van Amsterdam naar 't Gooi, onder de gemeenten Amsterdam en Diemen, was laagste inschrijfster de N.V, Amsterdamsche Ballast Mij. met f 39000. De raming bedroeg f 42000. Bij de door de Genie te Haarlem gehouden aanbesteding van het eenjarig onderhoud der militaire gebouwen en werken van Uitgeest tot Velsen en bij IJmuiden waren laagste inschrij vers Jac. Jongsma en J. Poel alhier met f 12343, De raming bedroeg f 13200, DE PIETER VERMEULENSCHOOL. De oudste christelijke school in onze gemeente, de Pieter Vermeulenschool aan den Stationsweg te IJmuiden-Oost, bestaat 60 jaar. Daartoe wordt heden, Woensdagavond, in de Geref, Kerk aan de Willebrordstraat een herdenkingssamenkomst ge houden, waartoe alle oudleerlingen boven 16 jaar toegang hebben. FILMAVOND. Heden, Woensdagavond, belegt de afdeeling van den Alg. Nederl. Bouwvakarbeidersbond, in samenwerking met de afdeeling van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, een filmavond in de concertzaal Flora. Vertoond zal worden de film „Volkshuisvesting", RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het postkantoor IJmuiden over de maand Nov, 1927. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f 21.502.67, en terugbetaald f 16699,84, i Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 4802.83. I Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes i bedroeg 23. j Door tusschenlcomst van dit kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes j ingeschreven nominaal f 800. j en afgeschreven nominaal f 500. Derhalve meer in- dan afgeschreven f 300. I Het aantal nieuw uitgegeven staatsschuldboek- I jes bedroeg 1, SINT NICOLAASFEEST. Door het bestuur der Vereeniging van Winke liers en Neringdoenden „Wijkeroog", zal voor de kinderen der leden het Sint Nicolaasfeest worden gevierd op Zondag 18 December, des avonds half zes in hotel „De Prins". HALTE AUTOBUSSEN. Door een groot aantal bewoners van de Smidt van Gelderstraat en Wijkerstraatweg, was lot B en W. liet verzoek gericht, om op den hoek dier straat een autobushalte in te stellen. Op dit verzoek, evenals op dat aan den raad !s afwijzend beschikt onder het motief, dal het toestaan van autobushalten niet tot de bevoegd heid van B. en W. noch tot die van den raad be hoort. Thans zal men zich wenden tot den Burge meester als hoofd der politie en zoo dit ook geen resultaat heeft, dan zal men in beroep gaan bij Ged. Staten. KERSTGRATIFICATIE. Door de Directie der Ver. Kon. Papierfabrie ken is aan haar personeel de volgende verblijden de mededeeling gedaan: Op Donderdag 22 December, zal worden uitge keerd aan: Mannelijke gehuwden en kostwinners f 75; on- gehuwden: boven 25 jaar 45; van 20 tot 25 jaar f 35; van 18 tot 20 jaar f 20; van 16 tot 18 jaar f 10 en beneden 16 jaar f 5. Vrouwelijk personeel: 25 jaar en ouder f 37.50; van 20 tot 25 jaar f 25; van 18 tot 20 jaar f 20; van 16 tot 18 jaar 10 en beneden 16 jaar f 5. De leeftijden worden gerekend zooals deze zul len zijn op 1 Januari 1928. Zij die nog geen vol jaar in dienst zijn, zullen eene uitkeering ontvangen naar verhouding van hun diensttijd, voor elke maand dienst 1/12, het bedrag afgerond op 25 cent. Gepensionneerden met 40 dienstjaren f 25, met minder dienstjaren naar verhouding. Gepensionneerde weduwen van arbeiders f 12.50. Oudpapiersorteerders en daarmee gelijkgestelden f 25. Kenn- BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 26 November2 December zijn in deze gemeente 2 gevallen van roodvonk voor gekomen. BEDANKT. De heeren K. Ruys en J. de Haan, die wegens uitbreiding van den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente alhier gekozen waren tot ouderling en diaken, hebben voor hunne benoeming bedankt. CHR. SOCIALE LEZING. In hel gymnastieklokaal der Chr. School aan de van Langeveldstraat wordt a.s. Vrijdagavond een vergadering gehouden, waarin Mr. Dr. A. A. van Rhijn van Amsterdam zal spreken over het onderwerp „Christendom en Arbeid OPDRACHT. Het bouwen van een landhuis aan den Groote Hout- of Koningsweg alhier, onder architectuur van den heer Fred. D. Jantzen te Amsterdam, voor rekening van de Ver. Kon.' Papierfabrieken alhier, is opgedragen aan den heer J. P. Schelvis te Beverwijk. POSTKANTOOR IJMUIDEN. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand No vember 1927, Brieven Binnenland. Dunnen, den P., Fijnhouthandel, Haperscheidt, Jansen, G., Kievit, A., Kuyper, C., LübSers, G., Middendorp, Waanders, Weerstand Pasterkamp, Spekholzerheide. Haarlem. Amsterdam. Amsterdam. Terapelkanaal. Amsterdam. Maastricht. Aalten. Haag. Urk - Binnenland. Briefkaarten Oosterhuis, Amsterdam. Oudijk, C., Haag. 13. en 14. Zonder adres. Brieven Buitenland. 15. Primé, Cleethorpes. 11. 12. EEN TWEEDE VOLKSCONCERT. Hoewel het bezoek op het eerste Volksconcert niet al te groot was, heeft de Besturenbond „Eensgezindheid" gemeend alsnog een tweede Volksconcert te moeten organiseeren. En terecht, want 't zou al te zeer tegen onzen volksaard strijden, zich reeds bij de eerste klap gewonnen te geven. We gelooven echter niet, dat „Driemaal is scheepsrecht" in toepassing zal worden gebracht, m.a.w., dat bij niet-slagen van dit tweede con cert nog een derde zal worden georganiseerd en wel om de eenvoudige reden, dat de Besturen bond daarvoor niet kapitaalkrachtig genoeg is. Het is dan ook met nadruk, dat wij onzen plaats- genooten toeroepen: „Bezoekt dit concert in grooten getale". De geringe toegangsprijs behoeft geen beletsel te zijn en er zal zeker weer iets goeds te hooren zijn, De heer H. J, Arisz komt met het JJmuider Dubbel-Mannenkwartet en het gemengde koor „Door Eendracht Bloeiende" uit Beverwijk, terwijl het instrumentale gedeelte ver zorgd zal worden door een tweetal kwartetten uit de muziekvereenigingen „Soli Deo Gloria en „Wilhelmina". Moge vanavond in „Zomerlust" geen plaatsje onbezet blijven!

IJmuider Courant | 1927 | | pagina 1