DE BILT IJMUIDEN VELSEN BEVERWIJK STORM HET NIEUWE DAGBLAD IJMUIDEN. DE SCHEEPVAART. STATISTIEK OVER OCTOBER. Gedurende de maand October kwamen de volgende schepen binnen: 136 Nederlandsche, 25 Noorsche, 30 Zweed- sche, 74 Engelsche. 6 Letlandsche. 6 Duitsche 6 Deensche 1 Italiaansch, 4 Estlandsche, 4 Finsche, 1 Portugeesch, 2 Amerikaansche, 2 Poolsehe, 2 Grieksche, 1 Belgisch, 2 Spaan- sche. 2 Fransche, 1 Japansch en 1 uit Pa nama. Verder kwamen nog binnen: 1 Ned. torpe doboot, 1 Ned. sleepboot, 1 Ned. opnemings vaartuig, het hospitaalkerkschip „De Hoop", 1 Duitsche kabellegger en 1 Duitische politie kruiser. In dezelfde maand vertrokken uit onze sluizen: 142 Nederlandschc, 34 Zwcedschc, 25 Noor sche, 4 Spaansche. 5 Finsche. 74 Engelsche. 45 Duitsche. 8 Letlandsche. 6 Deensche. 5 Estlandsche, 2 Poolsehe, 2 Grieksche, 1 Ita liaansch, 1 Amerikaansch. 1 Belgisch, 2 Fran sche, 1 Japansch en 1 Panameesch schip. Verder vertrokken nog: het Ned. Hosp'itaal kerkschip „De Hoop". 1 Duitsche kabellegger. 1 Duitsche politiekruiser en l torpedoboot. SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Japansche s.s. „Shikisan Marti" is Zon dagmiddag met een gedeeltelijke lading rijst in balen van Japan voor Zaandam aangeko men en passeerde de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 75 d.M. Het Duitsche s.s. „Njassa" varende in den gecombineerden dienst op Oost-Afrika is Zon dagmorgen met stukgoederen van Hamburg voor Amsterdam aangekomen en passeerde de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 67 d.M. Het Noorsche tankschip „Britta." is Zon dagavond met een volle lading olie van Con- stanza voor Amsterdam aangekomen en pas seerde de sluizen te IJmuiden met een diep gang van 76 d.M. Het-Nederl. s.s. „Groolekerk" ex s.s. „Groo- tendijk" van de Holl. Amerika Lijn thans va rende in de Holl. Oost Azië Lijn is Zondag avond met stukgoederen van Hamburg voor Amsterdam aangekomen en passeerde de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 74 d.M. Het Nederl. tankschip „Den Kaag", van de A.P.C, is Maandagmorgen met een volle la ding olie van Bay town voor Amsterdam aan gekomen en passeerde de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 80 d.M. Het Engelsche s.s. „Monkstone" is Maan dagmorgen na aan het Hoogovenbedïijf, te IJmuiden een volle lading ruwijzer voor En geland te hebben geladen naar Llanelly ver trókken. Het Deensche s.s. „Wyborg" is Maandag avond met een volle lading papierhout van Archangel aangekomen, bestemd voor de Papierfabriek te Velsen. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 2 November: Ned„ Gouwestroom. Fowy. Ned. motor, Den Haag, Baton Rouge. Duitsch, Bessel, Breinen. Ned., Maasstroom. Leith. Duitsch, Rhein. Hamburg. Engelsch, Rafonia, Swansea. Ned., St. Annaland. Siam. Deensch, Viborg. Archangel. Ned. motor, Tabinta, Liverpool. Ned., Orpheus, Kopenhagen. Duitsch. Haparanda. Transund. Engelsch, Tringa. Liverpool. Zweedsch, R. H. Sandes, Westerfiek. Vertrokken schepen. 2 November: Engelsch, Monkstone. Llamelly. Duitsch, Elfried Charlotte Becker, Mid- dlesbro. Ned.. Groote kerk. Rotterdam. Engelsch, Ethiopian, Hamburg. Engelsch, Monarch, Llanelly. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.10—f 0.95 Griet per 50 K.G. f 50— f 25. Tongen per K.G. f 1.70— f 1.25. Groote schol per 50 K.G. f 44 Middelschol per 50 K.G. f 42 Zetschol per 50 K.G. f 36f 35. Kleine schol per 50 K.G. f 33—f 14 Schar per 50 K.G. f 19—f 5.50 Tongschar per 50 K.G. f 47 Rog per 20 stuks f 24f 15. Vleet per stuk f 12.50—f 2.20. Pieterman en poon per 50 K.G. f 8.50f 8 Groote schelvisch per 50 K.G. f 47 Middelschelvisch per 50 K.G. f 41f 37 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 24— f 18. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16.50f 4.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 70—f 54. Gullen per 50 K.G. f 27—f 7 Leng per stuk f 150f 0.85 Heilbot per K.G. f 1.70—f 1.60 Wijting per 50 K.G. f 7.80—f 1.70. Koolvisch per stuk f 1.40f 0.34. Makreel per 50 K.G. f 8—f 4.50 Versche haring per kist f 2.50f 1.95 WINTERLEZING. De tweede Christelijke winter-lezing zal op Donderdag 19 November in de Gerei. Kerkaap den Velserduinweg gehouden worden, waar als spreker zal optreden Ds. J. W. P. Ie Roy van Sloterdijk, TOONEELCLUB „LOBEBTOS". De tooneelclub ..Lobebtos" van de afdee- ling „Kennemerland" van den C. B. P. T. T. geeft op Zaterdag 14 November een feest avond in „Het wapen van Velsen". Opgevoerd zal worden „Bezoek der Maan bewoners". een vroolijk spel met zang. mu ziek en dans in 18 tafereelen. De Volen- dammer band, alsook de Velser en IJmui- der Radiocentrales zullen hun medewerking verleenen. Een bal zal de feestavond be sluiten. DIEFSTAL VAN VISCH. Door de politie van het Staatsvisschers- haven) r'.'iif is aangehouden de W. alhier, verdec' i cï '-Vnl van visch. Hij werd aan hc'. u van Politic in bewaring ge steld. DINSDAG 3 NOVEMBER 1931 DE HEEREN VAN WOENSEL EN LOU DE VISSER AAN 'T WOORD Maandagavond hadden de Communisten een vergadering belegd in Tivoli, waar als sprekers optraden de heeren A. v. Woensel en Lou de Visser. Reeds vóór het begin was de zaal overvol. Velen moesten genoegen nemen met een staanplaats. De heer v. Woensel gaf een overzicht van de sedert zijn intrede in den Raad gehouden vergaderingen en legde den nadruk op de punten waarbij de S. D. A. P. en de Com munisten, hoewel beide partijen de arbeiders vertegenwoordigen, toch absoluut geen sa menwerking toonen en de S. D. A. P. zich geheel en al aan de andere zijde schaart In de bespreking van renteleeningen, werkloozenuitkeering, etc. komt, aldus spr., scherp tot uiting dat alleen de communisten genoemd kunnen worden de partij, die voor de arbeidersbelangen strijdt. Evenwel is nog niets door haar te bereiken in den raad, en daarom is het noodig dat de arbeiders één front vormen van georganiseerden en onge organiseerden, werkenden en werkloozen waarop de communistische partij kaan steu nen bij haar werken. Hierna werd het woord gegeven aan den heer Lou de Visser. Deze sprak over den ondergang van het kaiptalisme en den op bouw van het socialisme onder de leiding van de proletarische dictatuur. Spreker begon met te zeggen dat hoe droevig het er ook op het oogenblik voor het proletariaat uitziet, reeds nu aan de kim van de ondergaande Maatschappij de nieu we zon van het socialisme rijst. Het kapitalisme is een stelsel dat niet meer kan functioneeren en al wordt er gepraat en geconfereerd over verbeteringen op het oude stelsel kan niet worden doorgewerkt- Met een klein voorbeeld wilde spreker dit bewijzen: wanneer er in de oudheid op een bepaald oogenblik een overstrooming het koren vernielde dan kon er niet geoogst worden en leed men armoede. Woonde men in een streek waar een kratèr door een lava stroom de oogst deed mislukken dan heersch te ook daar armoede een noodzakelijk gevolg dus van werkende machten waar de mensch machteloos tegenover stond. Thans echter staat men voor het feit dat er massa's pak huizen vol levensmiddelen staan, waarvoor men geen afzetgebied heeft, omdat er een overproductie is. Dit komt omdat het kapita lisme meer en meer tracht door mechanische kracht de productie te verhoogen, hierdoor 1 zijn minder arbeidskrachten noodig, de koopkracht neemt af en een te veel van alle mogelijke artikelen is het gevolg. Alleen Rusland heeft den moeilijkheden het hoofd kunnen bieden; alles wordt hier productief gemaakt, alles komt ten goede aan de arbeiders en de2en hebben medezeg genschap in fabrieken, werkplaatsen, scho len etc. Spreker heeft reeds 9 keer ieder jaar een bezoek aan de Sovjet-Unie gebracht en daarbij een toenemende welvaart en tevre denheid kunnen constateeren. De grondsla gen voor de Sovjet-Unie zijn dan ook gelegd en het is aan de arbeiders voort te bouwen. Na de toespraak van den heer Lou de Vis ser klonk een luid applaus. NET IN DE SCHROEF. De Engelsche drifter YH 992 kwam Maandag aan den Rijksvischafslag me een net in de schroef, dat door den duiker Engelhard er uit verwijderd werd. BESCHOUWINGEN OVER DEN DOOD. De lezing welke door ds. B. J. Aris op Woensdag 21 October voor de afdeeling iJmui den-Velsen van de vereeniging Hervormden gehouden zou worden, maar door ongesteld heid van den spreker uitgesteld moest wor den, zal nu op Woensdag 4- November in het vereenigingsgebouw aan den Groeneweg ge houden worden. Ds. B. J. Aris van Oudkerk zal spreken over moderne beschouwingen over den dood. BESOMMINGEN. Manden Trawlers. 345 Anna f 2800. 165 Cla-ra Nicol f 2500. 440 Derika V f 3500 685 Gloria f 4200 1060 Gerberdina Johanna f 3900. 530 En Avant f 4100. 210 Zaaiistroom I f3400. 390 Erlka f 3300. 75 Oiympia f 2500. 1300 Eveline f 5300. 1140 Sylvain f 4900. ERNSTIG ONGEVAL. Maandagavond ongeveer 6 uur had een ernstig ongeval in de Visschershaven plaats. I. de W. was aan het werk in een boot van de Vereenigde Steenkolenhandelsvereeniging. Plotseling brak een dei* touwen, waaraan de knijper was bevestigd en kreeg J. de W. een haak op zijn hoofd. Dr. Rutte was spoedig ter plaatse en ver leende de eerste hulp: de W. had een diepe hoofdwonde op het voorhoofd gekregen. Door de transport-colonne van het Roode Kruis werd hij in het raam de Mooy per sleepboot der V. S. van de Visschershaven naar den koD van deze haven vervoerd Ver der is hij in de ziekenauto naar het_St. An- tonius-ziekenhuis vervoerd. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan hetpostkantoor IJmuiden en de daar onder ressorteeren de hulppostkantoren werd gedurende de maand October 1931 ingelegd f 119.027.80 en terugbetaald f 73.964.07. Meer ingelegd dan terugbetaald f 45.063.70. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 25207. DE WERKLOOZEN. INSCHRIJVING BIJ DF. ARBEIDS BEMIDDELING. Aan de afdeelingsbesturen van den Centr. Bond van Transportarbeiders, den Ned. Boud van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders, den R.K. Bond van Transportarbeiders en de Nat. Federatie van Transportarbeiders werd door den directeur van den dienst der Ar beidsbemiddeling en Werkloosheidsverzeke ring het volgende schrijven gezonden. „De Directeur van den Rijksdienst dei- Werkloosheidsverzekering en Ar^idsbemid- deline deelt ons mede, dat door hem aan de besturen van den Centr. Bond van Transport en Transportarbeiders nimmer toestem ming is verleend, ten aanzien van deze ge meente af te wijken van het bepaalde in het reglement voor de werkloozenkas, be treffende de inschrijving van werklooze leden bij het orgaan der arbeidsbemiddeling Hij verklaart zich dan ook geheel te kun nen vereenigen met den door ons getroffen maatregel. Namens den Wethouder voor Sociale Aan gelegenheden deel ik U naar aanleiding van het bovenstaande mede, dat het be roep door den Centr. Bond van Transport arbeiders op een vroegere toezegging komt te vervallen en, dat dus van Maandag, 9 November a.s. af, ieder werkloos lid van uwe afdeeling wil het voor uitkeering uit de werkloozenkas in aanmerking komen zich bij de Arbeidsbeurs zal moeten laten in schrijven. Daar de getroffen maatregel om velerlei redenen noodzakelijk is en niet meer voor wijziging vatbaar, acht de betrokken Wet houder het houden van verdere, tot on vruchtbaarheid gedoemde besprekingen on- noodig. Teneinde onaangenaamheden te voorko men moge ik u beleefd, doch met gepasten drang, verzoeken uwen leden tijdig met het genomen besluit in kennis te stellen". ALLERZIELEN. Vooral te Driehuis is Maandag de dag van Allerzielen herdacht, 's Middags werd in een dicht- bezette kerk de Mis opgedragen, waar na allen in processie naar het kerkhof trok ken. Voorop gingen misdienaars met kruis en lampen, achterop' leerlingen en paters van het Missiehuis. Over het Kerkplein en door den pastorie-tuin schreed de stoet naar het werkhof, waar gebeden werd enverricht en bloemen op de graven werden gelegd. DE TWEEDE VELSER HANDELSBEURS. DE SLUITING. Maandagavond had in Hotel „De Prins" de sluiting plaats van de tweede Velser Han delsbeurs. De voorzitter de heer L. W. Kuyper memoreerde, dait gezegd kan worden, dat de standhouders al hun best hebben gedaan om deze tweede handelsbeurs goed op te zetten en dat zij daarin schitterend zijn geslaagd. Een woord van hulde is hier zeker op zijn plaats. De toeloop heefit evenwel niet zoozeer aan de verwachtingen voldaan, omdat men wel licht meende dat die ook zoo groot zou zijn als bij de eerste beurs. Waren er toen 11000 bezoekers, nu moesten wij met de helft te vreden zijn. Spreker bracht woorden van dank aan de beurscommissie, de heeren Meyer en van Amersfoort. Hij riep de leden toe nauw aaneengesloten te blijven, opdat de derde Velser Handelsbeurs nog beter zou slagen als de tweede. Hierna bracht de heer Meyer aan den voor zitter dank voor de krachtige medewerking welke hij heeft gegeven om deze beurs te doen slagen. De finjincieele resultaten zullen bij ieder niet even groot zijn, de moreele zeker wel. Nadat de heer v. Amersfoort ook nog het woord gevoerd had om de standhouders dank te zeggen voor de goede harmonie die er heerschte, gaf de heer Bruingeels een parodie op de verschillende stands en stands houders in 'dichtvorm, wat een luid applaus ontlokte. Nadat nog eenige heeren het woord hadden gevoerd, sloot de heer Kuyper deze Tweede Velser Handelsbeurs en wenschite den aanwezigen nog verder een gezelligen avond toe. JUBILEUM VAN DE BEVERWIJKSCHE CONSERVENFABRIEK. Maandag was het 35 jaar geleden, dat de Beverwijksche Conservenfabriek door wijlen den heer M. J. van Hatuum werd opgericht. Van het personeel waren het de heeren N. Luyt, bedrijfschef, K. Honig, H. Smit, en A. J. van der Waa, die vanaf de oprichting aan de fabriek verbonden waren en die nog steeds hun arbeid verrichten. Met het oog op de minder gunstige tijdsomstandigheden werd het jubileum slechts op intieme wijze en zonder dat daar aan ruchtbaarheid was gegeven, gevierd. Des namiddags werd in een der lokalen van de fabriek een intiem samenzijn gehouden van de directie met het voltallig personeel. In deze bijeenkomst wer den de jubilarissen namens de directie in hartelijke bewoordingen gehuldigd voor hun trouwe plichtbetrachting, waarmede zij het bedrijf 35 jaar onafgebroken hebben ge diend. Als herinnering aan dezen dag werd hun een blijvend aandenken geschonken. Namens de jubilarissen en ook namens het overige personeel werd de directie geluk- wenscht, waarbij o.a. werd gewezen op de goede onderlinge verstandhouding. welke aan het bedrijf heerschen. De middag werd verder gezellig doorgebracht, waarbij de di rectie verschillende ververschingen werden aangeboden. Noteering van den 2en Nov. 1931. Spinazie per kist f 0.30f 0.60 Postelein per kist f 0.50f 0.60 Andijvie 100 str. f 1f 3 Raapstelen 100 bos f 3 Radijs 100 bos f 2—f 3. Koolrapen per zak f 1.10. Wortelen per K.G. f 0.05f 0.10 Bieten per 100 f 2 Komkommers, per 100 f 4f 8 Aardappelen, klei per K.G. f 0.04f 0.06. Id. zand per K.G. f 0.06 Spruitjes per K.G. f 0.08f 0.10. Boerenkool per bak f 0.20f 0.60 Roodekool per 100 f 3f 5 Savoyekool per 100 f 6f 8. Bloemkool per 100 f 8f 14 Uien, per Kilo f 0.05 Prei per bos f 0.10f 0.20 Sla per 100 krop f 2f 2.50 .Pieterselie per bos f 0.02f 0.03 Selderie per bos f 0.03f 0.04 Appelen per kilo f 0.08f 0.15 Peren per Kilo f 0.06f 0.14 Druiven per kilo f 0.36f 0.40 WIJ KAAN ZEE EN DUIN. RAADSVACATURE. Naar wij vernemen heeft de heer Chr. de Goede zijn mandaat als lid van den gemeen- teraad van Wijk aan Zee en Duin neergelegd. Zijn opvolger op de lijst van de R.K. Staats partij is de heer N. Bakkum te Wijk aan Duin. CONCERT HARMONIEKAPEL „DE EENDRACHT. In de concertzaal van het gebouw „Con cordia" der Vereenigde Koninklijke Papier fabrieken wordt Zaterdag 7 November a.s. des avonds te 8 uur door de Harmoniekapel „De Eendracht" een concert gegeven. Na af loop bal. Men schrijft ons: Dc tijd der stormen is weer aangebroken en daarmede de onvermijdelijke angsten van Moeder, die haar man of haar jongens weer naar zee ziet vertrekken. Toch, hoewel een storm nu niet bepaald een pretje is, is die angst grootendeels over dreven. Schrijver dezes heeft vele jaren op een trawler gevaren en het grootste deel der zeeën doorkruist. Dus spreekt hij uit onder vinding. Het uit- en fchuisstoomen is bij stormweer natuurlijk het gevaarlijkst, omdat een stoo- mend schip meer kans loopt water over de verschansing te krijgen, dan een schip, waar op men bezig is te visschen. Dikwijls neemt een stoomend schip zooveel water over, dat er van de verschansing niets meer te zien is. Maar als er geen menschen op het dek loo- pen is dit niet gevaarlijk. Alles is dan water dicht gemaakt en uit de spuigaten loopt het water weer vlug genoeg van het dek. Een enkele maal gebeurt het wel eens, dat een man over boord slaat, maar dit is dan bijna steeds aan grove onvoorzichtigheid te wij ten. Als de stoker b.v. door de spreekbuis aan de wacht op de brug meedeelt, dat hij naar voren gaat, en vraagt even op te let ten, is het gevaar van over boord slaan zoo goed als opgeheven, daar bij 't stoomen er geen bezwaar is even langzaam aan te draaien. Wanneer dan wat langzamer wordt gevaren is er minder kans over boord ge gooid te worden. Bij 't aschwippen is het ook noodig, de wacht op de brug te waarschuwen daar de kans bij stormweer zeer groot is met puts en al over boord te gaan. Bij IJs land maakte ik onderstaand geval mee. Een matroos moest de aschputs leegen, terwijl er een tamelijk ruw zeetje stond. Daar hij, door nonchalance, de wacht niet had gewaar schuwd, stoomde het schip stevig door, ter wijl de hooge golven het dek voortdurend on der water zetten. Net zou de matroos de puts leegen, toen een flink zeetje over de ver schansing sloeg. Daar ging onze man met aschputs en al „over den muur". Van de mede door zijn oliegoed en laarzen verdron ken zijn, als wij hem niet gegrepen hadden. Een verwonderlijk feit is het, dat de meeste zeelui niet kunnen zwemmen! Tóch is het hoogst noodzakelijk, dat zij deze kunst mees ter zijn. Nu de visscherij bij storm. Zoolang het, re delijkerwijze gesproken, mogelijk is, wordt er gevischt. Doch, in aanmerking genomen den weinigen voortgang, di enhet schip dan maakt, is er weinig kans op groote hoeveel heden water aan dek; zoo is er dan weinig gevaar. Is het niet langer mogelijk te vis schen, dan begint voor de bemanning een lui leventje. De machine wordt dan op „zeer langzaam vooruit" gezet, de kop recht in den wind. „Laat maai* waaien!" noemt men dat. Is men op de groote ruimte, dan wordt de ma chine vaak stop gezet en laat men het schip maar drijven. Deinend met de golven, zon der dwingende kracht der machine, is het wel uit te houden aan boord De bezaan, die recht in 't midden staat, zorgt dat het schip ten naastebij mét de kop op de golven blijft. Dan drinkt vader of zoon aan boord rustig z'n bakje, terwijl moeder zich thuis doodelijk ongerust maakt. Want 't stormt! VERDUISTERING VAN f 5000. Ten verzoeke van den Haarlemsche Com missaris van Politie is te Amsterdam aan gehouden een 27-jarig vertegenwoordiger van een beiTzineverikoopmaatsdhappij, wonende te Haarlem, die verdacht wordt van ver duistering van een bedrag van ongeveer f 5000 ten nadeele van genoemde maatschap pij. De man is te Haarlem in verzekerde be waring gesteld. ZAKKENROLLERS OP DE BOTERMARKT. Een juffrouw heeft Maandag bij de politie aangifte gedaan, dat op de Botermarkt uit den achterzak van haar japon een portemon- naie met f 18 gerold is. VOORZICHTIG MET GELDWISSELEN! In een winkel aan de Botermarkt kocht Maandag een man een stukje kaas voor 25 et. Hij gaf eerst een bankbiljet van f 10 in be taling, maar vroeg dit weer terug en be taaide toen met een kwartje. Even later vroeghij den winkelier het biljet van f 10 te wisselen. meldt: Hoogste barometerstand 775.7 mM. te Weenen. Laagste barometerstand 726.6 m.M. te Seydisfjord. en voorspelt: matigen tot krachtigen Zuidelijken tot Zuid-Westelij ken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig af geen regen in het Oosten, in het Westen meer kans op negen, aanvankelijk zachter. Uit het buitenland Ons land ligt heden juist op de grens tus- schen het groote lage drukgebied in het Wes ten met kernen onder 730 m.M., op Yoland enver ten Westen van Ierland en het hooge drukgebied in Oost-Europa, dat naar het Zuid-Oosten terug trekt. Op de Britsche eilanden waait het krachtig tot stormachtig uit Zuid tot Zuidwest, en valt zware regen. In Ierland plaatselijk boven 30 m.M. en deze krachtige wind en regen dringen ook tot Noorwegen door waar zij zacht weer met temperatuur belangrijk boven normaal mee brengen. In het windstillegebied in Duitsch- land en Frankrijk en in midden-Zweden kwam nog lichte vorst voor. Op het vaste land houdt voor het overige het zonnige en overdag het zachte weer nog aan. Een langzaam naar het Oosten, uitbreiden van de lage drukking zal echter waarschijn lijk zwaardere bewolking en regen ook op het vasteland doen doordringen. STERKE AARDSCHOK IN ALGIERS. ALGIERS, 2 Nov., (B.T.A.) Hedenmiddag omstreeks 3 uur werd hier een sterke aard schok gevoeld, die onder de Arabische bevol king groote opwinding veroorzaakte. In het binnenland werden gedurende 'zeven minu ten schokken gevoeld Ernstige schade werd niet aangericht. ERNSTIGE BOTSING VAN TWEE AUTO BUSSEN. ALGIERS, 3 Nov (B.T.A.) Bij een botsing van twee autobussen zijn twee' personen ge dood en twaalf gewond. BEROEP OS. PARLEMENTSLEDEN VOOR GENèVE 1932. Het Bureau International de la Paix heeft een adres gezonden aan de leden der Eerste en Tweede Kamerwaarin een beroep ge daan wordt op de parlementsleden om hun invloed aan te wenden voor het welslagen der ontwapeningsconferentie. KLACHTEN OVER DE ZIEKTEWET. In een Zaterdag te Amsterdam onder lei ding van het N. V. V. gehouden bijeenkomst met vertegenwoordigers der bij het N.V.V. aangesloten bonden en de besturen van be drijf svereenigingen, vertegenwoordigers in de Raden van Arbeid enz. zijn, terwijl ook voldoening tot uiting kwam, verschillende klachten besproken over de werking van de Ziektewet. De vertegenwoordigers van het N.V.V. zullen de klachten in de bevoegde lichamen ter sprake brengen. EEN RAADSBESLUIT VAN AMSTERDAM GESCHORST. De regeering heeft geschorst een besluit van den gemeenteraad van Amsterdam tot werkverruiming voor schilders, stucadoors, en timmerlieden. Aan de huiseigenaren zou 25 pet worden vergoed van de gemaakte kosten tot het opknappen der huizen in- en- of uitwendig gedurende de periode Novem ber '31einde Maart '32. Zulks ter beoordee ling van den dienst van Bouw- en Woning toezicht. De maatregel zou juist Maandag j.l. in wer- werkin.g treden. ||||||||||||||||||||||||||||||llllllllllllllllllllllllllllllllillllllllM^ De ondergeteekende (naam) wonende te wenscht zich met ingang van te abonneeren op HET NIEUWE DAGBLAD en het abonnementsgeld per week (10 cents) maand (40 cents) deze wijzen van betaling zijn het voor" kwartaal 1.20) deeligst. *e voldoen. *)S. v. p. doorhalen wat niet verlangd wordt. Dit formulier kan afgegeven worden aan het Bureau van HET NIEUWE DAGBLAD, Kennemerlaan 42, IJmuiden, Telef. 521 of aan onze Agenten: H. BLOK, Jac. v. Heemskerkstraat 87, IJmuiden; M. N. DE WOLFF, Alb. Cuypstraat 16, IJmuiden-Oost; K. WESSELIUS, Leeuweriklaan 6, IJmuiden'Oost; J. J. WESSELIUS Sr., Melklaan 62, Velsen-Noord P. KASPERS, Groenelaan 11 w, Beverwijk.

IJmuider Courant | 1931 | | pagina 2