DE BILT HET NIEUWE DAGBLAD LANGS DE STRAAT. In de Queue Ik ontken geenszins dat god Verkeer, be lichaamd in de forsche figuur van een agent, gelijk had. En onze chauffeur onge lijk. Maar hij had pech, onze chauffeur, 's Middages om halfzes, na het verschal ken van een kopje koffie, nabij de pont aan den Noordelijken oever, beproefden wij den Kanaal-overtocht. Een slecht moment. Het donkere voorplein van het pontwezen, ver vuld van helstralende lichtbundels, motor- gesnor en klaxongegil, zag er niet bemoedi gend uit. Onze chauffeur trachtte handig te zijn. De pont-links werd net volgeladen met een langen lichtstoet. Hij zei: Daar komen we niet meer op - en reed naar de rechtsche aanlegplaats. Ver daarachter stond een tweede lichtstoet al te wachten. Wij posteer den ons eenzaam vooraan. Eén minuut bleven we onopgemerkt. Toen zag onze chauffeur dat de linksche pont niet heelemaal zou volloopen, reed ver vaarlijk snel achteruit en trachtte er alsnog heen te koersen. Op dit moment doemde uit het duister Het Verkeer op, machtig en zich daarvan bewust. „Terug", zei het Verkeer. We „maakten rond" zooals ze bij de roeiers zeggen, en rolden naar den lichtstoet uit Be verwijk, bestemd voor de rechtsche pont. Hij leek eindeloos, en groeide blijkbaar met de seconde aan, ergens in de verre verte. Maar heelemaal voorin was een opening, bij een zijstraat, en daar kroop onze chauf feur in, aldus de zijstraat blokkesrend. Ik heb al gezegd dat hij ongelijk had. Dit was de tweede maal reeds. Dertig volle seconden bleven wij hier onop gemerkt. Toen ontdekte ons opnieuw de bekwame satelliet van god Verkeer en beval weer: „Terug!"maar ditmaal met eenige toe voegingen. „Nou gaan we naar Castricum", zei de chauffeur. Wij kropen uit de zijstraat-blokkade, reden een eind achteruit langs den stilstaan- den lichtstoet uit Beverwijk, kwamen tot stilstand en versto]>ten het gansche verkeer, tot ongerief van d'v juist uit de richting Haarlem losgelaten colonne. Onmiddellijk barstte van alle kanten het jammerlijk, verongelijkt klaxongegil los dat mij ondanks mijn eerbied voor het Auto mobilisme altijd herinnert aan de kreten uit zoo'n latten-wagen vol varkens, die ter slachtbank gevoerd worden en ihun stem verheffen tegen de onrechtvaardigheid des Lots. Die geest was overal. Hij doemde weer op en zei: „Hier mag je niet staan". De chauffeur manoeuvreerde wat, besteeg het trottoir, en wij blokkeerden nu het voet gangers-verkeer. „Dat gaat ook niet," zei Het Verkeer. „Dat kan niet anders", antwoordde de chauffeur. Wij konden niet meer keeren op dit punt, en de agent gaf het op met onze verwijzing naar Castricum. Met snelle bevelen stopte hij den lichtstoet uit Haarlem, liet het voorste deel van den lichtstoet uit Beverwijk tien meter vooruit rollen en schoof ons met ma gistraal gebaar in de opening. Binnen een half uur waren wij daarop aan de overzijde van het Kanaal- Dat andere Kanaal, tusscheu Calais en Dover, steek je in een uur over. Maar dat is 40 KM. breed en dit 400 M., of zooiets. Zoodat ik toch maar weer zeggen wil, al had onze chauffeur dan ongelijk en al had den we naar Castricum terug moeten rijden, dat het een schandalige toestand is Maar dien agent treft geen blaam. Een geboren pont-strateeg. Er staan er zelfs in Amsterdam, op de drukste punten, met- Na poleon-gebaren en onverbiddelijke stopbor den, die van hem wat zouden kunnen leeïen. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Geboorten: S. van KesterenHoen, d., S. Mannekenvan Ousheusden, d„ C. M. Roze- meyerBark., z., H. H. MolenkampMein- ders, d., J. HuyerDaleboudt, z., W. H. Din- gerdisHofstee, z., C. RoosjenBosch, d. Overleden: Aaltje Reüsma, weduwe van J. van Vliet, 61 jGezina M. van Geldorp, p. j„ Willem Gerardus Koorn, echtgen. van W. E. van Velthuysen, 36 j. BLOEMENDAAL Bevallen: J. A. WarmerdamKoeleman, d„ Ch. W. HulsboschVerhaar, z-, P. W. van HeijningenIedema, z. Ondertrouwd: A. W. Hulsebosch en A. E. Willemse, J. F. van Dansik en A. S. Lind. Overleden: Jonkvr. E. Rutgers van Rozen burg, 75 jaar, W. Kramer, 92 jaar. HAARLEM, 3 November. Bevallen 30 October: W- J. van AkeBak ker, d.; II. KlabouVloemans, z.; K. A. JansenHeidenreich, d.; M. A. E. de Boer van Rijn, z.; 31 October: J. G. Jansen—Hui- nink, z.; M. J. W. Beerkensvan Liemt, z.; A. M. v. d. PuttenJoosten, d.; 1 November: A. TerreehorstKoningen, d.; G. W. Soel- laart—Wijtkamp, d.; A. v. d. Velde—Boetje, z.; B. Voerman—Keetelaar, z. Overleden 31 October: W. G. van Hesteren 46 j„ Madoerastraat; J. Zijlstra, 72 j., Brandt- straat; C. G- C. Godde, 58 j., Lombokstraat; J. van der Aar, 54 j.. Kamperlaan; 1 Novem ber G. C. Tol, 32 j„ Schotersingel; H. M„ 3 d., d. van J. van Maris, Rozenstraat. IJMUIDEN AANRIJDING. Op den hoek Wijk aan ZeeëvwegReinier Claessenstraat heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto, bestuurd door S. te IJmuiden. Laatstgenoemde werd doorjdeze aanrijdir» gewond, zijn motorrijwiel werd ernstig be schadigd. HET NIEUWE KANTOOR VAN DE CHR. HAVENARBEIDERS. Naar men ons meedeelt zal het nieuwe ge bouw van den bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders, waar tevens een schaft lokaal in gevestigd zal worden, op 20 Novem ber a.s. in gebruik genomen worden. De opening zal een eenigszins officieel ka rakter dragen. WOENSDAG 4 NOVEMBER 1931 AANVOER PEKELHARING. De stoomtrawler „Petrus Paulus" IJm. 266 kwam aan den Rijksvischafslag met 30 last pekelharing, waarna hij ging afsnijden even als de stoomtrawler „Flora" IJm. 501. Beide stoomtrawlers varen onder directie der Ver- eenigde Exploitatie Maatschappij OPGELEGD. De stoomtrawler „Protinus" IJm. 85 is we gens de geringe uitkomsten der visscherij op gelegd „VARIA". Door buitengewone omstandigheden is de tooneelvereeniging „Varia" niet in staat op 10 November zelf haar leden een uitvoering aan te bieden. Zij heeft zich daarom de mede werking verzekerd van Mevrouw Charlotte Kohier uit Amsterdam, die zal voordragen „Stervend Europa" van Iwan Coll, in de ver taling van Mr. E. Straat. Ongetwijfeld zal het een kunstvolle avond worden. TENTOONSTELLING. Er heeft zich een voorloopig comité ge vormd bestaande uit een vertegenwoordiger der afd. N.-Holland der Ned. Mij. tot bevorde ring der tandheelkunde, van het ziekenfonds „Velseroord", Velsen's Ziekenfonds, het Nuts- denartement IJmuiden en de afd. IJmuiden- Velsen van „Volksonderwijs", teneinde van 19 tot en met 22 November te IJmuiden-Oost een tentoonstelling te organiseeren op het gebied der mondhygiëne en tandverzorging, gecombineerd met populair wetenschappe lijke lezingen en filmvertooningen. Om tot dit doel te geraken wordt op Vrij dag 6 November in de lunchroom „Eyntho- ven" een bijeenkomst belegd. Na een gedetailleerde uiteenzetting der plannen, de organisatie en globale begrooting van kosten, kan het uitvoerend comité be noemd en de verdere voorbereiding getroffen worden. SCHEEPVAARTNIEUWS Het Engelsch s.s. „The Monarch" is Dins dagnacht met een volle lading ruwijzer van het-Hoogovenbedrijf, te IJmuiden, naar Enge land vertrokken. Het Duitsch s.s. „Elise Schulte" is Woens dagnacht na lossing harer lading ijzererts aan het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden, in bal last naar Emden vertrokken. Het Grieksche s.s. .„Marathon"' hetwelk eenige maanden in de Amsterdamsche haven opgelegd was, is Maandagavond onder Turk- sche vlag genaamd „Kosti" in ballast naar Antwerpen vertrokken. Het Duitsche s.s. „Werner Kunstmann" is Dinsdagmiddag met een volle lading ijzererts van Lulea voor het Hoogovenbedrijf, te IJmui den, vertrokken, en wordt a.s. Zondag te IJmuiden verwacht. Het Grieksche s.s. „Korianna" is Dinsdag morgen met een volle lading graan van San Nicolaas voor Amsterdam aangekomen en passeerde de sluizen te Jmuiden met een diepgang van 79 d.M. Het Duitsche s.s. „Heinz W. Kunstmann" ligt momenteel te Lulea in lading om een volle lading ijzererts van c.a. 8500 tons be stemd voor het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden in te nemen. Het Engelsche s.s. „The Emperor" wordt heden van Rouan verwacht teneinde aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden een volle lading ruwijzer voor Engeland ln te nemen. N.V. NED. STOOMVISSCHERÏJ. In de te Amsterdam gehouden jaarverga dering der N.V. Nederlandsche Stoomvis- scherij werd besloten geen dividend uit te keeren. HET AUTOVERKEER BIJ SCHOLEN Men schrijft ons: In de laatste vergadering van den gemeente raad heeft de heer Vermeulen gewezen op het gevaar van het rijden van auto's nabij de scholen. Hij zei. dat bij verschillende scholen bordjes geplaatst zijn met het opschrift „Langzaam rijden", doch niet bij elke school. Speciaal wees hij op 'fc gevaar nabij de Insin- ger bewaarschool. Terecht vroeg hij, of dit plein, althans tot na de schooltijden niet af gesloten kon worden voor het verkeer. Wij willen dit nog eens onderstrepen. Nog Maandag zagen wii met zand beladen auto's juist terwijl de Insingerbewaarschool uit ging en 't geheele plein dus vol kleine kinderen was dit plein oversteken. En geweldig toete rend en stuivend vliegen de jonge bestuur ders dan langs de straat. En dat terwijl er naast de Edisonstraat ligt en zij die straat evengoed kunnen doorrijden. In het belang der kleine kinderen wordt het tijd, dat het gemeentebestuur den gevraagden maatregel toepast, vóór er ongelukken gebeurd zijn. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.25—f 0.90. Griet per 50 K.G. f 52—f 28. Tongen per K.G. f 2.15f 1.35. Groote schol per 50 K.G f 41f 36. Middelschol per 50 K.G. f 43—f 41. Zetschol per 50 K.G. f 41—37 Kleine schol per 50 K.G. f 38—f 15. Schar per 50 K.G. f 17—f 16.50 Tongschar per 50 K.G. f 54—f 43. Rog per 20 stuks f 21—f 16. Vleet per stuk f 4.40f 3.40 Pieterman en poon per 50 K.G. f 10—f 8.50 Groote schelvisch per 50 K.G. 57—f 45. Middelschelvis.ch per 50 K.G. f 44:f 33 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 27 f 18. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 15.50—f 6.70 Kabeljauw per 125 K.G. f 82—f 51. Gullen per 50 K.G. f 25—f 6.20 Leng per stuk f 2f 0.68 Heilbot per K.G. f 2.10—f 1.25 Wijting per 50 K.G. f 7.60f 5. Koolvisc-h per stuk f 1.67f 0.57. Makreel per 50 K.G. f 9—f 5.85 Versche haring per kist f 9f 4. BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rijksvïschafslag 14 stoomtrawlers en 2 loggers. De besommingen waren: Manden Trawlers: 370 Oceaan n f 3100. 360 Derica XIV f 3300. 695 Ewald f 5700. 400 Balder f 4000. 345 Alma f 3400 480 R.O. 9 Wielingen f 4100. 80 Johanna IJm. 107 f 1900. 245 Maria f 4500. 55 Mascotte f 1900. 50 Hoop f 1700. 370 Liesbetfh Betty f 4200. 900 Eendracht I f 4700 1000 Gerard f 6900. 60 Jenny Elsa f 2500. Loggers: R.O. 1 f 870. K.W. 169 f 920. Pekelharing (gedeeltelijke lading) Flora f 1712; Petrus en Paulus f 1334, K.W. 39 f 393. ZENDINGSBAZAR. In de achterzaal der Bethlehem-Kerk is Dinsdagavond een zendingsbazar geopend, georganiseerd door de Zendingskrans Johan- nette. Verkocht werden handwerken ten bate der zending. Ook heden. Woensdagmiddag is deze bazar nog tot 6 uur geopend. SCHEEPVAARTBERICHTEN BINNENGEKOMEN SCHEPEN 3 November: Grieksch, Korianna, La Plata. Ned., Meuse, Parijs. Deensch, Gunver, Bilbao. Ned., Perseus, Aarhuus. VERTROKKEN SCHEPEN 3 November: Zweedsch, Iris, Calais. Egyptisch, Casti, Antwerpen. Noorsch, Brift, Oslo. Zweedsch, Patria, Rotterdam. Grieksch, Kassos. New-Castle. Noorsch, Vest-land, Gdynia. Noorsche motor, Britta, Haurton. Duitsch, Breithenburg, Goole. Duitsch, Njassa, Antwerpen. Zweedsch, E. R. H. Sanders, Rotterdam. Ned., St. Annaland, Immingham. Duitsch Bessel, Antwerpen. Duitsch, Ljusnea'f, Emden. Ned-, Hercules, Hamburg. Ned., Amstelkerk, West-Afrika. VELSEN JONG HERVORMDEN. Voor de Vereeniging van Jong Hervormden zal op Maandag 9 November in het Gebouw voor Christelijke belangen te Velsen optreden de oud-zendeling H. Bijkerk, die bij lichtbeel- de nzal vertellen over zijn arbeid op Nieuw Guinea. BEVERWIJK AMATEURFOTOGRAFEN. Dinsdagavond vond een vergadering plaats in „Suisse" van de Beverwijlcsche Amateur- Fotografen Vereeniging. In deze bijeenkomst werd hoofdzakelijk gesproken over de werk- avonden der vereeniging. Besloten werd om een leider aan te zoeken, teneinde een vaste lijn in de werkzaamheden der leden te krij gen. Als leider werd benoemd de heer P. Koster, die zijn benoeming aanvaardde. De jaarvergadering werd vastgesteld op 18 No vember. AANRIJDING. Op het gevaarlijke verkeerspunt Adrichem- straat-Meerstraat ontstond een botsing tus schen twee transportauto's respectievelijk toebehoorende aan V. en R. te Beverwijk. Hoewel de kracht der aanrijding vrij hevig was, bleven de bestuurders ongedeerd. Een der vrachtauto's bekwam echter belangrijke schade. De politie maakte tegen een der be stuurders procesverbaal op, wegens het niet verleenen van voorrang aan het van rechts komende verkeer. ERNSTIG MOTOR-ONGELUK. Dinsdagmiddag is»op hét Merënsteinplein een vrij ernstig motorongeluk 'gebeurd. De 19-jarige motorrijder J. J. C. wonende te Beverwijk, reed met groote snelheid door de Oosterwijkstraat in de richting van het Merensteinplein. Nabij het plantsoentje, ter hoogte van de standplaats van de autobussen wilde de motorrijder plotseling stoppen, om dat een autobus van den dienst Beverwijk- IJmuiden om het pleintje heen reed. Door het sterke remmen sloeg de motorrijder over den 1 p en kwam met een (harden slag op het asphalt terecht. De man bleef ernstig gewond liggen. Spoedig was Dr. Muys van der Moer ter plaatse, die het slachtoffer voorloopig verbond. Het bleek, dat hij een ernstige gecompliceerde beenbreuk had be komen. De motorrijder werd per ziekenauto naar het St. Anthonius Ziekenhuis te IJmui- den-Oost overgebracht. Het motorrijwiel was vrijwel onbeschadigd gebleven. Het door de politie ingestelde onderzoek heeft uitgewezen dat van een aanrijding tusschen autobus en motorrijwiel geen sprake was. De bus stond reeds stil toen de motorrijder .het plantsoen tje naderde. De autobusbestuurder was in zoo verre in overtreding, dat hij was afgeweken van de hem voorgeschreven route; (hij had namelijk langs de Merensteinstraat, Adrichem straat en Oosterwijkstraat zijn standplaats moeten bereiken, doch omdat hij over tijd was, meende hij zijn weg, door om het plein tje heen te draaien, te kunnen bekorten. Van een en ander is door de politie proces-veribaal opgemaakt. DE ONDERHANDELINGEN TUS SCHEN CUNARD LINE EN WHITE STAR LINE. Het is reeds eenigen tijd bekend, dat on derhandelingen tusschen de Cunard Line en de White Star Line worden gevoerd inzake de overneming van laatstgenoemde Mij. of ten minste zeer nauwe samenwerking tus schen deze maatschappijen. Naar de „Mor ning Post" thans meldt, zijn deze" onderhan delingen afgebroken. De financieele positie der White Star Line, welke Mij., naar men weet, deel uitmaakt van de Royal Mailgroep, is niet beter dan die van de moedermaat schappij. De heer Walter Runciman de tegenwoor dige leider van het Royal-Mail-bedrijf, is, nadat Lord Kylsant onlangs was afgetreden (hij is veroordeeld wegens het opgeven van onjuiste gegevens in een prospectus en staat thans juist in hooger beroep terecht) ook president-commissaris van de White Star Line geworden. Hij verklaarde op de alge- meene vergadering dezer onderneming, einde September, dat de aanhoudende groote be drijfsverliezen drastische maatregelen nood zakelijk maken. Al lag het voor de hand, dat in de eerste plaats op de aansluiting bij een andere scheepvaartmij. werd gezinspeeld, toch dachten velen aan een liquidatie der Mij. Intusschen is niettemin met de Cunard Line onderhandeld en de onderhandelingen zouden zich reeds in een vergevorderd sta dium bevonden hebben. Allee'n met betrek king tot de bedragen, die voor de overne ming der schepen moesten worden betaald, kon geen overeenstemming worden bereikt. Het Handelsblad meldt verder: Al zijn op het oogenblik de onderhandelin gen ter overneming van de White Star ook afgebroken, mag men toch aannemen, dat in afzienbaren tijd een beslissing dienaangaan de zal worden genomen. CYPRUS' EVOLUTIE. hoe zij ontstonb. De bisschop van Cyprus. Een speciale correspondent van de „Daily Telegraph" op Cyprus heeft uit Nicosia een uitvoerig verslag gezonden van de gebeurte nissen op Cyprus. Zooals men weet hebben de Cyprioten getracht de aansluiting bij Griekenland, waarvoor zij al jaren ijveren, tot een feit te maken. De correspondent be gint met te zeggen aldus het Handelsblad dat de reeds lang bestaande pan-IIelleen- sche beweging op het eiland het voornaam ste motief voor den opstand is geweest, maar dat de Britsche Order in Council, waarbij een nieuw douanetarief werd ingevoerd, tot het uitbreken ervan heeft bijgedragen. Een aan het eind van de vorige maand te Saitta ge houden geheime bijeenkomst had ten doel den opstand te bespreken, welke was gescha pen door het feit dat de regeering geen re kening hield met de verwerping van het ta rief door den Wetgevenden Raad. Besloten werd om een betooging te organiseeren, waarbij aan de ontevredenheid der bevolking uiting zou worden gegeven. De beweging stond onder leiding van den bisschop van Larnaca. Toen bekend werd dat Sir Ronald Storrs, de Britsche gouverneur, voornemens was op 24 October naar Londen te vertrek ken, werd besloten de betooging aan den vooravond te doen geschieden. Er werd rekening mee gehouden dat de Britsche Middellandsche Zeevloot begin Octo ber haar jaarlijksch bezoek aan Cyprus bracht, zoodat dus in elk geval tot den 15en October moest worden gewacht, datum, waarop de vloot zou zijn vertrokken. Den 18en October werd het manifest, waar bij de aansluiting bij Griekenland werd be kend gemaakt, opgesteld. Den 21en hield de bisschop zijn vlammende redevoering; een geestelijke ontrolde de Grieksche vlag, en de menigte geraakte in een dusdanigen staat van opwinding, dat zij naar het Government House trok om tegen het Britsche gezag te demonstreeren. Versterkt met allerlei ongure elementen schoolde zij voor het regeeringsgebouw teza men. Het begon met het inwerpen der ruiten en het eindigde, zooals men weet, met het in brand steken van het geheele gebouw. Toen pas trad de politie op, doch intusschen waren de leiders van den opstand verdwenen, daar zij beseften de menigte geheel niet meer in de hand te hebben.Dertien opstandelingen en achttien politiemannen werden gewond. De gouverneur bleef zoo lang het hem mo gelijk was in zijn paleis, dat echter tot den grond afbrandde, waarbij Sir Ronalds geheele collectie kunstschatten en boeken verloren ging. Ook het regeeringsarchlef ging in vlam men op. Een detachement Britsche troepen, de eenige militaire macht op het eiland, kwam gedurende den nacht aan, doch pas den 23en October toen troepen uit Hellopolis waren geland en een deel der vloot was aangeko men konden de autoriteiten herademen. De leiders der beweging en de bisschop van Lar naca werden gearresteerd en op den kruiser „London" in hechtenis gesteld. HET SENSATIONEELE PROCES. de hamdelingen der berlijnsche heeren sklarek. Bij de voortzetting van de behandeling van .het proces-Sklarek kwam het contract van de firma Sklarek met de stad Berlijn, van April 1929, ter sprake. Toen de bureaux van de firma door den doorbraak van eenige straten moesten worden opgezegd, schreef Max Sklarek een brief aan den communistischen wethouder Göbel, waarin hij vroeg om verlenging van het monopolie-contract, daar de firma door het opzeggen der gebouwen schade had ge leden, aangezien er juist voor twee millioen aan was verbouwd. Noch Leo, noch Willem Sklarek had echter volgens hun zeggen den brief gelezen. Op de vraag waarom het schriiven aan Göbel per soonlijk was gericht, kon Willem Sklarek geen antwoord geven. Hij verklaarde, dat reeds in het jaar 1927 „Obermagistratsrat" Scholldach verzekerd had er voor te zullen zorgen, dat de firma Sklarek een contract van 10 jaar zou krijgen. Hierna las de president het contract voor, dat door de wethouders Benecke en Göbel onderteekend was en waarin de termijn on herroepelijk op 10 Juli 1935 was vastgesteld. Toen de president vervolgens constateerde dat Göbel het contract door wethouder Benecke had laten onderteekenen, kwam het tot scherpe debatten in den loop waar van Göbel een zenuwcrisis kreeg, in tranen uitbarstte en heftig tegen den president uit voer. MARKTNIEUWS PURMEREND. WEEKBERICHT. Afdeeling eieren. Aanvoer 40755 eendeieren f 46— a f 47 Aanvoer 31410 kippeneieren 70—80 KG. f 8.30—f 8.80 65—66 K.G. f 8.20—f 8.50 63—64 K.G. f 8.—f 8.30 60—62 K.G. f 7.50—f 8 58—59 K.G. f 7.40—f 7.80 56—57 K.G. f 7—f 7.40 53—55 K.G. f 62—f 6.80 50—52 K.G. f 5.80—f 6.20 45—49 K.G. f 5.20—f 6 Afdeeling pluimvee. Oude kippen f 0.80f 1.50 Jonge hanen f 0.70f 1.30 Jonge woerden f 0.75f 1.25 Konijnen f 0.35f 1.40 Kilo prijs oude kippen f 0.50f 0.55 Kilo prijs jonge hanen f 0.5Qf 0.70 meldt: Hoogste barometerstand: 773.5 m.M. to W^enen. Laagte barometerstand: 729,9 mM. te Reykj avik". en voorspelt: krachtigen tot stormachtige, later afne- menden Zudelijken tot Westelijken wind; zwaar bewolkt, met tijdelijke opklaring, waar schijnlijk regenbuien; later koeler. Barometer Stand hedenmorgen 11 uur 755 mJVI. (Veranderlijk) Stand gistermiddag 761 m.M. Neiging: Achteruit. Uit het buitenland De groote depressie die langzaam Noord- oostwaarts trekt brengt storm in een groot deel van West-Europa. Uit het Westen wordt op den Oceaan overal West tot Noord-West wind, met afkoeling gemeld, zoodat de tem peratuur die nu in Engeland, ons land en Scandinavië abnormaal hoog is, in de vol gende dagen zal dalen en daarbij regenbuien, kunnen worden verwacht. De zware regen val in Ierland hield aan. Valencia heeft nu in 3 dagen 92 m.M. gemeld. Thans drong de regen tot het Kanaal door: In Oost-Frankrijk, Zwitserland, Zuid- Duitsehland en Oostenrijk houdt het fraaie en kalme wee'r nog aan en kwam plaatselijk nog flinke nachtvorst voor. Opgave van CAREL VAN HUIZEN. Opticien Kleine Houtstraat 13, Tel 14112 Thermometer 4 November: Hoogste gisteren 57 F. Laagste heden nacht 51 F. Hoogste heden tot 12 uur 58 F. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. TE HAARLEM. Bureau van Politie, Smedestraat, gedeelte van een autoslinger; Runhaar, Saenredam- straat 63, boek in étui en tasch m.i.; Moer- wijk. Essenstraat 17, vogel: II. Gerritse, Kin- derhuisvest 39, gewicht; Huisman, 't Krom 28rd„ handschoenen; Kennel Haerlem, Re- gentesselaan 22, hondje; Kennel Fauna, Parklaan 119, idem; Gosen, Leidscheplein 28, handschoen; Dellevoort, Middenweg 4, hand schoenen; Kennel Fauna, Parklaan 199, twee katten; Kennel Haerlem, Regentesselaan 22, kat; Balk, De Genestetstraat 12, maandkaart van een rijwielstalling; Dirks, Rozenpriëel- straat 7, matten; Smits, De Clercqstraat 127, muts; Roose, Zomerkade 137, boekje; M. Boorsma, Adriaan Loosjesstraat 12, porte- monnaie m.i.; Wilkes, Gouwstraat 15, porte feuille; Van Tongeren, Iepenlaan 20, Heem stede, pet; M. Hoeben, Gen. Cronjéstraat 106, 106, rijwielpomp v. d. Laarschot, Voorzorg- straat 49, rijwielbelastingmerk; Van Steen, Spaanschevaartstraat 102, rijwielbelasting merk; Lok, Reitzstraat 78, idem; Timmer, Santpoorterstraat 29, idem; Klaver, Haitsma Mulierstraat 36. ring; Wicher, Floresstraat 102, sleutel; Van Baak, Oranjestraat 140, stoeltje; Van Hof ten, Paul Krugerkade 25, sleutel; H. van Roon, Slamatstraat 14, tasch m. i.; Hornstra, Benviljoenstraat 78, tasch; Nieboer, Schagchelstraat 23, vulpotlood; Wester, Maerten van Heemskerkstraat 1, vulpen. HAARLEMMERMEER ONGELUK. Nabij Aalsmeer alhier, had mej. P. het on geluk in botsing te komen met een passee- rende auto. Ze kreeg ernstige kneuzingen en werd na door een dokter voorloopig ver bonden te zijn per auto naar een zieken huis vervoerd. IN 1932 VEEL TARWE. Naar ons wordt' gemeld is er sprake van dat er in den Haarlemmermeerpolder in 1932 op groote schaal tarwe zal worden verbouwd. De bietenteelt zal dan zoo weinig te betee- kenen hebben, dat de suikerfabriek te Half weg bij de volgende campagne wel niet in werking zal worden gesteld. NIEUWS UIT INDIE. SERGEANT GEDOOD. KOETA RADJA, 2 Nov. (Aneta). De sergeant, commandant van de hoofdwacht te Koeta Radja, is hedennacht, toen hij de posten controleerde, door een schildwacht, die dacht, dat hij door een Atjeher werd be slopen, neergeslagen en gedood. VIERHONDERD ASSISTENTEN ONTSLAGEN MEDAN, 3 Nov. (Aneta). „De Planter" becijfert het totaal der ontslagen assistenten te Medan, Tapanoeli en in Atjeh op 400. ONTSLAG VAN VROUWELIJKE AMBTENAREN. BATAVIA, 3 Nov. (Aneta)Na de ont vangst van de circulaire inzake het ontslag van gepensionneerde en ggehuwde vrouwen (niet-kostwinsters)ontsloeg het departe ment van Onderwijs en Eeredienst ruim 200 ambtenaren en de andere departementen ge ringere aantallen.

IJmuider Courant | 1931 | | pagina 2