DE BILT HET NIEUWE DAGBLAD DONDERDAG 5 NOVEMBER 1931 IJMUIDEN DE VISSCHERIJ. WEEKOVERZICHT. Gedurende de week van 29 October t/m. 4 November 1931, kwamen alhier de navolgen de vaartuigen .aan den afslag; 70 stoom trawlers, 1 motortrawler, 4 stoomharmglog- gers, 9 motorharingloggers, 1 Duitsche stoom- haringlogger, 9 motortrawlloggers, 51 Engel- sche haringdrifters, 1 Duitsche en 3 Deen- sche motorkotters en 130 kustvisschers. De besommingen waren als volgt: Stoomtrawlers van f 1406 tot f 7008. Motortrawlers f 1848. Stoomharingloggers van f 4397 tot f 5086. Motorharingloggers van f 482 tot f 4850. Duitsche stoomlogger f 621. Motortrawlloggers van f 450 tot f 988. Engelsche haringdrifters van f 351 tot f 1706. Duitsche motorkotter f 775. Deensche motorkotters van f 393 tot f 735. terwijl de kustvisschers totaal f 11323 be- somden. De aanvoer bestond uit pl.m. 1.149.750 K.G. trawlvisch. 1720 kantjes pekelharing en 21195 manden versche haring. De totaal opbrengst bedroeg f 300950.38, De prijzen bedroegen: BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rijksvischafslag 13 trawlers 3 kotters, 2 loggers en 2 drijfnetvis- schers. De besommingen waren: Trawlers: Amsterdam IJm. 58, 430 manden, f 3300. Derica XII, 55 manden f 1600. Caroline, 355 manden, f 330 Nelly, 170 manden f 2400. Holland II, 50 manden, f 1700. Maasmond, 250 manden, f 3000. Orion, 60 manden, f 1500. Johanna, 50 manden, f 1500. Eli Chenevière, 40 manden f 1300. Kotters: IJm. 113 „Kromhout" f 130, O. B. 35 f 1120. Logers: K.W. 124 f 780, K.W. 65 f 470. Versche haring: IJ H 263 f 135-0, Sch. 7 f 1160. Pekelharing: Petrus en Paulus f 3700. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1—/ 0.85. Griet per 50 K.G. 48—24. Tongen per K.G. 31.20. Middelschol per 50 K.G. 46. Zetschol per 50 K.G. f 3532. Kleine schol per 50 K.G. 3816. Schar per 50 K.G. 21—18.50. Rog per 20 stuks 39. Vleet per stuk 3.782.75. Pieterman en poon per 50 K.G. f 167. Groote schelvisch per 50 K.G. 6950. Middelschelvisch per 50 K.G. 4642. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 24 ƒ19. Kleine schelvisch per 50 K.G. .16.508.50. Kabeljauw per 125 K.G. 71—66. Gullen per 50 K.G. 26—8. Wijting per 50 K.G. 6.801.40 Makreel per 50 K.G. 9.50. Versche haring per kist 8.50. Gezouten- haring 2. Prijzen van vóór half tien. MARKTBERICHTEN Tarbot per 50 K.G. f 60—25 Griet per 50 K.G. f 50—20. Groote tong per K.G. f 1-75—1.15 Middeltong per K.G. f 2.151.10 Kleine tong per K.G. f 1.801.20 Groote schol per 50 K.G. f 4230 Middel schol per 50 K-G. f 41—29.50 Kleine schol I per 50 K.G. f 38—5.80 Kleine schol II per 50 K.G. f 23—4 Schar per 50 K.G. f 21—4 Tongschar per 50 K.G. f 56—36 Rog per 20 stuks f 3415 Vleet per stuk f 12.50—1. Pieterman en kleine poon per 50 K.G- f 26—5 Kabeljauw per 125 K.G. 25 stuks f 83—30 Groote gullen per 50 K.G. f 27—17 Kleine gullen per 50 K.G. f 19—6-20 Wijting per 50 K.G. f 8—1 Groote schelvisch per 50 K.G. f 60—38 Gr. middelschelvisch p. 50 K.G. f 44—28 KI. middelschelvisch per 50 K.G. f 27.11.50 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 17.50—4.50 Leng per stuk f 2.30—0.45 Heilbot per K.G. f 2.10—1.25 Koolvisch per stuk f 1.80—0.34 Makreel per 50 K.G. f 19—4-50 Haring per 50 K.G. f 1.40 SCHEEP VAARTNIEUWS. Het Nederl. passagiersschip „Amstclkerk" met passagiers en stukgoederen is Dinsdag avond van Amsterdam naar West Afrika via Bordeaux vertrokken en passeerde de sluizen te IJmuiden. Het Duitsche s.s. „Elisc Schutte" is Woens dagmorgen na lossing harer lading ijzererts aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden, in bal last naar Emden vertrokken. Het Duitsche vracht- en passagiersschip „Njassa" varende in de gecombineerde dienst op Zuid-Afrika is Dinsdagavond met passa giers en stukgoederen van Amsterdam naar Zuid-A frik a via Antwerpen vertrokken en passeerde de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 67 d.M. Het Nederl. s.s. „Salland" van de Kon. Holl. Lloyd is Dinsdagavond met stukgoederen van Buenos Aires voor Amsterdam aangekomen en passeerde de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 74 d.M. Het Noorsche motortankschip „Alcides" is Woensdagmorgen met een volle lading olie van Curacao voor Amsterdam aangekomen en passeerde de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 85 d.M. Het Fransche s.s. „Niobe" is Woensdagmor gen met een volle lading ijzererts van Caen vertrokken bestemd voor het Hoogoven- bedrijf, te IJmuiden. Het Engelsche s.s. „Merel" van Amsterdam naar Londen hééft Dinsdagavond een partij ruwijzer aan het Hoogovenbedrijf, te IJmui den, bijgeladen en is Woensdagmorgen ver trokken. Vertrokken schepen: 4 November: Ned., Lingestroom, Londen. Engelsch, Merel, Londen. Ned., Maasstroom, Leith. Duitsch, Else Schutte, Emden. Ned., Rijnstroom, Huil. Engelsch, Kecmun, Immingham. Ned., IJstroom, Hamburg. Duitsch, Rhein, Hamburg. Ned., Amazone, Hamburg. Ned., Bodegraven, Chili. Ned., Hermes, Hamburg. Ned. motor, Rhea, Hamburg. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 3 November: Ned., Salland, Buenos Aires. 4 November: Noorsche motor, Alcides, Curacao. Ned. motor, Poulau Roubia, Batavia. Noorsch, Torejarl, Leningrad. VELSEN DE EENDRACHT. In het gebouw „Concordia" te Velsen- Noord zal op Zaterdag 7 November de har moniekapel „de Eendracht" haar eerste zaal concert in dit winterseizoen geven. Een klarinetten-trio. onder leiding van den heer Hollander, een kwartet blazers en de solo-clarinettist van „de Eendracht" zullen hun medewerking verleenen. Het belooft een mooie avond te worden. PLAATSELIJK STEUNCOMITÉ. EEN PLEIDOOI VOOR DE OPRICHTING. Men schrijft ons: Hoe zien zij met angst den winter tege- moet! Waar moeten zij het geld voor brandstol vandaan halen en waar moet de hoogere 'ichtrekening van worden betaaldSa men kijken de oudjes naar de nu bijna waardelooze effecten. Ze hebben in hun jeugd hard gewerkt. Gespaard en van het gespaarde geld papiertjes gekocht. Nadat de zaken aan kant waren gedaan, konden ze netjes leven van de rente. Nu zijn de in komsten tot een derde verminderd en kun nen zij het allernoodigste alleen koopen. Hoe moeten zij aan kolen komen? Zij weten het niet! Geen uitkomst in hun nood. Ja, een licht in de duisternis. Een enveloppe met in houd. gestuurd door het plaatselijk Steun comité. den helper in nood Moeder gaat gebukt- onder zware zorgen- Vader is reeds langen tijd werkloos. De uit- keering is voldoende om van te leven. Maar de kleeren raken op. Moeder heeft versteld en nog eens versteld. Het kon niet meer. Jantjes jasje is óp en de deken van het bed der meisjes is zoo dun! Moeder vraagt zich angstig af, hoe dat dezen winter gaan moet. Zij weet geen raad. Maar het Plaatselijk Steuncomité is de redder en stuurt een jekker voor Jan en een fijne wollen deken om de zussen mee toe te dekken! Wat slenteren de jongens den heel en dag over de straat. Werk is er niet te vinden. De dag duurt hun eindeloos lang. Thuis loopen zij maar in den weg en zij gaan maar wat wandelen, zoeken elkaar op en bekijken de winkels of blijven bij groepjes op den hoek van de straat staan. Soms knutselen zij thuis wat. maar voldoende kennis om het. een of ander voorwerp te maken, ontbreekt. Wat sombere jeugd!Maar nu kunnen zij ïeeren timmeren onder bekwame leiding of gaan een paar uur Ïeeren teekenen, of zit- een uurtje weer op de schoolbanken, om een leerzame film te zien of een interessante lezing aan te hooren. Wat een zegen brengt het Plaatselijk Steuncomité in het leven van deze jonge menschen Salarisvermindering! De kinderen kosten steeds meer, omdat zij hun begonnen studie moeten voltooien. lederen dag drukt de zorg als lood op den hardwerkenden vader en de al tijd rekenende moeder. Geen cent kunnen zij missen voor eenige ontspanning. Daar stuurt het Plaatselijk Steuncomité een paar kaar ten voor den schouwburg. Wat heerlijk, een avond te kunnen genieten en eens alle zor gen te vergeten. Wat. geeft zoo'n avond weer moed! Arm naaistertje werkt van den vroegen morgen tot den laten avond. Zij is wat stuursch. Eigenlijk meer verlegen. Zij heeft geen vrienden en kan zich moeilijk bij een ander aansluiten. Niemand denkt er eens aan haar wat vreugde te brengen. Niemand!Toch!Het Plaatselijk Steuncomité stuurt haar een pakje, als de tobster met Sint Nicolaasavond, zoo zielig alleen in haar kamertje zit. Tranen van dankbaarheid wellen op in haar oogen, wan neer zij het pakje openmaakt en zij voelt zich niet zoo alleen meer. Nu was er toch iemand, die ook aan haar dacht. Dit zal gebeuren en nog veel meer, wan neer het Plaatselijk Steuncomité is opgericht. Nobel is het plan, ontworpen door onzen burgemeester en den wethouder van Sociale Zaken. Dat velen aan de oproeping gehoor mogen geven en het Plaatselijk Steuncomité straks er zal zijn met de noodige middelen en met menschen, die zich beschikbaar stellen anderen te onderwijzen tot leniging- van nood der velen, die hun steun en voor lichting behoeven. BEGRAFENIS H. P. J. VAN PAASCHEN. BELANGSTELLING VAN VELE AUTORITEITEN. Te 's-Gravenhage is onder groote belang stelling ter aarde besteld de heer H. P. J. van Paaschen concierge en chef-bode van het Vredespaleis, vroeger werkzaam op Vel- serbeek te Velsen. De rouwdienst in de R.K. Kerk werd bij gewoond door den griffier van het Parma- nente Hof van Internationale Justitie, den heer Hammarskjóld, en den 1ste secretaris redacteur, den heer Garnier-Coignet; den secretaris-generaal van het Permanente Hof van Arbitrage, mr. Crommelin, en den secre taris mr. Struycken. Van de kerk trok de rouwstoet langs het Vredespaleis, waar'een aantal kransen wer- len aangehecht. Öp het kerkhof waren o.a. jhr. mr. Snouck Hurgronje, secretaris-generaal van het de partement van buitenlandsche zaken en be stuurslid der Carnegie-stichting; mr. Van Kleffens, chef der afdeeling diplomatieke zaken en adjunct-secretaris-generaal der Academie voor Internationaal Recht, en dr. J. ter Meulen, bibliothecaris van het Vredes paleis. De hoofdambtenaar, chef der admini stratie der Carnegiestichting, de heer Intres, kwam in den stoet mee Internationaal misdadiger aangehouden. Goede vangst voor de Beverwijksche politie. In verband met de arrestatie van een Hongaarsch misdadiger te Rotterdam, ver nemen wij van de Beverwijksche politie de volgende bijzonderheden: Zaterdag kreeg de gemeentepolitie alhier van de politie te Wassenaar bericht, dat aldaar was ingebroken en dat een auto was gestolen. De vermoedelijke dader zou een telegram hebben afgezonden naar Beverwijk wat na onderzoek inderdaad het geval bleek te zijn. De verzender was An dor K., iemand van Hongaarsche nationaliteit, die bij een familie aan den Velserweg alhier woont. De politie van Wassenaar werd hiermede in kennis gesteld, waarna deze K. aan een ver hoor heeft onderworpen. Hij gaf echter zoo danige verklaringen, dat hij op grond daar van niet kon worden aangehouden. Toen de resultaten van dit verhoor aan de werkelijk heid werden getoetst, bleken zijn verklarin gen echter van a tot z onjuist te zijn. In verband hiermede zou de Beverwijksche po litie Zaterdag nog tot arrestatie overgaan, doch de vogel was reeds gevlogen. Op een daarna verspreid radiopolitiebericht kwamen eenige aanwijzingen uit Rotterdam binnen. De brigadier der gemeentepolitie alhier heeft, zich met een tweetal rechercheurs van Wassenaar en Rotterdam op onderzoek be geven en men trof den gezochte aan in de woning van een landgenoot te Rotterdam. Deze was echter wel zoo vriendelijk, de poli- tiemenschen zoo lang- aan den praat te hou den, dat K. gelegenheid kreeg om te ont snappen. Zij hoorden plotseling een val en het bleek, dat K. uit het raam was gespron gen en van 4 Meter hoogte op een glazen af dak was terecht gekomen. Van daaruit zocht hij zijn toevlucht in de naastgelegen manu facturenzaak. De politiemannen zijn daar binnengegaan en kregen hem in handen. Bij aanhouding had hij een met scherp geladen revolver, waarop nog 8 patronen stonden, in zijn han den. Deze revolver bleek uit Beverwijk af komstig te zijn. Bij fouilleering kwam boven dien een partij juweelen voor den dag, af komstig van een juweelen diefstal te Wasse naar. Het bleek verder, dat de man gesigna leerd 'stond als internationaal misdadiger, op zijn aanhouding was reeds in verband met den onlangs gepleegden juweelendiefstal te' Wassenaar een belooning gesteld. Het on derzoek duurt- nog voort. Vermoed wordt, dat hij zich ook te Beverwijk aan misdrijven heeft schuldig BEVERWIJK VOOR HET SCHOOLGAANDE KIND. Onder presidium van den heer M. H. Beé- kelaar. oud-hoofd der R.-K. Parocheali Jon gensschool in de Hobbestraat, vergaderde het comité van de R.-K. Vereeniging__voor het schoolgaande kind. In deze bijeenkomst bracht de secretaresse mevr. van Dam een verslag uit over de uitzending van de dag kolonie naar Wijk aan Zee. welke in den af- geloopen zomer voor-de eerste maal geschied de. Blijkens het verslag werd deze uitzen ding een succes en een voorziening in een lang gevoelde behoefte, want niet minder dan 454 kinderen hebben ondanks de minder gunstige weersomstandigheden gedurende vier weken van de zeelucht kunnen profitee- ren. Voor het nuttigen van het twaalfuurtje mocht dezen zomer worden gebruik gemaakt van een der lokalen van het in aanbouw zijnde R.-K. Sanatorium „Heliomare". ingezien dit echter volgend jaar niet me< mogelijk is, omdat deze inrichting dan reeds in bedrijf is gesteld, zal beproefd wor den de middelen te- verzamelen benoodigd voor de aanschaffing van een eigen tent. Het financieel verslag van den penning meester den heer W: J. Lubbers vermeldde een klein batig saldo. Beide functionarissen hadden voor hun arbeid in het belang van het schoolgaande kind eeli dankwoord van den voorzitter in ontvangst te nemen. GROENTEMARKT TE HAARLEM. Appelen 1028 et. per K.G. Peren 10—36 ct. per K.G. Snijboonen 4050 ct. per K.G. Heereboonen 3550 ct. per K.G. Tomaten 2036 ct. per K.G. Brusselsch lof 2026 ct. per K.G. Spinazie 2660 per kist. Postelein 5070 ct. per kist. Groene kool 1025 ct. per kist. Sla 40f 2.— per 100 krop. Andijvie 60f 3.— pèr 100 struik. Bloemkool 612 ct. per stuk. Gele kool 512 ct.. per stuk. Roode kool 5—8 ct: per stuk. Wortelen 610 ct. per bos. Prei 415 ct per bos. Selderij 210 ct. per bos. Pieterselie 410 ct. per bos. Spruiten f 1.10f 1.50 per zak. Boerenkool 25—60 ct. per kist. DE TWEEDE KAMER OVER DEFENSIE. DRASTISCHE BEZUINIGING VERDEDIGD EN BESTREDEN. Verschenen is het voorloopig verslag dei- Tweede Kamer over het hoofdstuk Defensie der Rijksbegrooting 1932. Verscheidene leden meenden, dat van een bezuiniging niets blijkt, en dat de begrooting lijnrecht ingaat tegen het te Genève aange nomen voorstel omtrent een bewapenings- vacantie. Andere leden waren van oordeel, dat Jos van de vraag der nationale ontwape ning, de regeering en de Kamer in onderling overleg verdere bezuinigingen konden over wegen. Practisch gesproken wilde men den geheelen vlootbouw gedurende 1932 stop zet ten. En dit zou ook gelden voor het leger. Tegen deze zienswijzen rees verzet van meeT dan één zijde men zei, dat de nieuwe sche pen moeten dienen orp de oude te vervangen. Een vermindering der uitgaven met 25 pet. zou nooit kunnen worden bereikt zonder aan tasting van salarissen en pensioenen. Som mige leden meenden ,dat de uiterst toelaat bare grenzen van bezuiniging reeds zijn be reikt. Met klem kwamen verscheidene leden op tegen den aanmaak in ons land en het gebruik door onze weermacht van gifgassen. Sommige leden meenden, dat de gemeen tebesturen aan de beveiliging tegen gifgas niets doen. De regeering is niet verantwoord met te berusten. meldt: Hoogste Barometerstand 771.1 m.M. te Weenen Laagste barometerstand 733 m.M. te Rost. (Naar waarnemingen, verricht in den mor gen van 5 November, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt). en voorspelt: Meest matigen Zuidelijken tot Zuid-Weste lij ken wind: gedeeltelijk bewolkt: weinig of geen regen; iets kouder des nachts. Uit het buitenland Dé veranderingen in de drukverdeeling zijn snel verloopen, zoodat de periode van tem- peratuursdaling en de regenkans, waarvan gisteren werd gesproken, alweer schijnt te zullen worden afgebroken door de nadering eener nieuwe oceaan-depressie die voor loopig echter nog geen sterke drukdalingen brengt. De vorige trok wei N.O.-waarts, waardoor het drukverval afnam en de sterke Noordwestelijke tot Zuidelijke luchtstroom over het vasteland tot een matige of zwakke afnam. Te Valencia werd de regen die 92 m.M. bedroeg in drie dagen door een nieuwe 14 m.M. tot boven 100 m.M. opgevoerd. Het is waarschijnlijk, dat tenminste een dag van rustig weer met weinig of geen regen zal verloopen vóór de nieuwe depressie uit het Westen opnieuw het luchtdrukverval doet toenemen. In Zuid-Duitschland en Oostenrijk bleef de toestand van fraai weer aanhouden. Al leen in het Zuiden van Scandinavië waaien nog stormachtige winden. Eenige leden drongen, aangezien sinds de invoering van de Dienstweigeringswet het aantal gestraften niet verminderd is, op ver ruiming van die wet aan. Een aanbal leden drong aan op opheffing van de vijf stafmu- ziekkorpsen. Wat de zeemacht betreft meende men, dat het op stapel zetten van de K XIX en de K XX voorloopig niet behoeft te geschieden. Aangedrongen werd op inkrimping van bë- roepspersoneel door herziening van de vre desorganisatie van het leger. Wij kunnen ons niet een vredesorganisatie veroorloven, waar in niet iedere man een volle dagtaak heeft. Gevraagd werd opheffing van de Kon. Mili taire Academie. Andere leden verzetten zich ernstig tegen deze beperkingen. VERHOOGING VAN DEN BROOD PRIJS IN DUITSCHLAND. BERLIJN, 4 November. (V.D.) De bak kers te Berlijn zijn voornemens den prijs van het brood met 3 penningen te verhoogen. In verband hiermede hebben de bakkers tegen Donderdagmorgen audiëntie aangevraagd bij den Rijksminister van Voedingswezen. In het ministerie wordt een verhooging der broodprijzen niet gerechtvaardigd geacht. CHAUFFEUR LAAT ZICH DOOR ZIJN VROUW VERVANGEN. AUTOBUS MET ARBEIDERS TE WATER. Woensdagavond is een autobus met ar beiders uit Leeuwarden, die werkzaam zijn bij de werkverschaffing te Veenwoude, nabij dit dorp in de vaart gereden. Door het stuk slaan van de ruiten konden allen zich red den. Drie der inzittenden liepen evenwel ver wondingen op, die bij twee van ernstigen aard waren. Zij zijn naar Leeuwarden over gebracht. De chauffeur, die dezen bus ge woonlijk rijdt, was verhinderd. Zijn vrouw nam het werk over, maar al spoedig bleek, dat zij nog niet volleerd was in het besturen van een auto. DRONKEN WOESTELING TE GOUDA. HUIS BELEGERD, ZOON OVER HET DAK ONTKOMEN. Te Gouda heeft naar de Tel. meldt een dronken woesteling een heele buurt op stel ten gezet. Hij was thuis gekomen en bedreig de zijn vrouw en zijn 13-jarigen zoon, die naar den zolder vluchtten. Zij durfden daar niet vandaan, omdat de man een revolver op tafel had liggen. Vijf politie-agenten poogden binnen te komen, doch de woesteling was niet te bewegen de deur te ontsluiten. Eindelijk ging de man naar de achterka mer, waarop de vrouw naar beneden kwam. Zij opende de deur en vluchtte op straat. De politie is toen eindelijk naar binnen kunnen gaan om de revolver te halen. Deze bleek met zés scherpe patronen geladen, doch voor het gebruik niet geschikt te zijn. Intusschen moest de 13-jarige jongen nog gered worden. De hevig ontstelde knaap was door een raam op het dak van het huis ge kropen. Bij de naburige brandweer heeft men toen een ladder gehaald, welke tegen de woning is gezet en waarlangs de jongen zich in veiligheid heeft kunnen brengen. Ten slotte is de man naar bed gegaan. Eerst tegen eenen kon het beleg voor het huis worden opgeheven. STAKING IN DE WEITEMANSLANDEN OPGEHEVEN. De staking onder de te werk gestelde werk- loozen uit verschillende gemeenten, werk zaam in de „Weitemanslanden" onder de ge meente Vriezenveen, is geëindigd. ENGELAND Ernstige stormschade. Tot nu toe drie dooden. LONDEN, 4 November (V.D. Tijdens den ontzettenden storm, die na een korte onderbreking Woensdag met onverminderde hevigheid voortwoedae, zijn tot nu toe drie menschen om het leven gekomen, terwijl talrijke personen min of meer ernstig wer den gewond. Uit alle deelen van den Atlantischen Oceaan, het Kanaal en de Golf van Bis- caya worden tallooze S.O.S.-seinen ontvan gen. De oefeningen van het tweede Engelsche kruisereskader moesten worden gestaakt. Tengevolge van den ontzettenden regenval is een zeer groote hoeveelheid kolen te Rhondda Valley weggezakt, waardoor eenige gebouwen der mijn werden bedolven. De on der den grond werkende arbeiders, ongeveer 700 verkeeren in zeer groot gevaar. Ook uit verschillende andere mijnstreken zijn berichten ontvangen over ernstige ver woestingen en gedeeltelijke stagnatie van het bedrijf. DE BIJ SPIEKEROOG GEZONKEN LOGGER. ZEVEN MAN DOOR NEDERLANDERS GERED? HAMBURG. 4 November (V.D.) De bij de botsing op de Noordzee gezonken haring- 1 agger behoort aan een reederij te Elsfleth. Het schip draagt den naam „Farol". Volgens een van den kapitein van de „Livorno" bij de reederij Sloman ontvangen telegram bevon den zich 16 personen aan boord van den log ger. Hiervan werden zeven door de „Livorno" gered, terwijl twee door den Lloydstoomer „Falke" werden opgepikt. De overigen wor den nog vermist. De „Livorno" zal heden avond te Hamburg binnenloopen. LIMBURG, 4 Nov. (V.D.) Nader wordt gemeld, dat met groote waarschijnlijkheid kan worden aangenomen, dat de nog vermis te 7 man van den haringlogger „Farol" gered zijn door een Nederlandsch stoomschip. Omstreeks den betreffenden tijd kunnen n.l. 3 Nederlandsche stoomschepen de plaats des onheils gepasseerd zijn. Het s.s. Livorno is hedenavond tegen 21 uur in de haven van Hamburg aangekomen. DE VERMOORDE CHINEES GEÏDENTIFICEERD. BLOEDWRAAK VAN EEN KONGSI-LID. De Dinsdagavond te Amsterdam doodge schoten Chinees is geïdentificeerd .Een recher cheur uit Rotterdam, waar de Chinees woon de, heeft hem herkend als Sji-Tjai. De moord is een bloedwraak, want in 1922 heeft Sji-Tjai op de Javakade te Amsterda/m een landgenoot doodgeschoten. Voor deze daad heeft hij gevangenisstraf ondergaan.. Daarmee was voor de Chlneezen onderling de zaak niet afgedaan, want zoo als bekend is, staan do leden van een twee tal Chineesche vereenigingen steeds tegen over elkaar. Ondanks deze' vijandschap verraadt de eené Chinees nooit een ander, zoodat het voor de politie een bijna onmogelijke taak zal zijn den dader van dezen moord te vinden. Sji-Tjai is secretaris van de Vereeniging „de Drie Vingers". Hij laat een weduwe en een kind in kommervolle omstandigheden achter. SCHEEPVAARTBERICHTEN Alchiba 3 v. Rio Janeiro, Buenos Ayres naar Rotterdam. Amstelkerk 3 v. Amsterdam naar W.-Afrika via Bordeaux. Breedijk 4 v.m. v. Port-Said, Java n. New- York. Baloeran 3 24 u. v. Port Said, p. 4 8 u. Suez, Rotterdam naar Batavia. Delftdijlc 2 v. Taco ma. Pacifickust naar Li verpool, Southapton, Londen, Rotterdam. Flandria 3 v. Rio de Janeiro, Buenos-Ayres naar Amsterdam. Giekerk 3 v. Hamburg naar Rotterdam. Insulinde p. 4 3 u. Ouessant, 4 IS u. te Cowes verwacht. Batavia n. Rotterdam. Jan Pieterszoon Coen, p. 2 Gilbraltar, Am sterdam naar Batavia. Johan van Oldenbarnevelt 3 v. Genua, Bata via naar Amsterdam. Kota Radja 3 IS u. v. Santander. Narenta 2 v. Seattle, Pacifickust naar Glas gow, Liverpool, Londen, Hamburg. Rotterdam Orestes 31 v. Antofagasta n. Valparaiso. Oostkerk 3 v. Shanghai n. Hongkong. Poelau Roebiah p. 4 Gravesend v. Londen, Batavia naar Amsterdam. Poelau Tello 2 v. Singapore, Batavia naar Amsterdam. Palembang 4 9 u. te Sabang, Rotterdam naar Batavia. Sibajak 4 v. Batavia n. oRtterdam. Salland 4 te Amsterdam v. Buenos Ayres. Soekaboemi p. 31 8 u. Sagres, Rotterdam n. Batavia. Tjipanas 3 v, Shanghai n. Saigon. Tasman 3 v. Port Natal n. O.-Londen. Tjibadak 3 te Macassar v. Shanghai Tjimanoelc 2 v, Manila n. Hongkong. Tjibesar 2 v. Hongkong n. Soerabaja. Tanimbar 3 v. Alexandrië Australië naar Rotterdam. Tapanoeli p. 4 2 u. Gibraltar, Java n. New- York. Westerkerlc p. 3 Ouessant Rotterdam naar Kaapstad. Alpherat 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Amor, 3 te San Juan v. Amsterdam. Bodegraven 4 v. Amsterdam n. W.-Indië en Chili. DJ ember p. 4 18 u. Point de Galle, Batavia n. Rotterdam. Gaasterkerk, 3 te Sydney v. Rotterdam. Johan de Witt 4 v. Colombo, Batavia naar Amsterdam. Lochgoil 3 v. Cristobal, Rotterdam n. de Pacifikust. Merauke vertrekt vermoedelijk 4, 22 u„ van Londen, Batavia naar Rotterdam. Nlckerie 4 13 u. v. Plymouth n. Havre, W.- Indië n. Amsterdam. Patria 4 n.m. van Rotterdam naar Batavia. Poelau Roebiah 4 te Amsterdam naar Ba tavia. Rhea 4 v. Amsterdam n. Hamburg. Simon Bolivar 3 te Barbados v. Amsterdam. Soekaboemi p. 4 12 u. Gibraltar, Rotterdam n. Batavia. IJstroom 4 v. Amsterdam n. Hamburg.

IJmuider Courant | 1931 | | pagina 2