M STATEN-GENERAAL. RECLAME-WEEK 0e%%/i ONZE WOLLEN DEKENS TWEEDE KAMER. SPORT EN SPEL ADVERTENTIES 4.90 5.90 7.90 11.50 0.25 0.54 0.69 1.20 3.98 5.90 6.90 9.50 12.50 14.90 2.75 4.90 EENIGE COLPORTEURS Vertegenwoordiger gevraagd LUIDSPREKERS ADVERTEERT HET NIEUWE DAGBLAD HET NIEUWE DAGBLAD DONDERDAG 5 NOVEMBER 1931 4 November. Algemeene beschouwinge.n. Het woord wordt gevoerd door Prof. Aalberse en de heeren Rut gers van Rozenburg en Kiw^sn- bclt. Ook een communist spreekt. De R.-K. fractie schaart zich achter de regecring. De salariskorting zal wel een meerderheid krijgen. Vandaag opende de R.-K. oud minister, die Mgr. Nolens als leider der R.-K. fractie op volgde, het debat. Hij heeft een rustige rede gehouden, die als parlementaire rede zeker niet op laag peil stond zij trok groote lij nen. Prof. Aalberse begon met een woord van wee moedig herdenken van den nuchteren man die daar zoovele jaren vóór hem de taak ver vulde, welke' hem nu bij het algemeen debat was toebedeeld. Prof. Aalberse heeft dan allereerst zijn aandacht gewijd aan een analyse van de crisis, welke thans de wereld teistert. Hij wees het zien van het kapitalisme als eene en eenige oorzaak af en noemde deze oplossing van de vraag naar de oorzaak simpel, even simpel als de meening van velen, die denken, dat onze regeering de crisis aan onze gren zen kan doen stil houden. In het algemeen geloofde hij, dat de taak der regeering in dezen crisistijd aanmerkelijk verzwaard wordt door het feit, dat heel velen nog niet beseffen van welke' beteekenis. wereld-om vormende beteekenis, de crisis wel is. Prof. Aalberse analyseerde dan de huidige crisis als de disproportie van de productie. Niet is de oorzaak, dat in oorlogstijd kapitaal werd vernietigd, de oorzaak is de onmogelijk heid om nieuw kapitaal te vormen. Ooi-zaak is niet de New-Yorksche beurskrach, deze was ook uiting. De verdeeling der waren is in de war, de ruil heeft zich niet aangepast bij de nieuwe productie en productiemogelijk heden. Integendeel is veel ondernomen om die aanpassing tegen te gaan, vooral door het telkens hooger opvoeren der tariefmuren. Terwijl de groote voorraden vrije wegen noo- dig hadden, werden allerlei hinderpalen aan den afvoer in den weg gesteld. De structuur van de wereldhuishouding is fundamenteel gestoord en daarop hebben po litieke invloeden ten kwade ingewerkt, zoo als het tractaat aan Versailles, dat de oud minister een monument van economisch on verstand noemde. Dit alles heeft zei Prof. Aalberse diepere oorzaken. Wel allermeest de onge breidelde doorwerking van een ongeremd individualisme, zich ook vertoonend in het collectieve individualisme van de Staten. Sen „Planwirtschaft" wees Prof. Aalberse af, niet alleen als economisch onmogelijk, maar ook wijl 't als onvermijdelijke conditie de politieke en economische dictatuur eischt. Elke dictatuur is in strijd met de mensche- lijke persoonlijkheid. Als tusschen beide instaand, tusschen in dividualisme en socialisme, schetste de woordvoerder der R.K. fractie de R.K. ge dachte van het solidarisme, dat zoowel de rechten erkent van het persoonlijke, indivi- dueele leven als van de noodzakelijkheid eener sociale gebondenheid in het algemeen belang. Gebondenheid aan een sociale ge meenschap als zedelijk organisme. Die grondgedachte eischt volgens Prof. Aalberse het onderwerpen aan den staats invloed, ter bescherming van consumenten, van kartels en trusts, met alle nadeelen be hept van groote, economische eenheden Met een beroep op de juiste, pauselijke, so ciale encycliek betoogde de r. k. woordvoer der, dat herstel eener sociale ordening voor afgegaan moet worden door hernieuwde be leving van de zedewet. Het had den leider van de grootste Kamer fractie verheugd, dat blijkens de Memorie van Antwoord de regeering met de alge- meene richtlijnen zijner gedachten meegaat Minister Aalberse wil, zoolang het kan, de regeering steunen. Zeker, waar zij er op uit is de begrooting sluitend te maken. Ook hij wees op het gevaar voor inflatie, dat moet voorkomen worden. En op het gebrek aan besef over de ernst van den toestand. Had hij met deze tirade misschien enkelen zijner eigen fractiegenooten op het oog? Moeten er zoo vervolgde hij dan eerst groote ca tastrophes plaats hebben, voor de oogen ge opend worden? Hij wenschte de regeering, maar ook de Kamer den moed toe, die noo- dig is, om te doen, wat gedaan moet wor den. Men moet zoo zei hij niet alleen letten op wat hard is, ook op wat noodzake lijk is. De regeering kan in het algemeen op Prof. Aalberse rekenen, wanneer zij de begrooting gaat sluitend maken. De regeering wil in het Invaliditeitsfonds minder storten dan tot dusver, omdat ook bij verminderde storting aan alle de fonds verplichtingen kan worden voldaan. Prol'. Aalberse vroeg nu, of de vermindering nog niet wat grooter had kunnen zijn. Wat de salariskwestie betreft, had de heer Aalberse wel eenige vragen, toch zal hij mee gaan met de regeering. Hij vroeg allereerst of de regeering nog niet één jaar had kun nen wachten, omdat na dat jaar alle ambte naren wel van de noodzakelijkheid der kor ting zullen overtuigd geraakt zijn. Hij wees er ook op, dat de regereing, toen bleek, dat de tekorten uit de millioenennota nog niet hoog genoeg geraamd waren, nieuwe bron nen van dekking wist aan te boren. Hadden die niet eerder aangeboord kunnen worden? vroeg Mr. Aalberse. Vóór de salariskorting? Tegenover deze reserve stak wat scherp af zijn oproep tot de regeering om niet alleen te letten op degenen, die praten, maar ook op de zwijgende ambtenaren, die gevoelen, dat in 't lands belang en het land is hun werkgever een offer noodig is. Prof. Aalberse verzette zich heel sterk tegen de theorie van Ford, .dat hooger loonen op zich zelf al, meer koopkracht beteekenen. Was dit een waarheid als een koe genoemd, het tegendeel noemde Prof. Aalberse een waarheid als een olifant. Prof. Aalberse ge loofde met minister De Geer, dat alleen pro ductie verhooging van koopkracht betee- kent. Niet alleen heeft de regeering een taak voor het heiden, voor de begrooting, ook voor de toekomst. Ais allereerste plicht wees hij dan op het in evenwicht houden van de be talingsbalans. Want elk tekort moet met goud betaald worden. Dat evenwicht wordt bewerkt door het opvoeren van den export en het terugdringen van den import. Op den export heeft de verlaging van de productie prijzen een grooten invloed. Die productie prijzen zoo deed de oud-minister van Ar beid, die het schoen wetje aangenomen zag destijds, zich hoorcn die productieprijzen 1 kunnen ook verlaagd worden door voor het Neaerlandsche fabrikaat een deel van de binnenlandsche markt te reserveeren, wat de productie steunt, De heer Aalberse zal medeggaan met het, verhoogen van het tarief van invoerrechten. AI vindt hij de methode wat grof hij wil meer differentieeren naar de artikelen en vooral weeldeartikelen flink treffen. De R.K. leider zei voor den vrijen handel altijd heel veel te hebben gevoeld, maar wilde er toch tevens op wijzen, dat thans, in de wereldwarreling van het oogenblik, het onmogelijk is stug vast te houden aan een doctrinair standpunt. Dat te doen zou ons heele bedrijfsleven fundamenteel kunnen schaden. Hij wilde de regeering invoerbe- voegdheden geven, die intact laten, wat in tact gelaten worden moet, tegen de heel felle aanvallen van het buitenland. Merkwaardig was het dat ook de C.H. af gevaardigde Rutgers van Rozenburg die overigens alleen financieele beschouwingen hield hetzelfde standpunt innam. En een bekende Latijnsche spreuk deed hooren die vertaald luidt: „eerst leven, dan filosofee- ren". Vooral pleitte Prof. Aalberse voor den boe renstand. Hij was er niet zeker van, dat niet in den komenden winter ten plattelande honger zou worden geleden. En daarom drong hij aan op verlenging van den uitkee- ringsduur uit de werkloozenkassen. Een nationaal kabinet achtte de heer Aal berse niet mogelijk, wanneer daarin ook niet de sociaal-democraten zouden gaan zitten. Uit een interruptie van den heer Albarda bleek, dat deze daartoe allerminst bereid zijn. De R.K. fractie zal haar steun aan de re geering geven, zij is steeds zoolangmog e- 1 ij k ministerieel geweest. Maar Prof. Aalberse bond de regeering als tegenwicht op het hart, van haar sterke positie geen misbruik te ma ken en zich steeds bereid te toonen tot loyaal overleg. Hij zette uiteen, dat wanneer men thans een ander kabinet wenschte, de nieuwe ministers moesten gereed staan om oogen- blikkelijk in te vallen. Een crisis mag nu niet lang duren. Prof. Aalberse eindigde met een beroep te doen op ieders verantwoordelijkheid in de overtuiging dat God ons volk zal helpen. Prof. Aalberse heeft bijna twee uur gespro ken. In alle stilte was zijn rede hij sprak dan ook voor een fractie van 30 man en voor het eerst als fractieleider aangehoord. Die stilte is niet weergekeerd onder de nog ko mende, veel korter durende redevoeringen van de heeren Rutgers van Rozenburg, Knot tenbelt en de Visser. De heer de Visser hij noemde zich weer eens „communard" heeft iets nieuws ge zegd, niets anders dan de oude communisti sche propaganda. Zevenmoties diende hij in die geen van allen-werden ondersteund. Aan groote woorden geen gebrek, aan verant woordelijkheid daarentegen wel. Hij zeide te hopen en te verwachten dat spoedig de stra ten zouden dreunen en daveren van de harde stappen van het protesteerende en veraltee- rende massale proletariaat. De heer Rutgers van Rozenburg heeft het sluitend maken der begrooting sterk nood zakelijk genoemd. Met alle regeeringsvoor- stellen te dien opzichte gaat hij mee. Ook de heer Rutgers van Rozenburg vroeg de regee ring nadrukkelijk de aandacht op de beta- lingsbelans gevestigd te houden. Voorts wenschte hij een zeer krachtige rem aange legd aan het opvoeren van de gemeentelijke uitgaven. De heer Knottenbelt heeft zich zeer sterk tegen den heer Albarda gekeerd in zijn korte rede hij moest nog tijd laten voor zijn partijgenoot Bierema. Zeer sterk en zeer cri- tiseh. De meeningen van Ir. Albarda over de crisis en hare oorzaken noemde Mr. Knotten belt steriel. De heer Knottenbelt betoogde de noodza kelijkheid ook, ten einde inflatie te keeren, van salarisverlaging en loonsverlaging. Hii hoopte, dat de arbeiders die noodzakelijkheid ook zelf zouden inzien, hoopte vooral óp de R.K. arbeiders, die toch wel op het vestigen der dictatuur veel moeten tegen hebben. De heer Knottenbelt voorts had gehoopt op een stellen der regeering op breeder grond slag met invoeging der liberalen. De re geering zal daarop wel niet ingaan. Ten slotte maande de voorzitter de liberale fractie tot een sterke bezuiniging allerwege vooral op onderwijs. Hij wilde de salarisver laging gepaard doen gaan met een algemee- ne omvorming van het bezoldigingsbesluit, ten bate der onderwijzers. In den aanvang der vergadering werd met vrijwel algemeene stemmen twee stemmen waren m blanco de huidige commies griffier, Mr. Kesper, tot griffier der Kamer benoemd. Een mooie, wei-verdiende promotie. INTIMUS. ONBEGRENSDE ONNOOZELHEID Weer een ander geval van oplichting. DE BAKKER, DE MANDENMAKER EN DE STERREN. Te Rotterdam zijn een vrouw en een man denmaker gearresteerd wegens oplichting. Het geval heeft zich volgens de N.R.Ct. als volgt toegedragen. (Men mag zich weer eens verbazen over de onbegrensde onnoozelheid van den beetgenomene). „De bakker is naar de thans opgesloten vrouw gegaan, die in de buurt van het sta tion D. P. het beroep van waarzegster uti- oefent. Of de bakker wilde weten, of er maat regelen tegen den invoer van Belgisch brood te wachten zijn, is niet bekend, maar het schijnt, dat de vrouw hem veel goeds voor speld heeft en de bakker had geen spijt van zijn f 1.25, welke hij voor de visite had be taald. De vrouw vertelde, dat zij in Sche ven in gen een astroloog kende, die nog veel meer zou weten te vertellen. Deze astroloog werkte niet, gelijk zij deed met water en koffiedik, maar hij las uit de sterren. Indien de bakker haar f 2.50 gaf, zou zij met den astroloog over hem spreken. Den volgenden dag moest hij terugkomen, om te hooren, wat de astroloog had verteld. De bakker deed dit en toen hoorde hij, dat de astroloog uit de sterren had gelezen, dat de overleden vader van den bakker een vriend heeft gehad, die inmiddels ook is overleden, dat de vader den vriend goede diensten heeft bewezen en dat de vriend uit erkentelijkheid een belangrijke som had na gelaten aan den zoon, in casu den bakker. Indien de bakker f 5 betaalde, zou de astro loog uit de sterren trachten te lezen, hoe men in het bezit van de erfenis zou kunnen komen. De bakker betaalde f 5 en kwam den volgenden dag terug. De astroloog had zich toen, naar de vrouw hem vertelde, bereid verklaard, om de erfenis te incasseeren. Voor zijn bemiddeling was echter f 25 noodig. De bkaker betaalde en kwam den volgenden dag terug. De erfenis kwam, zoo zei de vrouw steeds dichterbij, maar er moest nog f 25 worden betaald. Ook dit geld gaf de bakker. Den volgenden dag de erfenis nog dichterbij, maar nu moest nog f 17.50 worden betaald, hetgeen de bakker deed. Den volgenden dag Zaterdag kwam de bakker weer bij de vrouw. Zij verlangde toen f 35 van hem. Zoo veel had de bakker niet bij zich. Hij gaf haar I 4 en leende de rest van den mandenmaker, die. naar achteraf is gebleken, ook in 't com plot was en die op verzoek van de vrouw f31 aan den bakker gaf. Den volgenden dag moest de bakker het geld eerlijk teruggeven. Maar des nachts kreeg de bakker eindelijk argwaan en hij ging eens met de politie pra ten. Deze heeft toen de vrouw en den man aangehouden. Uit het onderzoek is o.a. geble ken, dat er niet alleen geen sprake is van een erfenis, maar dat ook de astroloog slechts in de rijke fantasie van de vrouw be staat". DS. FABER ONTSLAGEN VAN RECHTSVERVOLGING. OP JURIDISCHE GRONDEN. De Kantonrechter te Zutphen heeft het lid der Tweede Kamer ds. Faber (S.D.A.P.) al daar, die geweigerd had inkwartiering te verleenen, ontslagen van rechtsvervolging. In zijn vonnis overwoog de Kantonrechter, dat de vordering, in art. 5 der Inkwartie- ringswet vermeld, alleen kan worden ge daan ter zake van een aanvraag van de mi litaire autoriteiten, in art. 5 dier wet ver meld, daar zonder die aanvraag de burge meester niet bevoegd is om een lastgeving tot inkwartiering te verstrekken. De Kanton rechter overwoog verder, dat deze aanvraag dus een essentieele vereischte is voor de strafbaarheid van het feit; dat het ont breken daarvan in de dagvaarding behoort te leiden tot ontslag van rechtsvervolging. Overwegende, dat wel in de dagvaarding is vermeld, dat de vordering door den burge meester is gedaan krachtens de wet van 14 September 1866 (St.bl. 138), doch dat de dagvaarding feiten behoort in te houden en dat de vermelding van de feitelijke bestand- deelen van het delict niet kan worden ver vangen door verwijzing naar een wet, heeft de kantonrechter Ds. Faber ontslagen van rechtsvervolging. VOETBAL. NED. B-ELFTAL—WALSALL (3—3). Ten aanschouwe van weinig publiek heeft het Nederlandsohe B-elftal Woensdagmiddag op het Sparta-terrein een oefenwedstrijd ge speeld tegen Walsall F. C., een Engelsche derde klasse prol-club. Aanvankelijk was het B-elftal ver in de meerderheid, maar Ophorst verknoeide ver schillende kansen. Na een half uur onder namen de Engelschen een pittigen uitval. Er ontstond een misverstand in de Holland- sche verdediging en vla verschillende Engel sche voeten werd de bal in het doel gewerkt (0- Nadat Ophorst en Venbe nog eenige ge makkelijke kansen onbenut hadden gelaten was het de eerste, die gelijk maakte (11). Hiermee ging de rust in. Na de rust bracht Pettinga uit een vrijen schop den stand op 21. Goed werk van Sitmons stelde Post in staat den voorsprong te vergrooten. Walsall kwam daarna duchtig opzetten en dank zij Bradford en Printïce wend het nog 3—3. Het B-elftal was als volgt samengesteld'. Doel: Van Male (Feijenoord). Achter: de Bruin en Pettinga (H.D.V.S.) Midden: Verploegen (Xerxes), Grauwimans (N.A.C.), Van Ooyen (Feijenoord. Vóór: Simons (N.A.C.), Vente (Neptuous), Ophorst (H.B.S.), Post (D.H.C.) en Mijnders (DJF.C.) De wedstrijd werd geleid door scheidsrech ter Israels. Net Nederlandsch elftal voorloopïg samengesteld. De Technische Commissie heeft het voor- loopig Nederlandsch elftal samengesteld, dat op 15 November a.s. tegen het Rotter- damsche elftal zal uitkomen om den Gouden Onafhankelijkheidsbeker, na weliken wed strijd definitief het elftal zal worden samen gesteld, dat op 29 November te Parijs tegen Frankrijk zal spelen. De samenstelling va» het voorloopïg Ne derlandsch elftal luidt als volgt: Doel: Van der Meulen (H.F.C.) Aohter: Weber (A.D.O.) Van Run PB.V. Midden: Paauwe Jr. (Feijenoord), v. d. Wildt (V.U.C.), Van Heel (Feijenoord). Vóór: Wels (Unitas), Adam (H.V.V.), La- gendaal (Xerxes), Ophorst (HJB8,), Van Nellen (DJI.C.) Reserves: Beun (H.D.V.S.), Lelyveld (V.U.C.) Scheffer (H.D.V.S.), Vente (Neptunus). Het Rotterdamsch Elftal Volgens de N.R.C. is het Rotterdamsch elftal als volgt samengesteld: Doel: Van Male .(Feijenoord). Achter: De Bruyn (Hermes-D.V.S.) en Frenk (Xerxes) Midden: Wilson (Sparta), J. v. d. Broek (Xerxes) en Scheffers (Hermes-D.V.S.). Vóór: Voormolen (Sparta). Duinhouwer, (Feijenoord). Van Oordt (Hermes-D.V.S.) Spaendanck (Neptunus) en Nanssen (Excel sior). VELSEN. KINHEIM—ALCMARIA. Voor dezen wedstrijd stelt het Kinheim- bestuur 100 werkloozenkaarten en 100 jon- genskaavten beschikbaar. Deze kaarten zijn voor de werkloozen in Velsen en Velsen-N. en kunnen Zaterdagmiddag tusschen 3 en 4 uur bekomen worden op het terrein van Kinheim na vertoon van stempelkaart; de jongenskaar ten zijn voor de hoogste klassen I van de drie scholen van de heeren Heino, I Deinum en Rozendaal en voor „Kinder- I, I vreugd" en zijn eveneens op dezelfde plaats i en tijd verkrijgbaar. GYMNASTIEK. WEDSTRIJDEN TURNLUST. De Beverwijksche Gymnastiek Vereeniging Turnlust hield onderlinge wedstrijden voor haar aspiranten-af deelingen. Ruim 120 jon gens en meisjes namen aan de wedstrijden deel. De best geplaatsten gaan over naar hoogere afdeelingen. Voor alle adspiranten waren als onder- deelen een vrije oefening en een sprong op genomen, en voorts voor de jongste meisjes ladder en ringen; voor de oudste meisjes brug, ringen en paard; voor de jongste jong ste jongens rek en ringen; en voor de oud ste jongens rek, ringen en brug. Voor de oudste adspiranten waren enkele oefeningen naar keuze opgenomen. De uitslagen luiden: jongste meisjes (4 onderdeelen)1. C. Blom 31 p., 2. N. Ber gen, 3. R. Schipper, 4. H. Schipper, 5. L. Mu.vs v. d. Moer. Oudste meisjes (5 onderdeelen): 1. J. van Ossenbrugge 37 p.: 2. A. v. d. Voort: 3. W. Houtwipper: 4. B. Buitenhuis; 5. R Heidoorn. Jongste jongens (4 onderdeelen): 1. J. Leijen, 33 1/2 p.: 2. J. de Vries; 3. C. Reijn- ders, 4. J, Steij.n. Oudste jongens (5 onderdeelen): 1. G. v. d. Wal en H. Leguit 42 p.; 2. C. Groot; 3. H. Bruin; 4. J. Kaspers. DE K. T. K.-PLOEGEN. Voor de samenstelling van de ploegen, die den K.T.K. op 12 December in Haarlem zullen vertegenwoordigen voor den wedstrijd tegen Noord-Holland's Zuiderkwartier, zullen zooals wij reeds hebben gemeld 10 dames en 8 heeren worden gekozen. Voorloopig zijn nu 15 dames en 12 heeren aangewezen. Deze dames zullen nu eiken Maandag oefenen onder leiding van den heer M. Berrevoets, waarna op 30 November de definitieve keuze plaats vindt. De heeren werken eiken Donderdag onder leiding van den heer J. M. Verbeek. Voor hen wordt de selectie op 26 November gehouden. De voor- loopige afdeelingen beginnen reeds volgende week te oefenen. De voorloopige afdeelingen werden door de Technische Commissie samengesteld als volgt: Dames: A. C. Wielart/jos. de Bruyn, T. v. Halst, S. Smit en T. Kapteijn (Concordia, Haarlem), J. v. d. Hoven, D. Hoogland, A. Hoogland, A. Wagenaar en II. van Driel (Turnlust Beverwijk): R. Spiesz en R. Berk hout (Bloemendaalsché G. V.), C. v. d. Mije enC. Biesenberger (O. S. S., Zandvoort), G. RietwijkRomeijn (T. V. IJmuiden). Heeren: P. van Deijl, J. Verkes en M. Kooi.iman (Concordia, Haarlem); J. Hoog straten en C. Smal (Bato, Haarlem), O. Brink en J. Brink (O.S.S., Zandvoort), L. Visscher en C. Dingier (Turnlust, Bever wijk), P. v. d. Klinkenberg (Bloemendaalsche G. V.), J. Sauer (T. V. IJmuiden), J. Tim mermans (Turnlust, Haarlem). Misschien worden deze afdeelingen met nog één turnster en één turner uitgebreid. SCHERMEN HOLLANDSCHE DAME NAAR DÜSSELDORF. Zaterdag 7 November gaan de dames van de Amsterdamsche Schermclub naar Düssel- dorf voor de returnmatch. Toen de dames uit Düsseldorf in Amsterdam waren, moesten zij met 54 de meerderheid van de Hcllandsche tegenstandsters erkennen. Tevens heeft een match plaats van deze dames tegen een com binatie uit Rijnland. Ook zal een assaut plaats hebben tusschen mej. Helena Mayer en mej. De Boer. De Hollandsche équipe be staat uit Mevrouw AdmiraalMeijerink, mej. De Boer en mevrouw Van Geuns. De beide eerste dames maakten ook deel uit van de vorige ploeg in Mei. De équipe uit Düsseldorf bestaat wederom uit de dames H. Turkman, Scheerbarth en Weisspfange. Er is thans meer dan ooit, behoefte aan kwaliteitsartikelen tegen lage prijzen.Welnu.waar zoudt U deze beter kunnen koopen dan bij ons? zijn warm en sterk, wij verkoopen alléén prima fabrikaten. Let op onderstaande ZÉÉR LAGE PRIJZEN, en ziet onze deken-etalage. GESTIKTE DEKENS Reclame Satinet deken groote maat Prima deken met rand Satinet deken groote 2 persoons maat Kunstzijden Damast dekens 2 persoons MOLTON DEKENS Wiegdekens Reclame deken met rand Witte molton deken Primadeken2persoons wit en met rand WOLLEN DEKENS Reclame wollen deken 1 persoons wollen fan tasie deken Zware wollen deken pracht kwaliteit Leidsche Wollen de ken groote maat Zware fantasie deken 160X210 dito 170X220 Kunstwoiien deken groote 2 persoons Kunstzijde dekens 2 persoons Wij hebben een prachtige sorteering Ledikanten, Wiegdekentjes in 't wol en gestikt, ook in zijden Damast enz. ONZE PRIJZEN SPREKEN VOOR ZICHZELF KALVERSTRAAT 11-13-15 - TELEF. 22 IJMU1DEN-OOST GEVRAAGD, voor HET NIEUWE DAGBLAD voor Velsen- Dmuiden, Beverwijk en Omstreken. Vast salaris en provisie. Aanmelden: Kennemerlaan 42, Dmuiden. voor het aanbrengen van advertentiën voor HET NIEUWE DAGBLAD, voor Velsen-Umuiden, Beverwijk en Omstreken. Zich aan te melden met opgave van referen ties, Groote Houtstraat 93, Haarlem. HET DUIZEND KLEURENWONDER Harmonievereeniging „Kunst na Arbeid" Weg'ens uitbreiding is er nog plaats voor eenige geoefende leden, waaronder B.bas, trom bone, alt, cor en tuba. Tevens is er nog plaats voot eenige leerlingen. Zich aan te melden Vrijdagsavonds van 8-10 uur in „Het Wapen van Velsen", en bij den heer K. Ebbelink, Eikenstraat 3 6, IJmuiden-Oost, 1-3 REGELS 25 CENT ELKE REGELMEER10CT. COMMENSAAL, GEVRAAGD en SLAAPKAMER TE HU UB. Ja cob v. Heemskerkstraat 35. i N OVERWELDIGEND SUCCES

IJmuider Courant | 1931 | | pagina 4