VGDR. VELSEN-YMUIDEN BEVERWUK EN OMSTREKEN DIT DAGBLAD KOST 10 CENT PER WEEK. HET NIEUWE DAGBLAD ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents, per kwartaal 1.20, losse nummers 3 cents. ADVERTENT I EN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Luidsprekers Adv. van Vraag en Aanbod 1—3 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Kantoor: KENNEMERLAAN 42, Telefoon 521. AGENTSCHAPPEN IJmuiden: H. BLOK, Jac. v. Heemskerkstraat 87; IJmuiden-OostM. N. DE WOLFE, Alb. Cuypstraat 16 en K. WESSEL1US, Leeuweriklaan 6; Velsen-NoordJ. J. WESSELIUS, Melklaan 62; Beverwijk: P. KASPERS, Grocnclaan llw, Ie JAARGANG No. 12. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM ROBERT PEEREBOOM ZATERDAG 14 NOVEMBER 1931 IJMUIDEN DE P. T. T. IN IJMUIDEN. STERK UITGEBREIDE TELEFOONDIENST. Het was te verwachten, dat de geleidelijke uitbreiding van de gemeente Velsen ook haar invloed zou uitoefenen op de diensten der posterijen en telegrafie. De toeneming der '.bevolking en het steeds groeiende aantal wij ken brachten noodzakelijkerwijs de behoefte met zich mee van uitbreiding van den post dienst. In hoofdzaak heeft die uitbreiding zich. tot de bestellingen bepaald. Er loopen thans 24 bestellers die voor de bezorging van de post zorgdragen. Het aantal bestellingen bedraagt drie, die om 7.30, 3.10 en 7 uur, uitgaan. Die eerste bestelling leverde moeilijkheden op wegens de soms ver van het postkantoor verwijderd liggende wijken, speciaal die der forensen wij ken. Het is meermalen voorgeko men, dat de forensen hun eerste bestelling niet ontvingen voor zij met den trein ver trokken. Men heeft nu echter de zaken zóó aange pakt. dat terdege rekening met hen wordt gehouden en dat voor het grootste gedeelte die post voor hen nog op tijd komt, al blij ven er tenslotte nog bezwaren ten dien op zichte bestaan door de uitgestrektheid van het te bestrijken gebied. Wat de buslichtingen betreft, deze zijn zóó geregeld, dat de laatste lichting, de vierde, te ongeveer 9 uur plaats vindt. Hierdoor kun nen de daaruit aangebrachte stukken met den trein mee, die om 1 minuut voor elf uit IJmuiden vertrekt en die aansluiting geeft op de nachttreinen. De stukken worden dan 's nachts practiscli over het heele land ver spreid. Dat dit van groot belang is voor een vlugge verzending en 'bestelling, behoeft geen be toog. De geadresseerden zijn den volgenden morgen met de eerste bestelling al in het bezit der stukken. Er waren echter eenige bussen, die van deze regeling niet profiteerden, namelijk die aan den Stationsweg in Velsen en twee in Drie huis en aan de halte Westerveld, omdat deze uit Verlsen bediend werden. Om hierin verbetering te brengen heeft men die bus sen in den IJmuidenschen dienst opgeno men. Een andere uitbreiding van den post dienst vond ongeveer twee jaar geleden plaats, door het vestigen van een post agentschap, dat thans aan de Kennemer- laan ligt en even later door een agentschap, dat thans aan den Zeeweg. Wij vroegen den directeur, den heer Baak, die ons welwillend deze inlichtingen ver strekte, hoe de bestellingen geschieden voor de opvarenden van binnenkomende sche pen. „Ja", zeide hij, „dat ging vroeger makke lijker, omdat de inklaringen hier in IJmuiden gebeurden. De post bracht de stukken toen zelf aan boord. Maar sinds die inklaring voor doorgaande booten 'te Amsterdam plaats heeft, gaat dat zoo vlot niet meer. Wel is waar heeft de post nog toegang tot de schepen, maaT wij geven nu de brieven aan de cargadoors mee, die ze in IJmuiden aan boord brengen". Wij informeerden verder naar den 'tele foondienst. „Die is den laatster tijd sterk in om vang toegenomen ovei net heele land", zeide de heer Baak. „En dus ook in IJmuiden. Wij tellen ongeveer 900 abonnés, waarbij u in oogenschouw moet nemen, dat zij, die be noorden het Noordzeekanaal wonen, bij Be verwijk zijn aangesloten en dat wat voorbij het Missiehuis ligt. bij Haarlem behoort. De abonnementsprijs bedraagt f 40.80, iets meer dus dan normaal. Maar dat vindt zijn oorzaak in het feit, dat wij hier een streeknet bezitten. Dit beteekent, da een be paald gebied om het locale net heen, nog zonder verhoogde kosten bestreken wordt „Kunt u ook hier merken dat het gebruik van de telegraaf vermindert door de tele foon?" „Ongetwijfeld. De groote vlucht die de tele foon heeft genomen dringt de telegraaf sterk terug. De binnen- en buiteniandsche telefonische verbindingen zijn zóó verbeterd je spreekt tegenwoordig even duidelijk en helder met het verre buitenland als je het in een locaal gesprek doet dat het- veel practischer is even op te bellen en een ge sprek te voeren dan met een telegram te werken, waarmee slechts enkele woorden verzonden kunnen worden. De buiteniand sche telefoondienst in IJmuiden is dan ook zéér belangrijk". Tenslotte vroegen we, of er klachten wa ren en zoo ja, van welken aard dan. De heer Baak kon ons echter verzekeren, dat daarvoor geen enkele aanleiding bestond. „Of het zou dan de bestellingen in de forensen wij ken moeten betreffen, maar daar in is, zooals ik reeds zeide, voor het grootste deel voorzien". DE VISSCHERIJ. WEEKOVERZICHT. Van 7 tot en met 13 November kwamen er totaal weer 74 stoomtrawlers aan den af slag, juist hetzelfde aantal van de vorige week. Algemeen was men toch van gedachte dat er in deze week meer booten binnen zou den komen daar het in de week daarvoor niet zoo druk was, doch het slechte weer bracht verandering in deze berekeningen. Deze 74 booten besomden in totaal f 178.494 met een gemiddelde dus van f 2412 per stoomtrawler wat oogenschijnlijk nog zoo slecht niet is, doch er moet rekening mee worden gehouden dat er veel lange reizen bij zijn zoodat het resultaat over "net alge meen niet zoo gunstig genoemd kan worden Deze week zijn er dan ook weer twee boo ten uit de vaart genomen Mtègens al te slechte besommingen. De vischprijzen zijn in dit tijdvak van ons overzicht goed ge weest vooral de schol, doch de tongen had den nog steeds een onzeker bestek hoewel ze in hét laatst dezer week weer wat zijn opgeloopen in prijs Tien motorloggers kwa men er in totaal binnen met een gemiddel de besomming van f 690, deze vaartuigen schijnen het op de trawlvisscherij toch be ter te kunnen maken als op de haringvis- seherij en in verhouding tot de stoomtraw lers maken zij ook een eenigszins beter fi guur. Per dag kwamen er twee of drie En gelsch haringdrifters aan den afslag en maakten daardoor voor de versche haring een prijs van f 8 tot f 11 per kist, tot er op eens Vrijdag 22 drifters binnenliepen met even boven de f 2, hoewel de laatste haring dien dag verkocht werd voor f 3.25, een be wijs dus dat er toch nog wel vraag naar ha ring was onder de kooplieden. Woensdag besomde de eenigste drifter welke toen aan den afslag was bijna f 4000, wat met deze tegenwoordige ponden-koers een reuze be somming is, het meerendeel bleef om de f 1000 heen. Als men bedenkt dat de 40 drif ters welke in de maand October van het vo rige jaar totaal net zooveel hebben besomd als de 150 drifters in dezelfde maand van dit jaar, dan blijkt, dat er nu wel meer wérk aan den winkel is, doch voor den handel en Engelsche reeders de verdiensten niet groot kunnen zijn. ten opzichte van de vredesbeweging. Er zijn nog zoo vele menschen die hieraan twijfelen. Vast is spreker overtuigd dat God steeds tot de menschen komt met de vraag om den oor log toch met alle kracht die in hun is te be strijden. Men zegt wel eens, zeide spreker,: zoolang er zonde is, zal er oorlog zijn. Maar dat sluit toch zeker niet in om dit te verde digen. Laten we niet zeggen als zoovelen die redeneeren: wat zal het ons baten om onze stem tegen den oorlog te verheffen riep spre ker, maar laten we werken en trachten de menschheid te overtuigen, niet alleen door het woord, maar ook door de daad, dat oor logvoeren onmenschelijk niet alleen, maar dat dat nooit de wil van God kan zijn. De oorlog is verbonden met allerlei leugens en bedrog en de gemeente van Christus moet haar stem daartegen verheffen. Spreker haal de nu de vergelijking van een politieleger en een ooilogsleger aan. Een politieleger, zeide hij is er voor om het leven der menschen zoooveel in haar vermogen is te sparen, ter wijl een oorlogsleger er op uit is om alles wat hun in den weg komt, te vernietigen. De ver- eeniging Kerk en Vrede is niet in de eerste plaats tegen den oorlog om de gruwelen, maar omdat een ooorlog zoo Goddeloos is. En wan neer er staat geschreven: „Hebt uw vijanden lief", dan weten wij dat wij steeds te kort ko men in onze verplichtingen tegenoT'er ieder, zeide spreker, maar als we weten dat er dage lijks wordt geoefend om te dooden, dan moet men weten dat dat gruwelijken en on christelijk is. Er is een gevaar aan verbonden om te zwijgen, maar naar sprekers overtui ging zal de kerk den eerbied verliezen als ze den moed niet heeft, den oorlog te verfoeien. Hij eindigde met één van de liederen voor te lezen van Marnix van St. Aldegonde. De voorzitter Dr. v. d. Flier was de tolk der aanwezigen toen hij den spreker dank zegde voor zijn rede. Tevens wekte hij de aanwezi gen op met woord en daad mee te werken om dat gene te bereiken wat door den spreker bepleit. WINKELVEREENIGING „GROOT IJMUIDEN. Men deelt ons mede, dat de winkeliersver- eeniging „Groot IJmuiden" gedurende den St. Nicolaastijd een groote reclamecampagne op touw zal zetten. Onder meer zullen diverse verlotingen gehouden worden, waarvan de netto op brengst ten goede zal komen aan het even tueel op te richten plaatselijk steuncomité. „KERK EN VREDE" De vereeniging „Kerk en Vrede" afd. IJmui den belegde Vrijdagavond een bijeenkomst in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente te IJmuiden-Oost. Als spreker trad op Ds. A. Kuypers van Am sterdam. Na de opening werden de aanwezi gen vergast met Cello soli met orgelbegelei ding en zang. Het onderwerp van den spreker was: „De taak van de kerk en de Vredesbe weging". Herdenkende den dag der wapenstil stand, die een einde maakte aan de gruwelen van den wereldoorlog, vroeg spreker wat een gemeente van Christus nu heeft te doen. Die gemeente is in zoovele afdeelingen gesplitst, maar allen zullen moeten gevoelen, dat zij in Christus één moeten zijn. Het gevoel van eenheid moet sterker op den voorgrond komen. Spreker memoreerde dat we in dezen tijd leven van ontzaggelijke snan ning. De groote moeilijkheden zullen moeten worden opgelost door wetenschappelijk onder zoek. De wereld is te sterk voor een verdeelde kerk en een verdeelde Christusstaat. Een van zin moet men optrekken om de gruwelen van den oorlog te keeren. Trekt men niet eensge zind op. dan zal het onbegonnen werk zijn. De kerk heeft een mooie taak te vervullen SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Duitsche s.s. „Henz. W. Kunstmann" is Donderdagavond met c.a. 8050 ton ijzererts van Lulea aan het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden aangekomen. Het Nederl. s.s. „Stad Zaandam" is 11 No vember met een lading ijzererts van Bilbao voor het Hoogovenbedrijf te IJmuiden ver trokken, en wordt a.s. Zondag verwacht. Het Zweedsche s.s. „Fry" is Donderdag middag met stukgoederen van Havre ver trokken, teneinde aan het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden, een partij ruwijzer voor Zwe den in te nemen, waarna het schip naar Amsterdam zal opvaren om stukgoederen bij te laden. Het Engelsche s.s. „Afon Dulais" is Vrij dagmiddag met een volle lading ruwijzer van het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden, naar En geland vertrokken. Het Engelsche motorschip „Elax" is Vrij dagmiddag na te Amsterdam te hebben ge dokt wederom naar St. Kïtt v.o. vertrokken en passeerde de sluizen te IJmuiden. Het Letlandsche s.s. „Spidola" is Vrijdag morgen met een volle lading papierhout van Archangel bestemd voor de Papierfabriek te Velsen, aangekomen. Het Duitsche s.s. „Nordmark" is Vrijdag morgen met stukgoederen van Ned. O. Indië voor Amsterdam aangekomen en passeerde de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 68 d.M. Het Engelsche s.s. „Hebburn" is Vrijdag avond na lossing harer lading steenkolen aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden, in ballast naar Blyth vertrokken. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen 13 November: Ned., Berenia, Barcelona. Zweedsch, Frey, Havre. Ned., Maas, Kemy. Duïtsch, Wilhelm Kunstmam\ Dantzig. Ned., Vesta, Hamburg. Zweedsch, Hebe, Kemy. Engelsch, Authority, Hull. 14 November: Duitsch, Kurze See, IPswlch. Vertrokken schepen: 13 November: Duitsche sleepboot, Johannes Sclvupp met lichter Unterwesen 17, Emden. Engelsch, Af on Dulais, Lanelly. Engelsch, Elax, St. Kitts. Engelsch, Letchworth, New-Castle. Engelsch, Helburn, Blyth. Nöorsch, Torejarl, Antwerpen. Ned., Rhea, Guatemala. Ned., Brion, Bordeaux. Ned., Marne, Parijs. Noorsch, Ek. Oslo. Ned., Hercules, Rotterdam. Ned., Nero, Odense. denVelsenBeverwijk worden gehouden. Dirk Boer uit Groningen zal 's avonds 8 uur in Café Parkzicht, Meeuwenlaan (t.o. de spoorwegovergang naar Velserbeek"), spreken over Jeugd, Crisis, Oorlog, met gelegenheid tot vragen stellen. Tot deze oprichtingsvergadering is de me dewerking verzocht en verkregen van ver schillende jeugd-vereenigingen ter plaatse, van diverse richting. De J.V.A. staat op den grondslag dat een ieder in haar verband on danks verschil van godsdienstige en politieke overtuiging uitdrukking kan geven aan zijn ernstigen wil tot vrede en de vraagstukken op dit gebied kan bestudeeren. OPMERKINGEN VAN LEZERS De sta in den weg in het midden der Evertsejistraat. OPRICHTINGSAVOND J.V.A. In deze tijden van crisis wordt het gevaar van oorlog dringender dan ooit ingezien. Het bedreigt allen, maar vooral de jeugd. Hier tegenover tracht de Jongeren Vredes Actie (J. V.A.) overal in het land de jeugd te doordrin gen van de noodzakelijkheid, de vraagstuk ken van oorlog en vrede onder de oogen te zien en ze te bestudeeren. De afdeeling Ken- nemerland, hoofdzetel Haarlem, heeft reeds met succes te Zandvoort een afdeeling in het leven geroepen. Hier zal op Woensdag 18 November a.s„ een oprïchtingsavond van een afdeeling IJmui- OPENBARE WERKEN EN DE WERKLOOS HEID IN DE BOUWVAKKEN. Eenige lezers merken inzake de groote werkloosheid in het bouwbedrijf in de ge meente Velsen (er zijn thans meer dan 300 bouwvakarbeiders zonder werk) op, dat de toestand wellicht eenigszins anders zou zijn, wanneer er bij Openbare Werken een minder bureaucratische geest heerschte. De bouwers moeten voor allerlei kleinigheden soms tien tallen malen naar Openbare Werken en wor den dan, zoo zeggen inzenders, van het kastje naar den muur gestuurd voor een kozijn, een deur, een schuurtje en al dergelijke kleinig heden. Hierdoor worden, naar de meening der inzenders, de groote, belangrijke zaken opgehouden. VELSEN NIEUWE NOTARIS TE VELSEN DE HEER J. H. A. ANTEN BENOEMD. Bij Kon. Besluit is benoemd tot notaris te Velsen de heer J. H. A. Anten, cand. notaris te Gouda. Te Gouda heeft de heer Anten ongeveer een jaar het kantoor beheerd van notaris Mr. H. C. J. M. Franken, tijdens diens ziekte. Daai vóór was hij cand. notaris te Tilburg. AANRIJDING. Door mej. R. alhier is aangifte gedaan, dat zij op den hoek Wijk aan Zeeërweg- Reinier Claeszenstraat te IJmuiden is aan gereden door een 4-wielig motorrijtuig. Door deze aanrijding is het rijwiel vernield. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. HINDERWET Burgemeester en Wethouders der gemeen te Velsen brengen ter kennis dat ter ge meentesecretarie ter inzage liggen verzoeken van de N. V. American Petroleum Company te 's Gravenhage om vergunning tot het op richten van een ondergrondsche benzinebe waarplaats ad 4000 Liter met bovengrond- sche aftapinrichting aan den Driehuisier- kerkweg 61 te Driehuis; van de N V. Autobus exploitatie „Storm vogels" te IJmuiden om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche benzine- bewaarplaats. bestaande uit 2 tanks van 15.000 L. elk met bovengrondsche aftapin- richting aan de Kalverstraat te IJmuiden van P- Eeriks Pzn. te IJmuiden om ver gunning tot het uitbreiden van zijn smederij waarin diverse werktuigen,- aangedreven door 7 electromotoren n.l. 1 a 3; 1 a 2 en 5 a 11/2 P.K. en verplaatsbare zaag- en boor machine elk met electromotor van 1 P.K, aan den Stationsweg 32 te IJmuiden. Op Maandag den 30sten November 1931 des voormiddags te elf uur zal ter gemeen tehuize gelegenheid bestaan om bezwaar te gen deze verzoeken in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Geboorten: N. Zorgdrager-Broek, d. C. C. van Well-driaanse, d. M. Oldenburg- Dekker, d. A. L. J. Wetting-Scheffer, z. J. Warmenhoven-Lohman, d. B. C. Dal- meijer-Tijssen, d. J. J. van Dorp-Heerings, d. G. Schulling-Overberg, z. F. Freeriks Jongerling, z. Overleden: Gijsbert de Bree, echtgen. van G, Smit, 56 j. Cornells de Kruijff, echtgen. van A. Boerlage, 47 j. Ondertrouwd: A. Mons en C. Schol, H. Sweers en K. W. Visser. J. H. Duyker en Trijntje Oldenburg. J. E. Prins en C. de Kleine. Getrouwd: L. J. J. Stal en Ch. J. Klauwers J. C. Spanjaardt en C. de Weers. J. F. B. Rings met C. H. Böhm. M. M. Alles met M. Verbeek. G. Boersma met S. Pinxteren. D. Reehorst en C. C. Wittebrood. A. Blokzijl en A. Pel. BEVERWIJK KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Stichting Kennemer Oudheidkamer ontving in de afgeloopen week de navolgen de schenkingen: een koperen zwavelbakje, een antiek koperen mekkannetje, een kope ren tang, een gekleurde plaat in lijst met de wapens der meeste landen, een inhuldigings penning van Koning Willem II, een inhuldi gingspenning van Koing Willem Hl, een her denkingspenning van den Briel 15721872, een herdenkingspenning 18131863; een broodpenning der Herv. Diaconie te Amster dam 1861; een zilveren vriendschapspenning met vers; een zilveren penning der stad Am sterdam van 1578; een Spaansche rijksdaal der, in omloop geweest zijnde in Ned.-Indië, een gehaakte schuifbeurs met verschillende oude munten, een Waterloo-penning; 50 kaartjes met wapens van verschillende ge meenten; een houten snuifdoos; een paar saronggespen en een mandje van Indisch fijn vlechtwerk. HET JUBILEUM DER R.-K. DRANK BESTRIJDING. In het K.S.A.-gebouw hebben de beide R.-K. Drankbestrijdingsorganisaties. het Kruisverbond en de Mariavereeniging, haar zilveren jubileum op feestelijke wijze gevierd. De groote zaal was geheel gevuld. Van vele zijden werden de bestuurders der jubileeren- de vereenigingën geluk gewenscht. O.m. werd het woord gevoerd door Deken J. M. Lucas- sen. kapelaan A. van Rijn en namens het hoofdbestuur van den Dioc. Mariabond door mej. Sam. Mevr. Burger-Buitonman, pen- nlngmeesteresse der Mariavereeniging en de heer Jac. van Zutphen van het Kruisverbond, die vijf en twintig jaren deel uitmaakten van de besturen, werden in het bijzonder gehul digd. Een 25-tal leden, dat eveneens een kwart eeuw de vaandels trouw bleef, ontving huldeblijken. De feestavond werd verder op hoogst ver dienstelijke wijze opgeluisterd door hot R.-K. Tooneel-Ensemble. dat een uitstekende op voering gaf van het blijspel „Het Duistere Punt" van Kadelburg en Presber. De spelen den oogstten een groot en welverdiend suc ces; De goed geslaagde feestelijke herdenking werd met een woord van dank aan alle me dewerkenden door den voorzitter van het Kruisverbond gesloten. Ondertrouwd: M. F. van Balen en M. J. Cornelissen; J. Kops en G. P. Kloos; H. J. Woestenink, wdr. v. J. van Essen en M. Spijker, wed. van P. Smit. Bevallen: A. TrompKehl, z.; A. Mooij van Geest, z.; M. A. DuijnMooij, z.; J. Akkerman—Rol, d.; A. Tromp—Spek, z.; B. M. Rekveld—Visser, d. Overleden: A. Ronner, 51 jr., gehwd met H. Busman (gewd. hebb. te Wijk aan Zee en Duin). J. Heijstek, 71 jr., wedr. v. H. H. Slakhorst. OPRICHTING POLITIECURSUS. De plaatselijke afdeeling van den Ned. R.-K. Politiebond „St. Michaël" heeft te Be verwijk een politievakcursus opgericht ter verkrijging van het politic-diploma. De cur sus is opengesteld voor jongemannen uit deze omgeving van alle gezindten. De lessen worden door bevoegde politie- leeraren gegeven. VREESELIJK AUTO-ONGELUK IN DRENTE. Auto van slechten weg af te water geraakt. VIER GEREDDEN, EEN KIND VERDRONKEN. Vrijdagavond is bij de Olden-Dieversche Brug over de Drentsche Hoofdvaart nabij Diever een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een inspecteur van politie, die op weg was van Amsterdam naar Loppersum, raakte met zijn auto naast de tramraiLs in het mulle zand, met het gevolg, dat hij over de rails heen schoot en in het Kanaal reed. De inspecteur, alsmede zijn vrouw en drie kinderen, die eveneens in de auto zaten, geraakten allen te water. Dank zij het heldhaftig optreden van een passeerende chauffeur van den heer Witvoet te Meppel konde.n allen op het droge worden gebracht. Behalve den man waren alle drenkelingen bewusteloos. Men heeft toen kunstmatige ademhaling toegepast waardoor bij de vrouw en twee der kinderen de levensgeesten werden opgewekt. Bij het derde kind mocht de kunstmatige ademha ling echter niet baten, zoodat bij dit ongeval een doode te betreuren is. De drenkelingen zijn ondergebracht in hotel Dieverbrug. Nader wordt gemeld: De inspecteur van politie, de heer J. de Liefde uit Amsterdam, verbonden aan het bureau-Adelaarsweg, aldaar, was op weg naar Loppersum, verloor bij het ongeluk geen oogenblik zijn tegenwoordigheid van geest.. Hij wist zich uit den wagen to werken en zijn vrouw en twee zijner, nog jonge kinde ren te bevrijden en op het droge te brengen. Zijn 3 a 4-jarig zoontje kon hij echter niet zoo spoedig vinden. Eerst met behulp van een chauffeur, die toevallig voorbij kwam, slaagde hij er in de kleine uit de auto, die ge- heeil onder de appervlakte verdwenen was, te halen. De levensgeesten van het ventje ble ken echter reeds te zijn geweken.. Geneeskundige hulp was kort na het on geluk ter plaatse. Mevrouw De L. bleek een sleutelbeen to hebben gebroken en werd voorloopig ver bonden. De heer De L. had enkele ernstige snijwonden opgeloopen, welke werden ge recht. Ook de chauffeur, die te hulp ge schoten was, had door het intrappen van een ruit, een ernstige snijwonde aan den voet. De beide kinderen hadden geen letsel bekomen. Het jongste heeft echter veel water binnen gekregen. Hun toestand is echter niet ernstig. Waarschijnlijk zullen de heer en mevrouw De L. en de beide kinderen morgen naar de hoofdstad torugkeeren. De auto is later uit de Drentsche Hoofd vaart gehaald. Het ongeluk is op korten afstand ge schied van de plaats, waar drie jaar geleden de familie Donkens uit Groningen te water is gereden en verdronken.

IJmuider Courant | 1931 | | pagina 1