BRILLEN DANSEN P. DE GROOT HEDEN Vroolijhe Avond TWEEDE KAMER. Uit het Buitenland. Het Belangrijkste nieuws. Beter en Billijker Kennemerlaan 30 ADVERTEERT HET NIEUWE DAGBLAD ADVERTENTIES SCHEEPVAARTBERICHTEN Hotel WILLEM BARENDSZ Zondag Dancing MUZIKAAL WONDER GEBOUW CYCLOOP Feestelijke Opening Café Billard Zeeweg 4 H. WORMHOUDT WONINGEN TE HUUR EN TE KOOP GEBRS. WIJKER P. VAN DUIJN, Tentoonstelling voor Tand- en Mondhygiëne (GiB©yw „CYCLOOP0" ZONDAG IS NOV. A.S. 1000 KLEURENWONDER DAGBLAD ZATERDAC 14 NOVEMBER 1931 13 November. Ook extra salarisverhoog:,ngen zijn geschrapt. Een amendement Ketelaar aangenomen. De benzinebelasting aanvaard. Het tarief van invoerrechten in verhooging. De Kamer is op dezen laatsten dag eéner veelbewogen week aangevangen met het aanvaarden van hoofdstuk II der Rijksbe- grooting, het hoofdstuk betr. de Hooge Col leges van Staat. Gewoonlijk wordt die be grooting zonder eenige discussie aangeno men. Ditmaal niet, als gevolg van een amen dement-Ketelaar. Waarover een uurtje werd gedebatteerd. Met het gevolg, dat het amen dement werd aangenomen door de Kamer met een groote meerderheid, met 6119 stemmen. Een amendement, dat o.i, alleen werd aan vaard om den indruk in het land, aan toe vallige inkomstenvermeerdering door ambte naren, verbonden. Om psychologische rede nen dus. Elk jaar komen er enkele ambtenaren, die zeer hun best doen die buitengewoon veel te presteeren hebben voor eeli extra-salarisver- hooging in aanmerking. Nu alle ambtenaarssalarissen naar bene den gaan. zag de heer Ketelaar geen reden om die extra-toelagen uit te keeren. Thans is het geen tijd aldus de v. d. nestor voor alles, wat „extra" is. Daarmede moet gewacht worden tot betere tijden. Bovendien had hij geconstateerd, dat het juist altijd ambtenaren van de departementen zijn, die voor dat soort inkomstenvermeerdering in aanmerking worden gebracht, nimmer zijn het menschen uit den buitendienst. De s.-d. afgevaardigde, Dr. v. d. Waerden betoogde, dat deze laatste overweging heel niet ter zake doet met hem stemden Dr. Schokking en de heer Braat in. Die blijk baar foutieve handelwijze moet afzonderlijk herzien worden. Dr. v. d. Waerden betoogde dan, en opnieuw waren beide evengenoemde heeren 't met hem eens, dat de extra-salaris- verhoogingen een noodzakelijke correctie be- teekenen op het nivelleerende van het bezol digingsbesluit, ten einde, tegenover het par ticuliere bedrijf, de aantrekkelijkheid tot den staatsdienst voor zeer bekwame menschen te behouden. Dr. Schokking legde echter verder, ondanks deze instemming, alleen den nadruk op de buitengewoon zware tijdsomstandigheden. De heer Schouten ging met hem mee in af wijking van den heer v. d. Waerden. Deze sprak van een recht voor de harde werkers. Zouden deze hun „extra" niet ontvangen, dan zouden zij dubbel gekort worden. En dat vond Dr. v. d. Waerden zeer onbillijk. Hij be greep ook niet, waarom de heer Ketelaar ver band had gebracht met de salariskorting van alle ambtenaren: wanneer men met één kor ting niet instemt, hoewel de regeering een meerderheid krijgt, dan behoeft men er toch zelf niet op uit te zijn om ook een andere toelage in te trekken. De groote groep der sprekers echter vrees den dat.de extra-verhoogingen een wel heel onaangenamen indruk zouden maken, op het land, vooral op de ambtenaren, een indruk van onrechtvaardigheid, die zij psycholo gisch zeer verkeerd achtten. Zij zagen in de buitengewone tractementsverhooging meeï een gunst, dan een recht. Minister de Geer wist de beide kanten van het vraagstuk te belichten. Hij voelde zoowel voor de eene, als voor de andere zienswijze iets en liet de beslissing aan de Kamer over. Ook de minister voelde wel iets voor de zienswijze, dat het een pijnlijken indruk op de ambtenaren zou maken, wanneer men anderen, zooals dat heet, den dans zou zien ontspringen". De Kamer bracht de beslissing. Met 6119 stemmen werd het amende ment-Ketelaar aanvaard. Tegen stemden al leen de s.d. fractie en enkele verspreide anti- revolutionnairen. Zonder veel moeite zag minister de Geer het- ontwerp tot het brengen van een ben- zine-belasting aanvaarden. Er was vrijwel al- gemeene instemming. Alleen drie kleine par tijtjes bleken tegen: de heeren Vos, Braat, Wijnkoop en de Visser. Zij hadden bezwaar tegen het ontwerp, omdat naar hun gevoe- len de kleine bedrijfjes er nadeel van zou den ondervinden. Het ontwerp werd aange nomen met 734 stemmen. En toen verdiepte de Kamer zich in het voor stel van minister de Geer, om het tarief van invoerrechten over de geheele lijn van het huidig percentage van 8% op 10% te brengen. De woordvoerders we sommen ze op: de heeren IJzerman, Oud, Dr. Vos, van Voorst tot Voorst,Kortenhorst, Wijnkoop en Beu ker verdeelden zich in twee kampen. Het eene kamp, de afgevaardigden IJzer man, Oud, Vos en Wijnkoop omvattend, be toogden dat het ontwerp beteekende een om met Mr. Oud te spreken radicale ver andering van onze handelspolitiek. Die han delspolitiek ging daardoor van het vrijhan delstelsel over tot het protectionisme. Wat h.i. wel heel duidelijk bleek uit het feit, dat het tarief in zeven jaren tijds werd verdubbeld. En zij hebben het ontwerp als een verwer pelijk ontwerp gekenschetst daarom en de ar gumenten, welke de vrijhandelaars tegen de protectionisten plegen in te brengen, aange voerd. Zij stelden vast, dat, wanneer een ta rief 10% gaat worden de protectionistische werking heel duidelijk wordt. M.a.w. voor onzen export zien zij groote na- deelen dreigen, zij vreezen voor represailles met kwade gevolgen, Zij gelooven aan prijs stijging door de belemmeringen aan de grens, wat op het oogenblik alleen nadeel voor de arbeiders beteekent, zij zien dus dientenge volge de heeren IJzerman, Oud, Dr. Vos deden dit alles de revue passeeren ook de indirecte belastingen ten voordeele van de directe stijgen. En tegen indirecte heffingen hebben vooral de s.d. en de v.d. groote bezwa ren. Er zijn enkele amendementen, die voor suiker en vleesch uit het ontwerp een bijzon dere bate willen halen voor den steun aan die bedrijven, aan den landbouw. De heer van Voorst tot Voorst merkte op. dat wanneer steun voor suiker en vleesch uit het tarief te halen viel, het ontwerp voor hem weinig aan trekkelijkheid zou bezitten. Zal minister de Geer die amendementen aanvaarden we betwijfelen 't wel sterk. Immers, daarmede zou hij het stempel, dat hij de verhooging heeft opgedrukt, dat van een louter fiscaal dus zuiver belastingontwerp, zeer verzwak ken. De heeren IJzerman, Oud en Vos wercsch- ten in ieder geval al geen gebruik te maken van een tarief om bepaalde bedrijven te steu nen. Dat moet geheel voor elk bedrijf op zich zelf-worden beoordeeld. Protectionistisch ver sterken van één bedrijf brengt, naar hun betoog, nooit anders dan nadeel voor ande ren. Ten slotte werd van het ontwerp nadeel verwacht voor de gezondheid der betalings balans. Met den geest van Oslo strijdt het ontwerp geheel, betoogden de reeds meer genoemde afgevaardigden. De heeren Kortenhorst en Beumer hebben, als behoorende tot het andere kamp, heel niet gesproken over de vraag „vrijhandel of protectie". Zij achtten deze vraag heelemaal niet in het geding. Dr. Beumer sprak zelfs van een doodonschuldig ontwerp tot verster king der inkomsten. Natuurlijk erkende Dr. Kortenhorst heeft elke verhooging van tarief, zooals elk ta rief. een beschermende tendenz. Maar de be doeling is anders hier betreft het alleen een fiscale maatregel. De vraag of we met een beschermenden of een fiscalen maatregel te doen hebben wordt ook bepaald - erkenden de heeren Kortenhorst en Beumer door de hoogte va nhet tarief. Dr. Beumer erkende, dat met 10 pet. wel het eind daar is. Maar Dr. Kortenhorst betoogde, dat in dezen tijd, nu de tariefmuren rondom ons sedert 1924 (toen ons land het tarief op 8 pet. bracht) op een overweldigende manier zijn verhoogd, een tarief van 10 pet. thans nog minder is dan een tarief van 8 pet. toen. Van een verhooging der prijzen geloofde de heer Kortenhorst niets, dus evenmin van een verhoogde indirecte belasting. Het buiten land heeft thans zooveel pleizier in ons land als afzetgebied, dat het genoeg eigen con currentie zal kennen om de prijzen niet te doen stijgen. Het buitenland zal de belasting betalen. Dr. Kortenhorst achtte de voorstellen tot het verhoogen van andere belastingen, zoo als een verteringsbelasting en de tabaksbe lasting nadeelig voor de nijverheid. De heer Oud heeft den minister de ernstige vraag voorgelegd, waarom hij niet ook bij de verhooging van het tarief van invoerrechten een termijn van drie jaar heeft voorgesteld. Dinsdag de regeering. INTIMUS. Baldwin, de conservatieve leider, stelt zich inzake de oorlogsschulden op Duitsch standpunt. - Particuliere schulden gaan voor. - Tegen het Fransche standpunt in. - De Fransche regeering wil de prioriteit der oorlogs- schulden gehandhaafd zien. - Ernstige berichten uit Mandsjoerije. - Toch een Volkenbondscommissie derwaarts? - Intusschen wordt er flink gevochten. - Ook door de Russen? De conservatieve leider Baldwin heeft een rede in het Lagerhuis gehouden, waarvan de inleiding een onbetee kenende 'opwekking was gericht eigenlijk tot de heelc wereld, om op den weg naar herstel zoo snel mogelijk voort te gaan. Daarna zeide Baldwin dat er geen twijfel aan bestaat, dat het vraagstuk der oorlogs schulden het allermoeilijkst is. Het is voor de geheele wereld duidelijk dat de bestaande regelingen mislukt zijn, In weerwil van de periode van respijt, gegeven door het mora torium van Hoover, blijft de toekomst onze ker. Hieruit volgt, dat een overeenkomst tus- schen Frankrijk en Duitschland een uiterst belangrijke inleiding is tot de geheele quaes- tie. De Britsehe regeering gelooft dat de ge voerde besprekingen tot overeenstemming zui len voeren. Wat ons belang inboezemt is dat zonder tijdverlies de noodige internationale onderhandelingen worden geopend. Wanneer het oogenblk aanbreekt dat wij ons stand punt bekend maken, zullen wij moeten erken nen dat de andere landen ook hun eigen be langen hebben, maar wij wenschen de mid delen te vinden, om de verschillende belan gen met elkaar in overeenstemming te bren gen. In den loop der laatste tien jaren heeft Londen Duitschland grootendcels gefinan cierd, het aldus in staat stellend zijn inter nationalen handel voort te zetten en zijn schadevergoedingen te betalen. Deze voor schotten waren niet speculatief; zij vertegen woordigden het beste type waardepapier, dat op de markt bekend is, en het is duidelijk dat de veiligheid van deze obligaties niet door politieke schulden in gevaar mag worden ge steld. Indien dit gebeurde, zou het handels- crediet van Duitschland worden verwoest en zou er geen vooruitzicht bestaan op schade vergoedingen. Ik hoop dus zoo zeide Baldwin dat men te dezer zake gemakkelijk tot overeen stemming zal geraken, doch het vraagstuk is ingewikkeld. De oplossing er van heeft te kampen met politieke vooroordeelen en voor ingenomenheid zoowel in andere landen als het onze. De laatste passage is natuurlijk uiterst be langrijk. Baldwin heeft duidelijk doen uitko men, dat de particuliere beleggingen in Duitschland, mede één der grondslagen van het geheele internationale handels- en geld wezen, niet in gevaar mogen worden ge bracht, door een egoïstische politiek ten aan zien van de politieke, naoorlogsche schulden: Zeer belangrijk is deze uitlating van den conservatieven leider, omdat zij geheel het Duitsche standpunt dekt, dat eveneens voor den voorrang van de particuliere verplich ting pleit. Het Fransche standpunt gaat hier helaas recht tegenin. Der traditie getrouw meent de Fransche regeering ook thans nog de priori teit voor herstelbetalingen te moeten hand haven. Juridisch valt hier niets tegen in te brengen, de noodlottige toestand waarin Europa en Amerika zich thans bevinden, maken het echter noodzakelijk het nioreele recht den voorrang te geven. Met nieuwe hoop ziet men nu de toekomst tegemoet, doch ook met zeer grootsn twijfel en angst. Want het Fransche standpunt is stevig in Fransche onverzettelijkheid gefun deerd. L. A. China, Genève en de toestand in Mandsjoerije. De Chineesche en Japansche regeeringen hebben de nota van Briand beantwoord waar in deze een nieuw beroep heeft gedaan om alles in het werk te stellen om elke verscher- van het conflict in Mantsjoerije te vermij den. In haar antwoord aan den Raad van den Volkenbond heet de Chineesche regee ring het voorstel van Briand welkom om neutrale waarnemers naar Mandsjoerije te zenden. Zij herhaalt haar belofte om alles ■te vermijden wat tot verscherping van den toestand kan bijdragen. De Japansche nota verklaart, dat de Ja pansche troepen in Mantsjoerije opdracht hebben gekregen ook alles na te laten wat den toestand kan verscherpen. Deze aanwij zing geldt zoo lang de Chineesche troepen de vijandelijkheden niet zullen openen. Voorts wordt gezegd, dat- Japan den Raad er reeds herhaaldelijk opmerkzaam op heeft gemaakt, dat in het Noordwesten van Mantsjoerije Chineesche strijdkrachten wer den samengetrokken en dat het Chineesche leger aldaar tien maal zoo sterk is als het Japansche, hetwelk op het oofgenbli'k een belangrijke spoorwegbrug bezet houdt (over de Nonni). De ex-keizer weer op het tooneel? De Londensche correspondent -der N. R. C. meldt nog: De Daily Express bevat eenigszins gedetail leerde berichten van haar correspondent te Peking aangaande het- bericht, dat de ex- keizer van China eerstdaags den troon van Mantsjoerije zou bestijgen. Volgens hem be rusten zijn berichten op betrouwbare confi- dentieele inlichtingen, die hij uit Tientsin jao^fopadaoq. aqostredpc uaa rjsap zou den ex-keizer naar Dairen hebben ge bracht, van waar hij over land naar Moekden is getrokken. De troebelen in Tientsin zouden een rookscherm zijn geweest om de aandacht der Chineezen af te leiden. Ook trekt het. de aandacht, dat de vader van den ex-keizer voor het uitbreken der troebelen de Euro' peesche concessie verlaten heeft om de Ja pansche te betrekken. Naar Reuter uit Tientsin meldt, heeft men dan nog geen officieele bevestiging van het bovenstaande gerucht, dat wij ook al in ons Ochtendblad vermeld hebben. In ieder geval schijnt echter vast te staan, dat de exkeizer met onbekende bestemming uit Tientsin ver trokken is. Toch Russische hulp? LONDEN 13 November (V. D.) Ook uit Sjanghai wordt gemeld, dat de troepen van generaal Ma versterkt zijn met goed geoefende Russische troepen, met be hulp waarvan zij te Anganchi den linker vleugel van de Japansche troepen hebben afgesneden. Een stootbrigade van Sowjet- troepen, aldus geruchten, doet verrassende aanvallen op de Japanners. Ook zouden verscheidene Japansche vliegtuigen hun in handen zijn gevallen. Naar verder gemeld wordt, zijn deze Russische troepen uit Blagowestsjensk derwaarts gedirigeerd, na te zijn bewapend met machinegeweren. Zij worden ondersteund door Chineesche caval- lerie-corpsen, v Toch een Volkenbondscom- sie naar Mandsjoerije? GENèVE, 13 Nov. (V. D.) Japan zou, naar hier verluidt zijn goedkeuring hechten aan het voorstel een Volkenbondscommïssie naar Mandsjoerije te zenden, die ter plaatse den toestand zal onderzoeken. Japan verlangt echter dat als deskundigen slechts de mili taire attachés te Tokio van die staten, die in den Volkenbond vertegenwoordigd zijn, gekozen zullen worden. Engeland. H. J. BELFROID stelt zich vanaf Maandag IC No vember beschikbaar als PORDER a 25 cent per week, van 12S u. B 1 ij f t b ij Opticien Horloger i N Overeenstemming ter Ronde Tafelconferentie niet mogelijk? De minderhedencommissie van de Ronde- Tafel-conferentie is verdaagd, nadat ge bleken is, dat overeenstemming omtrent de kwestie der minderheden niet bereikbaar was. meldt ,.De Tel.". Aan het slot zeide MacDonald. dat de verklaring der regeering, afgelegd bij het einde der vorige Ronde- Tafel-conferentie, nog steeds van kracht is: „Het werk zal voortgaan". Een nadere ver klaring omtrent hetgeen de regeering thans denkt te doen, zal worden afgelegd in de plenaire zitting der conferentie, die in den loop der volgende week zal worden gehouden en waarschijnlijk ook de laatste zal zijn. MacDonald zeide nog, bereid te zijn, de min- derhedenkwestie te regelen, wanneer elk lid der commissie een verzoek daartoe zal onder steunen en zich verbinden zal, zijn beslissing desnoods als een tijdelijke, te aanvaarden. Er bestaat evenwel geringe kans, dat dit ge schieden zal. Alkmaar p. 12 Fernando Noronha, Bahta Blanca n. Amsterdam via Antwerpen. Alcyone 12 Ic Santos, Buenos Ayres n. Rot terdam. Bcemsterdijk p. 12 n.m. Lizard, Boston naar Rotterdam. Blommcrsdijk 12 n.m. te Phliadelphia v. Rotterdam. Baloeran 12 17 u. v. Colombo, Rotterdam n. Batavia. Bacchus 12 v. Curacao naar Aux Cayes. Bodegraven p, 12 de Azoren, Amsterdam n, West-Indië. Costa Rica 12 v. Curacao na Pto. Cabello. Dintcldijk 12 n.m. te Swansea, Rotterdam n, Pacifickust. Dtrr.po p. 13 1 u. Sagros, Batavia naar Rot terdam. Bdam, p. 12 n.m. Lizard, Rotterdam n. New Orleans. Giekerk p. 12 Ouessant, Rotterdam- naar Bombay. Gerwin 11 te Santos v. Amsterdam. Helder 13 te Antwerpen v. Hamburg. Irene, 12 22 u. te Havre v. West-Indië, zal 13 om 17 u. v. Havre naar Amsterdam ver trekken. Kertosono 13:v. Batavia n. New-York. Midas 11 te Curasao v. West-Indië. Maasland p. 13, 2 u. Fernando Noronha, Am sterdam n. Buenos Ayres. Maasdam 11 n.m. v. Vera Cruz, 12 vim. te Tampico, Rotterdam n. New Orleans. Nieuwkerlc 13 te Antwerpen, Rotterdam n. Kaapstad. Orestes 11 v. Tocopilla n. Manta. Orion 12 v. San Domingo n. Pto. Cortes. Sal la nd 12, 24 u. te Hamburg v. Amsterdam. Tanimbar 12 te Duinkerken, Australië naar Rotterdam, Tjisadane 12 te Manila v. Sjanghai. Tjisapoea 11 v. Manila n. Hong Kong. Titus 12 v. Eelize n. Pto. Barrios. Tjinegara 11 te Hong Kong v. Batavia. Tjiliwong 10 v. Hong Kong n. Menado. Waalkerlc 13 v. Port Elisabeth n. O.-Londen. Zeelandia 13 te Boulogne, Amsterdam na^r Buenos Ayres. BANKROOVERS MAKEN ZES HONDERD POND BUIT. KAAPSTAD, 13 November (Reuter)Toen hedenochtend twee bedienden van de Stan dard Bank te Plumstead het gebouw open den, zagen zij plotseling twee gewapende bandieten voor zich. De bankbedienden poog den zich te verzetten, doch de misdadigers schoten, waardoor de bedienden ernstig ge wond werden. De bandieten ontkwamen met zeshonderd pond in een auto. Laval over voorwaarden die Duitschland gesteld zullen worden. PARIJS, 13 November Volgens het „Petit Journal" heeft de Fransche premier Laval in de zittingen der commissies van financiën en buitenlandsche zaken medegedeeld, dat hij rijkskanselier Brüning er van in kennis had gesteld, dat Frankrijk slechts onder re serve van politieke voorwaarden aan een leening aan Duitschland kon deelnemen. Laval verklaarde aan den rijkskanselier, dat in de stemming in Frankrijk eerst ontspan ning zou intreden, wanneer Duitschland zijn eischen op den Poolschen Corridor, evenals met betrekking tot de aaneensluiting met Oostenrijk zou laten vallen en wanneer de manifestaties van de organisatie-Stahlhelm zouden verminderen. De „Echo de Paris" meldt dat, toen door de afgevaardigde Guernut aan Laval werd gevraagd, of Laval gestaan heeft op "verbin ding van het probleem der oorlogsschulden met dat der herstelbetalingen, de premier naar het indertijd gepubliceerde Fransch- Amerikaansche communiqué verwees. Hij voegde er aan toe, dat volgens afspraak, de kwestie der samentrekking bestudeerd wordt, doch dat Frankrijk en Amerika zich volledige vrijheid van handelen hebben voorbehou den. De radicale afgevaardigde Bergery vroeg voorts: „U hebt tot president Hoover gezegd, dat Frankrijk, indien er geen internationale overeenkomsten ten gunste van de veiligheid van Frankrijk bestonden, zich zijn vrijheid zou voorbehouden. Ligt"hierin niet een teg*en spraak met het in Genève gedane voorstel voor een bewapeningsyaeantie?''' Laval ant woordde hierop, dat hierin naar zijn oordeel geen tegenspraak kan worden gezien (N.T.A.) van 7.30 tot 10.30 uur VERWACHT: Aanbevelend W. H. OTTO DAGELIJKS ■IIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIÜHIIilllllllll van het naar de eischen des tijds ingerichte des avonds groot concert tot 2 uur onder leiding van den hr. Leo van Norden. Beleefd Aanbevelend, B[!ll!lll!i;il!llll!l!lil!ll!!ll!!ll!l][!tl[|l!li!;ilj!lllll!llll!l|lllll![||lillll|]||llll!ll!llll!llllll!n[|i!llll!:illlinilin!llllllll!l!IIUIIIIIIIll!ll>llllllUlliilMttlltll aar, de Kennemerlaan te IJmuiden, huurprijs vanaf 38 per maand. Verder HUIZEN aan de J. P. Coenstraat, huurprijs 8.50 en 9.00 per week en aan de Schoutenstraat, huurprijs 7.50 per week; aan de Dirk Hartoghstraat, huurprijs 7.00 en 7.50 per week en aan de Alexander Bellstraat, huurprijs 7.50 per week. Een WINKELHUIS aan de Kennemerlaan, geschikt voor alle doel einden, huurprijs 20 per week. IJMUIDEN, Marconistraat 60, 1 ;f644; Kompasstraat 34, T-Isf. °~6 en Kompasstraat 24, Telef. 852. 50 IN DE U. I. O.-SCHOOL, Platanenstraat, llmuiden(Oost). Eere-voorzitter: de heer R. G. RIJKENS, Burgemeester van Velsen. De tentoonstelling is voer het publiek geopend VRIJDAGAVOND 20 NOVEMBER 1931, van 70 uur. Om 8 uur voordracht door A. J. J. C. VAN HASSELT, vice-voorzitter van dc Ned. Mij. tot be vordering van Tandheelkunde. Onderwerp: „Verzorging van Het gebit." Vertooning van de film: ,»Tand- en Mondhygiëne". ZATERDAG 21 NOVEMBER van 2—5 en van 7—10 uur n.m,: om S .uur voordracht van tandarts SCHUTTE, Onderwerp: „Wat moet men van zyn gebit w-ten', en R. v. d. VELD, arts, Geneesheer-Directeur van het St. Antonius Ziekenhuis, tc IJmuiden(Oost). Onderwerp: „De in- vloed van het gebit op den algemeenen gezondheidstoestand van den menseb". ZONDAG 22 NOV. 1931 van 1—5 uur en van 7—10 uur. Entree 10 ct. per persoon. VRIJDAGAVOND en ZATERDAGMIDDAG vrij entree, Kinderen zonder geleide hebben geen toegang. HET COMITÉ. UITREIKING VAN COTILLON ARTIKELEN

IJmuider Courant | 1931 | | pagina 4