VQDR VELSEN-YMUIDEN BEVERW«JK EN OMSTREKEN DE CEMEENTEBECROOTINC. Waaróm Velsen zoo mooi is. HET NIEUWE DAGBLAD ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents, per kwartaal 1.20, losse nummers 3 cents. 'ADVERT ENTIEN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 35 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Luidsprekers Adv. van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel ineer 10 cent. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. 1e JAARGANG No. 25 DIRECTIE P. W. PEEREBOOM ROBERT PEEREBOOM Kantoor: KENNEMERLAAN 42, Telefoon 521. AGENTSCHAPPEN ÏJmuidcn: H. BLOK, Jac. v. Heemskerkstraat 87; IJmuïden-Oost: M. N. DE WOLFF, Alb. Cuypstraat 16 ca K. WESSELIUS, Lecuwcriklaan 6; Vclsen-NoordJ. J. WESSELIUS, Melklaan 62; Bcverjvijk: P. KASPERS, Groenclaan 11 w. MAANDAG 30 NOVEMBER 1931 VELSEN. Hef antwoord van B. en W. op hef afdeelingsverslag. Een tekort op de begrooting van f 189.000.— Een voorstel tot verhooging van den gasprijs met 1 cent. Extra heffing van 50 opcenten op de vermogensbelasting. Verlaging der jaarwedden en loonen van het gemeente* personeel met 5 pCt. over 1932. Intrekking van verschillende subsidies. en W. scha-ijv.en aan den Raad. dat zij zich geheel kunnen vensenigen met het oor deel van meerdere leden, dat de begroeting staat „in het teeken van noodzakelijke uit gaven". Zelfs de noodzakelijke uitgaven, die maar even kunnen worden uitgesteld, mogen thans niet worden gedaan. Óp de ontwerp - begxoo ting voor 1932 is, als steun aan valide werklooze arbeiders, een bedrag van f 40.000 geraamd. De sedert het opmaken der begroeting nog steeds voort schrijdende werkloosheid, met als gevolg stijging van de steunbedragenmaakt het noodzakelijk, ernstig onder de oogen te zien wat gedaan moet worden om aan die uit gaven zooveel mogelijk het hoofd te kun nen bieden. Op een verhooging der bijdrage van het Rijk in de totale kosten der uitgaven 1 zal volgens B. en W. gerekend behooren te worden. De houding, welke de Regeeving thans nog aanneemt tegenover de gemeen ten, is niet erg bemoedigend. Verder schrijven B. en W. dat het den Raad bekend is, dat vanaf 3' Mei 1931 'toegezegd is, een bijdrage in de kosten van steuntverieenlng aan wer.klooze arbeiders uit: le. het visscher ij .bedrijf met daarbij be- hoorende nevenbedr ij ven 2e. het haven- en transportbedrijf en ten 3e de metaalindustrie. Van 20 September ji. af wordt niet meer bijgedragen in de kosten van steunverleening aan werklooze visschers. Ondanks herhaalde verzoeken en mondelinge besprekingen op het Departement, wenscht de Minister geen bijdrage te verleen en in de kosten van steun verleening aan het groote aantal werklooze bouwvakarbeiders. Deze groep arbeiders schijnt definitief uitgesloten te zijn. De ge meente heeft dus alle kasten te dien op zichte alleen te dragen. Er wordt niet naar gevraagd of de gemeente daartoe in staat is. Thans wordt in totaal aan steun aan valide werklooze arbeiders uitgekeerd ruim f 6000 per week. De totale uitgaaf over 1931 is te ramen op rond f 210000. B. en W. achten het nocdig dat in 1932 voor steunverleeniing een bedrag van f 208.000 beschikbaar komt. De betrekkelijke begrootingspost moet dius met f 168.000 verhoogd worden. In tot-aal moet f 189.000 gevonden worden. De kosten van het landgoed „Rooswijk", voor zoover dit park blijft, zullen bestreden moeten worden uit den post voor onvoor ziene uitgaven. B. en W. stellen verder voorop dat de ge meente geen kapitaalsuitgaven kan doen en hebben v-an de begrooting afgevoerd de geraamde uitgaven voor de aanschaffing van auto's voor den reinigingsdienst en den ver bouw van een wagenloods. Op deai gewonen dienst hebben B. en W. de niet strikt onvermijdelijke uitgaven ge schrapt. De totale vermindering der uitga ven bedraagt f 61.043.33 gespecificeerd als voigt: Meubelen gemeentehuis f 200; pen sioenen f 416; kosten voor het on-twenpen va.n een uitbreidingsplan f 1000; kosten van of- fic-ieele ontvangsten f 1250; subsidie aan ver- eenïgdngen voor drankbestrijding f 250; bij drage in -de kosten van exploitatie van een tweeden ziekenauto f 1000; ontslag (tijdelijk opzichter en hulp voor opmetingen f 3700; bijdrage aan het Nederiandsch instituut voor volkshuisvesting en stedebouw f 50; onder houd van straten en pleinen f 1600; kosten van gemeentereiniging f 10.000; kosten van de leggers der wegen f 1.500; onderhoud van bezittingen niet voor den publieken dienst bestemd f 1600; jaarwedden onderwijzers ge woon L. O. (door samensmelting klassen f 6550; niet-aanstelling 3e gymnastiek-onder- wijzer f 1750; jaarwedden onderwijzers B. L. O. door geen uitbreiding le geven aan personeel en ontslag onderwijzeres nuttige handwerken f 3332; ontslag tijdelijke help sters aan de bewaarscholen f 1050; schrap ping subsidie voor helpsters bewaarscholen f 1520; opheffing van de schoonheids com - missie f 1250; subsidie voor de openbare lees zaal f 3439.33; kosten van concerten f 1750; subsidie aan de vereeniging tot bevordering van voorlichting bij beroepskeuze f 250; con tributie federatie voor behoud van natuur- en landsohapsschoon in Kennemerland f 35; bijdrage Ned. Vereen, voor Koeltechniek f 50; verlaging van uitkeering aan het. bedrijf openibre werken f 900; terugname van het voorstel aanstelling opzichter aan het be drijf Reinigings- en On tsme ttingsdienst f 2200. Er blijft dus nog te dekken over een be- daag van rond f 128000, hetgeen niet door verlaging der uitgaven gevonden kan worden Dit bedrag meenen B. en W. te moeten vin den door de bijdrage van het Rijk in de kos ten van steunverleening te ramen op f 41.000; te ontvangen van het Rijk als bij drage in de kosten van „Burgemeester Rijkens park" f 1500; -als bijdrage te ramen van de Provincie in de kosten van onderhoud van den Hagelingerwag, een gedeelte van den Zee weg, den Velserduinweg en den Stationsweg te VeLsen f 1000. Verder schrijven B. en W. dat de gasprijs. wat den verkoop over den gewonen- den muntmeter aangaat, verhoogd moeten wor den met 1 cent terwijl de hoogere baten hier uit bedragen f 53.000; de winst van het water- lijdingbed-rijf, welke steeds in het bedrijf bleef, zal in de gemeentekas gestort moeten wor den. Over 1932 wordt de winst op f 9.909.26 geraamd. Nog stellen B. en W. voor op de vermogens belasting wederom 50 opcenten te heffen, waarvan de opbrengst wordt geraamd op f 8000 en tenslotte meenen gij de Raad te moeten voorstellen de jaarwedden en loonen van het personeel der gemeente tijdelijk, voorloopi'g alleen voor 1932, te verlagen met 3 pot., waardoor werd bespaard f 16.500. Bij de inkomsten hebben B. en W. gemeend er op te mogen rekenen, dat deze niet alleen zullen dalen, maar zelfs door uitkeeringen van het Rijk zullen worden verhoogd. In dat verband wijzen zij er op, dat in de gemeente Velsen meer nog dan in welke -andere ge meente ook, de werklocxzenzorg Rijkszaak be hoorde te zijn In deze gemeente toch is ge vestigd o.a. het Staatsvisschershavenbedrijf. een bedrijf dat zich o.a. ook tot taak gesteld heeft de uitgifte en exploitatie van industrie terreinen. Hierdoor is het de gemeente on mogelijk handelsinriclDtingen etc. te stichten, uit welke bron vele andere gemeenten voor hun inkomsten putten. De staat beschikt over de beide kanaal- boorden en verhindert ook op deze wijze den normalen groei van de gemeente. Plet Hoog' ovenbedrijf tot stand gekomen met grooten steun van het Rijk en een andere gemeente, is voor Velisen mede oorzaak van verhoogde wer kloozemii tkeeringen Derft deze gemeente dus bronnen van in komsten uit genoemden hoofde, erger is het nog. dat de leeetriciteitsvoorziening in deze gemeentelijke instellingen hier een object- zijn tot winst van een Provinciaal Overheids bedrijf, terwijl andere gemeenten hoe langer hoe meer inkomsten heffen iut hun bedrij ven. De uitvoering van groote waterstaatswerken heeft velen naar IJmuiden getrokken, terwijl men na afloop van het werk in deze gemeente gevestigd bleef. Dit alles veroorzaakt, dat ed inkomsten, in vergelijking met andere ge meenten, laag bleven, terwijl de uitgaven verhoogd zijn. B. en W. hebben gemeend den Raad nog niet te mogen voorstellen een hooger aantal opcenten op de fondsbelasting te hebben dan 70. Zij vreezen n.l. dat een hoogere opvoerin; tot direct gevolg zal hebben vermindering van het aantal hoog-aangeslagenen in de ge meente. Mocht 1932 niet de door B. en W. veron derstelde verbetering brengen, dan zullen zij in den loop van dat jaar den Raad alsnog moeten voorstellen tot opoentenverhooging over te gaan. Daarnaast zullen zij dan moeten overwegen een tweede verhooging van den gasprijs voor ■te stellen, terwijl dan ook overwogen zal moeten worden een tijdelijke stopzetting van het openbaar- en bijzonder bewaarschoolon- derwijs. B. en W. zijn verder van meening dat zoo weinig mogelijk personeel aange steld moet worden, terwijl in de tegenwoor dige tijdsomstandigheden van een uitbreiding van het politiepersoneel geen sprake kan zijn. In de tegenwoordige tijdsomstandigheden kan van he,t stichten van badhuizen of een zweminrichting geen sprake zijn, terwijl van B. en W. evenmin een voorstel voor den bouw van arbeiderswoningen worden verwacht. Betreffende hett bouwen van goedkoope ar beiderswoningen te Velsen-N. merken B. en W. op, dat he tniet. juist is, dat voor woning bouw in den polder grond beschikbaar is. Zij wijze op den grond gelegen aan den Groote Hout- of Koningsweg, het terrein „Schulpen", 'de terreinen om „Watervliet" en de gronden van „Rooswijk". De stichting van een openbare lagere school in de omgeving van den H age linger weg ach ten B. en W. niet noodzakelijk. Ook inzake sohooibouw dient men zich beperkingen op te leggen. Er is trouwens een belangrijke reserve aan schoolruimte. Thans staan 34 schoolloka- iij bij het openbaar onderwijs en 21 school lokalen bij het bijzonder onderwijs leeg. In 1930 werd uitgegeven aan schoolkleeding voor leerlingen der openbare en bijzondere scholen xesp. f 1115.14 en f 995.54 en in 1931 aan schoolvoeding respectievelijk f 4190.68 en 4049.52. In de wijze van verstrekking van schoolkleeding is door B. en W. geen wijzi ging gebracht. Het „Burgemeester Rijkenspark" is niet in het grondbedrijf gebracht. B. en W. staan in het algemeen op het standpunt, dat aan verkoop van gronden de voorkeur moet wor den gegeven boven uitgifte in erfpacht. De plannen ten opzichte van „Rooswijk" zijn nog in voorbereiding en zullen den Raad spoe dig bereiken. DE WERKLOOSHEID. Over de afgeloopen week een stijging van 117 werkloozen. JN TOTAAL 1254 WERKLOOZEN. Het aantal bij de Gemeentelijke Avbeids- beurs ingeschreven werkloozen bedroeg Za terdag 28 Nov. 1254 tegen 1137 in de week daaraan voorafgaande. De bouwvakarbeiders stegen van 354 op 378 en de metaalbewerkers van 191 op 239. De groep kantoorbedienden steeg met 1 en kwam op 38, de groep losse fabrieks-arbeiders steeg van 385 op 398 en de diverse beroepen van 138 op 167. De huishoudelijke beroepen kwamen op een totaal van 34. In de afgeloo pen week zijn dus 117 werkloozen meer inge schreven. SANTPOORT AANRIJDING. Zaterdagavond werd een voerman op den Rijksstraatweg aangehouden wegens het rij den zonder licht. Terwijl de agent met hem over een en ander stond te praten, naderde een auto, welks bestuurder den niet-verlich- ten wagen niet vroegtijdig genoeg zag, zoo dat een aarijding volgde. Gelukkig was de gang van den auto niet groot. Persoonlijke ongelukken bleven dan ook uit; er viel alleen materieele schade te noteeren. Op de begraafplaats te IJmuiden werd Zaterdag door den commandant van den Duitschen politiekruiser „Frauenlob" een krans gelegd op het graf van de omgekomen leden der bemanning van de Duitsche torpedoboot V 69, die in 1917 te IJmuiden begraven werden IJMUIDEN VEREENIGING „PARKWIJK ZEEWEG." Bovengenoemde vereeniging gaf Zaterdag avond een propaganda-feestavond in de groote zaal van Hotel „De Prins". Hoewel het programma aangaf dat precies 8 uur zou wor den begonnen, was het al tegen half negen dat de voorzitter de heer v. Putten met een hartelijk woord een ieder het welkom toeriep. In 't bijzonder den oud-voorzitter, den heer Laukeman en de zustervereenigingen uit den omtrek. De heer v. Putten memoreerde wat het bestuur alzoo had weten gedaan te krij gen. De postbestelling wordt 's morgens weer vroeger bezorgd, trottoirs zijn in wording en het bestuur is nog steeds in actie om de noo- dige verbeteringen te krijgen in het. belang van de Vereeniging „Parkwijk Zeeweg". Even wel stelt het spreker en het bestuur te leur, dat er zoo weinig leden op de gewone verga deringen komen. Toont dan toch ook dat u niet alleen belang stelt, als er een feestver- gadering is, maar helpt mee aan den voort- durenden opbouw door de. vergaderingen te bezoeken om de voorstellen mee te helpen af werken zeide spreker. Het ledental der ver eeniging is van 95 tot 110 gestegen. Daarna voerde het Tooneel-Ensemble „Hercules" van Haarlem het blijspel in 3 be drijven „Haar laatste wil" van J. W. v. d. Heiden en H. Bakker op. Dat het een goede keuze was voor dezen avond, bewees wel het succes dat het ensemble met dit stuk oogstte. Er werd zeer goed gespeeld. Na elk bedrijf moest er dan ook meermalen worden gehaald. Aan het einde werden de dames met ge schenken verrast door den voorzitter die het Ensemble een hartelijk tot weerziens toeriep. ZENDINGSCOLECTE. De collecte voor de zending in de Ned. Herv. gemeente te IJmuiden-Oost tijdens de week van gebed, toewijding en offer heeft bijna f 155 opgebracht. OPDRACHT. Het leveren en opstellen van twee Ford motoren an het herwerk van de deuren der Noordersluis is opgedragen aan de N.V. Haar- lemsche Machinefabriek v.h. Gebr. Figee te Haarlem voor f 11400. De regeling van het vreemdelingenverkeer. „Och. Velsen is (toch zoo mooi!" zeidie ons de heeir B. G. Schuitenmaker, secretaris van IJmuiden's Bloei. „Ik ben er op mijn 9de jaar komen wonen en nu ik ben er tus- schenuit geweest nu woon ik weer in IJmuiden". De heer Schuitenmaker is met hairt en zoel IJmuiden toegedaan. Met groote liefde ver telt hij van de schoonheden van zijn gemeente van het strand, en de havens, de sluizen en de industrieën, de bosschen en parken en ruïne. „Weet u, dat onze nieuwe sluizen de groot ste der wereld zijn? Weet u dat ons strand een der breedste en veiligste is van de stran den? Dat de spoorbrug bij Velsen de groot ste Nederlandsche draaibrug is van Europa? Dat een wandeling des avonds langs havens en' sluizen met den gloed der eenige hoog ovens in Nederland iets bijzonders is? Dat er vrije wandeling in Santpoort en Velserbeek en op de pier .bestaat? En dat we de grootste vischafslag van Europa bezitten? Er valt op allerlei gebied te genieten. Voor hen, die van een rustig strandleven houden, is het hier prachtig. Mondain ge-doe moet men niet verwachten. Daarvoor moet men in andere badplaatsen wezen. Maar zelfs al zou het strandleven eens onmoge lijk zijn door storm of regen dan hoeft men zich nooit te vervelen. Want is bijvoorbeeld een op de havenhoofden brekende woeste zee niet schitterend? En wil men nóg wat anders, wel, de treinen en bussen die met zeer korte tusschenpoozen na elkaar vertrekken, bren gen u met gering tijdsverzuim in Haarlem of Amsterdam en tot 's avonds laat toe, daar ook weer vandaan. Dat is goed geregeld, het vervoer. Bedenkt u eens, dat er hier in Velsen niet minder dan 8 spoorhaltes zijn waarbij o.a. een bij de Hoogovens, ongerekend' de stopplaatsen voor de bus. Wat is 'gemakkelijker, dan wandelin gen te maken door onze uitgestrekte .gemeente waarbij moe geworden, vrijwel overal een halte voor een of ander vervoermiddel, dat u weei* terugbrengt naar uw uitgangspunt?" Gemoedelijk een pijp rookend verhaalde de heer Schuitenmaker van de trotsche zee- kasteelen die in IJmuiden binnenloopen. „Het is machtig interessant, die 'booten van dichtbij te bewonderen en het schutten vlak bij te zien. Te meer daar de strandgenoegens van andere badplaatsen ook hier te vinden zijn. En dat begint het publiek langzamer hand ook te begrijpen. De laatste jaren is het aantal bezoekers geweldig toegenomen. We merken zoo .goed, dat, waar vroeger de passagiers der salonbootén voor verreweg het groote deel uitstapten om naar Wijk aan Zee te gaan dit nu geheel .andersom Is. Het aantal „dagjes-onensehen" .dat verder per fiets of auto komt, beloopt de duizenden soms. Het is wel eens een toer om alleen het Sluisplein daarvoor als parkeerterrein te gebruiken!" „Hoe geschiedt de verbinding met het strand nu?", vroegen wij. „Zijn daar nog klachten over?" „Neen hoegenaamd niet meer. Er varen motorbootjes van de sluis via den kop van •den visschershaven naar het Zuiderstrand. Het Noorder strand ligt te ver, vooral nu, met de nieuwe sluis werken; en daar nader je Wijk aan Zee weer. Er waren vroeger wel klachten over de soort booten, en hun lig plaatsen maar thans is dat tamelijk wel ge regeld. Natuurlijk blijft er altijd wat te wenschen Dat zien we ook aan de goede hotels, die we hebben, doch die niet te dicht bij het strand liggen. Ook hebben we te weinig bad huizen en -inrichtingen. Maar door het steeds groeiende bezoek wordt ook dat later wel beter". „Voldoen de wegen aan de gestelde eischen?" „Ongetwijfeld. Dez-e zijn in uitstekenden staat. Wat. de pont betreft, och, die stoom ponten vormen een attractie op zich zelf" Van den nieuwen weg AmsterdamVelsen had onze zegsman groote verwachtingen. Misschien zouden z.i. veel forensen die in het Gooi -bijv. wonen, dan Velsen als woonplaats kiezen. Vooral, daar de belastingen m Velsen niet hooger zijn dan elders. Toen kwamen wij op het terrein van het Vreemdelingenverkeer. Dit is een onderaf- deeling van de Vereeniging IJmuiden's Bloei, die in haar geheel ten deel heeft het be vorderen van de economische en cultureele ontwikkeling van Velsen en van IJmuiden in het bijzonder. Ze is aangesloten .bij de Alg. Ned. Vereenigingvtn Vreemdelingenverkeer. „Wij doen veel om vreemdelingen te trekken Wij weven alles garis verschillende boekjes uit, lijstenvoor hotels en pensions, werken met sluiftzegels, adverteeren in Ons Nederland, Automobielclub den Haag, Schil dersblad en andere rijdschriften met fato's, er zijn plattegronden in den handel, propa gandageschriften zoo-ais „Vestigt u te Velsen" worden verspreid. Zoo hebben we 10.000 korte gidsen in 4 talen rondgestuurd. En dat zooiets succes heeft, moge blijken uit de aanvragen uit het buitenland, ,uit Indië en Amerika zelfs. Bovendien kregen we brie ven van pensiongasten vol vleiende lofuitin gen. Alleen is het jammer dat de -medewer king hier nog niet volmaakt is. De zaken- menscben zien nog niet in, dat wij ook of vooral in hun belang werken. En verder bezit onze vereeniging nog geen centraal punt, nog geen eigen Verkeershuis, wat hard noodig is. Maar het zijn slechte tijden ook voor de gemeente. Mijn oordeel echter is. dat, dat de gemeente daaraan spendeert, zij in anderen vorm dubbel terug zal krijgen. Want juist de groote afwisseling, natuur, waterwerken, industrieën, trekt de menschen. En wij kunnen hen dit beter bijbrengen als het* Vreemdelingenverkeer hier tot in de puntjes in orde is". ST. NICOLAAS CAMPAGNE. WINKELIERS. EN HANDELSVEREENIGING „GROOT-I JMUIDEN". Het is een verblijdend teeken, dat niet tegenstaande den crisistijd, dien wij thans beleven, de Winkeliers- en Handelsvereni ging Groot-IJmuiden in samenwerking met den Chr. Midd. Bond, evenals voorgaande jaren een groote St. Nicolaasreclame-cam- pagne organiseert, waaraan verbonden zijn een zestal attractievolle verlotingen (goedge keurd door B. en W.) Op welke wijze kan men hier aan deel nemen? Bij ieder a contant besteed bedrag van 50 cent ontvangt men een bon cadeau, welke men. na op de achterzijde naam en adres in gevuld te hebben, in één der daarvoor be stemde bussen kan werpen. Deze' worden geplaatst op het Willemsplein, voor Drukkerij Sin jewel; op het Kennemer- plein voor de garage van den heer Zwier en te IJmuiden-Oost voor den winkel van den heer R. de Boer, Zeeweg No. 86, van des mor gens 9 uur tot. des avonds 8 uur. De eerste trekking, zal plaats hebben op Maandag 30 November, des avonds 9 uur in. het lokala Oranjestraat 8. Hiervoor zijn geldig de groene bonnen. De oranje bonnen trekken op Dinsdag 1 December, des avonds 9 uur in de Witte Bios coop. De blauwe bonnen trekken op Woensdag 2 December des avonds 9 uur in het lokaal Oranjestraat 8. De gele bonnen trekken op Donderdag 3 December, des avonds 9 uur in de Witte Bios coop. De grijze bonnen trekken op Vrijdag 4 De cember, des avonds 9 uur. De rose bonnen trekken op Maandag 7 December, des avonds 9 uur in het lokaal Oranjestraat 8 of Witte Bioscoop. De schitterende cadeaux voor deze verlo tingen worden geëtaleerd in het winkelhuis Willemsplein No. 20 hoek Pr. Hendrikstraat. De deelnemers aan deze campagne zijn kenbaar aan een etalagekaart. Door sommige deelnemers wordt nog een extra prijs beschikbaar gesteld, welke in hun eigen etalage tentoongesteld is. Het batig saldo dezer campagne wordt ter beschikking gesteld van het. op te richten steuncomité in de gemeente Velsen. LEVERING. De levering van de handwerkbenoodigdhe- den ten behoeve van de openbare scholen in de gemeente Velsen voor het jaar 1932 is op gedragen aan de firma J. J. Glas, magazijn „de Vlijt", Kalverstraat te IJmuiden. Bij de Amsterdamsche Ballast Mij. zijn wederom 15 man ontslagen, welke bij de duinuitgraving aan de Haringkade werkten. SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Noorsche s.s. „Frode" in ballast onder weg van Hirtskalls naar Huil liep Zaterdag morgen wegens een tekort aan bunkerkolen de haven van IJmuiden binnen. Na haar bunkervoorraad te hebben aangevuld heeft de „Frode" haar reis naar Huil vervolgd. Het Nederl. passagiersschip „Costa Rica" met passagiers en stukgoederen van West- Indië via Havre is Zondag te IJmuiden aan gekomen en opgevaren naar Amsterdam. Het Nederl. passagiersschip „Venezuela" van de K.N.S.M. met passagiers en stukgoe deren van Hamburg is Zondag te IJmuiden aangekomen en opgevaren naar Amsterdam, alwaar het schip verder nog passagiers zal inschepen en stukgoederen bijladen om Vrij dagmiddag 12 uur naar West-Indië te ver trekken. Het Fransche s.s. „La Rochefoucauld" is 26 dezer met een volle lading ijzererts van Bilbao voor het Hoogovenbedrijf te IJmuiden vertrokken. Het Noorsche s.s. „Coruna" is Zondag met een volle lading ijzererts van Bilbao aan het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden, gearri veerd. Het Engelsche s.s. „The Viceroy" is Zondag in ballast van Rouan aan het Hoogovenbe drijf te IJmuiden ge'arriveerd, om een volle lading ruw ijzer voor Engeland in te nemen. Het Spaansche s.s. „Urko Mendi" is Zondag met- een volle lading ijzererts van Almeria voor het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden, aan gekomen.

IJmuider Courant | 1931 | | pagina 1