Uit het Buitenland. Hongarije. SCHEEPVAARTBERICHTEN ADVERTEERT HET NIEUWE DAGBLAD Zonder eenige verplichting S. SMIT HET NIEUWE DAGBLAD DINSDAG 1 DECEMBER 1931 Het Belangrijkste nieuws. Protectionistisch Engeland. - De Engelsche minister van handel publiceert een nieu we lijst yan goederen waarop invoerrechten geheven zuilen worden. - De minister van Landbouw volgt zijn voor beeld. - Toch nog geen gerust stellende berichten uit Mandsjoerije. - Neutrale zone of enquêtecommissie? - De nieuwe Chineesche minister van Buitenlandsche Zaken, Wellington Koo. In het Lagerhuis beeft Sir John Giflanour, de minister van landbouw, een financieele resolutie ingediend, die machtigt tot het hef fen van buitengewone echten welker be drag de 100 pot. der waarde niet overschrijdt op vruchten, groenten enz. Gihnour betoogde dat de verkoop der „luxe-producten" groote moeilijkheden voor de Britsche producenten met zich brengt en dat de producten niet als volksvoeding kun nen worden gekenschetst. De maatregel loont de moeite, daar bet duidelijk is dat men door gebruikmaking van kassen en door intense cultuur de productie van noodzakelijke levens middelen in het land zelf aanmerkelijk kan opvoeren. Hij schatte, dat de itotale waarde van deze In 1930 ingevoerde producten de 13 millioen pond sterling overschrijdt-; alleen reeds de waarde van de categorie, welke dooi de z.g. zuivere „primeurs" wordt gevormd, kan op zeven tot acht millioen worden geschat. Voorts verklaarde Gilmoor dat de categorie bloemen, bollen en rozestruiken, bet onder werp vormt van een aanvullende bepaling in de resolutie n.l. dat de w,aarde van .bepaalde artikelen zal worden geschat naar de stan daardprijzen van de overeenkomstige periode van bet vorige jaar. Wanneer liet ad-valo- re-m-begins el niet kan worden -toegepast,, wordt voorgesteld de bevoegdheid te vragen om speciale rechten te heffen, betrekking hebbende op het gewicht, de afmeting of het aantal. De speciale rechten zullen in een verordening worden vervat, doch de minister zou zich voldaan achten indien het gemid delde dezer rechten, wanneer zij van kracht zijn, de 100 pet. van de waarde der normale zending niet overschrijdt. Ten slotte zeide Gi-Lmo-ur dat de in voorbe reiding zijnde verordeningen aan het Lager huis zullen worden voorgelegd ter aanne ming of verwerping'. In bepaalde gevallen zou een hooger recht kunnen worden geheven hetzij voor een langere of kortere periode, of een gradueel verminderend recht gedurende bepaalde periodes van het jaar. Doch dat is niet alles. De Minister van Plandel Runcknan, pu bliceerde een nieuwe lijst van goederen waar op verhooging van invoerrechten zal worden geheven .tot een maximum van vijftig pro cent van hun waardie. Deze verhooging zal ingaan op het zelfde tijdstip, waarop de ver- hoogingen der tarieven van de j.-l. Vrijdag' ge publiceerde lijst van goederen in zuil-len gaan. Thans zullen worden belast iglazen flessöhen, met uitzondering van die welke voor wetenschappelijke doeleinden wor den gebruikt (hierop wordt reeds 33 1/3 pro cent gelieven), koolstofelementen voor bat terijen, garen van wol gemaakt of halfwol- igarens,, oocosmatten, linnengoedtapijten, jutekleedjes, kaarsen, jachtgeweren, lucht buksen enz. alsmede onderdeden van deze voorwerpen en metale foudralen met uit zondering van gouden .en zilveren hudshoude lijke artikelen van metaal als vorken, lepels enz. en tenslotte meubilair van metaal als schrijftafels, boekenkasten enz. Op deze laatste categorie zijn meubelen voor ziekenhuizen uitgezonderd Dat de verordening van het ministerie van Handel geen betrekking heeft op de ar tikelen ijzer en staal, moet toegeschreven Ivor den aan de groote mee n ingsvers ühillen, die in de commercieele en dndustrieele bran ches, de commissies en in het kabinet, be staan. Tevens moet rekening worden gehouden met den wensch v.an minister Runciiman-, die persé wil vermijden, dat de grondstoffen voor de Britsche industrie worden belast. DuitscMand. Tragische wending van het proces-S klarek. Burgemeester Schol-z, is zonder dat hij den eed behoefde af te leggen, over zijn persoon lijke betrekkingen met de Sklarefcs onder vraagd. Hij verklaarde, dat hij deze niet met de Sklareks heeft onderhouden. Wel heeft hij met Max Sklarek kennis gemaakt. Hij kan zich niet herinneren, dat hij ook oan Leo Sklarek is voorgesteld. Max Sla-rek heeft hij in gezelschap bij Rosenthal en op het persbal in 1929 gezien Scholz is nooit in de zaak van de Sklareks geweest en heeft ook nooit iets van hen gekocht. Op een desbetreffende vraag van den voorzitter antwoordde Scholz dat hij met de geschiedenis der contracten niets- uit staande heeft gehad, daar hij niet in den raad van beheer van de K. V. G. en B. A. G. zat. Nopens het persbal in 1929 zei hij, dat li ij door de organisators van dit bal was uitg-e- noodigd. Voor zijn vrouw en zichzelf -had hij een kaart voor de eereloge gekregen. Om tien uur a half elf was hij gekomen. Tamelijk lang -heeft hij met vertegenwoordigers van andere bestuurslichamen in de hoofdloge ge zeten. Daarna is hij, zooals gebruikelijk is. met zijn vrouw door de zalen gegaan en zoo ook op de eerste verdieping gekomen, waar het gemeenteraadslid Morifz Rosenthal hen aan tafel verzocht. Tijdens het verhoor van Scholz deelde de voorzitter mee, dat een verslaggever hem juist heeftmedegedeeld, dat directeur-generaal Schünin-g, van de Berlijmsehe haven- en v&emanaatschappij, tegen wien nuen veel be zwarend materiaal heeft bijeengebracht,, zich in Westh-afen heeft doodgeschoten. In de zaal ontstond groote opschudding, Wil.ly Sklarek roept: „Voor ions is het treurig, want nu zullen we onzen onschuld niet kunnen bewijzen'. Willy en Leo Sklarek roepen met dreigend opgeheven "vuist tegen Scholz: „U hebt hem op uw geweten". De voorzitter vermaant hen zich fatsoen lijk te gedragen. No-pens den zelfmoord van Schün-ing wordt nog bekend, aldus de N.R.C., dat zijn vrouw naar de stad was gegaan om boodschappen .te doen. Om half negen had Schünin-g om het meisje gebeld en haar met een bood schap weggestuurd. Toen zij terugkeerde vond zij hem dood met een schot in den slaap in de slaapkamer liggen. In een achter gelaten brief deelt hij mede, dat -hij genoeg -had van de zaak Sklarek, waarin hij gewik keld was geraakt en daarom een eind aan zijn leven heeft willen maken. Reeds eenige dagen geleden moet hdj der gelijke voornemens hebben geuit. In het proces-Skïarek verklaarde Scholz bij zijn verdere verhoor, dat hij altijd gemeend had, dat Sklarek op grond van bestaande contracten het leveringsmonopolie voor de stad had. De president hield Scholz voor, dat hij, vol gens de meening van verschillende menschen, die bij het proces betrokken zijn, al lang van alles af wist, maar met het aangeven gewaóht heeft, tot de eerste-burgemeester Boess in Amerika was. Hij zou dus de zaak niet uit zakelijke, maar uit zuiver persoonlijke over wegingen aan het rollen gebracht hebben. Scholz ontkende dit. Verder werd burgemeester Lange gehoord. Op de vraag of men Kieburg had willen sparen, antwoordde hij, dit niet te gelooven. De meeste magistraatsleden kenden Kieburg in 't geheel niet, en in elk geval gevoelde geen hunner zich van hem afhankelijk. Indien belangrijke overeenkomsten, zooals het monopoliecontracfc-, niet ter kennis van den eersten burgemeester zijn gekomen, zoo deed de voorzitter opmerken, komt dat, door dat de betrokken personen eigenmachtig zijn opgetreden, waarop get. antwoordde: Ja, de eerste burgemeester was zeer goed van ver trouwen ten opzichte van personen, die hij voor fatsoenlijk hield. Bij het sluiten van het monopoliecontract had ten minste de magis traat een besluit moeten nemen, waarschijn lijk ook de gemeenteraad. Het eventueele tekort op de Rijksbegrooting. BERLIJN, 30 November (V. D.) Naar de „Berliner Boersenkuricr" meldt, zou men voor 1931 moeten rekenen op een tekort van 400 millioen R.M. op de rijksbegrooting. Het is echter niet onmogelijk, dat dit tekort nog grooter zal worden. Communiqué over de verijdelde Putsch. Uit een communiqué blijkt dat de jongste actie eendeels het in gevaar brengen der maatschappelijke orde en anderdeels het plegen van gewone misdaden ten doel had. De deelnemers hadden zich met behulp van vecvalschte stukken toegang willen ver schaffen tot de hondved- en politiekazernes om vervolgens een dictatuur en wel een staatsinrichting'naar het modei van de Sov jet in te stellen. De regeering begon op 27 Nov. met de ar restatie van de raddraaiers en hun aanhan gers. Uit de verliooren is tot 'dusver gebleken, dat de opstandige elementen geen volks massa ach ter zich hadden én dat zij tot geen der in het parlement vertegenwoordigde po litieke partij beh-ooren. Engeland. De strijd om Indië's vrijheid. LOMDEN, 30 Nov. (V.D.) Tijdens de zit ting van de Ronde Tafel-Conferentie van hedenmiddag zeide Jayakar, dat het ontwor pen plan aanvaard was door de grootste po litieke organisatie van Indië, het Congres. Er moeten nog vele details worden uitge werkt, maar dat was geen reden om het schema te verminken en slechts een gedeelte ervan aan Indië aan te bieden. Wanneer de regeering 'het heele schema uitwerkte en haar bedoelingen duidelijk maakte en zorg' droeg, dat stap voor stap de moeilijkheden werden uit den weg geruimd, zou Indië ze kerlijk geduld toonen, mits men er slechts een redelijken tijd voor nam. Indië heeft liet hart verpand aan de federatie. Sir. Phiroze Sethna verklaarde dat ernsti ge consequenties het gevolg zouden zijn. wan neer slechts provinciale autonomie werd aan geboden. Ofschoon spr. de oudste der gedelegeer den was, bad hij vurig nog tijdens zijn leven een All Indië federatie in werking te mogen zien. Lord Reading sprak verder de hoop uit, dat Indië in zijn voortgang naar de uitein delijke constitutie altijd het verlangen mocht hebben deelgenoot te blijven van liet Britsche genieenebest. Mevrouw Naidoe deed een beroep op de regeering om algeheele vrijheid te geven het geen het voor Indië mogelijk zou maken naast Engeland te blijven staan in een ge lijk deelgenootschap. Wedgwood Benn zeide, dat de conferentie geen beslissing kon nemen, voor het com munale probleem was opgelost. Spr. drong er bij den eersten minister op aan den dag van morgen niet te laten zijn een dag van uit spraken en complimenten, maar een dag van wederkeerige ondernemingen, zoodat de tweede zitting gekroond zou worden door een verdrag van goeden wil. Honger optocht in de richting van Washington. WASHINGTON, 29 Nov. (Keuter). De ge- heime politie heeft plannen ontdekt voor een gelijktijd igen honger optocht uit verscheidene centra der noordelijke staten naar Washing ton. De communisten zitten achter de de monstraties. Beweerd wordt dat de roode organisators instructies hadden uitgegeven aan hen die aan de optochten zouden deel nemen om zich goed voorbereid te houden op een aanval. Te Hammond in Indiana, in het Midden- Westen, kwam een delegatie van hongerde- monstranten in de stad en begon een op stand. De politie joeg hen met traonsgasbom men snel op de vlucht. Een V. D.-bericht uit New-York meldt na der, dat de liongeroptoclit door den z.g. 11a- tionalen raad van werkloözén wórdt georga niseerd. Het ligt in de bedoeling dat op den dag vóór de opening van het Congres duizen den werkloozen uit het geheele land naar Washington zullen trekken. Reeds meer dan 1000 vrachtauto's en een honderdtal particu liere auto's met werkloozen zijn op weg naar Washington. Amerikaansche financieele experts naar Europa. NEW YOR.K. 29 November (Reuter). Twee vooraanstaande internationale finan ciers hebben zich naaf Europa ingescheept, namelijk Albert Wiggins, President der Chase National Bank, die na-ar Duitsehia-nd gaat als Amerikaansch ve-ntegenwoordig-er, om dee-i te nemen aan de bijeenkomst, der deskundi gen van de schuïde-ischende landen ter be studeering van de schulden op ko-rten -termijn en van het accoord, dat in Februari afloopt Gairrah, de President der B-ank voor Inter nationale -betalingen, verg-ezet hem. Volgens d-e ..New York Ti-m-es" treffen de bankiers maatregelen om de hoiu-ders van Duitsche Dollar-bons -te organiseeren. De •-totale som be'd-raagt ongeveer 2-50 millioen dollar. Men ze-gt, dat dit slechts een voorzorgs maatregel is en volgens het blad is het ver trek -alleen een gevolg van Lavals verklaring, diat Frankrijk niet za.1 toestaan, dat Duitsc-h- land's particuliere schulden voorrang zullen hebben boven de herstelbetalingen. China. De Japansche bezetting vergroot? MOSKOU, 30 Nov. (V, D.) Naar uit Peipin gemeld wordt gaat Japan voort zijn troepen in China uit te breiden. Twee nieuwe torpe dojagers zijn door de Japanners naar Tient sin gezonden. Groote Japansche troepenaf- deelingen worden van Moekden naar de streek Tsjang Tsjoen gezonden. Een Japansch bewind in Charbin? MOSKOU, 30 November (V. D.) De Japan- ners hebben liet beheer over den Oost-Chi- neeschen spoorweg overgenomen, zoodat met uitzondering van een traject- bij Hoehai, het Mandsjoerijsche spoorwegnet zich in Japan sche handen bevindt. Het verluidt, dat de Japanners te Charbin een nieuwe regeering willen vormen. Wellington Koo minister van Buitenlandsche Zaken. Wellington Koo De Chineesche regeering heeft medege deeld, dat China onmiddellijk het voorstel zal aanvaarden om nabij Tsjintsjau een neutrale zone in te richten, ten einde bot singen tusschen de Chineesche en Japansche troepen te voorkomen. De betreffende mededeeling is gedaan door den zoojuist geinstalleerden minister van Buitenlandsche Zaken, Wellington Koo, aan de diplomatieke vertegenwoordigers van Engeland, Frankrijk en Amerika. Hij zou echter als voorwaarde hebben gesteld, dat de ontruimde streek niet door de Japanners wordt, bezet. Tsjang Kai SjeJc. Briand heeft den Japanschen gedelegeerde, Josjisawa, medegedeeld, dat de gevraagde faciliteiten voor waarnemers, die naar Mandsjoerïje zullen worden gezonden, niet beschouwd moeten worden als een uitnoodi- ging tot het verkrijgen van de bemiddeling van derden, maar als maatregelen van bui tengewonen aard,, die ten doel hebben het onpractische voorstel van China tot het in stellen van een neutrale zone, te vervangen. MISLUKTE AANSLAG OP DEN ITALIAANSCHEN AMBASSADEUR IN MADRID. MADRID, 30 Nov. (V. D.) Een bekend anti fascist heeft heden gepoogd den Italiaan- schen ambassadeur, die in zijn auto voorbij reed, met een steenworp te treffen. De aan slag mislukte. De dader is gearresteerd. HEVIG NOODWEER IN ITALIë. ROME, 30 Nov. (V. D.) Tijdens een hevig noodweer is in de nabijheid van Napels een huis ingestort, waardoor 4 personen werden bedolven. Een kind werd hierbij gedood. Te Caltagirone werden door het instorten van een kerk 2 kinderen gedood en een derde ge wond. Door den voortdurenden regenval zijn verscheidene rivieren buiten de oevers getre den. RATTEN-OPMARSCH .AANVAL OP EEN FRANSCHE HAVEN.. PARIJS. 30 Nov. (V. D.) In de Noord-Fran- sche havenstad Fecamp is het Zondag tot een waren veldslag tegen ratten gekomen, die in duizenden in gesloten rijen een over val deden op het havenkwartier en een groot gevaar vormden voor de in de loodsen opge slagen goederen. De bevolking en de autori teiten wisten geen ander middel om de rat ten te verdrijven dan een groote troep hon den op hen af te sturen. Na een langdurigen strijd wisten deze eindelijk de ratten naar hun holen terug te jagen. Honderden ratten bleven op het slagveld liggen. Men vreest, dat de dieren zich echter door dezen eersten nederlaag niet zullen laten afschrikken en eén tweeden aanval zullen ondernemen. HET STROOPERSDRAMA TE ECHT. Een jachtopziener verhoord. GEEN GEVECHT MET ANDERE STROOPERS? NATIONAAL VERBOND VAN GEMEENTE-AMBTENAREN. Over het stroopersdrama te Echt verneemt de N.R.Ct. nog het volgende: De meening, dat hier sprake kan zijn van een gevecht tusschen twee stroopersbenden, wordt meer en meer losgelaten. De drie slachtoffers waren ongewapend, en het ver moeden bestaat, dat zij bij het stroopen be trapt werden of in een hinderlaag zijn gelokt, van waar zij beschoten werden. Niet lang na het vertrek v-an de jongens uit hun woningen hebben de bewoners schoten gehoord, maar daarvan is niet veel notitie genomen, omdat dit wel meer voorkomt. Vrijwel vast staat, dat niet één dader aan het werk is geweest, daar men hulzen van verschillende grootte heeft gevonden, zoowel van geweer- als revolverkogels. Bovendien is er met hagel geschoten. Een der lijken had 19 schotwonden. Bij een onderzoek werden voetsporen, een zakmes en een zaklantaarn gevonden. Later werd onder een bos hout een schop gevonden, waarmee waarschijnlijk de kuil is gegraven. Nog Zondagmiddag is een huiszoeking ge schied bij den opzichter van de jachtgoede- ren van graaf van Aefferden. Deze woont te Posterholt. Bij hem werden eenige wapens in beslag genomen, o.a. vuurwapenen. Deze man moet ook betrokken zijn geweest bij de schiet partij van enkele jaren geleden op de gebroer ders v. H. De man staat bij de bewoners be kend als buitengewoon streng, en treedt steeds krachtig op tegen de stroopers, die hier in grooten getale wonen. Vrijwel alle ar beiders in de omgeving van dit gehucht ma ken zich van tijd tot tijd wel schuldig aan het stroopen van konijnen. Zondag werd door de marechaussee drie maal een boodschap gezonden aan den op zichter, die ook -een grooten zoon heeft, welke hem vaak -assisteert, om zich bij de mare chaussee aan te melden. Hieraan gaf hij zoo vertelde men ons geen gehoor. Ten slotte is hij dan ook door de marechaussee gehaald. Na verhoor heeft men hem op vrije voeten gesteld. STAKING TE ENSCHEDé AANZIEN LIJK UITGEBREID. OOK STAKERS TE WINTERSWIJK. De stakingsbeweging te Enschedé heeft zich Maandagmiddag, in tegenstelling met de verwachting, aanzienlijk uitgebreid. Op verschillende fabrieken, waar 's morgens niet werd gestaakt, is 's middags om half twee een deel der arbeiders niet naar binnen ge gaan. Op de fabrieken van de firma Van Heek Co. is ongeveer de helft der arbeiders in staking. Het con-flict heeft zich ook tot Winterswijk uitgebreid en Maandag zijn de arbeiders der firma H. Willink Co. in staking ge-gaan. De arbeiders van de bontweverij „De Bata vier" gingen wél aan het werk. Bij de firma J. PI. Meijerinlc Zn., dreigde ook een staking doc-h nadat ee'n der direc teuren de arbeiders had toegesproken, gin gen zij toch aan het werk. De staking bij de firma Willink Co. om vat zestig' wevers. De staking omvat te Winterswijk honderd vijftig man. GELDLEENING GEMEENTE ARNHEM. De Arnhemsche Gemeenteraad heeft Maan dag besloten een ge'ldleenin-g van f 4.000.000 aan te gaan, rentende 5 pet., af te lossen per 1 December 1936. DE LOONEN VAN HET GEMEENTE- PERSONEEL. Men schrijft ons: Maandagavond hield de afdeeling Haar lem van het Nationaal Verbond van Ge meente-ambtenaren in de bovenzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw een buitenge wone ledenvergadering. Na. rechtzetting van een onjuist bericht in een verslag van een door de Alg. Vereeniging van Gem. Ambte naren gehouden vergadering omtrent het overnemen van leden, werd uitvoerig ver slag' uitgebracht van het verhandelde in beide laatst gehouden vergaderingen van de sub-commissie uit de Commissies van Over leg in zake' de salarisregeling van het ge- meentepersoneel. Hieruit bleek, dat slechts een drietal organisaties, nl. de Alg. Ned. Chr. Ambtenaarsbond, de Alg. R.-K. Amb tenarenbond en het Nationaal Verbond van Gemeente-ambtenaren op het standpunt zijn blijven staan, dat de noodzakelijkheid om tot salarisvermin-dering over te gaan niet is aan getoond kunnen worden. Rekening houden de met de omstandigheid dat de meerder heid der in sub-commissie vertegenwoordig de organisaties waaronder ook een Ambtena ren-organisatie. nl. de Alg. Vereeniging, zich wel bereid had-den verklaard om over salaris verlaging te onderhandelen werden de ver tegenwoordigers in het Overleg gemachtigd aan de verdere onderhandelingen deel te ne- „H AD-JE-ME-MAAR" OVERREDEN. Zaterdagnacht is naar het Handelsblad meldt, op het Rembrandtplein te Amsterdam de raadscandidaat van 1921, C. de Gelder, bijgenaamd „Had-je-me-maar", door een. auto overreden en zoo zwaar gewond, dat hij Maandag nog niet tot bewustzijn was geko-- men. Hij wordt in het Binnen-gasthuis ver pleegd. Blommersdijk 28 n.m. v. Newpoori News ssaat? Rotterdm. Eenneom p. 30 9 u. 30 m. Dungeness, San Nlcé* las n. Londen en A'dam, Enggno 30 v. Genua, Batavia n. A'dam. Heemskerk 30 te Mombasa, Beira n. RMaïtë. Kota Pinang p. 30 5 u. Perim, Batavia naaaf Rottedam. Kota Baroe 29 V. Gorontalo, Calcutta Pacifickust. Kota Radja 30 16 u. te Londen, Rotterdm naaff; Batavia. Marnix van St. Aldegonde 29 v. Sabang, Batavfci n. Amstedam. Nerenta, 27 v. Cur.gao, Pacifickust RMam, Piela.u Bras 30 te Batavia v. A'dam. Slamat p. 3 0 14 u. Perim, Batavia n, R'dam, Seooskerk 30 v. 'Amsterdam n. Rotterdam. Tabian 30 te Port Said, A'dam n. Batavia» VOETBAI1 UITSLAGEN V.V.IJ. V.V.IJ. A—Kennemers A V.VJJ. B—Kinheim B 2—2 1—0 Vriendschappelijk,, Frigo—V.VJJ. 2 2—0 Bij V.V.IJ. A werd een nieuwe opstelling geprobeerd, die niet erg voldeed, zoodat na een halfuur, toen Kennemers met 2—0 leidde, de opstelling weer werd veranderd. Rust- trad in met 2—0, doch spoedig hierna was het gelijk. Slecht schieten en pech warén de oorzaak dat de overwinning niet werd foe-^ haald. Kinheim B hield kranig stand, vooral de keeper muntte uit; jammer was het dan ook dat een effectbal door zijn handen gleed, en dit de V.V.IJ.'ers de overwinning bezorgde, welke evenwel verdiend was. Het spel was echter te kort en de buitenspelers werden te veel verwaarloosd. V.V.IJ. 2 bracht het er slecht af tegen de ijsfabriek-spelers. In de voorhoede werd danig geknoeid, zoodat de zeer goed spelende rechtsback van Frigo dan ook kon verhoeden, dat er ook maar één tegenpunt gescoord werd. Het prgramma voor a.s. Zondag vermeldt o.a. Beverwijk CV.V.IJ. B. GEVESTIGD: Fr. Milatz Tandarts Wijk aan Zeeërweg 144 SPREEKUREN: Ziekenfonds IJmuid-en: Dagelijks 89 u. v.m.; Maandagavond 7—8 u. Particulieren: Maand., "Woensd., Zaterd. 12 uV; Dinsd., Don- derd., Vrijd. 7-8 u. n.m en vol gens afspraak. Spreekuren Santpoort: Ziekenf. IJmuiden: Donderd. "Vrijd. 45. Particulieren: Dinsd., Donderd., Vrijd, 23 uur. RADIO. Mod. 3 1. wisselstr. toe stel, gek. '180 v. 60, nog 10 m. gar. I-I. W. Mesdaglaan 33 b. Z.B. Spaarne, Heemstede HUWELIJK Alleemst. Weduwe, 5S j., wenscht serieuze kennism. met alleenst. weduwnaar. Br. no. L 11 bur. van dit blad. noodigen wij U beleefd uit onze groote sorteering te komen zien in ICAPDOOZEN, MANICUUR-ETUI'S, DAMES-, WANDEL- EN. VISITE-TASSCHEN, PORTE FEUILLES, SIGAREN- EN SIGARETTEN KOKERS, PORTEMONNAIES, LUXE LEDER WAREN, EAU DE COLOGNES, PARFUME- RlëN, BYOUTERIëN EN TOILET-ARTIKELEN Zeer geschikte ST. NICOLAAS-CADEAUX. Ziet de Etalages. Spaart Uw Kassabons. Aanbevelend, Telef. 197, KANAALSTRAAT 76, t.o. het Postkantoor De Haarl. Brandverzekering-Mij Tan 1846 KRUISWEG No. 70, hoek Parklaaa verzekert tegen Brand, Onbewoonbaarheid, Huurderving, Inbraak, Storm, Bedril', Persoonlijke Ongevallen, Welti. Aansprakelijkheid en Water leidingschaden.

IJmuider Courant | 1931 | | pagina 4