DE BILT De Ooievaar. ADVERTEERT HET NIEUWE DAGBLAD DAMMEN HET NIEUWE DAGBLAD MAANDAG 7 DECEMBER 1931 Zondag kwam het .telegram aan, 'Nuchter, zakelijk en ifort: Postvliegtuig op weg naar huis toe, Vlak na Bangkok neergestort. Nooit was op die trotsche luchtlijn Zulk en ongeluk gelbeurd. In ons luchtverkeer met Indië Werd geen doode nog betreurd. [Dagelijks stonden de berichtten In een. hoekje van de krant: Hier was er een doorgevlogen, Daar was er weer een geland, 't Ging zoo vlot en zoo natuurlijk. Als 't verkeer per trein of 'boot, Machinist en stuurman heette Enkel in de .lucht piloot. En nu komt die onheilstijding, Onherstelbaarrauw en schril, Vijf zijn dood en twee gewonden, 't Maakt ons even koud en stil. Sterker zien wij het gevaar weer Dat haast niet oneer werd geducht. De gedachten gaan naar boven, Door die ongepeilde lucht. Juist toen Sinterklaas de gever, In zijn mildheid tot ons kwam, Op den dag der goede gaven. Kregen w'ook een telegram, HlllllllllllllllMIIIIIII li een uiterst nadeeligen invloed op het hef vermorgen moet hebben gehad. Gezien de bekwaamheid van den vlieger en het feit. dat op dit vliegtuig een zeer lange aanloop mogelijk was, is de omstandigheid, dat het vliegtuig niet los kon komen niet anders te verklaren, dan dat het luik open stond, en de gezagvoerder zich hiervan niet meer be wust is geweest, en voortdurend in de over tuiging heeft verkeerd, dat hij het toestel los kon krijgen. Van den marconist Van Zadelhoff is tot nu toe nog geen rapport ontvangen. De K.L.M. verwacht, dat het in den loop van den dag nog wel zal binnenkomen. De overbrenging van het stoffelijk over schot van de slachtoffers zal nader geregeld worden. EEN ONDERHOUD MET GEYSENDORFFER. VAN ONLANGS HOORDE NIET IN „DE OOIEVAAR". De bekende piloot Geysendorffer. die pas geleden weer bij de K.L.M. teruggekomen Ls. nadat hij langen tijd zijenn diensten aan den Amerikaanschen millionair Van Lear Black bewezen heeft, kon ons uitteraard over het ongeluk ook niets mededeelen. Hem waren evenmin, als ons nadere1 bijzonderheden be kend. Wel kon hij ons ze'ggen, dat het vliegveld in Bangkok goed en groot is. Althans in den drogen tijd. zooals nu. Het zou echter kunnen zijn, dat bijv. de klei hard als cement is ge worden waardoor bij het rollen het landings gesteld een noodlottige breuk gekregen heeft. (Naar Kingsford Smith, ooggetuige verklaard heeft, is het toestel inderdaad reeds bij het taxi-en op zijn neus gevallen). Beide vliegers staan als kalme, rustige pilo ten bekend, zooals trouwens 11e K.L.M.-vlie gers. Aan roekeloosheid of onvoorzichtigheid kan het dan ook zeer zeker niet gelegen heb ben, zéide de heer Geysendorffer. Deze piloot van Onlangs is dezelfde, die en kele jaren geleden plannen gemaakt had om naar West-Indië te vliegen, welke tocht door gebrek aan geld geen doorgang heeft kunnen vinden. Hij hoort eigenlijk tihuis in de Duif, het postvliegtuig, dat gisteren met eenige ver traging in Parijs was en heden op Schiphol zou landen met Tepas als eerste piloot. De Duif moest echter onverwacht terug, vroeger dan gedacht was. En aangezien de in Indië ge'arriveerde piloten daar eenige dagen verlof hebben en ook van Onlangs hiervan genoot, waardoor men hem niet kon bereiken, werd de tweede piloot van Wiersma in de Duif gezet bij Tepas en kwam van Onlangs bij Wiersma in de Ooievaar. ..Het wachten is nu op bericht van Hon- dong Deze is onderweg naar Indië en is Zon dag in Bangkok aangekomen. Hïj, als deskun dige, zou een uitgebreid rapport uitbrengen over het ongeval. Tot zoolang blijft alles gis sen". De heer Geysendorffer noemde het ongeluk een ramp. „De Indië-vluchten verliepen vlot en goed, te goed zelfs. Het publiek kreeg zoo den indruk, dat het niet mis kon gaan. Maar altijd blijven er onvoorziene factoren in het spel( die de oorzaak kunnen zijn van onge lukken als dit". IJMUIDEN 6/12 SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. Ned., Trajanus, Rotterdam. Zweedsch, Patria, Rotterdam. Ned., Mixland, Goole. Portugeesch, Cunena, Rosario. Ned., Merope, Venetië. Letsch, Everene, Leningrad. Zweedsch, Theodor, Leningrad. Deensch. Kronbreg, Leningrad. Ned.. Stella, Hamburg. Engelsch, Merel, Londen. Ned., Lingestroom. Londen. Letsch, Stefanos Costomenis, La Plata. Ned., Leto, Rotterdam. Ned., Erato, Stettin. Ned., Rijnstroom, Hull. Grieksch, Atlanticus, Londen. Zweedsch, Drott, Abo. Vertrokken schepen. 5 12 Noorsch, Brumla. Oslo. Duitsch, Wadai, Hamburg. Ned., Orpheus, Kopenhagen. Fransch, Borée, New-Castle. Ned, St Philipsland, Londen Ned., Willy, Goole. Duitsch, Hofnung, Pastol. Duitsch, Baltia, Hamburg. Spaansch Maco Mendi, Barry Dock. Duitsch, Astorte, Bremen. Engelsch, Stanislas, Leith. Engelsch, Gateshead, New-Castle. Ned., Odysseus, Hamburg. Spaansch, Aghios Markas, Cardiff. Engelsch Blyth, Goole. Engelsch. Mavis, Londeix Ned.. 'v^cbta&Qom, HttK Ned., Hontestroom, Londen. Grieksch, Mina E. Tricoglu, Barry Dock. Zweedsch, Patria. Gothenburg. Ned. Melampus, Liverpool. 6/12 Ned., Trajanus, Napels. BESOMMINGEN. meldt: Hoogste barometerstand 768,6 m-M- te Valencia. Laagste barometerstand 742, m.M. te Stockholm. Amsteldijk 205 f 2500— Anna 325 f 2600.. Bolder 240 f 2000. Holland 1J- 50 f 1600. Mascotte 45 f 1300— Adelante 650 I 5000— Protinus 250 f 1900— Erik a 300 f 2900— Isabel 250 f 2200— Tubantia 65 f 1300— Alcmarïa 210 f 2300— Proef II 300 f 3000— Ad ri a tie 250 f 2 OOG. Zaanstroom I 225 f 3200. Jenny Elsa 60 f 2000. Kotter: O 335 f 1600. WEER NAAR ZEE. De stoomtrawler ..Jacqueline Clasina" IJm. 10, welke korten tijd geleden met een defect roer binnengesleept werd. is na reparatie te Amsterdam naar IJmuiden gesleept en Za terdag j.l. weer ter visscherij uitgevaren. DE WERKLOOSHEID. OPNIEUW ONTSLAG VAN ARBEIDERS BIJ. DE AMST. BALLAST MIJ. Naar wij vernemen is tegen a.s. Zaterdag opnieuw aan 40 arbeiders der Amst-erd. Ballast Mij. ontslag aangezegd. Met ingang van de volgende week zal ook op het werk aan de Noordzijde van het Noordzeekanaal met twee ploegen worden gewerkt inplaats van met drie. HET BOUWCONFLICT IN DE J. P. COENSTRAAT. Het bekende bouwconflict met het ge meentebestuur in de J. P. Coenstraat is de vorige week voor het kantongerecht behan deld. De bouwondernemers zijn tot f 50 boete veroordeeld. Zeer waarschijnlijk zullen zij van dit vonnis in hooger beroep gaan. DE ZEEVISSCHERIJ IN OCTOBER 1930. .KLEINERE BESOMMINGEN DAN IN OCTOBER 1930. De Af deeling Visscherijen van het Depar tement van Binnenlandsche Zaken en Land bouw deelt o.m. het volgende mede omtrent de zeevisscherij in de maand October 1931, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers betrekking hebben op de maand Oc tober 1930. Aan de Zeevisscherij namen deel 660 (679) vaartuigen. Door Nederlandsche en vreemde vaartui gen werd volgens voorloopige opgaven hier te lande aangevoerd 26.996.450 K.G. C27.829.800 K.G.) vïsch met een waarde van 3.149.325.— (f 5.711. 825.—). In bedrijf waren 137 (172) stoomtrawlers. Deze voerden hier te lande in 347 (458) reizen, waaronder 3 (19) reizen van haring stoomtrawlers en geen (1) IJslandrezien 3.975.600 K.G. (4.978.125 K.G.) visch aan, opbrengende f 786.040.— (f 1.302.725.—). Hoewel de vangsten van de stoomtrawlers over het algemeen ruim waren, werden door het meerendeel der vaartuigen onbevredi gende en veel kleinere besommingen ge maakt dan in October van het vorige jaar, daar de vangst weder in hoofdzaak uit de goedkoopere vischsoorten bestond, als kleine schelvisch en makreel, en de gemiddelde vischprijzen bovendien nog lager waren dan in October 1930. Aan de haringtrawlvisscherij namen 3 stoomtrawlers deel, die in 3 reizen 101.325 K.G. Noordzeevisch te IJmuiden aanvoerden ter waarde van f 10.015.De vangst be stond voornamelijk uit versche haring n.l. 94.900 K.G. Voorts marktten in October jl. hier te lande nog 6 Duitsch stoomtrawlers, die in 7 reizen 205.750 K.G. Noordzeevisch aanbrach ten ter waarde van f 27.755. Met de trawlvisscherij vingen en besomden de motorloggers en motorkotters per reisdag respectivelijk 395 K.G. <300 K.G.) en f 135 (f 151). TOn totaal brachten zij in 49 (22) reizen 137.550 K.G. (40.225 K.G.) Noordzeevisch aan ter waarde van f 46.965 (f 20.210). De trawlvisscherij met de kleinere motor vaartuigen langs de Nederlandsche Noordzee kust werd behoudens eenige belemmering door minder gunstige weersomstandigheden vrij geregeld uitgeoefend. In bedrijf waren 219 (197) motorvaartuigen en bovendien 8 (8) halfgedekte en open zeilvaartuigen. De motorkustvisschers maakten 1736 (1325) reizen en vingen gemiddeld per reis 232 K.G. (219 K.G.). Hoewel de gemiddelde vangst grooter was dan in October van het vorïge jaar was de gemiddelde besomming belang rijk lager dan in October 1930. Voor de haringvisscherij waren 56 (61) stoomvaartuigen. 223 (229) motorvaartuigen en geen (2) zeilvaartuigen in bedrijf. In den loop van de maand beëindigen hiervan ech ter reeds 3 stoomloggers en 2 motcrloggers uit IJmuiden en 1 motorlogger uit Vlaardin- gen en 1 uit Katwijk de teelt. De Nederland sche haringvloot verminderde bovendien met een 8-tal vaartuigen n.l. 4 stoomloggers en motorloggers uit Vlaardingen, welke sche pen aan de Poolsche maatschappij werden verkocht. Zij bleven evenwel voor de haring visscherij in bedrijf en brachten hun vang sten geregeld te Vlaardingen aan. Evenals in de vorige maand waren de haringvangsten in October j.l. over het al gemeen ruim doch in totaal was de haring- aanvoer kleine dan in October van het vorige jaar. De haringprijzen bleven zeer laag, zoodat evenals in September j.l. ook thans de besommingen ondanks de ruime vangsten onbevredigend waren. De totale hoeveelheid en waarde der door Nederlandsche vaartuigen aaneevoerde drijf- netvisch bedroeg 18.945.360 K.G. (21.282.750 K.G.) en f 1.893.484.— (f 4.105.090.—) in 71 (99) reizen der stoomloggers, 325 (380) rei zen der motorloggers en geen (2) reizen der «eilloggers. en voorspelt: Matigen Noordwestelijken wind, later krimpend en toenemend; bewolking licht tot half, later toenemend. Waarschijnlijk eenige regen. Aanvankelijk zelfde temperatuur, la ter zachter. Uit het buitenland Hetgeen gisteren door het ontbreken van scheepvaartberichten nog onzeker was, n.l. of de sterke drukstijging in het Westen van het gebied dadelijk door een nieuwe daling zou worden gevolgd, is door de nieuwe baro meterdaling op IJsland wel duidelijk ge worden. De nieuwe depressie in het Noord westen zal waarschijnlijk denzelfden weg volgen als de vorige, die over het Noordzee gebied storm veroorzaakte, die met de wind- verzwakking en de nachtelijke uitctraling in onze streken samenging waarschijnlijk mor gen in den loop van den dag weer een stij ging van den temperatuur zal volgen. Li het Noorden van Skandinavië is op een enkel punt de vorst streng, doch het ge- heele gebied ten Noorden daarvan was van ochtend vorstvrij. ALS DEAN INGE WERELDDICTATOR WAS. Ceen: legers armoede lippenstift. Als Deken Inge' van St. Paul's Cathedral eens werelddictator zou zijn dan: „zouden commissies benoemd worden om betamelijke en nuttige kleeding voor mannen en vrouwen te ontwerpen; zouden lippenstiften, rouge en haarkleursel verboden worden, daar het gebruik daarvan onaesthetisch is; zou afwisseling gebracht worden in de grau we vaalheid van de tegenwoordige menigten door speciale kleeding voor elk vak of am bacht; zouden alle nietsdoende rijken en zwervers en andere leddiggangers verplicht worden een smadelijk kenteeken te dragen; zou de Volkenbond een souvereine staat wor den met een klein eigen gebied, waarvoor alle internationale geschillen gebracht zouden worden zouden alle nationale legers en vloten wor den afgeschaft; zouden nergens meer paspoorten en belas tingen noodig zijn; zou de Volkenbond een wereldvereeniging tot behoud van natuurmonumenten worden; zou overbevolking worden tegengegaan en zou er geen armoede meer zijn; zou Engeland niet meer dan 30.000.000 zielen tellen; en zou er één wereldtaal zijn, de Engelsche' Aldus Deken Inge' meldt de News Chronicle, in een dezer dagen gehouden radio-rede. VALSCHE TABAKSBELASTING BANDEROLLEN VOOR DUITSCHLAND. Te Amsterdam gedrukt. DE DRUKKER ZONDAG GEARRESTEERD. Sedert maanden was het den douane autoriteiten in de omgeving van Emden be kend, dat in Nederland op grooten schaal valsche Duitsche tabaksbelasting-banderol len werden vervaardigd, over de grens ge smokkeld en in Duitschland te koop werden aangeboden. Thans is men er te Papenburg aan de Eems in geslaagd, de vervalschers en smokkelaars te arresteeren, juist nadat zij een groote hoeveelheid valsche banderollen over de grens hadden gebracht en hun auto wilden wegbrengen. De smokkelaars hadden de banderollen verborgen in een hoop turf op het erf van een Duitsche boerderij, van waar het door helpers zou worden wegge haald. De douane-beambten konden ongeveer 50.000 banderollen, ter waarde van ruim 900.000 mark, in beslag nemen. De beide ge arresteerde daders werden naar de gevange nis te Papenbur govergebracht. Naar vernomen wordt zouden de sporen van de herkomst der banderollen naar Amster dam leiden, waar zij door een geheime druk kerij zouden zijn vervaardigd. Nader wordt hierover nog gemeld, dat op verzoek van den officier van Justitie te Win schoten Zondag te Amsterdam de drukker is aangehouden. De drukker bekende het druk werk te hebben gemaakt. De cliché's werden in zijn particuliere woning in beslag genomen. Hij wist echter naar zijn zeggen niet, dat het nagemaakte Duitsche tabaksbanderolles be trof. De man is in arrest gehouden en wordt morgen op transport gesteld naar Win schoten. Twee arrestaties te Winschoten. Wij vernemen uit Winschoten, dat aldaar in den nacht van Zaterdag op Zondag in hun woning twee personen zijn gearresteerd wegens het smokkelen van in Amsterdam gedrukte valsche Duitsche Duitsche tabaks- banderolles. Deze arrestaties zijn geschied, op last van den officier van justitie te Winscho ten en in samenwerking met de Duitsche justitioneele autoriteiten. Gearresteerd zijn een ongeveer 70-jarige winkelier, iemand, die bij de justitie niet zeer goed staat aange schreven, en een ongeveer 30-jarige reiziger in sigaren en sigaretten. Het was laatstge noemde, die meermalen in Amsterdam kwam en zeer waarschijnlijk daar door relaties met den in de hoofdstad gearresteerden drukker heeft aangeknoopt en de bestellingen voor het drukken van valsche banderolles heeft gedaan. De beide gearresteerden zijn veor- loopig in verzekerde bewaring gesteld. BEVERWIJK GRAAL-DEMONSTRATIE. Zondagmiddag werd alhier een propaganda- tocht gehouden door een aantal -<gnaa!leden uit Alkmaar. De deelneemsters arriveerden te ongeveer 2 uur aan het station, waar zij werden afgehaald door meisjes, die in het voorjaar aan het spreekkoor in het stadion te Amsterdam hebben deelgenomen en door een groep congreganisten uit de 'beide pa rochies. De bedoeling van dezen propaganda' tocht was, om in Beverwijk de stichting van een graalw.acht voor te bereiden. Voorafgegaan door de Harmonie St. Jozef werd door de voornaamste straten gemar- ceerd. Op het voorplein van de R.K. Tuinbouw winterschool werden de inleidende strophen van het spreekkoor van de graal uitgevoerd waarin het graalprcgramma werd gepropa geerd. De meisjes werden daarna toegesproken door een der graalleidsters. De propaganda- tocht werd besloten met een lof in de St. Agatha kerk, waarbij tevens een gedeelte van het Paaschspreekkoor werd uitgevoerd. R.K. CRISISCOMITé. In de afgeloopen week is in de bussen -bestemd voor het R.K. crisisccmité een bedrag van f 223.68 ontvangen, waarvan f 96.68 in de parochie van de H. Agatha en f 127 in die vrn Ol. Vrouw van Goeden Raad. Aan 27 gezinnen werd ondersteuning verleend. Deze week zal het R.K. Crisiscomité een steun- actie organise eren teneinde door verkoop van bonnen de financiën van het comité te ver sterken. DE KENNEMER OUDHEID KAMER. De landstreek Kennemerland, welke zich tusschen Haarlem en Alkmaar langs de Noordzeekust uitstrekt, bezit een zekere ver maardheid om haar historie, die bijzonder rijk was aan gebeurtenissen, welke in de ge schiedenis des vaderlands een zeer belangrijk hoofdstuk vormen. De nog overgebleven kas teelen „Brederode", „Assumburg" en „Mar quette", alsmede het Huldtooneel te Noord dorp, waar in lang vervlogen eeuwen de trotsche graven van Holland als Heeren van Kennemerland werden gehuldigd, zijn de stille getuigenissen van het roemruchte ver leden van dit gewest. Ook een groot aantal voorwerpen en geschriften, waaronder kost bare charters wijst er op, dat de historie van dit gewest belangrijk is. Vele dezer voor werpen en geschriften zijn echter niet voor Kennemerland bewaard gebleven; voor een deel kwamen zij in bezit van particulieren, terwijl éen ander deel in het Rijksarchiel berustte. In het jaar 1927, toen Beverwijk het 650-jarig jubileum vierde van haar markt- recht, werd een keurige verzameling char ters en andere historische voorwerpen bijeen gebracht en tentoongesteld, waarbij tevens kwam vast te staan, dat nog veel herinne ringen bewaard zijn gebleven. Deze omstandigheid heeft er toe bijgedra gen, dat vele ingezetenen meer voor de his torie van de plaats hunner inwoning gingen voelen en bij een aantal hunner bleef die liefde bestendigd. Bij het 40-jarig ambts jubileum van den heer J. W. A. C. van Loe- nen, als secretaris der gemeente Beverwijk kon aan deze gevoelens uiting worden ge geven. Bij die gelegenheid kwam, op den 3den Nov. 1930, dé stichting Kennemer Oud heidkamer tot stand, terwijl tegelijkertijd de oprichting van het historisch Genootschap „Midden-Kennemerland'.' een feit werd. De gemeenteraad verleende zijn mede werking. waar tegenover het bestuur dei- Stichting zich verbond de Oudheidkamer éénmaal per week gratis ter bezichtigin; open te stellen voor belanghebbenden boven den 18-jarigen leeftijd, terwijl voor de jongeren, mits onder behoorlijk geleide eveneens gelegenheid bestaat de Oudheid kamer te bezichtigen. Schoolklassen kunnen onder leiding der onderwijzers op te voren overeen te komen uren gratis worden toege laten. De Oudheidskamer ontving reeds ver soheiden voorwerpen van de Gemeente ter expositie in bruikleen. De stichting staat ook in ander opzicht in nauwe betrekking tot de gemeente, door dat het gemeentebestuur een der be stuurders van de oudheidkamer aanwijst. Sedert de oprichting heeft het bestuur der stichting zich beijverd zoo spoedig moge lijk tot verwezenlijking der plannen te ge raken. De Kennemer Oudheidkamer werd ingericht in een lokaal van het raadhuis en dank zij in het bijzonder de bemoeiingen van de heeren J. W. A. C. van Loenen en ir. K. L. Moens mag reeds op een fraaie verzame ling worden gewezen, die terecht ook reeds de aandacht van historiekenners trok. De wekelijks gepubliceerde reeks van schenkingen wijst er bovendien op, dat de liefde voor de historie nog wel degelijk aan wezig is. Velen zijn echter nog in het bezit van oude voorwerpen of geschriften, die in de Oudheidkamer op hun plaats zouden zijn. Hopelijk zullen ook zij de Kennemer Oud heidkamer nog wel eens met een schenking willen aanvullen. De Kennemer Oudheidka mer is voor Beverwijk in het bijzonder een waardevol bezit, wat nog wel eens met na druk onder de aandacht der ingezetenen mag worden gebracht. Ook door het lidmaatschap van het His torisch Genootschap Kennemerland kan men reeds een belangrijken steun aan de stichting geven, want ook door aankoop van voorwerpen en geschriften kan de verzame ling oudheden in omvang en beteekenis toe nemen. Teneinde dit te bereiken is dus ook finan- cieele steun zeer welkom. BANK VOOR INTERNATIONALE HERSTELBETALINGEN. COLIJN BENOEMD IN DE RAADGEVENDE COMMISSIE. BAZEL, 6 December (B.TA.) Oud- te maken van de speciale raadgevende com- minister Colijn is aangewezen om deel uit missie van de Bank voor Internationale her stelbetalingen. BRAND IN EEN TREIN. DRIE PERSONEN GEDOOD. MOSKOU. 6 Dec. (V.D.) In de nabijheid van Woldhowo in het gouvernement Novgorod brak in een trein brand uit, zonder dat het locomotiefpsrsoneel er iets van merkte. De passagiers sprongen uit den in vollen vaart rijdenden trein, waarbij er drie door een uit tegenovergestelde richting komenden trein gegrepen en gedood werden. De overige pas sagiers bleven ongedeerd. De brand kon ge- bi'usoht worden nadat acht wagons waren uit gebrand. (Nlet-Olflcleeft. 45Se STAATSLOTERIJ Trekking van Maandag 7 December 1931. 2e Klasse. Ie Lijst. JiOOGE PRIJZEN. 15702 5000. 3039 2000. 4'. 1429S 1500. - 1- 1072, 1328120826 elk 1000. 1358, 2266 elk ƒ400. 7415, 11092, 17202. 20950 elk_ 100. Prijzen van 35. 471 23 127 66S 161 243 349 392 661 685 770 S60 865 966 1129 1135 1183 1206 KM3 1329 1338 1411 1425 i 439 1454 1519 1705 1761 1778 1S29 2035 2G91 2130 2139 2161 2202 2243 2285 2515 2525 2599 2629 2757 2S00 2S05 2824 2SS6 £890 2906 2954 29S4 2991 301S 3030 3(K: 0 3134 3156 3170 3197 3202 3235 325b 3252 3312 3339 3354 3378 33S8 3395 3417 3439 3543 3558 3562 3591 3682 £702 3767 3S10 3821 3SS6 3905 3923 39k'0 408S 4136 4214 424S 4269 4374 444b 4539 4571 4575 4599 4623 4625 4665 4760 476.' 4S4I 4392 50S3 5156 5177 523S 5240 5248 5357 5375 5661 5734 5769 5S02 5S0S 594S 5949 6133 6180 6193 6195 6212 6237 6240 6371 6409 6492 6502 *635 6650 6737 6738 6748 6826 6S27 7061 7132 7215 7220 7245 7270 7336 7425 7430 7446 7586 7614 7677 7696 7726 7839 7910 7912 8065 8123 8132 S163 5238 8253 8287 8368 S404 S429 S462 84S0 S504 8757 8774 8S14 SS15 8951 8959 S996 9005 9009 9012 9026 9059 9076 9144 9177 9374 9389 9488 9499 9514 9565 9570 9702 9705 9930 9960 9954 10011 10014 10058 10079 10095 10119 10143 10173 10236 10275 10284 10314 10361 104SS 10553 10554 10666 10675 10867 10943 10950 10967 11024 11073 11108 11141 11146 11153 11161 111,67 11168 11169 1I23S 11280 11302 1134S 11485 11563 11692 11729 11752 I183S 11S98 11905 11909 11925 11960 11965 12039 12045 12066 12110 12213 12475 12561 12612 f2637 12714 12770 12S15 12912 12943 12982 12985 13G16 13075 13109 13144 13155 13197 13243 13263 13321 13337 13493 13577 13592 13618 136S3 13705 13766 13974 14039 14067 14124 14139 14149 14154 14253 14327 14329 14404 14435 14467 14587 14595 14609 14660 14679 146S3 146S4 14701 14775 147S4 14892 14449 1503S 15060 15099 15183 15186 15211 152S9 15303 15340 15542 15590 15602 15605 15617 15645 15649 15668 15787 15847 15920 15942 15972 16051 16121 16168 I624S 16256 16262 16303 16312 16317 16437 16459 16537 165S9 16669 16707 16S10 16S61 16S78 16939 16997 16998 17008 17033 17104 17147 17211 17278 17285 174.31 17543 17570 17635 17636 17701 17702 17735 17778 I7S42 178S4 17949 1S027 1S029 18035 1S064 18111 18264 18277 1S2S0 1S295 18349 18357 18387 1S445 1S46S 18542 18560 18587 1S679 1SS43 18876 18S90 18911 18952 18964 19012 19038 19062 19100 19121 19137 19156 19190 19381 19405 19433 19470 19604 19644 19672 19S2S 19857 19889 19908 19918 19932 19997 20030 20033 20G47 20101 20145 20174 20206 2026S 20329 20338 20365 20395 20409 20432 2G519 20656 20753 29S59 20886 20973 20992 63T 1032 1402 1775 2173 2664 2929 3153 3295 3432 3751 4057 4495 4668 £197 6195.' 6413 6S2V 726.V 7616- 8098 8378 9023 9396 9781 10091 10313 10841 11126 11205. 11710' 11959 12271 12850 13114 13391 13893 14195 14593 14738 15181 15557 15762 16152 16428 16838 17077 17569 17791 1S075 1S365 18727 19028 19261 19809 20022 10232 20479 gesp.ge w.rem .verl. Haarlemsche Damclub. Elk jaar wordt in de Haarl. Damclub voor alle tientallen een „topscorer-medaille" be schikbaar gesteld, welke wordt uitgereikt aan den speler welke in zijn tiental in alle wed strijden (zoowel competitie- als vriendschap pelijke en andere wedstrijden) de meeste punten voor de vereeniging scoorde. Dit seizoen ziet deze „eerelijst" er als volgt uit: Bord nr. Spelers J. van Looij J. W. van Dartelen J. van der Giesser 10 H. Greeuw x) 6 Joh. Fabel Jr. 9 J. P. van Eijk 7 J. Poppen 4 J. B. Sluiter Jr. x) 3 P. G. van Engelen 2 A. de Jong Reserve J. Wielenga H. van Lunenburg Jr. 4 H. G. Teunisge W. van Pelt J. K. Reedijk H. Berghuis J. Otter J Balk F. W. de Pater 9 6 2 1 14 9 5 3 1 13 9 4 4 1 12 8 4 4 0 12 9 3 5 1 11 9 4 2 3 10 9 1 7 1 9 8 3 3 2 9 5 2 3 0 7 8 1 4 3 6 3 2 0 1 4 4 0 2 2 2 1 0 1 0 1 1 0 1 0 1 1 0 1 0 1 1 0 1 0 1 1 0 1 0 1 2 0 1 1 1 1 0 0 1 0 Totaal: '98 35 45 18 115 x) met elk nog één afgebroken partij, welke arbitrair wordt beslist. De competitiestand. Hoofdklasse-competitie Ned. Dambond. Voor bovengenoemde competitie speelde te Haarlem de Damclub Haarlem I tegen de Damvereeniging Jozeph Blankenaar I uit Amsterdam. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: Damcl. Haarlem I Damvereen. Jozeph Blankenaar H. W. ZitmanF. Raman F. A. BerkemeierO. J. B. v. d. Sleen Chr. F. VisseD. Bosma LycklemaE. Hubelmeijer H. A. van AbsC. Wassenaar G. P. Heck—W. Knol W. van DaalenJ. v. d. teeg Th. van Wam 1P. Goezinnen .Schijf"J. Metz J. van BerkumH. Box 0—2 1—1 1—1 xx 1—1 1—1 0—2 2—0 0—2 xx 6—10 Voorloopige uitslag De met een x gemerkte partijen werden af gebroken. Het vermoedelijk eindresultaat wordt 128 of 137 voor Jozeph Blankenaar.

IJmuider Courant | 1931 | | pagina 2