HOCKEY SCHAKEN. HANDBAL Uit het Buitenland. Het Belangrijkste nieuws. Nieuwe Uitgaven. HET NIEUWE DACBLAD MAANDAG 7 DECEMBER 1931 De Uitslagen. Bloemeudaalbeker le ronde. Bloemend. I—Amsterdam II 50 Be Fair—Hilversum II 24 H.O-C. I—Gooi I 2—1 Togo III—Victoria II 0—3 Amsterdam IH—M.H.C. I 3—4* H. Lyc. HDe Vierde 22; Hilversum IHJ3.S. 61 Gooi IIAmsterdam I 15 H. Lyc. IH.D.M. I 2—2' Togo VD.St.H.C. 1--: H.D-M. nDeventer 03 M.H.C. H—Togo II 3—6 B. Lyc.—Oh Kay 22* Victoria I—Togo I 13 Bij gelijk spel komt de bezoekende vereeni- ging in de volgende ronde. Na verlenging. Competitie 3e klasse. H. Lyc. IH—Dordrecht Victoria IH—H. Lyc. IV Dames, le klasse. GooiH.D.M, Overgangsklasse B-W. I—Laren BJ3U.C. IIKieviten 2e klasse. AmersfoortGooi II Hilversum nAmsterdam II B.D.H.C. IV—Be Fair R.W. IH—B-DH.C. Hl 0—5 1—1 1—1 0-4 3—4 1—3 2—1 7—1 (De Crt.) Begrafenis Meester Weenink. (Van onzen schaakredacteur). Zaterdagmiddag hingen uit de vereeni- gingszalen van het Vereenigd Amsterdaimsch Schaakgenootschap aan het Damrak te Am sterdam de vlaggen halfstok ten teeken van rouw. Een paar honderd schakers, vele vrienden en andere belangstellenden schreden achter de baar, onder tal van kransen en bloem stukken bedolven. Behalve de na te noemen sprekers merkten wij o.m. op de heeren C. Tinholt, eere-voorzitter van genoemde ver- eeniging-, dr. B. Beffie, oud-vice-voorzitter en J. L. Kersten, bestuurslid van het ge nootschap. Voorts tientallen leden o.a. Jhr. A. C. Druijvesteijn, Mr. Max Levenbach, J. Montezinos, Justus Meijer. De Amsterdamsche Schaakbond was o.m. vertegenwoordigd door de heeren G. v. Har ten en Th. M. E. Liket; de Amsterdamsche Schaakclub door deheeren H. G. Reeders en D. G. Gerrits, de Amsterdamsche Schaak club „Parkwijk" door den heer Th. v. Hoorn; de Haarlemsche Schaakvereeniging door ha ren secretaris, A- A. J. Ridderhof. Voorts de heeren J. Hartoug', oud-probleem-redacteur van het Tijdschrift van den Nederlandsehen Schaakbond, W. A. T. Schelfhout, onder voorzitter en J. G. I-Iartogensis, le secretaris van genoemden bond. Toen de met enkele Aronskelken gedekte kist in de groeve was neergelaten, trad de voorzitter van het Ver eenigd Amsterdamsch Schaakgenootschap, B. J. van Trotsenburg, naar voren, die, ook namens Mr. A. Rueb (voorzitter van den Wereldschaakbond) in gevoelvolle woorden Weenink herdacht als trouw vriend en lid van het Genootschap. Daarna sprak Mr. G. C. A. Oskam, als voorzitter Van den Ned. Schaakbond, om den idealist en schoon- heidszoeker Weenink dank te brengen voor alles wat hij als probleemredacteur voor den bond gedaan had. Op de afgeknotte pyra- mide, aan welker voetstuk het grootste deel der schakers naar boven stamt, is er maai' plaats voor enkelen en tot hen behoorde Weenink. In opdracht van den Hongaarschen meester en componist, wiens problemen Weening binnenkort in boekvorm hoopte te verzamelen, legde Mr. Oskam een bloemen hulde op het graf van zijn vriend. Namens den Nederlandschen Bond van Probleem vrienden, welks secretaris hij was, voerde de voorzitter, Dr. M. Niemeyer (Wassenaar) het woord, terwijl de heer E. de Haas, secreta ris van de Rotterdamsche Schaakvereeniging een laatste groet bracht. De grootmeester >Dr. M. Euwe wilde er in de eerste plaats van getuigen, wat hij aan zijn vriend Weenink te danken had en hoe zwaar het verlies was dat de schaakwereld had getroffen. Wij buigen het hoofd en moe ten het toch weer opheffen, omdat wij er ander moedeloos onder zouden worden. La ten wij dankbaar zijn voor alles, wat Wee nink ons in zijn korte leven geschonken heeft. Een familielid bracht in de eerste plaats dank aan allen, de zoo treffend over den overledene hadden geschreven en voorts aan de sprekers en allen die hier de laatste eer hadden bewezen. Diep onder den indruk verliet men den doodenakker. A. H. C. 1Concordia (41) Concordia wint den toss en verkiest eerst met den wind mee te spelen. De voorhoede van Concordia is meestal in den aanval, maar tot doelpunten komt het niet. Uit een aanval van A. H. C. krijgt Kerker een 13 M. worp te nemen, wegens ruw spel; die door hem ingeworpen wordt (10). Kort daarop weet Blokker met een verrassenden worp Hats te passeeren (11). De verdediging van A. H. C. is goed op dreef en weet verdere doelpunten te voorkomen. Na de rust hebben de roodwitten het voordeel van den wind, hetgeen duidelijk te merken is, want het spel is bijna niet van de Concordia-helft af. Een enkele uitval loopt dood op de verdediging van A. H. C. Kerker weet dan met een mooien hoekworp den stand op 21 te brengen. Concordia doet hardnekkige pogingen om gelijk te maken, maar Kerker c.s. spelen goed. Vlak na elkaar weet de laatste nog tweemaal te scoren (4—1), waarmee het einde kwam. Rapiditas. De oefenuren van de Gymnastiek en Hand balclub „Rapiditas" zullen met ingang van 1 Januari voortaan op Woensdagavond in het ZanderinsUtuut worden gehouden. Duitschland's toekomst. - Hitiep licht het buitenland in. - Interview met Engeische en Amerikaansche journalisten. - Slechts wettige middelen zullen gebruikt worden. - De particuliere schulden gaan voor. - Groot opzien in Enge land en Amerika. Wat bete©- kent deze manoeuvre? - Is ©en spoedige regeermgsverande- ring op kermt? De sociaal democraten zijn er ook nog. Zij zullen zich niet zonder slag of stoot aan de Nazi's over geven. - Hitier tusschen twee polen: Bedachtzaamheid en zin voor de daad. - „Als de boomers bloeien." Hitier Het moeilijke van Hitler's positie is, hoe paradoxaal dit ook moge klinken dat hij een leger van tienduizenden aanhangers ach ter zich heeft. Zoo lang een leger klein en select is, volgt het blindelings den leider, wanneer het in omvang de grenzen van het normale te buiten gaat, begint het neiging tot splitsing te vertoonen. Hitler's leger ook wordt bedreigd door dit gevaar. De onder- grondsche stroomingen die in tegengestelde richting de fundamenten van het Nationaal Socialisme bestormen, zijn de bedachtzaam heid in de lust tot de daad. De bedachtzaam heid verbiedt den leider al te extremistische methoden toe te passen, verbiedt hem illegale wegen te bewandelen, de lust tot de daad, die in de rijen zijner volgelingen leeft, noopt hem bij tijd en wijle iets te doen. In Feuchtwan- ger's boek „Succes" vinden wij deze twee slachtigheid prachtig geearicaturiseerd in de figuur van Rupert Kutzncr (Hitler) die nim mer tot de daad komt, maar met het eeuwige mysterieuze „Als de boomen bloeiende daad steeds al belovende verschuift, naar een nieuw lenteseizoen. Uit het tragische geval te Darmstadt, waar eenige intellectueels en niet te goeder naam en faam bekend staande nation aal-socialis ten, particuliere plannen tot het vormen van een schrikbewind hadden uitgewerkt, blijkt hoe levendig het verlangen naar de daad in de gelederen der super-nationalisten kan zijn. Uit Hitler's antwoord op de vondst der documenten, blijkt hoe bedachtzaamheid den leider bij al zijn stappen vergezelt. Wanneer Hitier echter toch aan het ver langen naar „optreden" tegemoet komt is het meestal op negatieve wijze. Dit keer echter (Hitier heeft Engeische en Amerikaansche journalisten te woord gestaan en den hoofd redacteur van de Völkische Beobachter naar Londen gestuurd) draagt zijn geste een poli tiek karakter van groote beteekenis, het bui tenland heeft er dan ook krachtig op gerea geerd. Zaterdag al berichtten wij, dat Hitier een geloofsbelijdenis voor Engeland heeft uit gesproken en alle Londensche bladen geven het onderhoud met de buitenlandsche pers met groote koppen, weer. Hoofdzaak van dat onderhoud was. dat Hitier zeiae slechts wet tige wegen te zullen bewandelen, en wel tot het laatste oogenblik. Sprekende over de oor- lo&sschulden verklaarde Hitier, dat Duitsch- land zijn politieke en economische schulden niet kon betalen, zonder zijn uitvoer te ver- grooten, wat thans onmogelijk is. De Natio- naal-Socialisten zouden de particuliere schul den erkennen, doch zouden energiek weige ren zich te onderwerpen aan politieke afper sing. Ook dit punt is natuurlijk van het aller grootste gewicht, omdat het lang niet uitge sloten is, dat Hitier vandaag of morgen samen met het Centrum en Hugenberg aan het be wind zal komen en omdat Engeland en Ame rika het standpunt innemen, dat de particu liere schulden vóór de politieke schulden dienen te gaan, hetge^j door Frankrijk ten felste wordt bestreden. Hitier legde vervolgens den vinger inder daad op de wonde plek, door te zeggen dat Frankrijk's politieke eischen de wereld ten gronde kunnen richten, en dat, wanneer de* Ontwapeningsconferentie toestaat dat Frank- •ijk zijn huidige bewapening handhaaft, dit beteekent, dat de geheele wereld de voortzet ting der Fransche hegemonie wenscht. ningsconferentie zal een algemeene confe rentie voor algemeene ontwapening zijn. In een tweede interview (voor de „Sunday Graphic") heeft Hitler alles nog eens her haald. Bovendien deed hij daarin weten dat hij er niet aan dacht eventueel het Rijks presidentschap te aanvaarden. Hij eindigde met te zeggen: „De komende week zou van beteekenis worden voor de geschiedenis van. Europa in de komende tien jaar." Men ziet het ook hier: „Als de boomen bloeienMaar wij zijn er nog niet van overtuigd dat Hitier deze week aan het be wind zal komen. De Duitsche sociaal demo cratie is er ook nog. Zij is druk aan het on derhandelen geweest met de Rijksregeerlng en zal zich niet zonder slag of stoot op ge nade of ongenade overleveren aan de Nazi's. Voorts kunnen wij nog vermelden dat Alfred Rosenberg, wiens aanwezigheid in Londen groote aandacht trekt, (hij wordt als de toekomstige minister van buitenlandsche zaken beschouwd, ingeval Hitier inderdaad aan het bewind mocht komen) Hitler's ver klaringen heeft gestaafd en op zijn manier uitgelegd. Met nadruk bericht men echter uit Londen, dat alle geruchten, volgens welke de uitlatin gen van Hitier een spoedig door te voeren staatsgreep beteekenen, van allen grond ont bloot zijn. Wat later geschieden zal, zal van de houding van de andere partijen afhangen en ook van het feit, of en in hoeverre deze het Hitlerprogram zullen aanvaarden. Ook in de Vereenigde Staten heeft Hitler's officieele geste groot opzien gebaard. Vooral zijn uitlatingen over de herstelbetalingen, trokken sterk de aandacht, temeer omdat de helaas te laat gedementeerde geruchten over •een volledig moratorium en afschaffing van den gouden standaard in Duitschland op cle New Yorksche beurs eergisteren een sterke daling van de Mark veroorzaakten. Alles is thans mogelijk. Men moet na tuurlijk rekening houden met een eventueele regeeringsverandering in Duitschland. Waar schijnlijk lijkt ons dit echter Hitler's pa thetische manoeuvre ten spijt niet. Wij zeiden het al hierboven: De sociaal democra ten zijn er ook nog. Het is haar belang de innige samenwerking met Bruening te bestendigen. Bovendien heeft de geschiedenis ons geleerd, dat met veel pracht en praal aangekondigde „omwentelingen" als de bergen zijn die mui zen baren. Desalniettemin zijn de Duitsche bergen groote bergen. Hitier heeft een enor* men aanhang. Men moet dus toch op een en ander bedacht zijn. L. A. DoifeeMamcL Deze woorden missen inderdaad de kracht der redelijkheid niet, doch men vergete daarbij niet, dat het hoogst onzuiver is, de ontwapeningsconferentie te beschouwen, als gericht zijnde tegen Frankrijk; cle Ontwape- De „regeering op den achter grond" en het Centrum. Over de mededeelimgen die Adolf Hitler aan een aantal buitenlandsche correspon denten heeft verstrekt, schrijft het „Berli ner Tageblatt", dat men Hitler's jongste uit latingen niet tragischer moet opnemen dan de pogingen, waarmede hij zich na de ver kiezingen van September 1930 als toekom- stigen leider van Duitschland bij het buiten land trachtte aan te bevelen. De „Kölnische Volkszeitung" (Centrum) publiceert een telegram van zijn Berlijnschen correspondent: Het moet duidelijk worden, of met eën kabinet-Hitier te doeai zal hebben. Het is een onmogelijke toestand, dat op den achtergrond reeds een soort nieuwe regee ring opduikt, terwijl Duitschland temidden van belangrijke internationale besprekingen staat. Geen enkele regeering kan met kans op succes de belangen van Duitschland be hartigen, wanneer zich naast of achter haar reeds andere machtsfactoren voor het bui tenland probeeren te doen gelden. Dynamietaanslag op vacantie- oord. WALDECK, 5 Dec. (V.D.) In Sen afgeloo- pen nacht is op het vacantieoord „Wiegand" te Waldeck een dynamietaanslag gepleegd. De eigenaar van het huis werd door rond vliegende scherven ernstig aan het hoofd ge wond. In het huis werd groote schade aange richt. Nieuw Japansch bombarde ment van Hailoen. PEKING, 6 Dec. (V.D.) Uit Moekden wordt gemeld, dat vier Japanscfre bombar dementsvliegtuigen gisteren opnieuw ver scheidene bommen op de stad Hailoen heb ben laten vallen. Acht Chineesche soldaten werden gedood. Tengevolge van benzinege brek moest een Japansch vliegtuig dalen 18 K.M. ten Oosten van Hailoen. Het werd door Chineesche troepen in beslag genomen en de vlieger werd gevankelijk naar Hailoen over gebracht. Chineesche aanval in Mandsjoerije. TOKIO, 5 Dec. (V.D.) Naar het Japan- sche ministerie van oorlog mededeelt hebben Chineesche troepen onder bevel van Tsjang Sie Liang een aanval gedaan op Japansche posten aan den spoorweg Moekden—Tsjing- tsau. Sze en Wellington Koo nemen ontslag. Een Reuterberiobt uit Nanking meldde gis teravond, dat dr. Sze, de Ohineesdhe vertegen woordiger in den Raad van den Volken/bond en Wellington Koo, die zooals bekend' pias onlangs minister van buitenlandsche zaken te Nanking is geworden, beiden zijn af getre den. In het telegram, waarin hij zijn ontslag neemt, beklaagt Sze er zich over, dat de Cihineezen in Europa hem voortdurend er toe aanzetten om te weigeren aan de vergaderin gen van den Volkenibondsraad deel te nemen. De Volkenbond voegt hij er aan toe, blijkt niet in staat te zijn de zware verantwoordelijk heid van zijn taak te Parijs te dragen. Reuter tmeldt nader uit Nanking: Er heersciht ■hier verwondering bij het vernemen van liet bericht van aftreden van Wellington Koo en Sze. Maarschalk Tsjang Kai-sjek heeft aan Sze een telegram gezonden, waarin hij hem ver zoekt op zijn besluit terug te komen. Tsjang Kai-sjek heeft voorts aan Welling ton Koo een bezoek gebracht, waarbij hij dezen verzocht op zijn post te blijven, maar men is van meening, dat Koo niet meer op zijn bureau zal verschijnen. Naar verluidt zal Sze's ontslag als vertegen woordiger bij den Volkenbond geen invloed De Amerikaansche professor Gault (links) heeft een apparaat geconstrueerd, dat voor een kleine microfoon uitgestoten klanken versterkt en weergeeft op een menibraan, dat de doove in de hand houdt. Dit is een dankbaar hulpmiddel bij hel spreekonder- richt aan stommen, die thans nauwkeurig kunnen nagaan op welke wijze een bepaalde klank ontstaat. hebben op zijn positie van gezant te Lon den. Koo en Sze blijven toch op hun post. NANKINK, 6 Dec. Nadat door de leden der regeering een eenstemmig beroep op hen was gedaan, hebben de ministers van Bui tenlandsche Zaken Wellington Koo en de gedelegeerde te Parijs dr. Sze besloten, hun ontslagaanvrage in te trekken. Frankrijk, Lyonsche zijdefabrieken gesloten. In de kunstzijde-industrie worden de ge volgen van de Engeische protectie-maat- regelen reeds merkbaar. Te Lyon zijn bij de zijde-fabrieken zoo weinig orders binnengekomen., dat de fabri kanten besloten hebben hun fabrieken van 18 December tot 5 Januari te sluitei^ waar door ongeveer 20.000 arbeiders getroffen worden. Zal Sze's ontslag niet aanvaard worden? PARIJS, 5 December. De Chineesche Vol kenbond-delegatie publiceert een telegram van de Chineesche regeering, waarin deze verklaart, de ontslag-aanvrage vam dr. Sze niet in overweging te nemen. Geen Fransch-Engelsche overeenstemming inzake de tarieven? Bavas meldt uit Parijs dat de regeering mededeel in,gen over de strekking van het Engeische .antwoord op het Fransche voorstel inzake rechts treelksche douane-onderhande lingen heeft ontvangen. Er bestaat weinig 'kans dat er thans een gunstige oplossing zal worden verkregen. Het wordt waarschijnlijk geacht dat de- Fransche regeering onder deze omstandig heden zal afzien van het zenden eener dele gatie naar Londen. Mededeelingen van Runciman veroorzaken opwinding in Frankrijk. PARIJS, 5 Dec. (V.D.) Gisterenavond heeft de Fransche Minister van Handel Louis Rollin, een bespreking gehad met een aantal vooraanstaande personen over de gevolgen van de nieuwe Engeische tarieven voor den Franschen uitvoer. Vermoedelijk zal de Con ferentie te Londen, die Maandag a.s. tusschen Fransche en Engeische douanedeskundigen zou beginnen, worden uitgesteld. Het „Journal" van hedenmorgen verklaart, dat de mededeelingen van den Britsehen Mi nister van Handel Runciman in hetLagerhuis in Fransche politieke kringen groote opwin ding hebben veroorzaakt. De bewering van den Britsehen Minister, dat de Fransche maatregel om de tarieven met 15% te verhoo- gen, aanleiding is geweest voor de Britsche maatregelen, dient met kracht afgewezen te worden. Van officieele Fransche zijde heeft men verklaard, dat de tariefverhooging met 10% slechts als compensatie bedoeld is. Reeds op 1 Augustus was in principe tot deze ver hooging besloten, die zich dan ook in het geheel niet tegen Engeland keert. Het Zwitsersche volk verwerpt de Ouderdoms- en Weduwen- verzekering. BAZEL, 6 Dec. (V.D.) Het Zwitsersche volk heeft heden zich bij referendum uitge sproken tegen invoering van ouderdom's en weduwenverzekering, nadat het zes jaar ge leden principieel tot invoering van deze in voering had besloten. De achteruitgang van den economischen toestand, de verwachte algemeene loons- en salarisverlagingen, en de vrees, bti arbeiders zoowel als bij werkgevers, voor jarenlange premiebetalingen, hebben ertoe meegewerkt, dat een groote meerderheid zich tegen in voering van de ouderdomsverzekering heeft uitgesproken, evenals tegen de voorgestelde tabaks- en sigarettenbelasting, uit de op brengst waarvan de staat het zijne aan de verzekering dacht bij te dragen. Internationale regeling betref fende uitvoer van eieren. BRUSSEL, 4 Dec. A.s. Maandag wordt hier een diplomatieke conferentie geopend, welke zich zal bezig houden met een onder zoek naar de mogelijkheid, te komen tot een uniforme wetgeving er foe sterkkend, alle landen die eieren uitvoeren te verplich ten, de eieren met een merk van oorsprong en den legdatum te stempelen. Zeven en twintig landen, aldus de Tel., waaronder Nederland, zullen ter conferentie vertegenwoordigd zijn. KATHEDRAAL TE MOSKOU IN' DE LUCHT GEVLOGEN. GEVOLG VAN EEN DYNAMIET-AANSLAG, PARIJS, 6 Dec. (B.T.A.) Het „Journal" publiceert een telegram uit Moskou waarin gemeld wordt, dat de kathedraal van den. Heiligen Verlosser ten gevolge van een dyna- miet-aanslag on de lucht gevlogen is. „Melis Stolce". Patria Uitgave van de N.V. H P. Leopolds Uitgevers Maatschappij, Den Haag- Het is een eenigszins kinderachtig gedoe om een boek te schrijven, dat een vervolg genoemd wordt op een vorig werk, zender dit eigenlijk te zijn. Van Dik Trom en Joop ter Heul. kan je dat nog eenigszins hebben, om dat het kinderboeken zijn met een held en heldin, die voor de jeugd bestaande persoon lijkheden worden, maar romanlezers weten zeer goed, dat ze met denkbeeldige persoon lijkheden te maken hebben en dat elke ro man een afgesloten geheel moet vormen, waar de personen slechts de figuren zijn die noodig zijn om een bepaalde gedachte uit te beelden. Een nieuwe gedachte eischt andere figuren. Dat schrijven van vervolgromans wekt de gedachte aan pecuniaire oogmer ken. We zullen dus „Zoutwateriiefde" van denzelfden schrijver laten voor wat het is en ons uitsluitend tot Patria bepalen. Patria brengt ons temidden van menschen die na een langdurig verblijf in de tropen op betrekkelijk jongen leeftijd gepension- neerd naar het vaderland terugkeer en. Velen achten hun levenstaak nog niet geëindigd, aangezien zij nog werkkracht en werklust bezitten en maken zich allerlei illusies, docli ze zien deze voor en na in rook opgaan; het vaderland verlangt niet naar hun terugkeer en heeft geen plaats meer voor hen op de arbeidsmarkt. Anderen hebben zich van de verkregen bewegingsvrijheid ook te veel voorgesteld, zoodat het genieten van het leven, zooals men dat noemt, ook veel ontgoocheling ten gevolge heeft. Het grootste deel komt er na wat omzwervingen en mislukte pogingen dan ook toe zich in den Haag te vestigen en daar steunpilaren te worden van „De Witte", ge lijk anderen vóór hen gedaan hebben. Ver geten burgers worden de Indische groot heden, terend op vergane glorie en een koloniale kolonie in de residentie vormend. Dit gegeven is op zeer verdienstelijke wijze uitgewerkt. Treffend is reeds het vertrek uit Batavia met zijn schijn van hartelijkheid: le roi est mort, vive le roi! Diep gevoeld wordt beschreven hoe de gedachten teruggaan naai den tijd der jeugd, naar het ouderlijk huis, naar hen, die niet meer zijn of die nog wel zijn, maar die zullen blijken een gedaante verwisseling te hebben ondergaan. Och, om dit alles te ervaren, behoeft men eigenlijk niet naar Indië te gaan; zijdie hier iblijven wonen onder-vinden hetzeifde, al is 't in mindere mate, doordat de tegenstelling minder scherp is. Zoo tusschen de regels door moet het par lementaire stelsel, waar een honderdtal men schen over het wel en wee van Nederland en koloniën beslissen, een veer laten, maar dat de politiek het veelal wint van het werkelijk belang, is eigenlijk geen nieuws. De karak- terteekening der mannen bevalt mij beter dan die der vrouwen over het algemeen, maar 't is ook een man, die 't boek schreef, niet waar? Het eerste deel is beter dan het tweede, dat zich te veel op liefdesgebied gaat bewegen, waardoor het eigenlijke karakter wat verloren gaat, doch als geheel is het een goed geschreven, prettig boek, getuigend van een scherpen kijk op het leven. LUCHTVAARTBERICHTEN. RAAF. De Raaf, bestuurder Van Dijk, is door motorstoring eenige dagen te Marseille geble ven. Zaterdag is per vliegtuig een nieuwe motor uit Amsterdam gearriveerd en gemon teerd. Politie-diploma v. d. Algemeen en Bond van Politie-personeel in Nederland. Aanvang cursus 1 Januari 1933. Aanmelden van 6—7.15 uur nam. Raadhuisplein 5, Haarl.-Noorcl. J. V. d. WEL, leider. SOLIDE GELDBELEGGING. Aangeb. 7 sol. geb. Woonhuizen te Wijk a. Duin, bev. gr. voor- etx achtertuin, kamer en suite, gr .keuken en sch.boven: 3 slaapk. en str. water. Allen verb. Dir. v. eigenaar. Prijs d, omstand. z. billijk. Inlichtin gen Leeuweriklaan 19, IJmuiden-Oost. 1((

IJmuider Courant | 1931 | | pagina 6