UW blad Uit het Buitenland. Het Belangrijkste nieuws. is het blad, waarin de plaatselijke belangen zoowel wat nieuws als wat adver tenties be treft HET OVERTUIGENDST en HET ZORGVULDIGST verdedigd worden. Abonneert U op de GOEDKOOPSTE Betrouwbaarste Best verzorgde courant Abonnementsprijs: 10 CENT PER WEEK 40 CENT PER MAAND F 1.20 PER KWARTAAL (TET NIEUWE DAGBLAD Japan, China en de Volken- bond. - De jongste Parijsche resolutie inzake Mandsjoerije. - Het zenden eener enquête commissie. - De foute grond slag. - De grove onrechtvaar digheid tegenover China. - Welke lessen er uit de teleur stellingen geput kunnen wor den. - ©ok voor de ontwikke ling der Geneefsche gedachte zijn teleurstellingen nood zakelijk. - Hoover's mededee- lingen over de Amerikaan- sche begroeting. - De financiëele toestand van de V. S. De commissie van 12 van den Volkenbond heeft heden de ontworpen resolutie alsmede de aanvullende verklaring van Briand goed gekeurd. Desmiddags kwam de Raad in openbare zitting bijeen, welke echter nog niet het ein de van de buitengewone Raadsbij eenkomst te Parijs bracht. Op de agenda stond behalve het Mandsjoerjjsch conflict ook de grenskwestie tusschen Syrië en Irak. De Japansche vertegenwoordiger Yoshisa- wa zeide, dat hij nog geen nieuwe instructies van zijn regeering had ontvangen. Daarom vroeg hij verdaging der bijeenkomst. De Raad stemde hierin toe en zal vandaag weer sa menkomen In de goedgekeurde resolutie wordt nog maals een beroep gedaan op de beloften der, beide partijen. Men vraagt zich echter af, waar dit alles voor dient, nu zonneklaar gebleken is, dat Japan zeer zelfbewust de internationale rech ten om der wille van de grofste egoïstische motieven, schendt. Een commissie van onderzoek zal, onder beperkende omstandigheden, nu een onder zoek gaan instellen in Mandsjoerije. De be voegdheden van de commissie zijn, ook al weer onder Japanschen drang, aanzienlijk besnoeid. De commissie kan rapporteeren, na afloop van haar rondreis, en dat is alles. Van directe inmenging zal geen sprake kunnen zijn. De aanwezigheid van eenige Europeanen, die in het verre Oosten eens komen kijken, hoe de Japanneezen de wereld een rad voor de oogen draaien, lijkt ons dan ook vrij nutteloos. Men is begonnen, bij de voorbe reidende werkzaamheden, die de commissie deden ontstaan, het bijna lachwekkende Ja pansche bedrog op schier tragische wijze ernstig te nemen! Resolutie na resolutie, werden opgesteld, op grond van dit onzuivere begin. Men kan de zwakke Parijsche protesten die zeer begrijpelijk het Chineesche natio nalisme en de Chineesche haat jegens Japan, weer heviger dan ooit hebben doen oplaaien, niet anders begrijpen, dan als een uitvloeisel van de vrees om de groote mogendheid Japan te mishagen. Voor het overige behoeft het geen betoog, dat de Volkenbondsraad hier werkelijk onge kend groote moeilijkheden op te lossen had. Het zou al uiterst kortzichtig zijn, om het Parijsche falen op rekening van den Bond te zetten. Politieke omstandigheden thans nog buiten de sfeer van Genève liggende, beroo- ven de onderhandelaars, van hun beste wa pens. Ook de Volkenbond verkeert nog in het allereerste stadium van zijn ontwikkeling. Schade en schande (de wereld krijgt er op het oogenblik volop van) zullen ook de leden van den Volkenbond wijzer maken en veel van wat nu nog buiten het bereik van Genève ligt, zal mettertijd binnen den magischen cir kel van het internationale geweten vallen. Men zou zelfs nog verder kunnen gaan, en zeggen dat teleurstellingen als die wij thans ondervinden noodzakelijk zijn voor de logi sche ontwikkeling en groei van alle groote Ideeën. De vèrzienden hebben onmiddellijk begrepen dat de oogenblikkelijke mislukking van de Ontwapeningsconferentie in het Tro- cadéro indirect slechts stlmuleerend kon wer ken. op den nobelen strijdlust van de mil- lioenen die voor ontwapening vechten Hetzelfde geldt voor het falen in Parijs inzake China. De nadeelige gevolgen van dit falen beteekenen een stap achteruit, doch voor een jonge instelling als de Volkenbond zijn zij een les, die haar zal leeren later twee stap pen vooruit te doen. Onlangs heeft een autoriteit in Volken bondskringen gezegd (in een courantenar tikel) dat de Volkenbond als een bank is zonder kapitaal. Deze rake karakteristiek vindt in den huidigen gang van zaken wel een bevestiging. Het kapitaal (de volledige medewerking zonder vrees die -ontwape ning en vrede tot gevolg moet hebben van alle mogendheden) zal des te sneller toe vloeien naarmate de mogendheden eenige harde lessen hebben gehad. L. 'A. China. Een Japansck mil'*air vlieg veld te Charbin. MOSKOU 9 Dec. (VJ3.) Volgens berichten in Chineesche bladen is begonnen met den aanleg van een vliegveld te Charbin, het geen in verband zou staan met ed installatie van een militaire luchtlijn in Mandsjoerije. In Chineesche kringen wordt de aanleg van dit vliegveld beschouwd als een voorberei dende maatregel tot het scheppen van een Japansche militaire basis voor luchtvaart- doeleinden in Mandsjoerije. Japanners k^mbardeeren steden. LONDEN, 9 Dec. (V.D.) Naar uit Peking wordt gemeld, hebben Japansche vliegtuigen de steden langs den spoorweg van Newtsjang naar den grooten Peking-Moekden spoorweg gebombardeerd. Tevens hebben deze vliegtui gen machinegeweervuur geopend. Te Sjang hai. is de. staat yam beleg afgekondigd in de DONDERDAG 10 DECEMBER 1931 Chineesche wijken, als gevolg van het op treden van de studenten. 5000 studenten hebben n.I. de Chineesche gemeentegebou wen omsingeld en de openbare diensten ver hinderd bij wijze van protest tegen het fa len van de regeering bij het verdrijven van de Japanners. Engeland. MacDonald weigert mede- deelingen inzake stabiliseering van het pond. LONDEN, 9 December (V.D.) In het La gerhuis .diende heden de Labour-afgevaar digde Sir Stafford G-ripps een motie van wantrouwen tegen de regeering in. De regee ring heeft geen succesvolle stappen gedaan om de valuta en financieele kwesties op te lossen en de ontwikkeling van den interna tionalen handel te bevorderen. Ook heeft de regeering niets gedaan om de werkloosheid te verminderen en de hooge huren te verla gen. De nieuwe tarievenpolitiek zal de in ternationale moeilij Mieden slechts vermeer deren. In zijn antwoord zeide de minister-presi dent, dat de nationale regeering er veel toe heeft bijgedragen het vertrouwen in de we reld te herstellen. De Britsche regeering betreurt de vertraging, welke ontstaan is in zake het bijeenroepen van een conferentie ter bespreking van de internationale schul den. Deze kwestie was de eigenlijke oorzaak voor de huidige valuta-moeilijkheden. De Engelsche regeering is intusschen er van overtuigd, dat stappen harerzijds on dernomen, ter bespoediging van deze aan gelegenheid geen resultaat zullen hebben. MacDonald, voortgaande, zeide, er zeker van te zijn, dat de buitengewone bekwame deskundigen, die momenteel te Bazel onder handelen, de urgentie van haar taak zich ten volle bewust zijn en dat zij met grooten spoed een rapport zullen uitbrengen. Dan zal een regeeringscowferentie plaats vinden, welke volgens het inzicht van de Britsche regeering zal bijeenkomen zoodra het rapport aan de regeering zal zijn overhandigd. Deze conferentie moet alle feiten m aanmerking nemen en trachten een overeenkomst te ver krijgen welke de moeilijkheden niet gedeel telij'k oplost, maar die wereld op een basis stelt van waaruit met nieuwe kracht .pogin gen tot herleving van handel en industrie zouden kunnen worden ondernomen. Dab kan slechts bereikt worden, wanneer alle deelnemende landen zich bewust zijn, dat hun welvaart en hun bi/nnenlandsche vrede- afhankelijk zijn van het bloeien en het geluk der geheele wereld. In dezen zin zal de Engelsche regeering aan de conferentie deelnemen en haar invloed, doen gelden. De regeering, aldus zeide Mac Donald verder zou zeer dwaas handelen wanneer zij zonder een internationale rege ling van de invloeden, van welke de beweging van het pond afhankelijk is, mededeelingen inzake plannen voor stabiliseering zou doen. Men mag niet vergeten, dat de buitenland - sche handel van Engeland in de eerste plaats lijdt onder de ineenstorting van het inter nationale handelssysteem. De landbouwtarieven aan genomen LONDEN, 9 Dec. (V.D.) De tarieven ver- hóogingen op de invoer van landbouwpro ducten, volgens welke een aantal goederen met vijftig procent belast worden, werden door het Lagerhuis in derde lezing aange nomen met 274 tegen 38 stemmen. De crisis in den Engelschen landbouw. LONDEN, 9 December (Reuter) Acht leden van het Lagerhuis uit Oost-Engelsche kiesdistricten hebben een motie aangekondigd behelzende dat met het oog op den ernstigen toestand van de landbouwstreken en de daar uit voortvloeiende toeneming van de lasten voor den landbouw, de regeering onmiddellijk de noodige stappen dient te nemen, voorna melijk tot het vergrooten in het komende jaar van het gebied, beplant met granen en suikerbieten. Debat over de tarief hervorming. LONDEN, 9 December. De vroegere soli citor-general Sir Stafford Cripps zal in het Lagerhuis een motie van afkeuring tegen de regeering indienen en een rede houden, die een uitgebreid terrein bestrijkt. Namens de regeering zal Cripps direct van antwoord ge diend worden. De grootste belangsteling al dus het Handelsblad, in het debat zal zich samentrekken op de houding van de tarief- hervormingsgroep der conservatieve partij, die aandringt op onverwijlde beschermende rechten op ijzer en staal. Runciman, de presi dent van den Board of Tra-de, zal daarom trent het antwoord der regeering mededeelen. DmtscMamd. Discontoverlaging. BERLIJN, 9 Dec. (V.D.) De directie van de Rijksbank heeft besloten het disconto met 1 procent te verlagen tot 7 pet. De beleenings- rente wordt met twee "procent verlaagd, n.I. van 10 op 8 procent. Spanje. De nieuwe grondwet aan genomen. MADRID, 9 Dec. (V-D.) De Spaansche Na tionale Vergadering heeft heden in een plechtige zitting bij de slotstemming over de nieuwe grondwet deze aangenomen met 368 stemmen voor en geen tegen. De oppositiepartijen, de Baskische katho lieken en de agrariërs hadden voor de stem ming de zaal verlaten. Tevens is de duur verlengd van de wet tot bescherming van de republiek. Iedere pagina van dit blad is interessant En zoo blijft het! AMERIKA'S FINANCIEELE TOESTAND. EEN TEKORT VAN BIJNA 4.5 MILLIARD. Reuter (meldt, idiat blijkens idle Ibegraoitiiin&s'- boodSchap waai president Hoover aam het congres de raming der [begrooting voor heit jaar, dlaifc Juni 1933 eindigt, 3.942.754.614 be draagt, di. 52.000.000 minder dan de loopemde Ibeg-rooting. Tenzij de belastingen wordein verhoogd zal het deficit in drie jaar -tij-dis tot 4.42.00.000 gestegen zijn. De pre sident komt tot dit totaal d-oor samenvoe ging van- het tekort v-an verleden jaar 2.123.000.000) en van het volgende jaar 1.4.17.000.000). De legebbegrooiting bedraagt 302.944.000, bui-ten de miet-militaire- uitgaven. De fosgroo- timg voor smarine 342.606.000 (een vermin dering van 17.000.000)voor naleving van het drankverbod werd 11.369.500 geraamd voor den Schipping Board 423.270.000 (di. 36.972.000 minder, dank zij den verkoop van de vloot). De voornaamste belastingvei-hoogang door den president voorgesteld, is een verthoaging der inkomstenbelasting voor een tijd beperkt tot twee jaar, ingaande 1 Juli 1932, tot 2 pet. voor zuivere inkomens van ongdhuwden -tot S 4000to.t 4 pet. voor de volgende 4000 en 6 pet. voor inkomens van mee-r dan 8000 per jaar, me.t extrabelastingen toepende van 1 pet. voor .zuivere inkomens van 10.000 tot 40 pet. voor inkomens van boven de 500.000. Den nadruk leggend op de noodzakelijk heid dezer offers verklaart de president: „Wij kunnen heit vertrouwen van het publiek in de stabiliteit vaar de federale regeering- niet hand -haven zonder het ter hand nemen van eeni-ge tijdelijke foelastingverhoolgiimgeri'. Naar schatting zal de regeering, ondanks deze verhoogde onxv-angsten, genoopt zijn de openbare sc-h-uld -met 1 Juli -1933 met ongeveer 1.3-20.000.000 te vergrooten. Meer belastingbetalers Mellon, de minister van financiën, he-eft de voorstellen tot verhooging van de inkom - sten ingediend, waar-uit blijkt, dat behalve de verhooging van de inkomstenbelasting, ook de inkomen - grenswaaronder geen belas ting -betaald- behoeft te worden, zoodanig verlaagd is, dat er 1.800.000 meer belasting betalers zullen zijn. Voorts kondigde Mellon verhooging aan van de belasting op: vennootschappen, tabak, auto's telegrammen, telefoon, radio-telegram men, amusements- en van de overdracht- en successierechten. Hij schatte, dat de productie van de Ver sta-ten van Juni 1929 tot September 1931 met 40 pet. verminderd was. -Export en import toonen tezamen e'en vermindering van -51 pejt vergeleken bij 1929. Het moratorium. [Mellon feohdigde voorts aan, dat zijn de partement zoo spoedig mogelijk bij het con gres hat wetsontwerp tot (ratificatie vaan het moratorium van Hoover zal indienen. TROCADERO-SCHANDAAL IN DE FRANSCHE KAMER BESPROKEN LAVAL ZEGT, DAT FRANKRIJK VREDELIEVEND IS. PARIJS, 9 Dec. (B.T.A.) In de gisteren middag gehouden zitting der Kamer heeft de regeering bij de discussie over de progressie der invoerrechten wederom met 325 tegen 261 stemmen een nederlaag geleden. In de avondzitting werd 'een discussie ge houden over de interpellaties nopens de in cidenten bij de ontwapeningsbetooging in het Trocadero te Parijs en die in de Maandag gehouden nationalistische betooging te Bor deaux. Laval keurde de discussie over de inter pellaties goed. Als eerste spreker voerde de oorlogsblinde afgevaardigde Thilbault het woord. Hij noemde het voorgevallene in het Tro cadero betreurenswaardig. Men had op 27 November een waren aanslag op den vrede gepleegd. De afg. Thomas (soc.) verklaarde dat het gebeurde een troef was in handen dergenen, die Frankrijk als een ernstigen hinderpaal voor de ontwapening voorstellen. De blinde afg. Scapini betoogde, dat Frankrijke vredelievendheid door de inciden ten in het Trocadero niet in twijfel kon wor den getrokken. Herriot (rad.) noemde het °t belangwek kendste van de betooging in het Trocadero dat daar geen mannen waren bijeengekomen die deserteurs waren, maar integendeel pa triotten uit alle landen. Het was geen ver gadering van slechte Fr-anschen. Hij, Herriot, had zich voor het fanatieke schouwspel, dat een aantal Franschen op dien avond boden, geschaamd, hij had nimmer ge zien dat men met vrouwen zóó was omge gaan als op dien avond in het Trocadero. Na Herriot kwam tegen tien uur minister president Laval aan het woord. Daar de dis cussie zich aanzienlijk had gerekt, verzocht hij de verdere debatten te verdagen, waarbij hij de kwestie van vertrouwen stelde, zijn voorstel werd met 324 tegen 260 stemmen aangenomen. Laval zei, dat de politie bij de incidenten in het Trocadero haar plicht gedaan had. Men had hem verzocht een verklaring te publiceeren, opdat het voorgevallene in het buitenland niet tot misverstand kon leiden. De vrede, aldus Laval, is niet het monopolie van een of andere politieke partij. Hij sprak als hoofd der Fransche regeering voor de conferentie tot beperking der bewapening. Hij had het recht te herinneren aan alles wat Frankrijk reeds gedaan heeft; verlaging van het aantal legercorpsen, verkorting van den militairen diensttijd. Frankrijk zal niet de verdaging der ontwa peningsconferentie voorstellen. Iedere week wordt gewerkt aan het voorbereiden der con ferentie. - De vrede, die Frankrijk wenscht is een vre de van veiligheid en men mag er #an herin neren dat Frankrijk te Genève niet alleen zal verschijnen en dat de Duitsche minister in strijd met de bepalingen van Versailles, de gelijkheid der bewapeningen eischte. Toen Laval opmerkte dat niet alleen de af gevaardigden der meerderheid, maar ook de radicalen e.a. zich de ontwapening slechts kunnen denken in het licht van den onder- lingen bijstand der volken, trachtte Herriot te protesteeren, waarop een geweldig tumult aan de linkerzijde ontstond. In antwoord op een interruptie van een soc. afgevaardigde verklaarde Laval, dat liïj het rampzalig initiatief van de organisators der betooging in bet Trocadero betreurt. Deze woorden van I aval worden rechts en in het midden der zaal met grooten bijval opge nomen, terwijl links, krachtig protesteert. (VAN 4 WEEK) (VAN 13 WEKEN) Het Nieuwe Dagbiad LIJKDIENST VOOR ROEBROEKS EEN GEDENKTEEKEN TE PUTBROEK? In de Re eter aaitsfeerk dier Paters Pass-ionis- ten te Puiübiroiek os Woensdag een lijkdienst gehouden voor W. Ro-ehroeks. De (bevolking uit den omtrek was ibij deze plechtigheidin- -grooten getale tegenwoordig. Onder idle talrijke belangstellenden was ook de (burgemeester van Echt, schrijft ide Maast). Er he-eft zich in Diergaarde een comité ge vormd tot het inzamelen van geldien om op het graf en ook op de plaats van liet mis drijf een gedenkteeken op te richten. FRANSCHE VLOOTBOUW GOED GEKEURD. PARIJS, 9 December (N. T. A.) De financieele Kamer-commissie heeft gisteren de credieten, benoodigd voor de uitvoering van het programma van den vlootbouw goed gekeurd. Deze vormen ^en bedrag van 1.192 millioen francs. VRIJ AUTOBUSVERVOER VOOR LEDEN VAN HET CRISIS- COMITé. De Nederlandsche Bond van Autobusdienst- ondernemers heeft aan het Nationaal Crisis Comité vrij vervoer aangeboden over de tra jecten der aangesloten ondernemers aan de leden, die „in functie" van de autobussen ge bruik willen maken. Voor den Kantonrechter. Het noodlottige lot no. 85 Er verschenen Woensdag eenige dames voor den Kantonrechter uit Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk, die van iemand loten hadden gekocht tegen vergoeding van 50 cent per lot. „Er kwam iemand bij me en die zei: Ik ga lootjes verkoopen, ik heb geen werk en ook geen steun. Nou, wij hebben een café en dan moet je wel eens wat doen. Ik kreeg lot no. 85 en een theemeubel was de prijs in die loterij. Maar ik heb nooit meer iets gemerkt van die loterij". Zoo sprak de een-e. En de andere getuige verklaarde ook stukjes papier met een num mer erop gekocht te hebben. De trekkings datum zou later worden bekend gemaakt, maar men hoorde er niets meer van. Tegen den niet verschenen verdachte eisch te de ambtenaar van het O. M. een geldboete van 20.subs. 20 dagen, waarmee de waar nemend kantonrechter mr. J. v. d. Vegt zich kon vereeiiigen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 9 December. Ondertrouwd 8 December: P. J. Hogervorst en M. Klootwijk. Bevallen 5 December: T. F. E. Geysen- dorffer—Spandet, d.; 6 December: M. J. W. KnappesteinOutman, d.; M. IJlstraBoo gaard, d.; F. M. AaldersHageboud, d.; J. JoostenBunschoten, z.; 7 December; M. J. Roggeveen—Peereboom, d.; J. A. Agema— Bertke, d. Overleden 6 December: J. C. Hoogerbeets Terstall, 70 j., Zomerkade; J. C. Laeijen- decker—Beyerman, 66 j„ lordenstr.; 7 Dec,: A. H. Broos, 68 j„ Dreef, Heihuis van Clemenceau tot museum ingericht. „1 Is net, of hij straks weer terug komt." Het kleine appartement van 3 kamers, dat Clemenceau in de rue Franklin te Parijs be woond heeft en waar hij stierf, is tot mu seum geworden, schrijft Le Journal, maar In dat museum waart de geest van den groo ten Vendéeër nog' rond. De familie van den Père la Victoire heeft gewild, dat men alles op zijn plaats liet, alle eigen voorwerpen, waarvan de Tijger zich in zijn teruggetrok kenheid bediende, geen meubel is van zijn plaats gezet en de snuisterijen zijn daar ge bleven, w-aar de eigenaar ze zelf gezet had. In de hall merkt de bezoeker het mutsje op dat Clemenceau thuis altijd dr-oeg. De eetkamer is niet het minste veranderd. Te gen den muur staat de divan nog, waarop de vroegere president zijn middagslaapje deed. Op den schoorsteenmantel liggen nog de 3 verroeste sleutels van de Bastille. De werkkamer is vrijwel geheel ingenomen door de reusachtige schrijftafel; het lijkt alsof Clemenceau slechts even zijn boeken, die de muren ver-bergen van vloer tot zolder, heeft verlaten, en dat hij straks weer binnen zal komen om te leunen tegen den monu mental-en schoorsteenmantel, waarop de Kus, van Rodin, staat en om het schilderij van z'n vriend Monet te bewonderen. In de slaapkamer staat het bed, waarop hij den laatsten adem uitblies, het veldbed, uit een plank met matras bestaande. Op 'n stoel hangt zijn kamerjas, terwijl voor het bed op den grond zijn pantoffels staan. Bij (het raam, dat op den tuin uitziet, staat de werktafel met het laatste blad van de „Grandeur et misère d' une victoire" er op en den inktpot, de ganz-epennen en tenslotte de twee penduletjes, die na het uur van zijn dood op 24 November 1929, voor goed zijn blijven staan. SPORT EN SPEL GYMNASTIEK VERGADERING K. T. K. (Bestuur en Technische C-omimiiseie van den K.T.K. hielden ter voorbereiding van de- Za terdag 19 December te honden jaarvergade ring van den kring een gecombineerde ver gadering onder leiding van den heer J. Hop. Ingekomen was een bedanken van den heer J. Honig als bestuurslid en van den he-er J. M. Ber-revoets -als lid der Technische Com missie. Voor laatstgenoemde vacature stelt het bestuur den heer B. J. Wielaatd Los can did aat. IBehamidelid werden de jaarverslagen van; secretaris, penningmeester, en Technische Commissie. Daaruit bleek oua. een vooruit gang van (het -aantal leden met 3-01 en een nadeel ig saldo over 1931. Het krin.gibestuur zal aan de jaarvergade ring voorstellen, in verband met het nieuwe K.N.G.V. reglement het bestuur te laten be staan uit 7 leden. Bij aanneming stellen alle huidige bestuursleden hun mandaat ter be schikking; bij verwerping stelt -ieder zich- her kiesbaar. Concordia stelt aan de jaarvergadering voor: le verplichting Van uniforme kleeiding bij openbaar kring-optreden; 2e. instelling, •van lathletiek-kampioenschappen in -twee graden; 3e. instelling van afstandsmiarscheni; 4o. het zenden van een protest tegen iau.1t. 50 van het nieuwe wets-vorostel L.O. Als technisch programma 1932 wenden de volgende onder de elen vastgesteld: oefencur sus dames, oefencursus heer-en, vaardigheids- proeven adspiranten, vaardigheidsproev en K.N.G.V., atblatiekdag adspiranten, uthle- t'iek-oom petitie, athlet-iek-kampioenschappen, vereenigings-gymnastiekwedsbrijld-en iof per soonlijke wedstrijden, dualmeet gymnastiek, dualmeet athletiek, handbal- competitiege- meensehappelij ke -oefenavonden, ofstands- marscshen en wisselprijs-wedstrijidien. DAMMEN. HOOFDKLASSECOMPETITIE NED. DAM- BOND. Woensdagavond j.l. speelde te Amsterlam voor bovengenoemde competitie de Daimver- eeniging D.O.S. I tegen de Haar-lemsche Dam club I. De uitslag luidt als volgt: D-amver D.O.S.Ha-arl. Damclub. Pli. de SchaapJ. W. van Dartelen 11 J. GroentemanA. de Jong 20 L. DuitzP. G. van Engelen x—x I. PresburgJ. B. Sluiter Jr. 02 I. BuitenkantJ. van der Giessen 02 G. P. LuskeJoh. Fabel Jr., 20 J. EreiraJ. Poppen x-x J. PintoJ. van Looij x—x P'h. Barend—J. P. van Eijfc 20 A. Emmerik—H. Gr-eeu-w x—x Voorloopige uitslag 75 De met een x gemerkte partijen werden afgebroken; die zullen arbitrair beslist wor den. MARKTNIEUWS PUREMEREND. COÖP. CENTRALE EIERVEILING. Weekbericht. Afdeelin-g eieren. Aanvoer 27360 eendeieren f 3 a f 3.20. 68461 kippeneieren 70—80 K.G. f 6 a f 7. 65—66 K.G. f 5.60 a f 6.20 63—64 K.G. f 5.40 a f 6.10 60—62 K.G. f 5. a f 6 58—59 K.G. f 4.70—f 5.70 56—57 K.G. f 3.90—f 5 53—55 K.G. f 3.20—f 4.50 50—52 K.G. f 2.90—f 3.30 45—49 K.G. f 2.50—f 3.10 Afdeeling pluimvee. Oude kippen f 1f 1.40 Jonge hanen f 0.55f 1.25. Jonge woerden f 0.50f 0.70. Kiloprijs oude kippen f 0.53f 0.57 Kilo prijs jonge lianen f 0.50—f 0.60.

IJmuider Courant | 1931 | | pagina 4