DE BILT De groote staking m Twente begonnen IJMUIDEN IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST VELSEN-NOORD BEVERWIJK WANDELSPORT. HANDBAL HET NIEUWE-DAGBLAD 'MAANDAG 14 NOVEMBER 1931 SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Nederl. s.s. „Leto" is Vrijdagavond na aan het Hoogovenbedrijf. te IJmuiden, een partij ruw ijzer te hebben bijgeladen via VIis- singen voor bunkeren naar Providence U.S.A. vertrokken. WEER 2 SCHEPEN OPGELEGD. Ne Nederl. s.s. „Almelo" en „Bennekom" van de K.N.S.M. zijn Zaterdagmorgen resp. van Antwerpen en Londen in ballast te IJmui den aangekomen en opgevaren naar Amster dam, om aldaar te worden opgelegd. VERKOCHT. Het Nederl. s.s. „Hos" van de K.N.S.M. is verkocht aan de reederij Giacoma Costa, te Genua, en vertrok Zaterdagmorgen van Am sterdam onder den naaim „Frederico" naar Rotterdam. Het Nederl. passagiersschip „Orania" van den Kon. Holl. Lloyd te Amsterdam, arriveer de Zaterdagmorgen met passagiers en stuk goederen van Buenos Aires voor Amsterdam en passeerde de sluizen te IJmuiden met eén diepgang van 75 d.M. Het Nederl. motorschip „Neerlandia" is Za terdagmiddag met een lading ijzeraarde van Londen te IJmuiden aangekomen. Deze la ding is bestemd voor de Chemische Fabrie ken, te Beverwijk. Het Zweedsche s.s. „Embla" arriveerde Za terdagmiddag met stukgoederen van Amster dam aan het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden. alwaar het schip een partij ruw ijzer voor Zweden zal bijladen. Het Nederl. passagiersschip „Costa Rïca" van de K.N.S.M. arriveerde Zondagmiddag met passagiers en stukgoederen van Ham burg en is opgevaren naar Amsterdam, al waar het schip nog passagiers zal inschepen en stukgoederen bijladen, waarna a.s. Vrij dagmiddag de reis naar West-Indië zal wor den aanvaard. DE ONDERHANDELINGEN MET DE VISSCHERIJ-MAATSCHAPPIJ. Door den Nederlandschen Bond van Chris telijke Fabrieks- en Transportarbeiders en de IJmuider Federatie, aangesloten bij der». Centralen Bond van Transport arbeiders, werd een schrijven ontvangen van de visscherij- maatschappij „PLscator" te Rotterdam het welk wij hieronder gedeeltelijk laten volgen: „Voor de goede orde bevestigen wij nog schriftelijk onze mededeeling. dat wij tot we deropzegging de bemanningen onzer beide motortrawlers Antje R.O. 15 en Betje RO. 16 zullen laten varen op de thans geldende condities voor de stoomtrawlers te IJmuiden nader omschreven in het IJmuider contract, thans ingaande de eerste reis, die in Decem ber a.s. zal aanvangen. Wat de Zeeongevallenverzekering, betreft, zijn wij bij den Staat der Nederlanden ver zekerd en voor de Ziekteverzekering bij de N.V. Ass. Mij. -„Het 'Groene Kruis van 1910". Wij hebben maatregelen genomen om de uitkeering in geval van ziekte overeenkomstig die der Verz. Ver. Vischvaart Onderlinge IJmuiden geregeld te krijgen. Hierdoor kunnen wij dus ook nu artt. 32 en 36 van het IJmuider contract aanvaarden. Door de bonden is hierop geantwoord, dat het tóch wel moeilijk is om, waar het con tract voor IJmuiden afloopt 31 Dec. 1932, de „Piscator" vrij te laten om het contract elke maand op te zeggen. Op deze voorwaarden wordt dan ook niet ingegaan. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.70—f 1.20. Griet per 50 K.G. f 58—f 23. Tongen per K.G. f 2.25f 1.30. Groote schol per 50 K.G. f 40f 37. Middelschol per 50 K.G. f 38f 35. Zetschol per 50 K.G. f 36—f 35. Kleine schol per 50 K.G. f 33—f 15.50. Schar per 50 K.G. f 23—f 20. Rog per 20 stuks f 38f 19. Vleet per stuk f 5f 3.80. Groote schelvisch per 50 K.G. f 56. Middelsehe 1 visch per 50 K.G. f 53f 36. Kleine middeLscbelvisch per 50 K.G. f 36 f 28. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 27.50—f 12. Kabeljauw per 125 K.G. f 90—f 62. Gullen per 50 K.G. f 28—f 8.50 Leng per stuk f 1.80f 1. Wijting per 50 K.G. f 15—f 4.30. Koolvisch per stuk f 2.50 Versche haring per mand f 4.50f 3.50 Gezouten haring f 2.30 per mand. BESOMMINGEN. GOED AFGELOOPEN. De kolen werker J. D. viel hij het verlaten van den trawler „Zeemeeuw" IJm. 32. Hij kwam gelukkig, in plaats van in het water, op den stootbalk even onder de oppervlakte van het water, te zitten. Hij had zich niet bezeerd en kwam langs een ijzeren laddertje weer naar boven. Slechts tot aan de dijen was hij nat. De vangsten sardien zijn zoo groot, dat de prijzen ver beneden peil zijn gezakt. Zater dagmorgen werd per mand f 0.25 betaald. Verschillende Urkervissohers weigerden voor dezen prijs af te leveren en voeren door naar Monnikendam, waar zij hoopten dat een be tere prijs betaald zou worden. Verschillende schippers gavente kennen, dat zij de sardienvischerij zouden staken, omdat de onkosten bij lange na niet gedekt worden, OPGELEGD. De stoomdrifter „Delftland" IJm. 244 van de N.V. Exploitatie-Maatschappij „Zuider- haaks" wordt wegens de slechte uitkomsten der visscherij wederom opgelegd. KIPPENDIEVEN. Bij den heer de W. aan de zuidzijde der Visschershaven hebben ongewenschte gasten des nachts het kippenhok opengebroken en een haan en een kip ter waarde van f 14 ontvreemd. De dieven hadden dc beesten ter plaatse den hals afgesneden. Sumatra 250 f 4400 Beatrix 325 f 4900 Christine 270 f 4600. Ewald 240 f 4100 Nellie 195 f 3100 Amsterdam 58 150 f 2200. Rijli woud 160 f 2900. Ita 140 f 3400 Anistelstroom 110 f 2900 N. B. A. S. De afdeeling IJmuiden van den Neder- landschen Bond van Abstinent Studeerenden hield Zaterdag een propaganda-avond in het ..Wapen van Velsen". De voorzitster opende de bijeenkomst met een welkomstwoord. Hier na volgde een aardig programma; afwisselend werd piano-muziek en Russische liedéren ten gehoore gebracht, een der leden las proza, geschreven door Melly Uyldert, hetgeen spe ciaal een opwekking ten gunste der geheel onthouding-jeugdbeweging ten doel had. Verder stonden reidansen op hst program ma, alsmede lichtbeelden over jeugdherber gen in Nederland, toegelicht door den Bonds- secretaris. Ook de schimmenspelen hadden veel succes, zoomede de bekende Dalcroze- liedjes. Het doel van dezen propaganda-avond is bereikt, daar velen zich als lid of dona teur opgaven. IN VEILIGE HAVEN. De speéltuinvereeniging „In Veilige Haven" gaf ter gelegenheid, van het St. Nicolaasfeest een gezelligen avond voor de leden in het Patronaatsgebouw. Na het openingswoord van de voorzitster, mej. Woerlee, trad de heer A. Oestreicher uit Amsterdam voor het voetlicht en speelde op een oude Hongaarsche viool eenige nummers die bij de aanwezigen zeer in den smaak vie len. De bekende humorist de heer Hoekstra oogstte met zijn liedjes eveneens veel succes. De heer Oestreicher imiteerde verschillen de bekende componisten en had hier even eens zeer veel suce.es mede. Het optreden van het Münchener Marionetten-theater besloot den avond. In de pauze werd een verloting gehouden die f 46 opbracht, waarvan de helft- aan het plaatselijk crisis-comité afgedragen zal wor den. VEREENIGING VOOR ALCOHOLBESTRIJ- DÏNG BIJ HET SNELVERKEER Wij lezen in de mededeelingen ran de Vereenigïng voor Alcoholbestrijding bij het Snelverkeer een artikel over alcoholgebruik bij snelverkeer, hetgeen wij hieronder laten volgen: Een belangrijke en interessante kwestie. Dat een automobilist, die meer of minder onder aicohoiinvloed is. een gevaar voor de veiligheid oplevert, wordt tegenwoordig bijna algemeen ingezien. En dat zulk een bestuur der, nog afgezien van de vraag, of hij een- ongeluk veroorzaakt heeft, de gevolgen van zijn gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel moet ondergaan, hetzij door een gevoelige straf, hetzij door intrekking van het rij bewijs, hetzij door beide maatregelen zal niet veel bestrijders meer vinden. De zaak lijkt dus heel eenvoudig!dron ken?dan veroordeeld!.... Jawel, maar zoo eenvoudig is het niet. Er zijn voorna melijk twee moeilijkheden. Allereerst moet, zal de rechter kunnen ingrijpen, het alco holgebruik onomstootelijk vast staan. Bij volslagen dronken bestuurders levert dit vaak geen moeilijkheden op. Doch bij - de vele „matigen" soms wel. In elk geval heeft dat constateeren van alcoholgebruik gewoonlijk niet op deskundige wijze plaats, en ontkent de man in kwestie zulk gebruik, dan staat de rechter voor een moeilijke beslissing. Hoe kan nu de persoonlijke indruk van den ver balisant vervangen worden door een deskun dig onderzoek en dus afdoend bewijs? Dit kan geschieden door bloedonderzoek, zooals b.v. in Zweden plaats heeft. Het kan ook gebeuren door urine-onderzoek, met welke methode, naar we vernemen, in ons land al enkele proeven werden genomen. Wellicht zijn er nog meer middelen om vast te stel len, dat er alcohol in het lichaam aanwezig is. Maar daarmede zijn we er nog niet geheel. Want nu komt de vraag, of het ge constateerde alcoholgebruik inderdaad zulk een invloed op den gebruiker gehad heeft, dat hij' niet in staat was den auto naar be- hooren te besturen. Het is immers bekend, dat hier individueele verschillen aanwezig zijn en een kleine hoeveelheid alcohol bij den een meer invloed heeft dan bij den an der. En nu lezen we in het Alg. Indisch Dag blad van een interessante demonstratie, die heeft plaats gehad in de Centrale Burgerlij ke Ziekeninricht-ing te Batavia. Men heeft n.l. een eenvoudig instrument bedacht, waar mede aangetoond kan worden, of de oogen nog normaal zien, dan wel of de persoon z.g. „dubbel kijkt". Proeven werden genomen met assistenten die eeiiigszins onder invloed van alcohol waren, en inderdaad gaf dit instru ment dien invloed duidelijk weer. Ongetwij feld is dit weer een stap vooruit. De vraag komt echter bij ons op, of laatstgenoemde methode wel afdoende is. Immers er kan wél door worden aangetoond, dat de persoon een nadeeligen invloed he: tl ondergaan, zoo dat hij niet geschikt is een auto te besturen, doch o. i. wordt er niet mee bewezen, dat die invloed een alcohol-invloed is. Als leeken vragen wij ons daarom af, of een combinatie van de proeven niet gewenscht is: de eene om de aanwezigheid van alcohol aan te too- nen. de andere om den invloed van dien al cohol te bewijzen. In elk geval betreft het hier een zeer belangrijke en interessante zaak, waar nog wel heel wat over geschre ven zal worden. Ongetwijfeld zal ook de V. A. S. alle aandacht aan dit vraagstuk wijden en nagaan wat zij kan doen, om een weten schappelijke oplossing ervan te bevorderen. VELSEN FEEST VAN „DE GIETELING" Nadat Zaterdagmiddag een St. Nicolaas feest was gevierd voor de kinderen der le den van bovengenoemde vereeniging, werd 's avonds ook in dé Concertzaal van Hotel „De Prins" een feest voor de leden gegeven Medewerking werd ook nu weer verleend door de onderafdeeling „Hoogovenkunst kring". onder leiding van den heer van dei- Hoef f. Het bestuur had zich voor dezen avond ook de medewerking verzekerd van Pauline Hervé en Piet Leenhouts, met be geleiding van den. heer J. Groot, allen uit Amsterdam. Te ongeveer 8 uur opende de voorzitter, de heer Verkerk den avond en sprak zijn vreugde uit over de groote op komst. Spreker memoreerde de prettige sa menwerking in den middag en hoopte dat ook deze avond naar wensch zou slagen- Nu, deze wensch is in vervulling gegaan, dat bewees wel het uitbundig applaus na elk nummer. Ook „Hoogovenkunstkring" heeft een groot deel van het succes van dezen avond t-e danken. Pauline Herve en de heer Leenhouts werden met onverdeelden aan dacht gehoord en de vereeniging heeft er zeker goed aan gedaan, hen te engageeren. Toén het programma was afgewerkt kwam de verrassing. De heer Verkerk kondigde de komst van St. Nicolaas aan, die per vlieg- meldt: Hoogste barometerstand 774.6 m.M. te Ie Havre. Laagste barometerstand 747.9 m.M. te Vardö. en voorspelt: meest matigen, Zuid. tot Westel. wind, zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen régen, weinig verandering in temperatuur. Uit het buitenland De depressie die Zaterdag na benoorden IJsland te zijn voorbijgetrokken, ongeveer O.N.O.-'waarts trok, werd Zondag en op nieuw vandaag door een andere gevolgd, die bij vrijwel gelijke richting telkens een iets Zuidelijker weg koos. Het gebied van hoogen druk over het Zuiden van het gebied nam daardoor iets af, doch de Westelijke tot Zuid' Westelijke wind over onze streken houdt on veranderd aan, in stérkte geleidelijk wat toe' nemende. In het grootste deel van Frankrijk en West-Duitsehland is het nog windstil. Uit Duitsc'hland is de vorst nagenoeg verdwe nen en alleen in het Noorden van Skandl navië vroest het streng. Een verandering van beteekenis is den toestand teekent zich nog niet af. machine in „De Prins" was gearriveerd.Dit is werkelijk een kranig stukje werk geweest. Nadat de piloot, St. Nicolaas en zijn knecht de cabine hadden verlaten, werd hun het welkom toegeroepen door den heer Verkerk, waarna St. Nicolaas een toespraak hield tot de aanwezigen in de zaal. Hierna deelde de Sint de cadeautjes uit, hetgeen met veel pret gepaard ging. Nadat deze plechtigheid ten einde was en de heer Verkerk ook nog had meegedeeld, dat een collecte het bestuur in staat had gesteld, arme kinderen van de St. Nicolaas te laten profiteeren, bleef men nog langen tijd ge zellig bijeen. BEVERWIJK DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. In het veilinggebouw het Centrum aan de Koningstraat zal op Dinsdag 15 Dec. een sa menkomst worden gehouden ter voorberei ding van de teekeliing der lijsten die aan de ontwapeningsconferentie op 2 Febr. 1932 door den Wereldbond der kerken aangeboden zul len worden. Verschillende sprekers zullen het woord voeren, o.a, Ds. Kramer. Geref. pred., Ds. van Calcar, Doopsgez. pred.. Ds. Poort, Herv. pred. en Ds. van Peursem, Luth. predikant. Een zangkoortje zal zijn medewerking ver- leenen. OP VRIJE VOETEN GESTELD De Vrijdagavond te Amsterdam gearres teerde P. de B., wiens aanhouding door den burgemeester van Beverwijk was verzocht in verband met den verkoop van loten, waarvan de opbrengst bestemd zou zijn voor het R. S. Comité van Actie in het Trans portbedrijf te Amsterdam, is na verhoor en het opmaken van proces-verbaal, op vrije voeten gesteld. Hij zal vervolgd worden we gens overtreding van de loterij wet, terwijl de justitie nader zal onderzoeken of even tueel ook oplichting of poging tot oplichting aan hem ten laste kan worden gelegd. R.K. CRISISCOMITé In de afgeloopen week werd ten bate van het R.K. Crisiscomité en de daarvoor in de R.K. kerken geplaatste offerbussen ingeza meld een bedrag van f 191.62. Bovendien werd nog f 35 ontvangen aan buitengewone giften, zoodat totaal f 2-26.62 aan de kas van het Crisiscomité kon worden toegevoegd. VERLEENING SUBSIDIE Naar wij vernemen hebben Ged. Staten hun goedkeuringgehecht aan de wijziging der begrooting, waarbij een subsidie van f 100 werd uitgetrokken ten behoeve van de p'aatselijke afdeeling van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Hierbij valt op te merken, dat het college dus geen rekening hééft gehouden met het Koninklijk besluit van 6 Mei 1931, nummer 13, waarbij goedkeuring werd onthouden aan de begrooting der gemeente Arnhem, waar eveneens een subsidie voor deze ver eeniging was uitgetrokken. RIOLEERING VAN EEN SLOOT Bij den dienst van Openbare Werken zijn plannen in voorbereiding om over te gaan tot het dempen en rioleeren van de sloot loopende achter de Wolff- en Dekenstraat en de De Visscherstraat. Deze sloot, die de grensscheiding' vormt tusschen de gemeen ten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin ver keert momenteel in een zeer vervuilden staat en eischt met het oog op den volksgezond heid dringend verbetering. Na aanleg van de rioleering zullen de aan grenzende perceelen die thans op de sloot hun menagewater loozen, op gemeentelijke rioleering worden aangesloten. Aan het gemeentebestuur van Wijk aan Zee en Duin is het verzoekgericht om de helft der kosten, geraamd op ongeveer f 5000 bij te dragen. UIT HAARLEM GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Bureau van Politie, Smedestraat 9, auto slinger, bonboekje en autobanden, hand schoen, sleutels en signaalfluit; Van Schaik, Van Rechterenstraat 3, aktentasch m.i.; Aaf- jes, Elzenplein 43, étui m.i.; Kennel Haerlem, Regentesselaan 22, hond en 2 katten; Blijker Linschotenstraat 5 zw., motorhandschoen; A. Neevings, Nachtegaalstraat 14. koffer m.i.; Reiber, Jan Steenstraat 69, nummerplaat; Van Donselaar, Eendrachtstraat 19, porte- monnaie m.i.; Van Niel, Gaelstraat 43, por- temonnaie; niVk, Rijksstraatweg 104, porte- monnaie m.i.; Scholten, Zijlstraat 86, pet; Dweelaart, Oranjestraat 86 zw., rozenkrans; v. d. Veen, Bantamstraat 16, ring; De Mooij, Allanstraat 66, sierspeld Koorenblik, Jansweg 21 schort; Van Haar, Kleverpark 204, sleu tels; Openbaar slachthuis 150, schaap; J. Provoost, I-Ieerensingel 3 rd„ sjaal; Van Mussclier, Iepenstraat 15, vulpenhouder; Leppens, Zijlweg 118, zweep. Veertienduizend arbeiders legden het werk neer. 28 fabrieken staan stil. Strijd van maanden zal millioenen uitkeering vergen. Heden is in Twente de groote staking der textielarbeiders begonnen. Het is het groot ste arbeidsconflict dat in Twente ooit is voorgekomen. Wij lezen over den toestand nog in de Courant: Vaststaat, dat er vandaag in en buiten Enschedé bij 28 fabrieken de arbeid neerge legd zal worden. Een en ander heeft tenge volge, dat er 14.000 man bij de staking be trokken zullen zijn. Van de stakers behooren er ongeveer 7000 man tot „E>e Eendracht", een goede 3200 zijn leden van „St. Lamber- tus", pl.m. 2000 leden van „Unitas" en 400 van de Federatie. Alleen „De Eendracht" zal reeds per week een kleine ton aan de stakers moeten uit- keeren. Hoeveel deze per week zullen ont vangen is niet precies te zeggen. De uitkee ring hangt- af van de grootte van het con tributiebedrag, maar gemiddeld is het steun bedrag te stellen op 10 a 14 gulden per week. Er zijn personen, die minder krijgen, maar velen en dat zijn de arbeiders met groote ge zinnen, kunnen een uitkeering krijgen die gaat tot plus minus 25 gulden per week. Men spreekt er nu al van, dat de strijd eenige maanden zal duren, zoodat de uitkeering voor de organisaties dan tot in de millioenen zou loopen. De moderne bond „De Eendracht" heeft thans de leiding van de staking. Het N. A. S. had Zondag te Enschedé een demonstratie georganiseerd, doch deze. had niet zoo veel te beleekenen. Het is rustig ge bleven in de stad. Op enkele fabrieken, die niet aangesloten zijn bij de fabrikantenverenigingen, zal niet gestaakt worden. De politie te Enschedé is niet verder ver sterkt. Het Christelijk-Nationaal Vakverbond zal „Unitas" steunen. RADIOREDE VAN PROF. BUTLER Tegen de bewapening. VERSTREKKENDE EISCHEN. NEW YORK, 13 Dec. (V.D.) De nieuwe No belprijswinner, Prof. Nicholas Murray Butler, president van de Columbia Universiteit, heeft heden een radio-rede gehouden, waarin hij o.a. de opheffing eischte van alle ministeries van Oorlog, Marine en Luchtvaart. In plaats van deze ministeries moesten ministeries van Defensie gevormd worden. Voorts eischte Butler afschaffing van den militairen dienst plicht en sterke vermindering van leger- en politie-effectief. Alle oorlogsschepen moesten vernietigd worden, want het waren slechts middelen om menschenlevens en bezittingen te vernietigen. Er diende een internationale liga van volkeren te worden gesticht, die ook de Oostersche volken in deze periode van sociale en economische nood zou onder steunen. HET ENGELSCHE INVOER RECHT OP SNIJBLOEMEN. VOOR DE BOLLENSTREEK NIET FNUIKEND? Naar de Maasbode verneemt bestaat er kans dat Engeland de snijbloemen zal belas ten met 6 pence per lb., terwijl de bloembol len met 1 penny per Engelsch pond worden belast. Wanneer dat inderdaad zoo is, kan de bollenstreek zeer tevreden zijn. Bij de arti kelen tulpen, crocussen, etc. speelt deze belas ting geen groote rol. Zij zijn licht in gewicht en bovendien op het oogenblik zeer laag in prijs. De hyacinthen worden zwaarder ge troffen, terwijl de belasting op narcissen naar verhouding het zwaarst drukt. Dit laatste omdat in Engeland vrij uitgebreide Narcis- sencultures voorkomen. De handel in snijbloemen, met als centra Rijnsburg en het Westland, wordt echter veel zwaarder getroffen door het recht van 6 pence per lb. LUCHTVAARTBERICHTEN Leeuwerik 13 Dec. 15.43 uur te Cairo. Amsterdam n. Batavia. Raaf 13 Dec. 13.25 uur te Medan. Amster dam n. Batavia. V a 1 k 13 Dec. 16.51 uur te Calcutta. Batavia n. A'dam. Te Bangkok de post van de Ooie vaar aan boord genomen. Totale post thans 580 K.G. Abonnés voor dit blad kunnen zich schriftelijk of mondeling aanmelden bij de navolgende adressen: Kantoor Het Nieuwe Dagblad, Kennemerlaan 42, Telef. 521. Agentschap: H. BLOK, Jac. van Heemskerkstraat 87. Agentschap: M. N. DE WOLFF.AIbert Cuypstraat 16. Agentschap: K. WESSELIUS, leeu weriklaan 6. Agentschap: J. 2. WESSELIUS, Melk- laan <2. Agentschap: P. KASPERS, Groene- laan 11 w. SPORT EN SPEL Dudok de Wit. De Iiaarlemsche Wandel vereeniging Dudok de Wit hield Zondag haar zevenden afstands- marsch van 45 K.M. met drie dames en veertien heeren, die op één dame na den marsch goed volbrachten en aLs belooning een Dudok de Wit-diploma ontvingen met het beeld van Dudok de Wit er op. De On- gevallendienst was goed vertegenwoordigd. De dame die uitviel, werd opgenomen in den auto die ter beschikking was gesteld van den Ongevallendienst. RapiditasA. H. C. 2 (31) Reeds direct ontwikkelt zich een enthou siast. spel. Eens zien wij Pal vlak voor doel vrij staan, maar zijn worp. gaat rakelings langs. Ook De Graaf van A. H. C. mist diverse kansen, ook al door goed verdedigen van v.d. Beekum. Rapiditas komt er thans in. Uit één der voorzetten van Formenoy weet Pal ten slotte te doelen (10), vlak hierop is het rusten. Zooals meestal is Rapiditas na rust altijd sterker in den aanval. Roest steunde de voorhoede dan ook op uitnemende, wijze, evenals zijn tegenstander Freulink, die vooral Pal geen oogenblik losliet. Toch weet de laatste nog eenmaal Hats te passeeren (20) Na den af worp gaat Roest er met den bal vandoor; hij passeert alles en met een mooien hoekworp ook nog Hats. (3—0). Uit een tegenaanval redt A. H. C..de eer 31. Nog eenigen tijd gaat het spel op en neer, waarna het tijd is. DAMES. A. H. C. 1Rapiditas 2 (1-0) Er is nog geen twee minuten gespeeld of de bal ligt reeds in het Rapiditas-doel. (10) De voorhoede der roodwitten heeft weinig kans bij de verdediging van Rapiditas. Na de rust ging het beter, zoodat wij eenige gevaar lijke aanvallen op het A.H.C.-doel te zien krijgen. Ook bij den Sportbond werd te veel op een helft van het veld gespeeld. Mej. Poor ter krijgt voor Rapiditas'een kans om gelijk te maken, maar de bal stuit tegen de lat. Er wordt daarna nog flink gestreden, voor den gelijkmaker, maar dan is weldra de tijd ver streken. KORFBAL. Oosterkwartier 1S. S. H. 1 (24) In een prettig gespeelden wedstrijd zijn de S. S. H.'ers er in geslaagd de overwinning te behalen. Meteen na den uitworp was S.S.H. sterk in de meerderheid, zoodat de spoe dig van vak verwisseld werd. De vakverwis- seling bracht voor Oosterkwartier geen voor deel en weldra kwam, na een tweede vakver wisseling, rust met 1—4. Na de rust wogen beide partijen met Oos terkwartier iets in de meerderheid, evenwel tegen elkaar op, zoodat het Oosterkwartier gelukte een tegenpunt te maken. De vakver wisseling bracht geen verandering in den eindstand (24) K. V. 2De Kennemers 1 (05) Na den uitworp bleef de bal reeds gedu rende eenigen tijd in den aanval der Ken- nemers zoodat de K. V. verdediging het zwaar te verantwoorden kreeg, zij konden echter niet verhinderen dat de stand al spoe dig 20 werd De nieuwe Kennemersaanval wist voor rust nog een doelpunt er aan toe te voegen. Rust 3—0. Na de rust werd er weer spoedig een doel punt aan toegevoegd. Ook na den vakverwis- selrng waren de Kennemers weer sterk in de meerderdheid. Voor het eindsignaal wis ten de bezoekers er slechts één doelpunt bij te maken. Zilvermeeuwen 2Haarlem 3 (41) In een voor Zilvermeeuwen goed gespeelden wedstrijd leed Haarlem een verdiende neder laag. Mej. C. Dekker gaf Zilvermeeuwen de lei ding, waarna kort hierop Haarlem doel puntte 11. Met dezen stand kwam rust. Na rust zorgde een zilvermeeuwen-speler voor een nuttige 31-voorsprong. Wel werkte Haarlem hard om den achterstand in te loo pen, echter hielden de Meeuwen hun over wicht en voegden een-4de doelpunt bij hun totaal, zoodat zij dezen wedstrijd met 4—1 wonnen. Scheidsrechter Kuyt leidde naar ge noegen.

IJmuider Courant | 1931 | | pagina 2