BINNENLAND HET NIEUWE DAGBLAD MA AND AC 14 NOVEMBER 1931 WEER EEN ROOFOVERVAL. Op het postkantoor te Ginneken. POSTTROMMEL MET WEINIG WAARDE GESTOLEN. EEN DER DADERS GEPAKT. Zaterdagmiddag kwart over 5 is een brutale roofoverval gepleegd op het postkantoor te Ginneken. Wij lezen hierover in het Handelsblad: Op dat oogenblik vervoegde zich aan een der loketten een man, die een zeer groot pakket ter verzending aanbood. Het pak ket was zoo groot, dat de ambtenaar het lo ket geheel diende open te schuiven om het in ontvangst te kunnen nemen. Op zijn vraag of het pak niet zwaarder was dan tien K.G. gaf de aanbieder een ontkennend ant woord. Toen de ambtenaar de pen uit het kozijn nam om het raam hooger op te schuiven, richtte de aanbieder, van het pakket plotse ling een revolver op den ambtenaar, die ver schrikt achter in het lokaal vluchtte, waar ■eenige bestellers zich bevonden, wier hulp hij inriep. Het personeel van het postkantoor snelde naar buiten, waar het twee mannen met een posttrommel onder den arm zag, die zich ijlings uit de voeten maakten. Er ontstond nu een vinnige klopjacht door Ginneken's straten. Een der daders draaide zich om en riep tot zijn achtervolgers: „Sta of ik schiet!" Veel Indruk maakte deze bed rei ging echter niet. Op den kreet: „Houdt den dief! Politie!" kwamen de burgemeester van Ginneken, jhr. mr. Th. E. Serraris, en diens zoon uit hun woning loopen en voegden zich bij de postbeambten. De daders vluchtten een halven K.M. ver der in een onl>ewoond huis, doch de achter volgers zaten hun dicht op de hielen. Toen de burgemeester een: schot in de lucht loste, kwamen de beide mannen het huis uit en poogden over een schutting in het donker te ontkomen. Het gelukte echter den zoon van den burgemeester een der mannen te pakken die zich toen gewillig overgaf. De ander ont kwam. Bij nader onderzoek bleek de aangehou dene een kellner te zijn uit het hotel „Den nenoord" te Ginniken, waar ruim een week geleden eveneens een overval werd gepleegd. De man had de geldtrommel, die hij uit het postkantoor had meegenomen, op zijn vlucht laten vallen. Zijn mededader wist te ontkomen. Later werd vastgesteld, dat deze trommel de zoogenaamde zegelkas was. Een kleinere trommel, waarin de groote kas ten bedrage van f 7000 was geborgen en die naast de groo te trommel st.ond, hadden de mannen over het hoofd gezien. De kellner heeft bekend ook den roofover val op „Dennenoord" te hebben gepleegd. De revolvers waarmede ir> het postkantoor de schoten waren gelost, bleken slechts alarm pistolen te zijn. DE PONDENTRANSACTIE MET DE INDISCHE REGEERING. NADERE INLICHTINGEN VAN DEN MINISTER. Op de vragen van het lid der Tweede Ka mer, den heer Joekes (v.-d.), over de pon dentransactie tusschen de Neder landsche Bank en de Indische regeering, heeft de mi nister van financiën geantwoord, dat de ver koop is geschied tot een bedrag van 7.839.000 pond, subsidiair te verhoogen met 425.000 pond, die a deposito uitstaan bij de Bank voor Internatinale Betalingen, waarom de Neder landsche Bank er prijs op stelde zich omtrent den verkoop hiervan een beslissing voor te behouden. Onder de verkoopsbepalingen is opgeno men, dat de koopprijs gelijk is aan den koers van den dag met een maximum van f 9.45 en een minimum van f 9.25. De bank zal geen betalingen van het ver schuldigde onder aanbod van levering der benoodigde ponden kunnen vorderen dan op of na 15 Augustus 1934 voor het uitstaand bedrag der Nederlan dsch-Indische ponden- leening 192-1C en op of na 15 Januari 1935 voor het uitstaand bedrag der leening 1923B. De Bank verbindt zich, ook na evenge'mel- 1 de data niet tot de opeisching over te gaan, indien en zoolang haar positie al^ circulatie bank dit te harer beoordeeling zulks mogelijk maakt. De Bank zal het op te eischen bedarag 4 1/2 maand te voren opzeggen. Volledigheidshalve wordt nog meegedeeld, dat een soortgelijke overeenkomst tot een be drag van 2.500.000 pond door Nederlandsch Indië gesloten is met de Javasche Bank. De aankoop van de Nederlandsohe Bank is geschied, in overeenstemming, doch buiten aandrang van de Nederlandsche regeering. De beslissing is echter nog afhankelijk van de wetgevende macht. De Volksraad zal in de gelegenheid worden gesteld om zich over deze materie uit te spreken. OVERSTROOMING ADRIANOPEL. IN Spoorwegverbinding met Stamboel verbroken. AANTAL SLACHTOFFERS ONBEKEND. Naar het B. T. A. uit Stamboel meldt, heb ben geweldige stortregens in de streek van Adrianopel de Maritza en d eToendzja buiten de oevers doen treden. Adrianopel is overstroomd, 400 huizen staan onder water. Het aantal slachtoffers is onbekend. De Europeesche spoorwegverbindingen me; Stamboel zijn verbroken. KASSIER TE ROTTERDAM TOCH ZWAAR GEWOND. Kruit in de oogen gekregen. ROOVERS ZAGEN 5000— OVER HET HOOFD. Over den overval op een kassierskantoor op Katendrecht te Rotterdam verneemt de N. R. C. nog, dat de tweede aangehoudene ver dachte aaneen gebonden veters had meege bracht om den kassier te binden. Doordat de voortvluchtige man zoo zenuwachtig was en i-s gaan schieten, j.s het heele plan in duigen gevallen. Vlak bij het geldbakje lag een be drag van f 5000 aan Nederlandsch banfcpa- pier. Dit geld heeft de voortvluchtige roover over het hoofd gezien- De kassier heeft kruit in de oogen gekre gen en zich onder behandeling van een oog arts moeten stellen. Het euvel is zoo ernstig, dat er sprake is van zwaar lichamelijk letsel. INPOLDERING VAN DE ZUIDER ZEE NIET OP DE LANGE BAAN. Aan nieuw grondonderzoek wordt gewerkt. EERST DAARNA EEN NADERE BESLISSING. In de Memorie van Antwoord inzake de be- grooting van het Zuiderzee fonds 1932, doet •minister Reymer belangrijke mededieelingein. Hij zegt, da<t .alvorens een beslissing te nemen over d'e verdere inpolderingen men opnieuw grondmonsters heeft laten nemen, welke ■monsters -thans onderzocht worden. Op grond van den uitslag daarvan kan het inipolder-ins- plan opgesteld worden, mede Tekening houdend met dagelijks aan het licht treden de nieuwe en (het moge even vermeld wor den) gelukkige uitkomsten van het onder zoek in den Wieringermeerpolder. Een onbe paald uitstel behoeft niet gevreesd te wor den. Wanneer de eenheiidsrdjs van den in te polderen grond aldus met voldoende bena dering berekend kan worderi, hangt het van 's lands financiën af, of men onoet 'besluiten verder te gaan. Het staat wei vost, dat de kosten van de cultuurrijp afgeleverd land- of men daarvoor al dan .niet het door de co anmi&sie Lovink gestelde bedrag voor onbehuisd land van ge middeld f 2500 per H.A. aanneemt wanneer men de rente van- het vastgestelde kapitaal tot het tijdstip van aflevering mede rekent, hooger dan het bedrag zijn. Stelt men de waarde van- het verkregen land lager, dan men naar gelang van de op pervlakte van den polder wellicht met 30 a 50.000 moet vermenigvuldigen, een millioenen- bedrag. De Jandbouw-conjunctuur ós hierbij een overwegend belang. Verkoop of verpach ting tot eiken prijs in een tijd van laagcon junctuur is niet gewenscht. Men zal den nieuwen polder dus in Staatsbedrijf -moeten houden tot de tijden beter zijn- Afgezien van het risico dat hierin schuilt wegens de voor zoodanig bedrijf in ons land ongekende grootitte, moet opgemerkt worden, dat het doel, den landbouwenden stand aan grond te hel pen, nagenoeg niet bereikt wordt. Zou men dus op goeden gronden moeten aannemen, dat de toestand in West-Europa nog geen schijn van verbetering in uitzicht stel, dan zal men zich toch stellig vooraf deugdelijk moeten be raden, voordat men verder gaat. Maar tevens rijst dan dat is dus op zijn vroegst in het volgende jaar de vraag, of •het Rijk het risico dat de onderneming finan cieel medebrengt, in dat tijdsgewricht mag dragen. De minister ziet er geen bezwaar in om als in de 'toekomst op verbetering in1 de corijuc- tuur gehoopt mag worden, een polder te doen maken, waarbij de kosten hooger zijn dan de onmiddellijke koopprijs van den cul-tuiurrijpen grond, maar meent, dat men daarover eerst, met vrucht van gedachten kan wisselen, als getallen van eenheidsprijs en poldergrootte voor ons liggen en de staat van 's lands fi nanciën beter dan thans valt te voorzien. Tegenover het vervallen van de zeevissoherij kan reeds thans de werkgelegenheid wonden gesteld, welke de drooggemaakte Wieringer- meer oplevert. Uitstel van de afsluiting -ten behoeve van instandhouding van de tegen woordige visscherij -kan ook bij voorloopige opschorting der verdere inpolderingswerken niet in overweging komen. Niet alleen zouden de voordeelen, welke de afsluiting op zich eelf biedt, daardoor geheel achterwege blijven en alle tot nu toe aan de afsluiting bestede mil- •lioen waardeloos -blijven, -maar voor.al ook is het openlaten van een gat in den afsluitdijk technisch onverdedigbaar. Het ontwerp van een algemeenen maatregel van bestuur, regelende de uitkeering wegens waardevermindering van eigendommen als gevolg van -de afsluiting van de Zuiderzee, is gereed en heeft het departement van den minister verlaten. Wat de Wieringermeer betreft, meent de minister, dat een scheiding van privaatrech terlijk en publiekrechtelijk .beheer van den aanvang in het oog moet worden gehouden. Wanneer in 1913 het eerste cultuur-mierik in den polder zal zijn voltooid, zal deze in on geveer 60 bedrijven zijn verdeeld. De minister heeft de wijze, waarop de toekomstige boe ren aan kapitaal moeten worden geholpen in studie genomen, doch betiwijfit de juistheid van rentelooze voorschotten. De minister acht het gewenscht om -voor- loopig de instelling te bevorderen van een openbaar lichaam „de Wieringermeer", dat in zijn uiterlijk geheel op een gemeente gelijkt doch waarvan de bestuursorganen worden ingesteld door de Kroon. Evenzoo stelt hij voor een waterschap „de Wieringermeer". De oprichting van beide openbare lichamen maakt thans een onderwerp van ernstige studie uit. In een nota -van wijziging wordt de wensche- lijkhei-d betoogd van rentedragende voor schotten voor woningbouw aan corporaties. DE ENGELSCHE KWEEKERS EN DE INVOERBEPERKING. „WIJ MOETEN NU NIET OVERVRAGEN." Wij lezen in „Kweekersblad": De heer A. W. White, voorzitter van de National Farmers' Union, plaatst in de En- gelsche pers een open brief aan den handel, waarin hij gewaagt van de pogingen door zijn vereeniging gedaan, om den invoer te belemmeren. Hij is zeer ingenomen met het geen de minister voorstelt. Tot zoover is alles goed, zegt hij, maar nu is het de beurt der Engelsche kweekers, om n.l. het publiek in het komende seizoen voor or-se producten niet te overvragen. „Het koopen van bloemen is zoo'n ge woonte geworden", aldus vervolgt de heer W., „dat de handel verplicht is om deze ge woonte in eere te houden door een goed ge- regelden verkoop, flinken voorraad en mid delmatige prijzen. De kweekers moeten niet te optimistisch zijn en meenen, dat het „dorado" bereikt is, want we moeten ons herinneren, dat de koopkracht zeer zwak is. Wij hopen echter, dat, wanneer al de wieltjes weer draaien in de industrie-centra, de koopkracht zal ver- verbeteren met een bevredigend resultaat. De redactie van Kweekersblad teekent hierbij aan, dat de heer White met geen woord over de bollen rept, doch zich uit sluitend tot de bloemen bepaalt. TWEE POSTZAKKEN VAN „DE OOIEVAAR" VERLOREN. MET BESTEMMING AMSTERDAM EN BAGDAD. Aneta seint uit Batavia, dat over de post van de „Ooievaar" thans kan worden mede gedeeld, dat een zak, afkomstig uit Medan en met bestemming Amsterdam, met een ge wicht van 1893 gram, verloren is. benevens een zak. eveneens afkomstig uit Medan met bestemming naar Bagdad, waarvan het ge wicht niet bekend is. De rest van de post is intact gebleven en zal door de „Valk" worden meegenomen naar Europa. De Valk is Zaterdag in Bangkok aange komen met 301 K.G. post aan boord. Leest U reeds een ochtendblad? Neem er dan HET NIEUWE DAGBLAD ~!s avondblad bij. SCHEEPVAARTBERICHTEN Amstelkerk 10 v. Conakry n. Las Palmas; 20 v. "W.-Afrika te Havre en 22 te Amsterdam verwacht. Delftdijk 12 11 u. 50 m. v. Southampton n. Londen, Pacifickust naar Rotterdam. Gaasterland 12 v. Accra, W.-Afrika n. Am sterdam. Immo 12 v. Bremen naar Amsterdam. Kota Tjandx 12 v. Rotterdam n. Batavia. Kota Nopan, p. 12 23 u. Point de Galle, Rot terdam n. Batavia, Kota Pinang p. 12 16 u. Gibraltar, Batavia n. Rotterdam. Lochgoil 10 Ie San Francisco, Pacifickust n. Rotterdam (Verb.) Marnix van St. Aldegonde 11 v. Port Said, Batavia naar Amsterdam. Nebraska 10 v. Cristobal, Pacifickust naar Rotterdam. Nijkerk 12 v. Rotterdam naar Bremen. Polydorus 11 te Liverpool v, Londen. Rietfontein 12 v. Amsterdam n. Hamburg. Salland 12 v. Amsterdam n. Bremen. Slamat p. 12 2 0 u, Ouessant, Batavia n. Rot terdam. Tapanoeli v. 12 11 u. Panlellaria, New-York iar Java. Volendam 12 13 u. 30 m. v. Boulogne, Rot- tei'dam n. New-York. Atiïka 10 v. Rio de Janeiro, Brazilië n. Am sterdam. Alcyone 12 te Hamburg v. Rotterdam. Aludra 11 v. Santos, Buenos Ayres naar Rot terdam. Almelo 12 te Amsterdam v. Antwerpen. Binnendijk 11 v. Belawan Deli, Java naar New York. Bodegraven 10 v. Antofagasta n. Huasco. Bennekom 12 te Amsterdam v. Londen. Cremer 10 v. Hons Kong n. Swatow. Drechtdijk 11 n.m. te Seattle Pacifickust n. Rotterdam. Delftdijk p. 11 Prawle Point, Pacifickust n. Deli 10 v. Singapore, New York n. Java. Flandria p. 11 Ouessant Amsterdam n, Bue nos Ayres. Heemskerk 12 v. Port Soedan n. Suez, Beira naar Rotterdam. J. P. Coen, 11 v Singapore, Batavia naar Am sterdam Kedoe 12, 7 u. te Belawan, Rotterdam n, Ba tavia Kertosono p. 12, S u. Malta, Java n. New York. Kota Inten 12, 2 u. v. Port Said, Batavia n. Rotterdam. Lochmonar 12 te Rotterdam v. Pacifickust. Lochkatrine 10 te Curagao, Rotterdam naar de Pacifickust. Midas 10 v. Curacao naar de Antillen. Maaskerk 11 te Dakar, Amsterdam n. West- Afrika.. Nieuwkerk 12 te Lourenco Marques v, Rot terdam. Ouderkerk 10 v. Singapore, Japan naar Rot terdam. Orania 12 te Amsterdam v. Buenos Ayres. Rietfontein 12 v. Amsterdam n-. Hamburg. Saparoea 11 v. Belawan Deli n. Calcutta. Slamat p. 11, 21 u. Finisterre, 13, 9 u. van Batavia te Cowes en 14, 7 u. te Rotterdam (Lloydkade) verwacht. Ontscheping passagiei-s Soemba 12 te Londen, Batavia n. Amsterdam Talisse 12 te Bremen, Australië n. Rotterdam Tjisondari 10 v. Manilla n; Hongkong. FEUILLETON 37) De vier reizigers verlieten de auto. „Luistert u even, dan zal ik u op de hoog te brengen van de situatie", legde de detec tive uit. „We zijn hier aan de kust. De zee komt op verschillende plaatsen diep het land in en vormt er breede baaien. De baai waar we ons nu bevinden is een van de ondiepste en tevens meest gevaarlijke; scheepvaart is er dus niet, menschen wonen er ook niet, er zijn geen boerenhoven of hutten, geen mijl in den omtrek vindt u hier een huis. Het dichtsbijgelegen dorp, een onnoozel ge hucht, ligt bijna twee mijlen hier vandaan. Een prachtige plaats voor een onderneming als Hoeng Tsi Lang op touw gezet heeft, vooral in zulk een beestachtigen nacht als deze. Geen levend wezen dat zich hier waagt aan een wandelingetje. Alleen onze Londen- sche Chinees ligt er met zijn mannetjes. En hier deze brave de detectieve wees op een man, die terzijde van den weg stond is een rechecheur van politie. Hij heeft onze auto aangehouden en zal ons verder den weg wijzen. Is er nieuws, Percy?" De aangesprokene salueerde. Hij leek wel. een bewegende sneeuwpop, zoo had de storm hem toegetakeld. Bijna bedolven onder de sneeuw stend hij aan den voet van een paar donkere bcomen, wier krakende kruinen ju de duisternis onzichtbaar bleven. De heer Batfield had een cigaret uit zijn koker gehaald en wilde juist een vlam slaan toen Webston hem het zilveren instru mentje met een snellen tik uit de hand sloeg, zoodat het in de sneeuw rolde. „Duizend maal excuus, Sir Edward" zei de detectieve, terwijl hij zich bukte om het glin sterende voorwerp weer op te rapen, „maar elk vlammetje zou ons verraden.We moeten zeer zacht spreken, zacht loopen... en vooral geen licht. We kunnen niet voorzichtig ge noeg zijn. Nu, Percy... is er nieuws?" De agent schopte de sneeuw weg, die te gen hem was opgewaaid. „De Chineezen zijn gearriveerd, Sir," zei hij fluisterend. „Ze staan aan den ingang van de baai, hier vijf minuten vandaan, en hebben een post uitgezet op den hoek. Maar de man kan ons niet zien; de afstand is te groot. Ik zag uw eigen wagen nauwelijks; pas op een meter of wat doemde u plotseling voor mij op. Een geluk dat u de lichten gedoofd en geen signalen gaf, Sir." „Dat was volgens consignes" zei Webston droog. „Hoe ver staat hun post hier van daan?" „Ongeveer twee minuten loopen, Sir. De man is achter mij gebleven bij de auto. Ze zijn met een grooten wagen hier gekomen en hebben op den hoek de lichten gedoofd." „H-oeveel mannen zijn- er naar de baai ge gaan?" „Drie Sir, alle drie Chineezen. De man op post is een ouwe kennis van u, als ik het zoo eens noemen mag. Het is Blessu weet well „Wat? Geoffrey Bless?" „Hij is het, Sir". De detective dacht even na. „Dien vent maken we onschadelijk", zei hij mompelend „laat dat maar aan mij over. Waar ligt Mr. Green met zijn mannen?" „Ze zijn hier vlak bij Sir, ze zijn de auto zoover genaderd als ze konden. Bless staat een verder naderen in den weg". „Dan moet die Bless uit den weg", zei Webston. „Hoe wilt u dat doen Sir? Als -de man schreeuwt, loopt de heele boel in het hon derd". „Hij zal niet schreeuwen". De agent zette groote oogen op. „We mo gen 'm toch niet mollen. Sir? Daar zouden we last mee krijgen; de kranten Webston legde hem met een driftig gebaar het zwijgen op. „Laat dat maar aan mij over. Wilt u vol gen heeren? Ga voor Percy, wijs den weg". Het was een tocht, die noch Van Buren, noch overste Mensing ooit vergeten zouden. Ze konden hoogstens twee minuten geloo- pen hebben .maar het leek hen wel een kwartier toe. Ieder oogenblik stonden zij weer stil. De sneeuw joeg hen scherp en meedob- genloos in -het gezicht. Gebogen en hijgend naar adem stonden zij weer stil, „Hier is het, Sir. Zal ik Mr. Green roe pen? Hier liggen de anderen." „Neen Percy, houd je mond. Blijf allemaal hier. Ik ben direct terug." Webston had een revolver te voorschijn gehaald uit een zak van zijn. wijden ulster en ging gebogen en met behoedzame stappen verder. In enkele seconden was hij in de duis ter nis verdwenen. Roerloos bleven de anderen staan. Overste Mensing in wien het oude instinct van den verkenner wakker werd, dekte zich onmid dellijk achter een bocan en gaf zijn vriend te kennen dit ook te doen. Sir Edward en de commissaris volgden hun voorbeeld. Toch was deze voorzorgsmaatregel vrijwel overbodig, want in de bijna tastbare duisternis kon men geen hand voor oogen zien. De sneeuw verblindde bovendien de oogen; het was zoo als Webstond het kernachtig uitgedrukt had „je reinste hondenweer". Rillend van de koude stonden de mannen tegen de bo o-men geleund en tuurden gespan nen in de duisternis waarin de detective ver dwenen was De wind joeg gierend en sner pend aan over de vlakte; er klonk in de ver te een vreemd geluid, dat telkens tot een angstaanjagend geruisch aanzwol en weer verstierf. Zij wisten niet of het de zee was of de wind. Er gingen enkele minuten in een bange en pijnlijke spanning voorbij. Een kwellende onzekerheid martelde hen. Wat ging Web ston op zijn eentje uitvoeren? Waarom was hij weggegaan? Een oogenblik meende Van Buren, dat hij ver weg stemmen hoorde, maar even later dacht hij weer dat hij zich vergist had. Maar plotseling kreeg hij een schok; bijna had hij zijn post achter den boom verlaten. Twee gedaanten doemden voor hem op. Eerst een kleine onaangename kerel, met een woest, ongeschoren gezicht, en daarachter De detective, die hem met zijn revolver bedwang -hield. „Ziezoo Geoffrey" zei de man van Scotland Yard. „Je hebt eieren voor je geld gekozen en geen lawaai gemaakt. Ik wist wel dat je me na deze introductie hij wees op zijn revolver rustig volgen zou, we zijn nog oude kennissen, is 't niet waar Geoffrey?" De kerel klappertandde van angst. „Ik wist niet dat het iets ergs was, Ik ben net weer vrij en dit was m'n eerste baantje." „Wou je mij wijsmaken Geoffrey, dat je niet weet wien jullie gaan afhalen? Vertel dat een ander!" „Zoo waarachtig als ik leef Sir, ik had geen nieuwe straf geriskeerdik weet er niets van, ik -dacht een eenvoudig smokkel- grapje of zoo iets. Maar niets ernstigs, Sir, niet ernstigs?" Webston dacht even- na. „Geoffrey Bless" zei hij plotseling snel, „het is best mogelijk dat je het niet geweten hebt, ik zal je de zaak zelf laten onderzoeken en als je de waarheid spreekt zal ik er voor zor gen dat je vrij komt of eei> minimum straf krijgt. Maar dan moet je ook precies doen wat ik je zeggen zal. Doe je dat niet, dan sta ik nergens voor in. En doe ook geen pogingen om te ontvluch ten, want behalve de politie is de heele baai nog afgezet door een cordon militairen, die je zeker niet passeeren kunt." De man rilde als een juffershondje. Hij bleek voor Webston een diep ontzag te heb ben. Misdadigers zijn bijgeloovig en zij be Tabian 11 te Bombay v. Amsterdam. Tjibodak 11 v. 'Manilla: n. Macassa.r. Tjiliwong 10 te Hongkong. Tabinta 11 v. Southampton, Amsterdam n, Batavia. Tjisadang 10 v. Hongkong n. Amoy. Volendam 12 v, Rotterdam n. New York. Westerkerk 12 v, Beira n. Mozambique. Zuiderkerlc 10 v. Yokohama n. Rotterdam. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 15 DECEMBER. HILVERSUM 298 M. Uitsl. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10-00 Morgenwijding. 10.15 Gromofoonpl. 11.30 Concert. F. J. Bos- hart (piano), J. v. d. Rosière-van Emmerik (zang), belegel. Egb. Veen. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. (Bob Scholte, zang). In de pauze causerie door A. Radix. 2.30 Gramo foonpl. 3.00 Knipcursus. 4.00 Hollandsche Composities. To v. d. Sluis (zang). 4.30 Kin deruur. 5.30 Gramofoonpl. 6.00 Gramofoonpl. 6.30 Radio Volks Universiteit. 7.00 Gramo foonpl. 7 30 Engelsche les. 8.00 Gramofoonpl. 8.15 Chr. Oratorium-Vereen. Utrecht o.l.v. A. v. d. Horst. M. Kloos (bariton), T. Canivez (cello), P. Loewer (fluit), A. v. d. Horst (or gel). 9.05 Omroeporkest o.l.v. N. Treep o.a. Polonaise uit Eugen Onegin, Tschaikowsky 10.00 Vaz Dias. 10.15 Vervolg Omroeporkest, o.a. Fant. „La Bohème", Puccini. 11.000 Gra mofoonpl. HUIZEN, 1875 M. Uitsl. KRO-Uitzending. 8.00 en 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsd, Halfuurtje. 12.15 Concert KRO-Trio. 1.45 Gra mofoonpl. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Naaicur sus. 3.30 Hoedenmaakcursus. 3.45' Knipcursus. 4.15 Gramofoonpl. 4-30 Paedagogïsche Sona- tencyclus door L. Wijngaarden J. Ligtelijn. 5.30 KRO Kunstensemble o.l.v. P. Lustenhou- wer. 7.10 Causerie over „Kerk en Parochie". 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 KRO-orkesfc o.l.v. J. Gerritsen m.m.v. Dubbelmannen- kwartet „Adama van Scheltema". o.a. Fant. „Eugen Onegin", Tschaikowsky. ca. 9.30 Vaz Dias. Hierna vervolg concert, o.a. Blumen- walzer uit „Casse noisette", suite, Tschai kowsky. 11.000 Gramofoonpl. DAVENTRY 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Nationale Kerkdienst voor de Ontwapening. 1.20 Leonardo Kemp en zijn orkest. 2.25 Gra mofoonpl. 4.20 Sonate's door N. Phillips (viool) en H. Phillips (piano). 4.50 Het Troca- dero-orkest o-l.v. A. v Dam. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Bach's Engelsche suites door V. Hely-Hutchinson. 7.10 Fransche Cau serie. 7.40 Militair orkestconcert. 8.50 Literaire Canserie. 9.20 Berichten. 9.40 2de en 3de acte van „Der Rosenkavalier" van Strauss. Lei ding: J. Barbirolli. 11.00 Dansmuziek, Henry Hall's Band. PARIJS, „RADIO-PARIS'* 1725 M. 8.05, 12.50 en 1.25 Gramofoonpl. 8.20 „De klokken van Corneville" van Planquette. LANGENBERG 473 M. 6.25, 11.20 en 11.35 Gramofoonpl. 12.25 Mid dagconcert. 4.20 Concert o.l.v. Wolf. 7-20 Sym- phonie D-Dur nr 86 van Haydn. 7.50 Sym- phonïeconcert. Werag-orkest o.l.v. Buschköt- ter en Tossy Spiwakowsky (viool) a.o. Viool concert D-Dur, Brahms. KALUNDBORG 1153 M. 11.20 Uit het Palace-Hotel: Strijkconc§rt, 2.20 Concert Radio-orkest. 7.20 Viola-soli door J- Marke. 8.35 Noorsche liederen door T. Ras mussen. 9.35 Dvorak-concert, o.a. 4de Sym- phonie G-dur. Leiding: Gröndahl. Hierna van 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 508 en 338 M. 508 M.: 12.35 Dansmuziek. 5.20 en 6.50 Gra mofoonpl. 8.20 Orkestconcert, o.a. Fant. „Hans de Fluitspeler", Ganne. 9.20 Vervolg concert, o a. „Love Parade", Schertzinger. 338 M.: 1.05 Gramofoonpl. 5.20 en 6.50 dito. 8.20 Orkest en solistenconcerta o.a. Ouvert. Zigeunerbaron, Strauss en Ouvert. Maritana, Wallace. ROME, 441 M. 3.20 Gevarieerd concert- en comedie-uit- zending. Hierna Symphonieconcert o.a. „Rheingold", Wagner. ZEESEN 1635 M. 6.50 Populair concert door de kapel Arkadi Flato. 7.35 Lezing. 8-20 Berichten. 3.30 Vroo- lijke avond m.m.v. koor en solisten. 9.30 Be richten en hierna tot 11.20 Orkestconcert o.l.v. Adolf Seeker. schouwen sommige goede politiespeurders met een vrees alsof zij de incarnatie eener wrekende gerechtigheid zijn. „Wat een heibel Sir. Een cordon militairen door dat wat we uit zee wachtende zijn?" Hij trachtte te schertsen, maar het ging hem slecht af. „Juist", zei de detective, tergend langzaam „een half baltaljon. Je zult wel gelooven, dat we dat niet -doen voor een vaatje Schie dammer. Ik denk dat je baas een leelijke douw krijgt, misschien wel zijn laatste wan delingetje". „Sir", schrok de ander, „de galg?". Hij rilde, alsof hij de koorts had. „Ik be zweer u bij mijn ziel, Sir „Zweer niets Geoffry. Doe alléén precies wat ik zeg. Ga terug en blijf op post. Ga weer bij de auto staan en laat ons naderen. Wij omringen je. Als de anderen terugko men, verraad je door niets dat we er zijn. Je doet de coupé open en ziet er uit alsof er geen vuiltje aan de lucht is. Begrepen? „Begrepen Sir!" „En geen grapjes of het loopt met je af, Geoffrey!" „Ik beloof het, Sir". „Nou, die beloften van jou, Geoffrey Bless. „Op mijn woord van boef, Sir." „Vooruit dan, ruk invlug". Geoffrey Bless verdween in de duisternis. Webston keek speurend om zich heen. „Green", zei hij zacht. „Hier fluisterde een stem uit de sneeuw. Een klein heuveltje bewoog. Een gezicht kwam te voorschijl. „Tot uw dienst Sir!" „Prachtig!" grijnsde Webston. „Waar zijn je mannen?" „In de sneeuw", knikte Green. „De mees ten liggen vlak bij de auto, maar toen ze een post uitzetten, durfde ik de anderen niet dichterbij laten komen." „Het terrein is veilig", mompelde de detec tive „Ga maar mee mannen". (Wordt vervolgd.)

IJmuider Courant | 1931 | | pagina 6