HET WEERBERICHT. HET NIEUWE DAGBLAD BEVERWIJK RAADSVERGADERING. F Vrijdagavond vergaderde de gemeenteraad. Afwezig de heer C. A. Zwager. De geloofsbrieven van het nieuwe raadslid N. C. M Brantjes (R.K. Staatspartij), die den heer C. A Zwager in den Raad zal opvolgen werden onderzocht Besloten wordt tot toe lating Vervolgens werden de begrootingen dei- gemeente, van de bedrijven en van „Maat schappelijk Hulpbetoon" voor het dienstjaar 1932 aangeboden en ter onderzoek in handen gesteld van de commisise van Bijstand in de Financiën, aangevuld met de heeren Bilder- beek en Versteeg. Benoemingen. De Raad benoemde tot leden der school commissie de heeren P. J. Timmer en J. Th. v. Lent, tot lid van het bestuur der instelling „Maatschappelijk Hulpbetoon" de heer Jb. van Zutphen. Door de organisaties waren aanbevolen de heeren T. Scholts en v. d. Weg. Tot lid der commissie van bijstand voor de financiën de heer W. Maters; tot leden van de commissie van overleg voor de ambtena ren de heeren W. Maters, N. J. Out an in de vacature Zwager Joh. Eijking; tot leden van de commissie van overleg voor de werklieden de heeren G. Welagen, C. Ver steeg en Mevr. T. Kemp-;—Haan; en tot lid van de commissie van toezicht op de Openbare Fröbelschool Mevr. J. P. Telders. Maatschappelijk Hulpbetoon. Ten aanzien van de instelling voor „Maat schappelijk Hulpbetoon" deden B. en W. de volgende voorstellen: 1. de belooning van don secretaris-penningmeester van „Maatschap pelijk Hulpbetoon" vast te stellen op f 1000 per jaar. 2 te continueeren de benoeming van A. V. Hardenberg tot armbezoeker bij genoem de instelling op een jaarwedde van f200; 3. een crediet toe te staan van f100 voor uit breiding van het sceretarie-i*ersoneel met een voorloopig tijdelijk aan te stellen klerk; 4. de belooningen van den secretaris-penning, meester en den Armbezoeker van genoemde instelling over het tijdvak van 15 April—31 Dec 1931 te verdubbelen en mitsdien vast te stellen op resp. f500 en f400 per jaar. De heer E ii k i n g wil deze heele zaak aanhouden tot de volgende vergadering, ten einde de raad in de gelegenheid te stellen deze voorstellen nog eens nader te over wegen. Wethouder S t e y n ontkent daarvan de noodzakelijkheid. Deze geheele zaak is voor bereid door „Maatschappelijk Hulpbetoon waarin men gerust vertrouwen kan stellen. Op voorstel van den heer Maters wordt het derde voorstel van B. en W. afgevoerd. De overige voorstellen worden aangenomen. Hierna wordt overgegaan tot benoeming van een tijdelijk secretaris-penningmeester van „Maatschappelijk Hulpbetoon". De aan beveling luidde als volgt: 1. J. Harschei, ge- pens. opperwachtmeester-administrateur van het Ned.-Indische leger te 'sGravenhage. 2 W A. van Brussel, administrateur te Wijk aan Zee en Duin. Nadat de raad eenigen tijd in comité in geweest wordt benoemd de heer J. Harschei, Centralisatie van 7e en 8e leerjaar. Naar aanleiding van de terzake door de af deeling van „Volksonderwijs" ingediende adressen stellen B. en W. voor over te gaan tot stichting van een openbare school voor gewoon lager onderwijs, uitsluitend voor leer lingen van het 7e en 8ste leerjaar en aan de Kroon vergunning te verzoeken, dat aan deze school de eerste zes leerjaren ontbreken en aan de scholen nos. 1 en 3 het zevende en eventueel hoogere leerjaren. Op het verzoek omtrent het vaststellen van een maximum aantal leerlingen per klas van 36 voor de gewone scholen en van 30 voor het gecentraliseerde 7e en 8e leerjaar stellen B. en W. voor afwijzend te beschikken. Deze voorstellen worden met algemeene stemmen aangenomen. Ingevolge art. 252 der gemeentewet worden aangewezen als takken van dienst het gas-, electrisch-, slachthuis- en grondbedrijf en het bedrijf van Openbare Werken. Voeding voor schoolkinderen. Eveneens op verzoek van „Volksonderwijs" stellen B. en W. voor hen voor 1931 een cre diet te verleenën van 500 ten behoeve van de verstrekking van warm voedsel aan school gaande kinderen gedurende de wintermaan den. Op de nieuwe begrooting is voor dit doel een bedrag van 1000 gereserveerd. Uit hit praeadvies blijkt o.m., dat het gemeente bestuur van Wijk aan Zee en Duin niet be reid werd gevonden om de verstrekking van voeding en kleeding voor gezamenlijke reke ning ter hand te nemen. De heer Visser betreurt ten zeerste, dat het gemeentebestuur van Wijk aan Zee en Duin niet wenscht mede te werken. Dit acht spr. onjuist, zoowel uit een oogpunt van menschelijkheid, als ten opzichte der onder wij sb el angen. De heer Bilderbeek dringt aan op spoedige voedselverstrekking, welke hij ook in de vacanties wil doen geschieden. De voorzitter zegt dit toe, mits Ged. Staten het raadsbesluit goedkeuren. Het voorstel van B. en W. wordt met alge meene stemmen aangenomen. Werkzaamheden in het tuinbouw bedrijf. Naar aanleiding van een adres van de be sturen van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, den R.K. Land- en Tuinbouw- bond en van den Chr. Boeren- en Tuinders- bond om financieelen steun te verleenen voor verschillende werkzaamheden in het land en tuin-bouwbedrij f deelen B. en W. mede, dat hen bij onderzoek is gebleken, dat dit adres niet uitgaat van de genoemde besturen, doch slechts van enkele plaatselijke af dee lingen in de Haarlemmermeer. Mede met het oog op het feit, dat het gevraagde voor deze gemeente praktisch slechts van zeer weinig beteekenis is, stellen B. en W. voor het adres voor kennisgeving aan te nemen, waartoe, wordt besloten. De verordeningen op de heffing en invorde ring van schoolgeld van het lager onderwijs worden vastgesteld. Verhooging subsidie. Opi voorstel van B. ën W. wordt het sub sidie over het dienstjaar 1931 voor de instel ling „Maatschappelijk Hulpbetoon" verhoogd met 1400, waardoor het geheele subsidie 50-000 zal bedragen, ZATERDAG 19 DECEMBER 1931 "e veel boomen. Het voorstel van B. ën W. om over te gaan tot het uitdunnen van boomen in verschillen de lanen wordt aangenomen. Kasgeldleening. Besloten wordt tot het aangaan van een kasgeldleening groot 500.000 tegen een rente van 4 3/4 pet. 's jaars. Voorts wordt besloten tot het aangaan eener geldleening groot 125.000 tegen een rente van 5 1/16 pet. a pari met het Pensioen fonds van ambtenaren te 's-Gravenhage. Steun aan tuinders. Naar aanleiding van de door den heer Vis ser gestelde vragen besloot de raad tot de in stelling van een directe steunregeling voor de noodlijdende tuinders. De uitkeeringen zullen varieeren van 915 per week. Zoo mogelijk in samenwerking met andere gemeentebesturen in Kennemerland, zullen B. en W. alsnog een poging ondernemen om regeeringshulp voor de tuinders in Kenne merland te verkrijgen. De vergadering werd hiena gesloten. DE SCHOOLVOEDING. Naar aanleiding van de weigering van het gemeentebestuur der gemeente Wijk aan Zee en Duin om met Beverwijk samen te werken bij de verstrekking van voeding aan school gaande kinderen heeft de afdeeling der S. D. A. P. in haar Vrijdagavond gehouden ledenver gadering een motie van afkeuring aangeno men. De motie luidde: De afdeeling der S. D. A. P. enz. spreekt haar afkeuring uit over de afwijzing van B. en W. van Wijk aan Zee en Duin om in samenwerking met Beverwijk den schoolkinderen, gaande op de scholen In laatstgenoemde gemeente en in Wijk aan Duin warm voedsel te verstrekken; draagt het bestuur op alles te doen, om dit besluit ingetrokken te krijgen en alsnog in samenwerking met de gemeente Beverwijk den schooïgaanden kinderen des middags een warme maaltijd te verstrekken. IJMUIDEN SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Engelsche s.s, „Pendeen" is Donderdag avond met een volle lading graan van Buenos Aires voor Amsterdam aangekomen en pas seerde de sluzen te IJmuMen met een diep- ging .van' 71 d.M. Het Noorsch s.s. „Delfhuis is Donderdag avond^ na lossing harer lading papierhout aan de Papierfabriek te Velsen in ballast naar Duinkerken vertrokken. Het Letlandseh s.s. „Evergunar" is Vrijdag morgen na lossing harer lading papierhout aan de Papierfabriek, te Velsen, in ballast naar Immingham vertrokken, om aldaar te bunkeren, waarna het schip naar de Moer- manskust zal vertrekken. Het Enge'lschè s.s. „Monkstone" is Donder dagavond met een volle lading ruw ijzer van het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden, naar Lla- neüy vertrokken. Het Engelsche s.s. „Granta" is Vrijdagmor gen na lossing harer lading steenkolen aan het Hoogovenbedrijf te IJmuiden in ballast naar New-Castle vertrokken. Het Nederl. passagiersschip „Costa Rïca" is Vrijdagmiddag met passagiers en stukgoe deren van Amsterdam naar West-Indie ver trokken en passeerde om 15.30 uur de slui zen te IJmuiden. Het Spaansch s.s. „Deva" is 15 dezer met een volle lading ijzererts van Bilbao voor het Hoogovenbedrijf, te IJmuiden vertrokken en wordt Zaterdag alhier verwacht. SCHEEPVAARTBERICHTEN. Binnengekomen schepen. 18 December: Ned., Orion, Guatamala. Letlandseh,' Consul P. Bannenberg, Terneu- zen. Duitseh, Carsten Russ, Walkom. Engelseh, Eurybates, Batavia. Ned., Eemland, Hamburg. Vertrokken schepen, 18 December: Engelseh Tringa,. Liverpool. Deensch, Bogo, Kopenhagen. Letlandseh, Evergunar, Immingham. Engelseh, Granta, Thyne. Ned., Costa Rica, Colomb. Zweedsch, Munkforce, Bremen. Noorsch, Solstad, Stamboel. Noorsch, Lido, Rotterdam. Ned. motorschoener, Valk, Midsley. Letlandseh, Consul P. Dannenberg, Riga. Noorsch, Lijsland, Theemshaven. Ned., Theseus, Kopenhagen. Ned., Trio, Sevilla. Noorsch, Brunla, Oslo. DE HARINGTEELT. HOE DE TEELT IN 1931 WAS. 't Is in geen jaren voorgevallen, dat het einde der teelt zoo spontaan was, als dit jaar. Hoewel de omstandigheden, waaraan dit te danken was, minder aangenaam zijn, toch is er een zekere bekoring in, dat de ge heele vloot gelijktijdig binnen is, lezen wij in „Toenadering". De werkgevers hebben zich stipt aan het besluit gehouden, alhoewel ons bekend is, dat het niet naar den zin van alle reeders was. We kunnen hiervoor niet anders dan respect hebben en willen dit dan ook hier gaarne onomwonden verklaren. Voor de op varenden valt hier toch wel iets uit te lee- ren. Van hen kan toch niet gezegd worden, dat ze zoo eensgezind optreden in het uit voeren van besluiten en overeenkomsten, als hun werkgevers. Als dit oorzaak mag zijn, om voor de toe komst de les te putten, die er uitgehaald kan worden, dan zullen we er zeker wel bij va ren en het oude spreekwoord van leeningen en voorbeelden bewaarheid zien. Voor de meesten is de teelt 1931 niet gun stig te noemen. Het werk is er wel voor ver richt; de vangsten waren wel bevredigend, maar de besommingen verre beneden de ver wachting. De algemeene toestand heeft ook zijn stem pel gezet op de uitkomst van de teelt. Voor velen staat een donkere toekomst te wach ten. Immers, in armoede gaat men- den win- VELSEN KERSTUITKEERING. Aan de gesteunde werklooze arbeiders, die geen uitkeering ten Jaste van de werkloozcn- kas ontvangen, zal over de week van 20 tot 26 December een Kerstgave worden verstrekt ten bedrage van 25 percent van het bedrag, dat zij over die week aan steun ontvangeu. De toeslag geldt niet voor de brandstof- toelage. Omtrent de vraag of ook een Kersgave zal worden verstrekt aan hen, die uitkeering uit de werkloozenkas ontvangen, is nog geen be slissing genomen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. E. Eyman—Hamers, z.;" J. Wis manRietkerk, d. en z.; G. C. M. Neeteson Top, z.; P. DijkmanRijkhof f, d.; M. H. A. van OudheusdenBottcher, z.; E. v. d. Bra- berPrins, z. Overleden: Anthonia A. Snijders Vroegop, echtgen. van J. Verheyden, 20 j.; Albert Wij- ker, echtgen. van A. de Groot, 53 j.; Hendrik F. Kaan. 19 j.; Wilhelmina Felder, echtgen. van H. de Wilde, 70 jaar; Clasina H. J. War denaar, 5 mnd.; Dirk Streefland, echtgen. van M. Folman, 46 j. Ondertrouwd: A. Bijl en D. van der Ploeg; J. G. Meeuwenoord en H. G. Smakman, G. W. Schlicht en M. Blomvliet; F. W. C. Janssen en H. M. Handgraaf: J. Smit en M. de Bak; C. Visser en A. Koper. Getrouwd: Jonkhr. J. H. Loudon en M. C. Baronesse van Tuyll van Serooskerken; K. Dijkhuis en W. Mil; G. P. Visman en J. H. Jans; K. Ras en A. Duvekot; D. Terhorst en J. de Smit; W. F. Braaij en G. de Vries; A. Iskes en A. Wijker; G. Piekema en E. T. Ravensberg; A. Joustra en. A. M. Bonekamp; G. O. de Jonge en E. Leegwater. ter in of beter gezegd, een werkloosheids periode van een half jaar, waarbij de win ter met al zijn verschrikkingen, zich dubbel zwaar doet gevoelen. Ook voor de organisatie breekt een zware en moeilijke tijd aan. Getracht zal moeten worden om het leed te verzachten en nooden te lenigen. Immers, juist in. tijden van moeite en algemeene ma laise hebben velen de organisatie noodig. Laten we hopen dat we in volkomen eens gezindheid, de moeilijkheden erkennende, trachten om aan deze zware moeilijke tijden het hoofd te bieden. Gelukkig zijn we in deze teelt voor scheeps rampen bewaard gebleven. Dit stemt tot groote dankbaarheid. Ook dit had gansch anders gekund. En bij onize algemeene teleurstelling had het niet buitengesloten geacht moeten wor den, dat we het verlies van velen onzer mak kers hadden te betreuren. Immers, ook dit jaar hebben vele gevaren ons omringd, waaruit we gered zijn gewor den. Laat ons do'v weldaden niet gering achten en in oprechtheid onzen dank en onze erken telijkheid betoonen. Ook van deze plaats roepen we aan al onze vrienden een hartelijk: welkom thuis! toe. BEVERWIJK. MARKTBERICHTEN. Spinazie, per kist 4555 ct. Andijvie, per kist 20—60 ct. Raapstelen, 100 bos f 3. Radijs, 100 bos f 4. Koolrapen per zak f 0.85—f 1. Wortelen per K.G. 816 ct. Bieten, per K.G. 2 ct. Scharseneeren, per K.G. 48 ct. Aardappelen, klei per K.G. 67 ct Idem, zand, per K.G. 7 ct. Spruitjes, per K.G. 68 ct. Boerenkool, per bak 2045 ct. Roode kool, per 100 f 4f 8. Savoïje kool per 100 f 4f 7. Bloemkool per 100 f 6—f 10. Uien, pér K.G. 56 ct. Pieterselie per bos 4—5 ct. Selderie, per bos 3—6 ct. Appelen, per K.G. 12—16 ct, Peren, per K.G. 1014 ct. Druiven per K.G. 4458 ct. Lof per K.G. 14—18 ct. HET CRISISCOMITé SAMENGESTELD. n het op initiatief van burgemeester Jhr. J. C.è W. Strick van Linschoten opgerichte cri- siscomité hebben zitting genomen: de heeren J. C. W. Strick van Linschoten, voorzitter; K. L. Moens, secretaris, J. H Brmmers, penning meester, J J. Beltermann Jr., H. Breukelaar, J Bruin, Ds. J. D. van Calcar, J. H. Cohen, H. Commadeur, C. Dingier, A. J. v. d. Waa, A. Th. v d. Geest, J. Groot, Ds. J. P. Haumer- sen, Th. Hilbser, Ds. F. Kramer, Chr. Lijesen, W. J. Lubbers, Deken J. M.Lucassen, Pastoor P. J. M. v. d. Pavoordt, A. v. d. Plas. H, Rothe, Joh. N. Tormp, J. Veen, K. Willems, T. Winter en J. v. Zutphen Het uit deze leden gevormde werkcomité is me tzijn arbeid reeds begonnen en zal zich met een circulaire om financiëele bijdragen' tot de burgerij wenden. BEMANNING VAN GEHAVEN- DEN SCHOENER GERED. ZEVENTIEN DAGEN HULPELOOS OP ZEE RONDGEDREVEN. LONDEN, 18 Des. (VD.) De „Aztec" te Southampton binnengekomen met aan boord de kapitein en vijf leden van de be manning van den driemastschoener „Ria" die zij midden in den Atlantischen Oceaan hadden opgepikt. De „Ria", was op weg- van Spanje naar New-Foundland, doch geraakte in een hevigen storm en werd zoodanig ont redderd, dat het schip zeventien dagen hul peloos heeft dongedreven, zonder dat men er in slaagde de aandacht van andere sche pen te trekken. Er was tenslotte niets anders meer aan boord den uien, terwijl het drink water opraakte en men zuinig moest omsprin gen met een geringe voorraad opgevangen regenwater. Houten schotten en deelen wa ren gebruikt om noodvuren te branden, ter wijl ook een deel van de kleeren der beman ning was opgebrand om als noodsignaal dienst te doen. PROF. ERLING BENOEMD TOT AARTSBISSCHOP VAN UPSALA. STOCKHOLM, 18 Dec. (V. D.) De Zweed- sche regeering heeft Vrijdag tot opvolger van den overleden aartsbisschop Dr. Soederblom benoemd Dr. Erling uit Eidein, hoogleeraar In de theo]/>gio a*a m Uweivaa DE JORDAAN NOG STEEDS IN OPSTAND. Politie en ruiters weer gesfeenigd. Krachtig ingrijpen met veel manschappen Vrijdag is het te Amsterdam opnieuw ru moerig geweest. In de De Clerqstraat werd een jongeman gearresteerd, die een soort dondeilbus op de rails had gelegd, welke, toen een- tramwagen er overheen reed, met een zeer heftig en tona.1 ontplofte, met het gevolg, dat een voorbij ganger van schrik kwam te vallen en zioh nogal ernstig bezeerde. In het stempelbureau in de Nieuwe Kerk straat heeft een vijftal werkfoozen die niet hun volle 'Uitkeering kregen, geweigerd de •uitkeering .in ontvangst te nemen. Ongeveer 200 communisten, die in de Ra- peniburgerstraat 'hadden vergaderd en daarna in optocht door de stad trokken, zijn op het Rembrand'tsplein doo rde politie uit elkaar geslagen, waarbij iemand met een sabel in het gelaat is gewond. 's Middags werd in de Jordaan met steenen naar de politie gegooid. Deze loste vijf scho ten in de lucht. Niemand werd gewond. De geheelen .avond is het in de Jordaan zeer rumoerig gebleven. Herhaaldelijk moest de politie aan dreigende samenscholingen met sabel en .gummistok een einde maken. De toestand nam een min of meer dreigend karakter aan, toen de oproerigste élemen ten onder de massa aan hun opwinding uiting gaven door op verschillende punten de ruiten van huizen, winkels en lantarens lm te werpen. Ook aiaar de politie werd weer mot steenen gegooid. Een detachement van niet meer dan 40 •agenten, alsmede een .aantal ruiters was over de burut verspreid, om het verzet den kop in te drukken. De heer H. Pijper, commissaris van het bureau Marnixstraat, bad met de inspec teurs W. F. II. Glasius en Visser de leiding. In .de Rozendwarsstraat zijn niet minder dan 20 en op den Rozengracht 6 ruiten stuk geworpen. Ook de ruiten van een daar pas- seerende auto moesten er aan gelooven. Op den hoek van de Lijnba ansgracht en de Laurierstraat werd van de diaken niet dak pannen naar de politie geworpen, met het gevolg dat verschillende agenten van de zijde der Marnixstraat een aantal schoten in de richting van deze daken losten. 40 maal geschoten. Of daarbij personen ge- Tusschen half II en half 12 is meer dan wond zijn was Vrijdagavond iaat nog niet bekend. VREEMD STERFGEVAL VAN EEN JONCE VROUW. 's Morgens dood in haar woning gevonden. Geen sporen van geweld. Vrijdagmorgen is te 's-Gravenpolder (Zuid Beveland een jonge vrouw dood in haar woning aangetroffen. Op het lichaam zijn geen sporen van geweld gevonden. Het lijk is in beslag ge nomen en het huis is verzegeld. De justitie te Middelburg is gewaarschuwd. Ongeveer 9 uur 's morgens hoorden de buren van de woning, waarin de arbeider De Dood met vrouw en kind wonen, het tweejarig kind schreien. De luiken waren gesloten, zoodat men onraad vermoedde. Een onderzoek werd ingesteld en men vond toen in de woning het lijk van de 24-jarige vrouw moeder van het kind. Het bleek, dat de man een paar uur van te voren naar zijn werk was gegaan. De po litie werd onmiddellijk gewaarschuwd, ter wijl Dr. Kole uit Hoedekenskerke weldra ter plaatse verscheen. De geneesheer kon de doodsoorzaak niet vaststellen. Er waren geen sporen van geweld op het lichaam te vinden. De echtgenoot is door de politie verhoord, doch niet gearresteerd. Het lijk is in beslag genomen en zal waarschijnlijk naar het zie kenhuis te Goes worden overgebracht, waar een nadere sectie zal gehouden worden. DE MOORD OP DE NEDERLAND. SCHE VROUW TE ANTWERPEN. TWEE VERDACHTE ROEMENEN GEARRESTEERD. ANTWERPEN, 18 Dec. (V.D.) Men is er in geslaagd de belde moordenaars van den geheimzinnigen roofmoord op de Nederland- sche vrouw, de weduwe Derksvan Ulft, van de handschoeienonarkt te Antwerpen op te sporen en te arresteeren. Het zijn twee Roemenen, de 21-jarige Di- mitrescu en de 29-jarige Alex Manescu. De eerste werd te Brussel, de tweede te Rouaan aangehouden. Dimitrescu heeft volledig be kend, doch beweerd dat alleen Manescuden moord gepleegd heeft. Men verwacht dat Ma nescu spoedig door de Franische justitie zal worden uitgeleverd. Zwakke veraoderdijlke wind, nevelig tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen sneeuw temperatuur om het vriespunt. Verdere voor uitzichten: weinig vorst. BRAND TE RIO DE JANEIRO. VIJFENDERTIG PERSONEN GEWOND. RIO (DE JANEIRO, 18 December (B.TA..) Een brand brak unit in' een -winkel in het centrum der stad en deelde zich mede aan de aangrenzende huizen. Totnogtoe zijn er 35 personen gewond, voor het meer-endeei jonge verkoopsters de ve^dèers spron- SPORT EN SPEL VOETBAL AJAX-STORMVOGELS. DRIE SPELERS GESCHORST. De kwestie Ajax-Stormvogels is nu einde lijk tot een voorloopige oplossing gekomen. Het Persbureau Vaz Dias deelt ons mede, dat de twee Stormvogelsspelers Tol en Groene- veld, hangende het onderzoek van den K. N. V. B-, geschorst zijn, terwijl van Ajax de speler Diepenbeek onder dezelfde bepaling is geschorst. Een aanmerkelijke verzwakking betee- kent dit voor de Stormvogels mwsschen niet. Deze krachtige IJmuider vereeniging heeft gelukkig nog flinke reserves ter be schikking. Bovendien is Sparta, tegen wie morgen in Rotterdam gespeeld moet wor den, dit seizoen ook heel zwak. In ieder ge val behoeft niet verloren te worden. Nader deelt men ons mede, dat Stormvo gels in de bestuursvergadering besloten heeft, telegrafisch te protesteeren bij den K. N. V. B. tegen de schorsing der beide spe lers. Deze spelers zullen dit zelf óók doen. Ook Ajax heeft telegrafisch geprotesteerd, evenals Diepenbeek, die geschorst werd. Te vens werd telegrafisch verzocht de schorsing in de heden te houden vergadering op te heffen. Verder zal nogmaals schriftelijk ge protesteerd worden tegen het feit, dat, hoe wel nu door de onderzoekcommissie is uit gemaakt, dat er twee schuldigen zijn, de wedstrijd van Stormvogels j.l. Zondag werd afgelascht, terwijl Ajax haar wedstrijd heeft mogen spelen. HAARLEMSCH ELFTAL— VICTORIA ZIZKOW. HET HAARLEMSCH ELFTAL ZONDER VAN DER MEULEN. Vrijdagavond heeft het bestuur van den Haarlemschen Voetbalbond het elftal samen gesteld, dat Zondag 27 December tegen bo vengenoemde Praagsche club in het veld zal komen om een wedstrijd te spelen, waarvan de opbrengst bestemd is voor het Crisis-co mité. De publieke belangstelling zal al zeer groot moeten zijn ,om aan het comité een dragelijk bedrag te schenken, omdat de Tsjechische profs voor f 900 aangenomen zijn, terwijl daar ook nog de onkosten van den wedstrijd afge trokken moeten worden. Daar Van der Meulen bovendien in een combinatie in Amsterdam in het veld komt, zal dit ook op de belangstelling van invloed zijn. Het elftal is als volgt samengesteld: Van der Wint (V5.V.)' Krom (R.C.H.), Van der Griendt (V.S.V.)" R. Jongeneel (H.F.C.), Dinkla (E.D.O.), Vree- leen (Haarlem) Van der Steen (Stormvogels), De Bock (Bloe- mendaal), Verkerk (R.C.H.), Perukel (ED.O.), Hagenaar (H.F.C.), HOCKEY WEDSTRIJDPROGRAMMA. 3e klasse A.T Bloemendaal lilM.H.C. ni. Alkmaar IIStrawberries I. Amsterdam IVA.M.VJ. T.H.C. '25—H.B.S. II. WEDSTRIJDPROGRAMMA 19 DEC. 1931. Eerste klasse: A.M.V.J. II—Famos II. H.B.S. III—Amudo I. B.H.C. IV—M.H.C. IV. Alliance IStrawberries II. 2 de klasse B: Strawberries IIIAlliance H. SCHEEPVAARTBERICHTEN TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Baloeran 18 Dec. 2 u. van Port Said, Bata via naar Rotterdam, 22 Dec. 7 u. te Marseille verwacht. Djember 18 Dec. te Rotterdam van Brake. Delftdijk 18 Dec. te Rotterdam van Van couver. Eemland 17 Dec. van Hamburg naar Am sterdam. Johan van Oldenbarneveld 17 Dec. van. Colombo. Amsterdam naar Batavia. Kota Pinang 18 Dec. te Rotterdam van Ba tavia. Kota Radja passeerde 18 Dec. 5 u. te Suez, Rotterdam naar Batavia. Kota Nopan 16 Dec. 18 u. te Belawan, Rot terdam naar Batavia. Montferland 17 Dec. 23 u. 30 min. te Ham burg van Amsterdam. Maaskerk 17 Dec. te Accra, Amsterdam n. W.-Afrika. Maasdam 18 Dec. te Rotterdam van New- Orleans. Narenta 17 Dec. v.m. van Glasgow Pacific- kust naar Rotterdam. Orion 18 Dec. te Amsterdam van West- Indië. Poelau Tello 17 Dec. te Bremen van Ham burg. Patria 18 Dec. van Singapore Batavia naar Rotterdam. Salland 18 Dec. 6 u. 30 m. te Hamburg van Bremen. Soemba 17 Dec. te Hamburg van Amster dam. Venezuela 18 Dec. 8 u. te Barbados van Amsterdam. Bodegraven 16 te Corral v. Amsterdam Costa Rica 18 v. Amsterdam n. West-Indië Cremer 16 te Hongkong. Houtman 16 v. Mahe n. Batavia. Maasland 18 v. Buenos-Ayres n. Las Pal- mas en Amsterdam. Oostkerk p. 17 Gibraltar, Japan naar Rot terdam. Poelau Laut 19 te Suez, Batavia n. Am sterdam. Sierra Morena 17 te Montevideo v. Amster dam. Tabinta 18 v. Genua, Amsterdam naar Ba tavia. Tosari 18 11 u. 20 m. v. Middlesbro naar Rotterdam. Siantar 18 v.m. te en 12 u. v. Port Soedan, Batavia naar Rotterdam Tjisadane, 17 v. Sjanghai n. Batavia. Tjisondari 16 v. Hongkong n. Amoy. .Tjisalak 17 v. Macassar n. Mani&s*.

IJmuider Courant | 1931 | | pagina 2