VGDR. VELSEN-YMUIDEN BEVERWIJK EN OMSTREKEN ONZE LEZERS Vijftien jaar geleden...-. HET NIEUWE DAGBLAD AEONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents, per kwartaal 1.20, losse nummers 3 cents. ADVERTENTIEN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Luidsprekers Adv. van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. 1e JAARGANG No. 47 DIRECTIE P. W. PEEREBOOM ROBERT PEEREBOOM Kantoor: KENNEMERLAAN 42, Telefoon 521. AGENTSCHAPPEN: ïjmuiden: H. BLOK, Jac. v. Heemskerkstraat 87; IJmuiden-Oost M. N. DE WOLFF, Alb. Cuypstraat 16 eai K. WESSELIUS, Leeuweriklaan 6; Velsen-NoordJ. J. WESSELIUS, Meiklaan 62; Beverwijk: P. KASPERS, Groenelaan 11 w. MAANDAG 28 DECEMBER 1931 ÏJMUIDEN DE VREDESACTIE. HET ADRES VAN DEN WERELDBOND DER KERKEN. Nogmaals -vestigen wij de aandacht- op ibet Adres van den Wereldbond der Kerken aan de Ontwapeningsconferentie van den Vol kenbond. Dit Adres luidt als volgt: „De Christelijke Kerken in Nederland volgen met spanning den gang van uwe beraadslagin gen en -spreken den vurigen wensoh uit, dat uwe 'hoog'e vergadering moge komen tot zulk een positief resultaat, dat de ontwapening zooals deze in het Statuut van dear Volken bond is bedoeld, eindelijk met kracht worde nagestreefd. Onrust, wantrouwen en vijiand- sohap, welke naar het oordeel van zeer velen ook in de Vredesverdragen hun wortel heb ben, an aken den t o estand in Eur opa onhoud baar. Wij bidden, dat gij de wijsheid en de kracht moogt ontvangen om uit gehoorzaam heid aan God en uit Lief de tot de menschiheid uw moeilijk werk te volbrengen. De keuken rekenen op u". „De Vuurtoren" schrijft o.a.: Men beweert menigmaal, dat de kerken zich van. de vxe- desactie niets aantrekken en het militarisme steunen. Hier is nu het bewijs van het tegen deel. Hier spreken de kerken zich oip waar dige en moedige wijze uit voor de ontwape ning. Daarom, helpt allen mee! Begeeft- u zonder uitstel naar een der gebouwen, welke hieronder vermeld worden. De onderste leef tijdsgrens voor het teekenen op dit Adres is gesteld op 18 jaar. De lijsten liggen ter teeke- ning gereed in: de Nieuwe kerk. Bethlehem- kerk, 't Gebouw voor Chr. Belangen en het Koning Willemshuis. Zal nu niemand het vergeten? De fcerkeraad rekent op u. SCHEEPVAARTBERICHTEN. BINNENGEKOMEN SCHEPEN 23 December: Ned., Agamendon, Rotterdam. 24 Dcember: Ned., Eos, Cadix. Duitsche motor, Patricia, Guatemala, Ned. Willy, Goole- Engelsch, Queensworth, Sunderland. Ned., Hontest.room, Londen. Ned. Amsterdam, Alexandria Spaanse li, Atxeri Mendi, Hamburg. Engelsch, Colwith Force, Swansea. Ned. Rijnland, Hamburg. - Ned. Ariadne, Valencia. 25 December: Ned., Nereus, Stettin. Ned., Stad Zaandam, Corpus Christi. Duitsch, Poseudon, Dantzig, Duitsch, Heraklea, Levant. Noorscli, Standard, Bristol. Ned. Rijnstroom, Hull. Ned., Lingestroom, Londen. 26 December Ned., Simon Bolivar, Hamburg. Ned., Hebe, Lissabon. Duitsch, Jupiter, Bremen. Ned., Orion, Hamburg. Ned., Orion, Hamburg. Ned-, Meerkerk, Hamburg. Ned. Gouwestroom, Towy. Estlandsch, Kodumaa, Abo. Ned. sleepboot, Ebro met kraan, Rotterdam Ned. Jeannette, Bristol. 27 December: Ned. motor, Falk, Mistly. Ned. Soemba, Liverpool- Ned. Theseus, Kopenhagen. Ned-, Trito, Belfast. Engelsch, Mavis, Londen. Ned. Zaanland, Buenos Ayres. Vertrokken schepen. 24 December Engelsch, Gateshead. New-Castle. Zweedsch, Gondul, Malmö. Engelsch, W. I. Radeliffe, Cardiff. Deensch, Laura Maersk, Metol. Engelsch, Derwent, Goole. Duitsch, Hera, Hamburg. Duitsch motor, Patricia, Hamburg. Engelsch, King Jaces, Thyne. Ned. Orpheus, Dantzig. Noorsch, Don Arendai. Spaa-nseh, Atxeu Mendi, Antwerpen. Ned. Texelstroom, Bristol. Noorsch, Ek, Oslo. Elgelsch,, Queeniwirth, New Castle. Duitsch, Casten Russ, Hamburg. 25 December. Ned. Saturnus, Rotterdam. Ned. Jaarstroom, Liverpool. Panameesoh, Adicatico, Bristol. Ned. Mame, Parijs. Ned. Brion, Bordeaux. Ned. Titus, San. Juan. Ned. Merope, T-anel. Ned. Perseus, Kopenhagen. Ned. Erato, Gothenberg. Ned. Ajax, Lissabon. Ned. Ceres, Ham-burg. Noorsch, Standard, Oslo. 26 December. Ned. Amsteikerk, Hamburg. Ned. sleepboot Ebro, Rotterdam. Ned. -motor, Poulau Tello, Batavia. 27 December. Ned. Willy, Goole. ZEE-RISICO. Uit het jaarverslag der vereeniging Zee- risico blijkt, dat de bij haar aangesloten vischvaart-onderlinge IJmuiden in den loop van het boekjaar in behandeling werden ge nomen 1043 ziektegevallen (vorig j-aar 1289) waarvoor aan ziekengeld werd uitgekeerd f 32.768 (vórig jaar f 39.498) en aan genees kundige behandeling f 15.931 (vorig jaar f 18.699). De kosten voor -uibkeeringen, geneeskundige behandeling enz. voor rekening van de haring- vis'scherij onderlinge en de vósehvaart-ander- linge IJmuiden, bedroegen f 68.512. De omslag der kosten bedroeg voor de viisohvaart-onderlinge IJmuiden per f 100 loon: voor de brawlvisscherij f 11.50 en voor de haringvisscherij f 13. Het aantal geschillen, aanhangig gemaakt bij -de scheidsgerechten voor de zee-ongeval!en verzekering bedroeg voor de zeevisscherij 12. visscberij 12. In de gehouden jaarvergadering der ver eeniging werd o.a. tot lid der commissie tot het nazien van de balans benoemd de heer Joh. Polderman, alhier. Kranten- knipsels uit 1916. aan het woord.... Ingezonden Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzenderniet „EINDELIJK". Geachte Redactie. Tn het nummer van Dinsdag 22 December komt een artikeltje voor onder het opschrift „Eindelijk" en hoewel een latere mededeeling den lezer berichtte, dat dit stukje door een abuis ter zetterij het karakter van een re- dactïoneele mededeeling had verkregen, ter wijl het behoorde tot de rubriek „Ingezon den" meende ik toch goed te doen, zij 't als uitzondering op den regel, deze anonieme schrijver van repliek te dienen. Deze duistere vriend „P." dan schrijft onder de uitroep „Eindelijk": „Want thans komt men tot de conclu sie, dat de bijdragen aan het fonds gelijk te stellen zijn met gage, waaraan niet ge tornd mag worden. Eindelijk dan een stap in de goede richting, welke men reeds jaren geleden bad moeten doen! Toen werd door de bestuurders van het fonds ten stelligste beweerd, dat de bij drage aan het fonds niet als loon wer den beschouwd". Daartegenover is het volgende op te mer ken: Tijden de onderhandelingen over liet tot stand brengen van het Fonds voor Sociale Voorzieningen berichtten wij den reeders d.d. 20 December 1926 o.a.: „Het is noodzakelijk dat het beheer wordt gevoerd als het beheer van eigen zaken, vandaar dat wij van oordeel zijn, dat de voor bedoeld Fonds bestemde gel den geheel en volkomen het karakter van gage dienen te dragen". Op 2 Januari 1927 werd den reeders door de IJmuider Federatie het bekende ultimatum gesteld inzake den grondslag van het door genoemde organisatie noodig geoordeelde Fonds waarvan punt 1 luidde: „De in het Fonds bijeen te brengen gel den dragen geheel het karakter van gage en worden geheel en uitsluitend beheerd door de opvarenden zelf." Ten slotte zij hier nog even herinnerd aan de motie, welke in zes achtereenvolgende, door de IJmuider Federatie eind Januari 1927 belegde vergaderingen, bezocht door ruim 800 leden-zeelieden), werd aangenomen. Daarin lezen wij o.a.: „Machtigt het Bestuur het op 31 Dec. 1926 afgeloopen contract voor twee jaar te verlengen, op voorwaarde dat daarin zal worden opgenomen de stichting van een Fonds voor Sociale Voorzieningen, hetwelk het eigendom zal zijn van alle opvarenden gezamelijk, te beheeren door de bij het contract betrokken vakorgani saties, met recht van controle op finan cieel, administratief en statuair beheer voor de reeders, waarin door deze voor het eerste jaar 3 en voor het tweede jaar 5 per man en per maand zal wor den gestort, welke storting zal worden gerekend deel uit te maken van het loon der opvarenden, enz." Zoo men ziet dit „Eindelijk" is wel op zijn plaats! Het bestuur der IJmuider Federatie heeft nooit -anders verkondigd dan dat de bij dragen voor het Fonds door ons volkomen gelijk gesteld wordt met loon, zooals o.a. ook de 6 K.G. visch na elke reis per opvarende, geregeld in het collectief contract, een deel van het loon uitmaakt. Verder critiseert „P" eenige artikelen van het Fondsreglement, waarin de beslechting van eventueele geschillen wordt geregeld en waarin, bij het bestaan van een speciaal scheidsgerecht met Mr. Drooge de voorzit ter van het Scheidsgerecht voor de Zeeonge vallenwet als voorzitter, de gewone rechter vanzelfsprekend uitgeschakeld wordt even als zulks in vrijwel alle collectieve contracten het geval is. „P" beweert dat-het doel van deze artikelen is de opvarenden bij voorbaat benauwd te maken. Genoeg zij daarop te antwoorden, dat in de vijf jaar van het bestaan van het Fonds - nog geen enkele klacht voor het scheidsge recht ïs gebracht. Noch door opvarenden, noch door reeders, noch door een minderheid van den Raad van Beheer (eveneens daartoe bevoegd) is het ooit noodig geoordeeld een klacht in te dienen bij het scheidsgerecht. Het beroep op „Aquarius" zegt overigens voor wie den man kent die zich achter deze deftige schuilnaam verbergt voldoende duidelijk om aan te toon en, dat wij ook hier te doen hebben] met een anonieme lasteraar, benauwd zijn naam duidelijk onder zijn ar tikel te zetten. Het spijt ons alleen dat aan dergelijk min derwaardig geschrijf zij 't dan ook ten gevolge van een abuis de autoriteit van de Redactie van het Nieuwe Dagblad werd 28 December 1916. IJmuiden. Aanvoer steenkolen. Zondag en Maandag kwamen hier zes groote Nederlandsche vrachtstoomschepen met steenkolen van Engeland binnen, 't Laat zich daardoor aanzien, dat binnenkort aan den steenkolemiood in het stoomvisscherij- bedrijf alhier een einde zal komen, ook om dat naar we vernemen een groote partij Duitsche steenkolen ter beschikking gestéld zal ivorden. wat gebeurt in de Textiel-industrie. Daar wordt een proef genomen en als die proef ge lukt en in het voordeel van het kapitaal uitvalt, zal diezelfde proef herhaald worden over het geheele land. Steunt daarom, riep spreker uit, zooveel in uw vermogen is die wakkere strijders daar in Twente, opdat zij kunnen volharden in den strijd, want op dien strijd is het oog gericht. De arbeidersklasse is zich bewust, dat uit deze duisternis het licht zal te voorschijn komen. s Nadat de mandolineclub nog eenige num mers ten gehoore had gebracht, dankte de heer Roelse den spreker voor zijn mooie overtuigende rede en de mandolineclub voor haar medewerking. Aan het einde der ver gadering werd een collecte gehouden voor de stakers in de Textiel-industrie. gegeven. Daartegen bestaat maar één afdoend middel n.l. dat alle kranten niet-onderteeken- de ingezonden stukken weigeren, zoor zoover daarin personen of instellingen aangevallen worden. Wie den moed heeft aan te vallen doe dit met open vizier. U, Redactie dankzeggend voor de verleende plaatsruimte. J. A. BRANDSTEDER, Penningmeester Fonds voor Soc. Voorzieningen. SCHEEPVAARTNIEUWS. Het Spaansche s.s. Atxeri Mendï is Don derdagmiddag te IJmuiden aangekomen van Hamburg teneinde in de buitenhaven haar bunkervoorraad aan te vullen waarna het schip 's avonds haar reis naar Antwerpen heeft voortgezet. Het Nederl. tankschip Amsterdam van de A. P. C. is Vrijdagmorgen met een volle la ding olie van Corpus Christi voor Amster dam aangekomen en passeerde de sluizen te IJmuiden met een diepgang van 79 d-m. Het Nederl. s-s. Stad Zaandam is Vrijdag morgen met een volle lading ijzererts van Bilbao voor 't Hoogovenbedrijf te IJmuiden aangekomen. Het Italiaansch s.s. Enrichetta is thans onderweg van Nicolai-ff met een volle la ding ijzererts bestemd voor het Hoogoven- bedrijf te IJmuiden; het schip wordt circa 31 December alhier verwacht. Het Spaanseh s.s. Manuchu is 22 December met een volle lading ijzererts van Port Br ei- ra (Afrika) voor het Hoogovenbedrijf te IJmuiden vertrokken. Het Nederl. motorvraclitschïp Poel au Tel lo, is Zaterdagavond met passagiers en stuk goederen van Amsterdam naar Ned. O. Indië vertrokken. Genoemd motorschip heeft te Buitenhuizen een partij ontplofbare stoffen ingeladen en passeerde de sluizen te IJmui den met een diepgang van 7-6 d.M. Het Nederl. passagiersschip Simon Boli var van de K. N. S. M. is Zaterdagmorgen met passagiers en stukgoederen van Ham burg te IJmuiden aangekomen en opgeva ren naar Amsterdam, alwaar het schip nog passagiers zal inschepen en stukgoederen bij laden, waarna 1 Januari de reis naar West- Indië zal worden aanvaard. MIEPJE VAN IJMUIDEN. De Prins Charles Spaniel Miepje van IJmuiden, eigenaresse mevrouw T. Tisman de Waard behaalde tweeden Kerstdag op de clubmatch te Amsterdam den eersten prijs uitmuntend en den eereprijs voor de mooiste hond der clubmatch, KERSTVERGADERING S. D. A. P. De afdeeling IJmuiden van de S.D.AP. hield in den morgen van den 2en Kerstdag een vergadering in „Het Wapen van Velsen", Te ongeveer half elf opende de heer Roelse deze goed bezochte vergadering en sprak zijn vreugde uit over de goéde opkomst. Hij memoreerde welk een groote en verantwoor delijke plaats de moderne arbeidersbewegin; inneemt en innemen moet in de vredesbe weging. Trots dezen moeilijken tijd, zeide spreker, achten wij ons gelukkig, omdat wij de heilige overtuiging hebben, dat het so cialisme zal komen. Hierna voerde de mandolineclub „Excel sior" op verdienstelijke wijze eenige nummers uit onder leiding van den heer Kok. De spreker de heer v. d. Kieft, die ver volgens het woord kreeg, zeide, dat we heel donkere dagen beleven. Van de gruwelen van den oorlog zijn we nog niet af. Over de oorlogsschulden zijn de landen ondanks de verschillende en eindelooze conferenties het nog lang niet eens. In 1918 kwam het einde van den oorlog en 13 jaar daarne is er nog zooveel leed, dat Amerika moet komen, om tenminste voorloopig iets te redden. Prof. Freyda heeft gezegd, dat de overtuiging meer en meer veld wint, dat het bestaande stelsel plaats moet maken voor een doeltreffender. Wat heeft het kapitalisme van de wereld gemaakt? vroeg de heer v. d. Kieft. Dat we nu zitten met de groote productie. En te midden van zoo'n groote productie, komen zoovelen te kort en lijden gebrek. De kinde ren die later de maatschappij moeten vor men en krachtig voedsel moeten hebben, gaan te gronde aan ondervoeding terwijl er zooveel is. De afkeer tegen het kapitalisme leeft op bij de arbeidersklasse, omdat zij zich bewust is, dat alles zooveel beter en mooier kon zijn. Sprekende over ons eigen land, zeide spr. dat de kapitalisten de meening zijn toege daan, dat de arbeidersbeweging te groote vorderingen maakt. „Achteruit" is het pa rool. De groote financiers bepalen wat de gemeenten moeten geven. Men wil de loonen naar omlaag halen. Spreker memoreerde BEVERWIJK 315 365 305 85 300 100 250 160 375 415 50 220 385 615 100 255 90 170 BESOMMINGEN. H. C. 64 f 1500. Cremer f 1700. Derika 7 f 1600. Amstelstroom f 1700. Knikker f 1300. Avila f 2100. IJszee f 1600. Poolzee f 2600. Tunners f 1600. Limburgia f 1600. Johanne Marie f 800. Rijnmond f 1300. Eveline f 2400. Gerard f 2800. Pelicaan f 2500. Maria Elizabeth f 1600. Bruinvisch f 1300. Zeeleeuw f 1400. VELSEN DE WERKLOOZEN. VERHOOGING VAN STEUNUITKEERINGEN. „I-Ict Wolff en Dekenhuisjé"in den tuin van het Dr. Jozef Rustoord in de Peperstraat. Het Geldersche tuiyihuisje is het laatste over blijfsel van de buitenplaats „Lommerlust". In de tachtigerjaren der achttiende eeuw verbleven hier de letterkundigen Elisabeth Wolff en Agatha Deken. Haar meest be kende werken, „Sara Burgerhart" en Wil lem Leevend" schrevc?i zij op Lommerlust, waarbij het tuinhuisje de beide letterkundige vriendinnen meermalen tot verblijfplaats diende. Door den IJmuider Bestuurdersbond, den Chr. IJmuider Besturenbond en den R.K. Volksbond is een adres aan den Raad gericht met verzoek adihaesie te betuigen aan een door den Gemeenteraad van Amsterdam ge nomen besluit, om met de gemeentebesturen van Rotterdam, Den Haag en Utrecht, overleg te plegen inzake verhooging van steunuit- keeringen aan werkloozen, alsmede om te be sluiten, dat aandrang zal worden uitgeoefend op de regeering teneinde de in het adres ge noemde verbeteringen ook voor deze gemeente doorgevoerd te krijgen. In de raadsvergadering van 24 November j.l. werd een voorstel verworpen van de heeren W. P. Visser e.a. om de regeering te ver zoeken, goed te keuren, dat de algemeene steunnermen worden verhoogd. Aangezien het verzoek hetzelfde beoogt als het verworpen voorstel, stellen B. en W. den Raad. voor niet aan het verzoek te voldoen. OVERNEMING VAN STRATEN TE IJMUIDEN Bij een vroeger raadsbesluit werd aan de N.V. Kalkzandsteenfabriek en Exploitatie Maatschappij „de Hoogeberg", gevestigd te Velsen, vergunning verleend tot het aan leggen van wegen op een door die maat schappij in exploitatie te brengen terrein, zulks o.a. onder voorwaarde „dat de wegen zullen worden aangesloten aan den IJmuider straatweg en den Wijk aan Zeeërweg, voor het publiek verkeer zullen worden openge steld en kosteloos en om niet aan de ge meente zullen worden overgedragen binnen één jaar na voltooiing van de hier te bou wen woningen of een gedeelte daarvan. Op grond hiervan, schrijven B. en W. aan den raad, komen thans deze straten en straatgedeelten voor overneming in aanmer king, waarom zij den Raad voorstellen daar toe te besluiten. Bevallen: M. Th. E .Fischer—Demaeght, d., A. C. Thiery-Scheffers, d., G. Ketting Vogel, z., J. A. CartonBeusenberg, d., C. W. Nijssenv. d. Lem, z., A. BöhmBesse, d. Overleden: Hendrik Bus, echtgenoot van E. de Vegt, 80 j. Ondertrouwd: C. Dijkhuizen en B. de Winter; J. A. Koningstem en A. Visser, H. 'Krijger en H. Prinsse. Getrouwd: O. Timmerman met H. Groot, M. Schoonaard met L. de Vries; C. Jonkman met R. Hollenberg; H. Mars met II. Ros, H. Swinia met M. C. Dekker, J. J. Kooiman met J. M. Branehoff. C. M. v. d. Groen met A. v. d. Keuil VOORLICHTING BIJ BEROEPSKEUZE. B. en W. de eten den Raad mede, dait door hen aan de vereeniging tot bevordering van voorlichting bij Beroepskeuze vrij,stelling is verleend van het betalen van vergoeding voor gebruik van een lokaal in het gebouw der Arbeidsbeurs. LEVERING VAN SCHOOLBOEKEN. Door de firma's P. F. C. Roelse, Sinjewel's boekhandel, S. van Dorp, C. M. Arends en de N.V. Uitgevers Maatschappij Nauta en Zoon, is een adres aan den Raad gericht met ver zoek, de levering van schoolboeken voor 1932 en volgende jaren te verdeelen over alle door de Vereeniging tot Bevordering van den Boek handel erkende boekhandelaren in de ge meente Velsen. VERHUUR VAN DE WONING KERKWEG No. 23a, Het ligt in de bedoeling van den burge meester om in het gedeelte van Velsen ten Zuiden van het Noordzeekanaal nog een agent van politie te station neer en. Voor dezen agent zouden B. en W. beschikbaar willen stellen de woning Ker-kweg no. 23a, welke reeds eeni- gen tijd onbewoond is. Zij stelten den Raad daarom voor, be doelde woning tot gemeld doel te verhuren tegen een huurprijs van f 6 per week onder nader door het College te stellen voorwaar den. HET NIEUWE DAGBLAD staat voor U open met een gegarandeerde op laag van drieduizend exemplaren per dag. Het aantal abonnés stijgt dagelijks snel. Ons blad slaat in. Profiteert daarvan. COMITé V AC ANTIE-KINDERFEEST. Het was zeker een sympathieke gedachte van het comité Vac an tie-kinderfeest om den kinderen van die ouders, welke het minst in staat waren iets voor hun kinderen te doen gedurende de beide Kerstdagen, een gezelligen avond te bereiden. Ook de ouders zélve waren uittgenoodigd dezen avond bij te wonen. Zoo was het dan op den tweeden Kerst avond een drukte van belang in de gemeen telijke bewaarschool aan de Pres. Kruger- straat, toen tegen het aanvangsuur, dat op 5 uur bepaald was, de ouders met hun kin deren arriveerden. In de groote speelzaal der schooi, hiervoor welwillend door het Gemeentebestuur afge staan, stond een groote Kerstboom met flik kerende kaarsen, terwijl 'aanweerszijden van het lokaal ook branden do kaarsen geplaatst waren, zoodat het geheel een vroolijk aanzien had. Nadat de 'kleinen met hun ouders plaats •hadden, genomen, opende mej. Vijlbrief dezen avond. Het deed spreekster genoegen., dat het comité voor de honderd kleinen een gezelligen avond had kunnen organiseeren, dank zij de medewerking van eenige winkeliers, die tegen zeer gereduceerden prijs chocolademelk en versnaperingen 'beschikbaar hadden gesteld. De heer Visser vertoonde eenige iantaran- plaatjes, welke mej. Vijlbrief toelichtte. Nadat den kleinen eenige versnaperingen uitgedeeld waren, kwam wel het glanspunt van den avond: films, waarbij die van „Ro bert en Bertram in een luchtballon", die de lachspieren danig in beweging bracht. De heer Visser, die het apparaat bediende, toende zich tevens een goed explicateur. Nadat nog eenige versnaperingen waren rond gedeeld, gingen de kleinen huiswaarts.... doch niet met ledige handen. Ook hiervoor had het comité zorg gedragen. Maar nu is de kasook ledig, zeide de penningmeester bij ons vertrek Niettegenstaande deze ledige kas, welke wel weer spoedig met steun van derden aan gevuld zal worden, kan het ijverige comité zeer zeker met voldoening op dezen avond terugzien, waarmee het vele kleinen, doch ook ouderen aan zich verplicht heeft. BEVERWIJK De R.K. Tuinbouwwinterschool aan de Baan- straat, die onlangs door Minister Ruys -de. Beerenbrouck is geopend,

IJmuider Courant | 1931 | | pagina 1