BINNENLAND Ei-genbelang. HET NIEUWE DAGBLAD MAANDAG 28 DECEMBER 1931 VROUW VERMOORD TE ROTTERDAM. Door een zeeman in 't wilde weg in de borst gestoken. DE MOORDENAAR ZEER ONVERSCHILLIG. In èen café aan den Schiedamschen Dijk te Rotterdam heeft Donderdagavond een jarige Nederlandsche zeeman een 31-jarige buffetjuffrouw, J M. H. van de Zande, met wie hij vroeger omgang had gehad, met een mes zeven steken toegebracht, die den dood tengevolge' hadden. De zeeman was naast de juffrouw voor de toonbank komen zitten en had haar gevraagd om met hem mee te gaan en verteringen aangeboden, hetgeen zij al les geweigerd had. Hij had haar daarna een stomp in het gezicht gegeven, waarop de ca féhouder tusselienbeide gekomen was en den zeeman het café had uitgewerkt. Later was hij teruggekomen en had, toen de vrouw zich even omdraaide haar in 't wilde weg met het mes gestoken. De vrouw viel, waarop de man haar nog maals een paar keer hééft gestoken Nog even richtte de vrouw zich op, toen viel zij dood neer. De caféhouder en een paar bezoekers wierpen zich op den dader, die zich heel on verschillig gedroeg en zei: Is zij dood? An ders zal ik haar er nog wel een paar geven. Het bleek, dat de vrouw ten minste 7 keer was gestoken en wel in de borst, rug en buik. De man is naar het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg overgebracht, waar hij is opgesloten. Ook bij zijn verhoor gedroeg hij zich heel onverschillig .Hij beweerde, niet precies te weten, wat hij heeft gedaan. Toen hij de steken toebracht, was hij aangescho ten. VREESELIJK ONGELUK OP EEN „BEWAAKTEN" OVERWEG. Auto door den trein gegrepen, inzittende gedood. BEDIENDE ER MET 60.000.- VAN DOOR. OP HANDIGE WIJZE ONTKOMEN. Een Landbouwbank te Amsterdam zou Donderdagmiddag een bedrag van f 60.000 verzenden naar een kantoor te Eindhoven. Toen de brief gereed gemaakt was. deelde een der bedienden mede, dat de brief terug moest naar den directeur. De brief werd aan den bediende ter hand gesteld en hij vertrok doch naar later bleek, niet naar den direc teur. Want Vrijdagmiddag werd uit Eindho ven bericht ontvangen, dat de brief met f 60.000 aldaar nog niet was ontvangen. Uit een dadelijk ingesteld onderzoek bleek, dat de directeur den brief niet had terugge vraagd en niet beter wist, dan dat hij ver zenden was. Verder bleek, dat de bewuste bankbediende, de 28-jarige Th. J. M. K. met de f 60.000, bestaande uit 50 bankbi'jetten van f 1000 en 100 bankbiljetten van 100, op reis was gegaan. Aangifte bij de politie volgde en deze ver zoekt thans opsporing en aanhouding van K. die, vermoedelijk in geselschap van een vriend, een kellner, via Nijmegen over de grens is gegaan. K. is 1.80 lang, als heer gekleed, hij heeft blond krullend haar, is glad geschoren en heeft blauw-grij-ze oogen. Zijn gezond uiter lijk geeft hem het type van een provinciaal. DE KERSTGROET VAN DE KONINGIN. DE BOOMEN BIJ „DE VINK" NIET GESLOTEN. Op den spoorwegovergang bij De Vink bij Leiden, waarvan de afsluitboomen door een verzuim van den overwegwacbter niet waren gesloten, is Donderdagmiddag omstreeks kwart over vijf een vrachauto van de graan- malerij van de firma Schrama te Voorscho ten gegrepen door een electrischen trein, die uit de richting Leiden kwam De vrachtauto werd over een afstand van ongeveer twintig meter door den trein meegesleurd en sloeg daarna over den kop, waarbij de inzittenden uit den wagen werden geslingerd. De dertigjarige knecht Van Recht uit Voor schoten kreeg een schedel fractuur. De even eens dertigjarige knecht Van Ham liep in wendige kneuzingen op en kreeg èen arm breuk maar zijn toestand is niet levensge vaarlijk. Beide slachtoffers zijn naar het Diaconessenhuis te Leiden vervoerd waar de zwaar gewonde is overleden. De gewonde informeerde belangstellend naar hetgeen geschied was. Begrijpelijkerwijs kon hij er zich niets meer van herinneren. De gedoode was gehuwd en vader van twee kinderen. De gewonde is eveneens gehuwd en vader van een kind. De politie van Voorschoten stelt een uitge breid onderzoek in. Pro ces-verb a al is opge maakt tegen den overwegwachter. Het treinverkeer in de richting Den Haag Rotterdam ondervond aanzienlijke vertra ging. Eersten Kerstdag te ruim een uur heeft de Koningin voor de radio haar Kerstgroet uit gesproken, die als volgt luidt: Inleidend woord. Voor mij is het een reden tot dankbaarheid, mij op dit oogenblik door de radio met U allen verbonden te weten en daardoor zoovele landgenoot-en te kunnen toespreken. Het is als scheidde ons geen afstand, als toefden wij in eikaars tegenwoordigheid. Ik zie in ons contact door den aether het beeld van een hoogeren band, door God zelf gelegd, die de geheele menschlieid omvat. Terwijl ik U thans mijn Kerstgroet zal voorlezen, doe ik dit in het levendig besef van die saamhoorigheid en gedenk met een uit het hart komende heilbede de geheele menschheid. Kerstgroet. Er lijkt ongetwijfeld voor velen een groote tegenstelling tusschen de schaduw welke de ongunst der tijden op de menschen en om standigheden werpt, en de groote blijdschap van het Kerstfeest., De stoffelijke en geestelijke nood is hoog gestegen. Er is veel vyat neerdrukt, wat "cie levensvreugde van ons allen bedreigt en ster ker dan ooit is de overtuiging, dat wij dit uit ons zelf niet kunnen te boven komen. Gelukkig brengt hét feest blijdere bood schap. Want het Kerstfeest is onafscheidelijk ver bonden met onzen strijd en met ons lijden, het is de vervulling van al hetgeen wij daar in ontberen. Het verlegt in ons het zwaarte punt van zorgen en moeite naar Hem, die ons spreekt van verlossing en troost, het brengt den klemtoon van die zorgen en die moeite over op Zijne liefde. Het komt met iets nieuws, met hoogere kracht, het doet die kracht in ons ontwaken, het leert ons dragen wat zonder die kracht niet te dragen is. Over de wereld, gedompeld in kommer, daalt de Kerstnacht, komt de liefde van God ons lichtend tegemoet, schenkt God Zijn heerlijke gave, Immanuel daalt af in onzen diepen nood. „Het ilcht schijnt in de duisternis en de duisternis heeft het niet overmocht"De FEUILLETON 5) Toon mijn tante dit verhaal gehoord had, zuchtte ze diep en zei, dat de zonde, eenmaal begonnen, hardnekkig voortwoekert. Ook de student, die Frits heet, zei dafc de gewoonte dien man te machtig was geworden, want 't was z.i. maar onzin dat een memsoh drank noodtg had, want hij bijv. leefde tocih volko men tevreden zonder aan dronk te denken, want hij ontbeet met een .paar gebakken eieren met spek, brood, jam, kaas, vruchten en een kop koffie en dan om elf uur at hij wat koek en dronk twee of drie koppen koffie en dan om een uur of één nam hij een kop bouillon, eèn omelet, één of twee garnalencroquetjes en soms een klein vischje. Om vier uur dronk hij thee met biscuitjes en toast, dan om half zeven at hij stevig en om een uur of acht dronk hij thee, 's avonds nog een kop chocolade rnet beschuit en kaas en als iedereen zoo wilde leven, zou iedereen gezonder zijn en hij begreep niet waar er dan nog' plaats was voor sterken drank. ■En ik begreep 't ook niet, want als daar dan nog plaats voor zou moeten zijn, zou dit zeker in de vder-dimensionale ruimte moe ten wezen. Maar .toen gebeurde het wonder, want de deur ging open en er kwam een meisje binnen, waartoe ik mij direct voelde aan getrokken met echte zlelverwantschap. Ge lukkig, dat ik mij in de beoordeeling mijner medemensöhen niet laat lelden door t .Uiter lijk, want dit was helaas niet veel. Een af gezakte japon van tien jaar geleden, een paar hooge knoopschoenen, waarboven grové kousen. Maar wie 't innerlijk meer beschouw de. zag direct eèn paar lieve droom erge ooaen een mondje als een kers en een ai"cT" recht neusje om niet te spreken van de „Ziei" der grove kousen. Dit 'lieve meisje werd begroet als „onze Marie" en ze kwam naast mij te zitten. Het is een pleegkind van de familie Layen en ze is al half en half verloofd met Frits en ze zullen later heel gelukkig samen, zijn, zooals mevrouw Layen altijd zegt en wat die zegt is waar, want zij heeft het innerlijke gezicht en dit is wel gelukkig, want haar uiterliö'ke gezicht hééft wat geleden door den tijd en de stormen des lievens. Toen wij dan weer zoo zaten, ging mevrouw Layen een gedicht opzeggen en het was heel mooi .en gevoelvol, maar zij werd kwaad toen de dokter na afloop opstond en doodbedaard z'n stoel aan één poot boven z'n .macht tilde, want het gedicht was nog niet iheeletmiaal uit en ze hebben afgesproken, dat hij nooit z'n nummertje zal geven vóór zij .klaar is. „Onze Marie" ging thee Inschenken en toen bleek 't wel dat deze idealisten niet alleen wijn zonder alcohol, maar ook thee zonder thee drinken en dat is voor iemand met een eenvoudiger geest niet zoo lekker. Maar toen kregen ze het over boeken en ze vroegen of ik wel eens iets gelezen had.: van meneer Gasimir. En ik zat ial te denken en 'te verbuigen Casimiris, Casimiri. Casimirem en ak wist waarachtig niet of hij voor of na Ohr. ge leefd had, maar nu bleek wel 't eenzijdige van de gymnasiale opleiding, want als je daar van een groot man hoorde, was 'het altijd iemand van om en bij 't jaar nul. maar meneer Casimir is geen man van het jaar nul, maar een z.g. tijdgenoot en nog wel de grootste van allemaal. Zoo is hij ook natuurlijk onverbuigbaar. En het is wel een vreemde opleiding, die de onverbuigbare tijd'genooben overslaat en ons amuseert met mannen van vroeger te verbuigen en daarbij nog op de lengte van hun lettergrepen te letten. Maar zij hadden al'le geschriften van alle groote tij'd:renooten en eiken avond las Dr. Layen er een paar pagina's uit voor en dat wilde hij nu ook doen. Maar deze idealisten zijn lid van de Reis- vereeniging „Treklust" en deze vereeniging gaat eiken zomer naar 't Zuiden en ze gaan daarheen met z'n duizenden en dat heet ,,De grote Teikvogelvlucht naar de Zonnige Landen". Maar ze hebben niet veel last van dé zon, want ze kunnen allemaal in eikaars sohaduw loópen door 'te groote aantal. Als ze op 't meer van Lugano gaan spelevaren, des ■avonds bij maanlicht, duurt dat van 10 tot 2 on als ze allemaal meegingen zou 't nog twee- zoolang duren. Want cm dien tocht te maken, moet je al direct een extra kaartje nemen. Dr. Layen liet zijn kaartje zien. Daar stond op „Goed voor 1 (één) persóon drie (De West-Duitsche kippenfok kerij heeft haar nood geklaagd bij haar regeering wegens de moordende concurrentie van den invoer van Belgische en Nederlandsche eieren.) Ieder mensch vecht voor zijn broodje, Ieder volk doet wat het kan, En men trekt van buurman's kippen Zich een bitter beetje an. Brood uit België naar Holland, Leidde tot verwoed protest, Want dat was niet „voor den bakker" En ik snap die houding best. 'k Voel dus ook de woede van de Duitsclie kippenfokkerij Omdat tok-tok-tok alweer een Belgisch of een Hollandsch ei. Buren gooien hier den knuppel In het Duitsche hoenderhok, Als dat voortduurt gaan die Duitschers, Met hun kippen straks op stok. 't Vreemd product met lage prijzen Brengt de Dutschers van de wijs, En zij stellen onze eieren, Zelf totaal niet meer op prijs. 't Is een uiting van de crisis Op locale (eier) schaal, Ieder zoekt zijn eigen voordeel En plukt ander's kippen kaal. 's Eenen ei is 's anders dooier, Ach, wat is de wereld mis, Dat is ook in 't Duitsche Westen Wat heel 't eiereten is. P. GASUS. liefde van Christus straalt door de schaduwen van dezen tijd heen, zij zal sterker blijken te zijn dan dat donker. Wij zingen „Stille nacht, Heilige Nacht". Die liefde maakt innerlijk stil. Waar zij over wint verdwijnt de onrust, die velen in onzen tijd den innerlijken vrede ontrooft. Zij voert ons naar dat thuis van de ziel, waar alles in overeenstemming is met het beste en met het diepste in ons wezen. Zij leert bidden, zóó bidden, dat God ver- hooren kan; eigen wenschen en begeerten te toetsen aan den hoogen wil van God en dien wil tot den onzen maken en zoo het bedoe len van dat Vaderhart kennen. Zij bekwaamt ons om zelf mede te arbeiden aan het plan dat Gods liefde voor ieder onzer persoonlijk heeft bepaald, en, dat ondanks alle stormen en beproevingen, welke in deze wereld ons deel mochten zijn, rustig zijne voltooiing te gemoet gaat, voor welks verwezenlij Icing Immanuel onze gestalte aannam. Hij deelt ons Zijn leven mede. Gelijk in de lente de plantenwereld bij haar ontwaken, in eindelooze verscheidenheid het wonder te aanschouwen geeft van het ontluiken van één en hetzelfde leven, zoo vertolkt een ieder het van Christus ontvangen leven, volgens eigen aard en karakter in de heerlijke ruim te en vrijheid welke dit leven ons schenkt. Dit vernieuwde in ons de kr.acht om met blijdschap onzen weg te gaan. Welk een vastheid, welk een zekerheid komt er niet in ons bestaan, als wij mog^n wande len bij het licht dat Zijn leven uitstraalt. Onze tijd vraagt veel moed, veel geest kracht, veel geloof. Het Kerstfeest roep het elkeen als het ware toe: waagt het met. Immanuel, dit is God met ons. Vertrouwt op Zijn liefde, in gebed en in persoonlijke gemeenschap. Zóó wordt alle donker een lichtende Kerst nacht, en ieder kruis, hetzij bewust hetzij on bewust met hem gedragen, gaat over in heer lijkheid. SCHEEPVAARTBERICHTEN Alphacca 26 v. Rotterdam n. Hamburg. Am stel kerk 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Amsterdam 25 te Amsterdam v. West-Indië. Bilderdijk 26 v. Rotterdam n. New-Yorlc. Edam 24 n.m. v. Havana, New Orleans naar Rotterdam. Grootekerk 26 te Sjanghai. Rotterdam naar Japan. Heemskerk p. 26 Gibraltar, Beira naar Rot terdam. Johan van Oldenbarnevelt 24 te Batavia v. Amsterdam. Laertes p. 26 Gibraltar. Batavia naar Amster dam. Meiiskerk p. 28 Dakar, Rotterdam naar Zuid- Afrika. Maasdam p. 26 16 u. 45 m. Vlissingen, Rot terdam 1. v. Antwerpen n. New-Orlean». Meerkerk 26 te Amsterdam v. Hamburg. Nijkerk 26 v.m. te Antwerpen, Rotterdam n. Kaapstad. Oreêtès 25 n.m. te Rotterdam v. Valparaiso. P. C. Hooft 24 té Southampton, Amsterdam naar Batavia. Poélau Tello 26 v. Amsterdam naar Batavia. Simon Bolivar 26 te Amsterdam v. Hamburg. Titus 25 v. Amsterdam n. West-Indië. Talisse 24 v. Huil naar Bremen, Volendam 24 v. New York n. W.-Indië. Baloeran 24 12 u. v. Gibraltar, Batavia naar Rotterdam. Boschdijk 24 v.m. te Galvêston, Rotterdam naar New Orleans. Dempo 24 21 u. v. Colombo, Rotterdam naar Batavia. Edam 24 v.m. te Havana, Nèw Orleans naar Rotterdam. Insulinde 24 14 u. te Marseille, Rotterdam naar Batavia. Jason p. 24 1 u. de Azoren, Amsterdam naar Chili. Laertes 22 v. Malta, Batavia n. Amsterdam. Rijnland 24 te Amsterdam v. Ivolding. Zeelandia 23 20 u. v. Santos, Buenos Aires naar Amsterdam. Aleinous p. 23 Gibraltar, Batavia n. Amster dam. Binnendijk p. 23 Perim, Java n. New York. Baarn 22 v. Paita n. Guayaquil. Barneveld 23 v. Cristobal n. Buenaventura. Bodegraven 22 v. Valparaiso n. Amsterdam. Barneveld 22 te Colon v. Amsterdam. Cx-ijnssen p. 23 18 u. Azoren, Barbados naar Amsterdam. Costa, Rica p. 23 17 u. Azoren, Amsterdam n. West-Indië. Djambi 24 v. Sydney n. Rotterdam. Flandria 24 9 u. v. Pernainbuco, Amsterdam n. Buenos Ayres. Gaasterland, 23 v. Conakry. 5/1 v. W.-Afrika te Havre en 7/1 te Amsterdam verwacht. Johan van Oldenbarnevelt 22 v. Singapore, Amsterdam n. Batavia. Kota Inten 23 tc Londen v. Batavia, vertrekt 28 n.m. n. Rotterdam. Lochmonar 23 n.m. v. Londen, Rotterdam naar de Pacifickusl. Lochgoil v. d. Pacifickust, 23 te te Panama. Monlferland 24 te Amsterdam v. Hamburg. Narenta 24 te Rotterdam v. de Pacifickust. Nieuw Holland 23 te Brisbane v. Adelaide. Nichtlieroy 22 te New Westminster, Antwer pen naar de Pacifickust. Nijkerk 24 te Rotterdam v. Amsterdam. Orestes 24 te Antwerpen, W.-Indië naar Am sterdam. Phrontis p. 23 Perim, Batavia n. Amsterdam. Palembang 24 v. Batavia n. New-York. Siaoe 23 v. Rangoon n. Sumatra. Strëèfkerk 23 v. Oran, Calcutta naar Rot terdam. Slmaloèr 23 v. Sabang, Java n. Nèw York. Sembilan, 23 v. New York n. Java. Salawati 23 v. Batavia n. Singapore. Tjisadane 22 v. Hong Kong n. Manila. Tjileboet 22 v. I-Iong Kong n. Batavia. Tjinegara 22 te Hong Kong. Tjilewong 23 v. Sjanghai n. Japan. Tawali 24 te Karachi. Rotterdam n. Sydney. Waterland p. 24 1 u. Fernando Noronha, Am sterdam n. Buenos Ayres. ....ik gaf 't papier aan mijn rechterbuurman Frits. kwartier maanlichttociht, Meer van Lugano, seizoen 19221923". Vijf honderd menschen hadden er aan deel genomen in vijf booten van 20 personen en dat had dus 4 uur geduurd. En op dat tochtje had Frits Marde gevraagd en had ze hem 't jawoord gegeven voor als hij afgestudeerd zou zijn en nu werkt hij hard om 't eerste kusje te veroveren. Ondertuschen zat ik mij suf te peinzen op een middel om met Marie in contact te komen, maar ik zat naast haar, en ais we 200 K.M. van elkaar af waren geweest zonder de anderen, zouden we dichter bij elkaar zijn gewee-st dan nu. Mijn verstand stond er bij stil en nooit leek een meisje mij onbereikbaarder dan zij. Maar op dat oogenblik kreeg Frits liet 'idee om een spel letje te gaan doen en dat zou zijn, dat iedereen een regel zou schrijven op een stuk papier en dan moest 't telkens rijmen en dan kreeg je den groots ten onzin en dan moest je erg lachen. En de dokter haalde een stuk papier en een potloodje en toen moest ik beginnen. Ze koken me allemaal vriendelijk lachend aan en ik keek den kring eens rond en toen waagde ik ook een blijk op Mariefcje. naast mij en cén ondeelbaar oogenblik leek 't me, dat ze ook keek, niet zoo maar kijken, maar echt kijken. En als gedreven door een inspiratie, schreef ik neer: „Ik wilde wel eens smet u samen zijn", en ik gaf t papier aan min rechter- buurman, Frits. Die verzon een rijmenden regel en gaf 't door aan tante en zoo verder tot 't bij Marie kwam. dié even nadacht en teen schreef. Ze gaf 't door naar mij en ik las: (ik) „Ik wilde wel eens met u samen zijn''. (Frits) „En wandelen in de maneschijn". (Tante) „Foei, stoute jongen, mag je dat zeggen?" (Dr.) „Ik zal je in de luren leggen". (Mevrouw L.) „Dan wordt je als een kind verschoond". (Marie) „En moet wandelen, waar 't heksje woont". 'b Heksje, dacht ik bij mezelf, is dat een aanwijzing? Of is 't allemaal maar gekheid? En ik schreef: ,Jk weet niet rneér hóe laat 't is". Toten 't papier weer bij me temigtkwaon, stond ér: (Frits) „Je bent in de war als ik me niet vergis". Tante) „Dat is hij meer, dat is z'n aard". (Dr.) „Dan moet hij werken als een paard". RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 29 DECEMBER. HILVERSUM, 298 M. Uitsl. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Oudejaars-avond recepten. 11.00 J. v. d. Woude (viool) en Egb. Veen (piano). 11.30 Causerie over Bridge- coats. 11.45 Gramofoonpl. 12.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 1.15 S. K. Roos. Woekerbestrij ding. 2.00 Pauze. 2.30 Concert door het Win kels-trio. 4.00 Causerie voor de jongéren. 4.20 Gramofoonpl. 4.30 Kinderuur. 5.30 Concert uit café-rest. .Bordelaise", Amsterdam. 6.30 Gramofoonpl. 6.50 Causerie door Overste P. W. Scharroo. 7.10 Gramofoonpl. 7.30 Causerie over Egyptische en voor-Aziatische kunst. 8.00 Omroeporkest o. 1. van N. Treep. O.a. Balletsuite „Piqué Dame", Tschaikowsky. 9.00 Uit het Concertgebouw te Amsterdam: Jules Bledsoe zing Negerliederen met begeleiding door Kovacs Lajos en zijn Band 9.30 Praatje over kinderkleeding. 9.35 Gramofoonpl. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Vervolg Jules Bledsoe, o.a. Oilman River. 10.30 Gramofoonpl. 11.00 Uit liet Carltonhotel te Amsterdam: Gricha Nak- chounian and his „Russian North Star" or kest en het „Orquestra Tipica Argentina „Da- nial Mas". Dansmuziek. HUIZEN, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door den KRO. 8.00 en 10.00 Gramofoonpl. 1.30 Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 KRO-Trio. 1.45 Gramofoonpl. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Gra- mofoon. 3.30 Concert (orgel) van uit de show room der N.V. v. h. P. J. Beckx de la Fai te Tegelen. 4.30 Sonatencyclus. L. Wijngaarden (viool). 5.30 KRO-kunstensemble. 6.45 Uit het Sted. theater Aken: Opera Hansel und Gre- tel", Humperdinck. 7.30 Politieber. 9.00 Cau serie over Volks- en Cultuurkunst. 9.30 KRO salon-orkest o.l. v. M. van 't V/oud. o.a. Mor- genblatter-wals, Strauss en 1ste Walsenpot- pourri, Robrecht. DAVENTRY, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Or gelconcert E. O. Henry. 1.20 Leonardo Kemp en zijn orkest. 2.25 Gramofoonpl. 4.20 Troca- dero-orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berich ten. 6.50 Liederen van Strauss. 7.10 Lezing. 7.40 Orgelconcert door John Connell. 8.20 „Eric" of „Little by Little", van Dean Farrar, 9.20 Berichten. 9.40 Lezing. 9.55 Operettecon cert. BBC The a ter-orkest o.l.v. L. Woodgate. 10.50 Abrose's Blue Lyres. PARIJS, „RADIO-PARIS", 1725 M. 8.05, 12.50, 1.25 en 7.50 Gramofoonp^ 8.20 „Aaida" van Verdi. Solisten van de Scala te Milaan o.l.v. Molajoli. (Gramofoonpl.) LANGENBERG, 473 M. 6.25 Gramofoonpl. 10.40 en 11.55 Gramofoon platen. 12.25 Concert o.l.v. Wolf. 4.20 Concert door Trio. 7.20 Vroolijke avond m.m van Klei ne Werag-orkest o.l.v. Otto Julius Kühn. Slui ting. KALTJNDBORG, 1153 M. 11.20 Concert u. li. Palace-hotel. 2.50 Con cert uit Restaur. Wivex. 7.20 „Misantropen", comedie van Molière. 9.30 Vocale duetten. 9.45 Klaviertrio B-dur, Schubert. 10.20 Gra mofoonpl. 10.50 Liefdadigheidsconcert door orkest o.l.v. Kai Rosenberg en m.m. van so listen. BRUSSEL, 508 cn 338 M. 508 M.: 12.35 Gramofoonpl. 5.20 Concert Omroeporkest m. m. van mej. Var.haeke, (zang). 6.50 Gramofoonpl. 8.2 OGramofoonpl. O.a. Rhapsody in Blue, Gershwin. 9. 20 „De avonturen van Sans-Boussole", schets van Nargel. 338 M.: 12.35 Gramofoonpl. 5.20 Concert Omroeporkest. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Uit de zaal „Roma" te Böl'gerhoUt. Henry Marchand (liedjes), Poor Billy (instrumentalist), Hr. Santo (buikspreker) en Roma-ork. ROME, 441 M. 8.20 Concert o.l.v. R. Santarelli m.m.v. Ar- rigo Segato (viool) ZEESEN, 1635 M. 6.50 Populair concert door de kapel Arkadi Flato. 7.35 Lezing. 8.20 Berichten. 8.30 Vroo lijke avond. Hierna tot 11.20 Populair orkest concert. (Mevrouw L.) „En borden wasschen, pan nen schuren". (Marie) „Des Zaterdags om elief uren". Maar boen ik dit las, sprong m'n arme hart in m"n borst op van vreugde, maar ik wist me te beheers dien. We gingen nog een poosje door, totdat Frits op eens be dacht, dat we heeiemaal vergaten er om te lachen en daarom begon hij én we lachten allemaal mee en zoo werd al weer bewezen •hoe ook zonder alcohol de vreuigde kan heersohen, als er tenminste maar een is, die er aan helpt herinneren. Eindelijk stond tante op en tot irrin ver bazing zag ik, dat 't pais half tien was en ilk had 't gevoel nog nooit zoo'n langen avond- te hebben meegemaakt! Onderweg naar huis zei tante, dat Frits en Marie werkelijk voor elkaar geknipt waren, Want dat zij ook zoo'n echt onschuldig en lief wezentje was, geheel voorbeschikt om een f linken, degelijken jongen gelukkig te maken. Maar ik bedacht hoe wij soms niet weten, hoe de vrouw die bestemd is -om ons gelukkig te maken, de oorzaak is van ons diepste ongeluk en deze gedachte troostte me over 'den avond. 17 September. Veel is er deze weetk ge beurd. Toen ik den morgen, na onze visite 'bij dr. Layen óp 't- kantoor kwam, begon ik csrst een praatje te maken met den gold- idealist en ik vroeg hem of hij a-1 's „neen" had gezégd tegen den baas en vol trots ver zekerde hij mij, dat 't juist den voriig&n dag de eerste keer was geweest en toen ik hem vroeg waarop hij dan „neen" had gezegd, zei hij dat "de baas hem gevraagd had of hij er bezwaar tegen had, dien dag' een uurtje langer te blijven. Nadat ik dien .sympathieken jongen man op die manier gunstig gestemd had, vroeg ik ongemerkt of hij ook in 't dorp een dame kende, die ,,'t heksje" werd genoemd. Maar tot mijn teleurstelling kende hij zoo'n 'dame niet, daar hij. door z'n studies en zoo meer in beslag genomen, weinig tijd overhield om zich -met de schoone sexe te bemoeien. Maar hij gaf me wel een goeden raad. Want er woont in ons dorpje een meneer, die een levend adresboek is, niet alleen van de of- ficieèle namen, maar ook van de bijnamen en dat is een zekere Pietje Handjegauw, een rentenier. Tot deze persoonlijkheid' móest ik mij ma-ar wenden: hij zou me zeker kunnen inlichten. (Wordt vervolgd.)

IJmuider Courant | 1931 | | pagina 6