LAWNTENNIS ZWEMMEN VOETBAL HANDBAL CRICKET HONKBAL GOLF WIELRIJDEN OLYMPISCHE SPELEN. GYMNASTIEK. ZEILEN. IJMUIDER COURANT MAANDAG 11 JULI 1932 Intern. Kampioenschappen te Noordwijk. Zaterdag was de dag van de halve eind spelen. Mej. Rollin Gouquerque wist een kra nige overwinning 'te behalen op Miss Ryan, die zij door tactisch varieereru belette, met haar kapslagen succes te behalen. Het werd 64, 61, Mrs. Helen Moody had' weer wei nig moeite ditmaal met Mrs Burke, die met 60, 61 verloor. Timmer sloeg voornamelijk met zijn back hand den Italiaan del Bono met 64, 75, 60. De Italiaan wist zijn spel niet te variee- ren. Von Kehrling sloeg Nourney met 68, 8—6, 6—2, 6—4. Verder speelden oa. nog Timmer en Von Kehrling samen den eindstrijd heerendubbel tegen Menzel en del Bono. Zij wonnen met 5_7, 62, 63, 61 in verrassend goed sa menspel- Zondag werden de overige finales beslecht. Helen Moody was ongenaakbaar, maar in dit tournament heeft geen der speelsters 't haar zoo lastig gemaakt als mej. Rollin Cou- querque, ook al waren de cijfers 61, 6—2 afdoende genoeg. Timmer moest den kampioenstitel in het heerenenikelspelzij het eerst na harden strijd laten aan den Hongaar von Kehrling, die al zijn routine en beheerscht- meesterschap te hulp riep. De score werd 75, 97, 36, 64. In het gemengd dubbelspel behaalde Timmer echter nog een kampioenstitel en wel met miss Ryan tégen mrs. Burke en von Kehrling, die met 64, 64 werden gesla gen. Het dames-dubbelspel tenslotte was voor Hielen Moody en Miss Ryan die mevr. Dros— Canters en mej. Rollin Couquerque overwon nen met 6Q> 62. DAVIS CUP. DUITSCHLAND SLAAT ENGELAND. Dit is wel een verrassing waarop niemand zal gerekend hebben. Na Vrijdag was de stand van den Davis Cup strijd te Berlijn tusschew Duitschland en Engeland 11, Za terdag hadden Dessart en Prenn het dubbel spel verloren van Perry en Hughes (2—1 voor Engeland) en in verband met het zwakke spel van Von Cramm leek de Engelsche eind zege verzekerd. Het is anders geloopen" Von Cramm was Zondag veel beter op dreef tegen Austin, die ook nu weef toonde, dat hij de geweldige inspanning van Wimbledon nog niet te boven is. Von Cramm won met 57, 62, 63, 62. Alles hing nu op de laatste partij tusschen Perry en Prenn. Beide spe lers hadden in de vorige dagen bewezen in topvorm te zijn, maar Perry leek te mooiste papieren te hebben. Hun partij, is een der merkwaardigste van' de laatste jaren ge worden. Prenn won dè beide eerste sets met 62, 64, Perry de volgende twee met 63, 8—8. Toen het in de beslissende vijfde set 52 voor Perry stond leek de zaak wel beslist. En toen haalde Prenn eerst op tot 55, om vervolgens onder enorm enthousiasme den strijd voor Duitschland te winnen met 7—5. ItaliëJapan (32) Te Milaan sleepte Italië den wedstrijd tegen.' Japan uit het vuur met 3—2, hetgeen ook al een verrassing was, na een stand, van 21 yoor Japan. De laatste enkelspeluitslaigenwerden- Palmiere slaat Satoh 46, 46, 61, 61, 6—2. De Stefani slaat Kuwabara 62, 6—2, Om den Davis-Cup. PolenZweden 20. ItaliëJapan 32. Duitschland—Engeland 3—2. Twee Nederlandsche records verbeterd. Zondagmiddag hebben te Rotterdam in ternationale zwemwedstrijden plaats gehad, georganiseerd door de Rotterdamsche Zwem- club. Hieraan was een stedenontmoeting ver bonden tusschen Rotterdam en Antwerpen, welke door Rotterdam met 7264 pnt. werd gewonnen. Tijdens de wedstrijden heeft L. Korpershoek '(R.Z.C.) zijn Nederlandsch record 200 M. schoolslag heeren met 3 2/5 sec. verbeterd en gebracht op 2 min. 55 3/5 sec. Mej. G. Brouwer (RD.Z.) bracht het Ne derlandsch record 200 Meter schoolslag da mes op haar naam met 3 min. 8 3/5 sec., zoo dat zij het bestaande record met 2/5 sec. verbeterde. Plaatwellerij—V. V. B. (8—3) De op het terrein van Hoogoven Staten gespeelde wedstrijd Kantoorpersoneel Plaat wellerij tegen V. V. B. eindigde in een over winning der Plaatwellerij met 38. IJ. F. C.Sparta. A.s. Donderdag speelt IJ. F. C. een vriend- schappelijken wedstrijd tegen de LJmuiden- sche club „Sparta". De wedstrijd zal vermoe delijk gespeeld worden op het terrein van V. G. S. aan den Stationsweg te Velseru KinheimIJ. F. C. Een interessante partij belooft de wedstrijd te zullen worden, -die a.s. Zaterdagmiddag op het Kinheimterrein achter Hotel „De Prins' gespeeld zal worden. Kinheim krijgt n.l. IJ. F. C. op bezoek. We vernamen, dat Kin heim volledig uit zal komen. Seriewedstrijden „Heemstede". Uitslagen van 10 Juli: Eere afdeeling E.H.S.ED.O. III 1—5 Eerste afdeeling. V.O.G. I—V.S.V. III 2—3 Tweede afdeeling D.W.O. n—Spaarnestad II 0—3 Vierde afdeeling. V.S.V. V—Schoten IV 5—2 Een Supportersevereeniging voor IJ. F. C.? De kampioen der Zaterdagmiddag-compe titie en winnares van een vijftal bekers heeft zich door deze successen tal van bewon deraars veroverd. Het bewijs daarvan is nog j.l. Zaterdag geleverd, toen niet minder dan drie autobussen met supporters IJ. F. C. naar Katwijk vergezelden, waar IJ. F. C. een wed strijd speelde tegen de Kabwijksche „Quick Boys". Naar wij vernemen bestaat thans het plan een IJ. F. C. supportersvereniging te stich ten, welk plan ongetwijfeld zal slagen. RapiditasKracht en Vlugheid (5-5) Reeds spoedig doelt Nieuwenburg (10), weldra gevolgd door een tweede doelpunt (20). Dan weet K. en V. na een snellen aanval to doelen (21). Een doelgebied over treding kost Rapiditas een doelpunt (22). Even hierna wordt Pal op ongeoorloofde wijze aangevallen in het beruchte gebied; de straf- worp wordt benut (32). Na de rust wordt er enthousiast gespeeld K. en V. neemt steeds het initiatief en is voortdurend in den aanval. Van Beek redt meermalen, maar hij kan niet verhinderen, dat K. en V- den stand op 3—5 brengt. Thans neemt Rapiditas den aanval over; Pal en Nieuwenburg weten beiden nog eenmaal te scoren 55, waarmee het einde komt. gesp.gew.gel.verl-pnt. v.-t.gem. Lijnden I 7 7 0 0 14 74—8 2.— Rapiditas ^1 7 5 1 1 11 32—24 1.60 Kr. en Vlugheid I 9 5 2 2 12 39—32 1.33 Lijnden n 6 4 0 2 8 29—12 1.30 Odin 5 3 0 2 6 24—12 1.20 Aalsmeer 9 3 0 6 6 27—31 0.1 Olympia 9.1 1 7 3 9—43 0.33 K- en V. H 3 1 0 7 2 13—76 0.25 Dameswedstrijd aan de Spanjaards laan. ij Zondag heeft op het terrein aan de Span jaardslaan de eerste cricketwedstrijd tus- scJhen dames plaats gehad. Het ging tus schen 'diames van Rood en Wit en van A. C. C. (Amsterdam). Het was een zeer spannenden wedstrijd. De Amsterdamsche dames wonnen met 18 runs. Zij batten beter dan die van Rood en Wit. Dit was ook met het bowlen het geval. Jammer was het, dat mej. Roos mevr. Rey don niet liet bowlen. Aan de resultaten ont- leenen wij de volgende: A.C.C. 18 (mej. Oberink 2 voor 2, mej. Lod der 2 voor 2 en mej. Chapon 4 voor 3. Raad en Wit 48 (mej. M. Scbmeink 14) mej A. Sanders 5 voor 20, mej. E. Haalmeijer 2 voor 6 en mej. v. Schoor 2 voor 14. A. C. C. 102 (mej. Ruurs 11, mej. A. San ders 39 en mej. L. Berlijn 13), mej. Chapon 3 voor 31; mej. Niehorsten 2 voor 3 en mevr. Krelage 2 voor 7. Rood en Wit 54 (mej. Roos 18, mej. Schmall 12), mej. L. Berlijn 3 voor 6 en mevr. Kappel hoff 2 voor 2. A.s. Woensdag wordt te Amsterdam de dameswedstrijd A.C.C. zRood en Wit b ge speeld. Het hoogspringen der aspiranten tijdens het te Santpoont gehouden sportfeest van den Arbeiders' Sportbond. Een frissche groep van deelneemstertjes aan de school-zwemwedstrijden te Haarlem. In het midden bovenaan de leider J. Bongertman Haarlem verliest van Blauw Wit. Bij Haarlem lukte dezen middag letterlijk niets. Spelers, die anders goed zijn voor iederen vangbal, grepen er dezen middag telkens naast. Blauw-Wit heeft daarentegen een keurige partij gespeeld. De elkaar afwisselende wer pers waren beiden goed, al heeft bij Haar lem Smit in de laatste beurt flink geslagen, Ih het veldwerk der Amsterdammers is maar een enkele maal een fout gemaakt en hun slaan was werkelijk buitengewoon. Zij hebben dan ook alleszins verdiend ge wonnen'. De inningscijfers zijn: Haarlem: 0. 0. 1, 0, 2, 0, 2, 0, 6 is 11. Blauw Wit: 5, 0, 4, 1, 6, 8, 4, 3, is 31. H. H. C.—Z. R. C. (37—18) In de eerste beurt werpt Pijnakker hij' doet zijn werk goed. Wel krijgen de eerste twee slagmenschen vier wijd', maar dan sneuve len er kort achter elkaar door te korte sla gen drie op het eerste honk. In de tweede beurt werpt Figee, en ook hij heeft succes. Tweemaal bereikt bij drie slag en dan slaat Sok precies in de richting van het eerste honk, waar hij dan ook uit gaat. Pijnakker boekt later nog meer successen, maar Figee raakt er in zijn tweede werp- beurt al uit. Hij geeft herhaaldelijk vier wijd en wordt vaak tot in het verre veld geslagen. Z R.. C. profiteert geducht van deze zwak te en krijgt negen spelers binnen. H. H. C. heeft haar beste spel echter voor het laatst bewaard. Als A. Meijer, de Z.R.C.- werper, vermoeid raakt, gaat H. II. C. ge weldig slaan. Bijzonder goed in het veld werk is Z. R. C. ook al niet, zoodat er nog al eens een bal niet gestopt en een vangkans gemist wordt. De na vier innings bereikte stand 1212 wordt door H. H. C. spoedig zeer veranderd. J. Baas gooit eenige keeren met succes een bal naar D. Baas op het derde honk. Jp. Har tog speselt snel naar het eerste honk en v. d. Heuvel weer keurig naar het derde, waardoor twee nullen bereikt Worden. Zoodoende is het voor Z. R. C. zeer moeilijk nog runs te maken. Ondertusschen slaat HH.C. er duchtig op los. Vooral van der Lande en Pijnakker moeten genoemd wor den. Twee innings van respectievelijk tien en dertien runs zorgen voor een eindstand met een groot verschil ten voordeele van H. H. C. De inningscijfers zijn: Z. R. C.: 1, 1, 1, 9, 0, 2, 4. 0, is 18. H. H .C.: 3, 1, 3, 5, 2, 0, 10, 13, is 37. De Uitslagen. A. M. V. J. I—Ajax I 5—14 Blauw Wit I—Haarlem I 31—11 H. H. C. I—Z. R. C. 37—18 Blauw Wit II—Ajax H 1423 D. E. C.—H. H. C. H 5—25 Haarlem II—V.V.GA. II 26—14 SwastikaOosterkwartier 18—24 Haarlem 2—V. V. G. A. 2 (26—14) In het begin was aan beide zijden het velr- werk nog al gebrekkig, hoewel bij Haarlem een beetje minder dan bij V. V. G. A. Vooral dank zij het zwakke werpen kreeg Haarlem in de eerste beurt al acht man binnen. La ter wordt Haarlem wat beter, als blijft de score, op een enkele uitzondering na, laag. In de vijfde beurt vangt Mazee, die als achter vanger fungeert keurig een foutbal. Vlak er na doet Marsman een schitterende vang .Hij speelt bovendien meteen naar het tweede honk. Daar is de looper gaan loopen, zoodat er twee nullen tegelijk vallen. In de zesde beurt slaat Vrijer een bal recht in de handen van den werper. Heus heeft 't derde honk verlaten en ook V.V.GA. no teert double play. De inningscijfers zijn: V. V. G. A. n: 4, 3, 0, 3, 0, 0, 4, 0, is 14. Haarlem U: 8, 1, 2, 2, 4, 1, 6, 2, is 26. Vervroegde wedstrijd. Op verzoek van den competitieleider wordt de voor Zondag 17 Juli vastgestelde wed strijd H. H. C. IHaarlem I gespeeld op Dins dag 12 Juli,, des avonds van zeven tot negen uur. Het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan ie gratis toegankelijk. Open Amateurkampioenschap van Nederland. D. Grant kampioen Zaterdag en Zondag zijn op de banen van de Kennemer Golf en County Club te Zand- voort de wedstrijden om het open amateur- golf kampioenschap van Nederland voortge zet. Het weer werkte buitengewoon mee om dezen kamp te doen slagen. Zaterdagmorgen werd de tweede ronde verspeeld. Er waren enkele zeer spannende partijen bij, b.s. Ross Thompson tegen Sal- berg en A. Kerkhoven tegen G. M. Del Court van Krimpen. De uitslagen van de tweede ronde luiden: A. C. Chritchley wint van Sir Guy Camp bell 32; L. O. M. Munn wint van Capt. C. G. B. Stevens 42; Douglas Grant wint van Jhr. W. den Beer Poortugael 43; C. S. Hubrecht wint van B. Heldring 42; Ross Thompson wint van J. H. C. Salberg 1 up; A. Mac Nair wint van Jhr. mx. A. R. Snouck Hurgronje 43; R. G. Chittenden wint van G. Putman Cramer 2—1; A. Kerkhoven wint van G. M. Del Court van Krimpen 21." In de volgende ronde plaatsten zich dus twee Hollanders en zes Engelschen. Deze ron de bracht veel spannende en verrassende mo menten. Zoo sloeg A. C. Critchley den beken den Ier L. O. M. Munn met 1 up. De jonge, veelbelovende Hagenaar Hubrecht verloor van D. Grant met 32. Een verrassing was de onverwachte nederlaag van den wedstrijd speler Mac Nair tegen Ross Thompson met 1 up. Ten slotte won de kampioen 1931 R. G. Chittenden van A. Kerkhoven met 1 up. On ze landgenoot gaf heel goed partij. Aldus kwamen 4 Engelschen in de demi- finale. Zondagmorgen klopte Douglas Grant A. C. Chritchley met 8—1. R. G. Chittenden won van Ross Thompson met 21. De eindstrijd had Zondagmiddag plaats. Chittenden slaagde er niet in ook dit jaar het kampioenschap te behalen en moest zijn titel afstaan aan Douglas Grant, die den kampioen 1931 met 21 versloeg. Wedstrijden te Groningen. Onze demi-fond renner Snoek is er Zon dag in geslaagd, te Groningen twee baan records te verbeteren. Hij had geen moeite met de Belgen v. d. Meersch en Goossens, die niet van zijn klasse zijn en reed 25 KM. in 21 min. 44 sec. en 30 KM. in 26 min. 28.5 sec. daarmede zijn eigen records voor deze af standen verbeterende. In de afdeeling der B-stayers won Kruyt achter den gangmaker Sterke beide manches van 10 KM. voor Dekker en Woldendorp. In een handicaprace over 25 KM. werd Snoek opnieuw eerste, gevolgd door Goos sens, Kruyt, v. d. Meersch en Damerow. Wij vernemen nog nader amtrent deze wed strijden, dat de vrachtauto waarmede de twee renners der B-klasse Kruyt en Dekker, benevens drie gangmakers met hun mo t-oren, de Roos, Sterke en Bustraan naar Groningen reden, Zondagochtend tegen ne gen uur bij Nunspeet in een bocht is omge slagen. De carrosserie was vrijwel vernield, doch de 10 inzittenden bleven allen onge deerd. Met een andere auto bereikten de ren ners eerst een kwartier na den aanvang der wedstrijden Groningen. In deze omstandig heden is het wel merkwaardig dat Kruyt en Sterke (beiden leden van de „Kampioen" te Haarlem) nog zoo succesvol reden. Derde etappe Tour de France. De derde etappe van de Tour de France, het traject NantesBordeaux (332 KM.), werd gewonnen door den Franschman Le- ducq in 12 uur 54 min. en 33 sec. Tweede was Di Pacco (Italië), derde Bonduel (België) en vierde Cornez. De totaalstand is thans: 1. Leducq (Frank rijk), 28, 51, 33. 2. Stoepel (Duitschland) 28, 53, 18. 3. Bonduel (België) 28, 53, 33. 4. Le maire (België) 28, 54, 34. In het landenklassement leidt België voor Duitschland, Frankrijk, Zwitserland en Italië. Nog altijd Nurmi! Naar verluidt zijn er geruchten in omloop, dat indien zich moeilijkheden voordoen te Los Angelos bij de startvergunning van Paavo Nurmi, en deze niet zou mogen uit komen. de andere Finnen eveneens weigeren uit te komen en verder de wedstrijden op de tribune als toeschouwers zaüen bijwonen. Wedstrijden K. T. K. De Technische Commissie van den Kenne mer Turnkring heeft dit jaar kunnen vol doen aan een in 1931 door verschillende ver- eenigingen tot haar gericht verzoek tot her stel van de atletiekwedstrijden voor adspi- ranten, waarvoor de belangstelling vorige ja ren onvoldoende bleek. Zaterdag werden onder leiding van den heer R. Verwers de wedstrijden op het gemeente lijk sportterrein aan de Kleverlaan gehou den. Ofschoon verschillende deelnemenden voor vele nummers hadden ingeschreven ('t zal vermoedelijk beter zijn, daaraan eeen grens te stellen), hadden de wedstrijden een vlot verloop. Vele adspiranten toonden hun veelzijdig heid in verschillende nummers. Op een aan tal onderdeelen werden goede resultaten be reikt, hetgeen blijkt uit de volgende uit slagen: Meisjes 12 en 13 jaar. 60 M. hardloopen. 1. H. Zijp, (Turnlust Be verwijk) 8.9 sec., 2 A. Blei (Bato), 3 R. Snoek (T. V. Santpoort). Verspringen m. a. 1 R. Snoek (T. V. S.) 3.77 M., 2 A. Terhorst (Bato), 3 AGroen (T.V. IJmuiden). Hoogspringen m. o. 1 A. Terhorst (Bato), 1.20 M., 2 E. Mahlberg (Gratia-Plato)3 G. Rosekrans (T. V. IJ.). Balwerpen: 1 P. v. Amstel (Bato) 17.64 M., 2 R. Snoek (T.V.S.), 3 C. Godschalk (Gratia- Plato). Jongens 12 en 13 jaar. 60 M. hardloopen: 1 C. Blikslager (Turn lust B.) 8.4 sec., 2. J. Veenis (idem), 3 A. Schaap (idem). Vèrspringen m. a. 1 A. Schaap (Turnlust B) 4.36 M., 2 J. Veenis (idem), 3 C. de Joode (T. V. IJ.) Hoogspringen m. a. 1 H. Bruin (Turnlust B.) 1.30 M., 2 W. Otter (Gratia-Plato), 3 P. Vissink (T.V.LJ.) Balwerpen: 1 H. Bruin .Turnlust B.) 24.275 M., 2 J. Veenis (idem), 3 C. de Joode (T. V. IJ.). Meisjes 14 en 15 jaar. 80 M. hardloopen: 1 E. Klinge (Gratia- Plato) 11.2 sec., 2 T. Boorsma (Turnlust Haar lem), 3. B. Wallbrink (Bato). Vèrspringen m. a. 1. T. Boorsma (Turnlust H.) 4.30 M. 2 E. Klinge (Gratia-Plato), 3 B. Wallbrink (Bato) Hoogspringen m. a. 1 A. v. d. Voort (Turn lust B.) 1.30 M., 2 T. Boorsma (Turnlust H.) 3 C. Hemmes (T. V. S.) Duitsche driesprong: 1 J. Krom (Gratia- Plato) 8.76 M„ 2 B. Poldervaart (idem), 3 N. v. Esch (Bato). Balwerpen: 1 J. Krom (Gratia-Plato), 21.41 M., 2 D. Niessen (Turnlust B.), 3 G. Stam (T. V. IJ.) Estafette 4 x 80 M. 1 T. V. IJ. 48.5 sec. 2 Bato. Jongens 14 en 15 jaar. 80 M. hardloopen: 1 C. v. d. Klooster (Olympia) 10.5 sec. 2 J. Sleijser (Turnlust B), 3 J. Janssen. (Turnlust B). Vèrspringen m. a. 1. J. Sleijser (Turnlust B) 4.76 M. 2. C. v. d. Klooster (Olympia), 3 S. v. d. Outenaar. Hoogspringen m a. 1 B. Oversteege (T.V.S.) I.40 M., 2 P. Nieuwstad (Bato), 3 J. Sleijser (Turnlust B.) Kogelstooten. 1 C. v. d. Klooster (Olympia) 9.49 M., 2 J. D. Apetz (Bato), 3 J. Janssen (Turnlust B.) Speerwerpen: 1 C. v. d. Klooster (Olympia) 32.62 M., 2 F- W. Guit (Bato), 3 J. v. d. Vlis (Olympia) Estafette 4 x 80 M. 1. Gratia-Plato 44.4 sec. 2 Bato. De Kaagweek 1932. De Kaagweek 1932 zal gehouden worden van 22 tot en met 26 Juli 1932. De eerste dag zal besteed zijn aan onderlinge zeilwedstrij den en motorbootwedstrijden, de overige da gen zullen de nationale wedstrijden gehou den worden. Hiervoor zijn al de gewone wed strijdklassen uitgeschreven, waarbij de klassen 12-voetsjollen, regeribogen, en vrij buiter in A, B en C worden gesplitst Verder zijn er te am wedstrij c' en uitgeschreven voor de Regcnboogklasse en 12-voetsjollen klasse. Tenslotte zijn er nog wedstrijden voor kano's uitgeschreven. De inschrijvingen sluiten op Dtaeöag KJsÊ-as,

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 5