VOOR DE KINDEREN. Auto-Verhuurinrichting W.A.TEUNE KAMPEERTENTEN A. J. v. Vliet v.h. S. Heuvel Voor Strand- en Sportschoenen bij Koppen in de Kanaalstr. 79 Geweldige sorteering reeds vanaf 39 ct. LOOPT U MOEILIJK DRAAGT DAN DE WELFSCHQENÜ K O P P E N 'S HELDER PRIJSCOURANT Kippendieven gesnapt en gedood IJMUIDER COURANT VRIJDAG 15 JULI 1932 DE KLUIZENAARSKREEFT. Toen ik nog in het oude Zuiderzeestadje woonde, hadden we een vasten leverancier van. gekookte garnalen. Een groot deel van het j aar kwam Willem,, de oude vis- scher, eiken morgen met zijn karretje voor de deur rijden, belde aan en zijn scheef- lachende mond meldde de „varsche gra- nate!" welke voor een cent per kopje uit den nog rookenden mand geschept werden. Hij was een even trouwe verschijning als de melkboer, bakker en groentennian. Zoon garnalenvisscher, die met- zijn grond metten den zeebodem atsleept, vindt natuur lijk van allerlei gedierte bij zijn vangst en we hadden een afspraak samen gemaakt, dat hij iets bijzonders altijd voor me meebren gen zou. Een sigaartje was de belooning en voor dat prijsje heb ik in den loop der jaren kennis kunnen maken met heel wat eigen aardige bewoners van het Zuidersopje, die ren en planten, beiden. Op een goeden morgen kwam het met „een schulp die loopen kon", De schelp was de slakkedop van een kinkhoren of wulk, zoo'n mooi gedraaide slakkeschelp met een wijde opening. Maar de tijdelijke bewoner ervan had de pooten waarmee men zulk een be woonde schelp soms bij laag water over het strand kan zien voortkrabbelen enkel uit de schelopening hangen. Een groote schaar van een kreeft of krab sloot die bijna af. 't Is een leege wulkedop" zei Willem „zeker om hun weeke achterste te bergen!" Nu, hij had het niet heel ver mis! Alleen was het geen krab, maar een, kreeft. Krabben toch hebben maar een heel kort achterlijf, dat ze onder hun rugschild verborgen hou den. Kreeften je kunt het bij een garnaal zien hebben een met harde schilden be zetten, geleden staart, met iets als vinlap- jes er aan, waarmee ze zwembewegingen uit voeren. Het lekkere hapje aan garnaal of kreeft is de inhoud van hun gespierden staart. Dat was dan nu een der z.g. Kluize- naarskreeften, een snijderkreeftje, zeker zoo geheeten, omdat een zijner vangscharen zooals je weet zijn de voorste borstpooten der kreeften daarmee toegerust, zoo ge weldig groot is, dat hij daarmede gewapend, aan een kleermaker of snijder doet den ken. Waarom echter kruipt deze kreeft in een leege schelp? Deze kreeftensoort heeft wer kelijk 'n heel zwak beschermd achterlij f.Veel zachtere schilplaatsjes dan die van andere kreeften stellen het dier bloot aan letsel of gevaar. Daarom zoekt het een steviger om hulsel en kruipt achterwaarts in een leege kinkhoren. De achterste ledematen blijven daardoor minder ontwikkeld en doen geen an deren dienst dan om zich vast te houden bin nen het slakkenhuis. Op de scharen na kan het snijderkreeftje zich terugtrekken in dat veilige holletje en halverwege eruit gekomen wandelt het met zijn. kromme kriekelpoo- ten over den zeebodem en vangt daar heel wat voedsel, wamt het is een echte veelvraat. Wordt de woning wat te klein voor zijn groeiend lichaam, dan zoekt de kluizenaars- kreeft een wat grootere schelp om het veege lijf in te bergen en verhuist eenvoudig naar zijn nieuwe kluis. Zulk een met wieren bezet slakkenhuis in een weinig opvallende wo ning. Soms zetten zich er nog zeepokken, an dere lagere kreeftdieren op vast of hecht zich er een zee-anemoon op, welke dan nog weer als neteldier een aparte bliksemafleider tegen gevaar voor den kluizenaar oplevert. Misschien vertel ik je later nog wel eens meer vondsten uit de dieren- en plantenwe reld van den zeebodem, welke onze garnalen visscher me aanbracht. G. DE GR. BIJ VREEMDE VOLKEN. Het was de groote geleerde en ontdek kingsreiziger Sven Hedin, die ons, bij zijn terugkomst van een expeditie door Azië, veel bijzonderheden wist te vertellen van een reusachtig land, dat midden in Azië ligt. Het gebied, dat hij doortrok, ligt 4-000 tot 6000 Meter boven den zeespiegel. Maar de bodem van dat land, dat- wij Tibet- noemen, is helaas zoo rotsachtig, dat 't voor produc tieven landbouw ongeschikt is- Op sommige plaatsen is het land zoo onvruchtbaar, dat de aarde er in manden moet worden heen gebracht, om tenminste iets te kunnen plan ten. Voor onze begrippen is het volk, dat dit land bewoont, in menig opzicht merk waardig te noemen. Eigenlijk zijn de echte Tibetanen meer Nomaden, dat. wil zeggen menschen, die geen vaste woonplaats heWben. Het heele bezit van dit volk bestaat uit vee en is nu een landstreek door de kudde kaal gegeten, dan trekt zoon heele volksstam met. het vee verder, niet zelden wel duizend Kilometer, om nieuw weiland te vinden, waar het vee kan gazen. Het is een armelijk en zorgenvol bestaan dat de Tibetanen in het algemeen hebben. Een leven van reizen en trekken onder de meest- moeilijke omstandigheden. En ondanks dat alles, is er wel geen volk op aarde, dat zoo opgewekt, zoo vol van levensvreugde is. Zingend beginnen zij hun zware dagtaak en met lachende gezichten drijven ze hun vee In halven cirkelvorm naar de welde. Ze zijn namelijk ook zeer bijgeloovig en zijn van meening, dat op de rechte wegen de booze geesten loeren om hun vee af te kapen! Daarom brengen ze het vee langs een om weg naar de weide, dan worden zeggen zij de booze geesten het spoor bijster. Kleermakers kent dit volk niet en nog min der dat, wat wij mode noemen. Elk maakt zijn of haar eigen kleeren en daarvoor heb ben ze slechts één stof, en wel runderhaar. Trouwens, die kleeding is hoogst eenvoudig en is ook zoo degelijk, dat ze een menschen - leven duurt! De Tibetaner draagt van de wieg tot dat hij een grijsaard is, steeds de zelfde kleedingstukken. „Maar hoe is dat dan mogelijk, hij groeit- toch en de kleeren wor den hem dus te klein?", hoor ik jullie al vra gen. Maar ach, dat is voor die menschen geen moeilijkheid. De stof, die zij uit runder haar weven, is onverslijtbaar, is als het ware eeuwigdurend, ja, gaat niet zelden over van vader op zoon. Dus waarom zouden ze dan nieuwe kleeren maken? Als ze grooter worden zetten ze eenvoudig nieuwe stukken aan de oude kleeding. Dat is wel goed be dacht, hè? Ik denk dat moeder wat zou lachen, als het hier ook gebruikelijk was, dan had ze niet de steeds terugkeerende zorgen voor nieuwe schoollaerzen en -pakjes. Toch, de Tibetaansche volksstammen heb ben ook gewoonten, die de Hollandsche jon gens en meisjes stellig minder leuk zullen vinden. Ze wasschen zich niet met water, maar met olie of boter. Dat zou ook wel een erg vette boel worden, als we hier allemaal met lbotergezichten rondliepen! Maar ja, zij doen dat ook weer niet zonder reden. Op deze wijze beschermen ze tevens de huid te gen al te felle koude en tegen de soms ver zengende zonnestralen. Er zijn meer volken, die zoo doen. ook de negers hebben de ge woonte om zich met vet in tesmeren, ten einde de huid te beschermen tegen de invloe den van weer en wind. Grappig is ook de manier, waarop ze gas ten of vreemdelingen begroeten. Een hand geven, zooals wij doen, kennen ze niet-. Ze steken hun tong uit en trekken tegelijk aan hun rechter oorlelletje, dat is de grootste eer, die gast of vreemdeling kan worden be wezen. Want ze willen daarmee zeggen: „Mijn oor en mijn tong, alles behoort U." Toch zou ik jullie niet willen raden, deze wijze van begroeting ook toe te passen, ik denk niet dat men je dan erg beleefd zou vin den en de gast zou er zeker ook niet mee vereerd zijn. Zoo heeft elk volk weer zijn eigen gewoon ten en gebruiken en het is toch wel aardig, daarover zoo nu en dan eens iets te hooren. GUUS GERBE. HARDE OF ZACHTE EIEREN? Als je gaat kampeeren of je bent eens een dagje buiten, dan gebeurt het wel, dat je even een ei moet koken, en daar de meeste jongens en meisjes in de edele kookkunst nog niet zoo erg bedreven zijn, is het niet altijd gemakkelijk, om vast te stellen, of een ei hard of zacht gekookt is. De meesten hou den niet van zacht gekookte eieren en dan, het is voor onderweg soms ook te lastig, met stooten en zoo. Toch kan je, door een klein trucje, vaststellen, in welken toestand het binnenste van het ei zich bevindt, zonder dat je het behoeft stuk te maken. Pak het ei aan als een tol en laat het met de vingers een snelle draaibeweging maken. Natuurlijk moet het op een glad voorwerp, een tafel of bord gebeuren, opdat het ei niet in zijn draaiende beweging wordt belemmerd. Is nu het ei hard gekookt, dan zal het een poosje blijven draaien. Maar is het zacht of nog heelemaal niet gekookt, dan zal het slechts een slinger beweging maken en direct daarop stil blijven liggen. Hoe harder het ei gekookt is, hoe beter het zal tollen en naar gelang de inhoud zachter is, zal het moeilijker in beweging zijn te krijgen. Ook als gekookte en ongekookte eieren per ongeluk door elkaar zijn geraakt, iets wat zoo licht kan gebeuren, is het een nooit fa lend middel, om ze weer te sorteeren. Hoe is nu dit schijnbare wonder te verkla ren? Geleerden hebben getracht op deze vraag een antwoord te geven en zij zijn tot de conclusie gekomen, dat een vloeibare ei-massa bij draaiende beweging haar zwaar tepunt verandert en daardoor de slingerende beweging van de schaal veroorzaakt. Een harde ei-massa gedraagt zich precies als een tol, met onveranderlijk zwaartepunt. Maar hoe het ook zij, het is een eigenaar digheid, waarmede we ons voordeel kunnen üöen. W. MAZUR. Een kunstje met een zakdoek. Vlug maakt je twee knoopen in den zak doek, nog een en nog een (zie het teekeninge- tje). Laat iemand den zakdoek bij den rech ter punt aanpakken en aantrekken. De knoop zit dan goed vast. Men slaat er mee op tafel en alles schijnt dan in orde te zijn. Eén ruk aan de rechter punt en alle knoopen zijn weer los! De twee uiteinden van den zakdoek worden namelijk zoo geknoopt, dat het eene einde, dat extra lang wordt genomen, alle knoopen maakt, terwijl het andere einde glad blijft. Het gladde einde heeft de gooche laar in handen en hij doet, alsof hij het voortdurend nog aantrekt, maar in werkelijk heid zorgt hij alleen dat dit einde glad blijft Als men het handig en vlug doet, dan schijnt het voor den toeschouwer, alsof een niet te ontwarren knoop is ontstaan en het verrassende is, dat men met een ruk aan het gladde einde alle knoopen weer uithaalt. Het is als met alle goochelkunstjes, het succes hangt slechts af van de vingervlug heid waarmede we het kunstje uitvoeren en of het ons lukt de aandacht van den toe schouwer zoo mogelijk een beetje af te leiden. De uitvinder van den lucifer. Dat was de Engelschman John Walker die in 1T81 te Stockton ,a. d. Tees werd geboren. John Walker, was échter geen zakenman en had er geen begrip van, hoe hij zijn uitvinding voor hem zelf productief kon koopen. Dat had wel Samuel Johns, die er een wereld artikel van maakte. In het dagboek van John Walker vinden we nog vermeld, dat hij in 1827 een doosje met 150 luciferhoutjes verkocht voor "één shilling, dat is 60 cents. Een dure pet. De pet van den indertijd verongelukten oceaanvlieger Nungesser bracht in een publieke verkooping de kapi tale som van honderdvijftigduizend francs op SPORT EN SPEL VOETBAL. STORMVOGELS-NIEUWS. Hedenavond oefent het 3e4e elftal plus Junioren van 6,30 tot 7,30 uur, terwijl tot slot het le en 2e elftal kan trainen. A.s. Zaterdag speelt ons le elftal vriend schappelijk in Alkmaar tegen Alcmaria Victrix. Begin half acht. Veerrtke per auto bus van Kennemerpleln om 6 uur. DE WEDSTRIJD AAN HET STRAND Men schrijft ons over bovengenoemden wedstrijd het volgende: In Haarlem's Dagblad van Maandag j.l. stond, dat de vereeniging „Bloemendaal" een aantal spelers, Zondagmiddag op het strand te Zandvoort een vermakelijkheidswedstrijd heeft laten spelen tegen een elftal van „Oud" Hoewel wij onmiddellijk vooropstellen, dat het deelnemen aan een dcrgelijken wedstrijd verboden is, willen wij hieraan nog toevoe gen, dat in genoemden wedstrijd ook spelers van andere vereenigingen hebben medege- speeld. Twee bestuursleden van „Bloemen daal" en een bestuurslid van R. C. H. heb ben tijdens de rust van genoemden wedstrijd ingegrepen en hun spelers op het ongeoor loofde van het deelnemen aan dergelijke wedstrijden gewezen met het gevolg, dat deze wedstrijd is gestaakt. Deze wedstrijd was door een onbevoegd persoon op touw gezet. Wij stellen er prijs op, dat dergelijke per sonen geen invloed doen gelden op leden van aangesloten vereenigingen althans niet de vereenigingen hierboven genoemd, daar deze leden zijn aangesloten bij den K. N. V. B. en plaatselijk Erkenden Bond, welke bonden het deelnemen aan zulke wedstrijden absoluut verbieden! SERIEWEDSTRIJDEN „HEEMSTEDE" Programma voor Zondag: Demi-finale, le Afdeeling. Schoten mSchoten II a Zeemeeuwen HV.S.V. Hl 3e Afdeeling. Spaarndam. IIVU. Vogels n 4e Afdeeling. E.D.O. VI—D.C.O. II 10 uur 12 uur ROEIEN DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. Donderdagavond zijn op de roeïbaan bij Sloten de nationale roeikampiJoenschappen aangevangen. De belangrijkste race van den avond werd de strijd tusschen Ir. van Dongen (Laga) en P. Timmermans (Het Spaarne) in de skiff. Timmermans roeide een prachtige race. Hij verdedigde zich bijzonder taai en fel. Hij sloeg voortdurend een zeer hoog tempo en wist den Delftenaar tot de 1500 Meter achter zich te houden. Op dit punt bracht een lange spurt aan van Dongen een zeer geringen voorsprong, maar Timmermans gaf zich nog allerminst gewonnen en de laatste 500 Meter gaven een buitengewoon spannenden boord aan boord strijd te zien. Met de alleruiterste krachtsinspanning wist de Laga-roeier tenslotte een paar deci meter eerder door de finish te gaan. Laga won den eindstrijd van de stuurman- looze vier in eenrow over. Maar de ploeg gaf een uitstékende demonstratie te zien en maakte den mooien tijd van 6 min. 53 sec., of slechts 1 seconde boven Nederlandsch re cord. Waarlijk een bijzondere prestatie als men geen tegenpartij heeft. In de le heat van de gestuurde vieren toonde Njord zijn verwachte superioriteit over Willem m, dat weinig te vertellen had tegen dit technisch bijna volmaakte roeien. Njord won met ruim twee lengten, zonder zich al te veel in te spannen. Tijd 7 min. 15 sec. CRICKET ROOD EN WIT COMB.HAARLEM COMB. Donderdag was een Haarlem-combinatie de gast van Rood en Wit. Kleefstra wint den toss en opent zelf met R. de Vries op hét bowlen van Kruyt en Goossens. Het veld is zeer vochtig zoodat bowlen en fielden er niet gemakkelijk op worden. Op 25 wordt de Vries na een goede bal van Goossens gevangen waarna van Dal- sum en Kleefstra de score snel doen stijgen. Beide batsmen hebben wel geluk als ze eeni ge kansen geven, die gemist worden. Kleef stra en de la Mar, die na van DaLsum ingeko men, zetten de zaak op denizelfden voet voort en de 100 gaat voor het verlies van 2 wickets op. Spoedig na de lunch wordt Kleefstra door Francken gevangen op het bowlen van Goos sens. De la Mar bespeelt de bowlerij heel goed en slaat o.a. W. Kramer tweemaal voor zes. Hij is dan ook de eenige, die runs maakt. De overige batsmen presteeren niet veel. Toch gaat de 200 op en eerst op 2-04 wordt de la Mar door Kruyt met een goeden bal gebowld voor een uitstekende 82. De laatste wickets leveren nog e'en tiental runs en op 214 gaat de laatste man Lb.w. J. van Baasbank. Hiervan hadden Drs. B. Kleefstra 56, F. v. Dalsum 16, H. de la Mar 82 en extra's 25. Bowlingcijfers Rood en Wit: J. Kruyt 253, J. Goossens 228, W. Kra mer 159, J. van Baasbank 219, J. W. Francken 217, A. v. Baasbank 015. Het openingspaar A. v. Baasbank en J. W. van den Bogaardt is op 17 weer verdwenen. De gebr. Kramer voegen eenige runs aan het totaal toe. Op 52 wordt W. Kramer op leg gevangen terwijl J. v. Baasbank het ook niet lang maakt. B. Kramer is op 59 ook verdwe nen, zoodat het er met den stand 559 niet bepaald gunstig uitziet. Kruyt en v. d. Berg brengen dan de noodige verbetering, eerst genoemde in een snel tempo, de laatste meer verdedigend. Kruyt slaat Allart op twee op eenvolgende ballen voor zes en de score stijgt dan ook snel. Als het totaal 127 is worden beiden door van Dalsum gebowld. De staart blijkt niet in staat eenigen tegen stand te bieden en van 6127 word het 130 all out. In de dubbele cijfers kwamen: R. Kramer 25, W. Kramer 13, J. Kruyt 53, A. H. v. d. Berg 13, Voor Haarlem bowlden: J. Allart 366, H. Boeree 350 en F. v. Dal- suan 45. Haarlem wint dus met 84 runs. POSTDUIVEN. COLUMBIA Uiislag der wedvlucht van Limoges (768 K.M.): F. Neuman 1; L. Gimbrère 2 3 4 5 7; J. Philippo 6; Th. Donckerwolcke 8; P. Boe ree 9 10 11. WIELRIJDEN NATIONALE WEDSTRIJDEN IN HET STADION. Voor ongeveer 8000 toeschouwers hadden Donderdagavond in het Olympisch Stadion wielerwedstrijden plaats, waaraan alleen Ne- derlandsdhe renners deelnamen. In den eersten sprintwedstrijd over 1 KJM. welke verreden werden in drie ritten, won Van der Leur van Van der Linden. Tijd laatste 200 Meter 13 2/5 sec. In den tweeden sprintwedstrijd sloeg Vai. de Leur den kampioen Van den Heuvel. Tijd laatste 200 Meter 13 3/5 sec. Behalve de stayerswedstrijd der cracks werd nog een 20 K.M. race achter groote motoren verreden voor B-stayers, Deze bracht eenigen strijd tusschen Korf en Van der Valk. Korf kon echter van begin tot eind den kop houden en won gemakke lijk. Tijd 16 min. 19 sec. Een troostwedstrijd voor degenen, die in den premiewedstrijd hadden meegereden voor profs en onafhankciijken had het vol gende resultaat. 1. W. Bouqet. 2. K. Sliphorst, 3. R. Brilman 4. C. Mueller. 5. P. Leene. Veel spanning bracht de inhaalwedstrijd met tripletgangmaking over 5 K.M. tusschen Jaap Storm en K. van Nek Czn. Van Neck won tenslotte in 5 min. 53 3/5 sec. Storm bleef 10 Meter achter. De derde rit van den sprintwedstrijd werd gewonnen door Van der Linden die Van den Heuvel sloeg. Laatste 200 Meter 13 1/5 sec. De einduitslag van den sprintwedstrijd luidt als volgt: 1. Van de Leur 2 punten. 2. Van der Lin den 3 punten. 4. Van der Heuvel 4 punten. Tenslotte had een wedstrijd plaats met motorgangmaking voor beroepsrijders in een rit over 75 K.M. De volgende rijders namen hieraan deel: Schle'oaum, Blekemolen, Snoek, Leddy, Van der Wulp, de Graaf en Dom- hoff. Schlebaum nam na tien ronden den kop en bleef voortdurend de leiding behouden. De strijd ging voornamelijk tusschen hem en Blekemolen, die eerst naar de derde plaats komt, doch spoedig de tweede plaats veroverde. Domhof scheen het tempo niet te kunnen bijhouden; hij werd weldra eenige malen achter elkaar gelapt. En voor dat een derde deel van den afstand was afgelegd, warabij hij aolit ronden was achter geraakt, ging hij uit de baan. Het werd een spannende strijd, waarb'j^ Van der Wulp. Blekemolen en Schlebaum den toon aangaven. Schlebaum slaagde er eohter in alle renners (behalve Blekemolen) een ronde achterst-and te geven. Na 80 ronden reed Blekemolen direct ach ter Schlebaum, maar bij dezen strijd geraak te Snoek en Blekemolen beiden lós en kon de Graaf naar voren komen. Als er 100 ronden gereden zijn verslapt het tempo. Snoek, Leddy en de Graaf tracht ten een ronde in te halen maar Schlebaum gaf geen kans. Blekemolen probeercre nog eenmaal drect achter Schlebaum te komen doch hij raakte los en zakte af. Hij bleef eohter veilig op de tweede plaats rijden. Ten slotte kwam het einde met Schlebaum als winnaar. Hij èn Blekemolen kreeg een har telijke ovatie van de toeschouwers. De einduitslag luidde: 1. Schlebaum tijd 1 uur 50 1/5 sec. 2. Bleke molen op 450 Meter, 3. De Graaf op 625 Meter 4. Leddy 675 Meter. 5. Snoek 725 Meter. 6. v. d. Wulp op 1200 Meter. MOTORSPORT. GRAND PRIX TE SPA. Zondag a.s. zullen de motoren weer, inter nationaal bemand, daveren langs het bekende traject SpaFrancorchamips in den strijd om den Belgischen Grand Prix International des Motos. De bloem der Engelsche rijders is van de partij. Wij noemen Stanley Woods, Percy Hunt, Guthrie, Tyrell Smith, Nott, Simpson, Walker, Davenport, Mellors, Fer- nihough, allen bekenden uit de races in Drente. Duitschland en België zenden hun beste coureurs, Nederland zal vertegenwoor digd zijn door van Hamersveld, Houtop, Jan sen en de Ridder. POSTD* WEN. „GEVLEUGELDE VRIENDEN" TE HEEMSTEDE. Wedvlucht van Limogès, afstand 768 K.M. Los Zaterdag 6.30. Uitslag: 1. A. Verdoiisohot Jr. 12 uur 38 min. 50 sec., 2 3 A. v. Zaxiel 4 uur 15 min. 20 sec. „DE POSTDUIF" TE HAARLEM. Uitslag der wedvlucht van Creil, 376 K.M. J. J. Lasschuit 1 2. Uitslag wedvlucht Chateroux: J. J. Las schuit 1 2. Uitslag wedvlucht Limoges 776 K.M.: J. J. Lasschuit 1 2. De heer Lasschuit geeft 5 duiven mee waarvan Zondag 4 zijn terug gekeerd. Uitslag wedvlucht Geertruidenberg op 10 Juli 1932. A. v. Gennip 1 4 5 9 15 16; J. J. Lasschuit 2 3 6; J. Heintjes 7 14; A. Niersen 3 13; C. Zwollo 10 11 12 ZWEMMEN. DE WATERRATTEN. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan op 22 Juli a.s. organiseert bovengenoemde vereeniging op Zondag 17 Juli een boot tocht voor haar leden. De tocht zal gaan van Haarlem (vertrek Zuider Buiten Spaar ne) om 9 uur), via Vijfhuizen, Halfweg, Slo ten, Schiphol, Aalsmeer, Oude Wetering, Kagerplassen Warmond en terug. Aan dezen tocht zal door 250 leden wor den deelgenomen. Bij aankomst op Schip hol zal er gelegenheid zijn het geheele vlieg terrein te bezichtigen,terwijl een vlucht ge maakt kan worden, hetgeen een bijzondere attractie aan dezen tocht zal geven. Deze boottocht wordt den leden aangebo den door de feestcommissie. Tevens zullen op 24 Juli groote onderlinge wedstrijden plaats vinden in Stoop's Bad. VOORKOMT EN GENEEST VOETGEBREKEN Wij geven U gaarne inlichtingen zonder eenige verplichting. SCHOENMAGAZIJNEN Spoorstraat WELFSCHOEN IS VERKRIJGBAAR IN VERSCHILLENDE BREEDTES IJMU9DEN Kanaalstraat 79 DE van eerste kwaliteit Vet Kalfsvleesch BIEFSTUK OESTERS NIERSTUK BLINDE VINKEN FRICANDEAU Rund- 80 80 70 70 60 ROLLADE 60 COULETTEN 45 LAPPEN 50 POULET 45 GEHAKT 45 VET 50 VRACHTAUTO'S TE KOOP 1 Ford 1/2 ton, open laadbak 75. 1 Ford 1/2 ton dichte laad-j bak 185. Beslist uiterste prijs.! Br. onder no. 4S bur. v. cl. blad. I scherp en Varkensvleesch tegen concurreerende prijzen THUISBEZORGEN ZONDER PRIJSVERHOOGING Aanbevelend, Telefoon 874, Zeeweg 98, IJmuiden-Oost IJMUIDEN-OOST, Telefoon 220. ZEER BILLIJK ADRES VOOR VACANTIERITJES. WAGENS ZONDER CHAUFFEUR vanaf 10. per dag worden in alle maten geleverd. STRANDTENTEN, huismodel, 2 Meter lang 11.00 VIERKANTE TENTEN, 150 x 150, zeer geschikt voor strandtenten 12.00 VERKOOP VAN ZEILDOEK. Ruime keuze KAMPEERARTIKELEN, RUGZAKKEN vanaf 55 cent. M. 'T HART, Zeilmaker, ZEEWE& 100, IJMUIDEN-OOST. Wanneer U corpulent is... o( wordt ïs dit meestal le wijten ass ten opeenhooping van ovei tollige substanties. Begin nog heden met Dr, E. Rich, ter's Thee. daar deze op natuurlijke wijze Uw ge» wicht vermindert. Vermijdt Torceermiddelen o( honger- (turen welke alleen rimpels veroorraken en waarmee U wichtsvermindering bere.kl. Dr. E. RICHTER'S THEE bij apolh, en drogisten of door het cfepa' Heerengr. 149. Amsterdam per pak 11.50 De Heer Spiering te Tiel had veel lad van ratten in zijn kippenloop. Telken! waren eieren verdwenen of kuiken! doodgebeten. Meer dan een jaar latif probeerde hij allerlei middelen, echter zonder resultaat Tenslotte kocht hij bij zijn drogist een doosje Rodent, dat hij op de voorgeschreven manier gebruik te. „Het resultaat is werkelijk verras send." schrijft hij. „Een kwartier nadd het met Rodent besmeerde brood wed uitgelegd, was het reeds verdwenen-' Toen hij ons 4 weken later schree'. had hij geen rat meer gezien. Rodent faalt nimmer, het trekt ratten en muizen onweerstaanbaar aan. Koop nog heden een enkele doos a 50 ct. of een dub bele doos a 90 ct. - Imp.: Fa. B. Mein- dersraa - Den Haag, fc 3i

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 4