m 59 os EBSn 59 Miskenning. Het Mysterie der Eeuwige Jeugd IJMUIDER COURANT ZATERDAG 16 JULI 1932 STORM. E. TEMPEE THURSTON. De wind dwarrelde langs het stadhuis en zwiepte als een danseres, die bloemen op gooit in de lucht, stukken papier omhoog in de open ruimte voor de beurs. De menschen hielden hun hoeden vast op hun hoofden. Een krantenjongen leverde een heel gevecht met zijn dun aanplakbil jet. „Vreeselijke storm op de Oostkust" stond er op, maar hij slaagde er niet in het zoo uitgespreid te houden, dat de voorbijgan gers het kond-en lezen. Het interesseerde hen ook in het minst niet. Storm op de Oostkust! Er was al lang storm genoeg hier in de buurt van het stadhuis. En toen de wind hem on deugend en wel het papier ontrukte en het als een wapperende sjaal met zich meenam keken ze er geamuseerd naar, en drukten ■hun hoeden nog een beetje vaster op hun hoofden terwijl ze voorbijgingen. In het raam van een kantoor in Fenchurch Street zat een kleine man. met een gelukzalig gezicht, een vroolïjk twinkelt je in ziin oogen en een geamuseerd glimlachje om zijn roode lippen te kijken naar de pogingen van de voorbijgangers, die op het trottoir aan den anderen kant probeerden hun bureaux heel huids te bereiken. Als de wind een loopje nam met de één of andere paraplue, en de dunne baleinen be lachelijk hulpeloos naar boven omklapten, kwam er een grinnikend gorgeltje uit zijn keel. Als een meisje probeerde van het ééne kantoor naar het andere te komen, en zenuw achtig haar rokken naar beneden t-rok om haar knie'ën te bedekken, dan leunde hij zoo ver mogelijk voorover in het raam, terwijl zijn rug schokte van het ingehouden lachen over haar agitatie een lachen, dat leek te beginnen bij zijn maag en dat eindigde in een krampachtige stuiptrekking van zijn schouders. Het leek wel, of hij dien ochtend niets an ders te doen had dan dat-. Een typiste bracht hem een paar brieven binnen, die geteekend moesten worden. Met een wuif van zijn hand beduidde hij, dat ze maar op zijn bureau ge legd moesten worden. Hij had het veel te druk om iets te teekenen of zich ergens mee te kunnen bemoeien. Ergens in het gebouw in Fenchurch Street sloegen een paar deuren Hij zat te luisteren naar de geweldige knallen, die wel leken op het afschieten van zware artillerie, zonder dat hij zich ook maar een enkelen keer er gerde. „Zal ik niet even naar beneden gaan, me neer", vroeg de typiste, „en vragen, of ze die deur op slot willen d.oen, als ze haar niet be hoorlijk dicht kunnen houden?" „Nee nee!" zei hij „Ga nu maar door met je werk. Als je je aandacht houdt bij je werk. zal die deur je heusch niet hinderen". Niets kon zijn opgewektheid verstoren. Zijn roode lippen leken dien morgen nog rooder. alsof de wind zelf. dwars door de ramen en deuren heen, hot bloed er in ln beweging ge bracht had. Ziin oogen stonden sterk en glanzend, en als hij glimlachte, schitterden ze. Zijn zachte, ronde wangen straalden van gezondheid en opgewektheid. Zelfs zijn li chaam, onder jas en vest, leek veel meer wel gedaan van gezondheid en plezier, dan van een goed leven alleen. Toen hij ruim een half uur uit het raam had zitten kijken stond hij op met een glimlach van opperste voldoening, en dwars door d.e kamer naar zijn bureau loopende. drukte hij op een electrische bel. De typiste kwam aan de deur. „Ga eens", zei hij, „voor me naar den si garenwinkel aan den overkant, en haal me een doos van honderd van die Ramon Allones sigaren. Zeg dat ze voor mij zijn. De beste die ze hebben. Ze weten we1 welke ik bedoel. Ze kunnen ze op mijn -rekening zetten". Hij zei het net, of hij vond, dat hij zé ver diend had. Dien heelen morgen, tot laat in den middag had het s.s. Hildebrand uit Liverpool, met be stemming naar Hamburg, zich een weg door het Kanaal en door de loodkleurige, woeden de golven van de Noordzee gezocht. Het dek werd van voor tot achter overstroomd met massa's groen water, dat in geweldige hoe veelheden van de boeg af tot over de brug sprongen, en daarachter als een spiegel uit eenvielen in myriaden glinsterende scherven, die het gezicht van den man aan het stuur geeselden als met duizend zweepen. De hemel was zwart Om twaalf uur midden op den dag was er geen glimpje van licht te bekennen in den duisteren, dreigenden storm Regen en een gillende wind, het gedonder van de zee, het gestamp van de machines als de zware voetstappen van een vermoeiden man in een onbegaanbaar stuk land, en die golven, met hun gebeuk op de flanken van het schip, die het van alle kanten ranselden en het deden schudden en zwaaien tot bin nen in, met hun duivelsch geweld, beukende, beukende, weer beukende Er is geen uitweg op zee. Men kan niet te rug gaan noch linies of rechts een schuil plaats zoeken. Men moet maar voort, den wilden storm in, tot de duisternis breekt en de wind en de golven zich leggen. Om vier uur zag de kapitein een licht aan stuurboord en veranderde zijn koers. Hij boog zich voorover naar het oor van den stuurman en schreeuwde uit al zijn macht, maar de wind en het water sloegen de woorden van zijn lippen als scheurpapier. Om half zes ging in het kantoor in Fen church Street de telefoon, en met den glim lach om zijn roode lippen, nam de kleine man de haak van het toestel. Drie minuten lang was er stilte, terwijl hij luisterde naar den spreker aan den anderen kant. knikte met zijn hoofd speelde met zijn potlood op zijn bureau, en ten slotte: „Uitstekend', zei, en den haak weer neer legde. Toen greep hij een papier, dat op zijn vloei blad lag, waar al een half dozijn namen op stond ingevuld, en nadat hij het potlood nat gemaakt had in zijn mond, zette hij er nog één bij s.s. Hildebrand, bij de Godwin eilanden. Toen stond hij op. belde om de typiste, vroeg zijn hoed en jas. en draaide, voor hij wég ging, zorgvuldig en tevreden het elec- trisch licht uit. ALWEER EEN GEHEIME ZENDER. IN EEN KELDER TE LEIDEN. De radiocontroledienst heeft in samenwer king met de gemeentepolitie te Leiden pro cesverbaal opgemaakt tegen een bewoner van den Hoge woerd aldaar, bij wien in den kelder een geheime zendinrichting was opge steld. De onderdeelen van den zender werden in beslag genomen. JHR. PROF. MR. W. H. DE SAVORNIN LOHMAN OVER LEDEN. Heden is in den ouderdom van 68 jaar overleden Jhr. Prof. Mr. W. H. de Savornin Lobman, oud-president van den Hoogen Raad. De teraardebestelling zal Dinsdag pp Oud- Eik en Duinen plaats hebben. ONGELUK BIJ VUURWERK TE SCHEVENINGEN. WEER EEN MORTIER GESPRONGEN. Bij het Donderdagavond in Scheveningen afgestoken vuurwerk is opnieuw een onge luk gebeurd. Ook nu sprong een mortier uit elkaar, waarvan een gedeelte terecht kwam tusschen de toeschouwers op den Strandweg. Slechts twee personen werden licht gekwetst. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 15 Juli. Ondertrouwd 14 Juli: T. de Vries en W. F. Kruyd; C. Cassee en H. v. d. Hulst; C. de Cock en G. P. J. Gerner; M. v. d. Heijde en IJ. Bregonje; A. J. Fiechter en A. van Weeghel; A. J. E. M. Dory en J. P. Cornegoor; J. A. Zürlohe en S. M. J. Hartog; W. Bar- neveld en M. C. de Wit. Getrouwd 14 Juli: J. Kollaard en J. C. Fennis; F. J. G. Heesemans en E. L. G. J. Kloes. Bevallen 11 Juli: A. M. JanssenVerloop, 12 Juli: M. M. de Mol—Pels, d.; D. M. WinterGosewehr, z.; L. de BruijnBoo- aard, z.; 13 Juli: J. T.Lubertvan Dragt, z.; C. D. v. d. Bosch—Kuijt, z.; A. Face—Bakker, d.; B. HoebenBaas. d.; 14 Juli; J. J. M. Gorisde Vrede, d.; G. M. Loei-akker—Bijns- dorp, z. Overleden 12 Juli: D, D. van EdenBurge- ring, 42 j., Bloemveldlaan; A. M. Langeveld, 70 j., Bralcenburghstraat; 13 Juli: S. Valk, 30 j., Bantamstraat INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. ZISB.AAR2EN WËRBSCHOENift H O «4 H i; GROOTE SCHEEPSBRAND TE AMSTERDAM. In aanbouw zijnde Moldangerin vlammen. SCHIP KORT GELEDEN TE WATER GELATEN. Hedenmorgen om ongeveer zes uur zag men rook komen uit het in aanbouw zijnde mo torschip „Molclanger", dat ongeveer twee maanden geleden van de helling van de Ne- derlandsche Scheepsbouw Maatschappij wa- geloopen voor rekening van de firma West- fal Laren en Co. A/S. te Bergen (Noorwe gen). Het bleek, dat in ruim drie, vlak vóór de machinekamer, brand was uitgebroken. Men is daar bezig de wanden van het schip te be- kleeden met kurk voor. het inrichten van koelruimten. De brandweer kwam met groot materiaal en weldra lag de drijvende stoomspuit „Jason" aan bakboord en waren tal van mo torspuiten, benevens de „Jan van der Hey- den" op weg naar de Nederlandsche Scheeps bouw Maatschappij. Naast het brandende schip lag het even eens voor dezelfde Noorsche firma in aan bouw zijnde motorschip „Berganger". Zoo spoedig mogelijk werd dit schip verhaald. De „Jan van der Hey-den" kwam toen langs stuurboord. Het was onmogelijk het ruim van het schip binnen te dringen. Eenigen tijd hebben de vlammen hoog boven het luik uit geslagen, maar na hard werken verdwenen de vlammen om plaats te maken voor dikke rookwolken. De hitte die ontwikkeld werd was zóó groot, dat de scheepswand gloeiend ging staan. Nader wordt gemeld: De brandweer had hedenmorgen om half twaalf den brand in het motorschip „Mol danger" niet tot ruim drie kunnen lokalisee- ren. Het vüur is doorgeslagen naar ruim twee. Daar liggen ongeveer 500 balen kurk die thans branden. Geweldige rookwolken slaan uit het schip. Naar men verwacht zal ruim één niet te behouden zijn. Door het vele water dat in het- schip wordt gelaten is het naar bakboord gaan hellen. Wegens gevaar voor omslaan is de „Jason" van bakboord naar stuurboord verhaald. Aan deze zijde van het schip heeft men thans gaten gebrand om langs dezen weg te trach ten het vuur meester te worden. Brandwacht in een ruim gevallen Een brandwacht is hedenmorgen in een ruim gevallen en heeft een arm gebroken. Enkele andere brandwachts zijn door rook bevangen en moesten worden bijgebracht. AMSTERDAM, 15 Juli (V.D.) De brand op de Moldanger woedt nog steeds voort- Tegen 12 uur was het vuur zoodanig in he vigheid toegenomen dat een noodsignaal werd gegeven. Allen, ook de brandwachts, moesten het brandende schip verlaten. NIEUWE VERKLARING VAN HOOVER. DE U. S. A. NERGENS AAN GEBONDEN. WASHINGTON, 14 Juli (Reuter). Presi dent Hoover heeft een brief gericht tot sena tor Borah, waarin hij zegt: Ik neem niet aan, dat het dezer dagen gesloten Europes- peesch accoord bedoeld is als een gecombi neerde actie van onze debiteuren. Ware dit wel zoo dan ben ik niet voornemens pressie te laten oefenen op het A.merikaansche volk om een of andere gedragslijn te volgen. De Vereenigde Staten werden niet geraadpleegd nopens de overeqpkom-sten van Lausanne en zijn op geenerlei wijze door deze overeen komsten gebonden. Ons volk is erkentelijk voor de regeling van e'en strikt Europeesch probleem en an dere politieke en economische kwesties, die het herstel van Europa belemmeren. Een der gelijk optreden gepaard met werkelijke vorderingen op het gebied der ontwapening zal aanzienlijk bijdragen tot de stabiliteit der wereld. NIEUW VOORSTEL VAN AMERIKA TE GENèVE? OP GROND VAN HET GENTLEMEN'S AGREEMENT. WASHINGTON. 15 Juli. (V.D.) Naar ver luidt, zal de Amerikaansche delegatie te Ge- nève een veel scherper omlijnde eindresolu- tie aan de ontwapeningsconferentie voor stellen, dan in het voornemen van de Engel- sche en Fransche delegatie ligt. Over den in houd van deze resolutie wordt tot dusver niets meegedeeld. Wanneer de voorbereiden de vertrouwelijke besprekingen niet tot een bevredigend resultaat leiden, zal de Ameri kaansche delegatie de resolutie in de ple naire zitting van Dinsdag a.s. in bespreking brengen. Men brengt deze stap in verband met het publiceeren van het Gentlemen's Agreement tusschen Engeland en Frankrijk. Een gezicht op het strand van Coney Island in New- woedde, die zes huizenblokken York, waar de reusachtige brand verwoestte. (Charlie Chaplin heelt heftig ge protesteerd tegen zijn klassifi- catie als rijkste man in Holly wood. Zijn vermogen bedraagt niet 10 mülioen dollar, zooals aangegeven, doch „slechts" drie millioen.) Juist Charlie, je hebt groot gelijk, Dat je zoo verontwaardigd bent, Ach, 't is het lot van menigeen, Dat onze wereld hem miskent. Men slaat je als een Croesus aan, De rijkste man in Hollywood, Voorwaar, als 't niet zoo tragisch was, Dan zou je zeggen: die is goed Men hoeft je toch slechts aan te zien, Het oude jasje veel te nauw, Je veel te lang en wijde broek. Slecht opgehouden door een touw; Je schoenen van te groote maa't, Je dophoed, weer te klein en groen. Die combinatie, zoo bekend, En dan die schatting, tien millioen. O Charlie, 't aardsche leven is Vol bitterheid en vol venijn, De grootste ster aan 't frmament Der film kan zelfs niet veilig zijn. Houd moed en draag je tragisch lot. En de miskenning, als een man, Hoe onrechtvaardig men je tergt, Bedwing je toorn zoolang het kan. Wij leven droevig met je mee, Gelooven je, dat je 't moet doen, Wel verre van een groot fortuin. Met mieserige drie millioen. P. GASUS. HEVIG ONWEER BOVEN BERLIJN BERLIJN, 15 Juli. (V.D.) Tusschen 1 en 2 uur in den ochtend barstte boven Berlijn als einde van de geweldige hitte een hevig on weer los, dat gepaard ging met een wolk- breukachtigen regenval. In verschillende straten stond het water zeer hoog. Vele kel ders werden overstroomd. De brandweer werd njet minder dan 500 maal gealarmeerd. Op andere plaatsen werden bruggen vernield. Drie arbeiders en twee kinderen zijn door den bliksem gedood. UIT HAARLEM WEER EEN ERNSTIG ONGELUK OP DE LEIDSCHEVAART. Duitsche dienstbode doodgereden Donderdagavond kwart over tien reed de 23-jarige Duitsche dienstbode L. F., verge zeld van haar 20-jarige zuster per fiets op de Leidsche va-art tusschen de Schouwtj esbrug en de Em-mabrug. Ziji reed in de richting van de stad, dus op het vooral in die avonduren heel gevaarlijke gedeelte. Naast haar reed- een tramwagen van lijm 4 in dezelfde richting. Eveneens uit de richting Heemstede reed met zeer groote snelheid een auto, bestuurd door den 21 jarigen sergeant P. F. D. M. uit Voge lenzang^ Bij het passeeren heeft hij waar schijnlijk niet voldoende uitgeweken, met- het gevolg dat hij het meisje van achteren aan reed en ongeveer twintig meter meesleurde. Met ernstige wonden werdi zij door leden van den Ongevallen dienst per ziekenauto van de firma Mathot naar het Diaconessenhuis vervoerd, waar zij -bij aankomst reeds over leden bleek te zijn. vermoedelijk tengevolge van een schedelbasisfractuur. De auto werd door de politie in beslag genomen. Omtrent de oorzaak van dit ongeluk wordt door de politie een nader onderzoek ingesteld. Tegen den autobestuurder werd proces-verbaal op gemaakt. Ongeluk in de Tempeliersstraat Man door de tram aangereden. Donderdagmiddag kwart over twee reed de 35-jarige kapper D. van het Plein de Tem peliersstraat in-., juist op 'het o ogenblik toen ook een E,S.M.trein die straat inreed. De wielrijder kwam op het s-malle wegdek tus schen het tramspoor en het trottoir terecht. Hij kreeg eerst een klap van den tweeden omzwaaienden en toen nog één van het ach- terbalcom van den achtersten wagen. De man kreeg een wond aan het hoofd, een paar -gebroken ribben en s-chramanen aan armen en b-eenen. Op adlvies van een geneesheer werd hij maar het Sint Elisabeths Gasthuis vervoerd. FEUILLETON („LUZIFERS' ENDE") Een emotioneele roman door WALTHER KLOEPFFER. 28) Het was niet de eerste maal, dat hij een dergelijke opdracht -had uit te voeren. Hij liep dus regelrecht door naar de woonkamer In de vestibule ontmoette hij miss Walker de tamelijk kortzichtige en bijzonder hard- hoorende huishoudster van den professor. Men begreep eigenlijk moeilijk, waarom de professor iemand in dienst had genomen, waarmede men zich slechts op brullende toon -kon verstaanbaar ma-ken. Overigens was de ou-de dame de vriendelijkheid in persoon. Toen Klaus ha-ar in de ooren getrompetterd had wat hij moest doen, antwoordde ze glim lachend: „U weet den weg. Bender; ik be hoef dus niet mee te gaan". Klaus begaf zich naar de woonkamer, een ou der wets oh, voornaam ingericht vertrek, dat, onmiddellijk aan de slaapkamer grensde. De gezochte papieren lagen op tafel.. Klaius wierp een blik in het rond. De deur naar de slaapkamer stond op een kier. Nieuws gierig wierp Klaus een blik in deze kamer, wier eene muur in verbinding stond met den zijmuur van net daaraan grenzende labora torium. De meubels waren vervaardigd v-an rood bruin palissanderhout. De waschtafel had een rose marmeren blad. Niets -bijzonders. Maar waarom twee kleerkasten? Angel was toch een oude heer en geen dandy, die een paar dozijn costuums noodig had? Vooral een der beide kasten, een bij-zonder breed model, maakte Sander's nieuwsgierigheid gaande. Hij wilde de kast openen, doch het zware -monster w-as op slot. Waarom sloot d-e professor een kast af, waarin slechts kl-eeren waren? E.en beetje verdacht was het in ieder geval. Klaus haalde een looper uit zijn zak. luisterde eens goed of er niemand i-n de gang te hooren was en opende de kast. Verbaasd half verbijsterd, sprong hij achteruit „Nee; dat is wel heel sterk!" -mompelde hij. De kast 'bestond m.-l. u-it twee gedeelten en het linker -gedeelte bevatte niets meer of minder daneen radiozender, volkomen gelijk aan die in de kamer van Dr. Lux. De rechter helft der kast was leeg doch het achterschot bestond uit een deur, waardoor men in een laboratorium kon komen. Deze deur was gesloten. Klaus had weinig tijd er zich lang -mee bezig te houden. Hij moest zoo gauw mogelijk terug naar de kliniek. Doch op het laatste oogenlblik stelde hij nog vast, dat ook deze radiozender op golf lengte 2210 was ingesteld. Sander sloop naar de deur. Onderweg gleed zijn blik toevallig over de waschtafel Plotseling schoten hem weer de beroemde „Manchetknoopen" te binnen. „Zou de pro fessor ze hier bewaren?", overlegde -hij „Zeer waarschijnlijk!" Hij -had er zich in den loop der laatste dagen van kunnen over tuigen, d-a-t Angel ze niet droeg. Hij zocht en zacht en v-omd niets dan boorden en manchetten. Ten slotte, hij wilde zijn po ging reeds opgeven, kwam van onder een stapel dassen, een glazen doosje te voor schijn. Hij lichtte het deksel op: knoopen. ontelbare knoopen en daa-r, aha, iets roods, een carneool in platina gemonteerd, om-lijst door kleine brillantenop de rugzijde een inscriptie: QUITO. 12.12.12. Doch slechts één knoop. Waar was de tweede? Deze knoop was ontegenzeggelijk het pen dant van dien, welken hij in zijn portefeuille had. Mocht men daaruit zekere gevolgtrek kingen maken? Plotseling herinnerde hij zich het gevaarlijke zijner situatie. Hij wierp den rooden steen weer dn het doosje, sloot de lade nam de papieren van Eileen Oar-son en maakte dat hij naar de kliniek kwam. Onderweg kwamen de gekste gedachten bij hem op. Het radiotoestel en de door de kast verborgen geheime deur waren zwaar wegende aanwijzingen tegen prof. Tommy Angel. Daarentegen was het moeilijk te verklaren, waar-om een man van ongerepte rep-uta-tie. doctor honoris causa van zes uni versiteiten, professor emeritus -en -gedekt door een kroon van smetteloos zilveren haren, juist in de laatste-dagen van zijn aardsche loopbaan de medeplichtige zou worden van een bende schurken. Dat streed -tegen alle begrip van 1-og-loa. - Hoe kwam Tommy Angel echter aan dien eenen manchetknoop? Waar was de andere? Ve-iioren, evenals Mr. Devil zijn knoop had verloren op den muur van het Cecil Pala ce? En ten slotte: waar was Mir. Devi'l? In het laboratorium, op zold-er, in een der barak ken? Was hij inderdaad nog in het hospi taal? Hij hoopte het; meer nog: hij ver moedde het Gedurende het onderdeel eener seconde kwam hij onder den indruk van een gedach te, zóó waanzinnig,Step!" riep -hij zich zelf toe. „Ik zie spoken op klaarlichten, diag". Hij ergerde zich over zich zelf. Hoe kon AirgelOnzin; het is toch een feit, dat ik indertijd Lux en Angel en nauwelijks drie minuten later dien mister Devil heb ge zien! Met eigen oogen gezien! Ergo, moeten hier drie verschillende personen in het spel zijn! Kla-us sch-udde het hoofd. Misschien lag achter de gesloten -deur der kleerkast de op lossing van het geheim. Het was slechts een vermoeden. Doch indien zijn vermoeden op waarheid berustte, dan was zijn enkele per soon nde't opgewassen tegen de dingen die komen zouden. Hij zou in een toestand ge raken, waar niet slechts -met slimheid, doch wel degelijk met een aantal krachtige vuis ten zo-u moeten gewerkt worden. Hij zou d-e hulp der politie moeten inroepen. Dooh voor hij de „hulp der vele v-uisten" te baat nam, wilde hij nog eerst Gussy's pracht-id.ee ten uitvoer brengen. Vóór het tot een catastrophe kwam, moest Peter buiten gevaar zijn. Kla-us stond voor Angel en overhandigde de papieren. Het spreekuur verliep onder normale om standigheden. Terwijl Klaus zijn d-ienst ver richtte, dacht hij er koortsachtig over na, hoe hij die zaak met Peter het best in orde kon brengen. „Het moet gebeurd zijn, voor dat Lux uit Trenton terugkomt", overlegde -hij. „Dus tijdens het spreekuur. Angel mag niet de kans hebben, op zijn eigen -toestel luistervink te spelen; want even-goed als ik, za-1 ook hij op zijn toestel een alarmsignaal hebben, dat hem waarschuwt, wanneer een gesprek wordt gevoerd op golflengte 2210". En daar het reeds tegen elf uur liep, werd 'het hoog tijd dat hij de zaak in orde bracht. Onder een voorwendsel verliet hij de spreekkamer en -liep naar de woning van Lux. Gelukkig was niemand in de gang te zien. Hij trad de kamer binnen, opende de kast en wierp een onderzoekenden blik op knoppen en handles. Klaus schakelde den stroom in, zette de koptelefoon op en draaide aan den „call"-knop. Een klein, groen gloei lampje begon te branden. Een sterk op ozon gelijkende reuk vu-lde de kamer. Hij draaide nog eenmaal den knop om en wachtte „Zou ik me vergist hebben?" vroeg hij zich angstig af. „Ken ik den bouw van het toe stel niet?" Hij stond op gloeiende kolen; de opwinding, de twijfel of de aa-ak zou geluk ken, dreef hem het bloed naar de slapen. Hij durfde er niet aan denken wat hij doen moest alsDe seconden geleken eeuwen.... Eindelijk! Een verre stem, een onaangename, Klaus welbekende stem, vloog d-oor de eindelooze ruimte, de kamer van Dr. Lux binnen. De gouverneur. Een cen-tenaarslast viel hem van het hart. Bliksemsnel repeteerde hij in gedachten wat hij zou zeggen. De gouverneur vroeg: „Hier Isla! Met wie?" „Doctor Lux. Good Morning, -mister Hang man!" Klaus probeerde zoo goed mogelijk de ver waande stem van -den chef-arts na -te boot sen. „Morning, Lux! Wat is er aan de hand1?" „Is Kamura al terug?" „Yes; gisteren gearriveerd". „Prachtig. Mr. Devil heeft namelijk op dracht gegeven, dat Kamura den Duitschen professor direct naar Staten Island moet brengen. Kan de „Condor" onmiddellijk starten?" „Yes! Is er dan zooveel haast bij?" „Ja. Mr. Devil wil niet lang wachten. Wan neer kan Kamura hier zijn?" „Op z'n vroegst: Woensdagmorgen tien uur. Maar wat -moeten we doen, als de pro fessor weigert? We kunnen dien kerel toch niet aan handen en voeten geboden naar Staten Island sturen!" „Hij zal niet weigeren. Noem hem slechts d-en naam „Klaus", en hij volgt al's een lammetje. Wat, h-ebt -u het niet goed ver staan? Luister: K van king, 1 van lady.... K-I-a-u-s. Als u den -professor dat toover- woordje noemt, dan denkt hij, dat hij in vrijheid wordt gesteld. Mr. Devil heeft hem dat op de dmouw gespeld. Later komt hij natuurlijk weer terug naar het eiland. En nu good bye, mister Hangman". (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 6