DE BILT Visscherij ënSchëëpvaartberichten VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: IJMU1DER COURANT DINSDAG 19 JULI 1932 Schip Van Verm. aankomst Laatste bericht Atto Hamburg 19 Juli 18 Juli vertrokken. 22 Juli Amsterdam Talara i 11 -Tuli van Colon Agaraemmon Midd. Zee - 16 Juli v. Napels. Barneveld Chili heden 16 Juli v. Liverpool. La Plata 19 JuU 11 Juli v. Las Palmas. Chili 12 Juli van Antofagasta Casablanca heden 11 Juli vertrokken. Brion Bordeaux 20 Juli 16 Juli v. La Pallice. Rosario 20 Juli 7 Juli van St. Vincent. Bilbao (v. IJmuiden) heden 16 Juli v. Ouessant. West-Indië 28 Juli 13 Juli van Barbados Deucalion West-Indië 17 Juli v. Horta. Drechterland Villa Constitucion 14 Aug. 13 Juli vertrokken Caen (v. IJmuiden) heden 18 Juli vertrokken. Ethel Radcliffe B. Ayres 6 Aug. 5 Juli vertrokken Ens. M. Prehac Casablanca 19 Juli 12 Juli vertrokken. Eurybates Ned.-Indië 18 Aug. 16 Juli vertrokken Eskil Archangel 2ï> Juli 15 Juli vertokken. Concepcion 7 Aug. 5 Juli vertrokken. Diamante 10 Aug. 8 Juli vertrokken Barcelona 15 Juli te Tarragona. Galgewater Diamante 31 Jr" 13 Juli van Fern. Noronha. George M. Livanos - La Plata 29 Juli 9 Juli van Fern. Noronha. Ned.-Indië 16 Aug. 10 Juli van Macassar. Great City Rosario m lading. Montevideo 13 Aug. 13 Juli van Buenos Ayres. Ned.-Indië 13 Juli te Perim. Chili 11 Juli van Callao Chili 28 Juli 15 Juli v. Cristobal. Joh. v. Oldebarneveld Ned.-Indië 27 Juli 18 Juli v. Port Said. Archangel 19 Juli 9 Juli vertrokken Leopold L. D B. Ayres. 3 Aug. 8 Juli vertrokken Archangel in lading Laly Archangel 20 Juli 10 Juli vertrokken Leningrad in lading. Buenos Aires 13 Aug. 12 Juli vertrokken Melampus Ned.-Indië 28 Juli 8 Juli v. Pt. Said. West-Afrika 15 Juli van Las Palmas. Ned.-Indië 16 Juli v. Penang. Magdeburg Ned. Indië 7 Sept. 14 Juli te Tjilatjap. Ned.-Indië 4 Aug. 15 Juli v. Perim. Neptun Archangel in lading Orestes Alexandrië 31 Juli 15 Juli van Patras. B. Ayres 13 Aug. in lading Orinoco West-Indië 29 Juli ..5 Juli va a La Guayra. Poelau Tello 17 Juli te Londen. Prometheus 26 Juli 17 Juli te Marseille. 16 Juli v. Stettin. Leningrad 22 Juli 15 Juli vertrokken. Rio Azul 17 Aug. 10 Juli vertrokken 29 Juli 26 Juni vertrokken. Rotterdam Huston 7 Juli vertrokken Regin Archangel in lading Rosenborg Leningrad in lading Spec Archangel 24 Juli 14 Juli' vertrokken. Simonburn 20 Juli 17 Tun-i v. B. Ayres. - Syra West-Indië 21 Juli 15 Juli v. Fayal. Salland Hamburg 23 Juli vertrekt. 22 Juli. Simon Bolivar Hamburg 24 Juli vertrekt 23 Juli. Talisse Ned.-Indië 14 Aug. 17 Juli v. Sabang. Tabian Ned.-Indië 31 Juli 12 Juli van Colombo. Tiberius Midd. Zee 28 Juli 14 Juli v. Palermo. Troutpool Rosario 12 Aug. 13 Juli v. B. Ayres. Torun Gdynia heden 13 Juli vertrokken Ulysses Alexandrië 15 Aug. 17 Juli te Izmir. Vaidava Archangel in lading Venus Midd. Zee 17 Juli v. Patras. Westerwald B. Ayres 16 Aug. in lading Waterland Buenos Ayres 26 Aug. in lading IJstroom West-Afrika 11 Juli van Monrovia. Zaanland 3. Ayres 31 Juli 15 Juli v. Fern. Noronha. Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Deen s.s. Renate Aalbörg om te laden. ONTSLAG BIJ DE MAREZATEN Naar wij vernemen zijn j.l. Zaterdag we derom 35 arbeiders bij de Mij. Marezaten ontslagen. De nog in dienst zijnde arbeiders werken nog slechts halve weken. VAN IJSLAND BINNEN Van IJsland is binnengekomen de stoom trawler Wilhelmina IJ. 35 met 1600 manden kabeljauw en 225 kantjes zouteviseh. TERUG VAN DE WESTKUST. Van de visscherij op de Westkust zijn binnen gekomen de motortrawler Antje R. O. 15 met 200 manden visch, waarvan 75 manden hake en de Alkmaar met 225 manden, waar van 80 manden hake. Laatstgenoemde traw ler had deze reis twee dochters van schip pers als passagiers meegenomen. IJzel-verscheping. Het Finsche stoomschip Pollux kwam hier van Londen binnen om een partij ijzer bij te laden met bestemming naar Abö. Met een volle lading is het Zweedsche motorschip Erik Frisell naar Noord-Amerika vertrok ken. Het Deensche stoomschip Renate is hier in ballast van Aal-borg aangekomen om even eens een ijzerlading in te nemen. In reparatie. De Deensche motorkotter Elisabeth, welke hier van de visscherij binnenkwam met lek kage tengevolge van het stooten in de Haaks gronden, repareert nu in een dok te Amster dam. De schade is tamelijk ernstig en zal on geveer zes dagen vragen om te worden her steld. OOK IN GRIMSBY VERMEERDERT HET AANTAL OPGELEGDE STOOMTRAWLERS. In Grimsby wordt een steeds grooter aan tal trawlers opgelegd, maar de toestand, is lang zoo ongunstig niet als in IJmuiden. Tot nu toe waren er ongeveer 50 of 60 Noordzee- booten uit de vaart genomen, maar thans be ginnen de reeders ook de IJslandsche en de Faroerbooten uit de vaart te nemen. Be halve de duizend of meer visschers, die als directe slachtoffers zonder werk zijn, gaan vele groote firma's er thans toe over, hun walpersoneel in te krimpen en men be rekent, dat meer dan 2000 arbeiders, die men tot nu toe rekende tot de vaste arbei ders, werkloos zijn., zonder uitzicht om weer aan het werk gesteld te worden. In een paar gevallen zijn booten opgelegd voor survey, maar het grootste déél der opgelegde sche pen is vastgelegd in een ongebruikt deel van de vischdokken. Het feit, dat thans een ge ringer aantal Deensche snurrevaad-mo tors van uit Grimsby opereert is een bewijs, dat de toestand slecht is. De Deensche vloot is naar Denemarken teruggekeerd in verband met den nationalen feestdag. Zij wordt niet voor het eind van deze maand terugver wacht. Teneinde eventueel bezigheid voor eenige van de kleine booten te vinden, hebben vele reeders te Grimsby veel belangstelling aan den dag gelegd voor de Spaansche visch- methode, zooals van Swansea uit is gedemon streerd, met de bedoeling deze methode het vissollen van twee booten met een net toé te passen om Grimsby te kunnen voorzien van de betere kwaliteiten. Voorloopig is niet te verwachten, dat deze methode door de ree ders van Grimsby zal worden toegepast. Men wil liever de uitkomst der proefnemin gen te Swansea en Fleetwood afwachten. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1.10—0.75 Griet per 50 K.G. f 31—13 Tongen per K.G. f 1.75—1.20 Groote schol per 50 K.G. f 2827 Middelschot per 50 K.G. f 27—20 Zetschol per 50 K.G. f 23—18.50 Kleine schol per 50 K.G. f 18.50—3.70 Schar per 50 K.G. f 13—10 Pieterman en poon per 50 K-G. f 16.501-80 Middelschelvisch per 50 K.G. f 22 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 12.509 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 4-503.20 Kabeljauw per 125 K.G. f 8233 Gullen per 50 K.G. f 12.50—4.30 Leng per stuk f 1—0.53 .Heilbot per K.G. f 1-20 Wijting per 50 K.G. f 2.80—1.80 Koolvisch per stuk f 0.24O'.IO Makreel per 50 K.G. f 13.50-8-50 Versche haring per kist f 108 Groote hake per 125 K.G. f 75 Middelhake per 125 K.G. f 76 KI. middel hake per 50 K.G. f 30 Kleine hake per 50 K.G. f 19. BESOMMINGEN Trawlers: Manden 600 Weissenfels ON 101 f 4800 265 Corry IJM. 21 f 2200 130 Oostzee IJM. 147 f 1700. Kotters: E. 95 f 880, E. 269 f 400, FN. 174 f 970. Loggers; KW. 69 f 450. OPGELEGD EN NAAR ZEE. Abusievelijk werd vermeld, dat de trawlers Zwaluw en Pieter Cornelis naar de visscherij zijn vertrokken. Beide trawlers zijn nog bin nen. - Naar zee zijn vertrokken de trawlers Ber gen, Knikker en Rotterdam IJ. M. 112. AANGEKOMEN 18 Juli: Merope, ss., Hamburg. Theseus, ss. Kopenhagen. Vliestroom, ss, Leith. Rhein, ss. Hamburg. Texelstroom, ss. Bristol. Theano, ss., Fowey. Ek, ss., Oslo. Sneland I, ss., Archangel. Hontestroom ss., Liverpool. 19 Juli: Pluto, ss., Vigo. Bra Kar, m.s., Rosario. B ar nevel d, ss., Corral. Poelau Tello, ms., Ned.-Indië. Vertrokken 18 Juli: Anversoise, ss. Bjorkö. Yewareh, ss., New Castle. Malachite, ss., Dover. Vera, ss., Seaham. Frieda Rehder, ss., Hamburg. 19 Juli: Sigrid, ss., Memel. ZANDVOORT VAN DE WATERLEIDINGDUINEN NAAR HET STRAND. ZEEREEP VERBODEN, ECHTER EEN PAD AANGEWEZEN. Op de schriftelijke vragen van het gemeen teraadslid mevrouw Tilanus over beper king van de toegankelijkheid tot gemeente lijke dumterreinen hebben B. en W. van Am sterdam geantwoord: Het is bekend, dat de algemeene keur van het hoogheemraadschap Rijnland, afgekon digd 22 Maart 1932, de aangegeven beper king inhoudt van de bewegingsvrijheid in de gemeentelijke duinterreinen, ook voor de houders van wandelkaarten, en dat met na me de gelegenheid om van de duinen uit het strand te bereiken, is bemoeilijkt. Aangezien de bepaling in het leven werd geroepen om de zeewering tegen beschadi ging te beschermen, zou aandrang om het verbod op teheffen vruchteloos zijn. Er wordt dus geen nut in gezien om aandrang in dezen geest uit te oefenen. Gebleken is, dat Rijnland geen bezwaar heeft- het pad, loopeh.de van den weg ten Wes ten van het Westerkanaal ter hoogte van de bemalingsinrichting van dit kanaal naar het strand nabij strandpaal 69 als een pad of slag, als'bedoeld in art. 137, van de keur, te beschouwen. Het strand zal dus voortaan langs dit pad, ongeveer drie K.M. ten Zuiden van Zandvoort, kunnen worden bereikt. B. en W. meenen, dat hier mede aan redelijke verlangens is tegemoet gekomen en dat hét aanleggen van paden niet behoeft te worden overwogen. BIOEMENDAAL GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den raad der gemeente Bloemendaal ge houden op 21 Juli 1932 te 14 uur ('s nam. 2 uur) in het raadhuis te Overveen. De agehda luidt; 1. Installatie van P. E. Riessen als raads lid. 2. Ingekomen - stukken. 3. Verleening eervol -ontslag aan B. E. Elskamp als onderwijzer aan school B. 4. Suppletoire begrooting en af- en over schrijving 1931 van het gasbedrijf. 5. Vaststelling balans en rekening 1931 van het gasbedrijf met voorstel van be stemming van het winstsaldo. 6. Af- en overschrijving 1931 van het wa terbedrijf. 7. Vaststelling balans en .rekening 1931 van het waterbedrijf met voorstel van be stemming van het winstsaldo. 8. Vaststelling rekening over 1931 van de Gezondheidscommissie. 9. Vaststelling begrooting voor 1933 van de Gezondheidscommissie. 10. Vaststelling le Suppletoire begrootlng 1932. 11. Sluiting van een deposito-overeen komst met de Bank van Nederlandsche ge meenten. 12. Vaststelling kohier hondenbelasting 1932. 13. Vaststelling kohier rioolaansluitingen 1932. 14. Verbreeding Leidschevaartweg bij de Traliebrug. 15. Ontheffing bepalingen der bouwver ordening. 16. Wijziging der bouwverordening. 17. Aanvulling der schoolgeldverordening L.O. en U.L.O. 18. Wijziging van de verordening op de heffing en van die op de invordering van retributie M.O. en V.H.O. 1929. 19. Herziening verordeningen op de hef fing en invordering van het vergunnings recht. 20. Vaststelling verordeningen op de hef fing en invordering van het verlofsrecht. 21. Aanvragen van een crediet voor; aaanleg weg en parkeerterrein in ver band met werkverschaffing; b. aanleg van een tijdelijke schietbaan; c. afrastering terrein bij het z.g. Kopje; d. bank en papierbakken; e. hertenkamp. 22. Aanvulling der salarisverordening. 23. Beëindiging overeenkomst met J. Backhuys Zn. ter zake van autobus-exploi tatie. BURGERLJKE STAND. Bevallen: M. M. P. J. van der Staaij Coelen d.; II. J. BaardaGuijt z.; S. Boter bloemTreur d.; H. SmidKloosterhuis d. L. G. HoffmannTofoi z. Ondertrouwd: A. Greeibe en J. E. G. van Hoeve; J. D. Laverman en S. H. W. Hijlke- ma. Getrouwd: J. W. G. Jansen en M. I. P. Eussen; A. C. van Galen en J. P. Verswij- veren; C. van der Waerden en J. C. Teens- ma. Overleden: S. Monden, 22 j. overleden te Haarlem; A. H. Bakker 43 j., overleden te Haarlem; N. A. van Kessel, 68 j. overleden te Haarlem, Nationaal-Socialistische staatsgreep bij een verkiezings overwinning Hitier zou een accoord met Von Schleicher getroffen hebben. Herstel der Hohenzollern. Het Volk meldt: Men schrijft ons uit Duitschland van vol strekt betrouwbare zijde: De nationaal-socialistische partij heeft zich in den laatsten tijd op de volgende twee ge vallen voorbereid. Eerste geval. De uitslag van de rijksdagver - kiezinge'n op 31 Juli levert een meerderheid op voor de nationaal-socialisten, de Duitsch- nationalen (partij van Hugenberg) en de kleine partijtjes, die eveneens tot de rechter zijde moeten worden gerekend. In dat geval wordt een regeering gevormd onder voorzit terschap van den gewezen kroonprins. Hitier zelf zal van zulk een kabinet geen deel uit maken, doch leider blijven van zijn partij. Bepaalde artikelen van dé grondwet worden buiten werking gesteld en de nieuwe regee ring zal den uitzonderingstoestand afkondi gen, Het parlementaire stelsel verdwijnt en men zal nieuwe verkiezingen uitschrijven, zonder geheim stemrecht, ter verkiezing van de nationale vergadering. Twe'ede geval. De rijksdagverkiezing brengt geen meerderheid voor Hitier. Hugenberg en de andere partijtjes van rechts. Blijkens den gang van zaken der laatste weken houdt Hit- Ier met deze laatste mogelijkheid alleen nog rekening. Zoodra na het resultaat vaststaat, dat dé nation aal-socialistische partij de sterkste is van den rijksdag, wordt in den nacht van 31 Juli op 1 Augustus tot de regeering een ulti matum gericht om haar bevoegdheden ter stond over te dragen aan de rij.ksweer en aan het commando van de Hitleriaansöhe storm troepen. Mén verwacht, dat de regeering dit ultimatum waarvan de voornaamste bij zonderheden reeds in overleg met géneraal Schleicher, rijksweersminister, zijn geregeld zal aanvaarden. Overigens zijn de machts middelen van de nationaal-socialistische partij sterk genoeg om het op een kracht proef te doen aankomen. Dit laatste geval is reeds iii alle onderdee- len uitgewerkt. De proclamaties, die in den nacht van 31 Juli op 1 Augustus zullen wor den aangeplakt, liggen gereed. De leiders van de stormtroepen hebben aanwijzingen gekregen, hoe zij zich meester moeten maJken van de regeeringsgebouwen, de radio-stations, de, vliegvelden, de spoor- wegknooppunten enz. Speciale troepen zijn aangewezen om terstond over-te gaan tot arrestatie van de voornaamste leiders en functionarissen van de sociaal-democratische partij, de rijksbanier, de vakvereenigingen enz. Door deze maatregelen hoopt mén ge noemde organsaties voldoende te kunnen muilkorven. De natlonaal-sociaiïstèn beschikken aan wapens over groote hoeveelheden licihte ma chinegeweren en over vele tienduizenden re volvers. Hét centrum van dit wapendepot be vindt zich in Brunswijk. Overigens bestaan ook hier afspraken met de rijksweer. In het geheele rijk staan vrachtwagens en automo- bielén ge'reed ten dienste van een marsch naar Berlijn. De stormtroepen, die op het oogénblik 380.000 man. sterk zijn, zullen op den 31en Juli over een half millioen soldaten beschikken. In Grafelfing bij München heeft de nationaal-socialistische partij de beschik king over een radio-zénder. In nationaal-so cialistische kringen haalt men over opmer kingen omtrent verzet uit de arbeidersklasse of over consequenties van deze plannen voor de buitenlandsche politiek glimlachend de schouders op. De verhouding van de nationaal-socialis tische partij tot het tegenwoordige kabinet Von Papen is vrij slecht. Hitier heeft bij het in fuotie treden van Von Papen het verbod van de communistische partij en van de rijlksbanier geëisoht, zonder dat Von Papen hierop is ingegaan. Sléchts met den rijiks- weerminister, generaal Von Schleicher is de verhouding goed; met hem heeft de natio naal-socialistische partij bindende afspraken gemaakt. De eenige schakel tusschen Von Papen Schleicher en de nationaal-socialistische stormtroepen is de monarchistische gedach te. Men spreekt heel openlijk van het her stel der Hohemzollem. Kapitein ter zes buiten dienst Freiherr von Senarclens-Grancy is de officieele tusschenpersoon van München en Doorn. Alle maatregelen zijn genomen om den ex-keizer van Doom met een oorlogsschip naar Duitschland te brengén. Moeilijkheden met de Hollandsche. regeering hierover wor den niet verwacht, daar de. gewezen keizer bewegingsvrijheid geniet en zich dezer dagen ongestoord naar Zandvoort heeft kunnen begeven. Als toekomstig monarch geeft men ook den ex-kroonprins veel kans. In ieder geval beschouwt men den terugkeer van de Hohenzollern en het herstel van de monarchie als een uitgemaakte zaak. Men beschouwt het als een verstandigen zet van Staatssecretaris dr. Meissner om rijkspresident Von Hindenburg tijdens de critieke dagen van den 31sten Juli buiten Berlijn te houden; de rijkspresident vertoeft naar men weet in Neuideck. Op deze wijze hoopt men zijn bemoeiing met het komende conflict te verhinderen. MARIUS BAUER OVERLEDEN. Te Amterdam lis Maiaimdaigimoirigen over leden de schilder en etser Marius A. J. Bauer tengevolge van een beroerte, die hem den voriigen avond op het .Weesperpoortstation had getroffen. Hij werd 68 jaar oud. De heer Bauer werd op 25 Januari 1864 te Den Haag geboren. Hij was een leerling van S. van Witsen. Na zijn studie aan de Haagsche Academie ging hij in 1885 naar Turkije. Verder heeft hij reizen gemaakt naar Frankrijk, Egypte, Engelsch-Indië en Rusland. Bauer was voornamelijk bekend als etser, vooral van Oostersche onderwerpen, hoewel hij ook etste te Amsterdam, o.a. de Jezuieten kerk en het Centraal Station. Zijn werken werdeii o.a. gepubliceerd onder het pseudoniem Rusticus. meldt: te Hoogste barometerstand 770.3 m.M. Valencia. Laagste barometerstand 747.3 m.M. te Haparanda. en voorspelt: Matigen tot zwakken meest Westelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer overdag. Uit het Buitenland. De hooge drukking bleef in beteekenis toenemen en breidde zich tot over ons land uit, schijnt zich thans echter vooral over Frankrijk uit te breiden. De dépressie is in diepte toenemend naar Schotland getrokken en heeft in ZwedeiT weer onweersregens ge- bracht, Op de Britsche eilanden steeg de temperatuur én valt zeer weinig regen, in Zuid Frankrijk viel plaatselijk zware regen, maar klaart het weer nu op. In Oost Duitsch land blijft het vrij warm met plaatselijk on weer. Door de uitbreiding van de hooge drukking over Frankrijk en een nieuwe de pressie bij Biscaye neemt de kans op warm weer in onze omgeving toe, maar tenzij de barometer nog belangrijk stijgt volgt daar na weer kans op onweer. Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden 764 m.M. 63 F. 56 F. 59 F. Opgaaf: Magazijn Brillenhuïs, Kanaalstraat 83, IJmuiden. WATERSTAND. HOOG WATER. Juli v.m. n.rn. 19 3.48 4.18 20 4.32 5.01 21 5.14 5.41 22 5.54 6.19 23 6.33 6.55 24 7.10 7.32 Gieen zomertijd. Gem. duur van de eb 7 U. 59 DE „GRAF ZEPPELIN". VERZENDING VAN LUCHTPOST NAAR DANZIG. De directeur van- het Post- en telegraaf kantoor te Haarlem maakt bekend, dat door het luchtschip „Graf Zeppelin" op 30 Juli a.s. een tocht zal worden ondernomen naar Danzig in verband met de luchtposttentoon stelling, welke daar ter stede zal worden ge houden. Boven. Rönne (Bornhokn) zal ver moedelijk post worden uitgeworpen. De gelegenheid wordt opengesteld om in Nederland ter post bezorgde gewone en aan- geteekende brieven en briefkaarten voor elke gewenschte bestemming met voren-bedoelden tocht te verzenden. De stukken zullen in den Duitschén dienst van een bijzonderen stempelafdruk worden voorzien. Aan de navolgende voorwaarden moet wor den voldaan: a. de brieven mogen niet zwaarder wegen dan 20 gram; b. de afzenders moeten hun volledig adres op de stukken vedmelden; c. de stukken, waarop geen luchtpostetiket moet worden geplakt, behooren te worden voorzien van het opschrift'. „Mit Luftschiff Graf Zeppelin naoh Danzig"; d. het boven de internationale porten en rechten verschuldigde luchtrecht te voldoen in Nederlandsche frankeerzegels en of lucht postzegels bedraagt voor brieven 80 en voor briefkaarten 45 cent. e. het laatste tijdstip van terpostbezorging is 29 Juli a.s. des morgens om. 8 uur ten hoofdkantore. f. Het verdient aanbeveling de mét voren bedoelde tocht te verzenden correspondentie niet in de brievenbussen te werpen doch aan het loket ten postkantore af te geven. „JAGTLUST" RAADHUIS VAN DE BILT. Te De Bilt is Dinsdagmiddag het nieuwe raadhuis, gevestigd in het gebouw „Jagtlust", waarover zooveel 'te doen is geweest, in ge bruik genomen. Het gemeentebestuur heeft voor het raadhuis een groot aantal geschen ken in ontvangst genomen. VOETBAL. KINHEIM—IJ. F. C. Hedenavond half acht heeft op het Kinheim terrein bovengenoemde ontmoeting plaats. Voor dezen wedstrijd is een fraaie medaille beschikbaar gesteld. MOTORSPORT. KAYE DON VESTIGT EEN NIEUW RECORD. LONDEN, 13 Juli (Reuter). Kaye Don heeft met zijn motorboot „Miss England ni"' het wereldrecord verbeterd. Hij behaalde op Loch Lomond een snel heid van- 120 mijl per uur, ruim acht mijl meer dan het vorige record.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 2