Receptie ten Stadhuize. BUITENLAND. Algemeen demonstratieverbod in Duitschland uitgevaardigd. IJMUIDER COURANT DINSDAG 19 JULI 1932 TWEEDE BLAD De Rijksregeering behoudt zich alle verdere maatregelen voor. Afkondiging van den staat van beleg ligt niet in het voornemen, x Aantal slachtoffers te Altona grooter dan thans bekend? Herriot over den stand der Ontwapeningsconferentie. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS. V. D. meldt uit Berlijn het volgende offi cieel communiqué: Zondag j.l. is het in vele plaatsen opnieuw tot bloedige botsingen gekomen. In verre weg de meeste gevallen zijn de botsingen het gevolg van provocaties en overvallen van Communistische zijde. Ten einde het on middellijke gevaar voor nieuwe overvallen op openbare optochten te verhinderen, heeft de Rijksminister van Binnenlandsche Za ken met ingang van heden tot nader order op grond van de tweede verordening van den Rijkspresident inzake politieke exces sen d.d. 28 Juni 1932 een algemeen verbod uitgevaardigd van vergaderingen in de open lucht. De Rijksregeering heeft besloten alle maatregelen te treffen om het leven der staatburgers tegen verdere aanvallen te beschermen en de vrije politieke werkzaam heid te verzekeren. Zij verwacht van alle volksklassen, welke op den bodem des rechts staan rust en bezonnenheid. Het Rijksministerie van Binnenlandsche Zaken verklaart in verband met het voor genomen verbod van demonstraties in de open lucht met nadruk, dat deze stap der regeering slechts een eerste maat regel is. De Rijksregeering behoudt zich alle verdere maatregelen voor. Het wordt thans ernstig overwogen zoo ver te gaan, dat de doodstraf zal kunnen worden toegepast voor allen, die betrapt wor den op diefstal van springstoffen of met de wapens in de hand worden aangetroffen. De veroordeeling tot de doodstraf voor deze daden zou door den burgerlijken rechter ge schieden. De afkondiging van den staat van beleg, ligt niet in het voornemen. De Rijksregeering ziet in de Communisti sche beweging die beweging, die den staat de meeste moeit veroorzaakt en die als ge volg daarvan door de bijzondere maatrege len in de eerste plaats getroffen zal worden. De commissaris van politie van Altona, Eggerstaedt heeft Maandag tegenover jour nalisten verklaard dat z.i. de bloedige over vallen van Zondag door de anti-fascistische actie waren voorbereid, welke oorspronkelijk wellicht uitsluitend bedoeld tegen de na tionaal socialisten later tegen de politie wer den gericht. Ten aanzien van de tegen de politie gerichte verwijten dat zij heeft toe gestaan dat de nationaal socialistische op tocht tot het beruchte stadsdeel aan de grens Hamburg-Al ton a werd toegelaten, verklaarde de commissaris, dat het, naar is komen vast te staan, zeer zeker ook in an dere stadsdeelen tot de schietpartij zou zijn gekomen, aangezien dit voor de anti-fascis tische actie is gewild en voorbereid. De Com munisten, aldus Eggerstaedt, hebben een verstoring van de SA marsch georganiseerd. De politie heeft alles gedaan, om eventueele botsingen te voorkomen. De politie is in talrijke gevallen van boven af beschoten. De commissaris is van meening dat het aan tal slachtoffers grooter dan reeds bekend zal zijn, aangezien de communisten hun slacht offers waarschijnlijk in veiligheid hebben gebracht. Van de dooden behoorden 2 tot de N.S.D.A.P. en 3 tot de Communistische Partij. Vier personen moest een been wor den geamputeerd. Er zijn 91 personen ge arresteerd, in de meeste gevallen Hambur gers. Zeven hunner zijn communist. De Fransche minister president Herriot heeft gisteravond de Fransche pers de vol gende mededeelingen gedaan over den hui- digen stand der ontwapeningsonderhande lingen. Bij de laatste besprekingen tusschen de Fransche, Engelsche en Amerikaansche dele gaties is in groot lijnen 'n principieele over eenstemming tot stand gekomen, waarbij de toekomstige ontwapeningsovereenkomst op het gebied van land-, lucht- en zeestrijd- krachten tot een belangrijke vermindering moet leiden vooral tot een belangrijke be perking der aanvalswapenen. Op de princi pieele punten is een overeenstemming be reikt. welke vérgaand rekening houdt met het Fransche standpunt. In de motie van verdaging van de ontwapeningsconferentie wordt vastgesteld, dat in de eerste phase der conferentie een algemeene overeenstemming is bereikt over de volgende punten: 1. Vermindering van de totale tonnage der tanks. 2. Verbod van chemische en bacteriologi sche wapenen. 3. Instelling van Ti permanente commissie van controle, die toezicht zal houden op de uit voering van het toekomstige ontwapenings- accoord. Verder is overeenstemming bereikt, dat het op 22 September eindigende bewape- ningsvacantiejaar met 4 maanden wordt verlengd. Verder is overeengekomen, dat nieuwe regels zullen worden opgesteld over bijzondere maatregelen tegen diegenen, die in de toekomst zich niet aan het ontwape- ningsaccoord houden. Ook heeft men de in stelling van een bijzondere commissie bereikt voor de kwestie van de particuliere wapen- fabricage en den wapenhandel. Nog geen overeenstemming is bereikt op de volgende punten: 1. Het verbod van bommenwerpers. Op dit vebied zijn de onderhandelingen echter op den goeden weg. 2. De beperking der effectieve troepen sterkten. In deze kwestie stuiten de onder handelingen met de Amerikaansche delega tie op het oogenblik nog op groote moeilijk je den. 3. In de kl assenkwestie is tot dusverre nog geen beslissing genomen. Herriot legde er verder den nadruk op. dat men tot overeenstemming was gekomen over een verlaging van de legeruitgaven. Duitschland. Dr. Syrup, Rijkscommissaris voor den Vrijwilligen Arbeidsdienst. BERLIJN, 18 Juli. (V.D.) Op grond, van de verordening inzake den vrijwilligen arbeids dienst d.d. 16 Juli 1932 heeft de Rijkskanselier namens de Rijksregeering op voorstel van den Rijksminister van Arbeid den president van het Rijksinstituut voor werkverschaffing en werkloozenverzekering Dr. Syrup benoemd tot Rijkscommissaris voor den Vrijwilligen Arbeidsdienst. Een doode en vier gewonden te Berlijn. BRESLAU, 18 Juli. (V. D.) Maandagmiddag is het te Gross Rosen tot een ernstige poli tieke botsing gekomen. Ter gelegenheid van een propagandamarsch der SA kwam het tot een botsing met leden van het IJzeren Front. Een SA-man werd gedood, terwijl vier per sonen werden gewond. Na versterking te heb ben ontvangen, slaagde de politie er in de orde te herstellen. De universiteit weer geopend. De Berlijnsche universiteit is. naar Reu ter meldt, gisteren weer geopend. In alle fa culteiten kon gewoon college worden gege ven. Tot incidenten kwam het niet Het ge- denkteeken, waaraan nog de kransen van de Langemarck-viering hangen, wordt thans door beambten der universiteit bewaakt. Za terdag is de studentenwacht teruggetrok ken. Genève Overeenstemming inzake de verdagingsresolutie? Tusschen Herriot, den Britschen minister van Buitenlandsche Zaken, Sir John Simon en den Amerikaanschen ambassadeur Gibson heeft in aanwezigheid van Benesj Maandai een uitvoerige bespreking plaats gehad over de verdagingsresolutie der Ontwapenings conferentie. In Fransche kringen wordt verklaard dat in het algemeen overeenstemming is bereikt en dat nog slechts de kwestie van het verbod van bombardementsvliegtuigen niet is gere geld. De luchtvaartcommissie heeft haar zitting verdaagd. Turkije tot den Volkenbond toegetreden. Turkije is Maandagmiddag in een plech tige zitting der buitengewone Assemblée in een Volkenbond opgenomen. De Turksche gezant te Bern, Kemal Hoesnoe Bey, werd plechtig naar zijn plaats geleid. Engeland Polen wenscht deelneming aan het consultatieve pact. De Poolsche gezant te Londen heeft het Britsche ministerie van Buitenlandsche Za ken een nota doen toekomen, waarin gezegd wordt, dat de Poolsche regeering bereid is toe te treden tot het Fransch-Britsche con sultatieve accoord. Ierland. Amerika. Verdediging van de volks belangen". Na een lange vergadering van het kabi net heeft de Valera gistermorgen een offi- cieele verklaring gepubliceerd, waarin hij herhaalt dat de Iersche Vrijstaat weigert zich te onderwerpen aan de beslissing van een Hof van Arbitrage, samengesteld uir leden van het Britsche Rijk. Hij bevestigt nog maals, dat de Vriistaat niet van zins is ge durende de onderhandelingen de grondrente te betaten. andere betalingen te dop*"> De regeering van den Vrijstaat wenscht geen economischen oorlog, zoo gaat de ver klaring verder, maar de regeering is besloten de belangen van haar volk te verdedigen, dat op onrechtmatige wijze belast is met deze betalingen. De tariefolannen in den Senaat. De Senaat van den Ierschen Vrijstaat heeft Maandag in tweede lezing zonder hoofde lijke stemming het wetsontwerp aangeno men, waarbij de regeering wordt gemach tigd, invoerrechten op Britsche goederen te heffen. Daarentegen werd een motie verwor pen om nog den avond de debatten voort te zetten, ten einde het ontwerp in derde en laatste lezing te kunnen aannemen. Amerikaansch-Canadeesche waterwerken. Maandag hebben de Amerikaansche minis ter van buitenlandsche zaken en de Cana- ceesche gezant een tusschen de Vereenigde Staten en Canada gesloten overeenkomst ge- teekend voor de oprichting van een water krachtinstallatie van twee millioen paarde- krachten en de oprichting van andere wer ken, die uitgaven van meer dan twee-hon derd millioen dollar met zich meebrengen. Finland. Twintig Schoonheidskoninginnen in België op bezoek. (Van een bij zonderen medewerker) Overval op den minister van oorlog. Zondag is de Finsche minister van Oorlog Landensuo -op zijn landgoed overvallen. Er reden vier mannen in twee auto's voor zijn landgoed vóór. Zij verzochten, naar zij ver klaarden in opdracht van den districtscom mandant, den minister te spreken. Toen de vrouw van den minister de deur opende, drongen de mannen onder het roepen .Han den omhoog'." met revolvers in de handen de woning van den minister binnen. Drie landbouwers, die zich juist bij den minister bevonden, wierpen zich op de indringers. Bij het handgemeen dat volgde, kon de minister een der indringers de revolver ontwringen terwijl de anderen schoten. Tenslotte vlucht- de indringers. Een van hen kon echter worden gearresteerd. Roemenië. Voorsprong voor de regeeringspartijen. Tot dusver zijn naar Reuter uit Boekarest meldt ongeveer 75 pet. der verkiezingsuitsla gen bekend. Men neemt aan, dat van de 387 zetels on geveer 230 a 240 aan de regeeringspartijen komen. De liberale partij volgt dan met 35 a 40 mandaten. Georg Bratianu met zijn partij van dessidente liberalen krijgt waarschijn lijk 18 a 20 zetels, de boerenpartij van dr. Lupu vermoedelijk evenveel, de soc.-dem. 11, de Hongaarsche partij 20 a 22 zetels, de Duit- sche partij 12 a 16. De nationale unie van Jorga zal in het nieuwe parlement niet vertegenwoordigd zijn. Brazilië. Ultimatum der regeering aan de opstandelingen. V. D. meldt uit Rio de Janeiro, d.d. 18 Juli: De bevelhebber van de Braziliaansche re- geeringstroepen, die optreden tegen de op standelingen in den Staat San Paulo heeft de overgave der opstandelingen binnen 24 uur geëiseht met de verklaring dat a'nders een groot offensief zal worden begonnen dat niet zal eindigen vóór dat het Parahy badal is ontruimd. De opstandelingen deelen mede. dat zij sterk genoeg zijn om langen tijd stand te kunnen houden. BRANDJE AAN BOORD VAN DE „EMPRESS OF BRITAIN'. DOORTASTEND OPTREDEN VAN BALDWIN. LONDEN, 18 Juli- (V.D.) Aan boord van de „Empress of Britain", het schip waarmee de Engelsche ministers op weg zijn naar de conferentie te Ottawa, brak Zondagavond een brandje uit. Stanley Baldwin leidde een concert dat werd gegeven ten behoeve van zeemansweezen, toen de lichten in de sa lon begonnen te flikkeren en er een vlam ver scheen aan het plafond, tengevolge van kort sluiting. Baldwin doorzag onmiddellijk de situatie en op zijn aandringen verlieten de toehoorders rustig de salon terwijl het brandje snel met eenige slangen werd ge- bluscht. De schade was gering. De afgevaardigden zijn gisteren in Ottawa aangekomen en hebben hun intrek genomen in „Chateau Laurier", een van de grootste hotels. Uit naam der regeering en van het volk van Quebec heeft de premier Taschereau hartelijke welkomstwoorden gericht tot de gedelegeerden ter conferentie, welke hij be schrijft als het economische parlement van het grootste imperium, dat de wereld ooit heeft gekend. Donderdag zal de conferentie beginnen. Nog een ongeval met de „Empress" LONDEN, 18 Juli. (V.D.) De „Empress of Britain", dat de Britsche delegatie en le den van andere delegaties voor de conferen tie van Ottawa aan boord heeft, had heden avond te Quebec moeten aankomen, doch in verband met dichten mist, is eenige vertra ging ontstaan. Hedenmorgen hebben de passagiers aan boord van de „Empress of Britain" tijdens het ontbijt een schok waargenomen, welke veroorzaakt werd door een lichte aanvaring met het vrachtstoo-mschip Brairwood uit Middlesborough, dat geringe averij bekwam. Een twintigtal Schoonheidskoninginnen wordt dezer dagen door België gevoerd. Groote gala-ontvangsten genieten zij in Ant werpen, Brussel, Gent, Ostende, Spa. Men ziet het: zij eindigen bij de roulette, zij ein digen bij de Kansgodin. Het zal trouwens voor al die meisjes de éénige Kans van haar leven zijn, die zij n u hebben! Arme meisjes! In de groote gehoorzaal van een der Vlaamsche Stadhuizen heb ik ze vandaag af gewacht. Die Stadhuizen zien er pompeuzer uit dan de onze. Ze zitten dik in de gouden frontons, de goudomlijste schilderijen, de marmers, de reuzevarens en palmen, de rood trijpen grootsche banken. Er zou straks een „Plechtige Receptie" door het Gemeentebe stuur plaats hebben, maar de eenzame on afzienbare parketvloer weerspiegelde alleen nog maar een paar te vroeg aangestoken lampen van de kristallen luchters en de 33 ridderorden van den in het midden staanden opperceremoniemeester, plus den witten zak doek, waarmee hij zich den neus veegde. Met het binnenkomen van vier in 't zwart jekleede nichten der wethouders (nieuws gierige kwezeltjes), en twee giechelende jonge meisjes, die zoo koket waren haar onge nummerde schoonheid te gaan stellen naast die der gepremieerde schoonheden van de Twintig Koninginnen, was de zaal tot een soort begin van leven gebracht Nu komen inééns allerlei notabelen binnen. De meeste met familieleden. Zij bewegen zich gemakkelijk. Eén zegt, op den blinken den ceremoniemeester wijzend: „die mag ze alle twintig kussen". Hij is een hooge piet, maar zegt het toch hard genoeg dat anderen het hooren. Hij zegt het losweg. De Belg het klinkt vreemd is bij zulke officieele gelegenheden losser in zijn bewegingen en eigenlijk hoffelijker dan vele rassen, die noordelijker wonen. Hij heeft, al is het dan ook maar imitatie, eeaigen stijl in zijn hou ding. Hij praat slecht Fransch, en doet nog altijd (zonder aan hen te denken) de grand seigneurs na uit Lodewijk XIV's tijd, maar die nadoenerij is hem een tweede natuur, dus: natuur geworden en allezl het hééft „chic". Ik heb thuis een namaak „Hindelooper" stoel. Het is eenvoudig niet uit te rekenen, een hoeveelste groc die stoel is van ouden Renaissance-stijl. Maar omdat het dan toch, nieuw of niet, Hindelooper is, is het renais sance. En ik verzeker u, dat als ik er niet zelf op zit, mijn blik er dikwijls behageliik op rust: er is toch nog wat stijl in dien stoel! En mijn meeste moderne stoelen, een paar kostbare stoelen, eigenlijk allemaal fantasie- ENGELAND HEEFT WEER DEN GROOTSTEN UITVOER. LONDEN. 18 Juli (V.D.) De „Morrüng Post" berekent volgens de handelsstatistie ken dat Engeland in de eerste zes maanden van dit jaar wat de uitvoer betreft, weer op de eerste plaats staat. De rangorde van het vorige jaar was: Amerika, Duitschland. Engeland. Die van dit jaar: Engeland. Ame rika, Duitschland en wel met de volgende cijfers. Engeland 187 millioen Pond Sterling; Amerika 168.300.000 Pond Sterling en Duitschland 149.500.000 Pond Sterling. DE SOCIAAL-DEMOCRATEN EISCHEN OPNIEUW UNIFORMVERBOD BERLIJN. 18 Juli. (V. D.) De sociaal-demo cratische fractie heeft bij den Pruisischen Staatsraad een voorstel ingediend, waarbij aan de Pruisische regeering wordt opge dragen er met den meesten klem bij onmid dellijk ongedaan te maken. stoelen, leggen het bij dien Hindelooper af. Menier den Burgemiester, binnenkomend, jekleed in zeer veel orde-teekenen en om hangen met zware ketenen der eere, en met een broek met zes vingers breeden zilveren bies is een politieker. Natuurlijk! En zijn schepenen, één een gewezen koek fabrikant, de ander een gewezen matroos, zijn stevige borsten; de een is een haarloos, de ander een zwartkroesharig politieker, die nu in hun zilver en met steek e. d. er erg raar konden uitzien, maar zij redden hun figuur bést. De enorme zaal, met haar gouden zuilen en haar nu rijk vlammende lichtkronen, is nu zoo vol dat ik geen stukje parketvloer meer zie. Trouwens, daar komen de gekozen Koninginnen binnen. Zij wandelen, de Ma- jesteitjes, naar de drie banken toe, waarop midden in de groote ruimte twintig boeket ten voor haar gereed liggen. Twee heeren, die zich als impressario's gedragen, rang schikken haar met een nonchalance, alsof die Koninginnen boeketten waren van den. vorigen dag. Zonder dat de één miss France ook maar aankijkt, trekt hij haar naar rechts om V/2 sec. later miss Letland geloof ik naar voren te zeulen, en een. derde Koningin met een korte opmerking naar achteren te du wen. Dat gaat allemaal vlug en zakelijk in zijn werk. Trouwens, dat rondreizen met die omnibus vol eenj aarsschoonheid berust op een grootscheepsche poging tot zaken doen. Maar het geruisch van stemmen van da aanwezigen en de langzaam ontstaande con versatie met de meisjes (waai*bij er twee of drie werkelijk bijzondere zijn) doet die kleine ruwheden, die den ondergrond van de heele vertooning verraden, gauw vergeten. Da champagne, het buffet, de aanbieding van netjes ingepakte geschenken doet de rest. Toen ik een klein uur na deze plechtige ontvangst voor een wit en rood cafétje zat, ruischend van de eigen radio en de 10 radio's van de concurrente cafétjes, kwam de blau we auto met de gelippenstifte nymfen ons voorbij. Het Belgische publiek klapte goed moedig in de handen en juichte zoo'n beetje En een honderd-kilosche Vlaamsche heer aan 't tafeltje naast me antwoordde me op een onvoorzichtige vraag van mij, terwijl hij met zijn vette vingers doorging garnalen to pellen: „awel, zuule, da's da ge giene diffe- rengse ziet, mor de miss Bels ies de skoon- ste.... De reklöme, die se moaken, met al dieë twintige maskes bie-eenen, da's allienig vor de woiasjeurs, de pensionnairesEn mee dat hij dat zei at hij een garnaal hoor baar met zijn tanden op, op de manier van Hector die een vlieg te pakken heeft. MISTBESTRIJDING. Dat mist voor het verkeer, 't zij te land, te water of in de lucht, een ernstige belemme ring is, behoeft men een Nederlander niet te vertellen. Hij zal dus ook waardeering hebben voor alle pogingen om dit euvel te verhelpen meer b.v. dan voor pogingen om regen te maken, al mag in dezen drogen zomer ook die waardeering tijdelijk boven nul staan. Naar het Berl. Tagebl. meldt heeft prof. Wigand, van de Deutsche Seewarte te Ham burg in de laatste maanden belangwekkende en geslaagde proeven tot mistbestrijding ge nomen. Of zaj ook oip groote schaal toe te passen zijn, moet de tijd leeren. Prof. W. is begonnen met een onderzoek naar ds oorzaken van mistvorming. Hij vond dat bij mist de electrische spanning in de atmosfeer zeer hoog is en dat dit verschijn sel berust op de electrische lading van de milliarden stofdeeltjes die water aantrekken en zoo den mist vormen. Al deze deeltjes zijn met dezlefde - positieve of negatieve - electri- citeit geladen, stooten elkaar dus af en ver hinderen zoodoende de ineenvloeiïng van de waterdeeltjes die hen omringen. Kan men deze ladingen dus neutraliseeren dan vloeien de waterdeeltjes ineen en „regent de mist uit". Prof. Wigand heeft na vele proeven be vonden dat het lukt de ladingen te nev/ra- liseeren door electrisch geladen fijnverdeeld water in de mistige atmosfeer te spui ten. Is deze positief geladen dan moet het ingespoten water natuurlijk negatief geladen zijn. Met dit procédé slaagde hij er in 90 pet. van den mist te laten „uitregenen". Prof. Wigand hoopt zijn proeven op grooten schaal te kunnen voortzetten. Daarvoor is echter geld noodig. SPOORWEGONGELUK IN WESTFALEN. DUSSELDORF, 17 Juli (V. D.) Oe persaf- deeling van de rijksspoorwegdirectie Wup- pertal deelt mede, dat hedenmiddag tegen 13 uur in het station Hagen in Westfalen 3 wag gons, toen zij aan den passagierstrein naar Steele werden aangehaakt, met dezen trein in botsing zijn gekomen, met het gevolg, dat 3 reizigers zwaar en 10 andere lichtgewond werden. Medische hulp was onm'ddellijk ter plaatse. Met een kleine vertraging kon de trein zijn reis voortzetten. EEN LETTERKUNDIGE MYSTIFICATIE. In 1912 heeft Madame X in de Grande Revue een reeks brieven van Guy de Mau passant gepubliceerd, die allerlei intieme bij zonderheden over zijn persoon en levenswijze bevatten. Aan de authenticiteit is nooit ge twijfeld, daar de brieven volkomen in den stijl van Guy de Maupassant waren geschre ven. Thans openbaart Aurèle Patorni in L*Esprif francais, dat het een mystificatie was en dat de romanschrijver Adrien Le Corbeau, onlangs overleden, de brieven had geschreven. Het portret met opdracht van Guy de Maupassant •bij de brieven gereproduceerd, had hij toe vallig in een Roemeensche krant ontdekt. DE LINDBERGH-AFFAIRE. CURTIS TEGEN BO»'*STELLING IF VRIJHEID. Curtis, die onlangs in verband met de zaak-Lindbergh tot een jaar gevangenisstraf is veroordeeld, is naar Reuter uit Flemington meldt, tegen borgstelling in vrijheid gesteld. Hij heeft beroep aangeteekend tegen ziin vonnis. DRAMA OP DE ELBE. PRAAG, 18 Juli (Wolff-bureau) Voor de oogen van talrijke baders zijn drie per sonen in de Elbe verdronken. Een jonge vrouw werd door den stroom meegesleurd. Toen haar man en een derde haar wilden helpen, verdwenen zij in de diepten. Eerst na lang zosken werden de drie lijken gebor gen. SCHADE AAN DE „MOLDANGER" VALT TEGEN. BIJNA EEN MILLIOEN GULDEN? De schade aan het motorschip „Moldan- ger", veroorzaakt door. den brand, valt- te gen. Maandagmorgen zijn experts aan boord geweest. Dezen schatten de schade dichter bij de millioen gulden dan bij de vijf ton. Het is bijna zeker, dat het gedeelte van het schip voor de brug geheel opnieuw gebouwd zal moeten worden. Ook de dubbele bodem van het schip is zwaar beschadigd. Men is thans begonnen de ruimen 4 en 5, waar on geveer vier meter water in staat, leeg te pompen. De brandweer houdt nog altijd met een babyspuit de wacht. SCHEEPYAARTBERIG "EN HOLLAND—AMERIKA LIJN Veendam, 18 v. New-York te Rotterdam. ROTTBRDAMSCHE LLOYD Kota Tjandi Rotterdam naar Batavia, p. 18 (3 v.m.) Finisterre. K. N. S. M. Agamemnon 16 van Napels n. Duinkerken Ajax 16 te Amsterdam. Aurora 16 te Genua Baarn, 17 te en van Curacao n. Cristobal. Baralt, 13 van Curacao naar Sto. Domin go City. Barneveld 16 12 u. van Liverpool naar Am sterdam. Berenice, 16 te Oran, 17 van Oran naar Barcelona. Bodegraven 16 18 u. van Antwerpen. 21 u. 45 Vlissingen gep 17 te Amsterdam. Brion 15 van Bordeaux naar La Pallice, 16 van La Pallice naar Amsterdam. Colombia 17 van Cristobal naar Cartagena Costa Rica 16 18 u. van Dover n. Barbados. Deucalion 17 van Horta (Azoren) naar Havre. Euterpe 16 te en van Kopenhagen naar Gdynia. Fauna, 16 te en van Valencia naar Cullera 17 te en van Cullera naar Torrevieja. Ganymedes 16 van Amsterdam naar Ham burg, 17 17 u. te Hamburg. Hercules 16 van Tanger naar Algiers. Hermes 15 van Piraeus naar Salonica, 16 te en van Salonica n. Smyrna, 17 te Smyrna Merope 16 18 u. 30 van Hamburg. 18 te Amsterdam. Midas 14 te Curacao. Nereus 17 Holtenau gep. Nero 17 te Amsterdam. Oranje Nassau 16 14 u. te Havre. 20 u. van Havre, 17 te Amsterdam. Orestes 15 van Patras naar Algiers. Perseus, 16 20 u. van Stett-in naar Amster dam, 18 5 u. Brunsbüttel gep. Pluto 18 1 u. 50 Beachy Head gep. 18 5 u. "^mgeness gep. Simon Bolivar 16 van Amsterdam naar "-■mburg. Theseus 16 19 u. Brunsbüttel gep. 18 te Am sterdam. Ulysses 15 te Reshadiye, 17 te Smyrna. Venus 17 te en van Patras naar Venetië Barneveld 19 ca. 4 u. te IJmuiden ver wacht.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 5