Het Mysterie der Eeuwige Jeugd Spaart de Paarden! Zooals gemeld is Turkije dezer dagen in een buitengewone volkenbondsvergadering tot den Volkenbond toegetreden. Hierboven een afbeelding van den Turkschcn minister president Kemal Pasja en zijn paleis in Angora. IJMUI DER COURANT DE TOESTAND STEEDS MEER GESPANNEN! Severing wijkt slechts voor geweld BEVEL OVER BERLIJN EN BRANDENBURG IN MILITAIRE HANDEN. Severing BERLIJN, 20 Juli (V.D.) In. het onder houd met den Rijkskanselier heeft de Prui sische minister van binnenlanidsche zaken, Severing, geweigerd, de verordening van den Rljkspresident te erkennen. Hij heeft ver klaard, slechts voor geweld te zullen wijken. De Rijkspresident heeft daarop een tweede verordening uitgevaardigd waarbij over Ber lijn en de provincie Brandenburg de mili taire uitzonderingstoestand wordt afgekon digd. Het uitvoerend bestuur is dientengevolge voor Berlijn en Brandenburg overgegaan op den bevelhebber van het 3e militaire district, generaal Rundstedt. Onder hem staat ook de Berlijnsche en Brandenburgsche politie. Gericht tegen Communisten en soci;; democraten, BERLIJN, 20 Jini (V. D.) Omtrent de re denen, die de Rijksregeering aanleiding heb ben gegeven tot de benoeming van den Rijks commissaris voor Pruisen, wordt van welin gelichte zijde het volgende medegedeeld: De Rijksregeering is steeds meer tot de overtuiging gekomen dat gedurende den laat sten tijd de rust en orde op Pruisisch grond gebied herhaalde malen verstoord werden en de politie steeds tijdig en krachtig heeft ingegrepen. Ook hebben naar de meening van de Rijksregeering de binnenlandsche bestuurinstanties in Pruisen herhaaldelijk een innerlijke onzekerheid aan den dag ge legd wanneer het er om ging doortastende maatregelen tegen den communistischen terreur te nemen. De Rijksregeering verwijt de waarnemende Pruisische regeering ver der, >dat de communistische beweging zich heeft kunnen doen gelden op een wijze, die niet meer in overeenstemming te brengen is met de autoriteit van den staat. Een nauwe samenwerking tusschen de sociaal-demo craten en de communisten is naar de mee ning van de Rijksregeering onmiskenbaar. De scherpe aanvallen van Severing in zijn verkiezingsredevoeringen tegen de Rijksre geering, in het bijzonder in de vorige week te Wilmersdorf gehouden rede, waarin hij de kiezers opriep de regeering Von Papen „weg te jagen", hebben mede tot de beslis sing van de Rijksregeering bijgedragen. DE WACHT IN DE WILHELM- STRASSE VERSTERKT. Bratm bereidt toch een kabinetszitting voor. DE HOUDING VAN PRUISEN. De loden van het Pruisische ministerie zijn hedenmorgen voor een bespreking bijeen gekomen. Naar verluidt is ook de door den Rijkskanselier Von Papen in zijn functie als Rijkscommissaris afgezette minister-presi dent Braun onderweg om in zijn werkkamer onder zijn leiding een zitting van het kabinet te houden. Tegen kwart voor 12 werd de wacht van de Rijksweer in de Rijkskanse larij, waarin zich zooals bekend is, wegens de verbouwing van het paleis van den Rijks president oak de kamers van den president (bevinden met een afideeling tr fan ter ie be schikkende over een lichte mitrailleur ver sterkt. Naar verluidt zou het oude, Pruisische kabinet Bratm niet bereid zijn vrijwillig af te treden. FEUILLETON („LUZIFERS' ENDE") Een emotioneele roman door WALTHER KLOEPFFER. 32) Klaus Sander maakte een buiging: „Goe den dag, professor Angel. Wij komen hier om u te bevrijden. Uw pijniger Mr. Deviil, is onschadelijk gemaakt; wij zijn van de poli tie De grijsaard staarde den spreker hulpeloos aan. Zijn gelaat drukte de diepste wan hoop uit. Slechts langzaam scheen hij de tot hem gerichte woorden te 'begrijpenhij stond op, wilde iets zeggeneen gebaar makende machtige gestalte rekte zich uitover het gelaat ging een vreemde trekkingHet volgend oogenlblik stortte hij bewusteloos voorover. Klaus Sander ving hem op. De boodschap zijner bevrijding had Tommy Angel te plotseling getroffen. Terwijl Klaus Sander met de andere heeren naar de kliniek liep, ontwikkelde zich het volgende gesprek: „Ik zou nu werkelijk eens willen vernemen, hoe u dat alles zoo gauw hebt gevonden, Mr. Sander. Gisteren scheen u nog niets te weten „Volkomen juist-, Mr. Kellogg: ik scheen" niets te weten. In werkelijkheid had ik er reeds een voorstelling van, hoe de zaken van daag zouden vericopen. Maar ik moest mondje dicht houden om met u geen last te krijgen". t „Met mij?" DONDERDAG 21 JULI 1932 EEN RIJKSCOMMISSARIS VOOR PRUISEN. Von Papen heden benoemd. BERLIJN. 20 Juli (Wolff). De Rijkspre sident heeft de volgende verordening gepu bliceerd Op grond van art. 48, paragraaf 1 en 2 van de Rijksgrondwet verorden ik tot herstel van de opembare veiligheid en orde, in het land Pruisen het volgende: Par. 1. Zoolang deze verordening van kracht is zal de Rijkskanselier optreden als Rijkscommissaris voor den Staat Pruisen. In deze kwaliteit is hij gerechtigd de leden van het Pruisische ministerie van hun ambt ts ontheffen. Verder wordt hij gemach tigd, zelf het ambt van minister-president op zich te nemen en andere personen als Rijkscommissaris te benoemen, belast met de leiding van de verschillende ministeries Den Rijkskanselier staan alle middelen en rechten van den Pruisischen minister-presi dent ten dienste, zoo ook de door hem met de leiding van de ministeries belaste perso nen. Par. 2. Deze verordening treedt bij haar afkondiging in werking. Neudeok en Berlijn, 20 Juli 1932. VON HINDENBURG EN VON PAPEN. BERLIJN, 20 Juli (V.D.) Dr. Bracht- opperburgemeester van Essen, is benoemd tot commissaris-minister van Binnenland sche Zaken voor Pruisen, nu leider van de Staatskanselarij. OMWENTELING IN HET BEWIND VOLTROKKEN. OOK BIJ DE BERLIJNSCHE POLITIE. BERLIJN, 20 Juli (Wolff). Naar wij ver nemen heeft de Berlijnsche politiepresident Greszinski zichi bereid verklaard af te tre den ten gunste van den Essenschen politie president Melcher, die zijn opvolger zal war den. Deze heeft zijn ambt hedenmiddag half één aanvaard. Hij wordt als een beambte van den ouden stempel geteekend. Heden middag heeft Rijkskanselier Von Papen de vertegenwoordigers van de landen ontvangen teneinde niet hen den toestand te bespreken. Naar wij vernemen is behalve Greszinski ook de vice-president Weisz en de comman deur van de Berlijnsche politie-overste Hei mansberg afgetreden. (Greszinki was sociaal-democraat Red.) CRANDI VERVANGEN DOOR MUSSOLINI. Reeks van Italiaansche ministers afgetreden. Grandi. ROME, 20 Juli (Reuter). De Koning heeft de ontslagaanvrage van Grandi, mi nister van Buitenlanidsehe Zaken, Mosconi, financiën, Geuliano, opvoeding, Rocco, ju stitie en Bottai, corporaties, aangenomen. Hij heeft Mussolini benoemd tot minister van buitenlandsohe zaken en de corporaties Ook verschillende onderstaatssecretarissen zijn afgetreden en door anderen vervangen. Casalini is benoemd tot chef van hef nationaal instituut voor export. „Ja, met u. Mr. Kellog. Aangenomen, dat ik u gisteren klare wijn had geschonken en verteld, dat het mij om professor Angel te doen was „Hm, Hm, ik zal niet ontkennen". „Ziet u wel. Om nu op uw eerste vraag terug te komen: u wilde weten, hoe ik alles gevonden heb. Welnu, ik zal he't u zeggen. De eerste argwaan kwam bij mij op, toen miiss de Castro vertelde, dat ze met „Angel" in Lugano geweest was, terwijl van een af wezigheid des professor hier niets bekend was. Ten tweede de ontdekking in de kast van zijn slaapkamer. En last not least: een paar dingen, die u nog niet weet. Toen Dr. Lux den professor mededeelde, dat zijn „221Ö" defect was, kreeg ik zekerheid dat „Angel" van alles op de hoogte was. Ik zeg „zekerheid", want nauwelijks een- half uur later stelde „Angel" zich radiotelefonisch in verbinding met het Duivelseiland. Nu zult u mij vragen, hoe ik er achter kwam, dat „Angel" niet medeplichtige maar inderdaad de hoofdschuldige, in één woord: Mr. Devil in persoon was. Dat was lastiger. Het feit. dat ik op zekeren dag de professor en Mr. Devil bijna gelijktijdig als twee verschillende per sonen zag, liet me bijna tot het einde in twijfel. Eerst toen de schuid van den pro fessor voor mij vast stond, kwam de ge dachte bij me op, dat Angel" en Mr. Devil één en dezelfde persoon konden zijn. Zeker heid kreeg ik door het radiogesprek, dat de professor hedenmiddag voerde en waarbij hij vroeg-: „En dat zou Lux je hebben bevolen ait mijn naam?" ZooaLs u weet-, mister Kel logg, he-b ik den gouverneur het bevel tot terugzending van mijn broer, inderdaad uit naam van. Mr. Devil gegeven. Nog een an dere omstandigheid. Nauwelijks was „Angel" alleen, of hij "kon zijn „verlamde" rechter arm bewegen. Hiermede kreeg ik het bewijs dat een schurk den echten professor op meesterlijke wijze imiteerde. Dientengevolge moesten ook baard en hoofdhaar valsch NIEUW CHINEESCH-JAPANSCH CONFLICT. VALPARAISO. 19 Juli (Reuter). Het vliegtuig San José van de Pan Amerïkaan- sche Luchtvaartmaatschappij, dat Zaterdag op weg tusschen Santiago Ohili en Buenos Aires zoek raakte, is thans teruggevonden in de Las Condas-vallei, 40 mijlen ten noord oosten van Santiago. Het lag onder sneeuw bedolven en was geheel vernield, terwijl alle tien inzittenden dood zijn. Men neemt aan dat de polioot, daar zich te veel ijs begon te vormen op de vleugels en de romp van het vliegtuig, een geschikte landing plaats heeft willen zoeken en dat bij de een of andere manoeuvre het vliegtuig onklaar is geworden en naar beneden ge stort. ONTZETTEND ONGELUK IN CANADA. Het Haagsch Corr. Bureau seint: Over de vermiste ruim 17-jarige Jacoba H. J. Balster, vernemen wij nog, dat de po litie procesverbaal heeft opgemaakt tegen den jongen man, met wien het meisje, gelijk gemeld, omgang had, terzake schaking. Deze 19-jarige slagersknecht, is Zaterdag j.l. in politiebewaring gesteld als verdacht van diefstal van een gouden ring. Hij be weerde niet te weten, waar liet meisje zich dien dag bevond, noch eenig vermoeden te hebben, waarheen zij zich kon hebben be geven. Intusschen is hij heden terzake van ge noemden diefstal van een gouden ring over gebracht naar het Huis van Bewaring. (De K.N.A.C. doet een beroep op de automobilisten om zoo veel mogelijk voor paarden te stoppen en ze te laten voor- gaan, omdat het stilhouden en weer aantrekken den dieren veel krachtsinspanning kost.) Ja, daar kan ik veel voor voelen En 'k meen zekor, vriend chauffeur, Deze paarden-K.N.A.C.-iade Is geen klop op doofman's deur. In de warme zomerdagen Wordt er veel gevergd van 't paard, Laat ons daarom helpen, dat het Zooveel doenlijk wordt gespaard. Door een duwtje met uw schoenzool Zet gij reeds uw wagen stop En gij gaat weer in beweging Door een duwtje aan een knop. Als het paard eerst stil moet houden Met een zware wagenvracht En weer aantrekt, kost dat telkens Hem zijn 'volle paardenkracht. 't Kost u wel een paar seconden, Tijd is geld, zooals ik weet, Maar die indirecte duiten. Zijn gering en goed besteed. Stop voor 't paard, al is het enkel Als een eerbewijs, gebracht Aan den oervorm van uw eigen Zooveel grooter paardekracht. P. GASUS. FAILLISSEMENTEN De Arrondissemcnts-Rechtbank te Haarlem heeft de volgende faillissementen uitge sproken: J. van der Steeg, koopman, wonende te Beverwijk. Begijnenstraat 16; Curator Mr. A. Beets, alhier. C. Tiggelman, koopman, wonende te Heem stede, Sumatrastraat 5; Curator Mr. J. v. d. Vegt te Heemstede. A. ter Wal, handelaar in afgesneden bloe men wonende te Haarlem, Weltevreden- plein 25; Curator Mr. W. G. J. Veenhoven, alhier. L. J. A. van Heerde, bloembollenhandelaar, wonende te Hillegom. Wilhelminaplein 43; Curator Mr. F. J. Gerritsen alhier. L. Bosma, huisschilder en rijwielhandelaar, vroeger wonende te Grejanterp gem. Wonse- radeel thans wonende te Haarlem, van Ma- rumstraat 17r. Curator Mr. L. G- van Dam, alhier. Rechter-Commissaris in deze faillissemen ten Mr. Th. F. Raedt. Faillissement uitgesproken op Dinsdag 12 Juli 1932: J. D. Bakker, dclicatessenhandelaar, wo nende te Haarlem, Ged. Oude Gracht 72; Curator Mr. B. W. Stomps te Heemstede. Rechter-Commissaris Mr. Th. F. Raedt. Opgeheven werden de faillissementen we gens gebrek aan actief van: J. A. Hofer, rijwielhandelaar te Haarlem. Curator Mr. M. van Toulon van der Koog, alhier. H. J. J. Schijvenaar, los werkman, wonen de te Haarlem; Curator Mr. L. All Cohen, alhier. N. J. Bos, electricien. wonende te Purmc- rend; Curator Mr. G. W. C. Pliester, alhier. J. van de Reep, bloèmbollenkweeker, wo nende te Hillegom; Curator Mr- J. A. P. C. ten Bokkel, alhier. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der eenige uitdeelings- lijst van: C. Koker, makelaar, vroeger wonende te Aerdenhout thans te Ouderkerk a. d. Amstel Curator Mr. T. A. M. A. van Löben Seis, alhier. J. Molenaar Dzn., wonende te Haarlem mermeer. Curator Mr. Dr. W. P. Vis, alhier. J. Halff, vroeger wonende te Haarlem. Cu rator Mr. A. Bruch, alhier. De nalatenschap van A. Langeweg, ge woond hebbende te Zandvoort. Curator Mr. J. H. J. Simons alhier. De nalatenschap van wijlen F. L. Oosten- broek gewoond hebbende te Haarlem. Cura tor Mr. F. J. D. Tlieyse, alhier. NIEUWS UIT INDIë. GEESTDRIJVERS GEARRESTEERD. MAKASSAR, 19 Juli. (Aneta). In kampong Galoengaloen onderafdeeling Madjene afdee- ling Mandar zijn 8 geestdrijvers gearresteerd. Donderdagnacht hadden zij aan 7 personen de zaligheid voorspelt. Vrijdag molesteerden zij een ongewapend persoon. Militaire bij stand werd ingeroepen. De militairengaven een salvo in de lucht, waarna tot arrestatie kon v/orden overgegaan. Thans is de toe stand rustig. Beste man, ik zal u eens wat zeggeft. Als we nu zoo vriendelijk zijn, uw bekentenis in ontvangst te nemen, dan is di't el-echts een gunst, die men u betoont. Men zal dan later (kunnen zeggen: „Dr. Lux heeft een volledige bekentenis afgelegd", en de rechters zullen er rekening mee houden. Maar bij de eerste leugen, die u mij op de mouw tracht te spel den, laat ik u aan uw lot over". Kellog bewonderde in stilte het tactisch optreden van Klaus. Dr. Lux zat als een brok ellende op zijn stoel. Hij geloofde Sander onvoorwaardelijk en had nog slschts één verlangen: alles te bekennen. Stamelend kwam het over zijn lippen: „U kunt vragen; ik zal aalles eerlijk vertellen". „Gced. De eerste vraag: waar ligt het Lala del diabolo?" Dat was het kardinale punt. Klaus beef de van opgewondenheid. Zijn woorden klon- iken echter ijzig koel. Lux aarzelde. Sander drong aan: „Het eiland met de haven voor onderzeebooten, de drie stads- deelen, de platinamijn en zoo voorts. Welnu komt er wat van?" Lux snikte zenuwachtig. Dan vertelde hij het Isla del diabolo was het noordelijke eiland van den Galapa.gos-aröhiiipsiL, had vroeger aan de Republiek Equador behoord en was tien jaar geleden door Devil ge kocht. „Dat weet ik. Voor een appel en een ei. Maar ik wil de juiste geografische ligging weten. Lux noemde baar. Gravestram noteerde. „Nu iets anders, doctor Lux. Wat weet u van de ontdekkingen van Devil?" „Slechts dc na-men. Devil Met me nooit in zijn kaarten zien „Dat verwondert me. Ik dacht, dat u zijn rechterhand was". (Wordt vervolgd). zijn. Drie minuten later kwam het bewijs dat de zwendelaar niemand anders dan Mr. Devil was. Op het laatste oogenbMk kon ik nog juist verhinderen, dat hij zijn mede plichtigen op het Duivelseiland waarschuwde Ik (Mies op mijn fluitje, u kwam de kamer bannen en de rest is u bekend". „Hoe kwam u op de gedachte dat Tommy Angel nog leefde", vroeg Gravesham. „Heel eenvoudig, daardoor, dat ik Devil en Tommy Angel bijna gelijktijdig heb ge zien; ik bedoel, een paar weken geleden. Was de valsche „Angel" Devil, dan moest er ook nog een echte en dus levende Angel bestaan. En daar de echte Angel steeds vlug tte bereiken moest zijn, nam ik aan, dat hij in de nabijheid der slaapkamer verborgen was. Dat hij achter de geheime deur zat, was slechts een vermoeden". „Waarvoor had Devil hem noodigT' „Wel, om hem te vertegenwoordigen als hij zelf op reis moest. De arme man werd voor dergelijke gevallen onder hypnalnarcose gebracht, terwijl Dr. Lux als controleur fun geerde". ..Vreeselijk", mompelde Kellogg. „Inderdaad, vreeselijk", antwoordde Klaus. „En nu kunt u zich tevens den toestand van mijn broer indenken. In de eerste plaats hebben we nu het antihypnal noodig om den ongelukkigen Tommy Angel en de andere slachtoffers van het Duivelseiland te hel pen". „Met welk doel zou Devil deze comedie of beter gezegd, dit drama cp touw hebben gezet?" vroeg Kellog. „Op deze vraag zal Dr. Lux ons kunnen antwoorden", meende Klaius. „Laat ons dien kerel eens onderhanden nemen". De chef-arts hing als een vormlocze mas sa tusschen twee detectives. Deze gladge schoren gentleman was niet alleen een laf aard; hij was tevens een verrader. Klaus Sander had weinig moeite met hem. Spot tend 'begon hij: „Ziet u nu wel, Lux, dat u zich met den „ziekenverpleger" Bender geweldig hebt ver gist! U bent een domoor, Lux. Excuseer me deze uitdrukking maar ik weet op het oogen bMk ge-en andere. Werkelijk, u bent een prul. 't Is heusch geen jammer, dat. u van den aardbodem verdwijnt". Lux werd zoo mogelijk nog bleetoer. „U wilt toch niet zeggen „Zeer zeker wil ik dat zeggen", was het snijdende antwoord. „Wat dacht u dan? V-rij- heidsberooving van patiënten, medepHcbtig- heid aan ontvoering, moord, kunstmatig ver wekte krankzinnigheidDacht u soms, dat men u als belooning voor deze kleinig heden tot senator benoemt?" „Ik ben minder schuldig dan u wel denkt" stotterde dr. Lux. Sander haalde de schouders op. „Daarover magen de rechters beslissen. Indien u echter een volledige bekentenis aflegt, kan men wellicht genade voor recht laten gelden". „Ik wil alles bekennen wat ik weet", antwoordde Lux snel, veel te snel. Sander lachte. Het was een smalend lach je. „En me apekool op de mouw spelen, niet waar? Dat is nutteloos en brengt u slechts dieper in den modder. Maar ik wil u klaren wijn schenken. Lux en dan moogt u zelf oordeelen, of u mij om den tuin kunt leiden. Let maar eens op. Ik ben dus de broer van dien Peter Sander, die jullie in Lugano hebt ontvoerd en naar het Duivelseiland gebracht. Ik was jullie reeds weken lang op het spoor en zooeven hebben we de meeste vogels ge knipt. Wij hebben Devil gearresteerd, den echten Tommy Angel gevonden en het radio zendstation ontdekt. Tot uw geruststelling kan ik er nog bijvoegen, dat ik me een kleine scherts heb veroorloofd met den gouverneur en dat dientengevolge mijn broer reeds op weg is naar Staten Island, natuurlijk per „Condor" en met Kamura aan het stuur. Dacht u dus, dat u ons nog kunt bedotten? ZES JAPANSCHE VLIEGTUIGEN WERPEN BOMMEN. PEKING. 20 Juli. (Reuter). Nabij de Mandsjoerijsche grens is gevaar ontstaan voor het uitbreken van een nieuw Chineesch Japansch conflict. Naar verluidt dreigden de Japanners het district Jehol te bezetten een honderdtal mijlen ten noordoosten van Peking. De gouverneur van Jehol seinde aan Sjang hau Liang dat zes Japansclie vliegtuigen Chaoyang bombardeeren. dat ongeveer 20 mijlen van de grens verwijderd is. Het conflict bepaalt zich thans nog tot schermutselingen tusschen Japanners en on geregelde troepen aan de grens van Jehol. LONDEN, 20 Juli. (Reuter). Omtrent de ge vechten in Jehol verneemt de Times de vol gende bijzonderheden: Een Japansch ambtenaar, die met den gou verneur van de provincie onderhandelingen voerde over den opiumhandel zou door de Chineezen gevangen genomen zijn. Dit is de aanleiding geweest tot een ge vecht, aangezien onmiddellijk Japansclie troepen werden gezonden. Van Chineesche zijde wordt medegedeeld, dat Japansche vliegtuigen de stad Tsjaojang, ten noordwesten van Tsjingtsjao hebben ge bombardeerd. Een verklaring van Honjo MOEKDEN, 20 Juli (V.D.) Door het Ja pansche oppercommando wordt medegedeeld dat de opmarsch der Japansche troepen in de provincie Jechol is geschied op bevel van den opperbevelhebber der Japansche troe pen generaal Honjo. Generaal Honjo maakt zich zeer bezorgd om het lot van den verte genwoordiger van den Japanschen Generalen Staf Ischimotor, die in opdracht van de Mandsjoerijsche regeering met de provinciale regeering onderhandelingen zou voeren over het opiummonopolie. Ischimoto werd door de opstandelingen ondanks de verzekering der provinciale autoriteiten, dat hem niets ge beuren zou, gearresteerd en wordt met de doodstraf bedreigd. De Japansche straf expeditie heeft ten doel den gearresteerden vertegenwoordiger te bevrijden. VLIEGTUIG MET TIEN DOODEN GEVONDEN. VERNIELD EN ONDER SNEEUW BEDOLVEN. BOOT MET 16 MAN IN DE LUCHT GEVLOGEN. BRECKVILLE (Ontario) 20 Juli. (Reuter Op de St. Lawrence rivier is gisteren een boot met een bemanning van 16 personen door een dynamietontploffing vernield. Twee man werden gedood en drie verwond terwijl de overigen wouden vermist, zoodat men moet aannemen, dat ook dezen om het leven zijn gekomen. De bemanning had opdracht, versperringen in de rivier met dynamiet uit den weg te ruimen. PROCES TEGEN GORGOELOF BEGINT. PARIJS, 20 Juli (Reuter.) Aanstaanden Maandag zal het proces beginnen tegen Go-r- goelof den moordenaar van president Dou- mer. TUNNEY VAN BOKSER TOT POLITICUS. HARTFORD, (Connecticut), 20 Juli (Reuter). Ds ex-kaonpicen zwaar gewicht bokser Gene Tunney heeft zich thans in den politicken strijd geworpen. Hij heeft rede voeringen gehouden voor de candidatuur van Roosevelt en gesproken voor de bezuiniging en de verzachting van de drankwetten. DE SCHIETPARTIJ IN HET HAAGSCHE CAFé. DE DADER BEKENT. Het Haagsch Corresp. Bur. meldt: In aansluiting aan de mededeelingen be treffende de schietpartij in een café aan de Stille Veerkade kunnen wij thans melden dat de tweede aangehoudene, een 25-jarige man, hedenochtend legen 12 uur heeft bekend het revolverschot te hebben gelost. Hij be weerde in dronkenschap te hebben gehan deld en kon geen motief voor zijn daad op geven. De revolver en de kogels zijn nog niet gevonden. Wel de huls van den revol verpatroon, die in het café op den grond werd aangetroffen. De andere aanvankelijk aangehoudene is thans op vrij voeten gesteld. IN DEN HAAG VERMISTE MEISJE GESCHAAKT? STAL HAAR VERLOOFDE EEN RING VOOR HAAR?

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 3